Keresés

Részletes keresés

runp Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64403
Gratulálok mindenkinek, aki lefutotta!
Duplán is azoknak, akik elsőre. (Irigykedek is kicsit.)
Kint voltam szurkolni, még nézve is csuda dolog.
miki Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64402
Sajnos nem leszek ott, monaco maratonra vagyok hivatalos :-)
Előzmény: amatőr (64400)
kocsi Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64401
We are the champions!

:-))))))))))))))))
Előzmény: Chino-San (64377)
amatőr Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64400

Élőben, testközelből, koncentrált figyelemmel szeretném megismerni a sarokmentes Pirie-technikát: a FB-versenyen bemutatót, értelmező előadást is lehet kérni, ugye?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: miki (64391)
Amtibácsi Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64399
Örülök, hogy egy picit én is tudtam segíteni. Nagyon jó volt a beszámoló.
Előzmény: Chino-San (64377)
Elm Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64398
En kapasbol XL-t irtam a rendelesesbe, ugyanmar, neked L-es? :o)
Előzmény: Törölt nick (64395)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64397

miki

Kösz!

Előzmény: miki (64381)
__macsa Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64396

Én azt gondolom, hogy a lányok _általában_ óvatosabbak, megfontoltabbak. Nincs olyan nagy arcuk, mint nekünk. Ugyanez látszik az autóvezetésben is.

Szép volt, lányok!

Előzmény: miki (64389)
obor Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64394

Bocs Spenót!

Azt hittem élénkítő hatással lesz Rád:-))) De csak még jobban összezuhantál:-)))

Előzmény: Spenót (64376)
tomator Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64393
Gratulálok Maratonista!
Üdv a klubban!

Látszott rajtad az eufória a végén, öröm volt Téged kísérni!

Azt ugye tudod, hogy a dobosok megvárták míg beérsz az aluljáróba és akkor zendítettek rá igazán?
amatőr Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64392

Chino és Aagica

 

Csodás teljesítmény, csodás beszámoló: csodásak vagytok, leányok!! :)

Előzmény: Chino-San (64377)
miki Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64391

Orbital,

Én a helyedben elmennék a spuriba és megvenném a legalacsonyabb sarkú versenycipőt, amit találok. Ha grid omniban tudsz talpközépen futni, egy versenycipőben repülni fogsz. Nincs vesztenivalód, ha nem válik be edzésre, amit kétlek, még mindig marad egy gyors cipőd a rövidebb versenyekre.

 

A honlapomon van egy szösszenet a cipőválasztásról, a méret fényképes illusztálásával, szerintem a kék körmökön ez is segíthet.

 

P. S. Ezt csak Orbitalnak ajánlom, aki akar és tud lábközépen futni. Aki sarkon fut, annak szüksége van sarokpárnázott cipőre.

Előzmény: Orbital (64374)
obor Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64390

Orbital4

Én voltam aki a 42-es táblánál kiáltott Rád,h Hajrá Bolond! Te kissé elgyötört arccal emelted köszönésképp a kezed:-)))

Előzmény: Orbital (64312)
miki Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64389

Chino,

Gratulálok!!!

Nekem egyre inkább úgy tűnik, a hírhedt maratoni fal csak a fiúkat fenyegeti. Lányoknál nagyon ritka a hirtelen, egyik méterről a másikra történő összezuhanás. Mit gondoltok?

Előzmény: Chino-San (64377)
7241gabi Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64388

Az első maratonra készülés motivációjával mi tud versenyezni?

 

- 100K

- BéBu

- Spartatlon

:-))))

Előzmény: amatőr (64380)
maydayray Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64387
:-))) is-is, hátban hencegés, hasban panasz, de azon már dolgozom :-)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (64357)
7241gabi Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64386
Nem bőgök, áááááááá, nem....
Előzmény: Chino-San (64377)
Spenót Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64385

Szep volt Chino! /a beszamolo is/ :)

 

Ezuton kerek elnezest, ha neha tul eroszakosan probaltalak lebeszelni a tul gyors edzesekrol.

Igerem, hogy mostantol egy szoval se foglak vissza! /csak ne elozz le!!! :)/

 

 

Előzmény: Chino-San (64377)
amatőr Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64384

Orbital

 

Példaértékű volt a felkészülésed, ebből fakadóan tökéletes a versenyed.

