Keresés

Részletes keresés

marijancsi Creative Commons License 2015.06.04 0 0 12157

A módosítás rögzíti továbbá, hogy a felülvizsgálat alól mentesülő személyeket a rokkantsági
ellátásuk időtartama alatt – a törvényben meghatározott feltételekkel – megváltozott
munkaképességű személynek kell tekinteni a rehabilitációs hozzájárulás megfizetésére."

 

nem értem - ez mit jelent ???

Előzmény: mrkovács (12156)
mrkovács Creative Commons License 2015.06.04 0 0 12156

Itt a magyarázata:

 

"A rendelkezések értelmében azon rokkantsági ellátásban részesülők, akik legkésőbb a
felülvizsgálat időpontjáig, vagy az azt követő 5 éven belül betöltik az öregségi
nyugdíjkorhatárt, mentesülnek a felülvizsgálati kötelezettség alól.
Azon személyek körében, akik részére 2012. január 1-jét megelőzően folyósított korábbi
ellátásuk rehabilitációs ellátásként került továbbfolyósításra, szintén nem kerül sor a komplex
minősítésre akkor, ha legkésőbb a felülvizsgálat időpontjában a nyugdíjkorhatár betöltéséig
legfeljebb öt év van hátra. Esetükben a felülvizsgálat során az életkorukra tekintettel csak
rokkantsági ellátást lehet megállapítani, az állapotjavulás kivételével a korábban folyósított
rehabilitációs ellátással azonos összegben.
A rendelkezések az érintett személyi kör vonatkozásában az automatikus felülvizsgálati
kötelezettséget szüntetik meg, nem zárják ki azonban az ügyfél bejelentésére, kérelmére
állapotváltozás esetén induló felülvizsgálat lehetőségét, melyeket ezt követően is el kell
végezni.
A módosítás rögzíti továbbá, hogy a felülvizsgálat alól mentesülő személyeket a rokkantsági
ellátásuk időtartama alatt – a törvényben meghatározott feltételekkel – megváltozott
munkaképességű személynek kell tekinteni a rehabilitációs hozzájárulás megfizetésére."

 

Amennyiben a törvényt elfogadják,akkor a gyakorlatban így néz ki

 

                           1955/64/   2019 ebből -5 az 2014  - tehát ők már kiestek.

                           1956/64,5/2020 ebből -5 az 2015

                           1957/65/   2022 ebből -5 az 2017

                           1958/65/   2023 ebből -5 az 2018

 

 

 

 

 

Előzmény: marijancsi (12153)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.04 0 0 12155

B.J Szakértőnek írj,megmondja biztosra.

holland ceg Creative Commons License 2015.06.04 0 0 12154

Uj belepoknel az ellatas osszege kiszamitasanal szamit a ledolgozott evek szama, vagy nem? Koszonom!

marijancsi Creative Commons License 2015.06.04 0 0 12153

Flórián !

Köszönöm és tényleg jó hír !!!!!!!!!!

Bemásolom, hogy mindenki láthassa:

 

35. §

Az Mmtv. 19. §-a a következő (1a) bekezdéssel egészül ki:„(1a) Rokkantsági ellátásban részesülő személy esetén az (1) bekezdés a) pontja szerinti felülvizsgálatot nem kell elvégezni, ha a)afelülvizsgálatra az ellátás megállapításáról szóló, vagy a felülvizsgálati eljárás során hozott döntésben meghatározottidőpontban, vagyb) a felülvizsgálati eljárás megindításának időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg

 

37. §

Az Mmtv. a következő 38/C. és 38/D. §-sal egészül ki:

„38/C. § A32. § (1) bekezdésében foglaltak alapján rokkantsági ellátásban és a 33. § (1) bekezdésében foglaltak alapján rehabilitációs ellátásban részesülő személy esetén, ha a)az ellátást megállapító vagy a korábbi felülvizsgálati eljárás során hozott döntésben meghatározott időpontban esedékes, vagyb) a 33. § (6) bekezdése szerinti felülvizsgálati eljárás megindításának időpontjában az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig hátralevő időtartam az 5 évet nem haladja meg, a rehabilitációs hatóság a komplex minősítés elvégzése nélkül az ellátás változatlan összegű, rokkantsági ellátásként történő továbbfolyósításáról dönt

Előzmény: Florian57 (12151)
Florian57 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 12152

Szia András 46!

