Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 12574

hali!tegnap vettem észre,hogy a citromfámon 2 darab ágacska elkezdett barnulni.én nem szívesen várom meg,hogy nagyobb gond legyen,úgyhogy tavaszt csinálok neki.megmetszettem a koronáját,a gyökerét megnéztem szép,fehér.semmi baja sincs.eddig 14-18 fok körüli hőmérsékleten teleltettem,úgyhogy ezt a fát beviszem a szobába az ablakba kirakom(kb 21-22 fok van,és minimális mennyiségű tápoldatos vízzel elkezdem öntözni.gondolom így beindul a nedvkeringés és beindul a növény.már november óta pihen,sztem ez nem lesz baj,ha egy hónappal előbbre hozom a tavaszt,de azt nem szeretném,hogy mivel a téli pihenő alatt sokkal védtelenebb,ezért nehogy az ágbarnulás eluralkodjon rajta.

kurdilaci Creative Commons License 2011.01.26 0 0 12573

Így persze teljesen más a helyzet,hiszen a wagneriánus és a fortunei is trachycarpus,simán összeporzódnak.Én tavasszal akarok a kiültetett fortuneim alá egy wagneriánust ültetni,hogy egy téliesítéssel megoldható legyen a teleltetésük.

Előzmény: bognár1987 (12540)
kurdilaci Creative Commons License 2011.01.26 0 0 12572

 

Elég jól telelnek a citrusaim,a narancsot,citromot szüreteljük,a tahiti mandarin pedig javában virágzik a lakásban,melegebb helyen.Ecsettel mindennap beporzom a virágokat.

Előzmény: calamondin (12539)
vica46 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 12571

Üdv a topiklakóknak

 

Teszek fel pár képet az enyémekről

AddX Creative Commons License 2011.01.25 0 0 12570

Lehet, hogy már előtte valami elkapta a gyökerét. Sajnos nekem is először nyáron vitte el a citromfámat, most teleltetés közben pedig a mandarinomat. Most meg imádkozom a narancsért. Érdekes, hogyy az elhalás ami az egyik ágon volt elért másik ág kereszteződéséig, de nem megy tovább.Érdekes... Lehet, hogy sikerült megállítani ( amit már leírtam) Most csak az ima segít. Teszek fel róla képet. Szerintem azért is olyan veszélyes mert ilyenkor a nedvkeringés megáll vagy nagyon lelassul a növényben, és ilyenkor könnyen megfertőződik. Mint az embernél a nátha télen.

Előzmény: Karlina (12568)
flames4 Creative Commons License 2011.01.24 0 0 12569

Hi!Persze arról van szó.XD :) De nem nevetsz ki. SIMA osanos 18w-os energi takarékos izzó van a búrában./csak kipróbáltam, és úgy nézki ez is +felet.Ja távolabb is tettem az ablaktól és így a parapet (ablak alatti fal) sem árnyékol./

Előzmény: amadar (12567)
Karlina Creative Commons License 2011.01.24 0 0 12568

Ha most a növényed ilyen állapotban van szerintem már túléli, főleg hogy rügyek is vannak rajta ez már bíztató jel. Az én citrusom, amelyik hasonlóképp pusztult el poncirusra volt oltva. Gyanum szerint a problémát az okozta, hogy rányithatták az ablakot és megfázott, plusz atka fertőzött is volt. A talaja csontszáraz volt, tehát biztos, hogy nem onnan indúlt a fertőzés és nem túlöntözés okozta. Kiszedtem gombaöbő szerben áztattam és átültetve fényterápiát kapott, de nem lehetett megállítani az elhalást, hiába metszettem a beteg ágait pár nap alatt haladt előre a barnulás és végül kipusztult. Ránézésre igen erős nagy gyökérzettel rendelkező nöbény volt, elég hihetetlen, hogy ilyen hamar elpusztult. Sok sikert kívánok a megtartásához!

Előzmény: AddX (12566)
amadar Creative Commons License 2011.01.24 0 0 12567

Véleményem szerint bízd a természetre mert ha arról a fáról van szó aminek a képét feltetted az már elég nagy, azon már nem kell ritkítani megoldja maga illetve a környezeti viszonyok. Milyen világítást választottál végül?

