Keresés

Részletes keresés

Rebarbara10 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1725

nem akarom szétoffolni ezt a topikot (ne haragudj kheiron!) csak még annyit, ha keveset eszik, mondjuk 80-at az átlag 160-180-jához képest, akkor is jön vissza. Általában, ha néhány órán belül nem váltok ruhát, a bokámig foltos-vizes vagyok (és ő is). Na mindegy, ha nem betegség, elviselem (mi mást tehetnék), bár társaságban mindenki sikítozik, hogy ők még ilyet nem láttak. Azért kérdeztem, hogy van-e esélye a nyitott gyomorszájnak.

Előzmény: Mikolt (1722)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1724

nem akarom szétoffolni ezt a topikot (ne haragudj kheiron!), csak még annyit, ha keveset eszik, mondjuk 80-at (az átlag 160-180-hoz képest) akkor is ugyanúgy jön vissza, ha nem váltok ruhát, általában pár órán belül a bokámig foltos vagyok.

Na mindegy, ha ez nem betegsék, akkor elviselem, bár tárasaságban mindenki sikítozik, hogy ők ilyet még nem láttak. Azért kérdeztem, hogy lehet-e nyitott gyomorszáj.

Előzmény: Mikolt (1722)
Allia Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1723
Akkor talán érdemes lenne gyermek gasztroenterológussal beszélni, vagy kikérni a véleményét egy másik gyerekorvosnak is.
Előzmény: Rebarbara10 (1721)
Mikolt Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1722
az nem fog:) az en fiam orakkal az etetes utan is sugarban rokazott, a hozzataplalassal lassan megszunt az egesz. pedig meg muteni is akartak, nem hagytam, jol tettem. az anti-reflux tapszertol ne varj csodat, nalunk inkabb a gyakoribb, kisebb adagokban torteno etetes valt be (kb 1 orankent).
Előzmény: Rebarbara10 (1721)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1721

gyerekorvos tud mindenről, az AR tápszerig jutottunk...

pont ettől félek, hogy eszik majd mondjuk krumplit, és az is jön vissza az orrán.

Előzmény: Allia (1719)
VKOrsi Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1720
tapasztalatból írom. Nekem egyik gyereknél sem nézték a 3ból, mert a leleten minden rajta volt, amit néztek, és ez nem. Ebből azt gondolom, hogy rutinból nem szűrik.
(meg azért is gondolom, hogy rutinból nem megy, mert egy csomó refluxos csecsemőt kifejezetten gyomor UHra küldenek)
Előzmény: Rebarbara10 (1718)
Allia Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1719
OFF

Rebarbi, legkésőbb a hozzátáplálás megkezdésével általában javulni, rendeződni szokott a dolog. Az orrán is visszajön dolgot azért jelezni kéne a gyerekorvosnak is, valószínűleg felmarja kissé az orrnyálkahártyáját, és azt fájlalja, de ha csak belegondolsz, amikor te félrenyelsz egy kis vizet, és az orrodon is jön vissza mondjuk a köhögéstől, nem túl kellemes érzés. Ha mindezek ellenére megfelelően gyarapszik a gyerkőc, fejlődik, akkor azért nem kell a legrosszabbra gondolni.

ON
Előzmény: Rebarbara10 (1718)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1718

Kedves Kheiron!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, és hogy tudsz-e válaszolni.

6 hetes csecsemőn végzett hasi ultrahangon (ami kötelező úgy tudom) megnézik-e a baba gyomorszáját, hogy nyitott-e vagy sem?

Azért kérdezem, mert lassan 5 hós kislányom még mindig irgalmatlan nagyokat bukik, gyakorlatilag az egész nap a bukásról szól, átöltöztetés, szőnyegen-parkettán a plecsnik takarítása, lepedőcsere az ágyában, mert teljesen átázott stb. És gyakran nem csak a száján jön vissza, hanem az orrán is. És olyankor ordít.

Kaptunk AR tápszert előetetésnek, de semmi javulás.

Szerinted elképzelhető ez a nyitott gyomorszáj, vagy még korai ilyenen gondolkodni, éls ez lehet akár természetes is iylen korú babáknál?

