Keresés

Részletes keresés

krizsi_l Creative Commons License 2009.12.10 0 0 1932

Milyen oltót használsz? Az Anivetes nálam is hasonlóan működött.

Azért nem nyúlik mert nem savanyodott meg. A forró víz megölte a baktérium kultúrát.

Parenyicát szoktam csinálni, ha nem savanyodik meg kellőképp az alap sajt allig lehet elnyújtani. Mint írtam nem tudom a mozarella mikor ésmitől savanyodik, hoyg nyújtható legyen. Ezért eddig nem vágtam bele.

 

Nem tudom mit fog így csinálni a penészgomba a sajtoddal. A camambert nem gomolyából készítik. Szvsz edd meg így ahogy van, biztosan finom.

Előzmény: Tilitoli (1930)
Pettviki Creative Commons License 2009.12.10 0 0 1931
Felesleges kiszárítani és porítani. Amit lekapartál, tedd bele egy kevés vízbe, jól nyomkodd szét, keverd össze. Kívülről is kezelheted a sajtot vele, bele is keverheted a sajttejbe. A masszád nem éppen camembert-alapanyag, de fehér penész attól még lehet rajta, legfeljebb nem fog lágyulni a kéreg felől.
Előzmény: Tilitoli (1930)
Tilitoli Creative Commons License 2009.12.10 0 0 1930
Megcsináltam. Kultúra,oltó,alvadás mondjuk nem 40' hanem 1 1/2 óra alatt, szétvágtam,kevertem egy picit,leszűrtem,forró víz rá és nem nyúlik.Lett egy jó adag gumitúrószerűségem.Szerintem ott szúrtam el hogy mikor szűrtem nagyon összetört az alvadék és nagyon kiszáradt.(túlságosan kinyomkodtam)Na mindegy lepréseltem éjszakára,most sófürdőben van,szépen összeállt kíváncsi leszek mi lesz belőle.Mivel szeretek kísérletezni még arra gondoltam én abszolút laikus kezdő hogy leszedek camambert sajtról fehérpenészt,kiszárítom,porítom,majd feloldva desztvízben bespricckolom és úgy hagyom érni lesz ami lesz.Szerinted nagy hülyeséget akarok csinálni?Vajon mi lesz ebből?
krizsi_l Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1929
Hírek?
Előzmény: Tilitoli (1928)
Tilitoli Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1928
köszönöm megnéztem.Most kultúrálódik a tejcsi majd megy bele az oltó stb. Mindenesetre kíváncsi leszek.
krizsi_l Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1927
krizsi_l Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1926

A mikrózós-citromsavas módszer nem sajtot eredményez, a végtermék biztosan nem mozarella, mivel az egy sajt.

A hozzáadott melegvítől nem lesz nyújtható. Mi töb a hozzáadott melegvíz nem is hozzáadott, melegítési célt szolgál.

Előzmény: Tilitoli (1925)
Tilitoli Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1925
A topik elején olvastam 5-6.o. hogy csinálja valaki,de nekem ez a mikrózós módszer meg a citromsav sem tetszik annyira.Megnéztem pár videót is sehol mikró vagy citromsav.A nyújthatóság szerintem a lecsöpögtetés után hozzáadott meleg víztől lesz.No de megyek veszek tejet mert már nem bírok várni.Kipróbálom és leírom hogy sikerült.
krizsi_l Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1924

Ez engem is érdekelene.

Igazából azt nem tudom mitől válik nyújthatóvá, mikor és hogy savanyodik az alapsajt.

Előzmény: Tilitoli (1923)
Tilitoli Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1923
Sziasztok!

Még nagyon új vagyok itt,már egy ideje olvasgatom a topikot sikerült is ecetes kicsapatással már csinálnom sajtot.Most vettem az anivettől oltót meg kultúrát.
Tudna valaki adni nekem egy jó mozarella receptet?Az a kedvencem. A youtube-on van videó de sajna nem értem teljesen.
Előre is köszönöm!!!!!!!!
szasza57 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 1922
sziasztok!
benéztem, de fura dolgokat látok itt..is.
Nincs élet..
Úgy tűnik a kecskék nem tejelnek.

