Keresés

Részletes keresés

Unsui Creative Commons License 2011.10.26 0 0 71622

Szia,

 

köszi a választ.

 

Azért nem a táncosokra lesz optimalizálva; de el tudom képzelni, hogy amint elkészül, aki tudja használja.

Igen rendes judo edzés van, dobásokkal, tompításokkal, 5-10 éves gyerekeknek, szóval fontos, h jó legyen - egy ésszerű költségvetés mentén persze.

 

Az agglorex ellen talán csak egy érv szól, h a rögzítést valahogy meg kell oldani a padlón, pont a keletkező  hézagok minimalizálása érdekében. Mindezt úgy kell elkészíteni, hogy ne tegye tönkre a terem eredeti borítását.

 

Kösz, U.

 

 

Előzmény: sz332 (71621)
sz332 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 71621

Szia,

 

ha tudtok rendes tatamit venni (agglorex, vagy amit itthon gyártanak), akkor inkább azt érdemes, ha dobásokat

csinálnak rajta, akkor nagyságrenddel jobb, mint a puzzle megoldás. Ha viszont táncosok is akarnak rajta

edzeni, az már jóval nehezebb kérdés, mert ugye a sima tataminál vannak hézagok a 2 tatami között, míg

a puzzle-nél nincs.

 

Esetleg ha fele-fele arányban lenne ilyen is, meg olyan is?

Előzmény: Unsui (71620)
Unsui Creative Commons License 2011.10.25 0 0 71620

Sziasztok,

 

Gyermek judo edzés indult kis falunkban. Lehet, h még tatami is kerülne a gyerekek alá.

 

A kérdés csak az, h szakmai szempontok alapján van-e különbség a dél-koreai puzzle tatami, illetve a "hagyományos" agglorex márka között. Melyiket érdemes választani? Miért? Tapasztalatok?

 

Nem versenyre kellene, egyszerűen csak gyakorolni de hosszú távon kellene bírnia azt az igénybevételt amit az 5-10 éves korosztály ki tud taláni (pl. hogyan viselkedig az anyag, ha körömmel végighasítok rajta, vagy ha megrágom, ha a táncosok edzenek rajta... szóval értitek).

 

Kösz előre is, U. 

sz332 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 71619

BJJ-seknek egy kis érdekesség, szerintem kitaláljátok, kit kell figyelni..

 

Hfs Creative Commons License 2011.10.22 0 0 71618

Példa a vingcsun specifikus magas lábmunkára...

http://youtu.be/rS77ngF-vi8

bigbabylon Creative Commons License 2011.10.20 0 0 71617

Oh yeah! Szabadferditésben tényleg ilyesmit mond a hátul ülő emberke az előtte lévőnek:P

("Ez most ide kivankozott!")

Előzmény: Bela_Vak (71616)
Bela_Vak Creative Commons License 2011.10.20 0 0 71616
Előzmény: bigbabylon (71615)
bigbabylon Creative Commons License 2011.10.17 0 0 71615

Bakker,annyi önállóság legyen már benned,hogy az amerikait becseréled belga elmebetegre.:P

 

Visszautasitom amit irsz,akármit is jelent,az általam belinkelt videok beleférnek a harcművészet topikmeghatározásba,nem

kőkeméy off izléstelenségek,mint amiket ajánlgatsz:)

 

Az más kérdés,hogy a flamand/vallon mészáros meg nem.A nagyvalagú csaj,viszont igen

Előzmény: Bela_Vak (71614)
Bela_Vak Creative Commons License 2011.10.17 0 0 71614

> Ettől viszont veszettséget kapok,mikor egy valószinűleg amerikai elmebeteg tart bemutatót,

 

Kepalairas: "Wim the belgian butcher (with the blue elbow pads)..."  

 

A belinkelt videoid utan mar alig varom, hogy mikor hozod a jelenetet a Ket fustolgo puskacsobol, ahogy a rettegett maffiafonok mubranerrel veri agyon az embereket. :) 

Előzmény: bigbabylon (71613)
bigbabylon Creative Commons License 2011.10.17 0 0 71613

Szeretem nézegetni ezeket az application videokat.Ami autentikus,abban mindig van pár (esetleg több) olyan mozdulat,ami mutatja,hogy a szép formákban el vannak rejtegetve faxa dolgok.

A Bajiquan is egyik kedvencem,van pár kinai muksó akin látni,hogy jól nyomják,a fomrmagyakorlataiban

meg ötvöződik az ami pld a taijiban tetszik,de a kemény dolgok is megjelennek.