Köszönöm, Rebarb.

kheiron Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1717

Kedves Eszti, az látszik, hogy a babádnak a feje kisebb valamivel, mint azoké a babáké, akik olvasták a tankönyvet.

A II. típusú lepény meg a 29. hét felé ballagva kicsit korai, de nem szörnyen - az, hogy meszesedés jelenik meg, önmagában nem jelent semmi gondot. A III. típus esetén szoktam én komoly dolgokra gondolni.

 

A legfontosabb, hogy legyen néhány hét múlva egy kontroll - lássuk, hogyan nő a magzat. Ha jól tartja az ütemet, és a placentád is megmarad a II. típusban, akkor szerintem semmi baj. Ha elmarad, akkor meg a kora miatt sokkal jobb esélyei vannak egy császár esetén.

Előzmény: Eszti26 (1710)
kheiron Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1716
Kedves Anycska, a thorax a mellkas, a femur meg a combcsont. Az NT-nek meg 2,7 mm alatt kell lennie, az, hogy 1,4 vagy 2,1 mm, ebből a szempontból mindegy.
Előzmény: Anycska (1709)
kheiron Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1715

Kedves Arthurgazdi!

 

Én csak azt tudom, hogy én hogyan szoktam beszélni a pácienseimmel. 2-3 év után is emlékeznek rám. :-)

 

Elvileg a BDP-n (fej átmérője kb. a fülek fölött) kívül még az OFD (orr-tarkó táv), vagy a HC (fejkörfogat) az FL (combcsonthossz) és vagy a TAD-APD (has két tengelye), vagy az AC (haskörfogat) mérendő.

 

A placenta tapadása miatt nem kell aggódnod, el fog az onnan menni, ahogy múlnak a hetek. Ld. itt a (352)-es hozzászólást.

 

A nem meghatározása meg jó párszor nehézkes, és tényleg nem része a protokollnak.

Előzmény: Arthurgazdi (1708)
pavicini Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1714
Elnézést, Kheiron, az imént elírtam a neved. :)
Előzmény: pavicini (1713)
pavicini Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1713
Szia Kherion!
Légyszi segíts nekem. Tegnap csináltak egy hasi UH-t, és nem hagy nyugodni ez a dolog:
Létezik az, hogy 5 hetes +2 naposan 8 mm volt a petezsák, tegnap pedig 7 hetes + 2 naposan már 45 mm?? Nem nagy ez egy picit?
Az orvos is meglepődött, át is számoltuk gyorsan a heteket, hónapokat... de úgy tűnik, hogy tényleg 7-8 hetes vagyok.
Mikolt Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1712
jaj, kheiron, bocsanat, azt hittem a nogyogyaszosban vagyok..
Mikolt Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1711

eloszor is nyugodj meg, nem eszik olyan forron a kasat. 3-4 het boven eltelik meg addig, mire tenylegesen ki kell venni a babat, es egy 33 hetes magzatnak prima eselyei vannak nem csak a tulelesre, hanem az egeszseges eletre, foleg hogy fel tudjak kesziteni a megszuletesre, nem hirtelen indul meg. mindenesetre a te babad legutobbi adatai is biztatoak. a 27. het utan mar tudnak segiteni az orvosok.

 

a holnapi vizsgalaton az orvos ujra ellenorzi a multkori ertekek valtozasat, es meghatarozza a teendoket. elkepzelheto, hogy befektetnek a korhazba megfigyelesre (jo otlet tulelocsomagot vinni magaddal, amit a ferjed bevihet a csomagtartobol, ha esetleg maradnod kell). az is lehet, hogy most mar nem lesz lemaradva a baba, es nem lesz semmi teendo. az is lehet, hogy valoban van elmaradas, de ezzel egyutt merheto a fejlodes, ilyenkor surubb ellenorzeseket iktathatnak be. minden a holnapi vizsgalaton mulik.

Előzmény: Eszti26 (1710)
Eszti26 Creative Commons License 2007.09.11 0 0 1710
Kedves Kheiron!


