Keresés

Részletes keresés

Hfs Creative Commons License 2011.10.14 0 0 71570

"A szabadidősport területén azok a gazdasági társaságok, amelyeknek a cégnyilvánosságról, a bírósági cégeljárásról és a végelszámolásról szóló 2006. évi V. törvény alapján bejegyzett fő tevékenysége "

 

Én nem vagyok gazdasági társaság... És a haverjaimmal olyan sport tevékenységet folytatunk amilyet csak akarunk... Ennél már csak az lenne durvább ha az egyént tiltanák, egyéni sport tevékenység folytatására... Nem mehetsz ki futni, mert törvénytelen... Ne precízkedjünk már ennyire...

Előzmény: arhat1 (71569)
arhat1 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 71569

"Tényleg,nem kell ilyesmi végzettség ,hogy felelősséggel kezelj.....hogy is mondtad,

ideggyenge embereket?"

 

Már régebben kiveséztük a témát, de linkelek egy idevágó passzust:

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0400157.KOR

 

Szerintem minden le van írva. Bár mint tudjuk kis hazánkban divat a szabályokat magasról lekezelni. ;)

Előzmény: bigbabylon (71560)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 71568

off

"vagy olyan szintű precizitásra kell törekedni ahogyan Te a kendóban"

 

erről eszembe jut a villanyszerelős vicc...

szaki1:-  Józsikám fogd már meg azt a piros vezetéket.

szaki2:- ???? megfogtam, mi van vele?

szaki1:- ááá semmi, semmi akkor a másikba megy a 220.000 vóót

 

on

Előzmény: Hfs (71567)
Hfs Creative Commons License 2011.10.14 0 0 71567

Nézzük csak.

Mondjuk a profi MMA harcos és a totál laikus között vannak-e árnyalatok? Vannak. Én is ott vagyok valahol :) Akár tetszik, akár nem.

 

Hogy Te a kendóban elsajátítottál egy szemléletet, az jó. Azért mentél oda, mert arra volt szükséged. De ez közel sem jelenti azt, hogy ettől kezdve mindenkinek úgy kell gondolkodni a világról, ahogyan Te teszed, vagy olyan szintű precizitásra kell törekedni ahogyan Te a kendóban.

 

Én nem törekszem olyan feszes precizitásra, és nem is lenne hasznos az számomra és a tanítványom számára sem... Ami a Te szempontjaid szerint szar az az Én viszonyrendszeremben tökéletes, ad abszurdum szükséges...

 

Te nem tanítasz ugye? Szerintem nem. Próbáld ki, milyen a másik oldalon állni... Taníts...

Előzmény: dezsoKE (71566)
dezsoKE Creative Commons License 2011.10.14 0 0 71566

Valoban nem tanithatod MEG azt, amit nem tudsz, viszont a tanitvany olyat fog toled tanulni, amit rosszul csinalsz. Ha mar ott tartunk, ki az, aki kotozkodik...

Előzmény: Hfs (71565)
Hfs Creative Commons License 2011.10.14 0 0 71565

"Miert tanitasz olyat, amit magad sem tudsz alapszinten sem?"

 

Azért az mégis csak kérdés, hogy miként taníthatnék olyat, amit Én magam nem tudok?

Paradox az állításod... Amelyik ország meghasonlik önmagával, nem állhat meg: Tanítja Jézus... És valóban azt érzem, hogy erőlködve kötözködsz.

 

Pedig dobtam fel elég labdát ahhoz, hogy akár értelmes beszélgetéseket is folytathatnánk...

Előzmény: dezsoKE (71564)
dezsoKE Creative Commons License 2011.10.14 0 0 71564

"Ennek a srácnak pszichésen szüksége van arra a lazaságra amit mutatok neki..."

A lazasaggal semmi baj, gorcsosen nem is lehet csinalni. A lazasag viszont nem jelenti, hogy nincs stabil alapmozgas. Ne beszelj melle, ne takargasd. Nincs neked olyan. Miert tanitasz olyat, amit magad sem tudsz alapszinten sem?

Előzmény: Hfs (71558)
Hfs Creative Commons License 2011.10.14 0 0 71563

Az ideggyenge kifejezés nem túl jó. Nem biztos, hogy kifejezi azt a jelenséget amit szeretnék szemléltetni. Szülői fegyelmezés hatására kialakult gyerekkori viselkedés-minta. Nyúlok felé összerándul, kapkod, elveszti a tudatos kontrollját a mozgása felett. Látszik, hogy félelemből reagál. Amikor üt, nem tudatosan teszi, hanem átmenetek nélkül állandóan teljes erővel, görcsösen szinte pusztító szándékkal.