 

Ettől viszont veszettséget kapok,mikor egy valószinűleg amerikai elmebeteg tart bemutatót,a béna kis ütéseivel,közben ilyeneket nyög be,miközben lesi,ki figyeli:secret weapon!Amugy is egyből tudni lehet ki az amerikai mester,az általában igazgatja az ellenfelet,néha futatva kibök,akkor elkezd magyarázni,hogy mi,mekkora májerség:))Mutasd meg vazzeg:P

 

http://www.youtube.com/watch?v=V76xmkkbXNw&feature=related

 

 

 

Még szerencse,hogy van fennt pár igazi mestermű is,ezeknek megvan a dvd je is:

 

http://www.youtube.com/watch?v=OfNHQVWckNU&feature=related

bigbabylon Creative Commons License 2011.10.17 0 0 71612

Üdv

 

A múltkor vagy itt,vagy a wc topikon valaki emlitett egy kinai rendszert,amiből a taiji kifejlődött,

nem tudnátok nevet mondani?Elfelejtettem,a hsz-t meg nem találom,szeretnék rákeresni a tube-on.

 

Köszönöm

Hfs Creative Commons License 2011.10.17 0 0 71611

Mért ne menne? Én nem zárkózom el senki elől... Ha valakinek kedve van regisztráljon nyugodtan. Kicsit legalább kilépünk a harcművészet területéről, amely egyébként pontosan ugyanazokat a helyzeteket hordozza, mint a vallások. Ezt sem nagyon tudjátok elfogadni, pedig ez nyilvánvaló. Mindegy, hogy azt mondja az ember, katolikus vagyok vagy Thai Bokszoló... A hited az adott területhez köt. A sok konfliktus minden esetben hitéleti alappal rendelkezik, a formaiságban van sokszínűség pusztán a tartalom végsősoron ugyan az.

 

Éppen arhat mondta a másik fórumon, amikor szóba került, hogy Chi-kung gyakorlat bármiből lehet, bármilyen mozgásból, attól függően, hogy miként fogja fel az ember.  Vallás is lehet bármiből, hinni is hihet az ember bármiben és isten a lényeg a dolgok esszenciája mindenben ott van, csak mi korlátozzuk saját magunkat és akár világ méretű háborúkat is kezdünk pusztán azért, mert saját hitvilágunkba akarjuk korlátozni Isten, a lényeget.

 

A Thai boksz a legkeményebb harcmodor. De egy ember egyensúly érzéke az én módszerem szerint is kialakul. A lényeg tehát mindenben ott van. Hogy ezeket a képességeket egy ember mire és miként fogja felhasználni, az már más kérdéskör...

Előzmény: f_zsolt_01 (71609)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 71610

:D

Előzmény: arhat1 (71608)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 71609

"Egy perc a regisztráció..."

van egy fogadásom, nem fog menni

Előzmény: Hfs (71607)
arhat1 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 71608

Szerintem nézz meg, egy a korabeli helyzetet jól ábrázoló filmrészletet:

 

http://www.youtube.com/watch?v=vXrFXTR-sFE&feature=related

 

Mindent elmond.

Előzmény: capacete (71606)
Hfs Creative Commons License 2011.10.17 0 0 71607

Forgatok folyamatosan. A kereszténység a legfőbb érdeklődési köröm, de nem kap kizárólagosságot. Ezen túl a Thora, nem a kereszténységnek szól. Az a Zsidók szent iratait tartalmazza. Más kérdés persze, hogy a Katolikus kánon miért éppen ezeket a könyveket szerkesztette egybe, és miért akarják azt sejtetni és elhitetni a hívőkkel, hogy ezek a könyvek, amit ma bibliaként ismer a világ egybe tartoznak és egy egységes tanítást tartalmaznak...

 

Javaslok azonban Én is valamit... Ne javasolgass, hanem válaszolj, ha tudsz, vagy cáfolj... Ne magasról beszélj hanem működj együtt, ha már ilyen érdeklődést mutatsz te is a kereszténység iránt... Az általam ajánlott fórumon, tökéletes lehetőség nyílik az ellenérveid, vagy értelmezésbeli különbségek kitárgyalására... Egy perc a regisztráció... Folytassuk ott ezt a témát...

Előzmény: capacete (71606)
capacete Creative Commons License 2011.10.17 0 0 71606

  Hűűűű, erre nehéz mit mondani, engedelmeddel inkább nem reagálok, de azért javaslom, hogy forgass a témával foglalkozó könyveket...

Előzmény: Hfs (71605)
Hfs Creative Commons License 2011.10.17 0 0 71605

Nem akarnék vallási fórumot csinálni itt, de egy gondolat ehhez...