Az adataid abszolút tervezett, egyenletesen kontrollált futásról tanúskodnak.

 

Van még terved idénre?

Majd lécci összegezd az éves futásaid (edzés: alkalom/km/tempó, ill. versenyek)!

Egymás adatait bogarászva sok mindenre fény derülhet; elemző alkatúak előnyben! :)

 

Előzmény: Orbital (64374)
maydayray Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64383
XL legyen, én tegnap felpróbáltam tapír XL-esét 188 centimmel, és bizony feszült itt-ott :-)
Előzmény: Törölt nick (64353)
miki Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64382
Esetleg még az is lehet, hogy gyulladásos folyamatok indulnak be (izomláz), ami hőemelkedést okoz.
Előzmény: miki (64381)
miki Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64381

Én a pulzus felfelé mászását elsősorban a testhőmérséklet fokozatos emelkedésének tulajdonítom. Maraton közben képtelenség annyit inni, amennyit izzadunk, nem is lenne praktikus, viszont a fokozatos kiszáradás a hűtés romlásához vezet. Ezenkívül a verseny folyamán a külső hőmérséklet is emelkedik. Ha jól emlékszem, azt olvastam, hogy 0,2 Celsius testhőmérséklet növekedés 10-zel emeli a pulzust. A vér sűrűsödése a hőmérséklettől függetlenül is keményebb munkára késztetheti a szívet (ez csak spekuláció)

 

Ahogy szénhidráttartalékaink merülnek, egyre több zsírt égetünk, amihez több oxigén kell, ez is szerepet játszhat.

 

Ha a tejsavküszöbünk nem elég magas, a növekvő savasodás is emeli a pulzust.

 

Maraton közben mindenféle stresszhormonok szabadulnak fel, ennek is lehet szerepe.

 

SZerintem ezek a fő tényezők. A jelenség különben normális határok között természetes, figyelembe kell venni az erőbeosztásnál.

 

Megoldás: nagy aerob állóképesség, hogy viszonylag alacsony pulzussal, minél több zsírt égetve futhassunk, magas tejsavküszöb, hogy magas pulzusnál se savasodjunk, megfelelő frissítés és külső hűtés, pl. vízzel nedvesíteni a hajat, lemosakodni, nagy melegben jeget tenni a sapkába (próbáltam, tök jó :-)

Előzmény: kaktusz7 (64375)
amatőr Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64380

Alan, ugyanezeket érzem, pláne egy ilyen hétvége után.

Bízom benne, hogy egy felpezsdítő cél, új maraton, elérendő álom-időeredmény legalább a felkészülés, tartós odafigyelés esélyét teremti meg.

 

Az első maratonra készülés motivációjával mi tud versenyezni? Sajnos még nem találtam meg a választ. Bár akkor sem futottam agyon magam előtte, havi átlag 100 km-rel, de mégis: volt íve a dolognak, január 1-jétől szeptember végéig.

 

Szóval tervezzünk maratont! :)

  

Előzmény: Alan01 (64373)
Elm Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64379
Eddig 14 darab megerosito emailt kaptam, nem valaszolgatok vissza, majd meg berakom ide a vege fele.


Ja, es az elastic azt igerte, hogy 50db nagysagrendnel ugy 2 het lesz a hatarido, vagyis jo eselyunk van a futobolondsag verseny programjat egy nagy narancspolo osztogatassal is kiboviteni (viszek kis asztalt meg szeket, ha nyakamon maradna par veletlenul, akkor arusitok is :o)). Ugyhogy en azt tervezem, hogy meg a heten gyuljenek, talan vannak paran akik csak hetvegen ernek ra netezni, ezert azt is meg megvarom, hetfon videken leszek, kedden osszesitem, akkor berakom ide a veglegeset, es szerda reggel elmegyek megrendelni. Ha kedd delutanig az emailek is elerik a 80-90%-ot, akkor megyek, ha nem, akkor majd sikitozom itt, de a jovo heten mindenkeppen meg kene rendelni, mert az a ket het is inkabb 3 lesz (mar asszem 60 felett vagyunk)...
Elm Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64378
Orulok, hogy jol sikerult, sot jobban mint remelted, es a dumalas nem zavart meg. Persze, ezt csak igy utolag lehet mondani, ugye... :o)
Előzmény: Orbital (64374)
Chino-San Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64377

sziasztok!

