Keresés

Részletes keresés

nohab Creative Commons License 2010.12.29 0 0 12420

Ja, vasat szoktam neki adni, de nem tudom, hogy mennyit szabad ilyen helyzetben...

Előzmény: nohab (12419)
nohab Creative Commons License 2010.12.29 0 0 12419

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni: van egy citromfám, kb. 2,30m magas lehet, a kérdésem az lenne, hogy télen mi a jobb neki: az ablakkal ugyan rendelkező, de viszonylag sötétebb garázs, vagy a meleg, de napos nappali? Az utóbbiban telelt tavaly és tavalyelőtt és természetesne eldobálta a gyümölcsei döntő részét, idén garázst választottam többek javaslatárs, a gyümölcsök egyelőre megvannak rajta, de sárgulnak a lebvelek, hiszen nem kap fényt...Mi a jó megoldás? Valaki azt mondta, hogy elég neki 2 hónap hűvös, ami szerint akár telelhetne a nappaliban is innen, szerintetek?

A bónuszkérdés: +1-2 fokban _ilyen helyzetben_ már érdemes kivinni napozni?

 

tech-pro Creative Commons License 2010.12.27 0 0 12418

Igazad van, ez jobb kifejezés.

Előzmény: szaguaro (12415)
tech-pro Creative Commons License 2010.12.27 0 0 12417

Nekem is kelt már így ki növényem, igaz nem citrus, hanem sivatagi növény, helyrejött magától.

Előzmény: szaguaro (12414)
szaguaro Creative Commons License 2010.12.27 0 0 12416

A narancsom elkezdett érni, de egy helyen volt rajta 3 db ,,tulméretes" példány, egy csomóban. Az egyiket -még elég zöld- lenyomta a másik 2, megmértem, 43 deka. Ekkora még soha nem volt rajta!

Előzmény: szaguaro (12415)
szaguaro Creative Commons License 2010.12.27 0 0 12415

Inkább ugy mondanám, h. általában nem tövisesek. A citromok pl. gyakran!

Előzmény: tech-pro (12413)
szaguaro Creative Commons License 2010.12.27 0 0 12414

A fehérek klorofillhiányosak, ,,albinók". El fognak pusztulni, amint a magból elfogy a tápanyag, mert maguk nem tudnak termelni.

Előzmény: NS68 (12412)
tech-pro Creative Commons License 2010.12.27 0 0 12413

Azok a világossárgák valszeg beteg növények, vagy csak sokan vannak, és nincs elég nafta az endospermiumban. Lehet, hogy helyrejönnek.

 

A lényeg, hogy az egy magból kelt növények között kell a különbségeket megtalálni, és az alapján eldönteni, hogy melyik lehet az anyanövény klónja.

 

A tüskésség egy szempont, amit leírtam korábban. A nemes citrusok nem tüskések.

 

A hármas fogat egyszerűbb dolog, mert az nem fog magától teremni, amelyik különbözik a másik kettőtől.

Előzmény: NS68 (12412)
NS68 Creative Commons License 2010.12.27 0 0 12412

Én kb egy hónapja ültettem el 5 grapefruit magot. 3magból 2-2 zöld növényke hajtott ki

egyből 3 világos  sárga színű.

tech-pro Creative Commons License 2010.12.27 0 0 12411

Szia!

 

Az egy magból vélhetően két babuci fog kikelni.

 

Az egyik a megtermékenyítésből származik, tehát azt oltani kell, a másik az anyanövény szöveteiből. Ez a kicsi, magától is szakasztott olyan gyümölcsöt fog teremni, mint amit megettél.

 

Onnan ismered meg őket, hogy az egyik valszeg tüskés lesz, az az, amelyiket oltani kell, és a nem tüskés lesz a magától termő.

Előzmény: Törölt nick (12410)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.27 0 0 12410

hali.tegnap megettem 2 kiló narancsot XD magnélküli fajta,mert a 11 db narancsban egyetlen egy árva magot találtam :D érdemes elültetni? mármint úgy értem,hogy azt is majd mindenféleképpen oltani kell?

tech-pro Creative Commons License 2010.12.25 0 0 12409

Általában a narancs magoncokkal a fitoftorás gyökérrothadás szokott végezni. Nézd meg az állagát/szagold meg a gyökérzetét, esetleg tegyél fel fotót a színéről, ésetleg az egyik vastagabb gyökérnek egy kis részén húzd le a héját, és nézd meg a színét.

 

Más:

 

Nem tudja valaki, hogy honnan lehet szerezni Citrus paradisi 'Duncan' × Poncirus trifoliata dugványt/növényt?

 

Kösz

Előzmény: Wearwolfff (12408)
Wearwolfff Creative Commons License 2010.12.25 0 0 12408

Azt elfelejtettem írni előbb, hogy még úgy nem permeteztem semmivel, csak vízzel reggelente meg szárazságban, mert élősködő még nem támadta meg szerencsére, csak egyszer szedtem le róla egy botsáskát..

Az esőben kint szoktam hagyni, de nagy égszakadás elől beteszem a garázs eresze alá szélvédett helyre.

 

Szeptemberben még így nézett ki, most meg már csal elszáradt levélcsonkok vannak rajta:

 

 

Wearwolfff Creative Commons License 2010.12.25 0 0 12407

A narancs magról lett nevelve. Az első évben még nem raktam ki az udvarra, csak nappal rányitottam a déli ablakot. Második évben(tavaly) már Április végén kitettem az udvarra, május végéig hurcolásztam befelé estére. Télen szeptember közepétől ugyanez október végéig. Trópusi doktorral locsoltam a flakkonon levő előírás szerűen, de ebben nem volt vas, úgyhogy Júliusra elkezdtek világosodni a levelek. Ekkor vettem vasport, és meglocsoltam azzal is. A levelek életre keltek, bezöldültek, De a hurcolás ellenére szép lassan November végére ledobta bent az összes levelet, és elkezdtett száradni, de már olyan Január vége felé elkezdett új hajtásokat növeszteni 5-10 fokban.

