Keresés

Részletes keresés

vlacko Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5138

Idén megpróbálkoztam mogyoró oltással. Még februárban raktam el oltóvesszőket, s ma volt időm. A közeli parkban van egy törökmogyoró fa, arra oltottam az otthoni bokorról, ami római szerű. 

Omega ollóval csináltam, 6 db oltást.  Vérmes reményeket nem táplálok, különösen ha ilyen szárazság lesz továbbra is, de ez most csak kísérlet, hogy az omega tud-e javítani az amúgy nagyon gyenge sikerességen. A mogyorónál igen lassú a kalluszképződés, ezért nehéz oltani...

fehérkutya Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5137

Vérbélű oltóvessző többen is kaptunk egy topiktárstól. Ha sikerül az oltás, jővőre tudok küldeni.

Szerintem oltásról már lekéstél, hacsak nem lapul még hűtőjében pár vessző.

 

Előzmény: nancsa85 (5135)
Ali-bá Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5136

Azt kért és azt kapott!  (GxN 15  GARMEN) Vörös levelű.

Előzmény: Csarli1 (5133)
nancsa85 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5135

Létezik még valakinél vérkörte fa?

Már sok helyen keresgéltem, de sehol sincs ilyen fa, ha valakinek esetleg lenne, nem adna egy ágat, szemzéshez, vagy esetleg ha még van olyan ami nincs kihajtva oltáshoz.  

nancsa85 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5134

Köszönöm a válaszokat, hát azért majd kísérletezgetek pár dologgal, hátha összejön. Kár hogy már nem él a fa, mert akkor meglehetne nézni, biztos szép volt.

Szerintem azért a vasútállomáson nem fúrták át a fát, akkor biztos valami madár miatt vagy valami összenövés lehet, ahogy írtátok.

Csarli1 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5133

Milyen színű a levele, és mit kértél?

Előzmény: Vebber (5127)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5132

Mai szemrevételezés után örömmel konstatáltam,hogy tovább javult a megindult szemzések aránya az Ishtarán /persze tudom messze még,hogy teremjenek,nem is akarom elkiabálni/

Most a 32-ből 18 mozog 4 véleményes...a halottak azok már nem változnak...tehát még elérhető a 60 %...ez még elfogadható/főleg ha az oltásokból is összejönne néhány,ami viszont eléggé necces mint utaltam is az omegaollómra.../.

Az őszimagoncon nincs ilyen gond :)

A termőfába szemzettek közt is van már mozgás,,,

Előzmény: gergerg (5124)
delon77 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5131

Szia!

 

Hasítékkal jó lehet. A héj alá a valószínüleg még vékony alany miatt nem járható.

Előzmény: adeli (5130)
adeli Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5130

megismétlem kérdésem hátha most több szerencsével járok. :) szeretném megkérdezni hogy 3-4 éves citrom magoncot a szemzésen kívül milyen más módon ajánlanátok oltani?

Jbori Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5129

És akkor úgy készül a drótkerítés? :)

Előzmény: gergerg (5124)
Tamasa Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5128

Én is hallottam ilyen történet a nagymamától aki az alföldön él, hogy a szomszédja, ha jól emlkészem a szilvafa szárát fúrta meg és ebbe tette a szőlő veszőt ami ezután a fa nedveiből táplálta magát és termett is szépen. Ha beszélek a mamával rákérdzek, sajnos az "elkövető" szomszéd már eltávozott, úgy hogy marad a legenda

Előzmény: nancsa85 (5118)
Vebber Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5127

Köszi.

Emlékszel még, meg tudod te is erősíteni, hogy Alibának, és nekem ezt küldted?

Előzmény: Csarli1 (5116)
vlacko Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5126

Egyébként interneten is rákerestem, de nem találtam olyan hivatkozást, ami az eperfára oltott szőlőről szólna.

vlacko Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5125

Gondolom a szőlő gyökerét viszont nem vágják el... Egyből kiderülne az igazság.

