Keresés

Részletes keresés

jzp2107 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 60329

a farkcsóválva ugatás az nem kimondottan támadó fellépés, inkább afféle "ez magánterület, legyen szíves elhagyni"

 

ettől függetlenül egy kuvasz méretű kutyától simán szarnék :-D

Előzmény: V43 1279 (60327)
akárkibárki Creative Commons License 2016.12.14 0 1 60328

Hát én a futást nem ajánlom,mert könnyen zsákmánynak nézhetnek.:)Nem lehet,hogy csak a területüket őrizték és annak védelmében ugattak?Valószínűleg nem akartak megtámadni,mert akkor megtették volna.:)Én nyugtatólag szoktam beszélni hozzájuk,ha meg mégis tovább zaklatnak,akkor hangosan rájuk szólok.Nekem eddig ezek valamelyike elég volt,mert azért a kutyák ösztönösen tartanak az emberektől.

Előzmény: V43 1279 (60327)
V43 1279 Creative Commons License 2016.12.14 -1 0 60327

Ki hogy védekezik a kutyák ellen?

 

Tegnap este, Zentral-ozás vége felé megkergetett két kutya Krumbach határában. Félhomályban távolról ugatott egy közepesebb kutya és közeledett, a másik kuvaszféleség meg távolabbról követte. Volt egy maradék párizsis fél kiflim azt odadobtam, de nem is foglalkozott vele, megállt tőlem pár méterre és csóváló farokkal nézett és ugatott. Elvonultam, közben a kuvasz közelében is haladtam majd egy 100 méter múlva a másik megint meghülyült és ugatva futott felém, a kuvasz is követte távolról...na akkor felvettem a nyúlcipőt át a susnyáson és az aszfaltúton sprinteltem egy jót, kb 23 km után...ha tovább feltartanak az azért lett volna kellemetlen mert lekésem a buszt és nem jutok haza...ha megtámadnak akkor azt meg nem is kell részletezni.

 

Mi a tapasztalat ez ügyben? Nekem eddig szerencsére nem sok ilyen helyzetem volt túrázás közben.

 

(Majd írok beszámolókat is, csak most nincs időm vele foglalkozni)

Jesper Olsen Creative Commons License 2016.12.14 0 0 60326

Köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (60325)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.14 0 0 60325

Az akkori viszonyoknak megfelelően sokat foglalkoznak a főváros-közeli hegységekkel, így a Pilissel is, azon belül is legfőképpen Dobogókővel.

Az éppen akkor kiépülő műút miatt keseregnek, hogy Dobogókő elveszíti turista-romantikáját, ugyanezen kontextusban beszélnek a Bükkben épülő Mályink-Lillafüred útról is. 

Ha a forrásokkal kapcsolatosan találok valami akkor azonnal szólok, ígérem, bár túraleírásokban, vagy éppen forrás-foglalásokról beszámolva bizonyosan olvastam már róluk.

Mostantól figyelek. :-)

Előzmény: Jesper Olsen (60324)
Jesper Olsen Creative Commons License 2016.12.14 0 0 60324

Nem írnak valahol a pilisi forrásokról?

Előzmény: Törölt nick (60323)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.14 0 0 60323

Elnézést Garass, köszönöm a hasznos válaszokat!

 

Más:


Kedvenc félmondatom az 1938-as augusztusi Turisták Lapjából frappánsan fogalmazza meg azt amiről régebben beszélgettünk, hogy milyen hatása is lehet a természetjárásnak közvetve az emberek egészségére, és tovább gondolva akár egy ország költségvetésére is:
"...minden menedékházi ágy három kórházi ágyat tesz feleslegessé..."

 

Ugyanebben a számban a Szent-István Vándorláson tapasztalt túravezetői magatartásokat taglalják, ezeknek pozitív és negatív hozadékát:
1. "...volt a Szent-István túrán olyan vezető aki kezébe kapva a vezetői botot 5-6 kilométeres irammal vágott neki az útnak, majd egy idő után nagy fejcsóválások és méltatlankodások között megállt, hogy a szétszakadt társaságát összeszedje...s az eredmény?
A vezető körül menetelő néhány gyorsabb lábú tag meg volt elégedve a stramm tempóval...a sorban középütt mendegélők inkább morogtak, hogy nincs idejük kilátást nézni, utat élvezni...a leghátul loholók meg különösen panaszkodtak a hajszára..."


