Keresés

Részletes keresés

supercharley Creative Commons License 2012.03.23 0 0 10294

Tanácsot szeretnék kérni. A múlt ősszel víztelenítettem az öntözőrendszeremet, a múlt hétvégén indítottam be újra. 4 öntözőkör van, 2 kisebb, meg 2 nagyobb, plussz 1 vízkonnektoros kör.  A kiét kisebb körön nem tapasztalom, valamint ha a vízkonnektorból veszek vizet, azon is egyenletesen jön. Egy saját magam által fúrt kutam van, benne egy Elpumps BP10-es szivattyú. A kút egyébként egy kicsit homokol, de beindítás után kitisztítottam a ferjeknél a szűrőket, meg kimosattam a csövet. Áramláskapcsoló van a rendszerben a szivattyú után. A fejek az egyik kis körben spray fejek, a többiben pedig MP Rotator-ok.

Azt vettem észre, hogy a 2 nagyobb körön ütemesen lüktet a locsolás. Jól megfigyelhető(és hallható), hogy kb. 1/2 másodpercenként mintha leesne a nyomás, majd újra felmegy. Mi lehet ennek az oka, vagy hogyan tudnám kideríteni? Lehetséges hogy van valami a két kérdéses kör csöveiben? Esetleg még egy kis jég? Van mindkettőben egy-egy hosszú szakasz, ahol fal árnyékában, északi oldalon megy a víz, ott még most is fagyos a talaj 10 cm alatt. Van valami ötletetek?

ja69 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 10293

Elektronikus nyomáskapcsoló

Ház és Kert

Víz

Víznyomás jelzők

Az automatikus szivattyú-vezérlő kezelése igen könnyű: ha a vízcsapot kinyitja, a vezetékben csökken a nyomás; ekkor a nyomáskapcsoló automatikusan bekapcsolja a szivattyút. Ha viszont a vízcsapot elzárja, a nyomás ismét növekszik, és a szivattyú kikapcsolódik. A nyomáskapcsolóba beépített szárazonfutás elleni védelem megakadályozza a szivattyú károsodását.

Jellemzők
Szárazonfutás ellen védve, kerti szivattyúknak házi vízműhöz való utólagos felszerelésére.

Műszaki adatok
Tápfeszültség: 230 V/50 Hz
Kapcsolási teljesítmény: 10A
Üzemi nyomás: max. 10 bar
Max. átfolyás: 4800 l/óra
Hőmérséklet tartomány: max. +55°C
Csatlakozó: 1"
Védettség: IP65
Szín: sárga-fekete
Méret: 180x110x175 mm

Rendelhető
Szállítás: 5-8 munkanap

9 990 Ft

 

Mszaki adatok
Üzemi feszültség: 230 V~/ 50 Hz
Védelmi osztály: I
Védelmi mód: IP 65
Kapcsolási teljesítmény: max. 2,2 kW
Max. bemeneti nyomás: 10 bar
Üzemi nyomás: kb. 1 ÷ 3,5 bar
A szállított folyadék
maximális hmérséklete: 60°C
Max. szállított mennyiség: 80 liter/perc

 

 

 

Műszaki adatok
Tápfeszültség: 230 V/50 Hz
Teljesítményfelvétel: 2.200W
Kapcsolási teljesítmény: 10A
Üzemi nyomás: 1,5 ... 3,5 bar (max. 10 bar)
Max. átfolyás: 4800 l/óra
Hőmérséklet tartomány: max. +60°C
Csatlakozó: 1"
Védettség: IP54
Szín: sárga-fekete
Méret (LxBxH): 180x110x175 mm

 

 

Üdv.

Van valakinek ilyen készüléke. Vélemény esetleg róla, megéri megvenni vagy nagyon gagyi. Azért ez érdekelne mert 1300 wattos a szivattyúm és ez  az adatok alapján bír ilyet kapcsolni míg a többiek csak 1100 wattot tudnak . Mágneskapcsolóval meg nem akarok vacakolni.Ha esetleg ez  nem jó valami jobb tipp valakinek?.

 

nudli11 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 10292

Szia!

 

Mi volt a gond?, az " oltári nagy baklövés"

 

Nudlee

Előzmény: Nelson71 (10291)
Nelson71 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 10291

Szia!

