Keresés

Részletes keresés

dacka22 Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1696
Nem elég csak a mókit megvenni többszörösét kell rákölteni hogy jól érezhesse magát.
Előzmény: ökocsiga (1689)
dacka22 Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1695
Csá
Nekem közvetlen a tv mellet van a móki.
Seemi baja nincs tőle.
Filmeket is szokottt nézni az odu tetejéről...tittára mint a moziba.
ha meg nincs kedve tvzni akkor felül a legfelső szitnre ahol napozik :D

Előzmény: Farore (1690)
Csokivadász Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1694
hopp, megelőztél :)
Előzmény: minden lébe kanál (1691)
Csokivadász Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1693
ja, és társ, nem ajánlott.
Előzmény: Csokivadász (1692)
Csokivadász Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1692
A feltételeknek megfelel. A tartás szükséges egy ketrec, benne odú, talaj és faágak. „Fogságba” 10 évet elélnek. A kereskedőknél 20-e forint feletti áron vannak. A nőstények drágábbak kicsivel.. Az állatkereskedésbe 30e forintot is elkérnek. Az ottani mókusok elég rossz körülmények közt élnek. Ha veszel, inkább tenyésztőtől tedd.
Előzmény: ökocsiga (1689)
minden lébe kanál Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1691

nem kell neki társ, mert akkor balhé van. kb 10 évig simán elél. a szibériai a legolcsóbb 15-25e ft.

 

de olvass vissza, v itt mindent megtalálsz:

 

http://invitel.hu/ventana/csikos_mokus/index.html

Előzmény: ökocsiga (1689)
Farore Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1690

hehe, rájöttem, csak kóstolgatott =D

 

Ma mikor benyúltam hopp kislisszant a kezemen. Szobaajtó nyitva volt, de szerencsére nem ment ki. Leültem a szoba közepére, kitettem pár mogyorót (arra is rá kellett jönnöm, hogy csak pucolva hajlandó megenni.. tán nem tudja még kibontani?) és vártam. Nem ment messzire, csak én érdekeltem jóformán. Körberohant, ahol csak ért jól megkóstolt, mert az muszáj, aztán ugrándozott kicsit rajtam, majd kiszemelte a karkötőmet. Nnna kaptam az alkalmon, amíg a karkötőmmel játszott és a kezemen ült szépen bedugtam vele együtt a ketrecbe és voilá. =)

 

Nem jó, hgy jóformán magamnak irogatok.... =( A TV-s kérdésemre jó lenne ha mihamarabb választ kapnék, mert TV nélkül képtelen vagyok elaludni, de a mókit sem akarok zavarni vele. Remélem elegendő óvintézkedés, amit tettem...

Előzmény: Farore (1688)
ökocsiga Creative Commons License 2007.08.07 0 0 1689
Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt és zöldfülű is.
Segítségre lenne szükségem.

Két kisfiam van 4 és 7 évesek. Az egész család rajong a természetért,eddig két kutyusunk van és rengeteg madár a kertben.

DE

elégkezett az idő, amikor ez már nem elég a gyerekeknek. Szeretnének valami kis kedvencet a házban is.
Én olyan állatot szeretnék, ami szelíd( kézbe vehető, kiengedhető), kedves és éjjel alszik :)

Szerintetek elegettesz ezeknek a feltételeknek ez a kedves kis jószág, aminek rajongói vagytok?

Mi szükséges egy mókus tartásához? Kell neki társ? Meddig él? Mennyibe kerül?

Várom tanácsaitokat!

Köszönettel:

Sáfrány Szilvi
Ökocsiga
Farore Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1688

hm... az előbb nagyon begajdult a barátosném... gépeztem és arra lettem figyelmes, hogy ugrándozik, óvatosan odamentem, leültem a ketrec elé, mint amikor finomságot adok neki, odajött ahol voltam, bedugtam az ujjam, mint máskor is,máskor még simogatni is lehet erre most elkezdte kóstolgatni... na mondom aú, aztán egyre erősebben kóstolgatott, ami már tényleg kezdett fájni, az uborkát, amit mindig elvesz most hanyagolta és csak a kezem kellett neki, ki is nyúlkált a kezével hogy elérje....

mi lehet vele? mindek a jele? a számítógép ventillátor zúgásától kattant be? vagy rosszkor zavartam?

minden lébe kanál Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1687
az enyém még n kis félénk.
Előzmény: Farore (1685)
Farore Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1686
még vmi eszembe jutott... hogy szoktassam rá a golyós itatóra? A tenyésztőnél madáritatóból kaptak vizet... Most van bent egy olyan is meg a golyós is, de a golyósra rá se hederít. Vegyem ki simán a madáritatót és majd felfedezi a golyóst?
Előzmény: Farore (1685)
Farore Creative Commons License 2007.08.06 0 0 1685

Sziasztok!

 

Én is mókustulajdonos lettem =) A tenyésztő megszelidítette annyira, hogy meg lehet simogatni ketrecben. Eddig a kedvence az uborka és a háztartási keksz. Földimogyorót amit kapott még meg sem kóstolta, csontit próbáltunk adni neki, mert vasárnap csak a horgászboltok vannak nyitva és ott lisztkukac nincs. Úgy néz ki a csontit nem szereti... Elvette ugyan, de ledobta. Majd szerzünk lisztkukacot, azt biztos, hogy kapott a tenysztőnél.

Azt olvastam, hogy a TV zavarja őket, de a hangja vagy a fénye? A számítógép nem zavarja?

A TV-t, ha kb 45° -os szögben látja, azaz nem látja, mert még egy bőrfotel háttámlája is köztük van az talán nem gond, ugye?

