Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 3 60359

Első kismalacos kocás élményünk hozzád viszonylag közel, az Antal-árokban volt, akkor szinte mellettünk ugrott fel egy nagy anyakoca, és három kis csíkoska.

Rohadtul megijedtünk, mert már csak akkor ugrottak meg mikor egészen közel, kb 10-15 méterre voltunk.

A "rettegett" anyakoca sprintelt legelöl, a kicsik meg utána, usgyi be az erdőbe...:-) 

 

Ezt a sztorit már meséltem, Magyarkút közelében önfeledten fotózgattuk a kis csíkosokat, két borjúméretű fekete desznyó meg a hátunk mögül unottan figyelte az eseményeket -mint később kiderült. :-O :-)

 

Előzmény: Törölt nick (60357)
V43 1279 Creative Commons License 2016.12.15 0 0 60358

Köszönöm a válaszokat a kutyás témában.

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 60357

Bizony. Heti/kétheti szinten futok beléjük (elképesztően sok van itt a környéken), még soha semmi nem volt. Ha nem szorítod sarokba, akkor nem megy neked, még a kismalacos koca sem.

Előzmény: Törölt nick (60355)
annyi baj legyen Creative Commons License 2016.12.15 -3 0 60356
Előzmény: Törölt nick (60355)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 60355

Én szerencsére sokat találkozok (találkozunk) vaddisznókkal. Kis csíkosokat is fotóztunk már nem egyszer. Semmi gond velük.

Nagyon káros tévhitek vannak a köztudatban az állatokat illetőleg, amire a média erősít rá legjobban.

Tegnap a híradóban az Aggteleki farkasok bemutatása közben kétszer elmondta a s..gfej híradós hogy "állítólag, hangsúlyozom állítólag" emberre nem veszélyesek, sugallva ezzel az ellenkezőjét.

Miközben a hozzáértők éppen a farkasokat féltik az emberektől, és igyekeznek óvni őket. 

A Bükkben is vannak farkasok, akik ott dolgoznak azoktól is inkább ilyen mondatokat hallottam a farkasokról, a vaddisznó meg nem is téma ilyen téren, hogy emberre támad stb.

Vadász ismerőseim azt mondták hogy nagyon-nagyon ritka, és szinte csak akkor ha sebesült a disznó.

 

 

Előzmény: Törölt nick (60354)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 60354

Nekem évek óta a zsákomban van a riasztó, egyszer kellett elővennem a Szent-György-hegyen a kút közelében, de bevált a dolog, a kutya összerezzent és otthagyott minket. Szerencsére a vaddisznóval való találkozást még sikerült elkerülni.

Előzmény: Törölt nick (60343)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.12.15 0 0 60353

Az ember is egy állat valahol- néhányan egész közeli rokonságot ápolnak-, szóval neked kell az erősebbnek tűnnöd, még ha kicsit tele is a gatyó :) Ha megérzi hogy félsz akkor bukta van :)

Csuhás Creative Commons License 2016.12.15 -2 2 60352

Mi a kutyák ellen kutyával védekezünk :-). Mindig velünk túrázik a két skót juhászom. Érdekes módon még ők sem kerültek összetűzésbe a szabadon engedett kutyákkal. Egyébként azt vettem észre hogy a kutyatulajdonos embereknek valahogy olyan a testbeszéde hogy az idegen kutyák is elfogadják őket. 

HEV Creative Commons License 2016.12.15 -1 2 60351

Működik de sok utánzat is van, azokat nem szabad megvenni.

