Keresés

Részletes keresés

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 924

Nem veszem fel a kesztyűt olyanokkal, akik nem képesek a minimális szövegértésre, és sajnálatos módon nem képesek legalább egy mondatot leírni úgy, hogy ne hemzsegne a helyesírási hibáktól. Nem félregépelés, hanem tipikus iskolázatlanságból eredő hibák.

Nem gondolom, hogy erre a szintre le kellene süllyednem.

 

Egyes fiam, leülhetsz. :-)

 

luzav Creative Commons License 2009.01.22 0 0 923

Drága kedves kolega azt hiszem nagyon félreértettük egymást.

Én nem a postakőltség miatt írtam,mert azt én is természetesmek tartom,hogy fizetni kell.

Itt az volt a bibi,hogy az eladó csak futárszolgálattal volt hajlandó továbbítani az egyébként 200Ft-ot érő 2g.os árut.

Én megkértem,hogy tegye bele egy borítékba és a felelőség az enyém.

Természetesen az áru értékét és a postát (ajánlott) azonnal át is utaltam.

Na ennyi.

Előzmény: advocatusdiaboli (915)
luzav Creative Commons License 2009.01.22 0 0 922

Na akkó mfuss neki és teregess ne csak rinyálj!

Ja és nehogy a te szennyesed legyen kiteregetve.

Előzmény: Blue_Sky_007 (921)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 921

Nem tanul péterke esetéből.

Az az emberke is csak addig hőzöngött, amíg ki nem teregették a szennyesét.

Azóta csönd van.

 

Ha luzav "kolléga" is sokáig sározgat, akkor lehetséges, hogy hamarosan az ő stiklijei is (ha vannak, voltak.... mert ugye az ártatlanság vélelme....) ki lesznek listázva.

Előzmény: digicat (917)
Pavel Creative Commons License 2009.01.22 0 0 920
Mivel nincs mérlegem saccra szoktam kitalálni a postaköltséget, így új termékeknél néha bukok rajta, máskor viszont nyerek 80-100 Ft-ot. Ezért jobb előre tisztázni a dolgokat :)

Utánvét valóban rizikós, de nagyot még nem szívtam vele kopp kopp kopp...
Előzmény: Vadista Szandál (919)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.01.22 0 0 919
Én nem írom oda, de csak a postadíjakat számítom fel, csomagolást nem. És valaki ezek után sokallja. Akkor elküldöm neki a postai tarifatábla linket. És utánvéttel nem postázok, meghagyom a mazochistáknak:)
Előzmény: Pavel (916)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.01.22 0 0 918
Ez a posta ktg. abszolut oldalfüggetlen. Annyi amennyi. Sokszor tényleg több mint az áru maga.

Láttam olyan dolgot, ami érdekelt volna de oda volt írva egy 20 dekás cuccra, hogy szállítás standard postai csomagként tavalyi áron 830 Ft.
Megkérdeztem az eladót elküldené-e sima levélben.
Na azt nem.
Ja, akkor ez a trükk, elküldi 155 Ft-ért a valóságban vagy 345-ért ajánlott levélként és kifizetteti a 830-at postára. Innentől akár ingyen is adhatná a cuccot, megéri.


Aztán volt akinek én magyaráztam el, hogy nem kell mindent csomagként küldeni, 2 kilóig levélként is mehet és adott esetben ez jóval olcsóbb. Jóindulatú volt a partner, de azért biztos ami biztos megkérdezte még a postán, hogy tényleg nem csak levelet lehet küldeni levélként:) Aztán ide is ért rendben.


