Keresés

Részletes keresés

42tibcsi Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5346

Sokáig azt hittem csak ez a daraboló a megoldás makacsabb papirok hóz.

A kőrfűrész lapos megoldás kiváltotta a daraboló gépet, papír vonatkozásban nem ismer akadályt a tengelyre való rátekeredés megszűnt. A hordóba előbb a vizet majd fokozatosan lehet beledobálni az előáztatott papírt, nem muszáj apróra tépkedni sőt a végén bele öntöttem apritékot azt is össze keverte (1/4rész) az így kapott massza kicsit fel is melegedett és kevesebb vizet tartalmazott. A téglák még egyszer akkorák lettek mint csak ha papírból készültek volna. A keverőt tized annyiból meg lehet oldani mint a darálót. Kis esztergályos munka kell de a többit meglehet oldani házilag.

Ha valakit érdekel elkészítem a rajzát.    

Fiduli Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5345

Sziasztok.
A videót a gépemről meg lehet nézni itt

 

http://youtu.be/91GeX8d7SyU

 

Üdv.

Előzmény: kpfenyo (5343)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5344

 

Hasonló megoldásban talán hatékonyabb lenne, a meghajtást és áttételezést már könnyebb volna megoldani házilag. 

 

 

Előzmény: /manens (5312)
kpfenyo Creative Commons License 2012.09.16 0 0 5343

Szia!

Remélem még karácsony előtt feltudok tenni egy videót a gépemről,de hiányzik hozzá még 150-200 ezer forint.

Üdv.

Előzmény: Fiduli (5342)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.16 0 0 5342

Helló.

A hidraulikus brikettálás valahogy a háttérbe szorult?

Hol vagytok kollégák?

Üdv.

42tibcsi Creative Commons License 2012.09.15 0 0 5341

 

A korábbi késeknél alóban az volt a gond, hogy magára tekerte a tengely, a mosó gépes variációnál meg nem vágta szét. Most ez a körfűrészes lap nem tekeri magára, szép simán megy 2800-as ford.-on, a hordó is marad a helyén nem akar pörögni mint korában. Előbb a vizet teszem a hordóba majd fokozatosan dobálom bele az előzőleg beáztatott papírdarabokat.

 

Puffer! Érdemes belefognod (persze ha van rávaló) ez nem más mint egy akkumlátor. 

Tárolod benne a fűtési energiát, a kazánod tud max. hatékonysággal üzemelni függetlenül a lakás hőigényétől. Vegyes kazánoknál ez egy nagyon szük tartomány mert ha lefojtod (nem kell annyi meleg a lakásnak) csak fűstől kormol ha pedig nagyon ég a java kiszalad a kéményen. A kényelemről meg nem is beszélek. Vegyes kazán fórumon sok segítséget is kaphatsz.

 

 

 

 

Előzmény: öregrobi (5340)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.15 0 0 5340

Neked is köszönöm a segítőkész választ.Átgondolás alatt a dolog.Visszatérve a brikettáláshoz,vagyis inkább a papír pépesítéséhez,alapvetően ott látom a te megoldásodban a problémát, hogy érintkezik a forgó tengely a papírral.Én is megpróbáltam az asztali fúrógépet hasonló késsel, de az eredmény nem volt kielégítő.Ugyan úgy feltekerte, mint a keverőszár.Ha úgy oldanád meg, mint egy botmixer,tehát egy hosszú  csapágyházzal, és csak a kés érintkezne a papírral, valószínűleg tökéleesen működne.Természetesen szimeringel,hogy a víz ne jusson be a csapágyházba.

Előzmény: 42tibcsi (5337)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.15 0 0 5339

Köszönöm a tanácsokat,Neked is, és Tibcsi42-nek is.Megfontolom.Számolok,átgondolom a bekötés lehetőségét, mert még az ami a a szabadon álló tartály megoldásnál okoz problémát.

Előzmény: nagykunsági (5338)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.14 0 0 5338

Én biztos nem venném meg a gyári szigetelést. A legolcsóbb 40K ami nem más, mint 5cm-es tervolinnal körbe van tekerve. A komolyabbak 70-80K és max 10 cm. Ebből az árból 40 cm-es szigetelés ki lehet hozni.