Ha külön rászólok, akkor elkezd figyelni magára és könnyedebbé válik. Nem tud koncentrálni adott dologra, a figyelme kapkodó, állítása szerint, alig tud vizualizálni, ami pedig nélkülözhetetlen az egyedül végzett gyakorláskor...

 

Mindemellett átlagon felül intelligens és széles látókörrel és ismeretekkel rendelkezik a világ dolgait illetően, egyébként pedig műszaki menedzsernek készülő egyetemista...

 

Nyilván kell végzettség ahhoz, hogy pszichiátriai betegeket kezeljen az ember, vagy, hogy pszichológus vagy pszichiáter praxist működtessen. De sokszor történik, hogy ilyen "szakember" tanácsa az, hogy írasd be a viselkedészavaros gyereket karatézni, vagy valamilyen más harcművészetre, olyan emberek kezelésére bízva a dolgot, akik egyébként nem szakemberek a pszichológia terén...

 

Persze Én nem vagyok szakembere sem a pszichológiának, sem a harcművészetnek :DD

 

Ezért aztán ezoterikus ködbe burkolva azt mondom, hogy nem hiszek a véletlenekben. Abban hiszek, hogy mindenki ott van ahol lennie kell, és máshol más helyzetben más emberek révén, más kontextusban nem tudná ugyan azt megtapasztalni, ami pedig a fejlődéséhez szükséges. Nem harcművészeti fejlődésre gondolok csupán, hanem a karmikus rendszerben szükséges fejlődésre. Amint mondtam a harcművészet számomra eszköz, nem pedig a létezésem célja...

Ergó, ennek a srácnak itt a helye mellettem, nekem pedig mellette ebből a szempontból... És ha a sors úgy hozza fogok tanítani másokat is, ha nem akkor meg nem...

 

Nagy világszervezetet nem is akarok létrehozni, nincs is lehetőségem rá, nem folytatok különösebb marketinget az elképzelésem terjesztése érdekében, legfeljebb ide be illesztek néha egy-egy videót, Ti jól megkritizáljátok, nekem pedig módom nyílik a kritikáitok kapuin keresztül beszivárogtatni a felszín mögötti ideát, szándékokat és a tanítványokhoz fűződő viszonyt és viselkedés-mintákat :D

 

Akinek ez szimpatikussá válik majd megkeres, aki szerint szar az egész, az úgy sem foglalkozik vele...

Előzmény: bigbabylon (71560)
Bela_Vak Creative Commons License 2011.10.14 0 0 71562

Na, ezt sem a japan kiralyi tevebol raktak a youtubera. :)

Előzmény: bigbabylon (71561)
bigbabylon Creative Commons License 2011.10.14 0 0 71561

Ez a srác nagyon beszivja.

bigbabylon Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71560

Úgy legyen:)

Sajnos ehhez nem tudok hozzászólni,nem vagyok pszichoterapeuta.

Tényleg,nem kell ilyesmi végzettség ,hogy felelősséggel kezelj.....hogy is mondtad,

ideggyenge embereket?

Természetesen nem a partneredre gondolok,hanem általánosságban kérdem.

 

 

De "mwen pa gen okenn opinyon sou sije sa a ":P Ha már kreol lett emlitve (mert emlitettem:P)

 

Az előző,kicsit hosszú szösszenetem magyar anyanyelvű olvasóitól elnézést kell kérnem,

pár vesszőcske arrébb került,pár meg eltűnt a végtelenben.....de legalább slendriánul is fogalmaztam.

 

 

Előzmény: Hfs (71556)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71559

:D ez azon ritka esekek egyike amikor egyetértünk :D

 

Előzmény: dezsoKE (71543)
Hfs Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71558

Tökéletesen igazad van és egyetértek. Ha megnézted az ominózus videót, akkor az elején éppen ezt mondom: A mester az életével mutat példát...

Ennek a srácnak pszichésen szüksége van arra a lazaságra amit mutatok neki... Bármennyire is hihetetlen esetleg, teljesen tudatosan csinálom amit csinálok, és valóban individuálisan... Neki ezt gondolom a leg hasznosabbnak...

 

Itt szeretném megragadni az alkalmat és megkérdezni minden oktatótól, hogy nektek minden tanítványotok egyforma? Mindenkit ugyan úgy tanítotok? Lassan eljutok arra a pontra, hogy meg kérdezem, hogy nem szégyenlik-e magukat a tanítók, akik nem képesek felfogni, hogy a tanítvány alkati sajátosságai ezt a módszert követelik meg...

