Keresés

Részletes keresés

arhat1 Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71539

"Aztán csak okosan,nehogy az legyen,hogy trollt etetek:P"

 

Hát etetitek, az biztos....:)

Előzmény: bigbabylon (71479)
Hfs Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71538

Hát valóban nem semmi amit a srác csinál. Valami hasonlót megtudtam csinálni még 20 évvel ezelőtt, amikor csak 60 kiló voltam...

 

Ez a stílus alapítás dolog most szemet szúrt nekem.

Lassan Ti komolyabban veszitek, mint Én magam :DD

 

Reménykedek, hogy nem kell majd küzdenem ilyen fizikumú emberrel, meg Bas Rutten-el sem és még van a világban pár ember akivel nem szeretnék. Szerintem nem vagyok ezzel egyedül...

 

De annyiszor említitek ezt a stílus alapítást, hogy lassacskán meg kell barátkoznom a gondolattal, hogy Én tényleg egy új stílust hozok létre... Mindamellett azt gondolom, hogy mindenki létrehozza a maga stílusát. Hiszen egymás mellé állítod mondjuk F.Zsoltot, és egy másik Thai Bokszolót, egészen másképpen fognak mozogni, egyéni a stílusuk, még akkor is ha uniform képzést kapnak mindketten... Bár ez úgy látszik, hogy a legtöbbekben nem tudatosul, és amikor már egészen mást csinál, akkor is a kezdeti stílus alapján jellemzi a harcművészetét...

 

Lehet, hogy az a legfőbb bajotok ezzel a stílus alapítással, hogy tudatosan próbálok összerakni valami nekem tetsző dolgot? Ha ez véletlenszerűen alakulna akkor nem is lenne semmi problémája ezzel senkinek?

Előzmény: exhighand (71530)
Hfs Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71537

Csókolom :DDD

 

Leírtad amit láttál a videón :)) Canne-ban is ugyan ezt csináltuk amikor ütéseket gyakoroltunk ha jól emlékszem...  A küzdelemhez meg volt védőfelszerelés...

 

Csak meg tudjátok már különböztetni a gyakorlást a küzdelemtől...

Előzmény: sz332 (71533)
Hfs Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71536

Gyakorlás Zsolti gyakorlás. Ne mond már, hogy gyakorlásképpen össze kell, hogy verjék egymást a gyakorló felek.

 

Van védőfelszerelés, meg szivacs bevonatú bot (ilyennel sparringoltunk) akkor oda vertünk egymásnak, de gyakorláskor, "éles" bottal? Nem mondod komolyan...

Így gyakoroltunk...

http://inosantokali.hu/galery/video/large/27.mpeg

 

Ettől a szakálas fickótol tanultam, Németh Péternek hívják, Juhász Zoltán tanítványa... Érdekes, hogy Ők sem egymást ütik..

 

A többi kali videó http://inosantokali.hu/videok.php

 

Ha van nálad zsebben egy két méters bot akkor te versz porrá engem... Legközelebb nálam is lesz :DDD

Előzmény: f_zsolt_01 (71532)
exhighand Creative Commons License 2011.10.12 0 0 71535

Egy másik arról, ahol viszont semmilyen kűzdősport sem számít alószínűleg:

 

http://www.youtube.com/watch?v=UA_8UNc5qQ8&feature=related

exhighand Creative Commons License 2011.10.12 0 0 71534

Egy abszolut reális video arról, mennyit számít az utcán egy kis kűzdősport.

 

http://www.youtube.com/watch?v=o3IPe0OL5TY

sz332 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 71533

Csókolom, oda kellett volna figyelni a kali oktatóin. A cél az, hogy az ellenfelet eltaláld.

 

Ha a másik botját ütjük, az a zsákolás kategória, az egyik fél ad egy célpontot, amit a másiknak el kell találnia. Igy biztonságosan be lehet gyakorolni, hogy milyen, amikor a botunk a másik botjával találkozik, merre fog tovább menni, milyen erővel kell megütni, hogyan tudom a visszapattanó botot kontollálni stb.

 

Aztán, van, hogy a másik kezét célzom, ez is rendben van, de ennek a normális begyakolására ott van a jéghokis/lacrosse kesztyű.

 

Aztán vannak a rendes páros gyakorlatok, az egyik támad / adogat, és a másik véd. Ekkor a célpont a másik, távolságtól függően különböző testrésze.

 

Stb.

Előzmény: Hfs (71531)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 71532

"Te nem vagy kompetens Kali témakörben...."

ez igaz :D de rövid és hosszú bottal viszonylag sokat gyakoroltam :D (természetesen fejvédőben) és akárhogy is nézzük, dea bot végével nem a másik botját kell csapkodni.