Egyébként nagyon édes, barátkozó típus. Ha benyúlok odajön, megszagolja, rátámaszkodik, már nyújtózkodott is így =)

Oduja még nincs, csak egy rongy, de ha el akar bújni, így is tökéletesen el tud.

Birtokba vette már az egész ketrecet, amiben vannak neki ágak meg egy kötél, de lesz majd neki függőágya is.

zsuzsu27 Creative Commons License 2007.08.04 0 0 1684
Előzmény: minden lébe kanál (1681)
Robiagoliat Creative Commons License 2007.08.04 0 0 1683

Sziasztok! Én csináltam nekik ruhából függőágyat, azt minimálisan szétszedték. De csak annyira, hogy befészkelhessék magukat a két réteg textil közé. Ezt spárgával rögzítettem a ketrec tetejéhez. A lelógó végével csak játszanak, de nekem nem rágták el. Nálam ez a tapasztalat. Üdv: Robi

zsuzsu27 Creative Commons License 2007.08.04 0 0 1682
Fából,mert a körme beleakadhat,olyat már láttam egy barátomnál,amilyen a görényeknek van függőágy,de szerintem azon is felakadhat.
Előzmény: minden lébe kanál (1680)
minden lébe kanál Creative Commons License 2007.08.04 0 0 1681

most akkor ki merjek menni, v sem:

 

 

 

minden lébe kanál Creative Commons License 2007.08.04 0 0 1680

 

 

szerintetek ha makramézok egy erős, n csecse kis függő hidat spárgából, v kenderből, azt tuti h elrágja, v van rá esély, h rendeltetésszerűen használja?

Csokivadász Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1679
a sok kajával nincs gond, raktároz.
Előzmény: Nettibaba (1678)
Nettibaba Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1678

Kajája az van bőven... épp attól féltünk h nagyon "elkapatjuk"... jó so finomságot kap. Ez is baj lehet?

 

zsuzsu27 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1677
Tegyél be neki sok-sok kaját,hogy tudja eldugdosni,legyen tartaléka.Lehet,hogy az előző gazdái időnként elfelejtették megetetni,így nem érezi biztonságban magát.
Előzmény: Nettibaba (1674)
zsu792 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 1676
Szia engem érdekelne a mokus de sajnos SZombathelyi vagyok.zsu
Előzmény: secille (1675)
secille Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1675
TIBETI CSÍKOSMÓKUS (fehér) eladó baráti áron! Sajnos helyhiány miatt S.O.S.!
Nettibaba Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1674

Sziasztok!

 

Van egy csíkos mókusunk és nagyon érdekesen viselkedik.

Két hete van nálunk, 1-2 éves lehet és ajándékba kaptuk.

Nagyon sokszor harap, elég durván is néha, pedig eleinte még azt is engedte h a nóziját megsimizzük. Először bent harapott, majd amikor kiengedtük, ott is.

Csak úgy fogja magt, odajön és belénkharap, azán mintha semmi sem történt volna.

 

Egyébként meg mindig a rácson csüng velünk szemben h vegyük észre. Ha odamegyünk, borzolja a farkát meg néha rángatja is.

 

Először elfogadta szépen a kaját, lassú volt és óvatos, de elfogadta. Most már mint az őrült ugrik rá a rácsra ha lát a kezünzkben valamit. Néha nekifutásból is.

 

Sokszor annyira agresszívnek hat, hogy már félek új vizet adni neki.

 

Ja, és mindig követelődzik kajáért... olyankr felmászik szemmagasságba a ketrecre és amikor beszélek hozzá, válaszol... csipog. (a farokborzolás az természetes jelenség).

 

Aki tudja, h ez mit jelent, segítsen mert nem tudunk szegénnyel mit kezdeni... nagyon harapós :((((((

Farore Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1673

köszi, Szipit már megtaláltam iwiw-en, de nem tud segíteni mókusszerzésben.... =(

találtam egy baranyai tenyésztőt, de ő nem szelidíti őket, egyelőre egy pesti-nél maradtunk, aki aztmondta kézből esznek s odasereglenek az ajtóhoz, ha a ketrecnél van... és mindössze 10ezer huf... ez így lenne a legjobb, mert a vonat vagy a benzin nem olcsó dolog.

 

Előzmény: zsuzsu27 (1671)
zsuzsu27 Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1672
Nem tudom a perek miért nem maradnak meg.Tehát gportal.hu per portal per mokuspele
zsuzsu27 Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1671
Ha minden igaz,a gportal.huportalmokuspele lapot Szipi csinálja.
Előzmény: Farore (1667)
minden lébe kanál Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1670

megjött a mókim!!!! a gazdái voltak olyan kedvesek és hoztak vele egy csomó cuccot. jópár napig nem látok még belőle semmi gondolom.

 

az első fél óra azzal telt, h a kutyám ült a ketrec előtt félrefordított fejjel és minden neszre hegyezte a fülét és szimatolt a levegőbe. n mókás volt, aztán megunta. :)

minden lébe kanál Creative Commons License 2007.08.02 0 0 1669
ha babrás patiid voltak, akkor érthető.
Előzmény: Farore (1663)
Csokivadász Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1668
na láttod, aki keres az talál. Nincs elérhetősége (email)?
Talán olvassa az oldalt és akkor szerencséd lesz.
Vagy iwiwen a keresőbe írd be a nevét, hátha
Előzmény: Farore (1667)
Farore Creative Commons License 2007.08.01 0 0 1667
Visszaolvasva láttam, hogy Szipi. pécsi és azt írta még 2004-ben, hogy tenyészt... Azt tudjátok esetleg, hogy tenyészt-e még? Esetleg elérhetőséget tudtok adni?
Előzmény: Farore (1666)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!