Előzmény: gergerg (5124)
gergerg Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5124

Erre felénk néhány okos átfurkálja az eperfa törzsét és keresztül húzza a vesszőt a lyukon. Jó nagy lyukat fúrnak. Mikor a szőlő megvastagodik és lezárja a lyukat, elkezd vastagodni a törzs után. Azt hiszik az eperfa táplálja, pedig egy darab dróttal is elérhető ugyan ez a hatás. :-))

Előzmény: vlacko (5123)
vlacko Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5123

Azon alapul a legenda, hogy a szőlő eredetileg ugye élősködő kúszónövényekből származik.

Én sem hinném, hogy oltással, vagy szemzéssel megoldható lenne.

Ha valahogy, akkor az ilyen élősködő növényeket alapul véve magról héj alá talán összejöhet.

 

Előzmény: nancsa85 (5118)
Csarli1 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5122

Szerintem is az első verzió a megoldás

Előzmény: imkerei (5120)
Csarli1 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5121

Olaszból hoztam saját részre, mert a talajuntság miatt vadőszi alanyon lévő fák kipusztultak Ha valaki kért annak is hoztam az ára 1 euró környékén volt decemberbe a 10-15 cm-esnek.

De nem csak a GXN-15-öst hoztam, hanem ki mit kért a listából

Előzmény: Ádi_batya (5117)
imkerei Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5120

Két dolgot tudok elképzelni ezekkel a történetekkel kapcsolatban: Az öreg odvas eperfa törzsébe egy madár "belepottyantott", miután szőlőt evett. Ezután az odvas törzsben kicsírázott egy szőlőnövény, ami idővel felfutott az eperfára, a szőlő idővel belevastagodott a törzsbe az eperfa, pedig idővel körbenőtte a szőlőtőkét.

A másik pedig, hogy egymás mellett nőtt ki az eperfa és a szőlőtőke. A szőlő felfutott az eperfára az eperfa pedig körbenőtte a szőlőtőkét.

Egymásra nem lehet oltani őket, mert más fajhoz tartoznak!

Előzmény: nancsa85 (5118)
Ádi_batya Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5119

Hát nekem eléggé legendának tűnik, de kíváncsi vagyok mit mondanak a többiek! :D

Előzmény: nancsa85 (5118)
nancsa85 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5118

Sziasztok!

Apum szokta mesélni, hogy Somogy megyében az egyik vasútállomáson volt egy szeder fa (eperfa), aminek a törzséből szőlő volt kinőve és rendesen termet is. Már jó öreg fa volt,aszem 150évesnek szokta emlegetni, sajnos a fa már nincs meg. De nekünk a hegyen van szederfánk (eperfa) amibe szívesen oltanák, vagy szemeznék szőlőt, érdekesség képen, de nem tudom mennyire lehetséges, és hogy melyik technika lenne a legjobb hogy téleg megmaradjon a fába a szőlő. Esetleg már valaki kísérletezet ilyennel?

Ádi_batya Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5117

Kedves Csarli1!
Honnan szerzel be ilyet? Kb. mennyibe kerül? Köszi!

Előzmény: Csarli1 (5116)
Csarli1 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5116

Garnem a GXN-15-ös lehet rá őszit, nektarint, valamint szilvát szemezni 

Előzmény: Vebber (4964)
Camille88 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5115

2 napja találtam pár meggy és körte alanyt egy közeli réten. Egy kicsit már ki vannak hajtva.  Hazahoztam őket. Nem tudom mennyire viselte meg őket az átültetés... De jól tűrték úgy láccik. Ezeket hány nap múlva lehet oltani? Még nem merem őket, jó lenne várni pár napot vagy 1-2 hetet, hogy egy kicsit kiheverjék az átültetést. De nem szeretnék kifutni se az időből. Mennyit várjak?

bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.26 0 0 5114

Kedves Ali-bá!