 

Aztán idén tavasszal Május elején átültettem. Elfogyott a trópusi, úgyhogy most Vitaflórával locsolom időnként. Burjánzásnak is indult, kicsit metszettem rajta, jöttek az új hajtások. Idén szinte nem is kellett locsolnom, mert állandóan ráesett az eső. A sok eső miatt gondolom párásabb is volt az idő. Már három elágazás is megvolt, aztán jött az ősz. Most nem volt olyan sokáig kint, októberben már bent volt, mert ugye baromi hideg volt. Hurcolkodás, szoktatás ide-oda, most november végére megint ledobta az összes levelét, és elkezdett száradni.

 

Jelenleg itt a legfölső földben van. De a tetejére és az aljára még lett téve finom sóder, meg egy kicsit közé is kevertem. Tudom, hogy nem éppen citrusföld, de majdnem. A gyökerét most nem tudom milyen, tavasszal nemigen vettem rajta észre semmi hibát, szép bojtos volt. Mivel le kellett belőle metszenem a száradtakat, így a gyökeréből is elvágtam a nagyon hosszúakat.

 

 

Quicktor57 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 12406

Kedves Wearwolfff!

 

Hordó ügyben nem tudok tanácsot adni. Én a begyűjtött esővizet max. 48 órán belül ásványvizes palackokba töltöm, és így lezártan tárolom a "pincében".

A narancsfa levélhullása, ágszáradása ügyében megint nehéz egyértelmű választ adni. Valami támponthoz tudnom kellene a citrusfölded összetételét, a növény gyökérzetének pontos állapotát, mikor ültetted át utoljára, szabadban volt-e a vegetációs időszakban, hogyan fejlődött, védted-e a túlzott esőtől, mikor, hogyan vitted a "teleltetőbe", milyenek a teleltetési körülményeid? Oltvány, dugvány vagy esetleg magonc? Mikor, mivel permetezted? Hirtelen ennyi kérdés jutott eszembe, de biztosan van még más befolyásoló tényező is. A weblapon lévő nevelési hibák összefoglalót érdemes áttanulmányoznod.

A magoncok nevelését is megpróbáltam összefoglalni a neten. Az egy magról hajtott több növényre is érvényes a "4 leveles" korban való szétültetés. A gyökerek összegabalyodása miatt nem kell aggódni.

 

Előzmény: Wearwolfff (12405)
Wearwolfff Creative Commons License 2010.12.25 0 0 12405

quicktor57: A leírásaid nagyon hasznosak, köszönöm.

 

De még volna egy két kérdésem. Az eresz alá odaállított esőgyűjtő hordó nem zárt, nincs fedele. A szél belefúj faleveleket, akácvirágot, meg mindenfélét. A szobanövényeim elvannak vele, de nem tudom ez így mennyire jó a citrusoknak.

 

Illetve december elején vásároltam sárga grapefruitot, amiben szerencsére jó nagy magok voltak. El is ültettem őket. Tejfölöspohárba, üveglap alá. Tegnapelőtt vettem észre, hogy a nyolcból kettő kihajtott. Ma már egy centisek, és az egyikből két hajtás nőtt. Nem tudom, hogy ezeket a fákat, ha életben maradnak, mikor szedjem szét. Szét kell-e szedni őket. Mármint a kéthajtásosak gyökerüknél gondolom összegabalyodnak.

 

A narancsfám meg szokás szerint idén novemberben megint ledobta az összes levelét, már kezdenek száradni a kisebb hajtások. Tavasszal szerintem megint a főhgajtásból fognak újak nőni, így esélyem sincs sűrű korona alakítására. Pedig elméletileg úgy csinálom, ahogy kell, de aztán lehet, hogy nem.

 

És boldog karácsonyt mindenkinek és citrusokban gazdag új évet kívánok.

flames4 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 12404

 ***Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!***

delon77 Creative Commons License 2010.12.24 0 0 12403

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket minden fórumozónak!

 

Delon

Ales. Creative Commons License 2010.12.24 0 0 12402

Áldott, Békés Ünnepeket kívánok Mindenkinek!

 

bombaba Creative Commons License 2010.12.24 0 0 12401

Kellemes ünnepeket kívánok a topik minden látogatójának.

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.24 0 0 12400

 Kellemes Karácsonyi Ünnepeket!!!

marimama51 Creative Commons License 2010.12.24 0 0 12399

BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK.

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.24 0 0 12398

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!!!:D:D:D:D

Quicktor57 Creative Commons License 2010.12.24 0 0 12397

Kellemes Karácsonyi Ünnekeket Kívánok a fórum minden olvasójának!

 

gáborke Creative Commons License 2010.12.24 0 0 12396

Békés áldott ünnepeket!

calamondin Creative Commons License 2010.12.24 0 0 12395

Minden Topick-társamnak Boldog Karácsonyt és jövőre eredményes Citrus nevelést,és ápolást kivánok.

Tamás927 Creative Commons License 2010.12.24 0 0 12394

Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek .

ragusa. Creative Commons License 2010.12.24 0 0 12393

Bekes boldog karacsonyt kivanok.

csoer Creative Commons License 2010.12.23 0 0 12392

Kellemes és Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánok

a Fórum minden Kedves olvasójának

Karlina Creative Commons License 2010.12.23 0 0 12391

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!