Keresés

Részletes keresés

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 986

Az utánvétesről már leírtuk, hogy teljes mértékben értelmetlen, és drága.

 

Nagyon régóta nem küldök senkinek. És nem is veszek senkitől aki így küldené.

pl 5000 forintos 2 kg-os tételnél: 280 ft+200 Ft+260 ft+615 ft. Ami: 1355 ft.

 

Ezt ki kell fizetnem, és kibontás után találok benne egy darab követ, hamis címről. Nagy nyeremény. :-(

 

Vagy én mint eladó kifizetem (mert ugye ezt előre ki kell fizetni a postának), majd a k@cs@g vevő nem veszi át (jártam már így) ez is nagy üzlet. :-(

Előzmény: luzav (985)
luzav Creative Commons License 2009.01.25 0 0 985

Na ez az utolsó megoldáas valami agybetegnek juthat csak eszébe.

Egy biztos már a tesz-vesz-en is egyre többen kérik az utánvétes megoldást,mert így tartják biztonságosnak,szemben a banki átutalással.

A bankkártya ezért ugyanolyan ciki a vevőnek.

Előzmény: Blue_Sky_007 (984)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 984

Én értem, de szerintem nem sokat tehet.

Max beindít egy olyan pénzügyi szolgáltatási rendszert mint a PayPal (ami az eBay leányvállalata) a maga biztonsági rendszerével.

A kérdés az, hogy megéri-e neki egy ekkora országban, ekkora piaccal (ráadásul a magyarok nem szeretnek átutalással, bankkártyával fizetni)

Ehhez sok minden kell szerintem.

 

Más módon nem tudnak eljárni (a teszveszes lakcím ellenőrzés is szart sem ér).

 

Megjegyzem, hogy az amerikai eBay ha jól tudom csak emailos és bankkártyás (?) ellenőrzést csinál, a német eBay pedig lakcímet is ellenőriz (én levelet kaptam tőlük), tehát még ők sem egységesek a kérdésben.

 

Persze vannak olyan "elvetemült ötletek" , hogy küldjük be az árút a vaterához, a vevő meg a pénzt, és a vartera ellenőrizze le hogy minden rendben van-e, és küldje tovább a terméket és a pénzt. Gondolom az ilyen embert be kellene zárni, és a kulcsot jó messzire eldobni. :-)

Előzmény: luzav (983)
luzav Creative Commons License 2009.01.25 0 0 983

Én értem...csak te nem érted,hogy ha nem változtatnak valamit a biztonságért,az a vaterának okoz egyre nagyobb gondot,és a vevők a becsületes vevők eépártolnak a piactól.

Mert a vatera azért azt te is tudod nem a seftesekböl él,hanem a becsületes érdeklődő mindennapi vevőkből.

Ők azok akik tényleg venni akarnak,ha valamire szükségük van,és másho9l nem,vagy drágábban találják.

Előzmény: Blue_Sky_007 (982)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 982

Azt próbáld meg megérteni, hogy a vatera egy olyan szervezet, mint minden "kapitalista" cég, hogy nagy bevételre törekszik, kis kiadással.

Sajnos nem tudja, még az informatikai rendszerével sem kiszűrni a sumákokat teljesen.

Ez olyan, mint az autó lopás, mármint elophatatlan autó nincs. Amit el akarnak kötni, azt el is fogják. Max, lassítani akadályozni lehet a folyamatot.

Van a vatera saját védelmi rendszere, ami olyan amilyen.

És vannak az "önkéntesek" akiket itt lespicliztek, letrógerozak, stb, stb.

Pedig ezek az emberek messziről kiszúrják a sumákokat, és jelzik az üzemlető érdekében, hogy a piactér tisztasága megmaradjon (amennyire csak lehet).

 

Látom, olvasom nem egyszer, hogy a NYILTAN csaló eladó terméklapján jelzik, hogy vigyázni kell vele, és sajnos az emberek nem veszik a lapot.