 

Valaki erősítsen már meg aki szakértő a Kaliban....

 

 

 

"Egy bottal a kezemben úgy porrá verlek,"

:D természetesen ha puszta kézzel kell fegyveres ellen szembe nézni, akkor általában a fegyveresnél van az előny, de honnan tudod, hogy a nadrázsebemből nem húzok -e elő egy két méteres hosszúbotot :DDDDD

 

Előzmény: Hfs (71531)
Hfs Creative Commons License 2011.10.12 0 0 71531

Noss...

 

Baromság....

 

Te nem vagy kompetens Kali témakörben....

Táj bokszban elismerem a kompetenciádat, de Kaliban .... Ne akarj meg viccelni.... Bármily kemémy vagy, táj bokszban.... Egy bottal a kezemben úgy porrá verlek, hogy nem szégyenled még bevallani sem, hohgy jobb vagyok nálad....

 

Kezeljük a dolgokat a helyükön.-....

Előzmény: f_zsolt_01 (71528)
exhighand Creative Commons License 2011.10.12 0 0 71530

Most gondold el, amikor stílust alapít valaki, akkor számolnia kell azzal, hogy ilyen fizikumú emberek is léteznek és ezek ellen is hatékonynak kéne lenni...

Előzmény: f_zsolt_01 (71529)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 71529

...ez nagyon komoly, azt hiszem épp a sárga irígység önt el :D

Előzmény: exhighand (71527)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 71528

"Kifejezetten így tanítottak. A bot végének utolsó kb 10 centije az ütőfelület. Inosantó Kali Magyarország, esetleg juhász Zoltánt megkérdezheted, Ő gondolom, hogy megfelelő kompetenciával bír a számodra..."

na akkor röviden, az oké, hogy a bot végével ütsz, de szerintem törekedni kell arra, hogyne a másik gyakorló  botjának a végét találd el, hanem magát a gyakorlót, ő meg próbálja meg ezt kivédeni.

 

Előzmény: Hfs (71519)
exhighand Creative Commons License 2011.10.12 0 0 71527

Találtam itt pár könnyen elsajátítható edzés formát  Sifu hasára:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Wt2yxFOrwxA&feature=related

Bandi-T Creative Commons License 2011.10.12 0 0 71526

<off>Tankönyvbe illő http://en.wikipedia.org/wiki/Fencing_response- kösz, gyakorlatban még nem láttam ilyet.</off>

Előzmény: bigbabylon (71525)
bigbabylon Creative Commons License 2011.10.12 0 0 71525

Jó video.....kifejezi a lényeget:)

A hm/ks iránti teljes odaadást,alázatot....mi a mesternő cime?

 

Nekem is küldtek egy videot a fb- on http://www.worldstarhiphop.com/videos/video.php?v=wshha6Wpu657HO3Z86YE

azt mutatja be,hogy mennyire életszerű helyzeteket teremt ha nincs ütés fejre,illetve hogy felesleges védeni a fejet.

Kicsit analóg a te videoddal,bár van nuansznyi különbség,nem mindegy hogy az isteni Daisy sensei esthajnalcsillag domborzata (lsd.vénuszdomb:)ringat hősi halálba,vagy a büdöslábú karatekölyök rug sarokkal halántékon:P

Előzmény: Hzsolt009 (71524)
Hzsolt009 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 71524

Hali,

 

Igen ezzel az a baj, hogy egy idő után nem tudsz a technikára koncentrálni és csak fekszel mint egy darab fa :)

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=EY3AGkCyABw

 

Előzmény: f_zsolt_01 (71518)
sz332 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 71523

Láttunk már ennél sokkal rosszabbat is :D

Előzmény: exhighand (71522)
exhighand Creative Commons License 2011.10.11 0 0 71522

Hát nem tudom. Nem akarnék tiszteletlen lenni.

 

sz332 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 71521

archive.org-on még érdemes nézelődni, kulcsszavak: wrestling, boxing, club swinging :D

Előzmény: bigbabylon (71520)
bigbabylon Creative Commons License 2011.10.11 0 0 71520

Köszi:) eszméletlen könyvespolc.....

 

Szoktam ctr+c -ni,csak elfelejtettem.....lehet,az index büntet,mert sokat pofázok.

Előzmény: sz332 (71517)
Hfs Creative Commons License 2011.10.11 0 0 71519

"gyere csak el nyugodtan Muay Thai edzésre itt annyira kevés a formai kötöttség hogy egyáltalán nincs is"

 

szeretem volna járni hozzátok, sajnos nem jött össze. Mennyivel gazdagabb lenne a repertoárom, ha akár csak egy évet is tudtam volna járni...