ilyen vagyok: (((((((((((((((((((((((((((((((((c:§

 

beszámoló egy elsőmaratonista billentyűzetéből (előrebocsátom, hogy még nem volt időm olvasni, most amolyan "write-only" üzemmódban adom elő, úgyhogy bocs, ha valakit/valamit esetleg ismételnék, ami már elhangzott.):

 

szóval kezdődött a buli a rajtszámátvételnél. aki ott volt tudja, hogy Aagicával kitaláltuk, hogy magunkra rajzoljuk a Futobólondok logót alkoholos filccel (olyasmi lett mint egy tetoválás) és az milyen lyoo lesz nekünk. ez biztos garantálja majd másnap a célbaérkezést! (c:§

akciónknak a versenyközpont környékén olyan sikere lett, hogy sorba álltak a külföldiek, mer' aszitték ez is a szolgáltatások része. sajna csak egy olasz jányra sikerült időt szakítani közülük (ahelyett, hogy valami görögszexisten kinézetű pasi lett volna…(c:§), aztán már inkább a FB-okkal foglalkoztam, mert ott is nagy volt az igény a csináld-magad tattoo-ra.

el is határoztuk, hogy jövőre ebből üzleti vállalkozás lesz! (le kéne védetni, mert biztos sok szemfüles read-only van, aki most lecsap az 5letre.((c:§)

 

na de a lényeg, A Verseny:

 

Aagica késett a megbeszélt "randinkról" (még mindig nem vagyok meggyőződve róla, hogy nem az előző napi piciny késésemet akarta-e így megtorolni (c:§), de ettől függetlenül sikerült mindent időben, szinte tervszerűen megvalósítani – szegény Zakkára is rásóztunk fejenként több kilónyi cipelnivalót, amire persze egyáltalán nem lett szükség a verseny közben. (c:§ (éljen a túlbiztosítás!(c:§)

megkerestük a 4:30-as iramfutókat, szóltunk nekik, hogy minket semmiképp se szabad elveszteniük – ami úgy tűnt annyira nem hatotta meg őket. (ld. pár sorral lejjebb.) kikérdeztük őket, hogy hogy tervezik az iramfutást, de nem tűnt túl biztatónak, hogy az első felét lyooval gyorsabbra gondolták, mint a másodikat.

na mind1. azért beálltunk mögéjük…

start! dübörögnek a dobok, kb. 5 perccel a tényleges start után már át is jutunk a kapu alatt. körbe FB-ok, ismerősök, barátok, mind szurkolnak, a torkomban dobog az összes szívem. (c:§

az iramfutók naggyon nyomják, érezzük mindketten Aagicával, hogy nem lesz ez így lyoo. le is maradunk. okosan! 5:40 lett az első km. (6:24 kellett volna legyen.)

belassulunk, felvesszük az utazósebességet, vigyorgunk a szurkolókra, közben eccsomót szövegelünk persze – ránk is szól egy "néni" a Lánchíd előtt, hogy spóroljunk a levegővel, kell az még később… (c:§

a Lánchídnál ismét eccsomó szurkoló, visz is a lábunk az emelkedő ellenére.

jön a rakpart. nekem naggyon lyoo így elsőre, hogy ismerős az útvonal, tudom, hol várható emelkedő, macskakő, szembeszél, hol számíthatok buzdításra.

szép kényelmesen futunk, közben még mindig sokat beszélünk, odaérünk a váltózónához. nagy FB ováció, tiszta libabőr mindenem! ((c:§

leadjuk Alant a váltásnál, jön Spenót. gondoltuk is, hogy innen majd biztos nem jutunk szóhoz. pláne, hogy Saliko is szimpátia futást tart velünk. a fiúk "valamiért" folyamatosan panaszkodnak, hogy nem jutnak szóhoz. (c:§ (majd elmúlik ez is!)

beérünk a szigetre. itt egy velünk futó külföldi 5-6 fős szurkolótábora nagy buzdításba kezd, meg végigpacsizik a hazájukbelivel. több se kell nekem, én is átfutok az ő oldalukra pacsizni. röhögünk lyool. (c:§

pörgetjük tovább a kilométereket. a 19-est valahogy nem veszem észre, picit megijedek, hogy milyen hosszú lett. biztos az Árpádhídi emelkedő miatt. aztán rájövök, hogy csak szimplán kihagytam. megkönnyebbülök.

