Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2011.12.04 0 0 13497

Ja, az ember nem is hinné, de a takarítás a krónikus légúti bajok témájában egy sorsdöntő kérdés lehet:) Ellenjavalt ugye a száraz takarítás, ami szálló port eredményez (ami ugye tele van bacikkal meg allergénekkel meg poratkákkal meg mindenfélékkel - a házipor allergológiai number one...), meg ellenjavalt az irritáló vegyi gőzöket tartalmazó takarítás... szóval sepregetés, porszívózás és hypoval teleqrt veder helyett a gyakori nedves letörlés-feltörlés a helyes gyakorlat mindenhol, ahol légúti meg allergiás beteg van...

 

Nyákoldásról meg már volt szó itt a topicban, hatásos cuccokat lehet kapni vény nélkül a patikában, mint a paxirasol-félék, vagy az acetilcisztein-karbocisztein (Fluimucil-Mucopront) kör vagy a "régi jó dolgok" mint a guajakolos cuccok. Arra mindenképp vigyázni kell, hogy a humán kombinált gyári készitményekben sok esetben acetilszalicilsav is van, ami a macskáknál ebben a formában tilalmas!

 

ÜdV

Előzmény: nécica66 (13496)
nécica66 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 13496

Hú köszönöm ezt a hasznos tanácsot ,a vetriről olvastam ezeket viszont gondolom nem gond ha ezt hosszú távon szedetem vele persze kihagyásokkal....kérlek ajánjatok akkor nyákoldót amit időszakosan szedethetek vele vagy az is csak akkor kell ha megfázik vayg jobb félni mint megijedni alapon szedje?Esetleg a ginkó biloba ?arról hallottam hogy jó hörgőtágitó is,Segitsetek hogy ne kapjon megint ilyen súlyos betegséget.

természetesen mindig bennt van ,nem használok vegyszereket a takaritáshoz stb

Antisystem Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13495

A dimetil-glicinnek? Tudtommal nincs... de itten találsz róla szép hosszú leírást:

http://www.equus.hu/shop/?p=productsMore&iProduct=551

 

A krónikus léguti betegségek terápiás-ápolási alfa-omegája (emberben és állatban) a kellő folyadékfogyasztás a hörgőváladék besűrüsödésének és így letapadásának-pangásának megelőzésére, szükség szerint nyákoldó hatású dolgok akár hosszabb távon is, a nagy hőingadozások kerülése - nagyjából egyenletes hőmérséklet, az irritáló anyagoktól (por és füst) mentes, kellően párás levegő, akut fertőzés fellépésekor az idejében adott antibiotikum, a vérkeringés esetleges anomáliáinak tisztázása és kezelése a kisvérköri pangás elkerülése érdekében. 

Szóval a lényeg az, hogy meg kell előzni, hogy pangó besűrüsödő váladék tudjon letapadni a hörgőkben, mert ott tenyészik a kórokozó, és onnan indul ki a gyulladás, ami azután állapot-romlást eredményez... no meg a légzőfelületet is csökkentheti a hörgőágak elzárásával.

 

Az emberben használt hörgtágító anyagokra (mint a metilxantinok - koffein, teofillin, vagy éppen a szimpatikomimetikumok) a macsek tudtommal elég érzékeny, tehát ilyen hörgtágítót tényleg csak az állatorvossal megbeszélve.

 

ÜdV

Előzmény: nécica66 (13494)
nécica66 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13494

köszi hát igen ez elég ostoba kérdés volt ,de elég ramaty idegállapotba vagyok ...hadd kérdezzem még azt meg hogy a Vetri dmg -nek hörgőtágitó hatása is van,?valamin mindig okoskodom hogyan védhetném a cicám mit tehetnék még érte....

Előzmény: Antisystem (13493)
Antisystem Creative Commons License 2011.12.03 0 0 13493

Ez ugye a "kristálygömbös jóslás" kategóriája lenne... az egyik rokonomat a 60-as években százalékolták le szilikózissal (tehát igencsak voltak beszűrődések a tüdején) és rá 30 évvel (7x évesen)bélproblémákba halt bele, lehet, anélkül ma is élne... jó, mondjuk valszeg sprinternek már soha nem csaphatott volna fel, sőt a lépcsőn is időnként meg kellett állnia, terhelésre vagy reggelente sokat köhögött is, de ez a várható élettartamán semmit nem rövidített, az akkori magyar átlaghoz képest hosszabb életet élt.