 

A Mózesi törvényeket, már maga Mózes is megszegte azzal, amikor megöletett háromezer ember bálványimádás miatt, hóna alatt a kőtáblákkal, amelyeken ez is áll többek között. Ne ölj... Aztán ne legyenek néked idegen Isteneid előttem... Ezt a parancsolatot a nép szegte meg Áron (Mózes testvére vezetésével). Csakhogy nem lehet törvényszegő az aki még a törvény létezéséről sem tud. A ném ekkor még nem tudta, csak azt, hogy a vezetőjük ott hagyta Őket néhány hónapra.

 

A fariezus zsidóság pedig saját maga kreálta törvényekhez igazodik. Gondoljunk csak a Ne ölj parancs mennyire áll szemben a megkövezés és keresztrefeszítés intézményeivel...

 

Nos ha van kedved vallási kérdésekről bővebben beszélgetni akkor ezt a fórumot javaslom inkább erre a célra

http://users.atw.hu/hfs-forum/

 

Add meg a császárnak ami a császáré, Istennek ami Istené mondáshoz tudni kell, hogy a Császár Római császár volt, Isten pedig egy egészen másik Isten, mint akit a farizeusok Istenükként tisztelnek. Nem véletlen, hogy a Jézus korabeli négy féle zsidó-faj mindig is szembenálltak egymással, tudva, hogy a 12 törzs ekkor már nem egységben él egymással, hanem a Farizeus (városi) zsidóság szemben áll az Edomita (Esszénus) továbbra is törzsi életmódot folytató zsidósággal. A farizeus, a Szadduceus, az Edomita és a Prozelita zsidóság más más törvényeket, és más más Isteneket tiszteltek...

 

Nem olyan egyszerű ez a kérdés... :D

Előzmény: capacete (71590)
Hfs Creative Commons License 2011.10.17 0 0 71604

Ezt már még sem hagyhatom szó nélkül :DD

Jót röhögtem az egész íráson. Tetszik, kifejezetten tetszik. Az tetszik főleg, hogy alkalmas beszélgetőpartner vagy. Az nem számít, hogy ellenem vagy mellettem, számomra az a lényeges, hogy képes legyen valaki együttműködni, vagyis adott témára valamilyen módon rákapcsolódni. Azt, hogy elkiáltja magát valaki, hogy jajj troll, és aztán homokba dugja a fejét, és várja, hogy mindenki más is azonnal közösítse ki a trollnak kikiáltott személyt az a számomra nem alkalmas.

 

Érdekes amit írsz arról, hogy „szent emberként” kezdem, aztán átcsapok nyílt konfrontációba. Ha ez a folyamat ilyen egyértelmű, akkor azt is látod, hogy miként alakul át a kommunikációm. Milyen hatásokra reagálok? Mert valamire reakcióként adom közzé a gondolatot… Azért azt tudjuk, hogy kettőn áll a vásár… Mind azok a pszichopatikus tünetek amiket olyan kedvesen nekem tulajdonítottál, nem aktiválódnának, ha ad 1. nem a konfrontáció szándékával szólítana meg valaki, mint azt Arhat tette, Ad 2. ha a témáról szólna a diskurzusa, nem pedig a személyemről. Senki nem szereti, ha pellengérre teszik a személyét, és senki nem hibátlan, vagy tökéletes, természetesen Én sem. Ergó nincs alapja senkinek a személyeskedő megnyilvánulásokra. Ha még is megteszi akkor nyilván, hogy hasonlóképpen reagálok. Mind ezen túl folyamatosan előtérben azzal a gondolattal, hogy Arhat haragját kívánja enyhíteni a lehetőséggel, hogy engem megpróbál, kizözösíttetni. Miközben végig állítja, hogy Ő nem haragszik, az utolsó írásában még is nyilvánvalóvá teszi, hogy neki bizony szüksége van arra, hogy Én egy négy évvel ez előtti másik fórumon tett mondatomért bocsánatot kérjek tőle ezen a fórumon.