Előzmény: luzav (980)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 981

Én korrekten előbb az eladónak jelzem, hogy szabályt sért, ha nem reagál, akkor a vaterának.

Nem duzzogok. :-)

 

Előzmény: advocatusdiaboli (977)
luzav Creative Commons License 2009.01.25 0 0 980
Szó nincsen arrol,hogy ne figyeljék a sumákokat de az igazi nagy és kártevő sumákokat kell figyelni,mert azok okoznak nagy kárt a vaterának és nem pénzügyi szempontból,hanem a piac hitelét ássa alá minmden ilyen botrány.
Előzmény: boxer-gs (979)
boxer-gs Creative Commons License 2009.01.25 0 0 979
A sumák felhasználókra fordított figyelem is szükséges a tisztasághoz. Ettől függetlenül tényleg van még mit tenniük bőven. A gond ott lehet, hogy szerintem túlnövi a forgalom a "szakértő" alkalmazotti gárda munkabírását.
Előzmény: luzav (978)
luzav Creative Commons License 2009.01.25 0 0 978

Ahogy elnézem mégsem olyan "szép" ez a menyasszon.

A kisembereket megdorgálják a bűnözők meg úszkálnak mint a hal a vízben.

Talán mégis kellene azon a "szabályzaton" változtatni,és azt a marhanagy energiát amit a modik a sumák eladókra fordítanak talán a vatera tisztaságára kellene fordítani.

advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.01.25 0 0 977
Semmi baj, ha ilyennek találkozol, jelezd a Vaterának. Ahogy én például a hamis árukat szoktam - ha belebotlok effélébe. Azon pedig kár duzzogni, hogy illegális, tiltott dolgokat árulnak a neten. Tenni kell és lehet ellene, de duzzogni értelmetlen. Ilyen volt, van, lesz...
Előzmény: Blue_Sky_007 (976)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 976

5. Tiltott termékek és szolgáltatások
A következő dolgokat tilos árulni a Vatera.hu Kft által működtetett piacterek oldalain:
# alkohol, kivéve minőségi, egyedi vagy különleges gyűjtői szeszes italok,
# hitelkártya,
# kitöltetlen bizonyítványok, igazolványok, érvényesítő címkék,
# gyógyszer,
# kábítószer,
# engedélyköteles lőfegyver, valamint a közbiztonságra különösen veszélyes egyéb eszközök (dobócsillag, rugóskés, ólmosbot, gumibot, boxer, elektromos sokkoló, 20 gramm töltőanyag tömeget meghaladó gázspray),
# tűzveszélyes anyag,
# robbanószer, pirotechnikai eszköz,

 

Csak erre gondoltam. Vagis a 7,5 J fölötti légfegyver IGENIS TILTOTT termék.

A fegyerjavítás ugyan nincs nevesítve, da ezt a TÖRVÉNY szabályozza.

 

 

A hatósági engedélyezés szabályai

2. §

(1) Hatósági engedély (a továbbiakban: engedély) szükséges

a) a festéklövő fegyver, a gáz- és riasztófegyver, a gáz-és riasztótöltény, a légfegyver, a lőszerelem, a színházi fegyver gyártásához, javításához, a Magyar Köztársaság területén történő forgalmazásához;

b) a gáz- és riasztófegyver önvédelmi célú viseléséhez, a lőszerelem, a színházi fegyver megszerzéséhez, tartásához;

c) a muzeális fegyver sportlövészeti célú használatához.

(2) Az Ftv. 3. §-ában és az (1) bekezdésben foglalt engedélyezési eljárásokért igazgatási szolgáltatási díjat kell fizetni.

 

 

Erről is elfelejtenek nyilatkozni a delikvensek a vaterán.

 

Na ezeket nem igen tartják be az üzemeltetők.

Előzmény: advocatusdiaboli (974)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 975

Jelzem nem vagyok rendőr, nem vagyok ügyvéd, de van fegyver engedélyem. Sőt olyan cégnél vagyok, ahol ez mindennapos.