 

ÜdV

Előzmény: nécica66 (13492)
nécica66 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 13492

Szerintetek mennyire röviditheti le a cicám életét az hogy beszürődések vannak a tüdején?

nécica66 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 13491

Kedves Zsolti!Mégegyszer köszönöm a segítséged .,jobb hogy tudom az okot mert méginkább oda figyelek rá ,szép napot üdv Éva

Előzmény: Wet RinR (13490)
Wet RinR Creative Commons License 2011.11.28 0 0 13490

Ezért írtam, hogy ritkán vállalják a műtétet, inkább (ismerve a tünetek okát) együtt élnek vele. Kicsit gondosabb odafigyelést igényel (már egy sima megfázás is komoly légszomjhoz vezethet, ezért nem érdemes kivárni, hogy meggyógyul, hanem kezelni kell), de műteni akkor muszáj, ha nyugalmi állapotban is jelentkeznek a tünetek.

zs

Előzmény: nécica66 (13489)
nécica66 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 13489

Köszönöm Kedves Zsolti!Ha nem csináltatom meg a műtétet abból baja lehet a cicámnak,?nem igazán szeretném megmüttetni..A szabadba nem engedem ki igy nincs kitéve tulzott mozgásnak vagy tehetek még valamit ?köszönöm nécica

Előzmény: Wet RinR (13488)
Wet RinR Creative Commons License 2011.11.28 0 0 13488

Nécica!

Ilyenkor általában a légcsőben alakul ki egy szűkület az elhúzódó folyamat miatt. Ez nyugalmi állapotban alig hallható sztetoszkóppal, viszont ha megnő a szervezet oxigén-igénye (stressz, fizikai terhelés), akkor már nem jut elég levegőhöz az állat tüdeje, így felerősödnek a tünetek. A diagnózishoz légcső-tükrözés kell, és csak műtéttel gyógyítható, így általában inkább elviselik a gazdik a ritka tüneteket.

zs

Előzmény: nécica66 (13487)
nécica66 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 13487

sziasztok!megint segitséget kérnék a volt tüdőbeteg cicám kapcsán!Többször is elvittem kontrollra nincs gyulladás igy nem is kap gyógyszert hál istennek ami van:a légcsőnél érdes légzés és a visszamaradt kis zörej ...viszont ha ideges vagy ha játszunk ismét köhög néha háromszor egymás után ....mi okozza ezt jó lenne tudni esetleg maradványtünet ?és mi van olyankor ha stresszel mi inditja be a köhögést vagy ha szaladgál?Köszönöm üdv nécica

Norani2 Creative Commons License 2011.11.25 0 0 13486

Köszi az infót, én is hasonlóra gondoltam. Meg sem mertem kérdezni, mi lett a kismacskával. Remélem, nem bántották az idióták.

Előzmény: Wet RinR (13485)
Wet RinR Creative Commons License 2011.11.25 0 0 13485

Az átlag humánorvos csak annyit tud a Toxoplasmáról, hogy terhes nő, meg macska. Nemrég láttam egy összesítést, mely szerint ahol utánajártak a fertőzésnek, ott az esetek nagy részében az derült ki, hogy a mosatlan, földdel szennyezett zöldségek, gyümölcsök voltak a ludasak. Nyilván nem lehet kizárni, hogy a macska karmolása okozzon ilyet, hiszen a macska az alomban, és kin a szabadban is gyakran betemeti az ürülékét, de nem árt tudni, hogy a friss ürülék nem fertőző. A toxoplasmáknak még 48-72 óráig a szabadban sporulálódniuk kell, csak így lesznek fertőzőképesek. Vagyis egy olyan macska karmolta meg, amelyik ennyi idő alatt egyszer sem tisztogatta vagy élesítette a karmait, azon még mindig változatlan formában ott volt a szennyezett föld. Szerintem inkább lottóuni kellene, annak nagyobb az esélye.