Előzmény: 42tibcsi (5337)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.14 0 0 5337

 

Persze én sem egy komoly építményre gondoltam, de azért nem árt védeni az időjárástól, de ahogy „Nagykunsági” mondja a lényeg a jó hőszigetelés ezt pedig bárki házilag megtudja oldani nem igényel sp. szigetelő anyagot mivel nincs nyílt láng max 80C°. Viszonylag olcsóbban lehet kapni szig. nélkül.

 

 

Előzmény: öregrobi (5335)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.14 0 0 5336

Nem is kell.Semmit nem kell építened. Csak az udvarra teszed a puffert. Arra nem kell építési engedély, /bár felénk 50m2 alatt nem kell/.

 

Csak jól le kell szigetelni.  Blue_Sky_007-nek is az udvaron van a puffer.

 

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=416998

Előzmény: öregrobi (5335)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.14 0 0 5335

Sajnos a jelenlegi építési szabályok miatt egy jól szigetelt épületrészt nem tudok hozzáépíteni a házhoz.

Előzmény: 42tibcsi (5333)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.14 0 0 5334

Azért még adtam egy esélyt a papír brikettnek. Egy körfűrész lapot négy részben bevágtam majd sugár irányban kicsit kihajtottam (persze melegen) majd meg köszörültem élesre. Nem ismer akadályt olyan mint a robotgépekben a szeletelő.

Nincs rezonancia, sajnos az idő már nem kedvez mivel csak a szabadban van lehetőségem csinálni a préselést majd tavasszal folytatom.

Most, hogy hűvösebb lett ki próbáltam a téglákat (csak papír alapanyagból), hogy égnek.

A hő értéke elmarad a fa brikett-től de tökéletesen el ég, nem kormól de sok a hamuja.  

A lényeg ingyen van persze ha a munkát nem számítjuk bele.

42tibcsi Creative Commons License 2012.09.14 0 0 5333

Nem muszáj a kazán mellet elhelyezni, van aki épített külön egy mellékhelységet neki.

A lényeg jól legyen szigetelve a vezetékekkel együtt, 1000L. alatt nem érdemes belefogni (de a lakás méretétől függ lehet, hogy az is kevés).

 

Előzmény: öregrobi (5331)
/manens Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5332

Amint mondtam, nekem van saját erdőm. Lehet, hogy akinek tüzelőre van szüksége, nincs 1-200 ezer Ft-ja, de van ideje, akarata, kreativitása.

Előzmény: nagykunsági (5330)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5331

Köszönöm a választ.Sajnos a kazánnál egy ekkkora tartály nem fér el.

Előzmény: nagykunsági (5329)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5330

Kérdés, mi az a messze.

 

Romániából  hozott fa sem kerül többe 1600Ft/q fuvarral együtt. Pedig az se a szomszédba van.

Előzmény: /manens (5327)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5329

Ez nem ilyen egyszerű.

 

Nekem 1200 literes van, 24 órát át tudok vele hidalni.

 

Kérdés, mennyi a lakásod hőigénye, mennyire melegíted fel, mennyire tudod kihűteni.

 

Felfűteni annyi ideig tart amennyi energiát beleteszel.

Na meg attól, mekkora teljesítményű a kazánod.

 

Ha jó a tartály szigetelése, akkor akár több napig is tartja a hőt, minimális a vesztesége.

 

Van pufferos topic, ott ha érdeklődsz, sokkal több információt kaphatsz.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9173884&la=114256246

Előzmény: öregrobi (5328)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5328

Ez a pufferdolog  érdekelne!Hány literes, és mennyi idő felfűteni, és meddig tartja a hőt?

 

Előzmény: nagykunsági (5325)
/manens Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5327

Hát ez az ! Tőlem az erdő olyan messze van - a sajátomon kívül - hogy a vételár + fuvarral is ott lennék. ( egyébként én fát nem veszek, mert nekem van egy kisebb darab telepített 10 éves akácosom )

Ezért mondtam : van akinek nem is szabad hozzáfogni, de lehetnek szempontok, amelyek alapján érdemes csinálni.

Előzmény: nagykunsági (5326)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5326

Ami nekem van papír, azért nemhogy 20 Ft-ot nem adnak, ingyen sem kell nekik. Tehát nem tudok mitkezdeni vele, max kidobom a kukába.

 

Az, hogy hol mennyi a fa, az nem attól függ, hol laksz. Hanem honnan tudod megvenni. Én fatelepen nem veszek fát, csak erdőből. Köbméterre.