 

Oltári nagy baklövést követtem el... de már ok minden, megy a locsolás :)

Persze a kicsit bibis kör, ami tavaly ősszel némi nyomáscsökkenést produkált, nem javult meg magától, ott még meg kell keresnem hol ereszthet, csak nem sok kedvem van ledugózni és kiásni. Persze előbb-utóbb rászánom magam.

A többi körönminden ok.

Előzmény: nudli11 (10289)
nudli11 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 10290

Sziasztok!

 

Csak egy megjegyzést engedjetek meg:

 

NE AZ LEGYEN A SZEMPONT, HOGY OLCSÓ LEGYEN A RENDSZER, HANEM AZ , HOGY JÓÓÓÓÓÓ !

 

Sajna a két dolog nem mindíg találkozik.

 

Nagyon sokszor futok bele abba a szituba, hogy a megrendelő kér mástól is ajánlato. Ezzel nincs is gond.

Azután jön a válasz: ( ha egyáltalán jön ) Köszönöm, kaptam nástól 100-150 k-val olcsóbb ajánlatot.

OK

Ekkor ( persze vesztett helyzetben) megpróbálom elmagyarázni, hogy mit hasonlítson össze, de tojnak rá.

 

Mondjuk az én ajánlatomban van 60 szórófej, a kollégánál 35.

Nézze meg az egységárakat, stb...

 

Szerintetek juliusban 38 fok melegben, melyik megoldásnál ég ki a fű?

 

 A jó válsz egy Thümmerer-t ér, ami átvehető a Construma kiállításon, csak még a stand számát nem tudom.

 

 

 

Nudlee

nudli11 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 10289

Szia!

 

Az áramláskapcsolód nem Brio véletlenül?

Mekkora teljesítményű a szivattyú mocija?

 

Nudlee

Előzmény: Nelson71 (10282)
nudli11 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 10288

Ja és még valami, hogy eltántorítsalak, a kútba engedett szivattyútól: mondjuk 5-6 méter mélyen hogyan fogod szerelni.????

 

Nudlee

Előzmény: peter17 (10283)
nudli11 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 10287

Szia!

 

Megkaptam a mail-t, bocs egy kicsit elhavazódtam.

A hétvégén, jövő hét elején megcsinálom a tervet, de a kúttal kapcsolatban, neked is azt mondom, mint alább, az érdeklődőnek.

Merre laksz, mert lehet, hoigy  tudok ajánlani egy kutas embert, de ennek sajna van költség vonzata.

 

Ha 9 méter a nyugvó vízszint, nálad is csak ásottkút szivornya játszhat, ha csak nem építesz a kút mellé egy 5-6 méter mély gépészeti aknát. Bár ez többe kerül, mint egy jóminőségű asottkút szivattyú. Sztem.

 

 

Nudlee

Előzmény: Borka.. (10277)
nudli11 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 10286

Szia!

 

Neked is : előbb olvasd el az alsó linket.

 

A kútba telepített száraztengelyes szivornya nem lesz hosszú életű. Esteleg, ha tudod szellőztetni a kutat. De én nem javaslom. Neked egy ásottkút szivattyú a tökéletes megoldás.

 

Az első lépés, a kút vízhozama, üzemi vízszintje. Ezek az adatok nélkül NEM LEHET korrekt módon szivattyút méretezni.

 

 

Nudlee

Előzmény: peter17 (10283)
nudli11 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 10285

Szia!

 

Természetesen tudok segíteni, jöhet a rajz.

Azért olvasd el a " Csináld magad" részt itt:

http://www.aquarex.hu/

 

Üdv

Nudlee

Előzmény: huanap (10284)
huanap Creative Commons License 2012.03.21 0 0 10284

Szia Nudlee!

 

Fűtelepítés előtt állok, aztán feljött, hogy milyen jó lenne, ha az öntözőrendszert is leraknánk, legalább a csövezést, ha a gépészetet nem is most.

Egy pár napja gyűjtögetem az információkat.

TErmészetesen a szokásos, hoy minnél jobb legyen és minnél olcsóbb...

Visszaolvasgattam egy pár száz kommentet.  Ha küldök egy mailt az általam készített "pontos" tervrajzzal, a tervezésben tudnál részemre segíteni?