Szeretném a segítségedet mert az orvosom teljesen megijesztett a menszesz alapján most vagyok 29 hetes és 5 napos terhes.28 hét 4 napos ultrahang lelet alapján a baba
BPD:64 mm
AC:226 mm
FL:54 mm
HC:234 mm
Súlybecslés:933 g
A lepény II.fokban érett.Az orvosom szerint ez kisebb és azt mondta hogy a magzatot valószínű nem látja el rendesen a méhlepény ami azt jelenti hogy művi koraszülést kell végezni mert a magzat elhalhat méhen belül.Teljesen ideges vagyok és el vagyok keseredve ilyen pici babát hogyan tartanakl életben nem tudom mit tegyek,holnap megyek vizsgálatokra.Kérem mielőbbi válaszát köszönöm szépen.A baba nagyon sokat mozog a pocimban vitamint is elkezdtem szedni és még annyi hogy mostanában kicsit alul fájdogál a hasam de inkább megfázás jellegű nem görcsös.
Köszönöm
Anycska Creative Commons License 2007.09.11 0 0 1709
Kedves Kheiron!

Ma voltam 12. heti uh-n, és két adatot nem tudok értelmezni: Thorax AP 22 mm *19 mm, és a femur: 11 mm. Ezek mit jelentenek?
Minden más oké, nyugodt vagyok, csak azt furcsállom még, hogy a nyaki redő méretét nem írták ki, csak azt, hogy normál.
Arthurgazdi Creative Commons License 2007.09.11 0 0 1708
Szia Kherion!

A tanácsodat szeretném ismételten kérni...mert a 18 hetes uh-n a doki nem győzőtt meg...a viselkedését inkább nem minősítem, mert a stílusát csak nyomdafestéket nem tűrően tudnám jellemezni....

Az AFP-s eredményeim megtekintése után a vizsgálat kb 5 percig ha tartott...
( AFP 61,2 ng/ml
wAFP 63,9 ng/ml
MOM 1,8
grav.s. 16
testsúly 69 kg)

Gyakorlatilag a papíromra csak az alábbiakat írta:
A vizsgálatkor a magzat fejvégű fekvésben.
BDP: 46 mm
Négyüregű szív, ritmusos szívműködés.
Épnek imponáló koponya és gerinc.
Ép hasi és mellkasi szervek, ép rekesz.
Ép, hiánytalan hosszú csöves csontok.
Jó gyomor és hólyatelítődés ábrázolódik.
A magzatvíz mennyisége átlagos.
Placenta a méh hátsó falán tapad, a belső (zárt) méhszájnál ér véget.
Dg, Grav.s. 18-19.

Valahogy nem győzött meg az alapossságáról, ill. arra a kérdésünkre, hogy tökös vagy cunás-e csak annyit mondott, hogy mivel nem protokoll ezt ilyenkor nézni...nem is nézi meg...képet sem volt hajlandó nyomtatni....viszon' látásra....

Ezek alapján van értelme újabb uh-ra elmenni? Nem kellett volna még egy csomó adatot felírnia?

Meg a méhszáj közelében lévő placenta miatt motyogott valamit a császárról is, de nem részletezte... a dokimhoz me csak 10 nap múlva kell mennem...most aggódjak-e vagy sem?

Előre is köszönöm!
Benkri Creative Commons License 2007.09.11 0 0 1707
Köszönöm a választ, az első két terhességnél ilyen nem volt, ezért nem tudtam mit kezdjek vele.
kheiron Creative Commons License 2007.09.10 0 0 1706
Kedves benkri, a II. típusú lepény azt jelenti, hogy már megjelennek az öregedés jeleként a kis meszesedések a lepényben. Ez a 32. héten teljesen normális.
Előzmény: Benkri (1705)
Benkri Creative Commons License 2007.09.10 0 0 1705

Kedves Kheiron!

 

A 32. héten az uh-n azt írták a papíromra, hogy méhlepény II fokban érett. Ez pontosan mit jelent, jót vagy rosszat.

 

Köszi

 

Benkri

VKOrsi Creative Commons License 2007.09.08 0 0 1704
Emma :D
Gondolom első terhesség... picit azt érzem, hogy hergeled saját magad.
Megnyugtatásként leírom, hogy nálam Lilivel nem volt szinte olyan UH, amikor valamikor valami nem lett volna takarásban.
Természetesen ez nem zárja ki a probléma lehetőségét, pusztán annyit jeleztem volna, hogy nem egyedi eset, hogy valami takarásban van, és emiatt nem látható.
(nálunk pl. állandó visszatérő iromány volt az UHn, hogy a gyomor nem megfelően telített ezért kontroll javasolt... de semmi gond nincs a lánykával)
Előzmény: Emma08 (1701)
Emma08 Creative Commons License 2007.09.08 0 0 1703

Kedves Kheiron!

