Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.11 0 0 3469
Nos, a 160-nal kezdődő típusszámok a Datejust-ok sajátjai. A végén lévő két nulla pedig a polírozott lünettára, illetve az acél anyagra utal. De ez a szám nem a számlap belsejében van, hanem attól lentebb, a szíj által takart részre gravírozottan.
Korábban is említettem azt a táblázatot, amit az 50. hozzászólásban kaptunk. Most ide is teszem. Tehát kattints ide ! Ugyanebben, lejjebb megtalálhatóak az évenkénti típusszámok is, ahonnan az derült ki, hogy az említett darab 1978-as.
Azt a Ref.11614-et pedig nem tudom, pontosan mit takar. (Lehet, hogy ez van a hátlapban...???)

APT !
A Rectangular-ban van-e beütött sorszám ?
Mert ha igen, annak a kora is jól belőhető lenne így. (A lista 1926-tól adja meg a sorszámokat, illetve ebben a másikban az eleje is részletesebben bontott.)
Ha eredményre jutsz általa, jelezz !
Tán még az is érdekes lehet, hogy a Tiéd korában stilisztikailag még másabb volt a cégembléma is. Legalábbis 1934 táján még ez volt :

Felújított számlapon pofás lenne...

j b Creative Commons License 2002.01.11 0 0 3468
Nekem a legjobb tapasztalataim a POEN-nál voltak, nagyon profik a Baross utcai Omega szervizben is, a Temporánál is (Üllői út) tudnak elsőosztályú munkát de szerintem a szóbanforgó órát nem biztos, hogy oda kéne vinned, inkább talán egy régi tapasztalt (nem elemcserére berendezkedett) mesterhez, aki nem fikázza az olcsó órákat hanem szolgálja a szakmát. Tán Császár úr a Jókai téren vagy Hamvadtői mester a Nádor u. 20(?), (velük kapcsolatban azonban nincs tapasztalatom)de itt van körünkben IDOMERO mester is talán őt kellene elsősorban ajánlanom!?
Előzmény: Törölt nick (3467)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.11 0 0 3467
szerintem igaz, le is voltak fényképezve Ildikóval. csak azért tűnt fel, mert én is kiszúrtam Imi óráit és első svájci órámat a Fő utcában szereztem be.a harckocsiórához nem tudsz valakit? köszi.
Előzmény: j b (3463)
j b Creative Commons License 2002.01.10 0 0 3466
BREKI: Még az irodámat nyuzom, gondolom holnapra meg lesz, priviben jelzem!
Nekem nagyon bejött a Fortis pedig van mellette még néhány, viszont a Cosmonauts szériát jobban csipem (számlapjelzések s főleg a lünetta!).
Ár/érték arány még uj áron is nagyon jó, szóval, ha nem létkérdés én megtartanám.
Előzmény: BREKI (3465)
BREKI Creative Commons License 2002.01.10 0 0 3465
JB
Megjott?
Egyebkent egyre jobban meggyozom magam, hogy nem kene eladni ezt a kis "majkremes" dobozt. A flieger sorozat annyira tokeletes, hogy ugy sem tudok meg csak hasonlot sem venni. Ha meg emlekszel az egyik legfontosabb kovetelmenyem, hogy napi 24-25, kiveteles napokon 26 orat tudjam hordani:-).
breki
Előzmény: j b (3463)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.10 0 0 3464
Tiszteletem!
Oyster!

Eléggé érdekes, hogy az ebayen nagyon sok Datejustnál azt írják, hogy nincs dátumgyorsállítás, nem egy-két darabnál, annál jóval több példát láttam erre.
A másik (a témában még nem vagyok haladó fokozatban),ha azt írják Ref. szám az most konkrétan mit jelent? Az a szám ami a hátlap belsejében van? Vagy valami mást jelölnek vele?
Példa: az egyik óránál az írja Ref.11614, a számlap bejsejében 16000 van, plusz van egy másik szám az lehet a toknak a száma:5597396
Köszönöm segítségedet.

