Keresés

Részletes keresés

Bubuka54 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57790
Sziasztok! Mindenkinek nagyon kellemes délutánt és estét kivánok.
Végre én is készen lettem egy-két munkámmal.
Előzmény: pumukli9 (57789)
pumukli9 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57789

KEDVES SZÜLINAPOSOK, ÉS NÉVNAPOSOK, KICSIT MEGKÉSVE DE

SZERETETTEL GRATULÁLOK.

 

Betegeknek mielőbbi gyógyulást kívánok.

Nálunk telt ház volt. Mindenki itthon volt egy jó pár napot.

Az 1 éves unokám az előszobában lerendezte a tapétát.

Olyan jól elvoltunk. Szombat délután a családi program sárkányeregetéssel telt. Nagyon jól repültek. A paplan sárkányok

 

Készülök a nagynapra a fiam esküvője 08. hó 23. lesz.

Ha időm engedi, majd jövök. Addig is puszi mindenkinek.

Eszter

  unokáim Levente és Kende

szirmok Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57788

Pmárti!

 

Megköszönném, ha ezt nekem is átküldenéd.

Viki

Előzmény: pmárti (57785)
csirip46 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57787

Na, ez nem lett kattintos. Talán most?

 

Horgolás-hogyan
Előzmény: csirip46 (57786)
csirip46 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57786

Mackala. Üdv a családban. Légvonalban egészen közel vagyunk egymáshoz, Dunapatajon lakom:-)

A képtáramban a Horgolás-hogyan albumban egész érthetően van "elmagyarázva" a horgolás.

http://csirip46.xfree.hu/114993   

Felrakok egy oldalt, itt video filmek vannak, hogy hogyan kell horgolni. Vannak olyanok, ahol nem úgy tartják a tűt, ahogy mi, de ez ne izgasson. A lényeg, hogy a horgolótűt figyeld.

http://www.youtube.com/results?search_query=crochet&search_type=&aq=f

Előzmény: mackala (57778)
pmárti Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57785

Mackala!

Ha eddig még nem találtál képetket a horgolótű vastagságának beazonosításához itt felteszem, de ha kéred @-ben nagyobb felbontásban is elküldöm ! Sok sikert  Márti

Előzmény: mackala (57778)
Andi171 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57784

Ezt a könyvtár-dolgot nem tudtam. Hát, most már csak a két utolsó évre nem vettük meg a Barbarának, de talán majd Ádám is tudja használni őket, amikor sor kerül rá.

Mondtam neki, nekem úgy tanulj, hogy ugyanabba az iskolába menj, ahova a Barbara jár!   :-)

 

(Juj, már csak két hét ezen kívül, és kezdődik az iskola, és még jujjabb, nekem már csak négy hét ezen kívül, és kezdődik újra a dolgozás...)

Előzmény: LRJudit (57782)
LRJudit Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57783
Előzmény: LRJudit (57782)
LRJudit Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57782

Tankönyvhöz!

Erre konkrét törvények vannak, de nem ismerem pontosan. Az egyikem megkapja, a többi kölcsönözte. Érettségihez ki tudta venni a könyvtárból, amire szüksége volt.

Előzmény: Andi171 (57780)
pmárti Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57781

Szép napot mindenkinek!

Lrjudit!!!  Megjött! Köszönöm írok ,@-t . Pusszancs!

 

Csopi 47 topjának a leírását tudja valaki hogy hol lelem? :-))) Bizgatja a fantáziámat!

A horgolótű vastagsághoz képet  próbálok feltenni a DIANA újságban  mintha lett volna megkeresem.

Andi171 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57780

Annamária, én úgy tudom, hogy akit egyedülálló szülő nevel, annak is ingyen van a tankönyv. Nálunk legalábbis így volt, amikor nekem nem volt férjem, vagy ez iskolától-önkormányzattól függ?

De arra is figyeljetek, ha így van, hogy a lányom gimnáziumában például az ingyenkönyveket év végén vissza kellene adni, így ott nem kértük, hanem kifizettük, hogy majd ha készül az érettségire, akkor legyen mit elővennie.

Előzmény: Annamária36 (57767)
mackala Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57779
Bocs,  Jolimama levelében megtaláltam a választ. Köszönöm.
mackala Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57778

Jolimama, LRJudit!

