Keresés

Részletes keresés

k.laszlo68 Creative Commons License 2012.03.25 0 0 10323

Sziasztok!Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy ma az Irritrol junior max vezérlőm nem indította be a rendszert!Az időt számolja,de a mágnesszelepek nem kapják meg a jelet!Ezeket a vezérlőket érdemes javítani vagy újjat érdemes venni?Ha igen akkor tudnátok ajánlani valamilyet,4 körös a rendszerem!Köszönöm előre is!

bord30 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10322
Előzmény: Zoltanovics (10320)
bord30 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10321

Rajz már látszik :))

Pedrollóból melyik,milyen mélyről szív:

http://szivattyuk.hu/files/JSW2.pdf

 

 

Spray fejek 360 fokban locsolnak vagy csak 180?

Szektoros öntözők hány méterre locsolnak,hány fokban?

32 kpe cső legmesszebb vége hány méterre van az aknától?

Aztán lassan jöhet a matematika :))

Azért kérdezem ezeket mert nem mindegy egy fej 180 vagy 360 fokban locsol mivel akkor kb dupla annyi vizet fogyasztanak.

Ha szerencséd van az akna utáni T elágazáshoz kell berakni

 két mágnesszelepet és hozzá vezérlőt.

Pl hunter 17A  5,2m 360°(szürke) 20,4l/min 2,5 baron

mp rotator 2000 5,5m 360°  5,28L  2,5 baron

Magyarán ennél a példánál 4 db rotator fogyaszt annyit mint 1 szürke(17A) spray

Előzmény: Zoltanovics (10319)
Zoltanovics Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10320

magyarán 8 db szektoros sprici szórófej, 4 db hunter spray

Előzmény: Zoltanovics (10319)
Zoltanovics Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10319

Előzmény: bord30 (10315)
Nelson71 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10318

Szia!

 

Ősszel megadta magát az egyik vízkonnektor (Gardena) a rendszerben, a tömlőcsatlakozó ment szét, de amúgy zárt maradt a rendszer. Amikor kompresszoroztam a rendszert, akkor előtte leszereltem, hogy majd tavasszal lecserélem úgyis Irritecre, és nem raktam vissza. Na ezt elfelejtettem mostanra, és nyitott volt a rendszer. :) Mentségemre nálam el van választva az előkert meg az udvar a kutyus miatt, és szemrevételezésre minden rendben tűnt. Aztán amikor körbejártam alaposan mindenhol a fúvókákat, észrevettem az árulást... :D

Előzmény: nudli11 (10292)
bord30 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10317

Látom a cserés próba már meg volt,figyelmetlen voltam.

Előzmény: Fázisceruza (10314)
bord30 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10316

Nincs valami az mprotátor alatt,nem lett tekergetve a sugárcsökkentő?

Azok a fémdarabok kör alakúak voltak úgy látom és elég grafitos kinézetű,mintha a tönszelence darabja lenne,vizont akkor a nyomásod  is csökkenhetett és azért nem működik a rossz rotátor mivel kevés a nyomás alatta és a jó rotator után van. Önfelszívó jet szivattyúd van? Próba képp cseréld meg a két rotátort így kizárhatjuk annak hibáját.

Azért várd meg a többiek véleményét,hátha profik szivattyú ügyben. Nekem képről grafitos vasdarabkáknak tűnik ,próbálj meg körzővel olyan sugarat rajzolni és akkor már tudjuk az átmérőjét is,hátha okosabbak leszünk.

Előzmény: Fázisceruza (10314)
bord30 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10315

Ebből nem sok minden látszik :))

Az alsó négyzeten 6 vagy 7 fej van? N jelöli a vízkonnektort? A felsőn pedig 4 fej locsol?Jó lenne tudni a fejek tipusát hány fokban locsolnak kb.

Miről locsolsz,szivattyú tipusa? Ebből lehetne következtetni esetleg a kút hozamára, 3,5 baron mennyi vizet szállít.

Előzmény: Zoltanovics (10311)
Fázisceruza Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10314

Ma kiszedtem az összes szórófejet, kifújattam őket levegővel.

Ennek ellenére az egyik (képen a bal oldali) nem működik rendesen. Próbáltam kicserélni másikra, de egyik se működik ott.

Szerintetek mi lehet az oka?

Lehet, hogy szétfagyott a ház? Pedig ki volt komresszorozva rendesen az ősszel.

 

 

Másik gondom, hogy találtam a szűrőben valami nagyon apró fémdarabkákat. Nagyon kicsik, egy 8-as alátét van mellettük.  Más nem volt a szűrőben, homok csak egy borsónyi.

Kissé aggódom, hogy ez nem-e a szivattyú darabja. Nem örülnék neki, mert egy rohadtdrága pedrollo van lent, és csak 3-éves.

Láttatok már esetleg ilyesmit?

 

            

nudli11 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10313

Szia!