 

Az egész videó a tanításról szól... Senki nem azt figyeli, hanem rám koncentrál... Döbbenetes, hogy egyrészt intelligens, másrészt oktatással foglalkozó emberek, mennyire nem tudnak elvonatkoztatni a személyemtől...

Előzmény: Annatar (71557)
Annatar Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71557

Hfs: Csak egy dologhoz, a pontos mozgáshoz meg álláshoz:

Ha tanítasz, főleg, ha kezdőt, akkor rettenetesen fontos minden mozdulat, állás, rezdülés. A tanítvány nem csak azt tanulja meg amit mondasz neki, hanem élő példaként szolgálsz neki minden mozdulatoddal, ha akarod, ha nem. (akkor is, ha azt mondod, hogy ne így csinálja hanem stabilabb állásban, mert ő 30 kilóval könnyebb. Tudat alatt ez fog berögzülni)

Hfs Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71556

Micsoda botrány és messze menő következtetések sorozata kerekedik néhány bottal végrehajtott mozdulatból. Az agyam eldobom :D

 

Egyetértenék veled mindenben, ha ez a videó küzdelmet mutatna be. És szar az állásom, és minden egyéb amit elmondtatok... Mindenkinek igaza van. De mit nem lehet megérteni és elfogadni abban, hogy azért nem mutatom be azokat a formai elemeket amiket annyira számonkértek rajtam, mert egyszerűen ebben az esetben nincsen rá szükség...

 

Nem mondtam, hogy nincs szükség formaiságra egyáltalán, hát hiszen formagyakorlatot is tanítok és Én magam is így tanultam. Hát persze, hogy kell, nyilvánvaló... De vannak példák arra is, hogy formagyakorlat nélkül is jól megtanul bunyózni valaki. Éppen Juhász Zoltán írta egy alkalommal (az Ő kompetenciája ugye nem kérdéses?), hogy Ő tanít vingcsunt formagyakorlattal és anélkül is, és ugyan úgy megtanulják mindkét módszerrel a tanulók az anyagot.

 

És még egyszer hadd próbáljak némileg védekezni a sok kritikával szemben...

 

Amint írtam: Ez a kis srác hogy is mondjam... ideggyenge? nem túl jó kifejezés. Azt értem ez alatt, hogy a legkisebb felé nyúlásra szinte egész testtel összerándul. Úgy ítéltem meg az Ő esetében, hogy a formai megközelítés másodlagos, és először kvázi rehabilitálnom kell, alkalmassá tenni arra, hogy partnerként együtt-mozogni legyen képes, adekvát válaszokat adva a "támadásokra".

 

Azt gondolom, hogy egy könnyed mozgásfolyamot alakítok ki nála, ez itt picsipacsiból kiindulva, de nem kötött szekciókkal, ahogyan korábban tanulta a másik oktatójától. Illetve nem tanulta, mert nem lett tanítva neki szinte semmi. Tehát egy mozgásfolyam, amibe bele vesszük az első forma mozgásait, alkalmazásait. Majd ezt szét bontom egyedi technikálra illetve szituációs gyakorlatokat csinálunk, majd egy sokkal erősebb energikusabb mozgásfolyammá alakítjuk vissza, bele vonva köríves ütéseket, rúgásokat, amiket Én hiányolok a vingcsunból.

 

Szépen átalakul a srác mozgása, az idegrendszere, és a pszichéje...

Nincs olyan terv, hogy valaha Ő bunyózni fog, ötletszerűen elkőkerül a téma, mondtam, hogy ha oda jut a dolog, elmehetünk sparring partikra, sok helyen szerveznek ilyet, kiépítem a kapcsolatokat amikor ez időszerűvé válik...

 

Fel sem fogom, hogy tulajdonképpen miként lett ebből ekkora ügy?

Előzmény: bigbabylon (71555)
bigbabylon Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71555

Ez valami divat lehet,mert vagy ruszki,vagy harlemi videokon van sok ilyen.....de amugy nagyon jól mutatja a börtön edzéses könyv meg a ruszki guru (nem tudom hogy kell leirni:)azon tézisét,hogy a nagy erő nem =nagy izommal.

Különben mindkettőnek a lényegét igaznak tartom,mert nekem is ez jött be régen....nagy erőfeszitésű gyakorlás,mindig nehezitve de nem tul sok ismétléssel illetve amit Tsatsoulin ir(megnéztem:)mikor sokszor ismétel egy nap ,egy gyakorlatot

de nem a maximum ismétléssel.(példának az apósát hozza huzódzkodással)

Nekem ezek jöttek be,pld fekvenyomásnál a csucsnyomás(max sullyal 1-2 esetleg már okosan segitséggel-azért mondom hogy okosan,mert ha a társ sokat segit, ugrik a dolog,ha meg nem, besz..sz:) illetve a másodikra ,én is csináltam csak fekvőtámasszal és nagyot ugrottam előre.



