Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5356

ha jobban kitolja a keszet, akkor kevesebb kesz brikett marad a csoben. ami kisebb feluleten fekszik fel, igy kisebb ellenerot fejt ki.

 

Vajk

Előzmény: Fiduli (5353)
atipellet Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5355

Sziasztok!

Valahol itt a topicban olvastam hogy valaki csinál síkmatricát, meg tudnátok mondani ki az? Esetleg valami elérhetőség?

 Köszi!

42tibcsi Creative Commons License 2012.09.18 0 0 5354

Komoly egy cucc, feltételezem nem csak a saját igényeidet akarod vele fedezni főleg ha van kelő nyers anyag (fűrészpor) után pótlás. Sok sikert ha már ennyit dolgoztál vele.

Sajnos a jelenlegi brikett árak az égben vannak és sosem a gyártók gazdagodnak meg belőle. (egyáltalán létezik tisztességes kereskedelmi haszon?)  

Előzmény: Fiduli (5352)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5353

Szerintem ha nagyobb löketet is engedünk, ugyanolyan hosszan kell neki nyomni. A súrlódás marad.

Előzmény: halaloszto (5351)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5352

Szia.

Köszönöm.

A motor 5,5kW. A szivattyú 32lit/perc, egy Beloruszé. Direkt van kötve szemből, gumikuplunggal.

A csőfűtés 400 fokon indul, csak úgy tudja kinyomni a brikit. A bemelegedésre 15 perc is kell.

Utána 200 fokon használtam folyamatosan. Ha kikapcsoltam a melegitést,  még jobban kihűlt a cső, megszorult a briki. Nem akarom a nyomást emelni, igy majd hosszában jobban bevágom a csövet.

Üdv.

Előzmény: kai01 (5350)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5351

olvastam egy leirast egy hidraulikus brikettalorol, es volt benne egy nekem ujszeru modszer. hatha valakinek jol jon. en kicsit szkeptikus vagyok, mert a loket valtoztatasa nagyon megvaltoztatja a termelekenyseget, de hatha megis kiderul hogy ez egy egyszeru szuper modszer.

 

arrol van szo, hogy a csoszoritas mindig kritikus, ha keves, akkor laza lesz, ha sok akkor beall, es nem mozdul. tudjuk, hogy a jo briketthez kell mondjuk 1T/cm2, ez az atmerok aranyaban atszamolhato az olaj nyomasara. tehat a tomorites kozben az olaj vegnyomasabol tudhatjuk, hogy mennyire van megszorulva a cucc. ha a nyomas tul sok, akkor kezd szorulni, ha keves, akkor meg tul laza. minnel hosszabb a cso, annal nagyobb a felulet amin tapad, tehat ha tul szoros, akkor rovidebb cso kell, ha tul laza, akkor meg hosszabb. itt jon a trukk: ha tul szoros, akkor ugy roviditjuk a tapado feluletet, hogy nagyobb loketet engedunk! Igy kijjebb nyomja a cuccot, kisebb a felulet, csokken a szorulas. ha meg tul laza a brikett, akkor rovidebb lokettel dolgozik csak, igy hosszabb darabon lesz a csoben az anyag, nagyobb a surlodo felulet, nagyobb az ellentartas, kemenyebbre nyomja. 

 

kell egy nyomaserzekelo (lehet hogy nagyon draga?), es valami okos vezerlo, ami tudja valtoztatni a loketet, es automatikusan szabalyozva lesz hogy mennyire nyomja kemenyre, nem talalomra kialakul.


Vajk

kai01 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5350

Gratulálok a géphez én is. Mekkora motor van rajta, és milyen szivattyú ? A cső fűtés közben is megy, vagy csak induláskor ?

Előzmény: Fiduli (5349)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5349

Helló.

Üdvözlöm a3oli-t, nézd meg a videót és bocsi hogy nem mail-ben küldtem. Nem vagyok számitógép profi, nekem nem ment, a tube-ra is a kolléga rakta fel.

Üdv.

Előzmény: kpfenyo (5347)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5348

Köszönöm a bókot...

40 kg-ot mértem óránként. A fogyasztását nem mértem, túláram keletkezik amikor visszafelé húzza a présrudat, igy nem reális a mérés. Azt tudom csak mondani, hogy előre menet 8A, sűritésnél 12-15A, visszafelé 16A.

És ezt mind úgy épitettem, hogy előtte elolvastam a topikot. A-tól Zs-ig.