 

Szerintem, ha a zsaruk rámozdulnak igazán, akkor azt a bíróságon kell letárgyalni.

Csak azt írom le amit tudok a témáról. Az, hogy a szomszéd Józsibácsit még nem nyomták fel a Sláviájával, miközben a verebet lőtte (védett állat), az nem jelenti azt, hogy nem ülhet érte pár évet (na jó pénzbírságot szoktak kiaszabni), főleg, ha duplarugósra tuningolta.

 

Ha olvasgatnának egyesek eseteket, hogy a kék ruhások miért szoktak lefoglalni légfegyvereket, és egy jó karbantartás esetleg 7,5J fölé is viheti a légpuskát (ami már önmagában kimeríti a lőfegyverrel való visszaélés fogalmát), akkor megfontoltabbak lennének.

 

Igen, feltételezem, egyrészt mert rá szoktam kérdezni náluk, másrészt mert tudom, hogy nagyon szigorú jogszabályok kötik még a légpuki forgalmazókat is (lőfegyvert reklámozni egyébként tilos).

 

Ja és lőfegyver az tiltott eszköz a vaterán!!!

 

Vagyis a duplarugós Slávia, és a spanyol "visszaalakított" Norica az lőfegyver!!

 

Ha nem tetszik, meg kell venni, beballagni az első rendőrörsre, megmutatni nekik, és után járkálni a bíroságra sokat.... :-) Ez nem vicc!!

 

Aki nem hiszi, menjen át a légpuskás topikba, és kérdezzen rá. Majd az olvtársak szakszerűen elmagyarázzák.

Előzmény: advocatusdiaboli (974)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.01.25 0 0 974
Ez már azért feltételez egy csomó dolgot. Feltételezed, hogy nincs engedélye - és lehet, hogy igazad van, de hát azért ez önmagában akkor is csak feltételezés.

Ezzel az erővel pontosan ugyanígy feltételezhetjük azt is, hogy az összes mobiltelefon és óra lopott és betörésből származik. Pontosan ugyanolyan megalapozottan.

Önmagában nem szabálytalan légfegyvert vagy akár javítást kínálni, ahogy egyébként a 7.5J-nál erősebb légfegyver, illetőleg az ilyenre átalakítás sem szabálytalan - csak már engedélyköteles. Kínálnak éles, valódi vadászfegyvert is, értelemszerűen (feltételezhetően) engedéllyel rendelkezők számára, és nyilván engedéllyel rendelkező eladók. Abban sincs semmi illegális, ha egy vadász vagy sportlövő eladásra kínálja egy fegyverét egy másik vadásznak vagy sportlövőnek, ahogy abban sem, ha egy puskaműves hirdeti a szolgáltatásait.

Nem visszük már kicsit túlzásba a paranoiát? ;-))))
Előzmény: Blue_Sky_007 (972)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2009.01.25 0 0 973
A 7.5J-nál kisebb torkolati energiájú légfegyverek, gáz- és riasztófegyverek valamint a muzeálisnak minősülő, egybeszerelt lőszer tüzelésére nem alkalmas fegyverek (tipikusan az összes elöltöltős fegyver), és az éles, de hivatalosan hatástalanított fegyverek nem engedély- és regisztrációkötelesek, szabadon tarthatók és forgalmazhatók.
Mást nem láttam még a Vaterán, de ha belefutsz ilyenbe, jelentsd, még az eladónak is szívességet teszel vele, megelőzöl egy esetleges büntetőeljárást.

De szerintem Te élből minden fegyverre rámozdultál - és most lyukra...
Előzmény: Törölt nick (969)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.25 0 0 972

Ebban csak ott a bibi, hogy ha használt, akkor lehet árulni.

De sokan "kereskedésként" újakat adnak el, ami viszont már büntetendő (ha nincs engedélye).

Vannak akik légfegyverjavítást is hírdetnek a vaterán, ha nincs hatósági engedélye, azért is ülni kellene.

 

Ha eleve beleírod a hírdetésedbe, hogy átalakított, megereősített feltúrbózott, hangtompítós, stb légpukikat árulsz, szintén büntetendő.