j b Creative Commons License 2002.01.10 0 0 3463
OYSTER: Köszi az infót, meg fogom nézni. Ami a Pateket illeti, egy novemberi BÁV aukción szerepelt egy nagyon szép arany Patek zsebóra, kikiáltási ára 500 volt, nem ment el, decemberben 400 kik.ár után 600 ezerért ütötték le. Egyébként a POEN-ban én is láttam tavaly egy "pápai" Fortist.
BREKI: Szerintem a Breitlinged superluminovás, akárcsak az Omegám. Ez fény hatására rövid ideig sokkal fényesebben világit, de később fokozatosan elhal, reggel 6-kor pl. tök sötétben még megállapitható az idő de a Fortis tritiumos mutatói mellett még ilyenkor is olvasni lehet!
Ha nem kapsz érte megfelelő árat szerintem tartsd meg, nehogy később sajnálni kelljen. Szerintem az Aerospace a kiegészitő óra a Fortis mellett. Bár én sem nagyon tudom rangsorolni az óráimat, inkább a pillanatnyi hangulat alapján választok, de még én sem mondtam le az Aerospace-ről véglegesen.
A csomaggal kapcsolatban privibe irok!
POTYORO: Hoppá! (már ha igaz: Nagyon hoppá! - ahogy Bajor I. mondta egyik müsorában)
Mallacka Creative Commons License 2002.01.10 0 0 3462
BTS!

Ezek szerint 1 cipőben járunk, a nemesfém kivételével...
Nyomozok buzgón és ha találok valamit, ideírom.

M'ka

Előzmény: BTS (3461)
BTS Creative Commons License 2002.01.10 0 0 3461
Mallacka!

Nekünk is van egy örökölt arany Doxa zsebóránk, amiről csak annyit lehet tudni, hogy kb. 1910-ben gyártották.
Az interneten semmit nem találtam ez ügyben, órások sem tudtak segíteni.
Ha sikerül találni valamit, írjad meg!

Előzmény: Mallacka (3455)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3460
Sziasztok! Tud-e valaki pesten egy szervizt, ahol kitisztitanák az órámat, ami egy kézifelhúzású 5 napos tartalékkal rendelkező szovjet harckocsi-óra? sikerült belőnöm heti másfél percre, de nem tudom mikor volt "pucolva". Bajor Imrének lehetnek jó órái, mivel mostani barátnője a néhai Fő utcai órásmester volt felesége. Legalábbis a bulvársajtó ezt írta. Segítségeteket előre is köszönöm.
BREKI Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3459
atyesz
Igen debreceni vagyok. Ha mindenkeppen itt akarod megcsinaltatni en csak egy embert ismerek akinek a kezebe adnam. A lezer orasbolt tulajdonosa. preciz jo szakember. Csak az erdeklodes teljes hianya miatt nem foglalkozik ilyen orakkal. Egyebkent most vett egy breitling chronomat GT bicolort. Nagyon szep. Ha hozza akarsz menni szolj nekem elotte, mert akkor szolok neki, hogy varjon.
Breki
Előzmény: atyesz (3457)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3458
BREKI...

Sorstarsak vagyunk, en is 34 eves vagyok es en is '83-van vettem egy 3!!! dallamos roamer karcorat. Ez ugy megutaltatta velem az orakat, hogy azota nem is volt karoram...

Előzmény: BREKI (3456)
atyesz Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3457
Breki:Tenyleg debreceni vagy?Kellene nekem egy jo oras kitisztitani a zenith zseboramat, de nem akarom, hogy kokli munkat vegezzenek.

Orulok, hogy szoba kerultek a szovjet orak, hisz legujabb szerzemenyem egy soha nem hordott, tokeletes allapotban levo 24 oras PAKETA, mely pillanatnyilag a kedvencem.
udv

BREKI Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3456
Idomero
Ha jol ertem te 14 eves korodban kezdted az oraszerelest? Az nem semmi.
En 34 vagyok az elso sajat penzembol vett ora egy 7!!! dallamos francia quartz ora volt :-). 83 ban. Jezus en ennyire oreg vagyok ???:-)Sajnos a csaladban nem volt orokolni valo darab. A casio databankokkal kezdtem majd a citizenekkel folytattam. A citizeneket limitalt titaniumokkal fejeztem be. Ez kb 25 orat jelentett. 4 eve ertem el a "mechanikus" fejlodesi szintet.
Az uzletedrol egy par szot mondhatnal. Nem haszontalan informacio itt egy jo service es uzlet. :-).
Breki
Előzmény: idomero (3453)
Mallacka Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3455
Sziasztok!
Örököltem a nagyapám után egy Doxa zsebórát, amit ő 1926-ban vagy 1928-ban kapott az édesanyjától.
Honnan lehet esetleg bővebbet megtudni az óráról? Doxa honlapja? Valahol vmi Doxa adatbázis? Érdekelne, amit tudni lehet róla...
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3454
APT:

