Keresés

Részletes keresés

alminar Creative Commons License 2010.02.20 0 0 208
Ma este 20:55-től lesz a Dunatvn egy film Michele Placido-val, A sivatag rózsái címmel:

1940 nyarán az olasz hadsereg egyik egészségügyi különítménye Sormanban táborozik, a líbiai sivatag isten háta mögötti oázisában. A táborban nem igazán dúl a harci kedv, sokkal inkább a rövid vakáció bágyadt légköre érződik. Az őrnagyot, a különítmény parancsnokát is csak egy valami tartja lázban: hogy levelet írjon fiatal, imádott feleségének. A háború valami távoli, elvont dologként van jelen, amelyről csak hébe-hóba érkezik híradás a hadijelentések hamis retorikájában. Az oázisban él egy olasz szerzetes, aki minden erejével azon van, hogy segítsen a helyi lakosságon. A maga nyers, szókimondó modorában az olasz orvosok együttműködését kéri, sőt követeli. Tevékenységük híre hamarosan elterjed, annál is inkább, mert ott-tartózkodásuk katonai feladatteljesítés helyett humanitárius misszióvá alakul. Ám az események hamarosan felgyorsulnak Észak-Afrikában.

A film Mario Tobino "Líbiai sivatag" című műve, valamint Gianfranco Fusco "Albániai háború" című regényének "Sanna közlegény" című epizódja nyomán készült.
pallos5 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 207
Jók az olasz filmek, Fellini 8 és fél-je számomra etalon.
alminar Creative Commons License 2010.01.31 0 0 206
Szívesen szóltam volna előbb is, de én is csak aznap reggel vettem észre.
Előzmény: _Mario_ (205)
_Mario_ Creative Commons License 2010.01.30 0 0 205
Köszi hogy szóltál, hála neked sikerült felvennem.
Még nem láttam, kíváncsi leszek, hogy milyen.
Előzmény: alminar (204)
alminar Creative Commons License 2010.01.29 0 0 204
Aki lemaradt a Bűnügyi regényről a múltkor, az pótolhatja, ma 21:55-től az M2-n!
frauzini Creative Commons License 2010.01.25 0 0 203

Szia.

Neked is igazad van, de én soha nem szerettem a magyar szinkront valahogy mégsem, még a rendszerváltás előtt sem.

Ne érts félre, nem általánosítani szeretnék, de hát mit tegyek ha én így érzem:)

Nem vagyunk egyformák, talán ez lehet a legelfogadhatóbb magyarázat.

üdv.

Előzmény: biagio78 (202)
biagio78 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 202

1, A magyar szinkron, főleg a rendszerváltásig a világ egyik legjobbja volt

2, Sok esetben a magyar hang nem adja vissza a valódi hatást, de számtalan esetben viszont sokkal jobb mint az eredeti pl. Gérard Depardieu - Helyei László, Jean Paul Belmondo - Sztankay István, Michele Placido - Szersén Gyula, nem hinném, hogy általános véleményt kellene alkotni pro vagy kontra...

3, Egy bizonyos filmről beszéltünk (Vizsgálat egy minden gyanú felett áló polgár ügyében) ahol Gian-Maria Volonte hangja Latinovits Zoltán

4, Természetesen megértem ha valaki nyelvtanuló vagy egy nyelv szerelmese és ezért szereti az eredeti hangsávot, sokszor én is így vagyok vele.

 

Előzmény: frauzini (201)
frauzini Creative Commons License 2010.01.22 0 0 201

A Magyar szinkron, véleményem szerint 70%-ban egy TRAGÉDIA!

Igazából csak akkor jöttem erre rá, amikor áttértem az eredeti nyelvre és kezdtem megérteni a filmeket.

 

Persze, van aki másként nem tudja megérteni a filmeket, de az én véleményem is az, hogy a szinkron nagyon gyenge. Soha nem sikerült még valahogy úgy ráhangolódnom, mint az eredeti olasz, temperamentumos Ízekre!!!

üdv

_Mario_ Creative Commons License 2010.01.21 0 0 200
Nem kritikának szántam, persze megvan a helye a szinkronnak is, de ha van rá lehetőség, a feliratot választom, mert sokkal élvezetesebb; Lehet akármilyen jó egy szinkron, az mégsem ugyanaz és olyan természetes, mint az eredeti színészek előadása. Egy olyan dallamos nyelvnél, mint az olasz ez még inkább igaz: más a hangsúly, a gesztusok, a temperamentum.
Mindenkinek ajánlom, -különösen, akik nyelvet tanulnak- hogy próbálják ki, néhány film után fel fog tűnni a különbség.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.21 0 0 199
Szerintem Mario szubjektív véleményt írt arról a szinkronról, ami lehet, hogy másnak esetleg erős, de attól ő még gondolhatja/leírhatja ezt. Egyébként szerintem AZ ÉDES ÉLET című filmen is ront a magyar szinkron, pedig abban Mastroianni hangja szintén Latinovits Zoltán.
Előzmény: biagio78 (198)
biagio78 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 198

Ne haragudj, de egy picit erős az amit írsz miszerint a szinkron sokat ront a Vizsgálat egy minden gyanú... c. filmen! Gian-Maria Volonte magyar hangja Latinovits Zoltán...

Előzmény: _Mario_ (195)
frauzini Creative Commons License 2010.01.18 0 0 197

Sziasztok.

Érdeklődőm, talán tudtok segíteni!

Olasz filmeket keresek DVD minőségben, régiek és ujak is jöhetnek.