 

Bocsánat, de muszáj elmondanom a véleményemet.

Szerintem tehát az 55 előtt születetteknek van választási lehetőségük hogy a korhatár elérésekor megállapított nyugdíj folyósítását kérik  vagy a rokkantsági ellátásukat kérik öregségi nyugdíjként tovább folyósítani.

 

Az 55 után születettek (akik 2011 dec 31-én nem töltötték be az 57 évet) a nyugdijkorhatár elérésekor már nem választhatnak, viszont nem kötelesek a nyugdíjmegállapítást kérni, a rokkantsági járulékot életük végéig kaphatják. (ezzel nyilván az a gond, hogy nem élvez olyan védelmet mint az öregségi nyugdíj)

 

Előzmény: Évszakok (12146)
Florian57 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 12151

Szia marijancsi!

 

- kereső: mkogy.hu

-a honlapon felül a menüsorban: irományok

-folyamatban lévő törvényjavaslatok

-T/5052 Egyes szociális és gyermekvédelmi tárgyú törvények módosításáról (34 - 37 paragrafus)

 

Ha megtaláltad írj légy szives pár sor véleményt a fórumra, nem akarok áthintázni senkit.

Előzmény: marijancsi (12150)
marijancsi Creative Commons License 2015.06.04 0 0 12150

Kedves Flórián !

Légyszíves írd már meg a "beadvány"-törvényjavaslat nevét, mert próbáltam megkeresni,

de nem találtam.

Köszönöm !

Előzmény: Florian57 (12145)
Ruth22 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 12149

Kedves András,

kizárólag, ha elérjük a ránk vonatkozó nyugdíjkorhatárt. Nekem 34 évem van, 60 vagyok, és még 4 év.

Az ismerősöm 55 évesen 40 év munkaviszony (sem betegség, sem szülés, fiú) után lett munkahelyi balesetből kifolyólag rokkant, most 57 éves, mégis 65 éves koráig nem lesz nyugdíjas, pedig kötve hiszem, hogy kinő az ujja, aminek a csonkja 6 műtét után is fáj, jég hideg, és nem tud tőle aludni sem.

Ilyen a törvény.

Szeretettel: Ruth

 

Előzmény: andras46 (12144)
Ruth22 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 12148

Kedves Florián,

remélem jól értelmezted,

remélem elfogadják.

Legalább az idegrendszerünket nem rongáljuk tovább.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Florian57 (12145)
BJszakért Creative Commons License 2015.06.04 0 0 12147

andrás46

igen, a törvényeket nem én alkotom, azt az emberek által választott döntéshozók teszik.

Hogy ki az, aki válaszhat az öregségi nyugdíj új összege és a rokkantsági ellátás összege között 1997.évi LXXXI.tv. szerint, érthetően leírtam szakmai honlapomon itt a jognyialtkozatom tiszteletben tartása mellett:

9) pntban:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Korhatár előtti ellátás jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett 7) 8) pontban ugyan ez a link.

 

Jogszabályra hivatkoztam, de konkrétan, személyre szólóan az esetére alkalmazva email mindenkienk leírtam eddig rehab gazd szakértőként, mi vonatkozik rá, mit tehet vagy nem tehet (esetek különbözők, a jogszabályokat akár együttesen) alkalmazni tudni kell, teszem emg, ha megtsiztel megkeresésével.

Szakmai honlapomon megtalálja elérhetőségem email.

 

Évszakok Creative Commons License 2015.06.04 0 0 12146

András46

 

Ha jól értelmezem törvénynek ezt a részét, akkor akik 1955-ben, vagy utána születteknek már nem lesz választási lehetőségük. Amikor elérik az őrá eső nyugdíj korhatárt, megállapítják az öregségi nyugdíj összegét és ezt kapják tovább ellátás folytatásaként.

Előzmény: andras46 (12144)
Florian57 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 12145

Egy jó hír ha jól értelmezem.