 

A megbocsátás a haraghordozó személy természetes létszükséglete. A bocsánat kérés igénye pedig hatalomgyakorlási szándékból ered. Nem szükséges bocsánatot kérnie senkinek senkitől ahhoz, hogy a megbocsátás megvalósuljon. A haragját mindenkinek magában kell feldolgoznia, elengedni és túl tenni magát rajta. Én is megbocsátottam mindenkinek aki valaha haragot gerjesztett bennem, sőt a haragom általában el tűnik még az nap, ezzel is ismét beszivárogtatva egy Jézusi tanítást: Ne menjen le a nap a Te haragoddal… Én azt hittem, hogy Arhat tényleg nem hordozza magában a haragját, amely harag volt alapja a felém való viszonyának… Az Arhat kifejezés egyébként Buddhista érából származik, azt jelenti, hogy vissza nem térő. Vagyis jelenlegi földi életével lezárult az Ő karmikus ciklusa, olyan tiszta életet él, hogy nem teremtve karmát, nem kell neki újra leszületni a földre vissza nem térő, vagyis az utolsó földi pályáját futja… Nos ha valaki így nevezi magát, azt gondolom, hogy legalább is a vágy megvan benne, hogy olyan szellemi és lelki életet éljen, amely efelé az eredmény felé viszi Őt. A harag, és a gyűlölet erősebb kötődés az adott személyhez, mint a szerelem. Amíg tehát ilyen kötődések tartják karmikus pályán az illetőt, inadekvátnak tartom, hogy Arhatnak nevezze magát… Persze nekem ehhez semmi közöm, mindenki olyan nevet ad magának internetes platformokon amilyet akar, csak bennem ez erőteljes disszonanciát hozott létre már régebben is.

 

Ahol a magyarázataim zavarosak szerinted, ott azt gondolom, hogy nem talált megértésre, az olvasóban nem alakult ki az a kép amelyet közölni szándékoztam volna. Vallási fórumokon szocializált vitatkozó vagyok, feltételezem, hogy a partnereim alapvető világnézeti és filozófiai kérdésekben képzettek és legalább érintőlegesen ismerik a nagyobb világvallások tételeit. Nem kell külön megmagyarázni, ha egyszer a kereszténységből, majd a Buddhizmusból, majd a Taoizmusból merítek a mondanivalómhoz. Azt ugyan is már kifejezésre juttattam az első hozzászólásaim egyikében, hogy minden nagy vallásnak ugyan az az üzenete. A zavarosság, az olvasó formaisághoz való kötődésben keresendő. Valóban így érthető, hogy nem egyértelmű rögtön amit írok. Ez az Én hibám természetesen (tényleg így is gondolom), egy tévedésemen alapul, miszerint azt gondoltam, hogy az itt írogató többség ezekkel az alapvetésekkel tisztában van.

 

Meg kell mondjam, hogy eddig a Te kommunikációdban fedeztem fel kizárólag efféle képzettséget.

 

Amit a videón bemutattam, az alkalmas-e vagy sem? Hát ismét felteszem a kérdést neked is: A profi MMA harcos és a totál laikus között vannak-e árnyalatok a küzdelem tekintetében? Hát hogy a viharba ne lenne? Mindent leírtam az elképzelésemről, amit csak lehetett, nem sikerült a többségnek elvonatkoztatnia, a saját elképzelésétől. Nem tettem mérlegre semmivel. Nem hasonlítottam magamat vagy az elképzelésemet olyan dolgokhoz, amik általam is elismerten magasabb színvonalat képviselnek… Mi a problémátok ezzel. Alapítok egy stílust J) Nem azt mondtam, hogy világverő leszek, vagy, hogy egyáltalán akarnék küzdeni.. Mi a probléma. A valós probléma? Miért ráz a hideg attól benneteket, hogy Én tanítom ezt a két kissrácot? Törvényt bele vonni, meg mindenféle szabályozást. Ha valami nagy szervezet létrehozásán gondolkodnék, és sorra át akarnám verni az embereket, lehúzni nagy lóvéval, aztán hülyeségeket tanítani nekik… Nincs ilyenről szó… Ráadásul amíg nem történik meg addig nem létező dolog miatt háborogtok… És ha már törvény, akkor hol van az ártatlanság vélelme?

 

Most majd megint röhögni fog mindenki, de egyszerűen nem tudok másra gondolni, minthogy mélyen a lelkeitekben valamiféle irigység motivál. Harag, irigység… Na jó hagyjuk most Dante-t…

 

 

„Ez a mondat értelmetlen és még jól sem hangzik.

 

 Vagy pld:"Nem szeretnélek kimozdítani a napi rutinodból (mindenki hülye aki nem én vagyok), de azért mégis csak vannak emberek rajtad kívül is. "

 

Szerintem nem értelmetlen. Egyszerűen azt fejezem ki, hogy Ő maga szerint mindenki felett áll. Ez a napi rutin. De Én ezt nem tudom elfogadni, hiszen tudni lehet, hogy vannak nála szebbek, okosabbak, ügyesebbek stb is, tehát van még ember rajta kívül, nem etalonja Ő a világnak… Nem magamra gondoltam amikor szebbekről és ügyesebbekről beszélek, ezt már csak ide írom még, mert ez lenne a rutinszerű következtetés a tisztelt társaság bizonyos tagjai részéről :DDD

 

 

És még egy gondolat: Nincs a logika megerőszakolva, sőt… Távol álljon tőlem, hogy valami nagy egoista okoskodónak tüntessem fel magam (nyilván ez a „rutinszerű” következtetés). De ha állsz valami mellett és kicsinek érzed magad, az az érzés benned van.. Én erről nem tehetek. Ha nagynak érzed magad ugyan az a dolog mellett Én arról sem tehetek.