Az kicsit erős Hfs től hogy ő ezeket csinálta szvsz,legjobb formámban is csak a tolodzkodás ment sullyal,meg lehet

figyelni a huzódzkodást pld,mell alá csinálja a gyerek,a badison kivül aki ezt kitalálta,én nem láttam még egy testépitőt se igy huzodzkodni.



Ezt a kali dolgot Arhat teljesen jól levezette,ezek után nem valami elegáns ezt forszirozni Hfs től.



Dezsőke is jót ir,bár az azért bonyolultabb hogy kritikával mennyire éljünk,van az az olvasat is,

hogy egy kezdő nyelvtanuló, ha nem tud ragozni jelen időben,ne akarja megreformálni az adott nyelvet,meg ne kössön bele a tanár összes mondatába....de abban igaza van,hogyha ő meg akar tanulni angolul ,de a tanár meg csak középkori lovagénekeket kántáltat vele,ráadásul olyan angollal, amit csak VIII Henrik képmása beszél ,akkor menjen a p...ba onnan.



Itt a videora visszatérve,mi a fenét tanulhat egy kezdő abból ,ha Hfs (hogy a nyelvi analógiánál maradjunk)

egy részeg newcastle-ifuvaros angolját löki rá,amit az oxfordi nyelvi tanszék vezetője nem ért,

ha még egyelőre tiz szót tud csak,azt se tudja kiejteni?Még maga Bruce Lee is azt mondta, mint előtte számtalan

mester,hogy igenis a kezdeteknél kell a formaiság,aztán lehet csak elhagyni.

Ezt leforditom,mert ugy látom Hfs szeret belekötni analógiákba,ha ő akkora nagy harcos is

hogy nincs szüksége formákra,meg kötött technikákra......abból egy kezdő nem sokat fog érteni.

Szerintem a thai boxban,ami olyan módszer ,amit a leghatékonyabb teszt formál évszázadok(?)óta (a bunyó),

még ott se ugy inditanak, hogy belökik "előadást tartani" a mókust,hanem megtanitják a "szavakat"meg a "nyelvtant"a helyes kiejtéssel.(Más kérdés,hogy folyamatosan "beszélgetnek" a kezdetektől)



Van pár axiomám,persze nem kell vele egyetérteni,tényleg nem utalok senkire,

tőlem Hfs lehet a világ legjobbja is,meg kókler is.



1.Mindenki alkothat egy uj nyelvet,de minek?

könnyebb megtanulni talán a kerolt,mint rendesen franciául meg angolul,

de attól még az egy belterjesen használható cigánnyelv lesz,aminek semmi haszna,csak otthon.



2.Talán merész kicsit ,ha valaki alkot egy nyelvet ugy,hogy nemhogy anyanyelvi szinten,

de még folyékonyan se beszéli azokat ,amikből létrehozta.Viszont még a saját kreálmányát se.



3. Egy teljesen talmi dolog állhat elejétől végig igaz mondatokból is.Ettől kezdve,a vita felesleges lesz,

mert ugyan egyenként meg van a maga igaza a dolognak,de egészében meg nem igaz.



4.Ha egy dologra rámondjuk hogy működik,ha ráorditunk is ,hogy "Múködj!"

még egyáltalán nem biztos hogy működni fog.A világ sajnos ilyen.

Hzsolt009 Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71554

Exhighand,

 

Ez a gyerek nem semmi erőgyakorlatok terén, félelmetesen precízen hajt végre gyakorlatokat. Le a kalappal.

Előzmény: exhighand (71527)
Hfs Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71553

"Alazat, alazat, alazat. Benned ilyen nincs, csak jo nagy ego."

Mindenki a saját szívéből szól...

 

 

 

Amiket leírtál, Én magam is leírtam, Én is látom ezeket a külsőségeket. Kifejtettem az okokat is... Hogy mit tudok, és mit nem azt nem tudod, fölösleges olyasmiről beszélni, amiről nincs ismereted.

 

Sok vingcsunos videó lett már megkritizálva. Többnyire a robotikus (feszes formaiság) mozgás tette alkalmatlanná a gyakorlót és a stílust ezáltal... Én ettől a formaiságtól meg kívánok szabadulni.