 

Ehhez a vatera nem ért. Néha felhívják a a figyelmüket rá, akkor törlik az éppen futó akciókat, aztán szépen lassan visszaszivárognak.

Előzmény: Ladybee (971)
Ladybee Creative Commons License 2009.01.25 0 0 971

A 7,5 joule torkolati energia alatti légpuskák nem engedélykötelesek. Miből gondolod, hogy ezek mások ?

Előzmény: Törölt nick (969)
zsuzsa Creative Commons License 2009.01.24 0 0 968
Még egy dolog eszembe jutott. Nem ez az első eset , amikor csalók müködtek a vaterán. Egyszer leütöttem egy herendi porcelánt, itt a fővárosban a Batthyányi utcába kellett menni érte, a fazon egy kisebb irodában dolgozott. Mondta a volt barátnője Herenden sales manager és ő passzolja el neki azt a néhány porcelánt, amit az kedvezményes áron ill természetbeni juttatásként kap. Mutatta, milyen vázái stb vannak, a vaterán is láttam nagyon sok porcelánt árul, azt mondta az igazán értékeseket inkább az e-bay-en tudja jóleladni.
Mivel én csak egy kicsi Rotchild mintás kaspót vettem, pénzem se volt értékesebbre, elköszöntem tőle és eljöttem.

Kb 1 évre rá olvastam, hogy lebukott egy bünszövetkezet, akik nagy számban adtak el hamisitott herendit, elsősorban külföldön. Az áru úgy volt hamis, hogy Herenden a gyár szakembereiből , mesterekből stb verbuváltak egy kis schwarz csapatot , csináltak nekik egy mühely. A munkások örültek a mellékesnek, mert nevetséges bérért gályáztak a a gyárban. A banda megszerezte a szakembereket, rajtuk keresztül a motivumokat, szineket , festékeket, technológiát stb és megcsinálták ugyanazt mint amit a gyárban, valós jelzésekkel.

Tehát a vaterának az sem tünik fel, honnan lehet egy magánszemélynek ennyi értékes , ugynolyan korú és kizárólag herendi porcelánja.


zsuzsa Creative Commons License 2009.01.24 0 0 967

Én évek óta használom a vaterát, 90%-ban vásárolok, nagy ritkán eladok.

A legdrágább dolog egy Canon objektiv volt, amit vettem. Fostam is rendesen,  amikor  elutaltam a pénzt. Megtörténhetett volna, hogy lenyúlják a pénzt, de én 100 ezerért ütöttem le meg egy olyan objektivet ami itt 160 ezer körül volt és nekem nem volt 160 ezrem.

 

Nagyonmegkönnyebbültem, amikor megkaptam az árut , szerencsére a vámon is átcsúszott . Megfogadtam, soha többé nem vállalok ilyne rizikót, mert a Vatera nyilván nem tud anyagi felelősséget vállalni az esetleges veszteségért.

 

Mindenestre meglep, hogy  akkor vernek át ennyi embert, amikor elméletileg mindenkit leellenőriztek ( tavaly kellett átutalni nekik pénzt, ha jól emlékszem, hogy ellenőrizni tudják , az én nevemen van-e a bankszámla ) Valamennyire fel kellett volna készülniük egy ilyne csalásra, legalábbis folyamatosan figyelni, nincs-e kiugróan nagy értékü forgalom  újonnan regisztrált felhasználón. Ha valaki mondjuk 20  értékes laptopot árul az már eleve  furcsa, hiszen a vatera nem nagykereskedés. Nem ?

 

boxer-gs Creative Commons License 2009.01.24 0 0 966
A hamis személyi esetleg a bankszámla nyitásához és a telefonkártya vásárlásához jöhetett jól. Sajna az újságírók általában felületesek, így nem szabad írásaikat készpénznek venni.
Előzmény: marcselló (964)
marcselló Creative Commons License 2009.01.24 0 0 965
Én abban bizom,hogy a vevőknek kinyilik a csipájuk,és rájönnek,hogy senki sincsen aki megvédené a vevőket,csupán magát védi és az érdekeit.
Előzmény: yed (959)
marcselló Creative Commons License 2009.01.24 0 0 964

Jó a szöveg miszerint hamis személyivel regisztráltak.