 

Előre is köszönöm segítséged

Üdv

Előzmény: nudli11 (10280)
peter17 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 10283

Sziasztok!

 

Teljesen új vagyok itt a topic-ban. Családi házunk kertjébe szeretnék egy viszonylagosan kisebb költségvetésű öntözőrendszert kialakítani 30 db tuja és 50 nm fű részére.

Több megoldás is szóba került, viszont sajnos nincs tapasztalatom ezirányban, ezért szeretnék tanácsot kérni. Van egy 10 méter mély régi hagyományos 1 méter átmérőjű kút, ebből szeretném a vizet nyerni. Kerti szivattyúra vagy házi vízműre gondoltam. Tudom, hogy nem szívná fel 10 méterről, ezért gondoltam, hogy egy keretben leengedném a kútba, úgy hogy 1-2 méterre legyen a vízfelszíntől. Így a nyomóág 10 méter lenne kb.

Kettő közül melyiket lenne érdemes? A kerti szivattyút mennyire lehet fojtani, szabályozni?

A vízhozamot  természetesen a csepegtető testek vízfogyasztásához és a spray fuvókáékhoz alakítanám.

 

- Csepegtető csövet, vagy LPE cső+csepegtető gombát érdemes használni a tujákhoz?

- Spray szórófejet szeretnék a pázsitra.

 

Ha kerti szivattyú lenne, akkor gondolom úgy kellene tervezni, hogy az adott egység alatt kilépő vízet ezek a "vízfogyasztók" elhasználják, ellenben fojtva van a szivattyú. Nem tudom honnan kellene kiindulnom a tervezéssel. A csepegtető csőre és a fuvókákra kellene nyomásszabályzót használni?

 

Nagyon megköszönném, ha valaki segíteni néhány ötlettel.

 

Köszönöm

Nelson71 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 10282

Ja igen, 24 órát úgy ment, hogy a mágnesszelepek zárva voltak, mivel biztos voltam benne, hogy valahol folyik a vizem a szivattyú és a mágnesszelepek között. Hát tévedtem.

De azt nem értem, ha nem folyik el a víz, márpedig úgy néz ki, mert száraz a föld, akkor az áramláskapcsoló miért nem kapcsol ki? Mondhatnám áramláskapcsoló a ludas - volt ilyen gondom is sajnos - de akkor miért van ilyen kis nyomásom az összes körön? Ha viszont szivattyú probléma van, akkor az áramláskapcsolónak illene kikapcslnia, nem?

Előzmény: nudli11 (10280)
Nelson71 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 10281

Szia!

 

Igen, ősszel nekem volt olyan gondom, hogy az egyik körön leesett kicsit a nyomás (de még a tűrhető tartományba esett) és bár megvettem a záródugókat nem volt kedvem nekiállni felásni az öntözőknél, hogy ledugózzam őket. A többi kör a megfelelő nyomáson dolgozott. Akkor mondtátok is, hogy azon a körön van a probléma, az áramláskapcsoló is lezárt, persze mivel nem locsolt, zárva volt a mágnesszelep. Novemberben levíztelenítettem a rendszert, ahogy szoktam, mint előző években és most tavasszal indítom és ez a probléma jött elő...

Előzmény: nudli11 (10280)
nudli11 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 10280

Szia!

 

Ha jól emlékszem, neked volt már hasonló problémád. Persze lehet, hogy tévedek.

 

A rendszer ismerete nélkül sok minden lehet.

 

Két fő irányvonal azonban meghatározható:

 

1. Akármilyen kicsi a nyomás, de ha víztömör a rendszer, az áramláskapcsoló meg kell, hogy állítsa a szivattyút. Ez szivattyú probléma.

2. Ha nem víztömör a cucc, valahol csak elmegy a víz, ezért nem áll le a szivattyú.- Ez rendszer gond.

 

Nem hagytad nyitva a solenoidokat? ( Kézi indításkor) Ebben az esetben  a szórófejek környéke saras lenne, és több zóna működ( get )ne egyszerre.

 

Nem Baccara szeleped van?

 

Ha van főelzáró csap a rendszer elején, zárd el, ha megáll a szivattyú, valahol szivárog.

Ugye megvárod a 10-15 másodpercet, amíg reagál az áramláskapcsoló.

 

Végül is , lehet a szivattyúval is gond.

