Keresés

Részletes keresés

naox Creative Commons License 2006.03.05 0 0 2853

250-300 HUF/kg lehet, rég nemrendeltem, és ilyen trivi dolgoknál nem szokott lényeges árkülönbség lenni a cégek között. Hívd föl az altox-ot, vagy a kat-chemet

 

Előzmény: Ditmar Clodo (2852)
Ditmar Clodo Creative Commons License 2006.03.05 0 0 2852

Vki meg tudná mondani, hogy Bp-n vagy környékén melyik veccerkereskedő cégnél a legócsóbb a technikai, híg salsav? (50 és 65%-os között bármi lehet)

Mostani, tehát 2006-os árat szeretnék tudni, olyan 20-30 literes tételnél!

Mehet magánba is: dc555_kuki_frímél_putty_hú

moonshadow Creative Commons License 2006.03.05 0 0 2851

Köszi, szétnéztem és van pár hely ahol azért elérhető áron van nem túl spéci phmérő, úgy néz ki lesz, de azért megkérdezem azt a helyet is amit írtál.

 

Más:

Az akksiregenerálós topikba betett akkumulátor regeneráló módszerről mi a véleményed kémikus szemmel?

Működhet?

 

 

Itt a képen
Előzmény: naox (2850)
naox Creative Commons License 2006.03.05 0 0 2850

ne postoljatok ilyen dolgokat. Nem vásárolhatsz vegyszert, csak a megfelelő engedélyek birtokában. Azaz, hogy világos legyen a folyamat: megrendelést elküld, cég visszaigazol, és kéri faxon a szükséges engedélyeket, és ha ezeket megküldted, indul a rendelés. Magánszemélyként fölösleges próbálkozni.

Plusz egy vegyszer árát a specifikáció nélkül nincs értelme kritizálni. Plusz van egy csomó egyszeri költség, ami miatt gyakran a 10g-os vegyszer feleannyiba kerül,mint a kilós kiszerelés. Ez így normális. Az 50g-os árat felszorozni és anyázni nem épp értelmes dolog. Bármely vegyszernagyker (van vagy 10), ha rendelkezel engedéllyel 1000HUF/kiló alatt hoz neked klorátot 50 kilós zsákban.

 

Moonshadow, megnéztem, az Aldrich-féle checker nevű pH mérőt használtam, tök jó, nagyon megbízható laborba (Hanna gyártmány), ha durvább körülmények között akarod használni, pl. üzem inkább a pHep-et ajánlom, ez is óccsó. A checkert az Aldrich 42eur-ért adja (erre mongyuk náluk mindig rájön még egy csomó kőccség), kat. sz. Z351091, oldal: sigmaaldrich.com, köll ingyen regisztrálni. Nemtom magánszemélynek adnak-e el laboreszközt, de egy telefont az ügyfélszolgálatnak megér. Ja, és hívd fel a spektrum-3d-t, ők az AA riválisa, egy próbát tán megér.

Előzmény: Metallica 88 (2848)
Pyromaster Creative Commons License 2006.03.04 0 0 2849
öhm 28000Ft kilója?
elmennek a fénébe!
Előzmény: Metallica 88 (2848)
Metallica 88 Creative Commons License 2006.03.04 0 0 2848

Ha valakit érdekel kálium-klorát akkor a Celmoker Vegyipari cégnél meg lehet rendelni 50g 1400ft

 

Web:axelero.hu/cemolker 

 

moonshadow Creative Commons License 2006.03.02 0 0 2847

sajnos az AAlabornál a legolcsóbb most 67 khuf...

 

Előzmény: Törölt nick (2846)
naox Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2845
ezek nem a "lowend" modellek. van egy típus, talán pHcheck (HANA gyártja), vagy ilyesmi a neve, az 10ezer alatt van. Ha semmi extrát nem vársz tőle, érdemes megkérdezni, biztos van az AAlabornak.
Előzmény: moonshadow (2844)
moonshadow Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2844
moonshadow Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2843
oksa, köszi az infót! :)
Előzmény: naox (2842)
naox Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2842
szvsz, ha pesti vagy, akkor hívd fel az AAlabort, ilyemiben náluk sokkal olcsóbb nem szokott lenni senki, és ha szerencséd van, van is nekik valami kivénhedt bemutató darabjuk, ami le van árazva. És náluk nincs száll. ktsg., átveszed és kifizeted a boltjukban, ami a keleti mellett van.
Előzmény: moonshadow (2841)
moonshadow Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2841

én is ilyen egyszerűbb cuccra gondoltam, de mégcsak két tizedesnek sem kéne lennie.

Ha csak 1 tizedes már az is megfelelő.