Privi ment.

 

Üdv

Nudlee

Előzmény: huanap (10306)
Zoltanovics Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10312

Még a képhez annyit, hogy a nyilak mutatják, hogy hol, miből ágazik el a rendszer.

Előzmény: Zoltanovics (10311)
Zoltanovics Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10311

A locsolófejek a felszín felett vannak, csapra ráültetve.

Linkelem az alaprajzot, remélem látható.

 

bord30 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10310

Locsolófejek a földben vannak? Esetleg kép róla?Vagy a csapra van ráültetve?

Előzmény: Zoltanovics (10307)
bord30 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10309

Egy kis olvasnivaló és nem is túl hosszú:

 

 

http://www.aquarex.hu/oktatas/nelson%20telepitesi%20segedlet.pdf

Előzmény: Zoltanovics (10307)
bord30 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10308

Rajz szerintem jó lenne,a többiek is jobban tudnak segíteni. Jól lenne tudni mennyi vízhozamod van,milyen fejek (rotoros,spray) vannak bent,darabszáma.mMert esetleg spray fejet lehetne cserélni mprotatorra mivel kissebb a vízfelvétele,több fej tudna egyszerre működni. Szerintem valahogy szakaszolni kéne a fő ágat több részre,pl. középen ketté osztani a fő vezetéket és két mágnesszelepet betenni viszont akkor ide kell vinned egy új fő ágat. Rajz lenne az első értelmezéssel,vízhozamod,fejek száma,típusa,vízkonnektor helye hogy megtaláljuk a legmegfelelőbb megoldást.Minden fej alatt csap van?

Előzmény: Zoltanovics (10307)
Zoltanovics Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10307

Igen, locsolófejek vannak felálással, 3/4-es piros csapokkal +vízkonnektorok a slagos locsoláshoz. Ha kell csinálok rajzot. Belocsolni be tudja úgy csináltam meg, csak nem gondolkodtam előre, hogy később képtelen leszek manuálisan belocsolni.

Nem veszett a dolog akkor szerinted?

A segítséget előre is köszönöm

Előzmény: bord30 (10304)
huanap Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10306

Szia Nudlee!

 

Dobjál már egy mailt kérlek, hogy hová küldhetem a tervrajzot és az adatokat.

 

peter60@index.hu

 

 

Köszönöm

 

Előzmény: nudli11 (10290)
bord30 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10305

Kivitelezőt keresnek a fűápolás topicon!

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=117016679&t=9003177

 

bord30 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 10304

Kicsit pontossabban írd le a "rendszeredet".Egy fő ágad van amin több locsolófej van?Hogy oldod meg hogy csak három működjö?Csap van rajta?Estleg valami rajzot is készíthetnél.

Előzmény: Zoltanovics (10298)
colizoli Creative Commons License 2012.03.23 0 0 10303

Szia

Valami ilyen keress, aqua-valami a márkanév kék-sárga logoja van. Tőbb éve használjuk a tanyán télen-nyáron. Fém ház gumirzott fogorész.

 

http://arkoz.hu/szerszam/termek/287115-Rezfejes_Pisztolyos_Locsolo_4605r__tomlocsatlakozo_ontozofej_locsolo_ontozes__

Előzmény: Civar (10302)
Civar Creative Commons License 2012.03.23 0 0 10302

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne a hozzáértőkhöz!

Milyen locsolópisztolyt érdemes venni, amit tömlőre lehet csatlakoztatni?

Gondolom a műagyag, 1000Ft alatti produktomok, nem igazán a tartós kategóriába tartoznak. Olyan kéne ami elzárható, erős és gyenge sugárral is használható, és elzárva  sem folyik orrán-száján. Persze, azért nem az 5000Ft  és afölötti áruakra gondolok!

Előre is köszi a választ: Civar

Egér Fogó Creative Commons License 2012.03.23 0 0 10301

Akkor lehet baja, ha nem tud vizet nyomni, mert akkor nincs hűtése.

Előzmény: topik (10299)
ja69 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 10300

Szia

 

Köszi a választ erre lettem volna kiváncsi. Igen ez egy conrados sárga  csak  a kép lemaradt. Akkor azt hiszem marad a pedrollo amit ajánlottak máshol. Az komolyabb. Fél év az nem ,idő hoszabb távra gondoltam.

Előzmény: juliokin (10297)
topik Creative Commons License 2012.03.23 0 0 10299

Szivattyúnak lehet baja, ha közvetlenül egy kapcsolóra kötik? Pl. egy órás kapcsolóra, ami meghatározott időben indítja és tartja bekapcsolva.

