Keresés

Részletes keresés

sz332 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4329
Helló!

Én úgy tudom, hogy csináltak egy saját szervezetet (szövetséget?)
aminek ez a neve.

Sok értelme nincs, mert a dan fokozatokat mindenki Japánból kapja
az Aikikai-tól. (ez arra vonatkozik, aki az aikikai vonalon van, természetesen...)

Előzmény: _niko_ (4328)
_niko_ Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4328
Jó dolog ez az iwiw. Napokban bejelölt az "Aikido Magyarország". Gondoltam miért ne?

Aztán üzenőfalról a következő hírek jönnek:

GM edzőtábort tart, mint a "KÖZÉP-KELET EURÓPAI AIKIKAI AIKIDO VEZETÕJE". Ez mi is? Hazai szervezet? Nemzetközi? Mit csinál? Mi a célja? Tud ebben valaki segíteni nekem?


Aztán a másik hír: "Kedves ismerősömtől kaptam az imént a hírt, miszerint Michel Gollo Sensei megkapta a 6. dan fokozatot, valamint a Shihan címet. Grat!!!"

Hűha!
_niko_ Creative Commons License 2007.01.03 0 0 4327
N. Tamura sensei 2007. május 5-6-án Bécsben tart edzőtábort!
kistáska Creative Commons License 2006.11.21 0 0 4326

Barcelonában,

 

Nem tudom mennyire Tamurás... Az edzés felépítése más volt mint amit Tamura senseinél láttam, de amit magyarázott az hasonló volt. Bár sajnos csak egy edzésre tudtam elmenni, és nem az egész táborra, úgyhogy olyan sokat nem tudtam megfigyelni (meg Tamura táburban is cssak egyszer voltam). De az ikyo-ja az határozottan Tamura style. És a fickónak nagyon jó humorérzéke van ;).

Előzmény: _niko_ (4325)
_niko_ Creative Commons License 2006.11.20 0 0 4325
No, és merre? Sógoroknál tán? Kiváncsi lennék mennyire "tamurás"...
Előzmény: kistáska (4324)
kistáska Creative Commons License 2006.11.18 0 0 4324
Voltam ma Benedetti sensei edzésén!!!!!!!! Atom jÓÓÓ. Csak közölni akartam veletek :D
kistáska Creative Commons License 2006.11.07 0 0 4323
Én sem akartam konkrétan említeni ezeket a dolgokat, mert ezek már OFF
Előzmény: hajdu_peter (4322)
hajdu_peter Creative Commons License 2006.11.07 0 0 4322

Szia,

 

"Es ki van ott?" Ki van azon a szinten kozollunk, hogy azonnal adoptalja tudasat egy uj kornyezetre... Koltoi kerdes :o) Tudok egy ket nevet, de oket nem keverem bele a forumba :) Nem mi, az a lenyeg :)

Amugy nekem kicsit mas volt, mert eloszor Tata volt nagy pofon, ott nem ment semmi, de akkor parhuzamosan jartam pestre meg oda, masodszor hollandia, de akkor mar nem eloszor tortent, igy nem volt nehez kezelni. De ez mar szemelyes, nem hiszem hogy a tobbi forumozot erdeklierinti.

 

Peti

Előzmény: kistáska (4321)
kistáska Creative Commons License 2006.11.07 0 0 4321
ja, gondolom igazad van. kösz a megnyugtatást (gondolom te ezt megélted amikor hazamentél anno...). Mit értesz azalatt hogy "És ki van ott?"
Előzmény: hajdu_peter (4319)
kistáska Creative Commons License 2006.11.07 0 0 4320
kösz :P:P:P:P :)))
Előzmény: _niko_ (4318)
hajdu_peter Creative Commons License 2006.11.07 0 0 4319

Szia,

 

Ne zavarjon! Ez mar csak az ego. Nem az mutatja be tudasodat, hogy epp ott mit tudsz produkalni. A masik meg az, hogy senki sem fogja nezni. Arrol persze jol kifaggatunk, hogy mi jot lattal kint. :D

Es ne hidd, hogy ugy fog tunni, hogy nem fejlodtel. Az uj helyen sok csalodas er, 'negativ" visszajelzes mert nem ismerik (el) amit mashol tanultal, mert nem megy ugy, mint otthon ment, MEGSZOKOTT ukekon. De ez nem azt jelenti, hogy visszafejlodtel, csak azt, hogy meg nem vagy azon a szinten hogy gond nelkul adaptald tudasod az uj kornyezethez. (Es ki van ott? :o) ) Szerintem hazajossz, es te leszel legjobban meglepodve milyen jol megy az ittenieken...

