Keresés

Részletes keresés

imkerei Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5049

Csakis praktikussági okokból: pl. egy vékonyabb alanyt könnyebb ék alakra vágni, mint hasítékot csinálni bele...

Előzmény: Camille88 (5001)
Vebber Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5048

Első szemzéseid voltak, hogy ennyire türelmetlen vagy?

Illusztráld őket képekkel.

Előzmény: Törölt nick (5046)
bujukcekmece Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5047
Itt Zalában a kajszi már javában vizágzik, az őszi is most kezd! Az eddigi oltások, szemzések jónak mutatkoznak.
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5046

Igazad volt csak türelem kellett :)

az egyik öszibarirügy már kipattant és nyomja ki a levélkét.

a másik kettő még áll.

de megkapargattam óvatosan a nagy szem mellett levő virágrügyeket és azok szép zöldek belül, szal ezek a szemek is csak erőt gyüjthetnek.

Arra gondolok, hogy öszel átülettem és tul sok gyökeret vághattam le és igy lassabban megy nekik ez a tavaszi banzáj.

Előzmény: Vebber (5025)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5045

Kedves kertbarátok!

 

Mára a rügyfakadás eljutott hozzánk is Heves megyébe. Pénteken hajnali 5-kor keltem (+5 fok), hogy még néhány oltóvesszőt szedjek a kifakadatlan rügyű befőzni való cseresznyéről. Ez meg is volt szépen. De mikor hazaértem délután fél hatkor, addigra ennek a cseresznyének a hajtáshegyei bezöldültek, valamint a meggyek és az egyik kis körtefa is beindult. Még jó, hogy egy hete vágtam le oltóvesszőket különböző gyümülcsfákról, amik a hűvös pincében szépen megmaradtak eredeti állapotukban.

A hőmérsékletméréseim alapján, valamint a nemrég végre elolvasott Jeszenszky könyv alapján is kijelenthetem, hogy a rügyfakadás kritikus hőmérséklete, aminek vagy ami fölött több éjszakán keresztül meg kell lennie a rügyek kipattanásához, az +5 C. Legalább is nálunk... Szerintem ezt jó tudnom.

bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5044

Kedves Csiki 74!

 

Igazán érdekes volt a videó egy teljes fa átoltásáról. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen vastag ágakat is le lehet vágni oltásra. Jó ötlet a kötés alá dugni a támasztó fát, amihez hozzá vannak erősítve kitörés ellen a kis hajtások. Az a fehér rongy vagy micsoda a hasíték körül körbetekerve gondolom azért van, hogy az oltás ki ne száradjon.

Előzmény: Csiki 74 (4983)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5043

Kedves Ali-bá!

 

Nagyon szépen köszönöm a videót az ékoltásról, sokat segített. Meg szeretném kérdezni, hogy a neylon szalagot helyettesítheti-e szigetelő szalag úgy, hogy nincs szükség már rafiás átkötözésre is? Valamint úgy láttam, hogy itt az oltóvesszők elülső harmadát használták fel, amelyiken rajta volt a csúcsrügy, míg a könyvben a vessző középső harmadát javasolják inkább oltásra.

Előzmény: Ali-bá (4981)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5042

Kedves Ali-bá!

 

Köszönöm a jó tanácsokat, én is cseresznyét fogok meggybe oltani.

 

 

Előzmény: Ali-bá (4978)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5041

Szia!

 

Én többféle oltási módot is ki fogok próbálni, attól függetlenül, hogy mit javasolnak. Eszembe jut az egyik fórumos kolléga mondata, valahogy így szólt: a fának aztán teljesen mindegy, hogy milyen oltást használunk.

Előzmény: Vebber (4956)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5040

Kedves atifoci!

 

Hát neked sem könnyű az életed. Egy csomó munkádat beleölöd és más meg ellopja a fácskáidat. Nem írigyellek érte.

Előzmény: Törölt nick (4951)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5039

Szia!

 

Éppen nemrég futottam át a Jeszenszky könyvnek ezt a részét. Párosítást és kecskeláb oltást javasol. A mai feladatom nekem is ez lesz cseresznyével.

Előzmény: Vebber (4950)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5038

Kedves atifoci!

 

Nagyon szépen köszönöm a fényképeket. Újabb bizonyíték rá, hogy lehet és érdemes is kísérleteni a különböző fajok egymásra oltásával, szemzésével még ha esetleg furcsának is tűnik. Bővül a listám, hogy miket lehet egymásra rakni.

Előzmény: Törölt nick (4947)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5037

Kedves borsika79!