digicat Creative Commons License 2009.01.22 0 0 917
Mikor tanuljátok már meg, hogy hiba válaszolni neki? :-p
Előzmény: advocatusdiaboli (915)
Pavel Creative Commons License 2009.01.22 0 0 916
Én minden aukcióm végére odaírom a postaköltségeket (átutalással/utánvéttel). Volt aki leütés után próbált reklamálni, hogy szerinte ez sok, az ilyet azonnal elhajtom.
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.01.22 0 0 915
Nem ismerem a konkrét esetet. De nyilván úgy volt meghirdetve, hogy a szállítási költség a vevőt terheli. És nem tartom kizártnak, hogy az illetőnek már elveszett jó pár dolga a kiváló királyi Postán, márpedig ha ajánlva és értékbiztosítva adja fel, akkor lehetséges, hogy olcsóbb a futárszolgálat.
De mindegy, nem az én dolgom ezt kideríteni, a korábbi ténykedésed viszont egyértelművé teszi, hogy akármilyen is legyen valami, siránkozni és elégedetlenkedni fogsz. Akkor is, ha jogos, akkor is, ha nem - így ne csodálkozz, ha a "farkast kiáltani" szituációjában találod magad. Jelentéktelen, kicsi, a szállítási költségeket el nem érő értékű tételeknél be kell kalkulálni, hogy a vételárat meghaladhatja a postaköltség. Az ebayon ez még inkább így van, simán előfordulhat, hogy egy 2 dolláros tételt 15-20 dollárért hoznak ide. Már a licitálás előtt ezt bele kell számolni, tisztázni kell az eladóval. És éppen a kis tételek miatt bizony lehet, hogy az eladó rugalmatlan - és okkal. Nekem például a Posta útba esik, viszont a lakóhelyem körzetében futárszolgálat elérhetetlen. És az, hogy egy pár száz vagy néhány ezer, de akár pár tízezer forintos tételért is esetleg autózzak 100km-t, és eltöltsek egy fél munkanapot - kizárt. Tehát elküldöm postán, ajánlva és értékbiztosítva, így biztosan megérkezik. A vevő meg kifizeti, ha nem tetszik neki, jöjjön érte, vagy ne licitáljon. De én ezt előre tisztázom!

Neked viszont úgysem lenne jó, sem ez, sem az, sem semmi. Panaszkodni akarsz, mert most ilyen hangulatban vagy, és kész.
Előzmény: luzav (914)
luzav Creative Commons License 2009.01.22 0 0 914

Ugye ezt te sem hiszed el amit itt írsz a postakőltséggel kapcsolatban.

Ha valaki elad és azt komolyan gondolja akkor első a vevő!!

Az meg,hogy valaki egy "gombostűt" egy nagy dobozban akat futárszolgálattal elkűldeni mert neki ez így könnyebb,vagy a szerződése miatt a szállítókkal ez így jó neki.......az ne adkon el és ne nézzen másokat hülyének.

Habár a vadkapitalizmusban ez normális.

Ém pusztán azt kértem,hogy egy levélbe tegye be a cuccot és adja postára sz én felelőségemre.

De látom a problémák feltárása valakiknek nagyon cseszi a csőrét.

Megfordítanám a tanácsadásodat.

Ha valaki nem tud tolerálni és de működtet egy sitet.....akkor valamit tudomásul kellene venni.

A site az a vevőkért van és nem fordítva,és ha a vevő valamit észrevesz és megkritizál azt jobb helyen tudomásul veszik és tanulnak belöle.

Előzmény: advocatusdiaboli (913)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.01.21 0 0 913
Ezeket a dolgokat én nem értem. A posta vagy a futárszolgálat egy csomagot valóban nem hoz el neked ingyen. Én is jártam úgy tisztelt vevővel, hogy az 1Ft-os aukciót elvitte 30Ft-ért, majd ragaszkodott ahhoz, hogy vagy én fizessem még a postaköltséget is, vagy vigyem neki házhoz.
Van az emberi primitivitásnak, mohóságnak és alávalóságnak azért egy határa, amit már nehéz megérteni, tolerálni pedig lehetetlen.

Kis értékű dolgoknál tessék tudomásul venni, hogy a postázás drágább lehet a vételárnál. Ha nem tetszik, nem kell Vaterázni. Hány CD-t vettem én már, aminél drágább volt a szállítás, mint maga az áru.. És? Ingyen házhoz ne vigyék neked?