2. " A jó vezető mindenütt megállt, ahol nézni vagy magyarázni való akadt, minden pihenő előtt jelezte hogy mennyi ideig fog az tartani... a pihenők alatt végigjárta a társaságát, szeretettel érdeklődött hogy nincs-e valami baj, elmondta a további útitervet, figyelmeztetett a közeli látnivalókra, sohasem hagyta magát nagyobb gyorsaságba belelovallani hanem megmaradt amellett hogy nem gyaloglóversenyt hanem természetjáró túrát vezet -egyszóval mindenben megtartotta a szabályokat. S az eredmény?
Mindenki ráért a térképen követni az utat, tudta hol van, nem csak tereltette magát mint a legelőre hajtott marha, mindenki ráért fák, virágok között is körülnézni, a kilátásokban gyönyörködni, a látott csúcsokat azonosítani, szóval a túra értékeit feldolgozni.
A nagy többség hálával hallgatta a vezető természetrajzi, történelmi és földrajzi magyarázatait,...és hazamenet az volt az érzésük hogy sokat láttak, tanultak, és ilyen túrára máskor is érdemes elmenniök..."

 

Forrás: Turisták Lapja 50. évfolyam 1938. 8.-9. szám

Nagyon érdekes írások vannak még a Börzsöny helynevekről, a néprajzi vonatkozásokról a júniusi számban, az augusztusiban pedig a Bakony vették górcső alá, továbbá az Alföldi templomokat.

A legérdekesebb egy Bódvai (Boldva) vízitúra, amelyben bemutatják a Martonyi-kolostorromokat, a Perkupa felé menő Országos Kék jelzés egy kis részét, Szalonnát, Szendrőt, szóval a Bódva-völgyét egy vízitúrázó szemével.

Csuhás Creative Commons License 2016.12.14 -1 0 60322

Valahol már biztosan tervezik a Rám-szakadékban elhelyezett rozsdamentes cső korlátokhoz hasonlókat a Vadálló-kövekhez is. Azután valami helyi lőrinc majd megépíti.

Előzmény: csg65 (60317)
Güsziológus Creative Commons License 2016.12.14 -1 0 60321

Na, harmadik nekirugaszkodásra csak összejön!

Előzmény: Güsziológus (60319)
Mr. Long Creative Commons License 2016.12.14 -1 0 60320

Az Aligától-Aligáig Gyalogos Balaton körtúrát bejárta valamelyikőtök a közelmúltban? Jövőre nekikezdenék, sok időt töltök a balaton környékén és jó kis edzés lenne egy-egy szakaszt teljesíteni. Főlega deli parti semi közepén menő utak érdekelnének, mennyire járhatóak, mire kell figyelni.

Güsziológus Creative Commons License 2016.12.14 -1 0 60319

Lemaradt a trekk, jól látszik, hogy végig erdőben vezet az út.

 

A 009-es PONT-ban találkozik a BFK-val, itt már erdészeti utak vannak, de innen Badacsonyörsig háborítatlan természet.

A 011 és a 012 között elhagyott épületek, de az út szélén rakott kövek jelzik, egykor errefelé élet volt egykor.

Előzmény: Güsziológus (60318)
Güsziológus Creative Commons License 2016.12.14 -1 0 60318

Turistautak Magyarországon

Balaton-felvidék, Ábrahámhegy

 

A körtúra (P-) egyben NW útvonal is, szépen kitáblázva, az óramutató járásával ellenkező irányban szinte kilométerenként mutatják a táblák a hátralévő távolságot.

 

Az attrakció az egykori pálos kolostor templomának maradványai, meglepően jó állapotban.

Ebből a szempontból nem annyira OFF a túra.

Rég jártam erre, a mozgalomhoz szükséges pecsét, ha jól emlékszem egy ttúra keretében került a füzetbe, de ez már régen volt.

Kellemes, rendezett környezet, asztalok, padok, még esőház is van. Érdemes felkeresni!