"utazunk" tovább. eljutunk a szentendrei úti felüljáróhoz. szerintem "mocsokság" ilyeneket elkövetni szegény futók ellen. ((c:§ igazán intézhetnék úgy, hogy ilyenkor kivasalják az ilyen egyenetlenségeket, vagy minimum az ehhez hasonló részeken picit átállítják a gravitációs hatást. (c:§

azért persze ezt is abszolváljuk futva. nem sokkal utána van a 24 km-es itató. itt elég csalódott leszek, mert már nem maradt nekünk izotóniás lötty. pedig naggyon kéne!!! túl a féltávon, nyári melegben, emelkedő után, lassacskán merevedő lábakkal, stb! lehet, hogy csak a tudat rossz és annyira nem is számít az egész biomechanikailag (vagymi), de naggyon nem esik lyool.)c:§

szólok Zakkának (aki szinte végig mellettünk tekert), hogy ha a legközelebbinél se lesz, akkor álljon meg, mert kérek a nála elhelyezett készletből.

kiérünk a Mozaik utcához. ottvan Amtibácsi, halljuk már messziről, hogy "zenél". Zakkát előreküldöm, hogy az Önök kérték szellemében tetesse már be a "számom". és igen!!! szól a "We are the Champions!"!!! igaz picit halkan, de ettől függetlenül teljesen beleborzongok!!! ezt nem lehet leírni!

mindenesetre elénekelni akkor megpróbáltam – a körülöttem futók nagy-nagy örömére. ((c:§ (ígérem ilyent csak elsőmaratonon követek el – de azt eccerűen muszáj kihasználni, hogy ilyenkor "mindent szabad".(((c:§)

valahol 27-28 között lassan kezdek picit elszakadni Aagicáéktól. itt már képtelen vagyok más tempójában futni. gondolom az ő lába is ólmosodhat már, az enyim is a saját ütemét diktálja. szép lassan lemaradnak. szerencsére tudom, hogy többen is vannak vele, nem egyedül hagyom. Zakka pedig eljön velem, hogy énse ismerhessem meg a hosszútávfutó magányosságát. (c:§

eljönnek a 3-assal kezdődő km-ek. emléxem, amikor elösször láttam őket, arra gondoltam, hogy milyen lyoo lesz nekem majd már itt!(c:§ hát nem tudom. végül is nem rossz, de azért már picit érzem a lábaim.

30-nál eszembe jut, hogy eccer valaki azt mondta, hogy itt kezdődik az igazi Maraton! na lássuk. én számottevő különbséget egyelőre nem érzek, az előtte pár perccel megtett lépésekhez képest.(c:§

persze mondtak ugyanilyet a 32-re és a 35-re is, de ott se lesz sokkal rosszabb. lyoo-lyoo, érzem a lábaim, lassulok is valamennyire, de alapvetően megy ez! (c:§

35 környékén még eszembe jut egy picinyt az angol királynő. ha ő nincs, akkor már maratonfutónak nevezhetném magam. hát ezt egy lyool elcseszte nekem őladysége! (c:§

Zakka itt már kb. fél km-enként kérdezi, hogy kérek-e valamit – nem tudom, hogy azért van-e mert már aannyira rosszul nézek ki.

állítólag nem. legalábbis többen is akik ismernek és az útszélén szurkolnak, mondják, hogy töklyool nézek ki, szépen nyomom, stb. picit gyanaxom, hogy azért mondják, mert az ellenkezője igaz és próbálnak így lelket önteni belém. ((c:§ de igazából nem érzem magam rosszul még 38-nál sem. persze fáradt vagyok – de asszem ez egy Maratonnál talán normális jelenség. (c:§

amúgy kb. 30-tól már végig előzgettem, rengetegen sétáltak vagy voltak lassabbak akik valszeg elfuthatták az elejét. ott naggyon örültem, hogy mi ilyen okosan csináltuk.