 

Lábon száradt fát vettem 15240 Ft/ erdei m3. Vettem csertölgyet, 17140 Ft/ erdei m3.

 

Ha ezt leosztom mázsára kb 1500-1600Ft/q

 

Mindenki maga dönti el, neki megéri vagy nem, nekem nem éri meg.

 

Tavaly eltüzeltem a papírt simán, brikettálás nélkül. Igaz, mellette kellett ülni a kazánnak, de de december közepéig papírral fűtöttem. Az sem vett el több időt, mint a brikettgyártás.

 

 

Előzmény: /manens (5321)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5325

Sajnos mivel nem volt időm építeni egyet, inkább vettem. Valamivel olcsóbban ki tudtam volna hozni ha én építem, / bár nem biztos, mert én alapból sokkal de sokkal erősebbere építem/.

 

Mivel ilyen vasaim nincsenek itthon így venni kellett volna. Újat, mert nincs időm MÉH telepen bogarászni.

 

Ha annyi időt töltöttem volna horgászással, mint papírbrikett gyártással, sokkal több értékű halat fogtam volna, mint amit megspórolok a papírbrikettel. Ha meg munkával töltöttem volna, jobb nem is róla beszélni.

 

A te problémádra megoldás lenne egy puffertartály. Estétől reggelig át lehet vele hidalni.

 

Nekem van, tehát nálam a fűtésnél nem az a cél, hogy minél tovább tartsa a meleget a kazán, hanem az, hogy minél hamarabb fel legyen fűtve a puffer. Ezért is vettem most  egy 45 KW-os kazánt.

 


Majd beszámolok róla, hogy milyen gyorsan fűti fel a puffert.

Előzmény: öregrobi (5320)
landasin Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5324

Keveset használt brikettáló gép áron alul eladó!


- Elkülönített elektromos kapcsolószekrény
- csillag/delta átkapcsolás az indítási áramlökés csökkentésére
- porcelán bevonatú fűtőgyűrű
- automatikus brikett-törő

Adunk hozzá rengeteg alkatrészt is.
Van még hozzá egy kalapácsos daráló és egy 1,5 m3-es puffertartály is!

 

érdeklődni a 70/3423887-es telefonszámon!

öregrobi Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5323

Szia!

Osztom a véleményed.Én maradok a gyártás mellett(titokban megsúgom, szeretem is csinálni,de nem csak ezt, hanem minden olyat amivel segítek magamon és a környezeten is).Aki meg máshogy gondolja az ne csinálja.Hozzáteszem, további cáljaim is vannak ezzel a "projektel".Mivel egy elavult kazán szolgáltatja a meleget, rövidesen egy másfajta tüzelési módra kell átállnom.Vagy tömegkályha,vagy valami ahhoz hasonló, a tüzelőt jól hasznosító berendezést szeretnék beépíteni.Ezeknek egyik feltétele a száraz tüzelő.És a papírbrikett az.Végeztem pár kisérletet, egy mini rakétakályhával.Kiválóan ég benne a papírbrikett.Kipróbáltam tisztán papírból készültel, és kevertel is.A kevert volt a nyerő.Sokkal hamarabb beindult a másodlagos égés.

Olvasom a tömegkályhás fórumot is rendszeresen, de az ottani hangvétel nem felel meg az elvárásaimnak.Egy-két önjelölt zseni ossza az észt,és semmi előre vívő, segítőkészséget mutató dolog nem történik.Na de nem is érdekel,mert más forrásokból sikerül összeszednem a szükséges információkat,hogy viszonylag keveset tévedve valósítsam meg a terveim.

Előzmény: /manens (5321)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5322

Valóban kezdetben volt mit modifikálni rajta. Alul az emelő tartó részt meg kellet erősíteni és az emelőt oda heftőltem, most már stabil nem bukik ki az emelő.

Tehát mint említettem a préseléssel nincs gond és viszonylag halados is a gond az előkészítés és ebbe fáradtam bele.  

Előzmény: nagykunsági (5318)
/manens Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5321

Ezt az okfejtést - más fórumon  - jó egy éve én is levezettem, más kontextusban. Ott arról győzködtem valakit, hogy miért nem érdemes sok és drága energiát felhasználva ( vill.energia, gáz, hidraulika, pneumatika, stb. ) papírbrikett gyártásba belefogni. Megfejelve azzal, hogy akkor 20 FT/kg volt a hulladékkarton ára. Ha valamiért és valahogyan érdemes ezzel a kérdéssel foglalkozni, azok a következők :

 

1./  Felétek 1.500.- FT/q a tüzifa, felénk már 2.600.- Ft

2./ Most még VAN tüzifa, lehet, hogy majd nem lesz, vagy nem ilyen könnyen hozzáférhető.

