Keresés

Részletes keresés

petrakovacs50 Creative Commons License 2001.07.04 0 0 52
Sziasztok orommel latom, hogy feleledt a topik.

A vitaminokkal kapcsolatban mar tobb forumon kifetettem a velemenyem, miszerint "csak ha muszaly". En magam csak folsavat szedtem, amit ket honappal azelott kezdtem szedni, hogy terhes lettem. Egeszen a 9dik het vegeig folytattam a szedest.

Mindenkinek sok sikert!!!

Udv
PK

Mrs. Diablo Creative Commons License 2001.06.23 0 0 51
Nekem is javasolta. Az mondta mindegy melyiket, de valamelyiket kezdjem el szedni.
Előzmény: tamara (48)
bogyeszka Creative Commons License 2001.06.23 0 0 50
Nekem javasolta. A vizsgálatig vártam a szedésével, aztán rákérdeztem, és rögtön mondta.
Előzmény: tamara (48)
mzsperx Creative Commons License 2001.06.22 0 0 49
sajnos megoszlanak a véleméynek a vitaminszedéssel kapcsolatban. végülis eddig is szedtem vitamint, most másmilyet. néhány napja sokkal jobban érzem magam! (energikusabb vagyok) szóval míg nincs bebizonyítva, sem az, hogy nagyobb lesz tőle a gyerek, sem az, hogy nincs összefüggés, addig nagyjából tök mindegy, mit választasz, benne van, hogy rosszul (vagy jól). én is filóztam egy ideig, aztán olvasva a babás topicokat, úgy döntöttem, elevit, és a materna semmiképpen nem. majd meglátjuk. bár ha véletlen jó nagy babát szülnék, akkor sem tudnám meg soha, hogy ez mitől volt.
még a dokinénihez kéne elmenni, hogy beutaljon a szükséges vérvételre, de valahogy nem akar összejönni.
tamara Creative Commons License 2001.06.22 0 0 48
Sziasztok,
az elevitet - szerintem - ne szedjétek addig, amig a nőgyógyitok nem javasolja! Engem lebeszélt róla az előző terhességemnél és most is, mert azt mondta, hogy ne növesszük nagyobbra azt a gyereket, aki így is elég jó alapokkal indul (a férjem majd 2 méter, és én sem vagyok egy kis alkat). Azt mondta, egyek sok gyümölcsöt és zöldséget, az bőven elég (ráadásul én ha terhes vagyok hanem 2-3 naponta eszem egy Centrum-tablettát). Így is elégnek bizonyult ez egy 4 kilós gyerkőchöz.

üdvt. tamara

bogyeszka Creative Commons License 2001.06.22 0 0 47
Miért, én nem is beszéltem mesterséges megtermékenyítésről. :-o
Csak az "anyag" felfogásának technikáját képzeltem el egy pillanatra... :)
Előzmény: CADves (46)
bogyeszka Creative Commons License 2001.06.22 0 0 45
Pardon, így már értem, bár ugyanolyan faramucinak tűnik... :)
Előzmény: mzsperx (44)
mzsperx Creative Commons License 2001.06.21 0 0 44
a spermát nem a rendeltetési helyre kell bevinni, hanem az optimális családtervezőbe, számlálásra. bocs, hogy ilyen érthetetlen voltam! szóval azt mondták, megszakított közösülés után jelenjünk meg az egésszel (!) három órán belül az eksön után. haha.
kriszi Creative Commons License 2001.06.21 0 0 43
Nekem csak a sima folsavat javasolták, nem a kombinált vitamint. Az is kapható recept nélkül, és bizonyos fejlősdési rendellenességek megelőzésére szolgál.
Előzmény: Anina (41)
bogyeszka Creative Commons License 2001.06.21 0 0 42
Érdemes elkezdeni, de nem segíti elő a terhességet, csak a leendő anyuka "raktárkészleteit" tölti fel, ami semmiképpen sem baj, sőt. De ha csak akkor kezded el szedni, amikor teherbe estél, akkor sem probléma.
Előzmény: Anina (41)
Anina Creative Commons License 2001.06.21 0 0 41
Ezek szerint a magzatvédő vitamint érdemes a teherbeesés előtt elkezdeni szedni, ez elősegíti a dolgot?
Előzmény: bogyeszka (40)
bogyeszka Creative Commons License 2001.06.21 0 0 40
Az elevit magzatvédő vitamin. Az összes fontos vitamin, nyomelem, ásványi anyag megtalálható benne, ami a baba fejlődéséhez nélkülözhetetlen. Kapható vény nélkül is.
Ezt a megszakított közösülés utáni spermabevitelt egyáltalán nem értem. :) Most vagy meg van szakítva, vagy nincs. :)
Nyugi, tényleg előfordulhat, hogy 2-3 hónapig nem esel teherbe. Vagy akár tovább. Érdemes mérni a reggeli hődet, vagy (bár ez már drágább mulatság) ovulációs tesztet venni. Lehet, hogy máskor van a peteérésed mint gondolod és ezért nem sikerült eddig a Nagy Találkozás.
Előzmény: Anina (39)
Anina Creative Commons License 2001.06.21 0 0 39
Kezdő vagyok a témában, mi az az elevit? Fel kell iratni, vagy kapható csak úgy is? Hogyan hat?
Nem is beszélve a megszakított közösülés utáni spermabevitelről? Miért jobb, ha utána és nem akkor kerül be? Vagy most valami nagy hülyeséget kérdeztem?
Már harmadik hónapja nem szedem a gyógyszert. Tényleg előfordulhat, hogy két - három hónapig nem is lehettem volna terhes? Én úgy tudtam, hogy ilyenkor még könnyebben összejön.
Bár mindenki azt írja, hogy két hónap után még ne izguljak, de azért itt csak azt olvasom, hogy mindenki egy - két hónap után terhes lett!
Előzmény: mzsperx (38)
mzsperx Creative Commons License 2001.06.20 0 0 38
csak nem sikerül feléleszteni a topikot? mert akkor én is benevezek!