38 után jön a Bajcsy-felüljáró. talán a legmocsokabb dolog az egész útvonalban! (c:§ sikerül ezt is megfutnom. felfelé is! (körülöttem mindenki sétál – bár így se sokkal lassabbak, mint én futva.) lefelé lyoo! lefelé pihenek!

a 39-est nem veszem észre, pedig Zakka még szól is. én asszittem csak azt mondja, hogy mindjárt odaérek. (c:§

megvan a 40 is! itt már mellettem gurul Ganki és Tomator is! dícsérnek egyfolytában (– tutti duplájára hízott az uccsó 2 kilométeren a májam. ((c:§)

40-től kezdve kb. minden lépésnél el tudnám bőgni magam. már tudom, hogy meglesz-megvan! nem is merek belegondolni még igazán, mer' hogy néz már ki két km-t sírva futni. (c:§

bekanyar a Dózsa György útra, dübörögnek a dobok az aluljárónál – az én fejemben-szívemben-lelkemben is. már nem érzem, hogy fáradt vagyok.

befordulok a Hősök tere mögött a kordonba. ott van Fajankó, kiabál. elérem a 42-t! eccsomó FB áll és szurkol, tapsol! még jobban rákapcsolok, nem is érzem a talajt a lábam alatt.

balról Hangya barátom drukkol.

 

meglátom a célkaput! repülööööök! és IGEN!!! maratonfutó lettem!

felfoghatatlan érzés! ez egyszerűen mindent megért! minden megtett lépést! nem tudom leírni…

 

a célban bőgök kicsit (végre(c:§). meglátom Zakkát a kordon szélén, ettől megin' sírnom kell (nem, nem a látvány miatt! (c:§). megvárom Mosit, hallom, hogy bemondják Aagicát, hogy befut, vele együtt a "nyúl" csapatunk zárótagja, Zsuzsi is, majd megjön Obor és Baloo is. elheverkélünk a fűben, meg amit ilyenkor szokás. erre már inkább nem vesztegetném a türelmeteket. (c:§

 

viszont ami fontos!

először is naggyon-naggyon köszönöm a Topiknak, hogy Van!!! nélkületek nekem valszeg soha az életben nem jutott volna eszembe, hogy képes vagyok erre felkészülni!

a másik először (c:§ Aagicának! a sok együtt "elszótagolt" km-ért, az összes futáselméleti vitáért, hogy tudtuk motiválni egymást, amikor valamelyikünk épp hullámvölgybe került a felkészülés során, stb. meg főleg, hogy nem kényszerített rá, hogy a verseny előtt palacsintát süssek neki! (c:§ (persze azért picit próbálkozott…)

köszönöm még:

az egész Hajrá Ágik! csapatnak a nyulazást és Spenótnak külön is, hogy létrehozta a csapatot, meg hogy időnként helyrerakott, amikor elszaladt volna velem a ló az edzéseknél! meg a meglepit!(c:§

Zakkának, hogy szinte végig jött mellettem bringával, így nem éreztem magam egyedül akkor se, amikor elszakadtam a bojomtól!

Kocsinak a képeket!

minden FB-nak aki kinn volt és szurkolt!

és aki otthon izgult értünk annak is!

és mindenkinek akiket az évek során olvasgatva-megismerve, belőlük is erőt merítve eljuttattak idáig!

KÖSZÖNÖM!

 

és a konklúziók, miegymás:

nekem szinte teljes mértékben pozitív élmény az egész (és nem csak így utólag!). nem volt igazi holtpontom (nem tudom, hogy csináltam(c:§), nagyjából sikerült egyenletesen menni. bár a tervezett 4:30 nem sikerült, de ezt nem bánom. az elsődleges terv a teljesítés volt és az maximálisan lyool sikerült!!! (c:§

Első Maratonnál időt csak úgy nagyjából szokás tervezni és ahhoz képest nem is lett rossz az a 4:41! (c:§

pláne amilyen meleg volt – mert naggyon az volt, szerintem ezt mindenki tudja aki ott volt.