Zárjuk már le ezt az egészet, neked úgysem lesz jó semmi. Ha tisztára nyalják a hátsófeledet, akkor is az lesz a bajod, hogy érdes volt a nyelv...
Előzmény: luzav (912)
luzav Creative Commons License 2009.01.21 0 0 912

Hát attol függ kinek jó ez a "működés"!

Vitathatalan,hogy a vatera több site-val (mennyi a vége,aukcios ház,budapesti online piac,vatera)és a telefonos regisztrációjával listavezeteő.

De ez nem a  az átlagelsdóknak naló.

A vavők? Igen lehet venni néha jó cuccot csak amikor a szállitás funkcióhoz érünk meglepetés érhet.

Pl vettem egy 2g-os cuccot melynek mérete 20x15x2 mm.

Értéke 200Ft és az eladó futárszolgálattal az áru értékének 5x-ért hajlandó elkűldeni.

És ez nem egyedi eset.

Tehát a funkcionáló site kinek is JÓ?

Előzmény: Vadista Szandál (911)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.01.21 0 0 911
Hát nem tudom. Az egyik egy működő site a másik meg ha kérdik van, de semmire nem jó.
luzav Creative Commons License 2009.01.20 0 0 910

Na nekem a vaterán majd 10 rugom bánta amit sosem kaptam meg,nem csináltak semmit.

Vagy 10 kamulicitem volt amit nem vittek el.

És képzeld el miután 12 orán belül kizártak mindemet töröltek,(mert több árut tettem egy képre) hiába írtam oda az ár egyre nvonatkozik na ezek után okoztak vagy 20 rugó kárt a folyamatban lévő ügyek miatt,a nem dologi károkat nem számitva....és most közel kéi honap után fizetési figyelmeztetést küldenek,hogy 1680Ft-al tartozok!!!!!! Na ez már röhely és qrva gusztustalan.

Már nem is létezek a rendszerükben és az ominózus összeg a letiltás utáni tranzakciók során keletkeztek.

 

Előzmény: nyikszi (909)
nyikszi Creative Commons License 2009.01.20 0 0 909
Én meg a vaterán találkoztam ilyennel és semmit nem tettek ellene. 10 fejhallgatót tettek fel valami potom pénzért (showtechnika), ami boltban 75ezer pénz. A licit utolsó napján valaki mind a 10-re 80000-rel licitált. Közben szépen törölték a hozzászólásokat és lassan elismerték, hogy Ők voltak a hunyók, túl alacsony áron tették fel. Írtam a vaterának, amire Ők, hogy megteszik a szükséges lépést. Azóta is mindkét felhasználó él és virul, a showtechnika pedig még árulja tovább a sz@rjait.

A teszvesz is elmegy a sunyiba, én többet ott el nem adok semmit. Rám vertek jogtalanul pénzt (lényegtelen hogy piti összegről van szó) és nincs panaszkönyvük (10 levél után végre elárulták, bár nem írták le nyíltan).
Előzmény: Vadista Szandál (907)
luzav Creative Commons License 2009.01.20 0 0 908

Hát akkor kolega te vagy a "kivétel erősíti a szabályt" emberke.

A tesz-vesz-en eleve lakcímre és nem egy telefonkártyára regizel.

Na most ugye nem kell elmondani,hogy egy emberkének aki ilyeneket csinál nem sokat kell ott szenvednie.

Mert ugye lakcíme olyan sok nincsen a kuncsaftoknak!!!!

Ezért is vannak kevesebben vagyis a seftes sunyi csaló görények oda nem mennek!

Na erröl ennyit.

Amióta a tesz-vesz-en vagyok nyugis a helyzet nem tesznek áll liciteket megjön a cuccos és amit leütnek el is viszik.

