Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.30 0 0 34347

Mi lett a Jdm - el amit nem lehetett eredetiség vizsgáztatni ? Visszavitted az eladónak ?

Előzmény: Távirányító88 (34343)
Távirányító88 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 34346

Köszönöm a segítséged!Tényleg a legolcsóbb.Megkötöm.

Előzmény: WooDoo (34344)
Távirányító88 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 34345

És akkor végülis kismotor biztosítás?Köszönöm eddig is.

WooDoo Creative Commons License 2014.06.30 0 0 34344

Ne hagyd magad átverni, a K&H-nál a legolcsóbb a biztosítás, és náluk az Aixamot ismeri a rendszerük...

Előzmény: Távirányító88 (34343)
Távirányító88 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 34343

Üdv mindenkinek!

 

Szombat óta vagyok Aixam tulaj,a gondom az,hogy mindenáron személgépkocsis kgfb-t akarnak velem köttetni a biztosítónál.Szerintetek jól van ez így,vagy segédmotor kerékpár biztosítás elegendő?Köszi a választ előre is.

Bakancs4 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 34342

2014 július 25-26-27 p-sz-v  Mopedautós és háromkerekű találkozó

Holiday Kemping  , Balatonakali  

Golf 7 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 34341

Lengyel mopedautó váz ólcsón eladó.

http://www.hasznaltauto.hu/egyeb/egyeb/kisauto-7909488

Előzmény: Bakancs4 (34331)
195804 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34340

oké

Előzmény: Törölt nick (34339)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34339

Ezt rosszul hirdetik. Ez 500-5 -ös és nem 500-4-es. Rajta is van a nagymotorkerékpár rendszám. Ezt 2 évente műszaki vizsgáztatni kell. 

Előzmény: 195804 (34338)
195804 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34338
Előzmény: Törölt nick (34335)
195804 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34337

köszönöm szépen

Előzmény: Törölt nick (34335)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34336

Kicsit furcsállom az adománygyűjtés szervezőjének ezt a gyors stílusváltását - most hazug boszorkányként emlegeti az egyik írásában, de a nemrég nekem címzett üzenetében még ki voltam oktatva, hogy ő mennyire ismeri ennek az embernek a hátterét, és neki tényleg csak erre a mopedautóra van szüksége, ne pofázzunk bele. (Merthogy volt más is, aki írta hogy lehet át kellene gondolni a mopedautók fenttartásáról kialakult képet.)

És hangsúlyozta nagybetűkkel, hogy ez az ember csak szerényen kért 600.000 Ft-os mopedautót, tehát ne pocskondiázzam, hogy adományból miért nem jó neki egy olcsóbb, amire nagyobb az esély hogy összejön. Ez a 600.000 Ft-os téma nekem már akkor nem volt szimpatikus, nekem nem lett volna képem önszántamból ekkora összeget kérni. 

Előzmény: viger (34334)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34335

Az Aixam 500 és az 500-5 nagymotorkerékpár, az 500-4 segédm.k.p. 

Előzmény: 195804 (34333)
viger Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34334

Már megtörtént egy pár napja az adomány gyüjtö személy is kapott információkat hogy a néni már tavaly is kapott pénz moped autóra meg autójavításra jótékonysági szervezetektől meg az itt leírt  focisták és humoristák által összeadott adományokról is értesült.

Beigazolódott a szélhámosság!
OLVASSÁTOK és OSSZÁTOK, hogy napvilágra kerülhessen! Nem gyűjtünk csalóknak akik már "SOK MINDENKIT MEGKÁROSÍTOTTAK " mint kiderült!
Egyik levelem következik a sok közül!

Kedves Anna néni!

A mopedautó ára összejön mivel sokan támogatták az Ön kérését, viszont remélem, hogy az Önt érintő rágalmak és hazugságok nem igazolódnak be.
Azt kérték többen is, hogy szerződésben rögzítsük, hogy a mopedautó három évig ne legyen eladható miután sok a nyereségvágyból elkövetett bűnözés.
Miután én nem ismerem Önt és senki zsebéből nem akarom kivenni akár a kisebb vagy nagyobb összeget így úgy gondolom, hogy ez a kérés teljesíthető a tiszta ügy érdekében az Ön részéről.
A mopedautó tulajdonosa Ön lesz de nem lehet pénzzé tenni három évig.
Várom kedves válaszát arról, hogy döntött!

