Keresés

Részletes keresés

Lecsó. Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89496
csak úgy néhány szösszenet:
-mindegy szerdán úgyis kiestek, Pakson meg kikaptok utóbbit nagyon remélem
-amúgy grat a bajnoki aranyhoz, mégha kurva kicsi is a jelenlegi értéke
gyorsan örömködjétek ki magatokat
-amúgy ha valaki pofozógép lesz azok ti lesztek a bl selejtezőben...
-Dzsudzsák egy rakás szar csak az nb1-ben megy neki

szia

Előzmény: szaltósGera (89495)
szaltósGera Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89495
de gond, mert olyannal vádolsz ami nem igaz, csak azért mert alapjáraton Fradista vagyok...
na szia
Előzmény: Lecsó. (89494)
Lecsó. Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89494
ha nem gond nem reagálnék....
Előzmény: szaltósGera (89493)
szaltósGera Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89493
biztos... idézzél
amúgy tegnap szurkoltam nektek, csakhogy tudd mekkora féreg vagyok...
és bocs ha a hülyeség ellen szólni mertem, de majd a valencia ellen kiderül milyen jók is ezek a svédek...
Előzmény: Lecsó. (89492)
Lecsó. Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89492
Te egy kis provokatőr vagy. Ennyi. Tekints végig munkásságodon.....
Előzmény: szaltósGera (89491)
szaltósGera Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89491
figyelj, mi rosszat mondtam
de ha akarod tilts ki
Előzmény: Lecsó. (89490)
Lecsó. Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89490
Te nem vagy még innen kitiltva?
Csodálkozom...
Előzmény: szaltósGera (89487)
ivanandras Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89489

Tegnap azt mondtam meccs közben, hogy inkább szabálytalan volt. Utólag átgondolva faternak van igaza. Magyar focihoz szoktunk, az itteni nevetséges bíráskodás szerint tényleg szabálytalan volt. De Angliában és az angol focihoz nagyon hasonló labdarúgást játszó skandináv államokban ez olyan messze van a szabálytalan góltól, mint a faszom.

Előzmény: titolesz (89449)
Kaputykin Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89488
lehet, h angliában megadják, de amúgy szvsz szabálytalan volt a gól, minimum véleményes... könyökölt a csákó ötösön belül, a csalózás meg az ns jelenlegi blikkszínvonala
szaltósGera Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89487
a Koppenhága meg a Prága jóval erősebb ennél a svéd csapatnál
vedd le a szemellenződet
Előzmény: LecsafromBP (89482)
PEDRÓ Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89486

Még egy kis Index:

 

A tévéközvetítés hiányát kihasználva a csapat edzője és a sportnapilap is felháborodásának adott hangot, elsősorban a svájci játékvezetőt okolva a kiesésért. A Nemzeti Sport egyértelműen a bírót tette felelőssé a kiesésért és a címlapon a Csalódás címet úgy emelte ki, hogy abból a csalás legyen kiolvasható. Véleményük szerint az első félidő hajrájában szerzett gól ugyanis teljesen szabályos volt, hiszen Dorge Rostand Kouhemana csak testtel ütközött a svéd kapussal, mielőtt a kapuba fejelt volna.

Nos az alábbi videó alapján ebben nem vagyunk biztosak.

Ötösön belül, könyökkel

A svéd védő megállt, várva a kapusát, aki azonban hagyta lepattanni a labdát. Az így magasra pattant, és bár tény, hogy a kameruni játékos alapból magasabbra ugrott, mint Johan Wiland kapus, könyökét magától eltartva tette ezt. Amikor a két játékos találkozott, a kapus még "felszálló ágban" volt, így a játékvezető jogosan ítélt szabadrúgást, hiszen a debreceni játékos könyöke akadályozta őt.

 

Az egyik elismert magyar játékvezető szerint a svájci jól döntött, amikor nem adta meg a Debrecen gólját. "Az utóbbi években annyiban változott a szabály, hogy szabályosan lehet támadni a kapust az ötösön belül, de itt egyértelműen kint van játékos keze, ami szabálytalannak minősül" - mondta a magyar bíró

Előzmény: Törölt nick (89461)
Lecsó. Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89485
Edzőváltás szagot érzek.
BaZx Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89484

Az Elfsborg költségvetése 8 millió EUR. Nem eget rengető, de több, mint a miénk. Ez viszont nem ok a kiesésre, mert nem költségvetés focizik, ráadásul kiemelkedő játékosuk sem volt, akire azt mondanám, hogy kellene nekünk is. Csapatként voltak egységesek, iszonyú jók a rombolásban és nagyon szarok az előre játékban. Tegnapi két helyzetüket Dzsudzsinak köszönhetik, aki lusta volt visszafutni az emberével. Majd az Ajaxban megtanítják. Egy szerencsétlen lecsúszott lövéssel jutottak tovább, amit a labdatemető Sztojkovtól elvett labdából szereztek. Ennyi. Nekünk ennyi sem. Kapufánk volt, meg nem adott gólunk volt, kész.