Előzmény: Vadista Szandál (907)
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.01.20 0 0 907
Engem még csak a Teszveszen vertek át 2x is, ugyanúgy msá-más eladó.

Olcsón megcsíptem valamit, cseszett ideadni az illető. Felrakta újra aukcióra. Alatta a szövegboxban elismerte, hogy ez az a cucc és megmondta, hogy leszarja, hogy én nyertem meg, ennyiért nem adja oda, kapjam be.

Szóltam a moderátoroknak, egy önkézzel írott beismerő vallomás vírít a termék mellett, akik erre kegyesen levették az aukciót. A Vaterán páros lábbal b@szták volna ki úgy ahogy van.

Pislogtam egyet, azóta nem foglalkozom az oldallal.

Ez a szövegbox is egy vicc, miért nem látszik defaultban hogy más mit levelezett az eladóval?

Ezen kívül logikátlan, átláthatatlan a Teszvesz, olyan gazdátlan, nemtörődöm szerencsétlenkedés az egészről a benyomásom.
luzav Creative Commons License 2009.01.18 0 0 906

Mindkét helyen lehet.

Csak a tesz-vesz-en kevesebb az esély,hogy átvernek!

Előzmény: Törölt nick (905)
nesman Creative Commons License 2009.01.12 0 0 904
Kiváló befejezés!
luzav Creative Commons License 2009.01.11 0 0 903
Én az urakat nem minősíteném.....mert akkor tényleg primitív lennék!!!!
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 902

Szerintem be kellene fejeznünk velük a diskurzust. Egyszerűen semmi értelme.

 

Lassan ott tartunk, hogy az öszödi beszédet is a vatera találta ki és egy mszp közeli számlagyár alapvetően, akit tocsik márta irányít...... :-) És orbán viktor, majd felszabadítja az elnyomott kitaszított kitiltott önlicitálókat és jutalékcsalókat, és akkor eljő a kánaán.

 

Nem védi szerintem senki a vaterát, nagykisfiú, majd megvédi magát. Vannak jogászai, van pénze hozzá.

 

Én az emberi hülyeség és primitívség ellen akartam felvilágosítani egyeseket.... sikertelenül.

 

nesman, luzav, petikeakármennyi.... csak így tovább, rágjátok a gittet.

Mivel nem ismerik a "kollégák" a vatera szabályzatát (hogy jó vagy sem, nem nekünk kell megvitatni, erre vannak jogészeik) ezért olyan sületlenségeket hordanak össze, hogy az csak na.

 

Bocsi, hogy Neked címeztem, de elolvassák úgyis akinek szól.

Előzmény: advocatusdiaboli (899)
luzav Creative Commons License 2009.01.11 0 0 901

Kinek a hibája?

Annak az agyament baromnak aki allamot akar csinálni az államban...az az egy belső szabályzattal melyet nem kotrollál senki...hülyíti a kuncsaftokat,és ráadásul érvényesíti a szelektív diszkrimináció elvét.

És ez még az esetben is "gennyes"ha ez a honlap aukciostér egy nonprofit önmagát eltartó egység volna.....de ők igaz az eladott cuccos után sarcot is szednek,ami már a szolgáltatás megvalósulását és az ott érvényes tőrvények alkalmazását kérné megvalósítani.

Előzmény: nesman (898)
Real Putyur Creative Commons License 2009.01.11 0 0 900
"...Több kereskedelmi egységben dolgoztam..."

Ezt készséggel elhisszük. De a Vatera nem kereskedelmi egység. Sőt; még kereskedők sincsenek. Magánemberek vannak (nagy részben), akik egymás között adnak-vesznek különféle kacatokat.