Előzmény: naox (2840)
naox Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2840
Az AAlabornak volt tavaly leárazása, és én egy zsebben hordható, tollszerű vízálló 2tizedes pHmérőt vettem a cégnek talán 24ezererért. ezek a tollszerű, hordozhatósok ennyibe kerülnek. és ezért már van bennük hőméesékleti kompenzáció. A listaár se sokkal több, és ez nem a legolcsóbb modell.
Előzmény: moonshadow (2839)
moonshadow Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2839

Valaki meg tudná mondani, hogy egy univerzális vagy használt ph mérő ami savas-lúgos oldaltok mérésére alklalmas mennyibe kerülhet újonan vagy használtan?

Használt is jó lenne csak működjön rendesen.

naox Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2838

Egy dolgot vegyél figyelembe:

Az aluminium feloldásához rengeteg sav kell:

Al+3HCl=AlCl3 + 1.5 H2

 

Tömény sósavat nem szabad használni, mert túl brutál lesz a reakció, mondjuk egy duplára higított sósav litere 45 g, vagy 17cm3 aluminiumot old, azaz saját térfogatának mintegy 1.7%-át (és közben lesz 60 liter hidrogéngáz, ami elég nagyot robbanhat)! és ez egy brutál sav, amivel brutál lesz a reakció. Szóval a kráterdolog nemtom hogy fog működni....

És csak szabadban, semmi esetre se szobában!

Előzmény: tekint (2836)
moonshadow Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2837
Na akor csak óvatosan, nehogy túlmélyítsd a krátert. :)
Előzmény: tekint (2836)
tekint Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2836
Köszönöm a segítséget. Én képzőművészettel foglalkozok, és van egy aluminium tömböm, aminek a közepét egy picit becsiszolom, majd abba öntenék marószert, ami kiadna egy kráter szerű mélyedést, ezzel kísérletezgetek.
Köszi mégegyszer.
Operator Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2835
Valóban, ez nem idevaló a Tudomány fórumaiba. Az érintettek itt sírhatják vissza a nickjeiket:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9111331
moonshadow Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2834

Sósav brutálisan oldja az alumíniumot.

Eleinte csak kicsit mert az alumínium felületén oxidréteg van ami valamelyest védi.

Ahogy a sav leoldja az oxidréteget azután elkezdi brutálisan oldani az alumíniumot.

Az oldat akár forrásig is felmelegedhet, fröcskölhet. A keletkező hidrogén gyúlékony, zárt térben robbanásveszélyes. A pezsgés során sósav aeroszol kerül a levegőbe, az oldat felhevülése során pedig sósavgáz, melyek belégzése káros.

 

Oldja még a nátron és kálilúg is és a forró trisó oldat is.

A lúgok szintén veszélyesek, ha szemedbe fröccsen, megvakulhatsz.

 

 

De mégis mit és minek szeretnél feloldani?

Ha leírod talán sokkal testreszabottabb tanácsot kapsz.

 

Mert van különbség aközött, hogy csak mattítani szeretnél egy kis alumínium felületet vagy valami nagyobb alutárgyat maratni.

 

Ha teljesen laikus vagy akkor inkáb hagyj fel a vegyszerek piszkálgatásával, egyébként meg savaknál és lúgoknál védőszemüveg, gumikesztyű és műanyag kötény.

Előzmény: tekint (2833)
tekint Creative Commons License 2006.02.28 0 0 2833
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, teljesen laikus vagyok a kémiához. Az lenne a kérdésem, hogy az aluminiumot milyen vegyszerrel tudom megoldani, ami viszonylag gyorsan megmarja, és könnyen beszerezhető.
Előre is köszönöm.
JFEry Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2825

Te Clodó!

Abban az áramszedő szénben a műgyanta mellett réz és/ vagy ezüst és vas is van. Szerintem jobban jársz, ha már koxolni akarsz, ha elsétálsz a Népszínház utcába, és ott az ipari szénkefe boltban tájékozódsz és vásárolsz.

Előzmény: Ditmar Clodo (2823)
moonshadow Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2824

a szénport nemcsak szűrni lehet.

Ha mondjuk NaCl-ből indulsz ki és szénporos az oldatod, akkor alkalmazhatnál valami kicsapódó cuccot ami magával rántja a szenet.

 

Pl. trisó oldat kalcium-kloriddal kalcium-foszfátot ad, ami nagyfelületű kocsonyás csapadék és magával rántja a szénport az oldatban.

Persze nem tudom, hogy ez klorátos oldatban működhet-e mert lehetséges, hogy valami komplex képződne és vinné a klorátot is...

csak mint példát hoztam fel.

 

Előzmény: Ditmar Clodo (2823)
Ditmar Clodo Creative Commons License 2006.02.23 0 0 2823

Üdv,

 

A platinázott üveglap szvsz nem lesz jó, mert a bazinagy eróziót nem bírja majd...

 

De már úgynézki meg van oldva a mozdony áramszedőszén-beszerzés, és azzal már lehet termelni, csak dzsuvázni kell utána a szénport kifelé a lötyiből! :-((

 

A klorát mint Tj alapanyag, egyébként biztonságos, ha a ként meg a veresfoszfort távoltartjuk tőle, stabilan eltartható és használható a következő tüzelőanyagokkal: Szén, cukor, novolak, sellak, NC, CMC, polisztirol, etc...