Jó párszor megnéztem Én is a videóimat, és nem tudok mást mondani, minthogy el kellene fogadni, hogy nem küzdelmet lát a néző. Nem kell semmi különleges módon állni és mozogni és lélegezni. Semmi nem indokolja ezt ezeken a videókon. Az még érdekes, hogy a lélekzetemet is látod :))

 

A tanítvány rezdüléseire nyitottnak kell lenni, ezzel egyet értek, és, hogy a tanítványnak nem kell kritika nélkül elfogadni mindent ezzel is. A könyvemben meg is írtam ezt. De az, hogy a tanítvány befogadó, tény...

 

Akitől tanult a szőke srác, egy a HWTO 4. fokozatú mestere. A tanítványom kijelentése szerint, két év alatt nem tanult annyit, mint nálam két három edzés alkalmával... Így voltam Én is amikor kombatanról átálltam a kali-ra. Az első kali edzésen többet tanultam, mint hónapok alatt a kombatanon...

 

Így aztán lehet, hogy nektek ez nem tetszik, és nincs 28 fokozatom, és egyetlen szervezetnek sem vagyok deklarált oktatója, mégis tudom, hogy egy bizonyos viszonyrendszerben jól csinálom, amit csinálok. Nem egó, egyszerűen értékelnie kell magát az embernek, ha nem akar egy pszichiátrián tartózkodni különféle érdekes lelki jelenségek okán...

Előzmény: dezsoKE (71551)
exhighand Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71552

Én nem tudok és ezért nem akarok érdemben hozzászólni sem az oktatáshoz, sem a technikák érdemi vitájához.

 

Feltettem két video-t. 

 

Szerintem nagyon lényeges és tanulságos mind a kettő.

 

Az egyiken egy nem túl csillogó technikájú ember látható, aki az alapokat nagyon jól alkalmazza. Igyekszik kűzdőtávolságon kívül maradni, végig fent van a keze, tarja az alapállást és nem szűkül le egyetlen ellenfélre sem. Az eredménye az, hogy sikeresen kizárja a vele szemben álló tömeget a lincselés lehetőségéből. Szerintem bármilyen harcművészeben legelőször ezt kell elsajátítani.

 

Mert a kűzdősport és a harcműszet ezen ponton is elválik egymástól. A kűzdősportban a szabályok miatt tudjuk, hány ellenfélre kell kűzdeni és azt is milyen technikákra kell számítani. Tysont is simán le tudta volna ütni bármelyik bíró, amikor az ellenfelére leszűkült.

 

Itt egy másik video, ahol két csapat torzsalkodik. Szemmel láthatóan mindenki képzett valamilyen szinten. Iskola példája a fent leírtaknak.

 

http://www.youtube.com/verify_age?next_url=http%3A//www.youtube.com/watch%3Fv%3DO-ViLUd7rHg%26oref%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.youtube.com%252Fresults%253Fsearch_query%253Dmuay%252Bthai%252Bstreet%252Bknockout%2526aq%253D1sx%2526oq%253Dmuay%252Bthay%252Bstree%26has_verified%3D1

dezsoKE Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71551

"teljesen szabályosan a stílus formai követelményei szerint állsz, mozogsz"

Ezzel van gondod? Nem a kulsosegekrol ir itt a jonep alapok cimszoval, hanem arrol, hogy nem tudsz allni, nem tudsz lepni, nem tudsz lelegezni, de tanitasz. Nem erorol es sebessegrol van szo olyankor, mikor a vekony sraccal gyakoroltok valamit, hanem arrol, hogy ezzel a totyogos, lengedezos mozgassal egy kezdo benyomasat teszed. Nincs magabiztossag, nincsenek elsajatitott alapok. Ezt leveszi barki, aki ilyet mar elsajatitott a sajat rendszereben, barmi legyen is az a rendszer. Ha az uj stilusodnak vannak alapjai, akkor szerintem azzal kellene kezdened a tanitast, hogy ezeket az alapokat folyamatosan mutatod es atadod. Lathatoan nincsenek ilyen alapjai a stilusnak, mivel a stilusalapitonak sincsenek. Ezzel megette a fene az egeszet. A gyerek majd azt hiszi, hogy hu, de milyen technikakat tanul, de egeszeben nem er sokat.

 

"Míg a tanár abszolút közlő addig a tanítvány abszolút vevő, befogadója a közlésnek."