Én ezt használom: http://www.dazer.hu/#reszletes

Előzmény: Törölt nick (60343)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 -3 0 60350

...az már a Mijamoto Muszashi-kategória. Én meg csak műkedvelő vagyok :D

Előzmény: Pulmy (60348)
nagypapi Creative Commons License 2016.12.15 -3 0 60349

Működik. Bár a leírás szerint a kutyák 2%-a süket, szóval azért van némi kockázat. :-)

Előzmény: Törölt nick (60343)
Pulmy Creative Commons License 2016.12.15 -3 0 60348

 Pedig a jó késes legyet röptében is elszokta találni  :D  :)   Nem?  ;)

Előzmény: Törölt nick (60344)
Pulmy Creative Commons License 2016.12.15 -2 0 60347

  Ránk  múltkor Simonfa szélső házánál acsargott hat darab különböző méretű kutya. Volt köztük tacskó és jól megtermett  kuvasz is. Nálunk a túratársam(kedvenc feleségem)ért nagyon a nyelvükön,nagyjából annyibajlegyen által elmondottak az Ő praktikái is. Eddig még sehol nem volt bajunk a kutyákkal,bár az óvatosság azért nem árt .A baj a kenelben tartottakkal fordulhat elő,ha valamiért kiszabadulnak,ezek nem egyszer nem ismernek sem embert,sem istent. Szerintem is legfontosabb,hogy ne érezzék,hogy tartasz tőlük.

Előzmény: V43 1279 (60327)
Pulmy Creative Commons License 2016.12.15 -2 0 60346

          Nemrég fejeztük be,itt olvashatsz róla . Egyébként mivel a mozgalomnak nem kötött az útvonala,ezért tervezéskor saját magad döntheted el,hogy egyes ellenőrző pontokat,hogy közelíthetsz meg. Nagyjából 70-75 %-teljesíthető jelzett útvonalon. A Déli-parton jócskán érdemes eltérni az ajánlott útvonaltól,mert sok érdekes látnivalót nem tartalmaz az ajánlott út. 

Előzmény: Mr. Long (60345)
Mr. Long Creative Commons License 2016.12.15 0 0 60345

Köszi, átolvasom. Ez meglepett, azt gyanítottam, hogy északon azért rendezettebb a dolog, mégiscsak arra több értelme van túrázni.

Előzmény: HEV (60336)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 60344

A méhekkel az a baj, hogy a késsel marha nehéz lenne eltalálni őket :) Asszem az tényleg a "futsz vagy véged" kategória. :)

Előzmény: hadidoki (60339)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 -1 1 60343

...és az működik? Mármint az ultrahangos cucc?

 

Egyébként visszagondolva valóban, túra közben a lakott területek és nagynon-nagyon ritkán a pihenőhelyeken szabadon eresztett jószágokkal van gond. Erdőben, menet közben még sosem volt, mert vagy tényleg barátságos volt a kutya, vagy időben megfogta a gazdája, és félrehúzdott az útból vele.

Előzmény: nagypapi (60341)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 1 60342

Ezzel a riasztóval én is szemezgetek egy ideje, de az az igazság, hogy a negatív kutyás élményem 90%-át nem túrákon, hanem a városban szereztem, amikor a gazdi is ott volt a közelben. (Ezek azok a kutyák, melyek mindegyikét "nem bánt"-nak hívják. Csak a kutyák nem tudnak róla.) 

 

Ők meg nem tudom, mit szólnának, ha használnám a kütyüt, mert rendszerint már azért fel vannak háborodva, ha szólok, hogy fogják már meg azt a dögöt. 

Előzmény: nagypapi (60341)
nagypapi Creative Commons License 2016.12.15 -3 0 60341

Ultrahangos kutyariasztó. Az Alföldi kéktúrán két alkalommal is ki kellett próbálnom, illetve egy alkalommal kerékpártúrázás közben használtam, Mátraverebélyen - az Országos Kerékpáros Körtúra befejezése előtt úgy 10 kilométerrel, szép lett volna, ha akkor szednek le a bicikliről. :-)

Előzmény: V43 1279 (60327)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 0 0 60340

talán az lehetett a gond, hogy mivel a ház körül nincs kerítés, a kutyák nagyobb területet jelöltek meg sajátjukénak.

 

Olyan már előfordult velem, hogy rossz volt a kerítés, kijött a kutya, de maradt a telek közelében, és onnan acsargott - azt védte, ami az övé. 

