Keresés

Részletes keresés

cseik Creative Commons License 2011.05.06 0 0 1991

úgy nézem én is, hogy nem kell.

 

egy gonddal kevesebb :)

Előzmény: nopánick (1990)
nopánick Creative Commons License 2011.05.06 0 0 1990

Én, úgy tudom nem kell már ...

Majd utólag szól, ha akar valamit.

Előzmény: cseik (1988)
KömKel Creative Commons License 2011.05.06 0 0 1989

Bakker, te vagy a jogszabály-guru :D

Ha te nem találod...

Előzmény: cseik (1988)
cseik Creative Commons License 2011.05.06 0 0 1988

szerintetek melyik jogszabályi hely alapján kell építési engedélynél a szomszédokat ügyfélnek tekinteni?

 

lehet h én vagyok vak, de nem találom.

KömKel Creative Commons License 2011.05.03 0 0 1987

Rendes épitési engedély fog kelleni.

Tehát tervrajzok, és a többi hozzávaló csemege (tullap, térképmásolat 20e Ft illetékbélyeg).

Előzmény: Lezuziusz666 (1986)
Lezuziusz666 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 1986

Sziasztok !

 

Senki nem tud konkrét dolgot mondani ezügyben , ugyhogy gondoltam megkérdezem itt.

Érdeklődnék , van egy hosszú régi vályog parasztház , aminek az első két helysége lakhatatlan , a lélek tartja össze.

Ezt a két helységet (8,5m x 2m) szeretném lebontani és téglából felépiteni , úgy ahogy az az eredeti rajzon is szerepel.

Ehhez milyen engedélyeket kell , vagy nem kell beszereznem ?

 

Köszömön előre is a hasznos infókat.

Üdv,

 

Ficium Creative Commons License 2011.05.02 0 0 1985

Sziasztok,

 

Ki tudna segíteni k.sz. ház tervezésében?

Budaörsön lenne a házikó.

LACARAPTOR Creative Commons License 2011.05.01 0 0 1984

Köszi a válaszokat!

L.

Előzmény: cseik (1983)
cseik Creative Commons License 2011.05.01 0 0 1983

igen megfelel. akkor számít egy épületnek, ha tartószerkezeteik kapcsolatban állnak.

néhány önkormányzat köti magát a kapcsolat fedéséhez (ami baromság), ilyenkor bevett gyakorlat az összekötő fal mellé egy pergolás fedés tervezése. (falra és 2-3 faoszlopra fagerendák építve)

 

ha a garázsnak nincs szerves belső összeköttetése a lakással (belső ajtó) akkor két rendeltetési egységnek számítanak és kétszer kell fizetni az illetéket, ha van belső ajtó, akkor a garázs a lakás kiegészítő funkciójú helyiségének számít és nem külön rendeltetési egységnek és egy illeték fizetendő.

Előzmény: LACARAPTOR (1981)
KömKel Creative Commons License 2011.05.01 0 0 1982

Ha a garázsból nyitsz egy ajtót a lakórészbe, akkor már egy épületnek számit az egész, tehát mehet előre a garázs.

 

 

Előzmény: LACARAPTOR (1981)
LACARAPTOR Creative Commons License 2011.05.01 0 0 1981

Üdv!

 

Egy kis értelmezési kérdés az engedélyezésben jobban jártasak felé:

HÉSZ írja:

- A lakó építési övezetben egy építési telekre csak egy épület építhető.

- A lakó- és más fő funkciót befogadó épületet az utcafronttól 5m-re kell elhelyezni.

- A 0-5m közötti távolságon belül csak támfalgarázs alakítható ki zöldtetős kialakítással. (Megj: a kinézett telek nem ilyen elhelyezkedésű)

 

Ezek szerint a garázst nem lehet elkülöníteni a fő épülettől, szervesen egybe kell építeni? Egybeépítésnek számít-e, ha egy kis fallal csatlakozik a lakóépülethez? Ez esetben a második kitételnek megfelelek-e? Vagyis indul a garázs 5m-nél, majd a végénél indul a lakóház kb 11m-re a telekhatártól?

 

L.

 

navszabi Creative Commons License 2011.04.30 0 0 1980

Foglalmazzunk úgy, hogy jó megoldás a nem engedélyköteles röpde készítése.

Előzmény: nopánick (1979)
nopánick Creative Commons License 2011.04.30 0 0 1979

Teccik ... szerintem, jó megoldás az engedély nélküli ketrec építésre ...izé, na készítésre :-)

 

Előzmény: cseik (1978)
cseik Creative Commons License 2011.04.30 0 0 1978

a helyhez kötöttség nem a rögzítésből következő fogalom.

 

nincs általánosan és minden esetre elfogadott meghatározása a helyhez kötöttségnek.

biztos, hogy helyhez kötött az a műtáryg ami csak építési tevékenység végzésével ill után mozdítható meg.

biztos, hogy nem helyhez kötött az, ami alapfunkciójából következtetetten mozgásra képes vagy alapfunkciójának betöltéséhez elmozdítása szükséges.

a kettő közötti esetekben lehet vitatkozni.

 

 

jelen esetben az idönkénti elmozdítás hozzá tartozik a funkcióhoz. nem lehet olyanra építési engedélyt adni, ami idönként elmozdításra kerül, mert akkor nem helyhez kötött és így nem építmény.

Előzmény: nopánick (1974)
cseik Creative Commons License 2011.04.30 0 0 1977

feltéve ha a csavar a földbe megy bele, akkor engedély nélkül megépítheted és nem kell hozzá semmi terv.