 

Peti

 

Előzmény: kistáska (4317)
_niko_ Creative Commons License 2006.11.07 0 0 4318
Miért nem? Ugyanazt kell csinálnod, csak fordítva...
Előzmény: kistáska (4317)
kistáska Creative Commons License 2006.11.07 0 0 4317
Csak az zavar egy kicsit, hogy ha hazamaegyek edzőtáborra, akkor nem fogom tudni azt csinálni (vagy nagyon nehéz lesz) amit mutatnak... :(
Előzmény: hajdu_peter (4315)
kistáska Creative Commons License 2006.11.06 0 0 4316
KÖsz ;) Én is valami ilyesmit kezdtem törni a fejem...
Előzmény: hajdu_peter (4315)
hajdu_peter Creative Commons License 2006.11.05 0 0 4315

Szia,

 

Satu/tancolas.

Adj idot a dolognak! Persze hogy furan erzed, meg semmi sincs ott, ahol varod. De pont ez a lenyeg, pont ebbol tudsz sokat tanulni. Gondolkozz el rajta, mi okozza a kulonbsegeket. Pl. az uke nyilvan statikusabb, mashogy tamad, mashogy lep avagy nem lep. Mashogy tartja magat, es e miatt maskepp kell a technikat vegrehajtanod. Viszont amint meglatod a mierteket, rengeteget tanulsz, es konnyebben fog menni.

Ezt viszont ne edzesen tedd szerintem, hanem otthon. Ott felejts el mindent, dobd el a buszkeseged, es kezd elolrol. Ne azt a technikat akard vegrehajtani amit otthon tanultal, hanem kezd nullarol azzal, amit ott latsz. Aztan ha megerted a kulonbsegek okat, akkor mar erezni fogod hogy a ketto ugyanaz, meg ha kulonbozo is kulsosegekben. Aztan ha visszatersz, es ujra az itt tanultakat csinalod, nagyon hamar eszreveszed hogy mennyit melyult a tudasod, hogy jobban feltoltod a format.

 

En ketszer estem at ezen, es a megoldas mindig az volt, hogy elolrol kezdtem. Viszont nem eveket vett igenybe hogy az uj helyen is ugyanoda jussak mint otthon, hanem csak 1-2 honapot. Altalaban 1-1 technika utanna lett meg, miutan edzesek utan elgondolkozva felismertem mirol is szol az otthoniak alapjan, "hidat" epitve a ket helyen szerzett tudasom koze. Es utanna is csak az ottani modi szerint dolgoztam, meg sem probaltam a sajatomat eroltetni. Sot, altalaban nem is mondtam hogy mashol mar aikidoztam, csak ha kerdeztek.

 

Peti

kistáska Creative Commons License 2006.11.03 0 0 4314
Mindkettő sandan
Előzmény: _niko_ (4313)
_niko_ Creative Commons License 2006.11.03 0 0 4313
A régi mestered ott van, az új meg itt. Ha ez nem tetszik, változtass. A dolog csak akkor tud működni hosszú távon, ha elfogadod őt.

(megkérdezhetem, hogy a volt mestered milyen szinten volt?)
Előzmény: kistáska (4312)
kistáska Creative Commons License 2006.11.03 0 0 4312
Ami nem tetszik:

Ahol eddig gyakoroltam nem volt akkora hangsuly az izületek összefeszülésén, hanem inkább az elmozgáson és a billentésen. Ez nem jelenti azt hogy az jelenlegi helyen nincs billentés elmozgás... Itt sokkal rövidebbek a mozdulatok, kevesebb a mozgás... (úgy érzem magam mint aki össze vissza táncol és a töbiek meg néznek). Cserébe viszont nem jönnek utánam támadni úgy ahogy azt megszoktam. Ahogy a sensei csinálja az IGEN meggyőző. Még amikor megpróbálom tényleg megütni vagy mefogni esélyem sincs... Csak amíg a régi mesteremnél azt éreztem hogy sosincs ott ahol gondolom és a végén magamat gabalyítom ösze, addig itt az az érzésem hogy azonnal befog egy satu, "rámmászik" és nem hagy élni... Működik nagyon jó, mert itt sem tudom hogy merre van a lefele meg a felfele, de mégis más... Jaj nehéz ezt elmaygarázni szavakkal ... :(
Előzmény: _niko_ (4311)
_niko_ Creative Commons License 2006.11.03 0 0 4311
(Tapasztalatom szerint amit egy edzésen látsz, az nem feltétlenül tükrözi az adott irányvonal "főistruktorának" elveit, technikáit.)