 

 

Nudlee

 

 

 

Előzmény: Nelson71 (10279)
Nelson71 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 10279

Sziasztok!

 

Tegnapelőtt indítottam az öntözőrendszerem és első körön alig indultak el a rotorosok, második kör dettó. Elővettem a nyomásmérőt, egyik körön 0.8 bar, a másikon 0.5 bar nyomás. Vízkonnektort is megnéztem, ott is szintén ez volt, víz jött, nyomás semmi. Áramláskapcsoló nem kapcsol ki. Gondoltam akkor hadd menjen a víz, majd meglátom, hogy hol vizesedik a szivattyú és a szelepek közötti részen a gyep. 24 órát ment a szivattyú, sehol nem látszott, hogy jött volna a víz. Felástam a csatlakozásoknál, sehol nem folyik a víz.

Szivattyú Grundfos csőbúvár, 5.5 baros.

Valakinek ötlete esetleg mi lehet a gond? Talán  a szivattyú??

Borka.. Creative Commons License 2012.03.16 0 0 10278

Irok Neked e-mailt. Köszönöm.

 

Előzmény: nudli11 (10276)
Borka.. Creative Commons License 2012.03.16 0 0 10277

Nagyon köszönöm! Érzetem én, hogy meg lehet ezt kevesebből is.

Meg lehet oldani a kék részeket is valahogy majd?

Az aquarex oldalon néztem ki ezeket amúgy, ott fogunk vásárolni.

Szivattyúra is szükségem lenne, de nem tudom a kút vízhozamát megítélni.

Ásott kút, 9 méteren a nyugvó vízszint, 2 méteres vízoszlop. Gyenge szivattyúval csökkenthetetlen a vízszint.

Jó szivattyú nélkül hogyan nézzem meg a hozamot?

Köszi

Előzmény: nudli11 (10276)
nudli11 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 10276

 

Nagy hirtelen:

10 db MPR 3000

2 db 6000 turbinás

 

De ez nem tokéletes megoldás. A tobbit majd holnap

 

Nudlee

Előzmény: Borka.. (10275)
Borka.. Creative Commons License 2012.03.15 0 0 10275

Sziasztok!

 

 

Adva van egy 28*16 méteres terület, ami locsolásra vár. Az egyik sarokban egy 6*4 méteres kisházzal.

Van egy tervem, ami ezt 23 db MP1000-2000 rotátorral hozza ki. Most őszinte leszek, ezt nem tudom elhinni, hogy csak ilyen sokkal lehet lefedni.

Ráadásul turbinás szórófejekkel sokkal olcsóbb lenne a telepítés is, ha abból kevesebb kell.

Most mi éri meg jobban? Rotátoros, turbinás?

Köszi

 

nudli11 Creative Commons License 2012.03.14 0 0 10274

Szia!

 

Jó szivattyú mind a 2

Szereltem már ezt is, azt is. Az Umbra nem akkora név, de meglepően szépen dolgozott. (Még dolgozik, a mai napig is )

 

 

A pontos méretezéshez. tudni kell, a kút vízhozamát. ( Azt a vízmennyiséget, amit folyamatosan lehet kitermelni. Anélkül, hogy elfogyna a víz a kútból.)

Ha ez megvan, tudunk ajánlani pontos típust.

 

 

Nudlee

Előzmény: schrobesz (10273)
schrobesz Creative Commons License 2012.03.14 0 0 10273

Sajnos a hivatkozott oldalon nem találtam árat a szivattyúkhoz.

A "piacon" körülnézve a következő két alternatíívát találtam: Umbra Acuatec 60 (73000 Ft), PEDROLLO NKm 2/2 - GE (91500 Ft)

Jó típusok felé tapogatok?

 

 

Előzmény: LRNELSON (10270)
Hipertér Kft. Creative Commons License 2012.03.14 0 0 10272

5 ágú rézidommal.

Előzmény: rkozma (10271)
rkozma Creative Commons License 2012.03.13 0 0 10271

Sziasztok!

 

Tanácsot kérek.

Ki kell cserél(tet)nem a hidrofor tartályát, mert kilyukadt. Ez 80 literes "sima" tartály volt, rajta egy nyomásmérő, egy szelep, és egy Pedrollo szivattyú volt rákötve.