Valószínűleg az anyukának is egyszerűbb elfogadni, hogy egy "rohadt" macska fertőzte meg az ő kisgyerekét, és nem arról van szó, hogy ő adott neki nem rendesen megmosott répát, vagy nem vette észre, hogy a homokozóban a szájába vette a kezét.

zs

Előzmény: Norani2 (13483)
mental asylum Creative Commons License 2011.11.25 0 0 13484

Szia!

 

Addig is, míg a szakember válaszól.

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Toxoplasma_gondii

 

Üdv!

Előzmény: Norani2 (13483)
Norani2 Creative Commons License 2011.11.25 0 0 13483

Sziasztok!

 

Jobbulást kívánok a kis menhelyes cicusnak!

 

Kérdésem lenne: tegnap összevitatkoztam egy ismerősömmel, akinek mindkét (5 és 8 éves) gyermeke toxoplasma fertőzést kapott, és elég súlyosan betegek lettek.

A nagynak a nyirokmirigyeit tette tönkre a betegség, a kicsinek a szemével is lett valami. Azt mondta az anyuka, hogy megkarmolta a gyerekeket a kismacska, én viszont kizártnak tartom a karmolás általi fertőződést, lehet, hogy mégsem volt igazam?

Terjed a toxoplasma karmolással?

Én amúgy eddig úgy tudtam, hogy csak méhen belüli gyerekekre (tudom, hülyén fogalmaztam:) veszélyes ez a fertőzés, egészséges immunrendszerű embereknél nem kellene, hogy ekkora baj legyen.

Voltak dokinál is, vérképet csináltattak, a toxoplasma érték 700. Szóval a lényeg: tényleg terjed ez a fertőzés karmolással? Vagy inkább a mosatlan gyümöcs, zöldség, vagy nem eléggé átsütütt hús a ludas?

kingA Creative Commons License 2011.11.20 0 0 13482

Egyem meg, a drága kis hős! Nagyon drukkolunk neki!

Előzmény: ágika1 (13481)
ágika1 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 13481

Köszönjük! Cicus jobban van,  kakilt is. Hason issza a tejet, a lábra állás még nem megy, de volt már hogy balesetes cica több hónap alatt épült fel.

Előzmény: Wet RinR (13480)
Wet RinR Creative Commons License 2011.11.18 0 0 13480

Ha kellő mennyiségű paraffin (24 órán belül 3*, min. 10-10 ml) nincs bélsár, akkor beöntésre lesz szüksége. Ha az sem hoz eredményt, akkor röntgen, UH, esetleg a hasát is fel kell nyitni. A hátsó lábaira rá tud állni?

zs

Előzmény: ágika1 (13477)
kingA Creative Commons License 2011.11.18 0 0 13479

Úristen szegény cica. Rettenetes lehet ha fél és nem tud megmozdulni... Nagyon drukkolok hogy rendbejöjjön. Lehet hogy nem kéne etetni, inkább csak itatni meg Vetri dmg, amíg ki nem derül, hol van a kaki...

Előzmény: ágika1 (13477)
Antisystem Creative Commons License 2011.11.18 0 0 13478

Nézd, azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a gerincnek - akárcsak az agynak - lehet olyan tompa traumája is, ami tapintással vagy sima röntgennel nem mutat elváltozást, ne mégis fellép belső duzzanat, nyomásfokozódás, ami mindenféle érzészavarokat meg bénulásokat tud előidézni. Kontraszt-röntgen vagy CT ki tudja mutatni. (n.b a közismert "agyrázkódás", "agyzuzódás" is egy ilyen folyamat, annak sincs fizikális vagy röntgen-tünete...)  Reflektorikus ileust (tehát, amikor az idegrendszer funkciózavara miatt zavart a bél továbbító mozgása) meg a fizikai traumán túl a jelentős stressz is ki tud váltani, tehát mondjuk egy baleset látható fizikai sérülés nélkül is okozhatja. SZVSZ első körben meg köll hallgatni a jószág hasát (az abszolút nem megterhelő, és csak egy szívhallgató kell hozzá), milyenek a bélhangok... a paralitikus ileusra (amilyen a reflexes is lehet) a "néma has"  tehát a bélhangok hiánya a jellemző.

 

ÜdV

Előzmény: ágika1 (13477)
ágika1 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 13477

  Egy menhelyen lévő cicáról van most szó, mi lehet ez?