Rosszabb a helyzet viszont tanyán, ahol a meg nem kötött kutya elég nagy területet kóborol be, és a jó Isten se tudja, mikor sérted meg a köreit. 

Előzmény: V43 1279 (60330)
hadidoki Creative Commons License 2016.12.15 -1 0 60339

Kutyákkal eddig nem volt bajom, jó pár éve méhek támadtak meg. Na én nem beszéltem hozzájuk, nem "simogattam meg őket", hanem mint a nyúl úgy futottam. Jó 200 m-en keresztül üldöztek és az eredmény: 10-15 csípés. Több percig húzogattam ki a beragadt fullánkokat. Másnap a térdem erősen feldagadt  és jócskán begyulladt, de a vizes borogatás segített rajta.  

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 -1 0 60338

A Vadálló-köves történetekhez egy újabb cikk, ezúttal a Blikkből:

 

Azt hitték, tolószékes lesz, de már a Magas-Tátrába indul a Pilisben lezuhant Magdi - Blikk.hu

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.15 -1 0 60337

Jaja, én is azt szoktam, hogy ráköszönök nyugodt hangon, de egy pillanatra sem lassítok, ugyanúgy megyek tovább, hadd ugasson, elvégre az a dolga.

Ha ennek ellenére nekem jön, akkor viszont elintézem, bár egyértelmű, hogy az sebekkel jár mindkettőnk számára és nagy valószínűséggel a túrának is ott a vége. :/

Előzmény: Törölt nick (60334)
HEV Creative Commons License 2016.12.15 0 1 60336

Az É-i parton sokkal több az olyan út ami csak az igazolófüzetben létezik.

 

http://hevesiz53.blogspot.hu/2013/07/aligatol-aligaig-gyalogos-balaton.html

 

 

Előzmény: Mr. Long (60320)
jzp2107 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 60335

nem arra mentél amerre ő gondolta :-)

Előzmény: V43 1279 (60331)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.14 0 1 60334

Jól csinálod, tanultam az írásodból! :-) 

Egyébként nem akartam ezt írni, de ha már megközelítetted a témát:

Én is beszélgetek velük, és abban a tudatban hogy alapból szeretem őket és ők is szeretnek engem továbbá a kutyák kollektív tudata engem barátnak tekint, mert mentettem már párat ezért hiszem hogy ha meg is ugatnak nem fognak harapni. Jóban vagyok velük, mint általában minden élőlénnyel.

Többnyire kéznyalogatásig is eljutunk... :-)

 

De azért azt tartom hogy van egy szűk réteg a kutyáknál, amelyek kivételek,  amelyiknél nem jönnek be  a praktikák.

Előzmény: annyi baj legyen (60333)
annyi baj legyen Creative Commons License 2016.12.14 -1 0 60333

Ha kutyával találkozom, akkor igyekszem úgy viselkedni, hogy ne lásson bennem se területbitorlót, se zsákmányt, és ő se érezze magát veszélyben. Szóval egyenletes tempóban, egyenesen megyek el mellette. Nem bámulom, és teljesen közömbös hangon igazat adok neki, hogy megugat, de én itt akkor is el fogok menni. Végig igyekszem azt sugallni, hogy látom, hogy ott van, de nem érdekel, mert úgyis megyek tovább. Nem keresgetek követ, nem hadonászok bottal, és nem kezdek el futni sem. A futás azért sem hasznos, mert kiváltja a zsákmányhajtás ösztönét a legtöbb kutyából, és a legtöbb kutya gyorsabban is fut, és tovább is bírja, mint a hátizsákos túrázó. Kővel, bottal pedig azért nem dobálom, mert vagy sikerül elhajtani, vagy nem, de ha összekapcsolja azzal, hogy magányos gyalogos támad, és nem közömbös, akkor a következő túrázónak pláne nekimegy, ha védi a területét. És ugyanúgy, mint amikor pecsétet kérünk egy kocsmában, gondoljunk az utánunk érkezőkre, ne menjünk be nyakig sárosan, köszönjünk, stb, mert a kutyák is ugyanúgy általánosítanak, mint az emberek.