Az 1 Ft-ról induló, rejtett minimáláras aukcióknál a kutya nem mondta, hogy akár egy forintért is megkaphatod a tételt, tehát egyáltalán nem szinonim eset a bolt polcán lévő kétfajta árcédulával. Akinek szeme van, tud olvasni, és ismeri a Vatera működését, az azonnal látja egy aukcióról, hogy a tétel elvihető-e a kikiáltási (adott esetben 1 Ft-os) áron, vagy sem. Erre van a kis fenyőfa. Ha Téged egy ilyen szituáció megtéveszt, akkor behatóbban kell tanulmányoznod az internetes árverések rendszerét. (Ebbe beletartozik a különféle játékszerek topológiai formája, és az egyes vadon élő virágok színe is.)

Mindezen fent leírtak nem jelentik azt, hogy ésszerű dolognak tartom (bizonyos esetek kivételével), az 1 Ft-ról induló, rejtett minimáláras aukciókat. Jómagam legalábbis messzire elkerülöm ezeket.
Előzmény: nesman (896)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.01.11 0 0 899
Nézd, van olyan, hogy: "1Ft-ról", és van olyan, hogy: "1Ft-ról, minimálár nélkül". A kettő nem ugyanaz, és akármennyire is nem tetszik, akkor sem lesz ugyanaz. A rendszer nem ismerete meg ugyebár nem ad felmentést semmi alól.
A véleményemet meg elmondtam: a rejtett minimáláras tranzakciók nekem sem tetszenek, de akkor sem törvénysértők. Az önmagadra licitálás viszont az.

És én itt most ezt szívesen abba is hagynám. Nyilvánvalóan nem fogtok igazat adni, és az is nyilvánvaló, hogy belátni sem fogjátok, hogy adott esetben alkalmasint hibáztatok. Ezért nincs is értelme tovább ragozni. Az pedig, hogy a kitiltottak/önlicitálók/jutalékkikerülők kis csapata lelkesen helyesel egymásnak - adott szituációban persze lelkileg teljesen érthető. A dutyikban is pont ilyen klikkel alakulnak, az embernek szüksége van önigazolásra.
Előzmény: nesman (896)
nesman Creative Commons License 2009.01.11 0 0 898
Köszönöm a hozzászólásodat.
Neked válaszolok is, mert szerintem te tudod, hogy gömbölyű a labda, mert már láttál olyant.
Csak egy személy részleges adatai szerepeltek, és ő nem fog pereskedni.
Az utolsó mondatoddal pedig nagyon egyet tudok érteni.
Szerinted ez kinek a hibája?
Előzmény: luzav (895)
luzav Creative Commons License 2009.01.11 0 0 897

Na azértr látom a vatera is "felvette a kesztyűt" és próbálja fényesíteni a megtépázott mundért.

Ilyen vehemenciával utoljára a fletót védte a zsoltika  a gyurcsány takarodj topicban.

Meglehetősen kevés sikerrel!

nesman Creative Commons License 2009.01.11 0 0 896
Nem a rejtett minimáláras aukciók törvénysértőek, hanem azok amikhez ár van írva, pl: 1 Ft-ról, és közben nem kaphatod meg alap esetben 1 Ft-ért.
Ha elolvasod a törvényt érteni fogod. Több kereskedelmi egységben dolgoztam különböző beosztásokban, tudom, hogy nem lehet így hirdetni 1 konkrét terméket.
Mindig a hírdetett legalacsonybb áron kell odaadni a termékeket, legyen az szórólapon, akciós újságban, vagy a polcokon elhelyezett árcímke. Ezen esetben 1 Ft-ért.
Megkapod? Nem. Ez a vásárló egyértelmű megtévesztése. Törvény tiltja!
Természetesen 2 különböző emberről van szó, hogy elhiszed-e, vagy nem a te dolgod.
Ugye azt azért megérted, hogy ha nem veszem meg ott, akkor lehet, hogy valaki más elviszi.
Ha meg arra gondolnál, hogy kellett egy új + értékelés, csak nézd meg eddig kitől, mennyit, és milyeneket kapott.
És nem két termék lett volna leütve, hanem egy!
Nekem csak ez a 2 üzletem volt, ez tény. Ez bűn?
És az sem lett írva, hogy együtt regisztráltunk.
Elég nagy időbeni különbség volt a 2 regisztráció között.
Bár van aki azt sem érti, hogy a végleges kizárás nem 72 óráig tart.
Én inaktív is maradtam, de ti egy másik személyt szidtok, és gyanúsítjátok meg folyamatosan.