Előzmény: flames4 (12564)
AddX Creative Commons License 2011.01.24 0 0 12566

Kellemes napot mindenkinek. Olvastam a hozzászólásokat az ágelhalással kapcsolatban. Az én Satsuma Unshiu (Soci23) mandarinom vadnarancs( bigaradia)-ra oltva ebbe pusztult bele 1 hét alatt. Ez az ágelhalás megállíthatatlan volt. Nem volt túlöntözve. Ezért is nagyon tetszett Chez hozzászólása amelyben a föld és a lombozat hőmérséklet különbségek témájával foglalkozott. Az egészséges levelek lehullása majd a fiatalabb ágak felülről lefelé való elbarnulása ( elfeketedés-elszáradása) követte. Ahogy Quiktor is írta vigyáztam az öntözéssel. A növények nyáron kint voltak. A teleltetési hőmérséklet 13-18 C között ingadozott. A narancsomon (Washington Navel) elkezdte az egészséges méregzöld leveleit hullajtani, majd a barnulás. Ezt sikerült visszametszenem , a barnulás megállt ( talán ) miután átültettem tőzeg és perlit keverékébe a növényt. Quiktor tanácsára előtte a gyökereket gombaölővel kezeltem. ( Mondjuk a Champion nem tudom ebben mennyire segít :? )Most a növény állapota stagnál, kb 17 C-on van fényes helyen 5 db tavalyi levéllel. Tegnap öntöztem be gombaölős meleg vízzel mert már csont száraz volt a földje. A narancsom poncirusra van oltva. Az összeforrásnál a poncirus részen rügyek jöttek ki, de már a narancson is apró rügyecskék jönnek ki a levélhónaljakban. Inkább várom, hogy éltre keljen a növényem, mert nem szeretném, hogy tovább romoljon az állapota, ezért nem teszem hűvös helyre. aki tud kérem segítsen vagy javítson a módszeremen. Kinek volt hasonló problémája? Remélem hozzá tudtam járulni a rejtélyes ágelhalás megoldásának megfejtéséhez.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.24 0 0 12565

hali:D hát... még egy hónap és "vége" a télnek :D:D:D az eddigi tapasztalatom : teleltetési hőmérséklet ingadozó 14-18 fok,megvilágítás :mesterségesen 7- 20 óráig.citrus limon:a tavalyi levelek megmaradtak,de a régieket maradéktalanul ledobálta eléggé megkopaszodott,a levelek színe szép méregzöld.Citrus sinensis:kellemes csalódás...picit paráztam,hogy fogja bírni a teleltetést, de szerencsére semmi baj nem történt. 2 darab levél hullott le róla,gyönyörű méregzöld levelek.Citrus deliciosa-Avana:december 7. óta van meg,pergette a levelét,de a koronájához viszonítva jelentéktelen a levélhullás.Öntözni 3-4 hetente öntözöm kevés vízzel,szerencsére nyugalomba vannak.mind a három fánál állapotromlás nem következett be,egészséges ágak,szép levelek.Valószínű,hogy február közepén metszem és lehet átültetem őket.ennyit akartam,gondoltam megosztom a teleltetési tapasztalatomat.

flames4 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 12564

  Köszi.Akkor rajta hagyhatom a termést.Bizzam rá.Ezt már szeretem. :) Egyébbként ősszel mikor hazahoztam, akkor is kivirágzott, nem porozgadtam mégis az összes virágból lett termés./nincs semmilyen rovarunk/Tehát lehet hogy önbeporzó.Elég sok volt rajta csak ugye jött a december /sötétebb napok/,akkor még nem volt növénylámpa, és ledobta az összes gyümit sorba./csak az őszi virágzásból lett gyümit dobta le/ Mostaniból remélem marad rajta.Úgy vettem észre ,hogy az ág végein lévők maradnak csak +.Ha az ág végén 3 is van, akkor 2t vegyek le?  Vagy bizzam a természetre.  Köszi

Előzmény: amadar (12563)
amadar Creative Commons License 2011.01.23 0 0 12563

Szia, A magas hőmérséklet és a fény megtette hatását a növényed úgy érzi már tavasz van. Az eddigi fénymennyiséget mindenképp hagyd meg neki és hagyd virágozni. Ha kifejlődik majd a virágzat, rovarok hiányában neked kell majd beporozni őket. Ezzel most semmi gond, korábban lesznek termések rajta.

Előzmény: flames4 (12562)
flames4 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 12562

 Üdv mindenkinek! /Kb 1 hónapja írtam a levélhullásról, késöbb azt is írtam, hogy a nappali fény sokat használt, 1levél se hullott le azóta,sőt mintha erősödtek volna./ A szobába 22 C van sok fénnyel kompenzálva, de most vettem észre hogy hamarosan elég sok virág lesz rajta.  Hagyjam had virágozzon?  Ha hoz gyümiket azokat is hagyhatom? Köszönettel

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 12561

<iframe title="YouTube video player" class="youtube-player" type="text/html" width="640" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/YLLEEGlJsLg" frameborder="0" allowFullScreen></iframe>

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.23 0 0 12560

Hali!Ha szép bonsait akarsz nevelni-de nem a gyümölcs miatt-,klasszikus értelemben:akkor a Hongkongi kumkvát javasolt/Fortunella hindsii/.Törékeny termete,könnyű alakíthatósága

/metszést jól tűrő/révén szép bonsai nevelhető belőlle.

Előzmény: norbertos (12557)
NS68 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 12559

Quicktor57 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 12558

Szia!