A kérdéseim:

- mekkorát vegyek? ugyanakkora 80 literest? A kisebb tartálynál (úgy gondolom), hogy túl gyakran bekapcsol a szivattyú.

- mit jelent a gumimembrános tartály, és mire jó? Olyat vegyek? Vagy elég a membrán nélküli, régi fajta?

- a neten nézegettem ilyen membránosokat, de úgy látom, hogy ezeken nincs sem szelep, sem pedig a nyomáskapcsolónak csatlakozó hely? Ezeket hogy kell rátenni? (Persze majd a szerelő megoldja, de azért érdekelne.)

- ezek közül melyik típus, ami nem túl drága, de mégis jó?

 

Köszi!

LRNELSON Creative Commons License 2012.03.13 0 0 10270

Itt igazán egy ásottkút szivattyú lenne a jó megoldás.

 

Ilyesmi: http://aquarex.hu/asottkut.html

 

A jet szivattyút lehetne a kút falára egy konzolon elhelyezni.

Ezek a szivattyúk ellenben nem 100 % nedvességre tervezettek, így szellőztetni kell a kutat.

Előzmény: schrobesz (10269)
schrobesz Creative Commons License 2012.03.13 0 0 10269

Sziasztok,

az új telkünkön (2000m2) szeretném megalapozni a vízellátást. Első ütemben a szivattyú, a hidrofor és a csővezeték kiválasztáshoz kérnék segítséget.

Jelenleg a veteményest, a "nyárikonyha" WC-jét és száraz időben a gyümölcsfákat (30db) tervezem ellátni belőle, később a ház WC-it és a ~400 m2 füves udvar öntözőrendszerét is csatolni szeretném.

Adott egy 9m mély, 1,5m széles, kővel rakott kút, ~3,5-4 m vízoszloppal.

A kúttól 20m-re van egy fagymentes, 2,5 m mély pince, ezt ideálisnak gondolom a hidrofor tartálynak (min. 100L-re gondoltam).

25-ös KPE csővel tervezem összekötni a szivattyút és a hidrofort.

A szivattyú elhelyezésével vagyok gondban, mert legszívesebben a hidroforhoz tenném, de ha jól gondolom, a kút-pince közötti csővezeték szintkülönbsége miatt ez lehetetlen ((kútból fel (-9m)-> 20m a szivattyúig (-1m)-> le a pincébe(-2,5m)).

Ezután még 2 alternatívát látok, mindkettő a kútba telepítve, 1. a csőszivattyú (ennek az árától tartok), 2. egy JET önfelszívó szivattyú lenne.

 

Mi a véleményetek és milyen megoldást láttok gazdaságosnak? Esetleg konkrét típus is jöhet :)

nudli11 Creative Commons License 2012.03.07 0 0 10268

Szia!

 

De van!!!!!

 

CSAK: kell neki 4.7 baron, 2.7 m3 víz!!!!!!

Ovasd el a  10249-et!!!!!

 

Ja, és 10 ropi/darab!

 

Hát ezértr nem lehet megcsinálni 15 ből.

 

Nudlee

Előzmény: gfoto (10267)
gfoto Creative Commons License 2012.03.07 0 0 10267

sajnos olyat, ami 17m-re ellő (egyben), kevés víz kell neki (rotoros), szerintem nemigen találsz ekkora budgettel, ekkora területre. 

 

Előzmény: Infomaker (10248)
Infomaker Creative Commons License 2012.03.07 0 0 10266

köszi az a terv király, de most fel lett töltve egy új rész, és ott még nem akarom beásni...

 

 

Előzmény: nudli11 (10263)
bord30 Creative Commons License 2012.03.07 0 0 10265

Vezérlőt már találtam neked Csak NE ITT VEDD MEG,húzós áraik vannak. Tudom hogy szabadáras minden de ennyire.

http://www.ontozzmagad.hu/webshop/csepegteto_ontozes/vezerlok

 

Ugyanezt itt is megtalálod,csak jóval olcsóbban:

http://www.aquarex.hu/letoltes/amico.pdf

 

Betonvasra ráraksz két turbinás fejet,vagy 3 pray fej kpe csővel bekötöd és mindíg leszúrod ahova kell :)))

Előzmény: Infomaker (10262)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!