 

de ha bemész építéshatósághoz, hogy te szeretnél egy olyan madárházat amit arrébrakosgatsz időnként, ők is valszín meg fogják ezt erősíteni. ha nem, akkor kérdezz rá, hogy milyen módon kell az engedélyt megkérni ahhoz, hogy te technológiai okokból arréb tudd tenni 1-2 hetente jogszerűen. és valszín ez után fogják azt mondani, hogy nem kell engedély hozzá.

 

Előzmény: navszabi (1973)
navszabi Creative Commons License 2011.04.30 0 0 1976

Helyesebben: 

Az engedélyezési procedúrát szeretném elkerülni és ez által pénzt szeretnék spórolni, persze úgy, hogy minden szabályos és jogszerű legyen.

Előzmény: navszabi (1975)
navszabi Creative Commons License 2011.04.30 0 0 1975

Az engedélyezési procedúrát és ez által pénzt szeretnék spórolni, persze úgy, hogy minden szabályos és jogszerű legyen.

nopánick Creative Commons License 2011.04.30 0 0 1974

Hát, ha lecsavarozod, akkor már alighanem helyhez kötött is, hisz a talajhoz rögzített.

Lesz annak akkora súlya, hogy fölösleges lecsavarozni...

Előzmény: navszabi (1973)
navszabi Creative Commons License 2011.04.30 0 0 1973

Tehát ha valóban, ahogy írtam, mozgathatóra csinálom (az lesz, mivel a csavarok kicsavarásával megemelhető, arrébbtehető lesz), akkor nem kell sem tervező sem egyszerüsített sem semmilyen engedély? Megípíthetem még bejelentés nélkül is?

Előzmény: cseik (1972)
cseik Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1972

egyszerűsített engedélyes. egyébként mindegy h egyszerűsített avagy sem, mert a helyiséget nem tartalmazó építménynél ugyan az kell mindkettőhöz. max az ügyintézési időben nem mindegy h 15 vagy 45 nap.

 

kell tervező. egy ilyen 30-50 közötti összeg.

kell hozzá tullap és térképkivonat 9240 ft

illeték 20.000 ft

 

az építmény helyhez kötött műszaki alkotás, így ténylegesen mozgathatóra kell megcsinálni és akkor megúszod az engedélyezési procedúrát. ha engedélyezteted, akkor viszont hiába mozgatható, az elmozdításához is engedély kell.

Előzmény: navszabi (1961)
KömKel Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1970

Mindenképpen az lesz a mérvadó, hogy hogyan viszonyulnak a "madárkalitkához".

Ugyanis ha nem állatos környéken van, akkor nem fogja bevállalni az ügyintéző az egyszerűsitett ügymenetet, mert nem akar a szomszédok panaszaival foglalkozni utólag...

Tehát mindenképpen a helyi előadót kell megkérdezni SZEMÉLYESEN, mert mindenbe bele lehet magyarázni bármit. Ehhez sajnos nagyon értenek :/

Előzmény: nopánick (1969)
nopánick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1969

Ácsi....a meghatározás eleje ez!

 

10. Épület: jellemzően emberi tartózkodás céljára szolgáló építmény, anely...

 

Nade! a madárháznál, bizonyosan nincs szó jellemzően emberi tartozkodásról.

Ez pont olyan, mint a tyúkól pl.

Előzmény: Törölt nick (1967)
KömKel Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1968

Akármit vitatkoztok, úgyis az épitésügyi előadó fog makogni rá biztosat...

(ezért nem is szólaltam meg eddig)

Előzmény: Törölt nick (1967)
nopánick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1966

Jellemzően a sólyom tartózkodására szolgáló építmény lesz, azaz madárház...

Szóval, az épület, azért erős rá szerintem.

Előzmény: Törölt nick (1965)
nopánick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1964

Az még nem dőlt el, hogy ez építmény-e.... azaz egyáltalán kell-e engedély.

 

Azt majd a gyakorló tervezők, megmondják, ha erre járnak.

Előzmény: navszabi (1961)
nopánick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1963
Előzmény: navszabi (1961)
navszabi Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1962

Rosszul írtam a méreteket. A sarkok 3 méter magasak, a középső rész 3,5.

navszabi Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1961

Valószínű én vagyok a tájékozatlan. Ehhez tervező is kell? Zártszelvényből össze akarom heggeszteni, és lécekkel beborítani. szilárd alap nélkül. A hat tartóelem lenne csavaral lefogatva. Tehát a csavarok kitekerése után az egész építmény mozdítható. Hirtelen megrajzoltam paint-ben. Ilyesmi lenne. Ezt meg kell terveztetni? Milyen árban dolgoznak a tervezők?

 

 

 

Előzmény: nopánick (1960)
nopánick Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1960

A tervező tudni fogja az ügymenetet... (remélhetőleg, mert kell neki tudni).

Előzmény: navszabi (1959)
navszabi Creative Commons License 2011.04.29 0 0 1959

Szia!

Köszönöm a választ!

Solymász vagyok, a védett madár tartásának feltételeivel tisztában vagyok. Nem is ezzel van gond, hanem azzal, hogy hogyan folyik az engedélyezés menete a röpde építésével kapcsolatban.

Azt hiszem ebbe a kategóriába sorolhatom be a röpdét, mivel 28 m2 és 3 méteres belmagasság. (Ezt kormányrendelet szabályozza. Kisebben nem lehet tartani):

 

"Egyszerűsített építési engedélyezési eljárással építhető

a) A 100 m2 vagy annál kisebb bruttó alapterületű,

6,0 m vagy annál kisebb építménymagasságú,

emberi tartózkodásra nem alkalmas vagy

nem emberi tartózkodásra szolgáló építmény építése."

 

Kérdés, hogy mi is ez az egyszerüsített építési engedély? Mik a feltételei? Hol kell kérelmezni? Mennyi az ügyintézési határidő?

Köszönöm előre is a válaszodat!

Előzmény: nopánick (1958)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!