Sok tízezer kilométert legyalogoltam már, és sok kutyával futottam össze, és sok volt, ami húsz centiről ugatott a lábamnál, de eddig a fentebbi módszer mindig bevált, még csak a nadrágomat sem kapta meg egy sem.
Mondjuk benne van az is, hogy a kutyák többsége engem önként gazdának szokott választani :)

Előzmény: V43 1279 (60327)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.14 -1 0 60332

Sokféle kutya van, nehéz általánosítani. Nekem van 3 németjuhászom, teljesen más mind a három kutya, mondhatnám ég és föld.

Szerintem legbiztosabb mindenképpen a futás.

Alapból területet őriznek, ilyenkor ha már nagyjából elhagytad a kapujuk vonalát (az őrzött terület saccolt  felezővonalát ) akkor a legjobb valóban a futás, mert a területük határán meg fognak állni, (99%) és folytathatod a túrát.

 

Van olyan amelyiket szép szóval, esetleg az általad is próbált finom falatokkal is le lehet kenyerezni, de erre én nem alapoznék, mert ha nem jön be akkor már majdnem késő futni, baj van. Ezt csak olyankor alkalmaznám mikor már látszik hogy annyira nem nagy a támadási szándék.

A kiabálás is bejöhet, de már az is egy kiszolgáltatott helyzet, komolyabb kutyáknál nem is ér semmit.

 

És van az a 10 %-nyi eb ami ellen szinte semmi nem segít, csak a nagyon gyors futás, vagy előre, vagy vissza, a bőröd fontosabb mint a túra...

Ilyen a komondor, a kuvasz, a rottweiler, és a komolyabb őrző-védő kutyák amelyek nem csak hangoskodnak, és a nem elhanyagolható darabszámú kiszámíthatatlan eb, amelyre nem áll meg semmiféle szabály, bármit csinálsz megharap. 

(Grábóc mellett láttam ilyen rottweilereket, kennelben, remélem nem szokták szabadon engedni őket, mert nagyon durvák voltak így is.)

 

Egyszer jártam így, éppen itthon, az Alföldön, Lajosmizse felé a zöld jelzést akartam bejárni, és egy bekötőútnál járva észrevett egy kuvasz...

Túl voltam a visszafelé-menekülési ponton, így aztán sprint előre! 25.2 km/h-t mért a GPS, utoljára középiskolában 400 méteren, rekortánon futottam ennyivel...:-))

 

És vannak a kutyariasztók, de annyira nem vagyok fostos hogy olyanom legyen.

 

Előzmény: V43 1279 (60327)
V43 1279 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 60331

Igen, ez jutott eszembe nekem is, de azt nem tudtam hová tenni, hogy arrébb mentem és azok után is odarohan. Szerencsére a kuvasz volt a békés, bele sem gondolok inkább mi lett volna fordítva :S

Előzmény: jzp2107 (60329)
V43 1279 Creative Commons License 2016.12.14 -1 0 60330

Egy aszfaltos úton haladtam félhomályban és balról egy útkereszteződésből érkeztek. Én letértem jobbra az útról, az út melletti füves területen kerültem. Jobbra egy bekerítetlen ház (bentről világosság szűrődött ki) volt, legrosszabb esetben egy hangos Hilfe!-t üvöltöttem volna. A futás szerintem sem a legjobb, de adott esetben jobb ötletem nem volt és be is vált. Viszonylag ápolt dögöknek néztek ki, de akkor is durván átlépték illetékességi területüket, már ha volt ilyen.

Mondjuk egy km-rel ez előtt meg egy dombtetőn lévő háztól, ami szintén kerítés nélküli volt (az alatti lévő szerpentines úton mentem) futottak le tőlem kb 50 méternyire  szintén két kutya...úgy látszik ez egy ilyen környék.

 

Távolabbi kép: a felső jobb oldali fehér háztól rohangásztak le. A végére nagy nehezen előrekerült a gazdájuk is.

Előzmény: akárkibárki (60328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!