Innen köszönöm a sok segitséget, utólag is.

Nagyon jó kis topik ez, segitőkész emberekkel.

Üdv.

Előzmény: kpfenyo (5347)
kpfenyo Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5347

Szia!

Nagyon jó a gép.Gratulálok.Régóta vártam már egy ilyen videót.

Hány kg-ot nyom óránként,és mennyit fogyaszt?

Üdv.

Előzmény: Fiduli (5345)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5346

Sokáig azt hittem csak ez a daraboló a megoldás makacsabb papirok hóz.

A kőrfűrész lapos megoldás kiváltotta a daraboló gépet, papír vonatkozásban nem ismer akadályt a tengelyre való rátekeredés megszűnt. A hordóba előbb a vizet majd fokozatosan lehet beledobálni az előáztatott papírt, nem muszáj apróra tépkedni sőt a végén bele öntöttem apritékot azt is össze keverte (1/4rész) az így kapott massza kicsit fel is melegedett és kevesebb vizet tartalmazott. A téglák még egyszer akkorák lettek mint csak ha papírból készültek volna. A keverőt tized annyiból meg lehet oldani mint a darálót. Kis esztergályos munka kell de a többit meglehet oldani házilag.

Ha valakit érdekel elkészítem a rajzát.    

Fiduli Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5345

Sziasztok.
A videót a gépemről meg lehet nézni itt

 

http://youtu.be/91GeX8d7SyU

 

Üdv.

Előzmény: kpfenyo (5343)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.17 0 0 5344

 

Hasonló megoldásban talán hatékonyabb lenne, a meghajtást és áttételezést már könnyebb volna megoldani házilag. 

 

 

Előzmény: /manens (5312)
kpfenyo Creative Commons License 2012.09.16 0 0 5343

Szia!

Remélem még karácsony előtt feltudok tenni egy videót a gépemről,de hiányzik hozzá még 150-200 ezer forint.

Üdv.

Előzmény: Fiduli (5342)
Fiduli Creative Commons License 2012.09.16 0 0 5342

Helló.

A hidraulikus brikettálás valahogy a háttérbe szorult?

Hol vagytok kollégák?

Üdv.

42tibcsi Creative Commons License 2012.09.15 0 0 5341

 

A korábbi késeknél alóban az volt a gond, hogy magára tekerte a tengely, a mosó gépes variációnál meg nem vágta szét. Most ez a körfűrészes lap nem tekeri magára, szép simán megy 2800-as ford.-on, a hordó is marad a helyén nem akar pörögni mint korában. Előbb a vizet teszem a hordóba majd fokozatosan dobálom bele az előzőleg beáztatott papírdarabokat.

 

Puffer! Érdemes belefognod (persze ha van rávaló) ez nem más mint egy akkumlátor. 

Tárolod benne a fűtési energiát, a kazánod tud max. hatékonysággal üzemelni függetlenül a lakás hőigényétől. Vegyes kazánoknál ez egy nagyon szük tartomány mert ha lefojtod (nem kell annyi meleg a lakásnak) csak fűstől kormol ha pedig nagyon ég a java kiszalad a kéményen. A kényelemről meg nem is beszélek. Vegyes kazán fórumon sok segítséget is kaphatsz.

 

 

 

 

Előzmény: öregrobi (5340)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.15 0 0 5340

Neked is köszönöm a segítőkész választ.Átgondolás alatt a dolog.Visszatérve a brikettáláshoz,vagyis inkább a papír pépesítéséhez,alapvetően ott látom a te megoldásodban a problémát, hogy érintkezik a forgó tengely a papírral.Én is megpróbáltam az asztali fúrógépet hasonló késsel, de az eredmény nem volt kielégítő.Ugyan úgy feltekerte, mint a keverőszár.Ha úgy oldanád meg, mint egy botmixer,tehát egy hosszú  csapágyházzal, és csak a kés érintkezne a papírral, valószínűleg tökéleesen működne.Természetesen szimeringel,hogy a víz ne jusson be a csapágyházba.

Előzmény: 42tibcsi (5337)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.15 0 0 5339

Köszönöm a tanácsokat,Neked is, és Tibcsi42-nek is.Megfontolom.Számolok,átgondolom a bekötés lehetőségét, mert még az ami a a szabadon álló tartály megoldásnál okoz problémát.