A BFK útvonala felől nem annyira érdekes, na és nem csekély a kitérés miatti szintvesztés.

 

A jelzések szinte tökéletesek, az út jól járható, nagy területen Nemzeti Park. Badacsonyörs előtt csodás panoráma, mármint a Balaton és a déli part. A közlekedés végső soron jó, de a majomringató minden állomáson és megállóhelyen megáll. Három óra oda, ugyanennyi vissza.

 

A Fűzfői-öböl megkerülését követően a meglehetősen széles aranyhíd látványával búcsúztam a téli Balatontól, bár van egy olyan érzésem, hogy hamarosan visszatérek.

csg65 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 60317

No, igen. Annak van esélye (egyre nagyobb), hogy egy felesleges beruházás újabb feleslegeseket szül majd, épp a Vadálló-kövek mentén. Jöhetnek a korlátok és a még nagyobb forgalom.

Előzmény: Törölt nick (60293)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.14 -1 0 60316

na, ez sokkal-sokkal szimpatikusabb megközelítés, mint a Benedek-féle.

Előzmény: HEV (60312)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.14 0 0 60315

Istenmezeje meg Uppony (ez utóbbi a Damasa miatt főleg) nagy kedvenc, bár évek óta nem jutottam el oda... Lassan ideje lesz megint :) 

Előzmény: Törölt nick (60313)
olahtamas Creative Commons License 2016.12.14 0 1 60314

Aki az emberkerülést választja, annak az AK is jó választás  :D

Előzmény: Törölt nick (60313)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.14 0 2 60313

A Római-fürdő eléggé gáz tud lenni, sok a piknikező, kocsival kb 100 méterre meg tudják közelíteni az autósok.

 

Emberkerülő túratársaimnak nyugodt szívvel tudom ajánlani a Kohász Kéktúrát, de akár a Zempléni Rákóczi-túrát is.

A Rákóczi-túra 63 kilométere alatt konkrétan egyetlen egy másik túrázóval sem találkoztam, emberekkel csupán a településeken, de azokban sem sokkal. Ugyanez mondható el a Kohász Kékről is, az ország talán legkevésbé látogatott szakasza lehet például az Istenmezeje-Ózd (39km), és az Ózd-Uppny (20km)  szakaszok.

Alig járt utak, ember még nyáridőben, szombaton sem jött szembe egyetlen egy sem Istenmezejétől Járdánházáig, majdnem 30 kilométeren.

 

konfartibi Kohász kéktúra című albuma az Indafotón

 

 

konfartibi Rákóczi-túra Zemplén című albuma az Indafotón

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (60310)
HEV Creative Commons License 2016.12.13 0 3 60312

http://www.fsz.bme.hu/mtsz/miatur.htm

 

 

Báró dr. Eötvös Lóránd mára már klasszikussá vált meghatározása:

 

"Turista az, aki útrakél azért, mert foglalkozásának egyformasága, gondjainak sokasága közepett álmaiban feltűnik előtte egy olyan szebb világ, melyben zöldebb a fű, kékebb az ég, magasabbak a hegyek, szebbek vagy különösebbek a házak, barátságosabbak az emberek s aki ez álomkép eredetijét fáradtságtól vissza nem riadva keresi - s mert hiszen e földön élünk, talán soha meg nem találja, de azért jó kedvét el nem veszíti, hiszen örömét ez a keresés teszi."

Előzmény: Törölt nick (60311)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.13 0 1 60311

...másrészt épp most robbantod kifelé az örök vitát: tudniillik, hogy ki is az a "természetjáró". :D Azokból tényleg kevés van. Hétvégi autós kiccsaládos gyökerekből valamivel több. :D

Előzmény: Mr. Long (60307)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.13 0 0 60310

Nem akarom én kiüríteni, szó nincs róla. Van aki, meg úgy érzi jól magát, ha sok ember közt mozog. Én nem, úgyhogy én elkerülöm ezeket.

