Keresés

Részletes keresés

Teaway Creative Commons License 2006.06.29 0 0 62
Ezt mondtam én is! :)
Előzmény: Zsolti2003 (61)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 61
Igen, porzsákos, papírporzsákkal
Előzmény: Teaway (60)
Teaway Creative Commons License 2006.06.29 0 0 60
Eh, ez porzsákos :(
Előzmény: Zsolti2003 (59)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 59
Miele Tango Plussz
Előzmény: Teaway (58)
Teaway Creative Commons License 2006.06.28 0 0 58
Milyent veszel helyette?
Előzmény: Zsolti2003 (57)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 57

Eladnám a Samsung SC7060 tipusú porszívómat. Nincs lestrapálva. Akit érdekel, írjon.

 

 

YCbCr Creative Commons License 2006.06.26 0 0 56
Az meg főképp nem mindegy, hogy az x számű szűrés hány lépésben testesül meg.
Sikerült anyámnak kipécézni egy 5000 ft-os vackot... valami 6szoros szűréssel... Igen, megvette mer' az lyó. (Rakétának 1x-es szűrése volt ámde 3x olyan vastag porzsák mint ez... mégis megvoltunk mellette... :))
Szétszedtem... motor előtt-mögött egy-egy darab szivacs + a porzsák. Legnagyobb jóindulattal is csak 5 réteg - a szivacsnak van durva és finom oldala. De akkor is hol marad a +1?
Teaway Creative Commons License 2006.06.23 0 0 55
Ja, az lehet. Nálam 3 szűrő van, annyi nekem elég.
Előzmény: Zsolti2003 (54)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.19 0 0 54
Én nem tudom, hogy mit jelent a 6 szűrés. Az én porszívóm esetében is reklámoznak több félét, de ha meg a szűrök számát, filtekerek rétegeit megszámolom, kevesebb jön ki. Ezzel is lehet butítani a népet.
Előzmény: Teaway (53)
Teaway Creative Commons License 2006.06.04 0 0 53

Az mit jelent, hogy: "Szűrések száma: 6"? Mihez kell ennyi szűrő?

 

Előzmény: Zsolti2003 (52)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 52

Három éve vettem egy Samsung SC7060 tipusú porszívót. Legközelebb nem venném meg. Padló ápolásra megfelel, de ha valaki bútort akar tisztítani twister nélkül, akkor meg gyűlik a baja vele. A belső ksi méretű portartálya igen hamar eltömődik a finom szösszel. Twisterrel meg senki sem gondolja komolyan, hogy lehet bútort tisztítani, uyganis egy jó fél métertes rúd, azon az ormótlan twiszter... Megmonodm elég sete-suta, a tervezője sem gondolta komolyan. A másik, amiért nem venném meg, nagyon gyenge a csőtoldásoknél lévő kis billentyű lenyomásával működő kioldója. Az anyagából beleöntött kis nylevecske képezi a rugót, amely 1-2 év után, főleg, ha valaki cserélgeti a porszívó toldatot, szívófejeket, eltörik. Vagyis, csapnivaló a kiegészítők konstrukciója. A zoknicsapda is magától elrepedt. El kell még mondani, ha a fém toldócsövön levő kis billentyűs kioldó romlik el, akkor egy komplet fém toldócsövet kell vásárolni, mai 7 ezer Ft körüli összeg. Szerencsésebb, ha csak a twisternél levő billyentyűs kioldó romlik el, mert azt kb 2500 Ft körüli összegből meg lehet oldani. A postaköltséget most nem említettem. Nem tudom, hogy egy ilyen nagy gyár, hogy engedhet meg magának, hogy ilyen silány kiegészítővel bocsájtja kis a piacta.

Teaway Creative Commons License 2006.03.10 0 0 51

Ma vettem a Cyking sorozatból a legkisebbet, kipróbáltam, nagyon sirály!

Előzmény: vjozso (33)
Teaway Creative Commons License 2006.03.10 0 0 50
Nézd meg Judit véleményét az artu.hu-n.
Előzmény: alcorbt (45)
Teaway Creative Commons License 2006.03.08 0 0 49

"Ha a gyári bekerülési ár+tisztességes árrés összegéért lehetne megvenni őket, (netán közvetlenül, és nem a rájuk épített hálózat összes költségével megfejelve) - máris elfogadhatóbb lenne."