A parlament előtt a törvényjavaslat, mely szerint az öregségi nyugdíjkorhatár előtt öt évvel nincs komplex felülvizsgálat, még akkor sem ha már van időpont amely az öt éven belülre esik.

Természetesen ez akkor lesz igaz ha elfogadják (nem az ellenzék adta be hanem az EMMI, ebből is látszik hogy a lemaradás behozhatatlan, könnyítenek magukon)Remélem nem olvastam félre valamit.

andras46 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 12144
Kedves BJ szakértő! Köszönöm a válaszod! Az emailt nem nekem küldted korábban. Tudom a törvényt nem te alkotod,de számomra akkor is érthetetlen,hogy egy 60éves ember aki véglegesített rokkant,miért nem választhat a rokkant ellátás,vagy a valamilyen más néven előrehozott öregségi nyugdij között,ha az neki kedvezőbb? Mivel őt már nyilván nem akarják visszaterelni a munka világába igaz? Köszönöm a választ!
Előzmény: BJszakért (12134)
cat5409 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 12143

április 1-én adtam be, június 12-én kell mennem....

Előzmény: jolika47 (12138)
BJszakért Creative Commons License 2015.06.03 0 0 12142

mókusmakci, jolika

Már erről is volt szó, rehab gazd szakértőként tájékoztatom: a szakértői vélemény elkészítése nem tartozik bele (többek között) Ket szerint az ügyintézési határidőbe (ami egyébként mmk ellátás igénylésnél 60nap). Így bármeddig húzódhat az ügy, Ombudsman is foglalkozott a kérdéssel már az érdekvédelmi szervezet és érintettek kérésére, panaszára.

Szakmailag, emberileg ezt nem lehetne megengedni, de az embereknek nagy a tűrőképessége, és a törvény (amit döntéshozók hoztak) megengedi ezt.

 

Az is igaz, hogy túlterhelt a hivatal, kevés az orvosszakértő, sok az ügy, hiszen FOB, (keresőképtelen állapot vizsgálata), hozzátartozói ellátások, jogosítvány engedély (egyes esetben), szakhatósági és szakvéleményezés is rájuk hárul, a bizottságra, az emelt csp, fogyatékosság megítélése, a közlekedő képesség vizsgálata, sorolhatnám.

 

nefelejcs

ugyan az vonatkozik Önre, mint a fogytámosokra a hatótósági igazolvánnyal kapcsolatban (utazási kedvezményhez), tehát nyugalom, semmi teendő, Hivatal március óta foglalkozik az igazolványok elkészítésével, HIVATALBÓL kötelesek (141/2000.Korm.r. alapján kiállítani az Ön esetében és kiküldeni a lejárat előtt az újat arra a lakcímre, amin nyilván tartották Mák-nál, mert minden adatot ezzel kapcsolatban megkapott Országos Nyugdíjbizotsító Igazgatóság Központ, innen küldik ki folyamatosan a több ezer jogosultnak.

Szép estét

hadovaja Creative Commons License 2015.06.03 0 0 12141

Ezt mi is szeretnénk tudni, mert félő hogy hónapok telnek el, mire kipostázzák. Vagy nem adnak semmit. 

Előzmény: nefelejcs11 (12139)
nefelejcs11 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 12140

Kedves BJ Szakértő!

 

Végleges státuszú vagyok.

Előzmény: nefelejcs11 (12139)
nefelejcs11 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 12139

Kedves BJ Szakértő!

 

Jó magam saját jogú  Magasabb családi pótlék okán kapom a MÁK kártyát,mely Június 30.án fog lejárni 2010 ben a régi lakcímemre küldték,mert elfelejtettem az újjat bejelenteni,(nem tudtam róla,hogy be kellett volna jelentenem,hibáztam sajnos)de szerencsére megtaláltak,azóta bejelentettem az új lakcímemet a MÁK felé.

Mikorra várható az új "MÁK kártya" kézbesítése?

Várom válaszát!Üdv:nefelejcs 11

Előzmény: BJszakért (12134)
jolika47 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 12138

Üdv Mindenkinek!