Tudomasom szerint az ETA 2824 az egyik legalapabb automata szerkezet, 30 svajci frankert. Az igenyesebb markak inkabb a 2892-et hasznaljak modifikalasra, pl. az Ulysse Nardin is. Ettol meg semmi baj nincs a 2824-el, de az 'egyik legigenyesebb' kisse tulzonak tunik nekem... A kezzel guillosalt szamlap valoban draga, geppel maratott kevesbe... Amugy nem vontam ketsegbe az elkeszites minoseget, a hozzaszolas inkabb a koppintasrol szolt...

Előzmény: APT (3451)
idomero Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3453
Megköszönöm a megtiszteltetést oyster és BREKI részéről, hogy felajánlották a tegeződést. Én is szívesebben tegeződök, de hát úgy érzem a kölcsönös tisztelet, megkívánja ezt a formaságot. SZIASZTOK.
23 éves vagyok, és 9 éve foglalkozom órajavítással 3 éve van saját üzletem és ezalatt az idő alatt egy órás tanulóm volt, aki tavaly végzett. Egyébként a tanulóm a menyasszonyom, de már akkoris a menyasszonyom volt mikor a tanulóm lett. Ebből az következik, hogy remélhetőleg órát szerető dinasztia van készülőben. Ti hány évesek vagytok? Mióta vagytok óramániások (ez remélem nem sértő), mikor erősödött ez fel igazán bennetek?
oyster
Poljot 3133-as szerkezetet én az átlag szovjet minőséghez sorolnám. Nekem is van egy ilyen pilótaórám. Ennek a szerkezetnek szerintem, még van jövője a Poljot nyugati sikereinek köszönhetően. Én személy szerint azt hiszem sok kollégám nevében is, beszélek, mikor azt állítom, hogy visszasírjuk a szovjet órákat Magyarországra.
Ezeket az órákat még ma is sokan megjavítatják. Én szivessen látnám a Slava ébresztőt a boltom polcain eladásra kínálva. Nem tudtok valamit a többi gyárról.

BREKI Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3452
JB
Jol emlekszel valoban regi vagyam volt ez a Breitling. Sajnos a dontott szamozasu, de most igy a kezemen mar egeszen megszerettem :-). Ezt a kis malort ellensulyozza, hogy a Breitling maniajanak megfeleloen ez mar COSC minositessel rendelkezik (bar felmerult itt is, hogy sok ertelme nincs egyebkent). Ami erdekes, hogy bar ez is tricumos festesu (marmint szerintem ) de a Fortistol messze elmarad lathatosag tekinteteben (hajnal egykor felriadva :-)). Egyebkent egy eleg sok pontbol allo kovetelmenyrendszernek kell megfelenie nalam az oraknak es kijelenthetem, hogy nalam az aerospace atment a vizsgan. A Fortisom egy pontban volt necces, az ebresztes ( vagy hangjelzes) tekinteteben. De egyebkent idaig az volt, vagy meg jelenleg is az a legjobb oram.
Egyebkent elment a cucc. Nem volt idom vacakolni vele csak ajanlva elkuldtem. Majd rendezzuk az anyagiakat valahogy.
Breki
Előzmény: j b (3443)
APT Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3451
MESSERSCHMITT: Ez így egyszerűen igazságtalan. Az FC az egyik legigényesebb ETA werket rakta be (ezt használja pl: az OMEGA, IWC, Breitling is!), sok kézi munkával szkelettírozva, learanyozva, abszolút jó minőségű, kiváló tokba, ehhez mérten kifejezetten baráti áron. Ezért is vettem rögtön az elsőkből egy HeartBeatot. Az FC tömör acélszemes szíját én például jobbnak tartom a Breitling acélszíjainál, vagy akár a ROLEX Presindent csatjánál. Hordva egyszerűen profibb érzést az (kicsit nehezebb is). A guillosált, ezüstözött számlap is drága, igényes, részben kézi munkát igényel. Az egész óra általános minősége nyugodtan versenyképes a kétszer-háromszor drágább presztízsmodelleknél, és jellemző, hogy minden COSC és utánfinomítás nélkül pl. az én órám napi +2mp pontosságot tudott, és tud azóta is!