3./ Amennyiben - mint sokan - a papírhoz, ill. hull. ághoz ingyen tudsz hozzájutni, valamint

     az időd nem kerül pénzbe, úgy osztom " öregrobi " véleményét, értelmesebb dolog akár

     ezt csinálni, mint a haszontalanságunkba belebetegedni.

4./ Ezt a tevékenységet akár ún. hulladékidőben is tudod végeni. ( úgy nem szabad, hogy

     " ráállok " és addig nyomom az ipart folyamatosan, amíg tart az alapanyag.

5./ A másoktól - állam, kereskedelem, fuvarozó, stb - való függőség elkerülése.

6./ Amennyiben az eszközöket - daráló, daraboló, prés, tároló, stb. - magad tudod, meglévő,

     vagy költségbe nem kerő módon összeszedni, úgy megérheti.

 

Ha megerőltetem magam, tudok még sok érvet mellette, igaz, ellene is lehet.

 

Az a lényeg, hogy a sok-sok szempont alapján mindenkinek lehet számtalan oka készíteni,

ill. nem készíteni. Egy biztos : csupán gazdaságossági szempontok alapján MOST nem érdemes.

Előzmény: nagykunsági (5319)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5320

Szia!

Nem tudom a Tied milyen prés,az enyém még a képen láthatónál is egyszerűbb.Igaz csak magam fabrikáltam, és az egész kb 5eFt-ban van emelőstől,vasanyagostól .Mindent az ócskavastelepen vásároltam kilóra.Nem vitatom a papírbrikett gazdaságosságát, mert én is csak annak ajánlom, akinek sok a szabadideje,és nem akarja haszontalanul tölteni.Eddig kb 10q briketet gyártottam ami nagyon kevés a fűtési szezon átvészelésére.Ami miatt mégis folytatom az a papírbrikett elégésének metódusa miatt van.Vegyestüzelésű kazánomban,esténként 10h körül ha megrakom, 1,5-2 óra múlva leég a fa.Reggelre (mivel egy rosszul szigetelt öreg ház)hideg a lakás.Tavaly télen kaptam egy pár papírcsövet,és azt tapasztaltam, hogy a már üzemmeleg kazánban 3óra hosszat izzot, artva a víz hőfokát.Ez adta az ötletet,hogy nekilássak a dolognak.Tehát azt tervezem, hogy esténként a fűtés befejezéséül megrakom papírbrikettel a kazánt,remélve hogy meghosszabodik az égés.Természetesen benne van a pakliban, hogy tévedek,és hiába kínlódtam vele egész nyáron.

Előzmény: nagykunsági (5319)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.12 0 0 5319

Akkor elmondom az én verziómat.

 

Van kb 10q papírom. Ezt daráltuk 3 napig egy 7.5 KW-os kalapácsos darálóval.

Vettem egy prést, 29.000 Ft-ért. Ráköltöttem kb 10.000 Ft értékű vasat, mire a nyomást is bírja. Vettem egy 8 tonnás olajemelőt, 10.000 Ft. / 1 hónapig bírta/. Vettem egy keverőgépet 12.000 Ft.

 

2 hónapja nyomom a brikettet. Mikor időm van. Ebből lesz kb 10q brikett. Ez fűtőértékben megfelel kb 10q fának. Az mifelénk, amennyiért én vettem, 1500 Ft/q.

 

Na most azért a 15.000 Ft-ért kínlódok hónapok óta, és ölöm bele a pénzt.

 

Ezért hetek óta a kukába dobom a papírt. Idáig vagy 5q kidobtam.

 

Ha valakinek kell szóljon adok korlátlan mennyiségben.

 

 

Tehát eladó az összes brikettáló felszerelésem.

Előzmény: öregrobi (5316)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.12 0 0 5318

De ismerős prés. Mintha nekem is ilyen lenne, csak 6-os.

 

Igazi falusi cigánymunka. Nem győzöm erősíteni.

Előzmény: 42tibcsi (5314)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.12 0 0 5317

Nekem rosta nélkül nagyra darabolta. 20mm-es rostával elég jó.

Előzmény: /manens (5309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!