 

 

 

Azt szeretném Tőletek kérdezni,hogy a leszázalékolási kérelem beadása után mennyi idő múlva hívnak orvosi vizsgálatra?A lányom tavaly októberben adta be és még a mai napig nem kapott időpontot!Mit lehet ilyenkor tenni,kitől lehet érdeklődni?Köszönöm!

bandolesa Creative Commons License 2015.06.03 0 0 12137

Köszönöm, akkor ráírunk a Minisztériumra. Hova is tartozik a téma? Emberi Erőforrás Minisztérium?

Előzmény: BJszakért (12134)
hadovaja Creative Commons License 2015.06.03 0 0 12136

Köszönöm!! 

Előzmény: BJszakért (12134)
mokusmakci Creative Commons License 2015.06.03 0 0 12135

Kérdezném,hogy hogy létezik az,hogy a felülvizsgálattól számítva 2,5-3 hónap múlva jön meg csak a minősítés,amit a bizottság megállapított?

BJszakért Creative Commons License 2015.06.03 0 1 12134

hadovaja

"Hó végén lejár a fogyatékos kártya (államkincstári), mit kell tenni, hova forduljunk, hogy kiadják az újabbat? Vegleges státuszú fogyatékosságról van szó."

 

Sehova nem kell fordulni. Több ezer embernek egyszerre jár le hó végén, a hivatal március óta foglalkozik a kártyák elkészítésével éppen ezért.

A 141/2000.Korm.r. alapján hivatalból köteles a kártya lejárta előtt intézkedni az ügyben. Jelenleg (az államigazgatási eljárási szabályok változása miatt 2015.04.01-től) ezt az Országos Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság Központ küldi ki (nekik ehhez minden adatot átadott MÁK).

 

Azoknak lehet gondja, hogy nem kapják meg a lejáratig, akiknek a jelenlegi kártyáján más lakcím van, mint ahol laknak, és a címváltozást nem jelentették be MÁK-nak, ezt egyébként többek között az ügyfélnek kötelessége és érdeke is a hivatalok felé mindig adekvát bejelenteni. Hiszen ha a lakcím változást nem jelentette Máknak, akkor azok a régi címre, ami megvolt Mák rendszerében, arra küldik ki a kártyát, így ha már nem található a lakcímen (tértivevényesen érketzik) akkor posta visszaküldi feladónak a tértivevényes nem átvett levelet.

 

Lakcímváltozást (egyebet 2015.04.01-től)ebben az esetben a lakcím szerinti Kormányhivatal felé felé kell benyújtani, és történetesen fogytámmal kapcsolatos egyéb üggyel kapcsolatban is, de más ellátással kapcsolatban is volt változás.

 

 

mokusmaci, Etele

"az utazási papírt(karikás)csak kizárólag én vehetem igénybe,vagy esetleg a feleségemmel együtt is?"

Kérdésére rehab gazd szakértőként a válasz a 85/2003 Korm.r. értelmében az, hogy csakis Ön jogosult igénybe venni ezt az utazási kedvezményt.

Lásd szakmai honlapomon itt III.11. a jognyilatkozatom tiszteletben tartása melle:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=475

 

 

bandolessa

Ezt a döntéshozóktól kellene megkérdezni, akik a jogszabályokat hozzák a parlamentben, nekik pedig a minisztériumok terjesztik elő:

"miért test a törvény különbséget a munkavállalási lehetőségeik között? "

 

 

andras46

"Azt nem tudom megérteni,hogy aki már betöltötte a 60 életévét,és véglegesített egészségkárosodott,s megvannak az öregségi nyugdíjhoz a biztosítási évei miért nem kérheti azt?"

Azért nem kérheti 60 éves férfi az öregségi nyugdíjat (de ezt megbeszéltük András email személyre szólóan, ha jól emlékszem, de lehet, összetévesztem mással), mert a 1997.évi LXXXI.tv. nem engedi meg, ugyanis eszerint:

"öregségi nyugdíj: meghatározott életkor elérése és meghatározott szolgálati idő megszerzése esetén járó nyugellátás; (nem biztosítotti idő, ahogy írta, de nem itt a lényeg, hanem Ön esetében az öregségi nyugdíj korhatár ideje) OK?