Ezt nem tudom, honnan szedted, vagy hogy talaltad ki. A tanitonak nyitottnak kell lennie a tanitvany rezduleseire is, mert aszerint kell alakitania a tanitasat. A tanitvanynak sem kell minden baromsagot elfogadni, ami lathatoan gazos. Rakerdezni, illetve ugy mozogni, hogy ki tudja-e hasznalni a tapicskalasodat peldaul. Ha ilyet nem tesz, hanem kritika nelkul mindent elfogad, es maganak sem ismeri be, hogy valami nem stimmel, akkor meg van vezetve. Mint ahogy annyi peldat lattunk mar, sok szoba is kerult itt.

 

Azt javasolnam, hogy tanulj meg valamit rendesen. Nem mondok evtizedeket (bar ez egyenfuggo), de egy olyan szintre illene eljutnod, hogy az oktatod/mestered azt mondja, hogy most mar tanithatsz kezdoket. Ha elkezdesz ezutan tanitani, akkor sem kell rogton leszakadni az oktatorol, mert nem lettel meg mindentudo mester, fejlodnod kell tovabb, hogy a haladova erett tanitvanyaidat is tudd majd tanitani.

 

Alazat, alazat, alazat. Benned ilyen nincs, csak jo nagy ego.

Előzmény: Hfs (71548)
Hfs Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71550

"Őszintén: ki teremti a káoszt?"

 

Teljesértékű partner vagy benne...

 

A letisztult technikához szólnék már Én is csak...

Pontosan erről van szó. Letisztult, vagyis formailag "tökéletes" kivitelezés... Valójában az történik amit írtál. Elveket tanítok. De Te nem a tanítást figyeled, hanem azt, hogy hol tudsz bele kötni az Én mozgásomba. Pedig nem ott van a hangsúly...

Ha tanításra figyelnél, akkor látnád, hogy a szembefordulás elvét az egyidejűséget, a középvonal elvét stb tanítom. Ha figyelnél arra amit közölni szándékoztam, akkor ezt meg is látnád. De így csak folytatod azt amit a wing chun fórumon abba hagytál... Sértettség, személyeskedés, bosszúvágy.

 

Azt meg nem tudom, hogy Én mikor beszéltem arról, hogy Te jól vagy rosszúl tanítasz valamit sáska stílusban, lévén, hogy még nem is biztosítottál erre platformot (nem láttam egyetlen videódat sem).

Előzmény: arhat1 (71549)
arhat1 Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71549

Nos erre még reagálok, de innen inkább átugrom a hozzászólásaiadat, mert érdemi információt már nem közölnek.

 

"F.Zsolt éppen ezt állította... Nem tudok hozzá tenni többet annál, mint amit Az idézett mondatodban kifejeztél... Az egész botos ügy ebből indult el..."

 

Nem csak f zsolt 01 állította ezt, hanem még vagy másik három ember. Szerintem elsiklottál valami felett...

 

"Majd állj oda egy 60-70 kilós tanítványod elé, és úgy tanítsd bármire, hogy Te közben teljesen szabályosan a stílus formai követelményei szerint állsz, mozogsz..."

 

Nekem nem formai követelményeknek kell igazán megfelelnem, hanem elveket kell tanítanom, valamilyen formai kivitelezésben. Azt látom, hogy ezt nem érted. De ez azért van, mert egy stílusban sem töltöttél el komolyabb időt.

 

"Ráadásul folyamatosan személyeskedő vagy, az úgynevezett "szakmai" hozzászólásod annyi, hogy szar az egész, de nem került kifejtésre, hogy mi, hol, miért?"

 

Leírtam. Leírom újra. Nincs kellő alap, nincsenek letisztult technikák, a gyakorlatok nem épülnek fel valamilyen koncepció mentén. Így hírtelen. Ugye nem azt várod, hogy itt majd szépen felépítik neked a saját stílusod? :)

 

"Én sem tudnék véleményt mondani a sáska stílussal kapcsolatban... legfeljebb annyit, hogy a videód tetszett vagy nem... De stílus szempontjait nem ismerem..."

 

Na látod! Tudsz Te fejlődni! Pár éve még bőszen magyaráztad nekem, hogy mikor-mit nem tanítok helyesen a sáska stílusban, és arra a kérdésemre, hogy hol nyertél mélyebb betekintésre módot, azt válaszoltad, hogy edzettél együtt olyan sráccal, aki tanult valamennyi sását.....Ehhez képest, már el is ismered, hogy nem értesz hozzá! Csak így tovább! :)

 

A tanár-diák kérédést gondolom valaki másnak akartad írni csak bekerült a nekem címzett hozzászólásba, így arra nem reagálnék.

 

"Azt mondod, hogy nekem feszesen követnem kellene a stílusjegyeket, miközben tanítok? Te így csinálod?"