 

Ez az! Miért tartsam el a hálózatot, mikor én csak egy porszívót szeretnék? Vásároltam én már boltban hálózatos terméket anno :)

Előzmény: ecce homo (47)
ecce homo Creative Commons License 2006.03.07 0 0 48

Kíváncsi lettem, hogy netán kínál-e valaki  a neten (és hol, mennyi-helyett-mennyiért) ilyen aranyáron mért csodagépet.

Meglepődtem:

 

 

1. Megkímélt, szinte új, 410,000 helyett 180,000!

 

2. Alig 40 órát üzemelt, 350,000 helyett 250,000!

 

3. Újszerű, alig 189,000-ért!

 

Ha annyira jó, miért adják el máris a "szinte új" gépeket?

Ennyivel olcsóbban?

Ennyivel még egy új (alig használt) márkás notebooknak sem esik az ára, pedig ott aztán nagy az értékvesztés...

 

 

 

ecce homo Creative Commons License 2006.03.07 0 0 47

Ismerem a készüléket, (szeparátorostul) - na meg az árakat is.

Ennyiért szerintem jócskán "paraszt-vakítás"... - pont úgy, mint a hasonló rendszerben, bemutatókon "forgalmazott" Lux készülékek, ahol az üzletkötői-jutalékok miatt irreálisan magasak az árak. (porzsákok szintén). 

Félreértések elkerülése végett: egyik termék sem rossz, (nem gagyi),  - csak nem ennyiért.

Ha a gyári bekerülési ár+tisztességes árrés összegéért lehetne megvenni őket, (netán közvetlenül, és nem a rájuk épített hálózat összes költségével megfejelve) - máris elfogadhatóbb lenne.

 

Előzmény: Teaway (46)
Teaway Creative Commons License 2006.03.07 0 0 46
"Látom, nem nagyon viseled el a vizes-porszívókat... :))"

 

Nyugi, majd megszereti őket, ha megismeri a szeparátor -t :)

Előzmény: ecce homo (44)
alcorbt Creative Commons License 2006.02.27 0 0 45

Sziasztok,

Van-e valakinek tapasztalata a robot porszívókkal? Én konkrétan egy Roomba Discovery SE-t néztem ki magamnak. Kíváncsi lennék egy igazi felhasználó tapasztalatára. Ha lehet, segítsetek!

Köszi!

ecce homo Creative Commons License 2006.02.24 0 0 44
Látom, nem nagyon viseled el a vizes-porszívókat... :))
Egyébként a DeLonghit valószínűleg nem kell "elmosogatni", - ma több gép kezelési leírását is átolvastam egy nagy elektronikai áruházban, és ott azt írták, hogy van egy öntisztító üzemmódja, amikor a szennygyűjtőt kiürítés után 1-2 liter tiszta víz segítségével szép tisztára mossa...
Idáig ez a legszimpatikusabb azok közül, amiket megnéztem.
Előzmény: Vas-kakas (43)
Vas-kakas Creative Commons License 2006.02.23 0 0 43
A vízszűrésü porszívó vizén a poros levegő buborék formájában jut át. Tehát a buborék átmérőjének a nullára csökkentése volna a cél. Ez lehetetlen, ezért mindig tesznek még a vízzár után is szűrőt. Tistán vízszűrésü gép nem létezik tudomásom szerint. Munka után a vizes gép olyan, mint egy nagy, koszos és büdös fazék. Én utálok mosogatni. A vizes gépek HEPA szűrője sokkal hamarabb használódik el, mint a szárazoké.
Előzmény: CsKornél (41)
ecce homo Creative Commons License 2006.02.21 0 0 42
Szerintem ne vedd meg a másolatot, amikor megkaphatod az eredetit is, árban ugyanannyiért, de sokkal korrektebb gyári szervízháttérrel, és minden bizonnyal hosszabb élettartammal: nézd meg a DeLonghi honlapján a WF-1300/1500-as aqua-porszívót.
Letölthető pdf-ben a kezelési utasítás is, és a METRO-ban alig 40,000 Ft. fölötti áron szokott lenni akcióban.
Előzmény: CsKornél (41)
CsKornél Creative Commons License 2006.02.13 0 0 41

Üdv!

 

Nagyon gondolkodom, hogy vennék egy vizes porszívót.

 

Nem takarítógépet, hanem azt a fajtát, amiben a szűrő maga a víz. Eddig két-három fajtát láttam elfogadható áron, ebből az egyik a TVshopos H2O Vacuum Cleaner.

 

Kérdésem, kinek milyen tapasztalata van általában az ilyen porszívókkal, és a megnevezettel.