 

Hogy ki mit hogyan ítél meg és miként viszonyítja önmagát ahhoz a dologhoz, az mindig az emberen magán múlik, és nem lehet felelőssé tenni ezért másokat. Az tehát, hogy Én itt mint ütközési-pont, miként vagyok megítélve, azon ítéletek leginkább saját lelki működéseitekre világítanak rá. Engem az Én ítéleteim jellemeznek, Titeket pedig a Tieitek…

Előzmény: bigbabylon (71588)
arhat1 Creative Commons License 2011.10.17 0 0 71603

Még egy kérdés: ki most az oktatód WT-n?

Előzmény: steweo (71599)
ferexx Creative Commons License 2011.10.17 0 0 71602

nem erre gondoltam, de racionalitast behozni a forumra, az elrontja a szórakozást:)

Előzmény: bigbabylon (71591)
Bela_Vak Creative Commons License 2011.10.17 0 0 71601

Van, aki meg 20-30 evig akar szivlovessel mozogni.:)

Előzmény: bigbabylon (71597)
arhat1 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 71600

Ok, várom majd a beszámolót! :)

 

Előzmény: steweo (71599)
steweo Creative Commons License 2011.10.16 0 0 71599

Szia, köszi!

 

Igen, ő volt a mesterem. Az alapvető eltérés ami élesen eltér, hogy a fizikális edzés aránya sokkal több egy kempo edzésen. Szabinál az edzés fele, esetenként több mint fele erősítésről szólt. Súlyzózás, kettlebel, ugrálókötél, TRX, rengeteg futás. WT-on az utolsó 15 perc volt erősítés, de szintjében nem mérhető egy "Szabis erősítéshez". Én egy kicsit is hátrányban is érzem most magam, mert a kempon mindig azt tanultuk, hogy erőböl átmegyünk mindenkin, WT meg pont ellenkezője, még meg kell szoknom.  Szabinál rengeteg volt a földharc,  (egye birkozó mult) a zsákolás, és minden héten szinte szabályok nélküli bunyó is volt. 

 

Talán ennyi, a küzdelmi rész is teljesen más, de erről majd pár hónap WT után írnék. 

Előzmény: arhat1 (71596)
exhighand Creative Commons License 2011.10.16 0 0 71598

Ha Ámor nyila találja el a szívemet, akkor biztos.

Előzmény: bigbabylon (71597)
bigbabylon Creative Commons License 2011.10.16 0 0 71597

Igen,igen....de minek?Még szivlövéssel is öt- tiz percig tudsz mozogni

Előzmény: exhighand (71594)
arhat1 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 71596

Szia, üdv a fórumon.

 

Dunaharasztin ha jól tudom, Felföldi Szabolcs oktatja a kempót...hozzá jártál?

Nagyon érdekelne, hogy a két stílus között milyen eltérések vannak edzésen, a küzdelmi gyakorlatoknál. Persze ahogy így két hét után meg lehet itélni.

Előzmény: steweo (71595)
steweo Creative Commons License 2011.10.16 0 0 71595

Sziasztok!

 

Nemrég óta kezdtem olvasni a fórumot, úgy gondoltam ideje lenne hozzászólni is. 25 éves pesti lakos vagyok egy ideje, ezért is hagytam abba a kempot, melyet Dunaharasztin űztem. Most legközelebb egy Wing Tsun iskola volt, ezért beiratkoztam, meg érdekelt a stílus maga is. Jelenleg 2 hete gyakorlom, igen jelentősek az eltérések a két irányzat között. Az nagyon pozitív, hogy itt is van komoly küzdelmi edzés.

 

Üdv,

exhighand Creative Commons License 2011.10.16 0 0 71594

Ez a Vass Gábor, egy rendkívül kekeckedő ember. Az alezredes egy A4-es 500-as csomagra gondolt. Az eset valóban megtörtént, az 500-as köteg tényleg megfogja a pisztoly golyókat.

Előzmény: f_zsolt_01 (71593)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 71593

off

és hogy vidámság is legyen... http://www.youtube.com/watch?v=uqsndwSHpEw

az A4 -es lap önvédelmi értéke....

on

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!