Ami konkrétan most érdekelne:

 

http://www.imdb.com/title/tt1379579/

 

http://209.85.135.132/search?q=cache:YFoI27aREfIJ:www.imdb.com/title/tt0080393/+Attila,+il+flagello+di+Dio&cd=3&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

 

http://www.film.tv.it/scheda.php/film/25652/speed-driver/

 

segítségeteket köszönöm.

 

üdv.

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.14 0 0 196
Üdv, csak most olvasom. (Galvanit kitiltották.)
Előzmény: babi76 (189)
_Mario_ Creative Commons License 2010.01.14 0 0 195
Sziasztok,
a Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében c. filmhez feltöltöttem sub-ot a feliratok.hu-ra. A szinkron sokat ront a filmen, ezért szerintem felirattal, eredeti nyelven érdemes megnézni. Aki szereti a klasszikus olasz filmeket, a fordításaim között még találhat néhány gyöngyszemet:
I soliti ignoti
Umberto D.
Luci del varietà
Divorzio all'italiana
Le notti bianche
Stazione Termini
saba18 Creative Commons License 2009.11.24 0 0 194

Szia!

 

Égen földön keresem a Bűnügyi regény c.filmet.

Nem tudnál segíteni?

Előzmény: biagio78 (131)
saba18 Creative Commons License 2009.11.23 0 0 193

HELLO MINDENKI!

 

A BŰNÜGYI REGÉNY c.filmet keresem már rég óta.Tudna nekem segíteni valaki?

Köszi előre is!

hattyuver Creative Commons License 2009.11.04 0 0 192
Sziasztok!
A Tenger zamata (Sapore di mare) engem is nagyon érdekelne! Olaszul megtaláltam, csak az elejébe pillantottam bele, de már imádom a hangulatát!
Tudtok abban segíteni, hogy szinkronnal vagy magyar feliratozással hol lehetne megszerezni / letölteni? Ha van ötletetek írjatok légyszi ide: szke.hu@gmail.com!
Köszi! :)
alminar Creative Commons License 2009.10.31 0 0 191
Valakit hátha érdekel, hogy a Puskin Moziban már ki van téve az idei Olasz Fesztivál részletes programja (én már vettem is jegyet tegnap), és mától elvileg már lesz ismertető is róla.

Az Olasz Intézet honlapján csak a filmcímek vannak fent és pár dátum.
Olasz Intézet honlapján

Hát nem igazán vagyok elégedett a kínálattal, így csak egy filmre megyek.
Csende18 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 190

Húúú, grat, ha nekem ennyi olasz alkotásom lenne....

főleg a Pasolini és a Visconti filmekért irigyellek, de nagyon.....

a DISZNÓÓL-ból milyen kiadások léteznek, dvd-re?

nekem egyébként Pasolini-tól az Élet trilógiája van meg, hazai, régi álomszép külcsínyű kiadásban, kétszer is!! :)
mert egyszer félig használtan megvettem egy Kedves Eladótól, úgy hogy a fólia rajta volt még, de amúgy már bontott volt.

aztán később, tegnap (!!!), egy alexandrában ráleltem egy teljesen originált példányra. :))
teljesen hibátlan volt, azóta is rajta a fólia, és amikor előveszem, akkor is olyan "műtétes" kesztyűvel+egy új törlőronggyal nyúlok hozzá :)
továbbá még megvan a Mamma Róma és a Máté evangéliuma, szintén hazai nyomásban, még ami hiányzik az itthon megjelentek közül, az a SALO.

Visconti-tól most szereztem meg a Halál Velencébent, és így lett 1db-os Visconti gyűjteményem, természetesen amint tudom, bővítem.
Üdv!

Előzmény: Törölt nick (132)
babi76 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 189
Mindkét írás jó, de ugye lehetek elfogult? Elolvastam a 2008/01-es írást by T.R. :) és az még inkább tetszik. Meg jórégről a "Róma, sirályok, Pasolini"
Előzmény: Törölt nick (188)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.15 0 0 188
Filmvilág, Antonioni-dolgozatok.
2007/11 és 2007/12

http://www.filmvilag.hu/xereses_frame.php
Előzmény: basic_channel (187)
basic_channel Creative Commons License 2009.10.01 0 0 187
L'aavventura - Nagyon jó!
babi76 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 186
SMS - Sotto Mentite Spoglie

Láttátok már? Másfél óra tömény marhaság, nincsenek benne óriási gondolatok, a kritika is lehúzta, mégis azt mondom: nagyon jó kis film ha valaki csak szimplán nevetne kicsit :)
Amarilli Creative Commons License 2009.08.23 0 0 185
Lo so! :-))
Előzmény: babi76 (184)
babi76 Creative Commons License 2009.08.23 0 0 184
Sei bravo/a :)
Előzmény: Amarilli (183)
Amarilli Creative Commons License 2009.08.23 0 0 183
Ezen a képen nem biztos, hogy felismerném, de a másik már egyértelmű (főleg, hogy ott a felirat...:-): a Capri komoly jófiúja, aki a csélcsap öcsikéje elől elcsaklizza a királylányt. És nemrég láttam, hogy ő lett Rex felügyelő legújabb kísérője is.
Előzmény: babi76 (171)
basic_channel Creative Commons License 2009.08.22 0 0 182
Augusztus 27-től a mozikban Paolo Sorrentino 'Il divo' c. filmje.
babi76 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 181
Grazie! Jó ez a blog, beraktam a kedvencek közé.
Előzmény: alminar (180)
alminar Creative Commons License 2009.08.03 0 0 180
Babinak egy interjú Riccardo Scamarcioval (beszél benne a legújabb Özpetek-filmről is):

interjú
alminar Creative Commons License 2009.07.30 0 0 179
A link lemaradt...

video link
Előzmény: alminar (178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!