Na fiuk mióta kell egyáltalán személyi a vatera regihez?

Ha jól tudom egy lopott vagy hamis  telefonkártya.és egy bankszámlaszám ennyi kell az eladáshoz.

Előzmény: yed (959)
Ladybee Creative Commons License 2009.01.23 0 0 963
 Most látom, hogy 500 áldozat, 50-80 ezer Ft, akkor emeljük a tétet: 2.000.000,– és 50.000.000,– között 1 évtől 5 évig terjedő szabadságvesztés.
Előzmény: Törölt nick (961)
Ladybee Creative Commons License 2009.01.23 0 0 962
Bizonyítható a csalás ! Egyébként a csalás büntetési tétele : 200.000,– Ft – ot meg nem haladó kár esetén 2 évig terjedő szabadságvesztés, pénzbüntetés, közérdekű munka. 200.000,– és 2.000.000,– között 3 évig terjedő szabadságvesztés.
Előzmény: Törölt nick (961)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.23 0 0 961
Kíváncsi vagyok mit bírnak rájuk bizonyítani
Előzmény: Ladybee (960)
Ladybee Creative Commons License 2009.01.23 0 0 960
" Az ügyben a Nemzeti Nyomozó Iroda csütörtökön őrizetbe vett három gyanúsítottat. " Nekik lesz igazán kellemetlen.
Előzmény: yed (959)
yed Creative Commons License 2009.01.23 0 0 959
Százakat vertek át egy aukciós portálon

Nyílván nagyon kellemetlen ez a nagyságos Vaterának, remélem vizsgálják is majd a felelősségüket rendesen.
digicat Creative Commons License 2009.01.23 0 0 958
"ezek szerint saját nick-ed nyelvi eredetével"
Látom te mindent jobban tudsz mindenkinél, még azt is, hogy a saját nevét hogyan kell írni és az mit jelent (nem akarsz az eBay-nek is írni, hogy ti szerencsétlenek, rosszul írjátok a saját neveteket?).
Nem kell utánadnézzek, éppen eléggé minősíted magad az itteni hozzászólásaiddal.
Mellesleg a sic jelentésének is utánanézhetnél, ha már ilyen tudós vagy a világ dolgaiban ez se maradjon ki.
Előzmény: Törölt nick (938)
digicat Creative Commons License 2009.01.23 0 0 957
"Ha az aukción nem volt feltüntetve, hogy csak futárszolgálat akkor tényleg nem korrekt. Ilyenkor vagy kölcsönös semleges értékeléssel elbúcsúzik a 2 fél, vagy ad a vevő egy jogos negatívat, ugyanis nem a futár a tipikus."
Én csak azt nem értem hogyan mer licitálni valaki, ha nem ismeri a szállítási költségeket?? Ha így jár el akkor nem épeszű.
Ha pedig licit előtt ismeri a költségeket, akkor utólag hallgasson.
Előzmény: Vadista Szandál (929)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 956

Így már én is, felhívtam utána, megbeszéltük (állította nem kapott értesítést), és két hét múlva arra felé jártam, elvittem neki.

 

Engem a kiscsákós akasztott ki, mert azok még a telefont is letették. Azóta senkinek.

Előzmény: Pavel (955)
Pavel Creative Commons License 2009.01.23 0 0 955
Azért igyekszem elővigyázatos lenni. A mostani kuncsaft egy dr. előtagú kellemes hangú hölgy volt.
Egyébként éll bennem a gyanú, hogy nem is kézbesítették, "nem kereste" jelzéssel jött vissza, lehet, hogy nem is kapott értesítőt róla. Én is jártam már így.
Előzmény: Blue_Sky_007 (953)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!