 

Szeretettel köszöntelek a KKK klubban. :)

Nagyon szépen köszönöm a javaslatodat, meg is fogadom és megcsinálom. Annyi vesszőm azért még maradt a pincében, hogy az összes vastag oldalág tövénél megtegyem, amit mondasz, csak már nem nagyon van választék az oltóvesszők között. Úgy szeretem, ha mindenhová olyan vesszőt rakhatok be, ami éppen oda illik. Az oltásra viszont várni kell hétvégéig, mert este szoktam hazaérni. Egyébként milyen oltást javasolsz a tőre? Amilyen fajtákat eddig már többet csináltam (héj alá, párosítás, ékelés , kecskeláb), nem igazán illenek egy vastag ág tövére. Igaz, hogy volt két mélyített oltásom is hasonló helyzetben, de csak egy-két rügy látszik belőlük megmaradónak a 8 szemből. Bár akkor még nem használtam oltóviaszt és nem is fóliáztam a megfelelő páratartalom miatt. Az is lehet, hogy nem megfelelően csináltam a mélyített oltást. Szóval Te pontosan milyen oltással és hogyan csinálnád?

Előre is köszönöm a válaszodat.

További szép napot.

Előzmény: Ali-bá (5113)
Ali-bá Creative Commons License 2012.03.25 0 0 5113

Kedves Bukfenc12, nagyon kedves vagy, hogy mindenkit külön megszólítasz. Van egy javaslatom : A legalsó oldalágat a törzstől 5 cm-re olts be még most tavasszal. Ha nincs oltóvessződ, szedd ki a saját végéből amit előzőleg beleraktál. Ha megfakad, akkor ebből az egyből kinevelhetsz egy uj koronát. Mig az növekszik a többit kordában tarthatod, végűl, ha túl magasnak tartod (a többit), levághatod egyenként és marad ez teljes faként. (Sokat nem veszíthetsz, ha kipróbálod, cserébe nem kell mindent előlről kezdened.)

Előzmény: bukfenc12 (5106)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.25 0 0 5112

Kedves kertbarátok!

 

Ma is kiéltem kísérletező hajlamaimat. A következő oltásokat alkottam meg.

 

Korai kajsziból később érő kajsziba 4 oltás (mindegyik párosítással).

Korai kajsziból mandula kajsziba 4 oltás (mingyegyik párosítással).

Egy nagy Nektarin kopasz őszibarackra korai kajsziról 2 oltás (1 héj alá, 1 párosítás).

Ugyanerre a nektarinra a szomszéd őszibarackjáról 2 oltás (mindegyik héj alá oltás).

Egy kisebb nektarinra a szomszéd ősziről 2 oltás (1 párosítás, 1 héj alá).

Egy másik kis nektarinra ugyanezt a nemest 2 oltással (mindegyik párosítás).

Egyik ringlóra szilva csemetéről 2 oltás (1 párosítás, 1 héj alá).

Másik ringlóra ugyanezt a nemest 2 oltással (mindegyik párosítás).

 

A ringlókra való héj alá oltásoknál voltak másfél centi vastag alanyra oltott 2 mm vastag oltóvesszőim. Hát elég pepecs, miniatűrizált munka volt, de azt hiszem jól sikerültek.

Mindegyik fa már adta a héját, tehát viszonylag könnyű volt alá feszíteni a vesszőket.

bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.25 0 0 5111

Kedves Bobo772!

 

Lelkes kezdőként tettem fóliát és neylonzacskót egy héttel ezelőtti oltásaimra. Tapasztalataimról te is az 5058-as kommentben olvashatsz. Tehát a neylonzacskó csak próba volt, valószínűleg a legtöbben nem is használják.

 

 

Előzmény: Bobo772 (5089)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.25 0 0 5110

Kedves mixer88!!

 

Én 17, 18 és 19-én oltottam első oltásaimat Heves megyében. Tapasztalataimról olvashatsz az 5058-as kommentben.

Előzmény: mixer88 (5087)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.25 0 0 5109

Kedves borsika79!

 

Előre is köszönöm, hogy gondoltál rám. Mindig szívesen olvassom a kísérletező kedvű fórum hallgatók tevékenységeit.

Előzmény: borsika79 (5065)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!