Tisztelettel:

B................
06.......................
-

Anna néni válasza a következő:

Kedves Viktor! Levelét megkaptam,amit már vártam is! Bizonyára elolvasta a tegnapi hosszabb levelem,amit gondolok az egész folyamatról! Mint olvasom most is levelében, Önnek még most is aggályai vannak irántam,Önben erősebb egy családi viszályból származó irigy,aljas hazugságnak hinni,mint az,amiben két szemével látogatásakor meg is győzödött,hiszen nem egy utcán fekvő hajléktalant segitenének,hogy fent legyen a lehetősége,hogy vissza élés legyen!! Itt sajnos a tények,azok tények,amit láthatott is és milliók a tv adásban is! De Ön nem a szemének hisz és ez óriási baj,és későbbiekben is az lesz munkájában! Tudja Viktor engem is többen hivtak telefonon,mint mondtam is,de én nem adtam ezekre!! És nem a jó akarói voltak,elhiheti! Most pedig az ügyvédem volt mérges,hogy miért mentem bele olyanba,hogy Viktor nyisson számlát és Ön kezelje,méghozzá ugy,hogy arról mindennap nem küldi el,menni pénz es kitől érkezett! Mert ilyet nem lehet,hogy nekem küldik megsegitésemre és az egészből ki vagyok hagyva és még az adakozók is!! A felajánlóknak minden elismerés és köszönet,hiszen làtták milyen személynek adják,milyen helyre és meggyőződésem,semmiféle bizalmatlan szerződéseket nem kérnek,akik tényleg segitőszándékkal adták!! Hiszen pont azért szeretnék mopedautót,hogy olcsó a fenntartása és ezt fenn tudnám tartani!!
Mivel Ön akar szerződést aki az ügyet szervezte,nem az igazi támogatók, Önben erősebb irántam a bizalmatlanság,igy mint tegnap is irtam , igy nem kèrem az autót,ilyen kikötéssel és ilyen irántam való véleménnyel!! Sajnálom,hogy több mint négy hónapot igy elvett az életemből,mert megpróbáltam volna régen rendezni és nem a négy fal közt lenni eddig! Külön kérem ezekután ezuton,sziveskedjen eljuttatni a rólam irt leveleket és amit Ördöghék is irtak,mert erre szükség van! Engem nincs aki megvédjen,még maga sem,igy hivatalosan fogom elintézni,amit már el is inditottam!
A további intézkedést is megteszem a nyilvánosság felé is és külön még a tv műsorban is, hiszen ez az ügy már szinte országos szintű, sokan érdeklődnek sorsomról és drukkoltak nekem, és a végtelen jó indulatu támogatók,akik valóban azon voltak , hogy életemen segitsenek, megérdemlik az őszinte igazságot,mi lett az autóvásárlással és miért is nem jött létre valóban! A pénzek sorsáról majd Önt kérdezzék,mert semmit sem tudok!
Várom válaszát, tisztelettel. Gera Anna
-

Szélhámosok mivel az egyetlenegy feltételt amennyiben nem adhatja el az autót egy szerződésben szerettem volna aláíratni a mopedautó átadásakor. Ezt nem vállalta akkor miről beszélünk?
A mopedautóra egyébként az ára 700.000.-FT összejött volna az Otthon Karbantartó KFT és az Epermester támogatásával és a sok kisebb és nagyobb összeggel amit hála, hogy nem adtunk át! Minden összeg visszautalásra kerül a saját költségemen. Mivel én segíteni szerettem volna nem pedig pénzt gyűjteni a más nyereségvágyára. Szatymaziak ne féljetek hamarosan kiderül a hazugságuk!

Előzmény: Jopf (34330)
195804 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34333

valaki a ki tudja aixam500-at segédmotornak vagy motorkerékpárnak lehet vizsgáztatni egy barátomat érdekelné

Bakancs4 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34332

nem kellene szólni az illetékesnek hogy ne gyüjtsenek pénzt neki mert átverés ?

 

És ki számít illetékesnek ? Nagyon halvány büntetőjogi ismereteim szerint ez magánindítványra üldözendő , nem hivatalból . Tehát ha valaki , aki ADOTT pénz , szóval ő tehet feljelentést , ha később világossá válik a számára , hogy csalással , megtévesztéssel , valótlan adatok közlésével csaltak ki tőle bármit is . A csalási kísérletek nem tudom hogyan számítanak .

 

Nagyon nehéz kérdés a mai világban az internet ( nagy mennyiség és személytelenség)  és a média ( manipulatív és szenzációhajhászó )  hatásai ellen védekezni .  Én a magam részéről semmilyen internetes akcióban ( aláírásgyűjtés , külddtovábbéstizenkétforintotkapabetegkisfiúcsaládja , adománygyűjtés műtétre-tűzvészre stb. ) nem veszek részt , illetve nem vagyok fönn egyik közösségi oldalon sem -- csak itt szerpelek .  Van itt a közelemben -- még a rokonságomban is -- elég rászoruló , az ő viszonyaik legalább ellenőrizhetők a számomra , ha jótékonykodni akarok .  A média ellen is védekezem ahogy tudok , 24 éve nincs tévém és kereskedelmi rádiót sem hallgatok .