 

Most pedig nekem akarsz tulajdonítani valamit, amit én nem állítottam. Szerintem összekeversz valakivel....;)

 

Őszintén: ki teremti a káoszt?

Előzmény: Hfs (71548)
Hfs Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71548

"Tehát egy avatatlan szem azt látja, hogy a bot végével csépeljük a másik botját."

 

F.Zsolt éppen ezt állította... Nem tudok hozzá tenni többet annál, mint amit Az idézett mondatodban kifejeztél... Az egész botos ügy ebből indult el...

 

A többivel nem vitatkozok, teljesen felesleges valóban.

Majd állj oda egy 60-70 kilós tanítványod elé, és úgy tanítsd bármire, hogy Te közben teljesen szabályosan a stílus formai követelményei szerint állsz, mozogsz...

Ezt vedd fel kamerával és nézd vissza magad, hogy festesz a vékony srác mellett...

Nem lenne baj, ha már szövegértésről beszélsz (tehát az értelmi képességeimet vonod kétségbe) ami szintén személyeskedő (ha már ezt hoztad fel újabb bűnömül :D) ha megértenéd, hogy nincs szükség arra, hogy egy 30 kilóval könnyebb ember tanítása közben szabály és stílus-követő legyek... Neked se lenne szükséged rá, és gyanítom, hogy nem is csinálnál bohócot magadból... A Te videóidat azonban még nem láttam... Ráadásul folyamatosan személyeskedő vagy, az úgynevezett "szakmai" hozzászólásod annyi, hogy szar az egész, de nem került kifejtésre, hogy mi, hol, miért? Mondjuk Én sem tudnék véleményt mondani a sáska stílussal kapcsolatban... legfeljebb annyit, hogy a videód tetszett vagy nem... De stílus szempontjait nem ismerem...

 

Aztán van ennél sokkal fontosabb szempont.

A tanár- tanítvány viszony, nem pusztán annyi, hogy az egyik tanít a másik meg megtanulja. A tanárság és a tanítványság is egy mély lelkiállapot. Teljesen ellentétes irányultsággal. Míg a tanár abszolút közlő addig a tanítvány abszolút vevő, befogadója a közlésnek. Ilyen minőségében asszisztál a tanárnak, alárendeli magát neki. Amikor tanítasz, nem azzal foglalkozol, hogy te magad hogyan csinálod a dolgokat, hanem azzal, hogy a tanítvány  tanulja meg rendesen. Tudod nagyon jól, még nálam is jobban, hogy borzasztóan sokrétű egy számodra egyszerű mozgásfolyam. Száz szempontra is figyelni kell (és nem megy egyszerre se a tanítványnak se neked), és folyamatosan kiigazítani a tanítvány hibáit. Voltál kezdő tanítvány Te is. Nem emlékszel rá? Szépen fokozatosan jöttek elő a hibák. Amikor az egyiket kijavította a mestered, akkor előkerült egy másik és így tovább...

 

Azt mondod, hogy nekem feszesen követnem kellene a stílusjegyeket, miközben tanítok? Te így csinálod?

Előzmény: arhat1 (71547)
arhat1 Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71547

Én nem haragszom rád. Maximum sajnállak. Ez egy másik érzés.

 

"....mert Én ugyan nem haragszom rád semmiért."

 

Neked nem is igazán lehet, mert nem én kezdtem el veled kötekedni, hanem pont fordítva történt. Te kötöttél belém.

Én haragudhatnék, de nem teszem. Én tisztán "szakmai" értékelésként mondom a videóra, hogy nem jó. Hibásan kivitelezett gyakorlatok, gyenge alapok láthatók, amelyek mellett nem szívesen megy el az ember egy "Harcművészetek" fórumon.

Az, hogy ez téged úgy érint, hogy feszültséget gerjesztek, pont azt igazolja, hogy Te nem tudsz elvonatkoztatni a szakmai kritika, és a személyed ellen irányuló kritikától.

 

A megbocsátáshoz az kell, hogy legalább azt lássuk a másik félben, hogy felismerte a hibáit, és igyekszik ugyanazokat a hibákat nem elkövetni, amelyeket a múltban már elkövetett. Nos, a Te esetedben ennek még a nyomát sem látom.

Én ennek ellenére megnéztem a videóidat. Azt kell mondjam, ha ezt az időt kutyasétáltatással töltöttem volna, hasznosabban eltölthettem volna az amúgy sem sok szabadidőmet. Ha évek múlva megnézve az új videóidat látok minőségi javulást, akkor hidd el, el fogom ismerni.

 

Botra visszatérve:

A bot végével ütünk. Tény.