 

 

Továbbra is készséggel, önzetlenül szolgálom az Embereket szaktudásommal (Önökért, nem magamért, azért, mert így döntöttem), ha van időm, és egészségi állapotom, családi elfoglaltságom megengedi, mert elhivatott vagyok, küldetés tudattal, és ismerem a nélkülözés, a nehézségek ízét, és mert így döntöttem,

és rehab gazd szakértőként meggyőződésem, a foglalkozási rehabilitáció rendszere sokrétű, speciális szakterület, a jogszabályok folyton változnak, nehéz eligazodni benne (érintettnek, munkaadónak,...), és anyagi hátrányt jelenthet ezen szabályok nem tudása (munkaadónak is, ha pl. olyan személy után vesz fel kedvezményt, támogatást, aki után a szabályok szerint nem lehet, más eset is lehet, nem sorolom, munkaadó szaktudásomat Mbval meg tudja fizetni)

 

És ez nem reklám helye (különben is ki akar ingyen dolgozni szabad idejében, csak én,:) ez az én választásom, lásd fenn), hiszen arra ott van szakmai honlapom, önmagáért beszél, gyakran rám találnak onnan, mert jól összeállítottam és napra kész információ (jogszabályi háttérrel) van rajta, és szaktudással rendelkezem ezen ismeretek alkalmazásában, gyakorlatom van benne, nem kevés, megfelelő kapcsolatokkal is rendelkezem és végzettséggel, képzettséggel.

 

Egyébként ezzel segítem hivatalok munkáját is. Hivatalok végrehajtó szervek, a jogszabályok alapján (jó esetben) vagy megállapítanak valamit vagy elutasítanak, részletes és egyáltalán tájékoztatásra nincs idejük, még a jogszabály változásokat is - ők is - nehezen követik, lásd eljárási szabályok változása, és túlterheltek a felülvizsgálatok elvégzésében, nem tehetnek róla, a jogszabályokat nem ők hozzák, csak végrehajtják, ahogyan mindannyian ezt tesszük, mert ezt kell tenni, én ezekről tájékoztatok, határozattal ha megtisztelnek, megvizsgálom, jogszerű-e, mi vonatkozik esetére,....) .

 

Email személyre szabottan tájékoztatok, szakmai weblapomon megtalálják elérhetőségem az Önök érdekében.

Emailom gyakran olvasom, fórumon nem mindig vagyok, főleg hétvégén, vagy ha felhívják figyelmem email.

Bízom benne, segítettem eligazodni.

Szép napot

 

hadovaja Creative Commons License 2015.06.02 0 0 12133

Automatikusan kiküldték. Az egy kicsit más világ volt.

Előzmény: rokkantszakerto (12132)
rokkantszakerto Creative Commons License 2015.06.02 0 0 12132

Az elozot hol igenyelte?

Előzmény: hadovaja (12131)
hadovaja Creative Commons License 2015.06.02 0 0 12131

Hó végén lejár a fogyatékos kártya (államkincstári), mit kell tenni, hova forduljunk, hogy kiadják az újabbat? Vegleges státuszú fogyatékosságról van szó.

bandolesa Creative Commons License 2015.06.02 0 0 12130

Ilyen esetekre, ha hitelt nem kap akkor rászorultsági alapon évente 4x-kehet átmeneti segélyt kérni az Önkormányzatoknál.

Ha háztartási gépre kell, akkor ekkora összegű segély nincs, de kamatmentes kölcsön igen.

 

Tehát a végén számlával kekk igazolni, hogy létfontosságú háztartási eszközre kellett a kölcsön.

Igy érdemes próbálkozni.

Előzmény: rokkantszakerto (12127)
nyerges ifa Creative Commons License 2015.06.02 0 0 12129

Te jobban tudod akkor hogy mit adnak, mint az, aki az onkormanyzatnal ezt intezi. 

Előzmény: mester76 (12128)
mester76 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 12128

"hogy keszpenzt adnak, havi 7000 ft max" Ez nem igaz, mármint az nem igaz, hogy készpénzt adnak.

Előzmény: Törölt nick (12110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!