Kétségtelenül nem az FC találta fel a spanyolviaszt, de sok, sokkal húzósabban árazó cég modelljei kevesebbet nyújtanak!

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (3447)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3450
Idomero !
Szerintem is váltsunk át tegeződő hangnemre !
A pápai címeres számlap felől azért érdeklődtem, mert korábban - tán a POENban - személyesen láttam eladó darabot. Ebből persze gondolhattam az eredeti "pápai" mivoltára is, meg arra is, hogy ezzel is közelebb tolták a jómagyarérzésünkhöz, amolyan marketingmunkaként.
Most, így megismerve a dolgot ezt valóban egy érdekes darabnak tartom.

J B !
Lehet, hogy félreérthető voltam. Azt a körúti boltot nem drágálltam (tán csak az egyszem Submariner kivételével). Sőt, vannak ott kifejezetten kívánatos darabok elérhető, reális árakon.
Akad náluk ős Tudor is. Állítólag a közelmúltban még Tudor Sub. is volt, de már csak volt. :o(És persze kedvezőbben cédulázva :)
Szóval jó volt a felhozatal és meggondolásra késztetőek az árak.
A Te_O által említett Patek-ot pld. kívül-belül megcsodáltam és még az ajtóból is rá visszapillantgatva távoztam, letörve, hogy nélküle jövök ki. Az ára sem verte a márkára jellemzően a csillagos eget. (Persze ez annak is köszönhető, hogy az idők viharában elpusztult tokja helyett egy azonos belméretű másik echte svájci aranytokba szerelten működget az eredeti Patek Philippe szerkezet. Azonban órás legyen a talpán, aki ezt megbontás nélkül megállapítja. Nem "pesti" tok, svájci fémjel, kifogástalan számlap, cégemblémás korona.)

Más :
Az említett Poljot 3133-as órákról ugyan a kövek számának váltási idejét nem sikerült kideríteni, de igen sok infó megtalálható róluk itt .
Többek között ez is :
- '1975 Die Maschinen und Einrichtungen für die Herstellung komplizierter Uhren werden in der Schweiz gekauft. Produktion der ersten "Okean" mit dem Kaliber 3133 für die Raumstation "Sojuz 23".'
Tehát 1975-től létezik az orosz variáns mindjárt 3133-as névvel illetve, sőt űrbéli használattal indítva. Nem rossz előélet alapján lett itt keleten oly közkedvelt pilótaóra.
(Idomero ! Mi a tapasztalatod róla ?)

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3449
Azért ez az óra ennél kedvezőbben is beszerzehető idehaza (legalábbis a közelmúltban ez még fokozottan igaz volt), de nem olyan egyszerűen, mint ahogy a net-es kereskedések útján hozzáférhető. Itt ugyanis meglehetősen ritka madár, így aztán kiadós utánajárás szükségeltetik még ahhoz is, hogy akár az előbb említett választék is feldörgölhető legyen. De azért ez a feleslegesnek tűnő idő sem hasztalan, mert közben sok mindent meg lehet tudni a kiszemelt óráról, a márkáról. És közben csak fokozódik a ragaszkodás iránta.
Szóval utánajárásra fel !

No, és az előzőek :

A Datejust-nak szerintem tudnia kell a gyorsan kezelhető dátumállítás lehetőségét. Tehát pld. a 30 napos hónap végén mutató-körbetekergetés nélkül ugraszthaszt 1.-re. Ami enélküli volt, az a Date. (Ha Datejust és mégsem ilyen, az számomra gyanús lenne. Főként azért is, mert szinte minden copy a Datejust feliratot viseli.)
És maga az éjfélkori váltás még a régebbi daraboknál is (Date) villámgyorsan történik. (tik-tak-tik-tak-platty-tik-tak-tik-tak... A közepén szinte váratlanul átvillámlott a dátum az újra.)