 

 2-3 napja hozták elvileg a mellső lábaival "valami". A szeme tiszta mint a kristály.

A helyi orvos nem látott gerinc sérülést és mégis csak az oldalán fekszik. Eszik, ha odateszik a kajához, de kaki sehol, kő kemény a hasa  a parafin ellenére.
Szép piros a szája, de járni nem tud.
Úgy néz ki, mintha béna lenne. Érzi minden végtagját és mégsem tud felállni. Nyújtózkodik is. Az emberektől fél az biztos.

mental asylum Creative Commons License 2011.11.18 0 0 13476

Köszi szépen.

 

Holnap elviszem egy másik dokihoz, ő sokkal lelkiismeretesebb mint az akihez (ez van a cicához jóval közelebb) vittem néhány napja.

 

Üdv!

Előzmény: Wet RinR (13475)
Wet RinR Creative Commons License 2011.11.18 0 0 13475

Macskáknál van egy autoimmun bőrbetegség (pemphigus), ami például a karmokre is korlátozódhat. Én is kezelek olyan cicát, amelyik egy-egy injekció után 3-4 hónapig tünetmentes, utána elkezde beduzzadni a körömágya (nem tudja visszahúzni a karmait), savó lép ki a karomnél (beszáradt váladék látszik a körömágy-karom átmenetnél). Érdemes megnézni még a csecsbimbókat is, azok is megduzzadhatnak-begyulladhatnak. Természetesen látatlanba csak találgatni tudok, de ezen a területen is érdemes lenne vizsgálódni.

zs

Előzmény: mental asylum (13470)
mental asylum Creative Commons License 2011.11.17 0 0 13474

"Hát...  - hogy én találtam benne, az......"

 

helyett

 

Hát...  - hogy én nem találtam benne, az......

Előzmény: mental asylum (13473)
mental asylum Creative Commons License 2011.11.17 0 0 13473

Hát...  - hogy én találtam benne, az hagyján, de a doki sem aki elég alaposan átvizsgálta.

Ezek után én csak pingvinkedni tudok, azaz széttárom a karjaim, - sosem lehet tudni.

Azért szeretném, ha szakemberek is szólnánk, - ha igaz az, hogy rendellenes fejlődés miatt nem tudja rendesen visszahúzni a karmait, az felnőtt korában (2-3 éves lehet) okozhat-e bajt, hogy még be is gyullad neki.

Előzmény: ágika1 (13472)
ágika1 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 13472

Nem mehetett a lábába?

ágika1 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 13471

Több szem többet lát. 

Tüske, vagy hasonló nem mehetett a talpába?

Előzmény: mental asylum (13470)
mental asylum Creative Commons License 2011.11.17 0 0 13470

Sziasztok!

 

Az egyik hajléktalan cica már az ötödik napja lógatja a jobb hátsó lábát. Nem tudja letenni, úgy ugrik a bal hátsóval.

Már elötte két nappal láttam, hogy valami nem stimmel vele, mert egy kicsit sántítva ment.

Tegnapelött elvittem egy állatorvoshoz, aki igazán nem tudja mi baja van, azt látja, hogy valamiért nem  rendesen működik a körme, nem tudja teljesen visszahúzni. És ott a mancsa be is van gyulladva. Összehasonlításként magnézte a jobb elsőt is,- ami nem gyulladt, és azt sem tudja teljesen visszahúzni.

Hőemelkedése van a cicának.

Adott neki egy injekciót, meg két féle tablettát, amit nekem kell adni neki egy pár napig. (Nem otthon vagyok, nem tudom megnézni mik a gyógyszerek). Az egyik valami fájdalom csillapító.

Szerintetek létezik az, hogy néhány éves korára lesz ez probléma, hogy esetleg a karmai nem megfelelően működnek?

Vagy jobb lesz, ha másik dokihoz viszem?

 

Köszi,-

 

Üdv!

ágika1 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 13469

Újra gazdis lett a kutyus. :))

Előzmény: kingA (13468)
kingA Creative Commons License 2011.11.13 0 0 13468

Na de hogy e könnyed kis nyelvészeti kanyar után a lényegre térjek: hogy rohadna meg az a chipes "gazdi"!

Előzmény: ágika1 (13464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!