 

és már rögtön utána tudtam, hogy esetemben helyes az "Első Maraton" elnevezés! ((c:§ már gondolkodom, hogy jövőre Visegrád, vagy Bécs…

elkaptam a vérszem nevű Futóbolond betegséget, vagymi. ((c:§

 

ps.: bocs mindenkitől a hosszért! én naggyon ritkán írok ide beszámolót, de ezt most nem tudtam volna rövidebben. asse bánom, ha senki nem olvassa el. lehet, hogy inkább kicsit magamnak írtam, hogy még évek múlva is vissza tudjam olvasni, hogy milyen volt az Első!

Spenót Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64376

Obor!

Azert voltam kicsit feloldalas, mert levetted a zoknidat. Annyi szenvedes utan erre nem szamitottam :))).

Előzmény: obor (64365)
kaktusz7 Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64375

miki

Akik itt leírták a pulzusadataikat, mindenkinél az alacsonyabb szintről ment egyre feljebb. Eddig edzéseken én is ezt tapasztaltam, és nálam is így volt most a versenyen. Az első másfél km-en kb. 138 volt a pulzusom, de ez bemelegítés volt, aztán pár km-en keresztül 144-145, majd elkezdett fokozatosan emelkedni ugyanakkora tempó mellett, a végefelé 156 volt, az utolsó két km nem érdekes, mert hajráztam.

Ehhez van valami hozzáfűznivalód?

Orbital Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64374

miki,

a cipőm saucony grid omni 3. Nem rossz cipő, de a sarka túl magas. Ami érdekes, hogy a tavaly őszi BBP-s első félmaratonom óta valamelyik lábamon belülről a második lábujjamról a köröm mindig elköszönőben van, ezen a júniusi cipő csere sem változtatott. Aztán úgy alakult, hogy a maraton előtt éppen mind a két lábujjamon (amik amúgy hosszabbak mint a hüvelyk ujjam - a lábamon) friss a köröm, s úgy néz ki, hogy most meg semmi jele sincs a körmök távozásának, s a megszokott vízhólyagok is hiányoznak.

Az LSD-ről még pár szót. Tulajdonképpen április végétől, amikortól térdem már engedte a huzamosabb terhelést, csak LSD-t futottam, a versenyeken kívül talán 3-4 alkalom volt, mikor résztávoztam. A maraton előtti utolsó 3 héten meg úgy futottam LSD-t, hogy nem a MAF szerinti 138-on, hanem 145-148 környékén. A tempóm így hosszú távon 6:10 - 6:20 környékén volt. Tehát elmondhatom, hogy a gyorsító edzések szinte teljesen kimaradtak. szorgos km gyűjtéssel a hátam mögött, ilyen előzményekkel álltam vasárnap rajthoz, és az utolsó 5 km kivételével végig örömködtem, a levegő mindenhol jött bőséggel, ahol jönnie kellett. 160-as átlagpulzus lett a vége, falnak se híre se hamva, csak a boldogság és a büszkeség.

És a legfontosabb: a térdeim még csak be sem jeleztek, és a "SUGAR"-zó állapotomból sem lett semmi gond, úgy látszik ösztönösen jól kezeltem a szénhidrát adagolást.

Hát, ennyi (meg egy bambi)

 

Orbital 

Előzmény: miki (64350)
Alan01 Creative Commons License 2004.10.05 0 0 64373

Kedves Caspi,

Nagy voltál ismét! Sajnálom, hogy állandóan fáziseltolódással futunk maratont. Jövőre újra együtt kellene már futnunk valahol. Én most megint belelkesedtem, tavaszra egy maratont meg kellene célozni.

Szükségem lenne egy rögzített, motiváló célra.

Spenót már le is tette a szent esküt. Nekem az a fontos, hogy a verseny érdekes legyen (pl. Bécs), szép helyen (pl. Trieszt).

Amatőr, Nemnagyongyors, Zakka, és mindenki más, mit szóltok?

Alan

 

Előzmény: caspi (64348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!