 

"ha akarsz álló ököllel ütni egyenest akkor azt nyugodt szívvel megteheted "

 

Kifejezetten próbálom kivenni ezt a kényszert a szőke hajú srácból. mondjuk a sötér hajú srác másfél éve MMA edzéseket látogat, másképpen is mozog a szőke srác viszont két évig volt egy Plank nevű ember tanítványa HWTO-ban. Érdekes párosítás (testvérek egyébként), a két srácnak éppen a két másik végletet kell tanítanom. A wt-s srácot át kell állítani könnyedebb bokszolósabb mozgásra, a másik srácot meg vingcsunosítani kell egy kicsit... Álló és fekvő ököllel is ügyködünk az edzéseinken...

 

Azt nem szeretném, hogy valaki leverje a zsíromat, majd valami humánusabb módszert keresek erre a célra...

 

Tulajdonképpen, valóban nem bokszolni akarok, hanem köríves ütéseket és rúgásokat tulajdonképpen, lehet, hogy vissza emelni a vingcsunba. Mivel nincs forrásom a tradíciókban, így a bokszból és boksz jellegű egyéb ágazatokból tudok meríteni, és azt "vingcsunosítani"...

 

+1

"az ellenfél botjának a végét csápolod"

 

Kifejezetten így tanítottak. A bot végének utolsó kb 10 centije az ütőfelület. Inosantó Kali Magyarország, esetleg juhász Zoltánt megkérdezheted, Ő gondolom, hogy megfelelő kompetenciával bír a számodra...

 

 

És még egy apróság.

 

Ami videókat beszúrogattam az két 4órás edzésnek az összefoglalója, két tulajdonképpen kezdővel. Se nem feszengek, se nem tartok katonai fegyelmet. Egyszerű könnyed gyakorlatozás, aztán összeültünk és kiválogattuk együtt azokat a jeleneteket amiket szívesen nézünk vissza indőnként.

 

Nem harc, főleg nem professzionális harc.

 

A kritikáitok bármennyire is hihetetlen esetleg hasznosulni fognak az elképzelésemben, hiszen nem céltalanul tártam ezt a dolgot elétek. Tudom jól, hogy többnyire nálam a harcművészetekben képzettebb emberek olvasnak, írnak és véleményeznek.

 

De ne legyetek már ennyire maximalisták, egy egyszerű gyakorlatozás láttán. Botot a két srác életében először fogott a kezébe. Edzés végén megkérdeztem tőlük, hogy van-e kedvetek egy kicsit botozni... Persze, tök jó lenne, mondták, én meg egy pár mozdulatot megmutattam nekik. Nem Dog Brothers, meg full kontakt küzdelem, meg efféle dolog...  Kezeljük a dolgot a helyén, ahogyan ezt szoktátok mondani...

Előzmény: f_zsolt_01 (71516)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 71518

:D és az első koedukált edzőterem demoanyaga :D  http://www.youtube.com/watch?hl=hu&v=f--2MvdVSRI

Előzmény: sz332 (71517)
sz332 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 71517

:) Ezért kell mindig notepad-ba copy/paste-elni, mert az index fórumnak ez szokása. Cserébe egy link,

ahonnan lehet töltögetni az anyagokat :

 

http://www.lulu.com/spotlight/lawson

 

A legtöbb könyvet le lehet tölteni ingyen, talán egy van, amit a Kirk írt, és nem lehet, az pont a régi pusztakezes angol

boxban használt dobásokról szól, viszont meg lehet rendelni a neten, vagy ha dobsz egy mail-t, akkor megnézem,

mit tehetek az ügyben :D

Előzmény: bigbabylon (71515)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 71516

ssz332 után szabadon [irónia on]

"ámbár a cél, valami hasonló idea megvalósítása, minél kevesebb kötöttséggel, és formai követelménnyel..."

:D gyere csak el nyugodtan Muay Thai edzésre itt annyira kevés a formai kötöttség hogy egyáltalán nincs is, ha akarsz álló ököllel ütni egyenest akkor azt nyugodt szívvel megteheted (pl én horgot közelről testre szinte csak ilyen tartással ütök :D)

+ garantáltan fogyásnak indul a hosszú évek alatt gondosan növelt pocakméreted is :D

 

"Ennek a videónak mindjárt az elején található olyan rész ahol boksz-al foglalkozunk..."

helyesbítek a tanítványod pontkesztyűre üt és nem boksszal foglalkoztok...

 

"Fuzió is alkalmas kifejezés, de az integráció szint úgy helyes hiszen meglévő vingcsun alapokba szándékozom boksz elgondolásokat integrálni, beágyazni."