A sportdiplomácia nem olyan egyszerű kérdés. Egy DVSC szintű klub egyedül soha nem fogja megoldani a nemzeti szövetség nélkül. Az pedig nálunk nincs. Néhány rohadék tolvajbanda magánharca az mlsz funkciók megszerzése, semmi több. Kisteleki István bűncselekményt követ el a magyar futball és a futballt szerető emberek ellen. Dilettáns, hozzá nem értő és magamutogató ember, aki képes arra, hogy azt a néhány képviselőnket is kirugassa, aki volt valami a nemzetközi szövetségben. Helyettük pedig bekerülnek mások, moldávok, grúzok egyebek és persze ő maga két bizottságba is. Persze azt tudjuk, hogy őnagysága a kisujját sem mozdítja senkiért, csak magáért. Már épül a személyi kultusza, a  fegyelmi bizottság egyelőre figyelmeztetést, később pályabezárást, ponlevonást alkalmaz azokkal szemben, akik a "főnököt" a szájukra veszik. Ha csak annyit mer valaki mondani, hogy nincs rád szükség Kisteleki, már repül a büntetés. Mindezt egy társadalmi szervezet élén teheti meg nálunk.

(zárójelben jegyzem meg, hogy az MTK-nak olyan bírója volt örményországban, akit romániában már örökre eltiltottak a játékvezetéstől.)

Az a tanulság, hogy ha az UEFA-nál nem lehetünk jók, akkor a bírók vendáglátásánál kell figyelni a részletekre. Ahogy a kézis csajoknál csinálták annak idején. Nem mindig jött be, de többször igen. Láttam, ahogy a svédek nyalták a seggét a svájci majmoknak, nem tudom hogy miként van ez nálunk.

Előzmény: Tempó Vasutas! (89474)
LecsafromBP Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89483
úzerséghez=lúzerséghez
Előzmény: LecsafromBP (89482)
LecsafromBP Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89482

A úzerséghez  3 nevet említek:

 

1, Köbehnháven.

2, Sparta Praha.

3, Nevét se tudom magyar NBII-es nemprofi csapat, akiknek a Fradi nem tud otthon sorsdöntő mérkőzésen gólt rúgni.....

 

 

Szóval akkor ki a Lúzer???

Előzmény: Green Army (89478)
LecsafromBP Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89481

A fizikumért lehet tenni, remélem az utánpótlással foglalkozó szakemberek kaptak az elfsborgi történet után egy kis lökést és méginkább rájönnek, hogy sokkal nagyobb szerepe van gyorsaságnak, erőnek, állóképességnek a fociban mint azt jelenleg hazánkban gondolják. De ennek sok és nehezen összehozható pillérei vannak:

 

1, megfelelő emberanyag=> hát ez hehéz, ugyanis a mekdonálcc hamburgeren és kólán felnövő és 12 éves korában vodkát vedelő, majd edzés után sutyiba füstölgő  gyerekekből nem lesz ájronmen.

 

2, Megfelelő infrastruktúra, szakember, pénz a működtetéshez és a gyerkeknek megfelelő anyagi és szellemi input=> hát ez mégkevésbé....

 

3, Megfelelő családi háttér a gyerkeknek (apu aki finanszíroz és a körmérenéz és még van ideje és pénze eljárni/elvinni a gyereket)=> ez csak a tehetős családoknál lehet, viszont a tehetségesebb gyerekek nem ott vannak.

 

Szóval esély van, csak kevés, a fizikális felzárkózásra.

 

A sportdiplomácia meg felejtős. Nap mint nap bebizonyosodik, hogy a magyarokra mindíg mindenhol szarnak!!! Nincs lóvénk, nincs tehetségünk, nincs semmik, Akkor mi a francra lehetne sportdiplomáciát alapozni?  Arra nem hogy "mi  ezt most nagyon akarjuk".

 

 

Előzmény: ZOLCSI (89470)
Rizsás Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89480
De ki a faszt érdekli, hogy neked mi micsoda????
Szeretnéd Te, ha ilyen luzer csapatotok lenne.