a családtervezőben már voltun , életmód tanácsok nuku. csak kikérdezés és viszgálatok. a megszakított közösülés utáni spermabeviteltől meg röhögőgörcsöt kapok. menet közben kapjuk el valamivel? mert az összes kell ám! asszem nem ez a metódus fog bejátszani!

ja, még valami: az a bizonyos 3 hónap védekezéssel értendő ld. óvgumi. én mondam is, hogy na, azt nem, a nőcidokival megbeszéltem, hogy elég az egy hónap óvgumis buli.

mi még? szedem az elevitet és cél a szeptember, megismerkedésünk napja. mikor jöjjön össze a gyerkőc, ha nem akkor?

tamara Creative Commons License 2001.06.18 0 0 37
Az első a második hónapban jött, a második (meg úgy tünik), az elsőben. De szerintem én az a tipus vagyok, akire ránéznek és terhes lesz.

üdvt. t.

Előzmény: bogyeszka (32)
bogyeszka Creative Commons License 2001.06.18 0 0 36
Mint minden nő... :))
Előzmény: Anina (35)
Anina Creative Commons License 2001.06.18 0 0 35
Aranyos vagy! Remélem már nem kell sokat várnunk.

Idáig mindenre képes lettem volna, hogy ne legyek terhes. Most meg azért, hogy terhes legyek...

Előzmény: bogyeszka (34)
bogyeszka Creative Commons License 2001.06.18 0 0 34
Két hónap után még nem kell semmi rosszra gondolni! Hiszen a Családtervezőben is eleve 3 hónapot szánnak a felkészülésre!

Személy szerint azért annak idején párszor megkönnyebbülten sóhajtottam fel, amikor megjött... :))

Nem tudom, hogy mi lehet egyébként az oka. Illetve okai. Alkattól kezdve, lelki beállítottságon át a holdciklus váltakozásain keresztül :) bármi.

Kitartás, drukkolok Nektek! :)

Előzmény: Anina (33)
Anina Creative Commons License 2001.06.18 0 0 33
Hát ez megnyugtató. Valahogy mindig úgy gondoltam, hogy nekem/nekünk rögtön és azonnal sikerülni fog. Már az első hónap végén keseregtem, de azóta eltelt még egy és már rendesen idegesít, hogy nincs-e valami baj. Abból indultam ki, hogy ha valaki nem akar gyereket, akkor állandóan becsúszik egy nemkívánt terhesség, és aki meg akar, az éveket kell, hogy várjon. Hogy van ez???!
Előzmény: bogyeszka (32)
bogyeszka Creative Commons License 2001.06.18 0 0 32
Hát, pánikolni biztos nem kell, ha az első évben még nincs eredmény. Mondjuk nálunk pont a másik véglet jött be:nászéjszaka, védekezés abbahagyása, talált-süllyedt, úgy ahogy kell... :)
De ezzel szerintem csak a statisztikát javítjuk, mert nem hiszem, hogy ez lenne a jellemző.
Előzmény: Anina (31)
Anina Creative Commons License 2001.06.18 0 0 31
Nektek mennyi idő telt el, hogy elkeztétek élesben "készíteni" a babát és hogy jött is a pici? Mikor kezdje pánikolni? Lehet átlagról beszélni?
persil_01 Creative Commons License 2001.05.10 0 0 30
Sokkal pontosabb módszer az ovulációs tesztek alkalmazása. Ez kb. úgy néz ki,és úgy is kell használni, mint a terhességi tesztet. Ez a tesz az LH hormon szintemelkedését mutatja ki. Ez a hormon felelős az ovulációért. A 12-14. napon (normál ciklusnál)többszöröséreugrik, ezt mutatja ki a teszt. Az LH-csúcs után általban 24-36 órán belül következik be a tüszőrepedés. nagyobb forgalmú gyógyszertárakban kapható, egy 5-6 db-os készlet kb. 5 ezerbe kerül.