Röviden: felesleges! A boksz  nagyon jó egyszerű technikai és taktikai repertoárja van amivel nagyon jól lehet élni, ha többet szeretnél kihozni akkor egyszerűen csak vissza kell nyúlni a múltba (a régi szép idők pusztakezes bokszában nagyon sok mindent megoldottak érdemes tanulni belőle).

 

+1

a botos résznél az ellenfél botjának a végét csápolod, sajnos védőfelszerelés és fullkontakt nélkül szerintem ez se tanulható meg (Wazull most sírna ha ezt látná).

 

[irónia off]

Előzmény: Hfs (71493)
bigbabylon Creative Commons License 2011.10.11 0 0 71515

Na irtam egy fél mea culpát,Sz-nek,csak elszállt szokás szerint.

Végiggondoltam és a régi katákban (naha vonalon semmi,a Gekisai az más,shuri vonalon is kevés)alig ütnek fejre ugy ahogy irtam,állitólag a feljegyzések szerint eredetileg függ. ököllel ütöttek a karatéban is,ennek vannak is nyomai(pld az Annan)

Valahol azt olvastam a kinai stilusokban se sok ökölütés van fejre,inkább tenyér(tő)

Sőt,most beugrik még egy kata,csak a neve nem:)abban nagyon hasonló ütések vannak mint a WCh ban.

 

No,hát az igazság nem mindig a mi igazságunk:)

 

Előzmény: bigbabylon (71514)
bigbabylon Creative Commons License 2011.10.11 0 0 71514

Én átfutottam egy angol könyvet,nincs már meg,az összes könyvem törlődött valahogy,a linkkel együtt....a Wing chun fórumon egy srávcnak linkeltem annak idején,azt hiszem,abban sok  wing chun rendszer nem is igen találkozott Yip Mannal.....

Előzmény: sz332 (71506)
bigbabylon Creative Commons License 2011.10.11 0 0 71513

Mármint hogy egy videoról nehéz megitélni (nekem legalábbis sokszor)ki hatékony küzdő,ki meg csak mókázik.

Előzmény: bigbabylon (71511)
ferexx Creative Commons License 2011.10.11 0 0 71512

"El is gondolkodtam azon, hogy ha legközelebb szakértő közönség elé tárok valamit, akkor azt karakteresebben kell megtennem."

Mikor tártad szakértő közönség elé?:)

 

 

Előzmény: Hfs (71507)
bigbabylon Creative Commons License 2011.10.11 0 0 71511

VB

Miért,én nem ezt mondtam? :P

Előzmény: Bela_Vak (71502)
bigbabylon Creative Commons License 2011.10.11 0 0 71510

 

 

1,"Szeretném, ha felsorolnád azt az 50 hm stílust, amelyik dokumentáltan pusztakezes küzdelmet vívott 20-30-40-50 meneten keresztül."

 

A tiedbe is papa:P

Gyakorlatilag azt mondod,soroljak fel 50 olyan nagy magyart akinek félszeme volt és Vak Bottyán volt a beceneve.

Azt irtad a sérülések elkerülése végett ütöttek függőleges ököltartásban,én meg azt mondtam ezzel lehülyézed kb 50 stilus (has szám) összes eddigi gyakorlóját,ugyanis csak karatéból van vagy 15 ami pont hogy vizszintes ököltartással üt,mindenféle tárgyakba és köszönik ,jól vannak.....pedig tán akik ezeket alkották,volt némi fogalmuk arról,milyen egy emberi testbe belecsapni.

A többivel egyetértek,de nem is vitattam azokat. (A lényeg itt az, hogy egy adott hm-et egy adott.....stb)

 

2.És rögtön bejön a kontextus. Ha a másiknál kés van, akkor is guard-ba akarod húzni? Lásd utolsó dog brothers gathering videót,amikor a földön elő lehetett venni kést. Érdemes megnézni. Ezért is mondom, hogy adott környezetben/kontextusban/szabályrendszerben kell értelmezni egy stílust.

 

Amire irsz,a brazil jitsus példa,egy analógia volt,irhattam volna a virágkötészetből is példát,arra,hogy két ésszerű dolgot (maradjonk a kontextusnál,ami itt az volna hogy minden jó ami segit elérni a célod,ami szabad harcban a túlélés és/vagy a győzelem)lehet ötvözni, sőt kell is,de minden hülyeséget ami csak önmagáért való megkötés el kell rugni a rákba.

Minden stilusalapitó alaptézis ez szvsz,Muszashitól Bruce Lee ig,csak utközben ez eltűnik a sok "okos"iskola,szövetség alapitó tanitvány munkássága következtében,akik az egyetlen olyan dolgot sose próbálták,ami megmutatja hogy egy hm technika használható vagy nem.

Előzmény: sz332 (71499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!