NB 2.
Előzmény: Green Army (89478)
Rizsás Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89479
A tegnapi meccs alapján mi voltunk a jobbak, ezért fájó annyira a hazai sikertelenség.
Előzmény: Tempó Vasutas! (89475)
Green Army Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89478

Számomra ez is, az is, magyaros siránkozás.

A tények önmagukért beszélnek, jó csapatnak szerencséje van, a lúzernek még az se.

Előzmény: MZ/Y (89477)
MZ/Y Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89477
Mintha ti is sírtatok volna a magyar másodosztályban, hogy a bírók csaltak ellenetek. Amit röhögve kellett volna nyernetek.
Akkor engedd már meg azoknak, akik látták a meccset, hogy leírják, amit láttak. Meg BaZx-nek, hogy leírja, hogy már a meccs reggelén tudták a bírók, hogy kevesek leszünk. Vajon honnan?

(Attól függetlenül, hogy a gólunkat le lehetett fújni.)
Előzmény: Green Army (89476)
Green Army Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89476

csak jelzem hogy svéd klubcsapat 2000 óta nem volt a Bl főtáblán.

ennyit az eredményeikről. Valenciában nem ússzák meg 3 alatt.

Lehet szidni a birót. tény az eredmény. magyar csapatnak meg marad a siránkozás.

meg jövőre az első kör a kazah bajnok ellen.

mindig van lejjebb...

de ne aggódjatok, ha eladjátok megint a 3 legjobb embert, akkor simán nyerhetitek a bajnokságot, igaz ez kiderült tavaly is, idén is, mit ér.

Előzmény: champion (89466)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89475
Történelmi pillanat: egyetértek veled.:)))

A hazai meccsünkön nem lőttünk kapura. A tegnapit csak a rádióban hallgattam, ezért nem szívesen mondok véleményt, de az első meccsen én azt láttam, hogy ellenfelünk jobb csapat. Legalábbis jobban játszotta azt, amit tud.
Előzmény: Rizsás (89471)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89474
Ha jól tudom, az Elfsborg költségvetése - európai viszonylatban - gyakorlatilag azonos szinten van mint a miénk.
Előzmény: Törölt nick (89472)
MZ/Y Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89473
Ja, hogy eleve így álltak a meccshez (a bírók)...
Előzmény: BaZx (89459)
Rizsás Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89471
Nem kellene diplomációról beszélni ha az első meccset nem kurjuk L...
ZOLCSI Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89470
"- sportdiplomácia

- fizikum"

 

Így igaz. A többi csak duma.

 

Mindössze annyi kérdés van, hogy vajon tanultunk-e ebből a törtébetből...

Előzmény: Tócsa (89462)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89469
Erdész.
Előzmény: pisti72 (89454)
Rizsás Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89468
Én ezt próbáltam ecsetelni néhány hete. Baranek hibát - hibára halmozott az utóbbi időben, az elfogúltságtól nem volt képes látni a valóságot.
Nálam megbukott, remélem Gábornál is.

Csak a LOKI!!!
Előzmény: BaZx (89459)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89467

muhhhahha... mutass egy éljátékost ebből a szerencsétlen svéd csapatból....

papíron tényleg több költségvetés, nagyobb svéd GDP, stb., és?? a két meccsen mutatott teljesítményből kellene kiindulni. egy ilyen semmi mást nem tudok csak rakkolok-futok-töröm a játékot nulla csapatot igen is haza kellett volna vágni.

ötlettelen életképtelen szar játék volt, valljuk be.

tíz éve nem hittem, hogy lesz még szarabb a magyar foci. de még mindig van lejjebb, a következő tízben is.

teljesen igaza van az index cikknek.

 

 

 

 

Előzmény: champion (89466)
champion Creative Commons License 2007.08.09 0 0 89466
Jó napot!

Említek valamit:
- a svédek focija a náluk rendezett VB óta a nk-i élmezőnyt követő zónában van; az éljátékosaik minőségi focisták Gunnar Gren óta
- a mostani bajnokcsapatuk költségvetése jóval meghaladja a mienkét
- a svéd nemzetgazdaság forgalma többszöröse a magyarénak
- az Oláh Gábor utcából szervezve, annyi budget-ból amennyiből partiban vagyunk a svéd bajnokkal - ki még nem verjük a kupából, de partiban vagyunk - ez igenis nagy dolog. Az álmaink erősebbek, nagyravágyóak. Az önérzetünk cívis. Nem szeretjük, ha meg kell hajolni valahol, vagy valakik előtt.
Ha olyan ütemben fejlődünk a következő öt évben, mint 2002 óta, akkor lesz nk-i sikerélményünk.


Hajrá Loki! Bajnokcsapat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!