Legalább pihenünk kicsit, igaz sajtgyártók?
Az én bakkecském tiszta dilis lett..nem tudom mi baja annak is, nekem jött kétszer.
Lehet, védi a csajait..nem tudom forog e még valamelyik.
Egy ideig nem jövök..majd tavasz is lesz, s megbeszéljük a született kicsi gidák dolgait :))
Jó pihenést kivánok mindenkinek !

Szevasztok.
elefada Creative Commons License 2009.11.10 0 0 1921
Egy kis aktuális infó, ha nem jártatok mostanában a sajtkészítés.hu-n.
Tejtermékgyártó OKJ-s felnőtt képzés indul Csermajorban, még lehet rá jelentkezni.
Havi 1 alkalom, péntek déltől szombat délutánig. Kollégiumi elhelyezés van.
Lehet részmodulra is jelentkezni
7modul:
Túró és túrókészítmények: 3 óra időpont:jun 5

Túró és túrókészítmények:14 óra időpont:jul2-3

Túró és túrókészítmények:8 óra időpont:szept3

8 modul:Sajt és sajtkészítmények:6 óra időpont:szept 4
Sajt és sajtkészítmények:14 óra időpont:okt1-2
Sajt és sajtkészítmények:15óra időpont:nov 5-6


Ha komolyan érdekel a dolog, ne habozz, meglehet ez az utolsó sajtkészítő képzés M.o. n, mint mindent nálunk, ezt is padlóra akarják nyomni /multiérdek,tejtermékgyártás elsorvasztása/.
Jelentkezési lapot a sajtkészítés. hu-rol lehet letölteni.
Phnx Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1920
Bocs, nincs törölve, csak nálam valamiért lejjebb van, nem sorban, ahol kéne lennie! :) Ki érti ezt...
Előzmény: Phnx (1919)
Phnx Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1919
Miért lett törölve az 1907-es, szóban forgó hsz???
Előzmény: elefada (1917)
Phnx Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1918
A szokásos túróból és tejből készülő sajtomat szeretném füstölteltni. Mikor a leg ideálisabb? Úgy értem, elkészítés után mennyivel? Rögtön? Vagy pár nap "érlelés" után?
elefada Creative Commons License 2009.10.22 0 0 1917
A 1907 re gondolsz? Rég jártál itt, s nagyon sietsz!!!!!
Ezek a képek Etyeken készültek a sajtfesztiválon, nem az én sajtjaim. Sajna!
Én most malmozom, tejcsi nincs.
Előzmény: szasza57 (1916)
szasza57 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 1916
Elefeda?? ezek a te sajtjaid??-ennyi??
hány kecske kell ehhez? ötven?
Jó ég..
Csodásan néznek ki..
szasza57 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 1915
Sziasztok!
Rég nem jöttem..kicsit visszaolvasok..
Alig van mát tejem..fene se érti ..
Tavaj- csak azért irom igy..mert a vaj is tejtermék:)) - dec 20-ig fejtem..
Nálatok hogy áll a tejelés??
Pettviki Creative Commons License 2009.10.12 0 0 1914
A túl sok oltótól is lehet.
Előzmény: zegyonagyo (1912)
krezidiesel Creative Commons License 2009.10.12 0 0 1913
Mennyi idős a sajt?
Előzmény: zegyonagyo (1912)
zegyonagyo Creative Commons License 2009.10.12 0 0 1912

Szép napot mindenkinek!

 

A szüleim foglalkoznak kecsketartással és sajtkészítéssel. Csak saját szükségletre, kis tételben.

Most is kaptam egy darabka sajtot és sajnos nagyon keserű. Már többször előfordult.

Van valakinek ezügyben tapasztalata, ötlete? Hogyan lehetne ezt elkerülni?

 

Köszönettel:

zegyonagyo

elefada Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1911
Igen, diók. Sima gomolya, felfüstölve.Nagyon finom.
Nem kell a sajtnak dióízűnek lenni!
Én is szoktam kecsketejből diós sajtot csinálni, teszek bele fokhagymát is. Nagyon finom.
Olyan kuriózumot is kóstoltam, ami egy életben csak egyszer adatik. Szarvasgombás kecskesajtot, a sajtok királyát. Király volt.
Előzmény: Pettviki (1910)
Pettviki Creative Commons License 2009.09.29 0 0 1910
Szépek a sajtok!
A barnákban azok a nagy darabok diók? Nagyon jól néz ki.
Erről eszembe jutott valami:
Tőlem rendszeresen megkérdezik, hogy diós sajtot csinálok-e. Régebben megpróbáltam többször is, de egyáltalán nem volt olyan határozott dió íze, mint amit boltban lehet nagy ritkán kapni. Aztán rájöttem, hogy a dió aromától mindjárt dió íze lesz, de mivel én elvből nem rakok semmi adalékanyagot a sajthoz, többet nem is próbálkoztam. (Meg aztán hosszabb érlelés alatt előfordult, hogy meg is savanyodott a dió benne.)
A lényeg: le a kalappal azok előtt, akik jó diós sajtot tudnak csinálni!
Előzmény: elefada (1905)
Mooni Creative Commons License 2009.09.29 0 0 1909
Nem, hanem igazi füstölőben, amiben a kolbászt, sonkát is füstöltük. Friss, kb. két napos sajtból, sózás után.
Előzmény: mtina (1901)
mtina Creative Commons License 2009.09.29 0 0 1908
Szuper lehetett,kár,hogy nem tudtam elmenni.
Előzmény: elefada (1905)
Phnx Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1907
No, meg is lett "lékelve" az imént, tehát vágtam belőle egy szeletet: egyszerűen fantasztikusan sikerült, hihetetlenül jó íze és állaga lett! Mint egy igazi sajt :D

Kicsit olyan jellegű, mint egy edami sajt. Ahhoz tudom leginkább hasonlítani. Trappistánál szárazabb, meghatározóbb aromájú.

Legközelebb füstöltetni fogom, úgy még nem próbáltam, de reményeim szerint úgy is jó lesz!
Phnx Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1906
Na ettől féltem :D :D :D

Az enyém csak amolyan "ál sajt", nem igazi. Ami azt jelenti, hogy állagra, ízre nagyon sajtszerű, sajtízű, de az alapanyagokat, készítés módját tekintve semmi köze az igazi sajtokhoz. Tehát nem (csak) tejből és nem oltóval készül.

Nem érlelt sajt, hanem amolyan friss sajt (tehát készítés után pár órával már elnyeri végleges állagát, ami már nem változik nagyon, csak szárad és keményedik az egész idő múlásával).

De ha érdekel, leírom a készítés menetét: 1kg túróból és 1L tejből készült. De adalékként (végső fázisban) került még bele 1db tojás és egy kevés vaj is, meg só.

Elkészítés módját pedig már azt hiszem leírtam, de röviden leírom még egyszer: a túrót a tejben megmelegítem, forralom pár percig (tehát loboghat rendesen). A tejből kiválik a savó, majd lehűtöm egy picit, tehát forrás után hagyom állni kicsit. Utána kendőbe rakom, lecsepegtetem, illetve kinyomkodom a levét. Ezután összekeverem a vajjal, tojással, sóval, és melegítem, közben alaposan keverem. Utána - saját készítésű - présbe "tuszkolom" az elkészült masszát, ráhelyezem a súlyt (sajt kg-onként kb. 2-2.5Kg-t). Így hagyom 1-2 órát, hagyom a présben-formában, és hűtőbe teszem. Ennyi :)

Másnap már fogyasztható. Íze, állaga egy szárazabb "igazi" érlelt sajtra hasonlít. Én nagyon szeretem.

Sajnos "igazi" érlelt sajtot normális oltó és érlelő helység hiányában nem tudok készíteni, pedig házi tejem az volna (tehát könnyen beszerezhető nálunk, több forrásbó is, olcsóbban sokkal, mint a bolti vacak tejek!!!).
Előzmény: dalma53 (1904)
elefada Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1905
Beszámolot is írtam, de elszállt. Íme a képek, amit a Sajtkészítés. hu-ra nem tudtam feltenni:füstölt és natur sajtokkrémsajtparádé
Előzmény: mtina (1902)
dalma53 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1904
leirnad, hogy csinaltad? hany lit. tejbol? koszi.
Phnx Creative Commons License 2009.09.28 0 0 1903
Tegnap esti sajtkészítésem mai eredménye.

Nem bárányhímlős :), és nem is sündisznó, a kiálló izék azért vannak rajta, mert ilyen a sajtpréselőm (lyukacsos). 750g-s lett a késztermék.

Sajt1

Sajt2

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!