 

Perkloráttal nem vagyok hajlandó pöcsölni, nem ipari tételekben dolgozok, de nem is "szaktanári kísérlet" szintjén! (mennyiségek!!)

 

Még a Wolframról meg a Hastelloyról nem mondtam ám le!

Majd meglássuk a végén, melyik a jó, kár hogy a titán nem vált be, de legalább ezt is tudjuk!

 

A klórt meg kerülöm, kinn a sufniban megy az ipar, ott bűzölöghet kedvére, majd a szél elhordja!

 

D.C.

Előzmény: moonshadow (2822)
moonshadow Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2822

Még olyan ötletem van a számodra, de nem tudom, hogy beválik-e, hogy próbálj platinázott üveglapot szerezni.

Ha egy hosszú keskeny platinázott üveglapot vezetsz az oldatodba, akkor talán az is jó, nem tudom, majd jönnek a szakik és megmondják.

Az üveglap kilógó részére egy elég nagy felületű rézlemezt szorítasz és azon keresztül adod át az áramot akkor talán műxik.

Talán nem is kerül olyan sokba.

A másik ami eszembe jutott, hogy állítólag egyes drága backup cd-k közül vannak olyanok amikre 20-30 évet garantálnak és ezek közül van olyan amin a fémfelület platina, de lehet, hogy lakkozott.

 

Másrészt meg ne szívd be a klórt mert rá fogsz faragni.

Előzmény: Ditmar Clodo (2820)
moonshadow Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2821

Na figyu:

A titán az felejtős, oldódik...

 

Nem akarlak elkeseríteni, de platina anód nélkül szerintem nem fog menni, ha olyan cellát akarsz ami nem egyszeri minimális kísérleti mennyiséget ad, hanem akár rendszeresen tudsz vele készíteni.

Az pedig felejtős, mert 15khuf/g+áfa körül van.

 

A piró része engem már annyira nem érdekel, jobban érdekelt az, hogy hátha a titán nem oldódik, emellett téged meg nem értelek, mert ha pirózni akarsz akkor ahhoz perklorát kell, a többi nagyon balesetveszélyes.

Perklorátot meg balesetmntesen kizárólag platinával tudnál készíteni, goto 15  khuf+áfa /g. vagy megpróbálhatod a hevítős módszerrel de az szerintem felejtős mert elröpülsz.

Egy 2x2 cm anód 80e khuf és még be kell forrasztanod üvegcsőbe, azon kívül a 2x2 centis is nagyon kicsi mennyiséget ad.

 

Ha csak lángfestéshez kell, akkor elég kis mennyiséghez a diszproporciós módszerrel, a többit meg szerintem felejtsd el....

Előzmény: Ditmar Clodo (2819)
Ditmar Clodo Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2820

Ja és majd elfelejtettem: 1. Klórdurranót nem kaptam, de qrva büdös vót a klór a cella környékén!

2. állítólag a dikromát helyett a hipermangán is jó! (csak barátságosabb egy szer)

Előzmény: Ditmar Clodo (2819)
Ditmar Clodo Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2819

Helló,

 

örülök hogy megpróbáltad, bár ezexerint a titán se túl biztató..

 

De vmi gáz lehetett az oldatoddal, nemvót eléggé tömény vagy forró? Ki tudja..

Nálam az első kísérleti cella hőszigetelt 800ml-es főzőpohár volt, az aljára rozsdamentes szalagból készült csiga lesüllyesztve, kivezetékelve veccerállóan, és a forró tömény KCl-oldatba fentről lógott be a 3db megtermett szénkefe!

Ez a keffencs nem túlnagy áramnál nem is erodált annyira, és a végén egész tűrhető mennyiségű klorátot kaptam!

Az áram pedig PC tápról nyomatva végig annyi volt, hogy az anóddal sorbakötött Trabant refiégő fél fényerővel folyton világított! (5 vóton persze..)

 

azt a kib.ott Wolframot muszáj lesz kipróbálni, jó lenne már vmi ócsó de jó eredménnyel használható anód!

 

 Nagyon köll a klorát a pirománijához, ez tény! :-))))

 

Többieknek is köszönöm a közreműködést, bárkinek bármi jó dolog eszébe jut, ne kíméljen!!

D.C.

Előzmény: moonshadow (2812)
endre(petn) Creative Commons License 2006.02.22 0 0 2818
hi
van felesleg RÉZPOROM ha érdekel v.kit: gyendre@citromail.hu
moonshadow Creative Commons License 2006.02.21 0 0 2817
tehát: moon_hun az alsó aláhúzás kell közé
Előzmény: moonshadow (2816)
moonshadow Creative Commons License 2006.02.21 0 0 2816

Gondok vannak a torzsasztalos méllel, regisztráltam egy normális postafiókot a yahoon, ez működik.

 

moon_hun@yahoo.co.uk

 

Üdv!

Előzmény: petike23 (2815)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!