Előzmény: nagykunsági (5338)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.14 0 0 5338

Én biztos nem venném meg a gyári szigetelést. A legolcsóbb 40K ami nem más, mint 5cm-es tervolinnal körbe van tekerve. A komolyabbak 70-80K és max 10 cm. Ebből az árból 40 cm-es szigetelés ki lehet hozni.

Előzmény: 42tibcsi (5337)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.14 0 0 5337

 

Persze én sem egy komoly építményre gondoltam, de azért nem árt védeni az időjárástól, de ahogy „Nagykunsági” mondja a lényeg a jó hőszigetelés ezt pedig bárki házilag megtudja oldani nem igényel sp. szigetelő anyagot mivel nincs nyílt láng max 80C°. Viszonylag olcsóbban lehet kapni szig. nélkül.

 

 

Előzmény: öregrobi (5335)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.14 0 0 5336

Nem is kell.Semmit nem kell építened. Csak az udvarra teszed a puffert. Arra nem kell építési engedély, /bár felénk 50m2 alatt nem kell/.

 

Csak jól le kell szigetelni.  Blue_Sky_007-nek is az udvaron van a puffer.

 

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=416998

Előzmény: öregrobi (5335)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.14 0 0 5335

Sajnos a jelenlegi építési szabályok miatt egy jól szigetelt épületrészt nem tudok hozzáépíteni a házhoz.

Előzmény: 42tibcsi (5333)
42tibcsi Creative Commons License 2012.09.14 0 0 5334

Azért még adtam egy esélyt a papír brikettnek. Egy körfűrész lapot négy részben bevágtam majd sugár irányban kicsit kihajtottam (persze melegen) majd meg köszörültem élesre. Nem ismer akadályt olyan mint a robotgépekben a szeletelő.

Nincs rezonancia, sajnos az idő már nem kedvez mivel csak a szabadban van lehetőségem csinálni a préselést majd tavasszal folytatom.

Most, hogy hűvösebb lett ki próbáltam a téglákat (csak papír alapanyagból), hogy égnek.

A hő értéke elmarad a fa brikett-től de tökéletesen el ég, nem kormól de sok a hamuja.  

A lényeg ingyen van persze ha a munkát nem számítjuk bele.

42tibcsi Creative Commons License 2012.09.14 0 0 5333

Nem muszáj a kazán mellet elhelyezni, van aki épített külön egy mellékhelységet neki.

A lényeg jól legyen szigetelve a vezetékekkel együtt, 1000L. alatt nem érdemes belefogni (de a lakás méretétől függ lehet, hogy az is kevés).

 

Előzmény: öregrobi (5331)
/manens Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5332

Amint mondtam, nekem van saját erdőm. Lehet, hogy akinek tüzelőre van szüksége, nincs 1-200 ezer Ft-ja, de van ideje, akarata, kreativitása.

Előzmény: nagykunsági (5330)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5331

Köszönöm a választ.Sajnos a kazánnál egy ekkkora tartály nem fér el.

Előzmény: nagykunsági (5329)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5330

Kérdés, mi az a messze.

 

Romániából  hozott fa sem kerül többe 1600Ft/q fuvarral együtt. Pedig az se a szomszédba van.

Előzmény: /manens (5327)
nagykunsági Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5329

Ez nem ilyen egyszerű.

 

Nekem 1200 literes van, 24 órát át tudok vele hidalni.

 

Kérdés, mennyi a lakásod hőigénye, mennyire melegíted fel, mennyire tudod kihűteni.

 

Felfűteni annyi ideig tart amennyi energiát beleteszel.

Na meg attól, mekkora teljesítményű a kazánod.

 

Ha jó a tartály szigetelése, akkor akár több napig is tartja a hőt, minimális a vesztesége.

 

Van pufferos topic, ott ha érdeklődsz, sokkal több információt kaphatsz.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9173884&la=114256246

Előzmény: öregrobi (5328)
öregrobi Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5328

Ez a pufferdolog  érdekelne!Hány literes, és mennyi idő felfűteni, és meddig tartja a hőt?

 

Előzmény: nagykunsági (5325)
/manens Creative Commons License 2012.09.13 0 0 5327

Hát ez az ! Tőlem az erdő olyan messze van - a sajátomon kívül - hogy a vételár + fuvarral is ott lennék. ( egyébként én fát nem veszek, mert nekem van egy kisebb darab telepített 10 éves akácosom )

Ezért mondtam : van akinek nem is szabad hozzáfogni, de lehetnek szempontok, amelyek alapján érdemes csinálni.

Előzmény: nagykunsági (5326)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!