 

Kornél

Vas-kakas Creative Commons License 2005.12.19 0 0 40
Még valami.
Te mint asztmás, a porszívó által beszívott porral többet már nem találkozhatsz, hiszen rád az nagyon rossz hatást gyakorolhat olyan töménységben.
Ha neked kell kimosnod, vagy mégrosszabb kiráznod a port porszívózás után, nem oldottál meg semmit.
Tehát csak a teljesen hermetikusan zárt lejtésbiztos porzsáku porszívó jöhet számításba nálad.
Előzmény: kallap (38)
Vas-kakas Creative Commons License 2005.12.19 0 0 39
Kedves Kallap!

A Hepa vagy mikrofilter feladata meggátolni egy egyébként tökéletesen tömített porszívóból, az olyan rád nézve (és miránk is) veszélyes fehérjetartalmu anyagok kijutását, mint az elporlott atkaürülék, pollen, spóra, atka. Egy igazi minősített hepafilter majdnem ötezer forint. Vesd össze a porszívó árával, van-e realitása annak, hogy az adott porszívó árába igazi hepa filtert kalkuláltak-é bele.
Sajnos nagyon sokan élnek vissza a vásárlók jóindulatával és tukmálnak rájuk olyat, aminek a műszaki leírása és a valóság között óriási a különbség.
Te mint asztmás tudod, hogy milyen gyötrelem számodra a rossz porszívó használata. Neked vannak a legjobb "érzékelőid", hiszen az érzékenységed következtében 10 perc után meg tudod mondani, melyik a jó porszívó. Én meg tapasztalatból tudom, hogy az asztmások tesztjein csak a legjobb porszívók képesek átjutni.
Az asztmásoknak és allergiásoknak minősítetten javasolt tökéletes takarító és szűrőképességü porszívókat nemnagyon lehet áruházakban találni. Egyszerüen azért, mert ezek a gépek annyira nagy tudásuak, hogy nem lehet az eladóktol elvárni azt hogy minden eladandó porszívóhoz tartsanak egy 2 órás termékismertetőt csak azért, hogy a vevő fejében a valóságos ár-érték arányt kialakítsák, persze azt sem vállalva, hogy a használatot betanítsák.
Itt megnézhetsz egy igazit, én még nála jobbal nem találkoztam.

http://www.poszivo-allergiasoknak.hu
Előzmény: kallap (38)
kallap Creative Commons License 2005.12.12 0 0 38
ti mit gondoltok?

panasonic: http://www.fotexnet.hu/sid000047/page/item/76722

v.

samsung: http://www.fotexnet.hu/sid000047/page/item/77097

a panasonic könnyebb, és hepa filteres, de jóval kisebb a teljesítmény.
a samsung microfilter (nemtudommiaz), két portartály, és nagyobb szívóerő.
mind a kettő porzsák nélküli.

valaki mondta, hogy a szívóteljesítmény nem minden, de asztmás vagyok és nem mindegy mennyi por marad a szőnyegben. szóval? mit gondoltok? nektek melyik tetszik jobban és miért?
Vas-kakas Creative Commons License 2005.12.05 0 0 37
Miért pont textilporzsákosra gondoltál? A tex. porzsák legfeljebb sapkának jó csak.
Előzmény: Spanci (34)
vjozso Creative Commons License 2005.12.05 0 0 36
Affene.. ez nem én voltam ->  winDirVariable="C:/WINDOWS"
Előzmény: vjozso (35)
vjozso Creative Commons License 2005.12.05 0 0 35

winDirVariable="C:/WINDOWS" 27e. ft. volt az elektroworld-ben.

Textilporzsákosat én már nagyon régen nem láttam.

Előzmény: Spanci (34)
Spanci Creative Commons License 2005.12.05 0 0 34

Mennyi vót?

 

És láttatok mostanában textilporzsákost? Amennyi? És hol?

Előzmény: vjozso (33)
vjozso Creative Commons License 2005.12.05 0 0 33
Kösz az infókat a többiek nevében is!
Pár hete vettünk egy porzsák nélküli porszívót (LG Cyking) és épp tegnap este akartam kib@szni a kukába, mert feltünt hogy a kábeldobnál gyönyörüen kifújja a port... El is döntöttem hogy a köv. porszívónk aquafilter-es lesz. Aztán most olvasom, hogy az se igazi...
(Még szerencse hogy az este szétkaptam a gépet, és kiderült hogy egy tömítést sikerült összegyűrődve berakniuk a gyárban, és ezért került por a kábeldobhoz.)
Előzmény: Vas-kakas (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!