Írtam Neked mailt, de sajnos valami miatt nem sikerült elküldenem. Lehet, hogy még később megpróbálom. Azért köszönöm!

Emma

kheiron Creative Commons License 2007.09.08 0 0 1702

Kedves Emma, néha előfordul, hogy a magzat úgy fekszik, hogy nem látszik a gerinc alsó szakasza. Szerintem nem kell megijedned.

A "valami gond" a csigolyák fejlődési rendellenességét jelentheti, a nyitott gerincet. A normális AFP viszont ez ellen szól.

 

Ha gondolod, dobj szombaton egy mailt.

Előzmény: Emma08 (1701)
Emma08 Creative Commons License 2007.09.07 0 0 1701

Kedves Kheiron!

Még mindig itt vagyok, ugyanazzal a problémával ( keresztcsonti csigolyák nem ábrázolhatók...), de már azóta éppen kétszer kiborulva, most éppen rezignáltan várva a hétfőt.

A válaszod megnyugtatott- egy ideig. Tegnap este bementem a kezelőorvosomhoz a már vázolt eredménnyel. Szerinte komolyan kell venni a dolgot, akár még rendellenesség is lehet, és azonnal elintézte, hogy mára legyen beutalóm egy jobb minőségű gépre.( Az is elhangzott, hogy a 24. hétig megszakítható a terhesség!) Újabb kétségbeesés, alig átaludt éjszaka, és: az ultrahang technikai okok miatt nem üzemel...majd hétfőn...

Aztán egy újabb orvostól újabb információ: nincs ok az aggodalomra, nagyon ritka a probléma azon a helyen, biztos kicsi még, nem látszott...Szeretnélek Téged megkérdezni még egyszer: gyakran fordul elő olyan, hogy 19-20 hetesen nem látszanak ezek a csigolyák? És ha valami gond van, akkor az mit takarhat? 

A többi érték szerinted megfelel a korának?

( Egyébként idáig minden eredményem (AFP...) jó, mocorog is a pici folyamatosan...

 

Tudom, hogy az se jó, ha mindenféle infót összeszed az ember, de ilyen helyzetben hihetetlen, hogy mennyire nem lehet megnyugodni :(

 

Köszönöm!

 

Emma

 

kheiron Creative Commons License 2007.09.06 0 0 1700
Az ultrahangos nem-meghatározás néha teljesen lehetetlen, néha meg a magzat szépen mutat mindent. Én mindenkitől meg szoktam kérdezni - eddig talán két szülőjelölt mondta, hogy meglepetést akar. :-)
Előzmény: VKOrsi (1699)
VKOrsi Creative Commons License 2007.09.05 0 0 1699
azt hogy szeretnéd-e tudni a nemét, ezer helyen nem kérdezik meg, voltam egy két UHn már, és sokszor nem esik szó róla.
Előzmény: Emma08 (1694)
kheiron Creative Commons License 2007.09.05 0 0 1698

Mindenki másképp vizsgál, és másképp beszél a pácienseivel.

Előzmény: Emma08 (1697)
Emma08 Creative Commons License 2007.09.05 0 0 1697
Köszönöm szépen a gyors válaszod! ( Csak erre az egy mondatra lett volna szükségem az orvos részéről is...)
Előzmény: kheiron (1695)
kheiron Creative Commons License 2007.09.05 0 0 1696

Kedves Kriszti, a több magzatvíznek lehet oka a nyelőcső elzáródása, rekeszsérv illetve vese-eltérés is.

 

De ha ezeket a vizsgálód kizárta, akkor a legnagyobb valószínűséggel csak az lehet a helyzet, hogy vagy egy kicsit emelkedett a vércukrod, vagy egyszerűen csak több a magzatvized, mindenféle kórság nélkül.

Előzmény: blanka mama (1692)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!