Nem a bot végét célozzuk. Tény.

Ha blokkolunk, azt is többnyire bottal tesszük. Ezt is elfogadhatjuk.

Tehát egy avatatlan szem azt látja, hogy a bot végével csépeljük a másik botját.

 

 

f zsolt 01:

 

"a botos résznél az ellenfél botjának a végét csápolod,..."

 

Te azt állítod:

 

"Kifejezetten így tanítottak. A bot végének utolsó kb 10 centije az ütőfelület."

 

Tehát Zsolt azt mondja alma, Te azt mondod körte. Szövegértés....

 

f zsolt 01 reakciója:

 

"na akkor röviden, az oké, hogy a bot végével ütsz, de szerintem törekedni kell arra, hogyne a másik gyakorló  botjának a végét találd el, hanem magát a gyakorlót, ő meg próbálja meg ezt kivédeni."

 

Erre Te:

 

"

Noss...

 

Baromság....

 

Te nem vagy kompetens Kali témakörben....

Táj bokszban elismerem a kompetenciádat, de Kaliban .... Ne akarj meg viccelni.... Bármily kemémy vagy, táj bokszban.... Egy bottal a kezemben úgy porrá verlek, hogy nem szégyenled még bevallani sem, hohgy jobb vagyok nálad....

 

Kezeljük a dolgokat a helyükön.-...."

 

Kicsit személyeskedő az észrevételed. Mert nem arra válaszolsz, mint ami a kérdés volt.

És innen már teljesen mindegy, hogy hány olyan ember írja le a véleményét, aki többet fogott botot a kezébe, mint te kilincset, nem fogadod el a véleményüket, hanem szajkózod a már több alakalommal cáfolt álláspontodat.

 

"Káoszt keletkeztetsz és utána nekem tulajdonítod amit létrehoztál."

 

Igazán úgy látom, hogy Te jöttél ide egy nagy kupac "káosszal", és nem érted hogy miért mondjuk rá, hogy ezer sebből vérzik.....

 

Szerintem;)

Előzmény: Hfs (71541)
Hfs Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71546

Miben van igaza? Ez egy fórum. Beszélgetünk. Mi ez a troll duma? Ha valaki nem akar bekapcsolódni nem kapcsolódik be, vagy beszél más témáról. Mehetnek diskurzusok párhuzamosan is, anélkül, hogy belefolynánk egymás témájába.

 

Előzmény: dezsoKE (71543)
Hfs Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71545

És ezt miért nekem mondod?

Én tudom ezt, a vitapartnereim nem akarnak erről tudomástvenni..

Előzmény: dezsoKE (71544)
dezsoKE Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71544

Khm, azert latod azt, hogy a botot utik, mert az ember egy testreszere tamadnak, es azt blokkolja a megtamadott a bottal. Oriasi kulonbseg. A sebesseggel, az erovel es az esetleges kotott technikasorrenddel lehet varialni, amitol gyakorlas lesz a gyakorlas es kuzdelem a kuzdelem.

Előzmény: Hfs (71542)
dezsoKE Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71543

Viszont igaza van.

Előzmény: Hfs (71541)
Hfs Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71542

Káoszt keletkeztetsz és utána nekem tulajdonítod amit létrehoztál. Te is stílus alapító vagy immár. Kommunikációs stílus alapító... Bár ez annyira nem is új :D

 

F.Zsolt szerint nem a bot végét kell ütni. Ezt írta? Ezt... Erre válaszoltam. Aztán következőleg írta, hogy nem a botot... Ez már más.. tovább lépett...

 

De kiderült a Kali videókból, hogy de igen a botot kell ütni :D Gyakorláskor legalább is. Nem hiszem, hogy Te szeretnéd, ha egy ilyen rattan bottal ütnének gyakorlásképpen...

Előzmény: arhat1 (71540)
Hfs Creative Commons License 2011.10.13 0 0 71541

Nem tudom eldönteni, hogy egyszerűen csak belefáradtál a fórumozásba, de még zsigerből fenntartod a köztünk lévő feszültséget, amit Te magad táplálsz, mert Én ugyan nem haragszom rád semmiért. Múlt béli dolgokat főleg a haragot tanácsos elengedni, mert a harag fizikailag megbetegíti az embert. És ezt sem Én találtam ki, hanem volt szerencsém részt venni egy  Bagdy Emőke (prof, Dr (pszichológus)) által tartott előadáson, aki ezt tudományos tényként jelentette ki...

 

Vagy egyszerűen rossz indulatú lettél, mert amikor találkoztun egyáltalán nem tűntél annak...

 

Előzmény: arhat1 (71539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!