Bakancs4 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34331

Ebben igazad van .... akkor már azt sem érzékeli -- vagy ha érzékeli nem számít -- hogy megállt , netán elindult hátrafelé .

Előzmény: lobo62 (34329)
Jopf Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34330

nem kellene szólni az illetékesnek hogy ne gyüjtsenek pénzt neki mert átverés ?

lobo62 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 34329

Na de ha már bent van 2x3 deci 6x akkor mit számít egy kis ellen szél?

Előzmény: Bakancs4 (34318)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.26 0 0 34328

Egy percet is kár volt rápazarolni erre a témára, főleg szakmailag. Ezek után utánaolvastam én is, és fent van az interneten hogy csalók, egy másik férfivel együtt aki a szomszédban lakik. 

Előzmény: Törölt nick (34321)
Bakancs4 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 34327

http://olx.hu/hirdetes/aixam-500-4megkimelt-rendszamos-mopedauto-elado-ID2iGAb.html#065f86bd8e

 

Pedig ez -- a hátulsó üléssorból ítélve -- 500.5-ös lesz . Emiatt kissé érdekes rajta a 40-es tábla .

Poc2 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 34326

Sajnos az ilyenek miatt nem kapnak segítséget a valódi rászorulók!

Előzmény: Jopf (34325)
Jopf Creative Commons License 2014.06.26 0 0 34325

idézetből lemaradt::: "Ekkor a csapat úgy döntött, összeadja a szükséges pénzt. Erről nem akart beszélni, de úgy tudjuk, hat számjegyű az összeg." Ekkora szélhámost !

Jopf Creative Commons License 2014.06.26 0 0 34324

2013ban a Székesfehérvári videoton FC focicsapattól kért adományt és ki találja ki mire ? 

 

idézet ::: A napilap cikke szerint szerkesztőségük a Hajdú-Bihar megyei Szerep településről kapott levelet, amelyben többek között ez áll: "Ezúton mondok igaz szívemből hálás köszönetet a székesfehérvári VIDEOTON FC focicsapat minden játékosának hogy közös pénzfelajánlásukkal hozzájárultak a régi öreg autóm kijavíttatásához, üzembe helyezéséhez. Egyedül nem tudtam volna megcsináltatni az autómat, nélküle viszont a lakást sem tudom elhagyni, nem tudok orvoshoz, boltba, emberek közé menni. Senki nem segített egy árva nyomorékon, míg meg nem kerestem a focista fiúkat."

 


ez már több mint felháborító . Sok naiv ember még beugrik ezeknek . Ha bárki moped autót vesz neki 600 ezerér annak elment a józan esze ! 

Jopf Creative Commons License 2014.06.26 0 0 34323

Mit nem értetek világos mint a nap . Pénzt kunyeráltak rossz autó címen .  Össze jött 135 ezer aztán egy forintot se költöttek rá az autóra , most ugyan ezzel a rossz autó címen ingyen moped autót akarnak 600 ezerér . Aztán lesz majd új indok pénz kunyerálásra hogy a moped autó is rossz és kell még pénz . Ébredjetek fel mert ez szélhámosság nem arra megy a pénz mint amire kérik .  A rossz volkswagen eddig jó indok volt de ezt már másodjára játsszák .

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.26 0 0 34322

Az az érdekes hogy az M1en volt vele riport is áprilisban a Család barátban. Akkor azt mondta hogy régóta rossz az autója és nincs pénz megjavíttatni,egy régi VW GOLF volt az udvaron. Viszont februárban köszönő levelet írt nyíltan az adomány gyüjtésért amiből meg tudta javíttatni az autót és maradt pénz a műszaki vizsgára. Na már most április az február után van....sőt panaszolta,hogy október óta nem tudott kimenni a házból. Távol álljon tőlem minden feltételezés,de nem egészen tiszta ez a történet hogy hova lett a februári levélben említett 135000 ft,miért mondta azt hogy rendbe hozták az autót ha nem?! A riport és ez a levél nagyon ellent mondásos....

 

From: Gera Anna [mailto:ww.mega.ga@gmail.com] 
Sent: Thursday, February 06, 2014 12:50 PM
To: nagybandoandras@gmail.com
Subject: Köszöntés!