...szóval az első és legfontosabb: ha valahova elmész gyakorolni, akkor mindig azt kell csinálni, amit ott mutatnak. Olyankor el kell felejteni azt, amit addig tanultál és meg kell próbálni végrehajtani úgy a technikákat, ahogy az edzésvezető azokat bemutatja.
Ha ezt betartod (és azonosulni is tudsz vele), előbb utóbb ezek lesznek a te technikáid és ez lesz a "te irányvonalad". Ha bizonyos dolgok (mik ezek?) annyira zavarnak, hogy nem tudod túltenni magad rajtuk, akkor viszont érdemes lenne megnézni "Z"-t is, hátha az jobban tetszik. Hangsúlyozom: nem Yamada/Fujita/Tamura mesterekről beszélünk, hanem olyan tanítókról, akik ezen vonalak valamelyikéhez tartoznak! (és ez nagy különbség)





Előzmény: kistáska (4309)
_niko_ Creative Commons License 2006.11.03 0 0 4310
Y = Yamada
X = Fujita
Z = Tamura
---------------
Megoldás --> menj Z-re :)))

(VICCELTEM!)
Előzmény: kistáska (4309)
kistáska Creative Commons License 2006.11.03 0 0 4309
Sziasztok,

Lenne egy kérdésem/kérésem... (remélem nem ugrasztom össze ezzel a fórumot). Én 2,5 – 3 évig jártam egy dojoba Y japán mester tanításait követve. Most elköltöztem és egy X japán mestert követő dojoba járok (Y nem jön ebbe az országba). Van még lehetőségem Z mester edzéseire is járni (mert neki is van dojoja itt).

Amikor megérkeztem elmentem mindenféle edzésre és végül X-nél kötöttem ki, de ahogy telik az idő kezdem elveszteni a régi tudásomat (mivel ugye nem volt nagyon mély és begyakorolt) és ez engem zavar. Az X stílusban vannak dolgok amik nem tetszenek annyira (nyilván mert máshoz szoktam hozzá), nem valami meggyőzőek.

Szóval amit kérni szeretnék (főleg a tapasztaltabbaktól), hogy írjatok kis összefoglalót/leírást/összehasonlítást a különböző irányzatokról.

-XYZ a következők: Yoshimitsu Yamada, Masatake Fujita és Nobujoshi Tamura, természetesen nem akarom elárulni hogy melyikük X Y illetve Z :P. Aki ismer úgyis tudja.

Köszönöm

Kistáska
XXL 206 Creative Commons License 2006.11.01 0 0 4308

Naná  :)))

 

biztos ami biztos már 86kg vagyok :)))

 

áprilisra (Tamura tábor) talán 90 is leszek

(persze csupa "izom")

 

 

Eredetileg 6 akartunk menni   :((((

 

Andris

 

Előzmény: suwariwaza (4307)
suwariwaza Creative Commons License 2006.10.31 0 0 4307
megijedtel, mi? :)))))))
Előzmény: XXL 206 (4306)
XXL 206 Creative Commons License 2006.10.31 0 0 4306

Udv

 

Sajna nem jutok le JAff táborra ... :(((

 

Andris

Előzmény: suwariwaza (4303)
bout Creative Commons License 2006.10.30 0 0 4305
bout Creative Commons License 2006.10.23 0 0 4304
Hétvégi programajánló:
Giampietro Savegnago Budapesten

bout
suwariwaza Creative Commons License 2006.10.18 0 0 4303

ez a serulesedi egy fura dolog.

nekem is tobbszot kellett "veszekedni" egynemely tanitvannyal, hogy a kov edzest hagyja ki, hogy rendbe jojjon a serulese (amit raadasul lehet, hogy a 7vegi focin szedett ossze), mert ha nem teszi ,lehet, hogy 2 hetig nem fog tudni edzeni.

 

hat igen a "macsosag" (lanyokra is jellemzo :) ) soxor karos, az oszinteseg sokkal jobb. amugy meg az edzonek azert illene megneznie, hogy mi van a labaddal, mert azert az latszik, hogy komoly a darab, ha amsik santikalva/fellabon ugralva kimegy.

es minima dokihoz elzavarni. meg merkeredzni trenya vegen, hogy valaki el tudja e vinni a serultet haza. Leven a kozosseg epitesben is aktivan reszt kell vennie a Fonoknek is :)

 

szerintem.

Szepy2884 Creative Commons License 2006.10.17 0 0 4302
Sajnos a ahol én lakom, csak két Dojo van, de a másiknak nem működik a honlapja. Igy lehet hogy hagyom az egészet. :((
Előzmény: _niko_ (4301)
_niko_ Creative Commons License 2006.10.17 0 0 4301
...ha csak ez áll annak útjában, hogy aikidozz, akkor inkább válassz másik klubot!
Előzmény: Szepy2884 (4299)
bout Creative Commons License 2006.10.16 0 0 4300
Ha megírnád oda azt is, amit most ide írtál, akkor az egy szép feladat lenne az ottani közösségnek, vajon túl tudnak-e lépni a dolgon, miután többé-kevésbé tisztázódott. :) De neked is bátornak kell lenned, az igaz. Gondolom, most van egy kis időd gondolkodni a következő lépésen. Én sok sikert kívánok hozzá.

bout
Előzmény: Szepy2884 (4299)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!