A szerkezetekről :
A 3135-ös ez :

(A képre kattintva előjön a tulajdonságainak oldala.)
Ez van a mai Datejust-okban, Submariner-ekben, de sok más további férfióra méretű szerkezetük is (pld. a GMT Master féle 3185) innen indul ki. Kivétel ez alól a Daytona, amiben régen Zenith El Primero volt, mostanában a 4030-as .
A 1570-et nem tudom elképzelni sem, hogy milyen. Lehet, hogy egy kézifelhúzós werk, esetleg típusszám lenne még egy karakterrel kiegészítve.
A "H" betűs is ismeretlen előttem, de tán a korai darabok (lásd lentebb APT órája) Hunter szerkezetére utalhat...
A 16200 pedig biztos, hogy típusszám, ez a Datejust polírozott acél lünettával. (Ezek áttekinthetőségére van egy link az 50. hozzászólásban.)

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3448
[Breuget = Breguet]
Előzmény: Törölt nick (3447)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3447
APT:

Pontosabban az FC a Breuget orak nagyon szép, nemes designjaval hozta ezt össze (minusz kezi guilloche), belerakta a legoccsobb eta mechanikat, kitalalt egy jol hangzo "markanevet", aztan boldogan figyelte a penztargep kattogasat... :)


Előzmény: APT (3446)
APT Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3446
HAYLOFT EZEKIEL: Az órás lapom óratörténeti része kitárgyalja a fedőkő stb... kérdéseit, és ott az ingás gátszerkezetekról is olvashatsz. A horgony köveit pedig kell kenni, de a csapágyait nem szokták, mert a horgony kis ide-oda mozgást végez, és ez nem jó az olajnak, hamar besűrűsödik, a horgony meg beragad. De a többi köves csapágyat bizony kell kenni! Az órákat speciális óraolajjal kenik, amelynek ötféle finomsági fokozata van a különböző elemekhez.

J B: Ahogy már kitárgyaltuk, a Breitlingnek nagyon bejött a marketing. Egy 747-es pilótának meg abszolút nincs szüksége órára, a fizuja mellett viszont akár mindkét csuklójára + a két bokájára is akaszthat egy-egy arany Navitimert.

TE_O: Az eredeti GP Giromatic 17 köves szerkezet, acélgolyós kilincsekkel. Később voltak módosított változatai, ahol kis rubinhengereket használtak. A gyakorlatban mindkettő bevált.

MESSERSCHMITT: Még rá is kontráznék azzal, hogy személyesen találkoztam XIX. századi zsebórával, amely szintén ilyen "open-heart" számlapkivágású volt. Az FC viszont egy nagyon szép, nemes designnel hozta ezt össze, ami tényleg "tourbillonos" hatást nyújt.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Hayloft Ezekiel (3444)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3445
Tiszteletem.
A rolexek árairól, azt nem tudom itthon most épp milyen árakban vannak a Datejustok, de ahol én nézem, az ebay-en, ott ilyen árakkal lehet találkozni. Ezek az árak olyan órákra vonatkoznak, amelyeket rögtön meg lehet venni, tehát nem kell feltétlenül licitálni rájuk.
Ezek mind Datejustok.
98.októberi, acél, papírral és dobozzal, 2470 euró.
Arany-acél szíj, arany korona és számlap,2190 euró.
Arany-acél szíj,1250 dollár.
1979-es acél, zafír üveg, papírral 1300 dollár.
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3444
APT köszönöm a köves infót jól elgondolkodtattál, mert teljesen hüje vagyok, hogy kifelejtettem a horgony köveit... na nem baj, úgy tanul a gyerek, ha kérdez. :)

Az is érdekelne, hogy mi ez a fedőkő és hogyan, hol van? Valamint kenés kell-e pl. a horgony emelőköveire? Gondolom ahol a fém találkozuik a kővel (súrlódás) ott nem árthat sokat... Egyáltalán hol és mivel kenik az órákat? A hol-túgy értem, hogy a csapágyaknál, fogaskerekek találkozásánál?