 

Kedves András! A barátja pénzével 135.000.-ft gyűlt össze összesen,azóta nem jött több,az autó a legnagyobb örömömre elkészült,az autómatavàltó is rossz volt,64.000.-ft-ba került,a szerelő mondta,májusban letelik a műszaki vizsgája is,igy a megmaradt pénzt arra félreteszem,mert autó nélkül én nem tudok kimenni sem a házból! Most már kitudok és nagyon-nagyon örülök neki és legelőször csakis Önnek köszönhetem,hogy szivügyeként állt a bajomhoz és ezért mindent meg is tett,amiért örök hálám!! Köszönet mindenkinek nagyon szépen,de külön Andrásnak!
Szeretettel üdvözlöm! Gera Anna 

 

itt a link is https://hu-hu.facebook.com/nagybando/posts/589993191087600  (azért írják szatymaziként,mert oda valósi de most Szerepen lakik valakinek a házában) 

Előzmény: Törölt nick (34321)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.26 0 0 34321

Május 27-én írtam arról - http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130467915&t=9147790 -  , hogy nem tartom szerencsésnek a használt mopedautó vásárlást (az adománygyűjtésből) egy ennyire kiszolgáltatott helyzetben lévő embernek. Azt hiszem ezzel a hozzászólásommal többen egyet is értettek. 

Szándékosan nem írtam az adománygyűjtés szervezőjének, aki kapcsolatban áll ezzel az idős mozgássérült hölggyel, mert sejtettem hogy azt a választ kapnám a “köszönöm az észrevételt” helyett, hogy egy szemétláda rosszindulatú szar alak vagyok.

A hozzászólásom mégis eljutott hozzá, és ez így is lett ahogy gondoltam. Arra ugyan nem vette a fáradtságot hogy megkeressen az e-mail címemen, de arra igen hogy nyíltan - a saját internetes mozgásterületén - üzengessen cinikusan. 

Én csak annyit üzenek, hogy több mint 7 év és több tízezer mopedautóval megtett km-rel a hátam mögött mertem mindezt elpofázni, ez nem egy olyan jármű ami jól fog működni karbantartás nélkül és földúton való gyilkolás mellett.

Anna néni elmondása szerint a személyautója a földúton való használattól készült ki annyira, hogy alkalmatlan a műszaki vizsgára, akkor komolyan egy mopedautó az odavaló? De persze, én vagyok a rosszindulatú szar alak. Azt írta, hogy "Amúgy meg nagyon jó kis verdák ha nem 100 évesben gondolkodunk.”  És 500 - 600.000-ből milyet akarnak venni, 1 éveset? Ha ilyen okos ember ez az adománygyűjtő szervező, akkor láthatna az orránál tovább is hogy megkülönböztesse, mikor ír valaki jó szándékból, és mikor rosszindulatúságból.

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.26 0 0 34320

Nekem akkor csinált ilyet, amikor olyan helyen vásároltam széncsapágyat ahol a gyári helyett (gyári árán) utángyártott silányat adtak. Nagyobb volt az átmérője mint 60 mm, úgy kellett belereszelni, de már ránézésre is gyanús volt, mert az Ausztriából vásárolt gyári széncsapágyak világos szürke színűek voltak, ezek pedig feketék. Már akkor volt egy rossz előérzetem, hogy itt valami nem lesz jó. Emlékszem hogy nem sokkal rá ezután írt valaki a fórumba, hogy vett széncsapágyakat de nem érti, hogy miért kellett lefaragni belőle hogy be lehessen rakni őket. Bizonyára ugyan ott vásárolt ahol én, de írtam is neki hogy én is ugyan így jártam. 

A röpsúlyházakat is onnan vettem, azok is utángyártottak voltak. Elvittem Ausztriába, és ott magyarázták el hogy más a jelölés a gyárin és az utángyártottakon, le is mérték hogy az utángyártott röpsúlyház is kb 2 mm-rel nagyobb volt. Vettem eredetieket széncsapágyból is, röpsúlyházból is, bekerültek az újak és utána úgy működött mint régen... 

Előzmény: Ruszkiszeder (34308)
Golf 7 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 34319

Nekem megérni megvenni az Aixam 505 ccm Dizelt Ólcsón mert közel van nekem Optikai tuningolásra is jó lenne kinézetre az apró sérülést a jobb sárvédőn ki lehet cserélne gyárira mert csak enyhén sérült a jobb oldala az Aixamnak szép állapotban van ami hirdetésen van most lett felújítva mindene ahogy hírdetés írja itt a hírdetése a mopedautónak.

http://www.jofogas.hu/pest/Mopedauto_olcson_elado_17256751.htm

Előzmény: Bakancs4 (34313)
Bakancs4 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 34318

Az a nyerő buli , amikor szembecsapja valami dinamikusabb ellenszél .... bő mésfél négyzetméter tök függőleges homlokfelület ....

Előzmény: lobo62 (34314)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!