Igazán az a probléma, hogy mindenki magából indul ki.........



És szívesen reagálok bárki kérdésére, de csak akkor, ha a PIPACS PIROS LESZ, A LADBA GÖMBÖLYŰ neki.
Előzmény: advocatusdiaboli (894)
luzav Creative Commons License 2009.01.11 0 0 895

Na kedves kolega látod má meg is kóstóűltak,hogy bemásolod a levelet amit kaptál..........

Mert ugye ott az alján van egy kis rész amiben felhívják figyelmedet miszerint ez a levél belső ügy és csak rád és a vaterára tartozik.

Már régen lezárhattam volna én is a vitát ha az utolsó három kapott emailt beemásoltam volna de akkor lehetőséget adtam volna az etásaknak,hogy esetleg egy"tyúkpert" akasszanak a nyakamban.

Pedig azok az emailek egyértelműen bizonyítanák,hogy még meg sem indokolták a kizárást!

Továbbmegyek az előzményben a 72 órás letíltásban is ha bemásolnám a levélváltásokat kiderülne,hogy semmilyen konkrét invitálás nem tőrtént ...miszerint az érdeklődő vegyen meg egy olcsó árut és így szerezze meg a címemet.

Egyébként ez nem is tőrtént meg csupán a modi közölte,hogy szerinte én csalok!!!!!

Na ez itt a bibi.

Mert ha odaírom,hogy kolega vegyél má tőlem valami olcsoó cuccost....akkó jogos és egyértelmü a dolog.

Kár vitatkoznod mert itt a büdös qrva életben neked igazad nem lészen!

Előzmény: nesman (892)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.01.11 0 0 894
Nézd, én nem akarok ebbe a kölcsönös egymás ekézésébe belebocsátkozni, de azért annyit megjegyeznék, hogy amikor csalásnak és törvényellenesnek vélted a rejtett minimáláras aukciókat - akkor egyszerűen tévedtél.
Ilyet lehet csinálni, nem csak a Vatera szabályzata engedi meg, de törvényt sem sért. Olyan aukciók tömegét vélted szabálytalannak, amelyek nem voltak azok, illett volna előbb tájékozódni.
Megjegyezném, hogy ilyen opció van az eBay-en is. Ott is lehet rejtett minimálárral indítani aukciókat.

Személy szerint viszont egyetértek abban, hogy ez szerintem egy rém idétlen, értelmetlen valami, én potenciális hasznát csak az eladó részéről, és csak abban látom, hogy alkalmasint lehet tesztelni a piacot - valós, vagy legalábbis túl alacsony áron való eladás szándéka nélkül - mennyire is áraz egy terméket. De én például a legtöbbször nem is vagyok hajlandó licitálgatni úgy, hogy nem tudom, mi az eladó árelképzelése, és csak csuklóztatnak.
Ettől ugyanakkor még nem szabálytalan. Ellentétben az önlicittel.

Azt pedig ugye nem gondolod, hogy bárki elhiszi, hogy a "barátod és Te" bár közösen regisztráltatok, mégis, ha eladásra kínál valamit, ami neked kell, akkor majd azt a Vaterán fogod tőle megvenni, jutalékfizetés mellett. A dolog olyan mértékben életszerűtlen, hogy szerintem erre hivatkozva még egy bíróság sem fogadná el indokként. Abszolút nyilvánvaló, hogy valóban önlicitáltál, gondolom valami ára nem szándékaitok szerint alakult, és így akartatok rajta "segíteni". Hiba volt, nyilván erre rájöttél - de emiatt ne másokra haragudj.
Előzmény: nesman (892)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!