 

Van itt a Bakonyban is pár ilyen hely, de szerencsére még minidg gyérebb, mint a főváros körüli forgalom. Azért nyáron a Cuha, Gaja, Római-fürdő hétvégente már elég veszélyes. Hétvégén nem is járunk ezekhez. :)

Előzmény: Mr. Long (60307)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.13 0 1 60309

De, legyenek. Alapvetően jó, ha sokan a szabadban töltik az idejüket a tévé helyett. Az más kérdés, hogy a magamfajta emberkerülőknek nem hiányoznak. 

Előzmény: Mr. Long (60307)
pavarotti Creative Commons License 2016.12.13 0 1 60308

:)

~300km útvonal a Börzsönyben, túlnyomó része a lent nevezett elemektől mentes:

http://bthe.bernece.hu/Pontokkal.html

:)

Előzmény: Törölt nick (60302)
Mr. Long Creative Commons License 2016.12.13 -1 0 60307

Túrázó ismerőseim egy részétől azt hallom, hogy mennyire kevesen vannak akik természetjárók, a másik fele meg azon morog miért vannak ilyen sokan a budai-hegyekben... Mit vár az ember a főváros melletti erdőkben? Csak nagyzsákos túrázókat? Futók ne edzenek arra? Családok ne sétáljank ott?

Előzmény: jzp2107 (60305)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.13 0 0 60306

:D

 

megcsinaltam a Sandorfalva - Dóci elágazás részt mikor ott laktam :)

Előzmény: jzp2107 (60304)
jzp2107 Creative Commons License 2016.12.13 -1 0 60305

no para, csak a dokumentumokat hozta :-)

 

jó, a Kaán kilátó gyakorlatice Bp belterületén van

múltkor 30 km alatt Szentendréről Dobogókőre kb 8 emberrel találkoztam, ebből 6 Dobogókőn állt a kilátónál

elég a kilátókat elkerülni :-)

 

egyébként érdekes kérdés ez, hogy mennyire van "jogunk" egyedül lenni, mi az optimális tömeg, hol kezdődik a már sok

Előzmény: Törölt nick (60302)
jzp2107 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 60304

csőváz! :-)

 

hogy haladsz a kéktúrával?

Előzmény: Törölt nick (60296)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.12.13 0 1 60303

Érthető. A Budai-hegységet és a pilist már egész jól bejártam, hála a túráknak, túra mozgalmaknak. Most lehetőségem van a Mecsekben is barangolni és eddig pozitív a tapasztalat, csak a frekventáltabb helyeken, csomópontokban találkoztunk emberekkel, de nyomasztó tömeggel egyáltalán nem. 

Nekem a legnagyobb meglepetésem az volt amikor a Virágos-nyereg közelében a Csúcs-hegy csúcsán találtam idén január 2-án egy média marktos bevásárló kocsit :D Amúgy azt gondolná az ember, hogy a vandál hajlamúak nem veszik a fáradtságot hogy felmásszanak a hegyre, de sajnos igen, legalább is az Írottkőről egyszerre tűnt el idén mindkét bélyegző...

Előzmény: Törölt nick (60302)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.13 -1 2 60302

Erről beszélek. Keddről szerdára virradó éjszaka, Nagy-Hárs-hegy, Kaán kilátó. Basszus kétóránként jött valaki: futók, kutyasétáltatók, füvező fiatalok. A legijesztőbb hajnali kettő felé egy full öltönyös-aktatáskás fószer volt, hófehér tornacipőben. Ő egyetlen kukk nélkül, némán jött fel, ácsorgott öt percet az egyik sarokban a legfelső szinten, majd ugyanilyen némán távozott. Tiszta Stephen King. :D

 

De nem ez volt az egyetlen eset. A városi vagy városhoz közeli, autóval is viszonylag könnyen megközelíthető helyeken és azok környékén minden van. A barlangokban hajléktalanok. A pihenőhelyeken drogosok. Na ezt utáltam meg.

Előzmény: Jesper Olsen (60299)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 60301

Igen erre gondoltam én is, de a tervezők ezek szerint nem :)

Előzmény: Törölt nick (60297)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.13 0 0 60300

Irigyellek, hogy ezt meg tudtad lépni :)

De azért szerencsére ott a fő szerelmem, a Börzsöny is. Persze nem Királyrétre gondolok elsősorban. 

Előzmény: Törölt nick (60298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!