Az ovuláció megtörténtét persze legpontosabban az ultrahang vizsgálattal lehet kimutatni.

persil_01 Creative Commons License 2001.05.10 0 0 29
A hőmérőzés lényege, hogy minden reggel, még az ágyban megméred a hőmérsékletedet. Célszerű szájban és digitális hűmérővel. Ezt a teljes cikluson keresztül feljegyzed egy grafikonon. Ez kiad egy görbét. A ciklus első felében alacsonyabb lesz a hőmérséklet, majd a közepén lesz egy kb. 0,4-0,5 fokos ugrás, a második fele pedig értelemszerűen magasdabb lesz. Szóval a hőmérsékletugrás környékén van az ovuláció. A módszer azonban pontatlan. A hőmérsékletugrás többnyire már csak késve jelzi az ovulációt, sőt több napos eltérések is lehetnek.
Előzmény: NoÉ (27)
sófelhasználó Creative Commons License 2001.05.10 0 0 28
Az az igazság, a hőmérőzést sosem csináltam, szó volt azonban az SZT2-n ún. "ovulációs tesztről", láttam a gyógyszertárban is, az biztosan megmutatja, mikor van a "legjobb pillanat".
Előzmény: NoÉ (27)
NoÉ Creative Commons License 2001.05.08 0 0 27
Sziasztok!
Négy hónapja hagytam abba a fogamzásgátló szedését, azóta a nőgyógyászom tanácsára elevitet szedek, mivel babát szertnénk. Egy hónapja próbálkozunk élesben, de sajnos nem sikerült elsőre összehoznunk a trónörököst. Most a ciklusom kilencedik napjánál tartok. Valaki fel tudna "homályosítani" a hőmérőzés lényegéről? Tulajdonképpen mikor termékenyülök meg a legbiztosabban?
banya Creative Commons License 2001.02.13 0 0 26
Gratula! :))))
Nyomás a Szülés, terhesség topicba! :))))))))))
Előzmény: petrakovacs50 (24)
Laja73 Creative Commons License 2001.02.13 0 0 25
Gratulálok, kívánom hogy aranyos, egészséges babát szülj ! És persze neked személy szerint minél könnyebb szülést.
Előzmény: petrakovacs50 (24)
petrakovacs50 Creative Commons License 2001.02.13 0 0 24
Ugy ereztem az a melto lezarasa ennek a topiknak ha itt is szetkiabalom hogy varandos vagyok. Szerencsesnek mondhatom magam, hogy ilyen hamar osszejott, es remenykedek, hogy a terhesseg alatt is ilyen jol es konnyen mennek majd a dolgok.

Udv a nagyon nagyon boldog PK

Mrs. Diablo Creative Commons License 2000.11.27 0 0 23
Szia PK!
Általában az elmaradt menstruáció után, de mindegyikre rá van írva, hogy pontosan mikortól. Ne feledd, hogy az embriónak meg kell érkeznie a méhbe és be is kell ágyazódnia a megtermékenyítés után, az is pár napba telik. (A megtermékenyítés a petevezetékben történik)
Előzmény: petrakovacs50 (22)
petrakovacs50 Creative Commons License 2000.11.27 0 0 22
Igerem ez ma az utolso uzenetem ebben a topikban:-)))

Szisztok!

Csak egy rovid osszefoglalo, hogy mennyire vagyok felkeszult es egy kerdes.

Osszefoglalo:
Mint mar irtam jovo honap kozepetol belevagunk!!! Nem cigizek, sosem cigiztem, nem iszok, es nem stresszelek. Voltam nogyogyasznal, 10napja szedem a folsavat. Probalok a sulyomra figyelni, talan ez a legnehezebb. Ezen a heten kell megjonnie, es utana remelem egy ideig nem fog. (Tudom, ne almodozzak ugysem jon ossze elsore)

Kerdes:
Az otthoni tesztek az elmaradt menstruacio utan par nappal mutatjak kia terhesseget, vagy mar a sikeres megtermekenyites utan par nappal?

Tovabbi kellemes hetet Mindenkinek

PK

Előzmény: petrakovacs50 (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!