Volna ám még kérdésem! Az ingaórákban milyen gátszerkezet szokott lenni? Konkrétan egy 1m20cm magas ingaórára gondolok, nem egy asztalira. Vagy bármi előfordulhat?

Hayloft

Előzmény: APT (3433)
j b Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3443
APT: Egy gondolat erejéig visszatérve a pilótaórákhoz: két nagyon jó ismerősöm Boeing 747 pilóta. A majdnem minden általad felsorolt feltételnek megfelelő Omegámat valamint a Fortis Cosmonauts kronográfomat is ismerve mégis mindig kérdezgetik tőlem, hogy mikor veszek már egy Breitlinget! Nyilván ők is elsősorban szakmai presztizsből favorizálják ezeket s nem repülőmüszernek használják s nyilván kiváló órák, de pontosan ezen attitüdök miatt tudják ilyen q.drágán, a normális ár többszöröséért eladni őket. Ettől függetlenül s ezek alapján is én a Te álláspontodat osztom!
OYSTER: Tehát nagyon drágák azok a köruti órák? Pl. Submariner?
BREKI: Irj valamit a Breitlingedről! Melyiket sikerült, a régi vagy a döntött számos? Megelégedés? Ugy rémlik kb. két éve is pályáztál egy ilyenre. Pontosság? (gondolom 0s/hó)
Apropo: elküldted?
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3442
Lehet, hogy kezd létrejönni egy olyan társadalmi réteg kis hazánkban, aki már kezdi rászánni magát egy presztízsórára való költekezésre ? Egyelőre az anyagaiak engedte határon belül maradva pld. használt Rolex-féleségeket véve ?
És, ha igény van, de kevés a régebbi hazai példány, akkor pedig kúsznak az árak ??? (Kintről még mindig többe lenne a kuncsaftnak...)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.09 0 0 3441
APT !

Múltkorában kifejezted sokallásod a márka használt árai iránt, amivel én is egyetértettem. (Az új pedig kifejezetten túlárazott :)

Azóta pedig úgy látszik, még jobban felpörögnek az árak.
Tegnap láttam a körúti órásboltban egy Submariner-t. Hát annak az árát már csak egy paraszthajszál választja el a nyugati honlapokon látható használt árfekvéstől.
:o(
És hát ott is elkeltek már korábbiak, így aztán ez sem valószínű, hogy ott fog porosodni...

Ami még meglepőbb volt, az az, hogy - annak ellenére, hogy a helybéli órás úgy 1980 körülire saccolta - a szíja minden elvárással szemben lemezelt volt. Ennek köszönhetően igencsak kinyúltan. Így én éltem magamban a gyanúperrel, ez hátha nem is echte példány. (Igaz, hogy minden más jel a megfelelő kidolgozottságáról árulkodott.)
Ezért kértem a szíj levételét és az azonosító számok és felirat viszont rendben találtatott. Ráadásul betűtípusában is tökéletesen, tehát nem tűnik holmi copy-nak.
Ezt követően aztán kiderült a turpisság. Annak ellenére, hogy ez a buborékforma páncélplexi üveges dátumnélküli 200m-es típus még '90-ben is forgalomban volt, tehát nem tűnt megalapozatlannak a '80 körüli sacc, mégiscsak régebbi darab volt. Jóval régebbi. Öreg, mint az országút. Azaz a gyártási számából beazonosítva 1969-es.
Ez persze felvet egy nagy kérdést :
Eszerint korábban még nem forgácsolt tömör szemekből volt a fémcsat összeállítva ???
Ki tudja, mikortól jött a tartósabb és szebb megoldás ?

De visszatérve a lényegre, egy ilyen darab ára is már a fellegekbe kúszik...

te_o Creative Commons License 2002.01.08 0 0 3440
APT!
En ugy tudom, h. a Giromatic-ban is eredetileg rubinhengerek vannak. A tied lehet h. vmi. valtozat.

oyster!
Megfigyelted, hogy a Patek aranytokja mennyire hasonlit a mellette levo DOXA-ehoz? (ha meg akkor is mellette volt).
Egyebkent neha en is utbaejtem, csak hogy gyonyorkodjem. De szerintem van forgalmuk is, mert cserelodik a kirakat.

Messerschmitt!
Erdekes a kepen levo Revue-Marvin, az biztos.

te_o

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!