 

Gratulálok, mintha magamat látnám egy év múlva. Én is szeretnék már tudni így kutyulni. :)

Előzmény: borsika79 (4934)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5036

Kedves mjos!

 

Nagyon szépen köszönöm a kiwis fórum címét. Én egészen más helyre gondoltam, nem arra, hogy itt van a szomszédban.

Előzmény: mjos (4933)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5035

Kedves Mokuss84!

 

Fogadd meg egy másik kezdő tanácsát. Ha hiszel valamiben, hallgasd meg azokat is, akik szerinted többet tudnak az említett dologról, de ha esetleg megvalósíthatatlannak vélik, azért az ne csüggesszen el. Lehet, hogy a szőlő nem fog megfakadni az eperfán, de azért próbáld meg, hiszen nem veszítesz vele semmit. Csak nyersz. Először is megtudod, hogyha ez lehetetlen, másodsorban valószínűleg te leszel az első, aki ilyennel próbálkozik (gondolj Einstenre). Harmadszor pedig gyakorolod egy kicsit az oltást vagy szemzést, ami sose árt. Fogd így fel a dolgot és még örömed is telhet benne. Azonkívül az eperfának sem lesz szerintem semmi baja ettől a próbálkozástól. :)

Előzmény: Mokuss84 (4937)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5034

Kedves Vebber!

 

Mivel úgy látom, hogy egy kicsit zavar téged az "ömlengős" kedves megszólítás, megígérem, hogy nem mondom ezt neked többet. Szerintem viszont semmi baj vele, hiszen valószínűleg ez a magyar nyelv egyik legszebb szava. Tudom, hogy ez egy internetes fórumon nem megszokott, de nálam a tisztelet jele. Azért vagyok már néhány napja jelen itt, mert az első alkalomtól megfogott ennek a fórumnak a hangulata, szóval nagyon jól érzem magam köztetek. Ha bárkit is zavarna ez a megszólítás, kérem írjon nekem egy email-t, hogy nem szeretné tovább és úgy fogok cselekedni a jövőben. Olyan jókat derültem például, mikor egyik fórumos "kolléga" mulatságosan adta elő, amikor a hűtőszekrénye "kihajtott" és a töbiek még erre is rátettek egy lapáttal. Azt hiszem mindenki remekül mulatott és senki sem sértődött meg. Szóval ezt a csapatot én egy nagyon jó "baráti" társaságnak tartom és barátok között ugye elengedhetetlen a tiszteletadás és a kölcsönös segítségnyújtás, ha tudunk egymásnak segíteni valamiben. Ezenkívül elnézést kérek azért is, ha néha fél oldalon át csak az én leveleim vannak egymás után a fórumon. Ilyenkor tudok válaszolni azoknak, akik számomra küldtek hozzászólást, valamint kíváncsi és kísérletező hajlamú kezdőként sok témába be is szoktam kapcsolódni, még ha nem is értek hozzá.

Nehogy félre érts, egyáltalán nem haragszom rád, mert szerintem nagyon rendes ember vagy. Különben nem segítettél volna az első pillanatban egy kezdőnek. Szóval vegyük egy picit humorosan a dolgot.

Ezennel megalapítom a KKK klubot (KEDVES KERTBARÁTOK KÖRE). :) Ennek a klubnak mindenki a tagja lehet (még Te is), aki kijelenti, hogy a fórumon nem zavarja az, ha egy másik hozzászóló KEDVES megszólítással üdvözli.

bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 5033

Kedves fehérkutya, tp329, jozso830, kaalyz és Vebber!

 

Elnézést, hogy csak most válaszolok első hármotok kérésére, de most tudtam időt szakítani rá, hogy átnézzem a leveleimet. Valóban jó könyvnek tűnik a Czaka-Füstös-Hrotko: A növényszaporítás ábécéje című könyv, viszont Vebbertől csak a dugványozásról szóló oldalakat kaptam meg. Tehát nincs meg nekem a teljes könyv. Ezt az 5 oldalt viszont már el is küldtem annak, aki rendelkezett indexes email címmel, vagyis jozso830-nak. Teljesen megértem Vebbert, hogy nem tudja elküldeni a többi oldalt is, mivel valószínűleg mobillal vagy fényképezővel készíthette el ezeket az oldalakat. 100 vagy 200 oldalnál ez már nem működik, ezt nektek is meg kell értenetek. Tehát én is ugyanolyan kíváncsi lennék a könyv többi lapjára, akárcsak ti. Mivel viszont kaalyz-nak van fénymásolata, Vebbernek pedig könyve, meg tudnám azt ígérni, hogyha bármelyikőtök eljuttatja azt hozzám, beszkennelem 1-2 nap alatt az összes oldalt és visszaküldöm azoknak, akik az indexes email címemre megadják a saját elérhetőségüket. Internetre feltöltést viszont nem vállalok. A könyv vagy másolat gazdájának természetesen szkennelés után visszajuttatom a saját példányt.