Nem vagyok "bondai'-os, így csak laikusként próbálok okoskodni. Úgy gondolom, hogy bonsainak a lassú növekedésű fák alkalmasak, a legtöbb citrom fajta pedig viszonylag intenzív növekedésű, évenként 3 növekedési szakasszal. (Állítólag a ponderosa citrom nem nő olyan gyorsan mint a többi, de nem biztos, hogy jól mutatnak egy 30 cm-es növényen a kiló körüli termések.)

Szerintem, bonsainak a citrusfélék közül a kalamondin, esetleg mandarin dugványok, illetve a vadcitrom alanyba, alacsonyan (gyökérnyakba) oltott kalamondin, mandarin, kumkvát, lime illetve ezek ezek hibridjei lehetnek alkalmasak.

Előzmény: norbertos (12557)
norbertos Creative Commons License 2011.01.22 0 0 12557

Sziasztok!

 

Szerintetek ciromfabol lehet bonsait nevelni?

nohab Creative Commons License 2011.01.22 0 0 12556

Köszönöm!

Előzmény: 1ibolya (12555)
1ibolya Creative Commons License 2011.01.22 0 0 12555

Te leszel az első akinek írok,Te írtál elsőnek,hogy érdekel.Aztán majd eldöntöd...

Előzmény: nohab (12552)
1ibolya Creative Commons License 2011.01.22 0 0 12554

Jövő hét végére igérték.Kínából rendeltük..Azért nem adok meg elérhetőséget,mert ha még sem küldik,ne verjenek át mást is.Ha megjönnek írok.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.22 0 0 12553

Hali!Még mindig lusta vagyok létrázni.De az előzőekben szóbajött:C.ponderosa és "Lipo"

habitus eltérésre,találtam "Kicsi Ricsi"barátom B.-ban egy általam említett:"el sem lehet té-

veszteni"jellegzetes "Lipo"/C.LxC.P/dugvány LEVÉL erezet képet.Erre írtam,hogy a C.ponde

rosa levéltől/meg sok minden másétól/összetéveszthetetlenűl eltér!

nohab Creative Commons License 2011.01.22 0 0 12552

Köszi, határozottan érdekel! Sajna nálam vagy meleg és napos, vagy "normális" (5-10°C) de fényszegény hely van télire... Utóbbira megoldás lenne.

Előzmény: 1ibolya (12545)
Karlina Creative Commons License 2011.01.22 0 0 12551

Engem is érdekel. Ha már nem jut, akkor jó lenne ha megadnád az elérhetőgéget, ahol megrendelhetem. Kb mennyi idő alatt készül el? 

Előzmény: 1ibolya (12545)
Titann Creative Commons License 2011.01.21 0 0 12550

Köszönöm a tanácsokat! Kezdő Citrustartó vagyok, van még mit tanulnom.  Valóban bent van a lakásban k.b 18 fokon, nincsen lehetőségem megfelelelő körülmények között teleltetni. Most hogy elolvastam a tanácsaitokat úgy gondolom, hogy túl is lett öntözve és fagyos huzatot is kapott. Kiszárítom a földjét (persze megpróbálom ésszel) és óvom a további huzattól. Ja és persze reménykedem, hogy átvészeli ezt a bakit. 

Köszi mégegyszer!

Előzmény: Luigi50 (12549)
Luigi50 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 12549

Kedves Mediterrán ! Igazán nem akarok vitatkozni,de a hirtelen jelentős hőmérséklet változás az megint nem tenne jót. Egyébként igen úgy kell teleltetni ahogy írtad, de sajnos nem mindenkinek van arra lehetősége.

Előzmény: mediterán9 (12548)
mediterán9 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 12548

Szia!

Úgy látom a lakásban meleg helyen tartod. Azonnal vidd ki 6-8 fokos világos helyiségbe és hagyd pihenni. Épp csak nedvesen tarst a földjét.

Előzmény: Titann (12541)
Luigi50 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 12547

Bocs olvasom,hogy már át ültetted -) akkor már tavasszal csak egy kis metszés kell neki. Nálam is volt ilyen, hideg huzattól ! adtam neki-)))) Pedig régi citrusos vagyok,de hát előfordul az ilyesmi.

Előzmény: Titann (12541)
Luigi50 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 12546

Szia ! Ha nem öntözted túl, vagy egyszer kiszáradt,vagy hideg huzatot kapott. Akkor produkálnak ilyen levélkárosodást. Nehogy nekiállj /túlöntözni/ ! Jön a tavasz ültesd át egy kicsit metszd vissza és reménykedj. Üdv L.

Előzmény: Titann (12541)
1ibolya Creative Commons License 2011.01.20 0 0 12545

Az orchidea.hu-n mindent megtalálsz róla.Pontosan olyat rendeltem.2db-ot.Ha megjöttek,rakok fel képetés beszámolok róla,mennyire világít.Ha érdekel,az egyik eladó lesz.

Előzmény: nohab (12542)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!