Zoltanovics Creative Commons License 2012.03.23 0 0 10298

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni.  Anno amikor építkeztünk, s megcsináltam az öntözőrendszert mindent egy fő ágra raktam. Most hogy mindent beépítettünk eléggé nehézkes mindebt rövid idő alatt belocsolni. Kérdésem a következő lenne. Utoólag lehet-e valahogy automatizálni a rendszert? Most jelen pillanatban hajnalban időkapcsolóval három locsolófejet tudok ugymond automatizálni, de emellett még van sok másik locsolófej.(32 kp cső van lefektetve)

 

Válaszotokat előre is köszönöm

juliokin Creative Commons License 2012.03.23 0 0 10297

Szia!

 

Hát ahogy nézem az adatokat, pont ráillik egy általam is használt nyomáskapcsolóra.

Ez egy Conrad-os (ez most nem reklám) cucc.

Nekem fél évig ment, aztán kuka. Nem tudom mi baja lett.

Működik kb. fél percig (változó), aztán lekapcsolja a szivattyút. Bekapcsol a pirosled rajta, hogy szárazonfutási hiba, ami kizárt.

Eleinte csak ki-be kapcsolgatott működés közben. Szépen látszott a rotátorokon, hogy csökken a vízsugár, aztán vissza.

Végül ha elindult is, utána léeállt és nem ment tovább, míg ki nem nyomtam a piros gombbal.

 

Szerintem vegyél egy komolyabbat. Az olcsó, az később drága lesz.

 

üdv.

 

 

Előzmény: ja69 (10293)
hrabgab Creative Commons License 2012.03.23 0 0 10296

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek. Adott egy 150m hosszú 15m széles terület, az egyik végében öntözőcsatornával. Szeretném megoldani a locsolását, de nem tudom, hogy milyen szivattyú lenne hozzá ideális. Sajna csak ~70.000.-Ft lesz majd a szivattyúra fordítható összeg. Elektromos hálózat nincs, így csak robbanómotoros lehet a gép. Tudnátok típust ajánlani? Esetleg használ közületek valaki Heron szivattyút?

 

Üdv.:Gábor

supercharley Creative Commons License 2012.03.23 0 0 10295

Elnézést, az előző kérdésemben rossz helyre került egy mondat, így értelmetlen, helyesen így néz ki:

Tanácsot szeretnék kérni. A múlt ősszel víztelenítettem az öntözőrendszeremet, a múlt hétvégén indítottam be újra. 4 öntözőkör van, 2 kisebb, meg 2 nagyobb, plussz 1 vízkonnektoros kör.  Egy saját magam által fúrt kutam van, benne egy Elpumps BP10-es szivattyú. A kút egyébként egy kicsit homokol, de beindítás után kitisztítottam a ferjeknél a szűrőket, meg kimosattam a csövet. Áramláskapcsoló van a rendszerben a szivattyú után. A fejek az egyik kis körben spray fejek, a többiben pedig MP Rotator-ok.

Azt vettem észre, hogy a 2 nagyobb körön ütemesen lüktet a locsolás. Jól megfigyelhető(és hallható), hogy kb. 1/2 másodpercenként mintha leesne a nyomás, majd újra felmegy. A két kisebb körön nem tapasztalom, valamint ha a vízkonnektorból veszek vizet, azon is egyenletesen jön. Mi lehet ennek az oka, vagy hogyan tudnám kideríteni? Lehetséges hogy van valami a két kérdéses kör csöveiben? Esetleg még egy kis jég? Van mindkettőben egy-egy hosszú szakasz, ahol fal árnyékában, északi oldalon megy a víz, ott még most is fagyos a talaj 10 cm alatt. Van valami ötletetek?

 

supercharley Creative Commons License 2012.03.23 0 0 10294

Tanácsot szeretnék kérni. A múlt ősszel víztelenítettem az öntözőrendszeremet, a múlt hétvégén indítottam be újra. 4 öntözőkör van, 2 kisebb, meg 2 nagyobb, plussz 1 vízkonnektoros kör.  A kiét kisebb körön nem tapasztalom, valamint ha a vízkonnektorból veszek vizet, azon is egyenletesen jön. Egy saját magam által fúrt kutam van, benne egy Elpumps BP10-es szivattyú. A kút egyébként egy kicsit homokol, de beindítás után kitisztítottam a ferjeknél a szűrőket, meg kimosattam a csövet. Áramláskapcsoló van a rendszerben a szivattyú után. A fejek az egyik kis körben spray fejek, a többiben pedig MP Rotator-ok.

Azt vettem észre, hogy a 2 nagyobb körön ütemesen lüktet a locsolás. Jól megfigyelhető(és hallható), hogy kb. 1/2 másodpercenként mintha leesne a nyomás, majd újra felmegy. Mi lehet ennek az oka, vagy hogyan tudnám kideríteni? Lehetséges hogy van valami a két kérdéses kör csöveiben? Esetleg még egy kis jég? Van mindkettőben egy-egy hosszú szakasz, ahol fal árnyékában, északi oldalon megy a víz, ott még most is fagyos a talaj 10 cm alatt. Van valami ötletetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!