Ádi_batya Creative Commons License 2012.03.23 0 0 5032

Nem tudom mennyire fogja viselni (rozsdamentes acél)
 http://n1.vatera.hu/photos/04/ca/a5d5_1_300.jpg

A nyel nem de az éle pont ilyen. Megpróbálom erélyesen megfenni

Előzmény: tooommm0013 (4998)
Vebber Creative Commons License 2012.03.23 0 0 5031

Ha a fák úgy állnak, mint az én mai képeimen, akkor nem késtél el. Én ilyen állapotukban szoktam lemosózni, az idei kivételesen egy héttel hamarabb történt.

Előzmény: Maszatka55 (5029)
Ádi_batya Creative Commons License 2012.03.23 0 0 5030

Jól beszélsz! :D
A Chip szemzés ilyenkor már jó eséllyel végezhető? :)
Azt hittem csak leveles szemekkel készítik. 

Előzmény: gergerg (4999)
Maszatka55 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 5029

Habár már elkéstem vele...

Maszatka55 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 5028

Thiovit jet alkalmas téli lemosónak?

Csiki 74 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 5027

Mészhidrátból készithető bordóilé recept.

"A bordóilé elkészíthető égetett mészből, szalonnás mészből (szikkadt oltott mész) vagy mészhidrátból. Ezek hatásukban egyenrangúak, csak adagolásuk eltérő A szőlő peronoszpóra elleni permetezésére 1 % -os bordóilé használatos.
10 liter 1 % -os bordóilé elkészítése mészhidrátból: 10 dkg rézgálicot műanyag vagy zománcozott edényben 5 l vízben feloldunk . Az oldódást meleg vízben meggyorsíthatju k. Egy másik edényben 8 dkg mészhidrátot keverünk 5 l vízhez. A két oldatot azután lassú, folytonos keverés közben összeöntjük. Mindíg a rézgálic oldatot kell a mésztejhez öntenünk. A nefelejcsszínű, ülepedésre hajlamos bordóilé hatását másnapra elveszti, úgyhogy csak annyit készítsünk, amennyit aznap felhasználunk. 1 dkg kristálycukor hozzáadásával (10 l szerhez) néhány nappal kitolhatjuk a felhasználhatós ága idejét.
Hasznos az elkészített lé kémhatásáról meggyőződni (főleg ha bizonytalan minőségű hidrát áll rendelkezésünkr e). Akkor jó a permetlé ha a fenolftalein papír megpirosodik, a piros lakmuszpapír és az univerzális pH papír pedig megkékül."

Előzmény: Törölt nick (5020)
Vebber Creative Commons License 2012.03.23 0 0 5026

A harmadik egyébként a Collins.

Előzmény: Ali-bá (5024)
Vebber Creative Commons License 2012.03.23 0 0 5025

Igen, összehasonlítottam az egy héttel ezelőtti képekkel, ezek mozgolódnak.

A képeket összehasonlítva, nagyíva látszik, de a helyszínen nem igazán tűnik fel a különbség.

 

Csak arra mondom, hogy legyen türelmes, akinek még nem hajtott ki, még nem reménytelen. 

Ali-bá Creative Commons License 2012.03.23 0 0 5024

Az a harmadik, mintha már indulna!

Előzmény: Vebber (5021)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.23 0 0 5023

Növögetnek ezek a szemek...

Majd holnap megszemlézem az enyimeket is, mi történt egy hét alatt.

Előzmény: Vebber (5021)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.23 0 0 5022

Hát a kötözésed az sokkal profibb,mint az enyém /bevallom én trehány vagyok.../

Előzmény: Vebber (5021)
Vebber Creative Commons License 2012.03.23 0 0 5021

Őszibarack alvószemzések mai állapota:

(Az utolsó képen látszik, már a hangyák megjelentek, úgyhogy várhatóak a levéltetvek is.)

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.23 0 0 5020

Csak oltott mész Jó.?..pl mészhidrát nem ,...lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de én eddig csak bolti rezekkel permeteztem,nem kevertem házilag.

Előzmény: Vebber (5019)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!