 

Nagyon köszönöm a gyors segítséget! Már ki is nyomtattam az útmutatót:)))

Pakson lakom. Az én ismeretségemben senki nem horgol, de drukkolóm akad,aki már mondta, hogy ha megtanulok horgolni,akkor csinálhatnék neki egy topot.:) Mondtam, hogy számomra is a ruhadarab horgolása a végcél:))

 

Nem gond, hogy a terítőhöz vékonyabb fonalat írnak?

ZsebiB Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57777

Sziasztok Lányok!

 

Már megint meleg van.... Nem tudom, hogy mikor mit vegyek fel, hogy ne fázzak reggel és napközben se süljek meg.. szörnyű! :)

 

 

Jolimama! Köszönöm szépen, tényleg rám fér a pihenés.. Savaria Karneválra megyünk Párommal, már szinte csak ezen jár az eszem :)

 

 

Vmartina! Coral bordó fonalból készítettem a táskát, buklé hatású fonal, de nem az a finom puha fajta, hanem a keményebb változat, nem tudom sajnos az anyagösszetételét. A tetejében a fehér az Kézivarázs fonal. Kollegina választása volt a szín :)

 

 

Üdv Mindenkinek, szép napot! :)

 

 

ZsebiB

Előzmény: Jolimama (57757)
LRJudit Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57776

Szép jóreggelt Mindenkinek!

Mackala!

Jolimama feltette neked az iránymutatót. A 20-ast én pl. 1.25-össel tanultam, mostanában 1-essel készítem. A kisebb tű segíthet a hullámzás megszüntetésén. A 20-as cérna, az egy kellemes vastagság sokmindenre használható. Csináltam már szalagos terítőt kb. 15-ösből, pedig azt mindíg jóval vékonyabból ajálnják. A minta kijött. Előfordul, hogy egy-egy minta hullámos, de keményítéskor rendeződnek a sorok. Ha elárulod kb. melyik égtájon laksz, előfordulhat, hogy van segítség a közeledben. Van két topiktársunk, akik itt ismerkedtek meg és néhány háznyira laknak egymástól. Bármikor van kérdésed, tedd fel, idővel előkerül valaki, aki tud segíteni.

Előzmény: mackala (57773)
Jolimama Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57775
mackala, szia!

10-es - 1,25-2
20-as - 0,75-1,5
30-as - 0,75-1
40-es - 0,75-1
60-as - 0.6-1
80-as - 0,60-0,75
100-as - 0,6-os

Ezek csak tájékoztató jelleggel vehetők figyelembe. Nagyon függ attól, hogy hogyan horgolsz.

Ha vastagabb cérnából horgolod a mintát, előfordulhat, hogy pöndörödik, de az is lehet, hogy az eleinte pöndörödő ahogy horgolod, kiegyenesedik.
A közbülső láncszemek változtatásával lehet alakítani.

Érdemes még megnézni

ezt az albumot
Szép napot Mindenkinek!
Előzmény: mackala (57773)
pilcher Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57774

Üdv Mindenkinek! Hosszú távollétem oka szabadság illetve azt követően a munkába való "visszatérés és utolérés" volt, valamint, hogy végigolvastam a hetvenvalahány oldalt. Sajnos nem tudtam minden kézimunkát megcsinálni, amit beterveztem, így Nuska kalapja és Nyuszturenka seprős leányzója még mindig várólistán van.:(

Xszemeseket viszont készítettem, de még meg kell buherálnom a fényképezőgépemet, hogy mutathassam is.

Az albumokról: valóban keresztszemes albumok, a fekete színűek erdélyi minták, a piros-kékek palócok.

mackala Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57773

Sziasztok!

 

Nagyon szeretek kézimunkázni, de horgolni nem tudok. Olvasva a fórumot kedvet kaptam, hogy megtanuljak. Sajnos kezdőknek való horgolókönyv nem kapható, így összeszedett infók (net, régi Fürge Ujjak stb) alapján próbáltam elsajátítani az alapokat. De van néhány kérdésem, ami számotokra biztos könnyen megválaszolható de nekem....:))

Kérlek segítsetek.

 

Milyen horgolótű méret kell a 20,40,60,80,100-as cérnákhoz?

 

Ha egy mintához 100-as cérnát ajánlanak 20-assal neki se álljak, mert nem jön ki a minta? Bevallom megpróbáltam egy 1,25-ös tűvel és 20-as cérnával de az ötödik sornál úgy hullámzott a vitrinterítő széle a sok szaporítás miatt, mint a Balaton? Lehet, hogy így kell lennie, de jelenleg itt feladtam:))

 

Örököltem egy csomó horgolótűt, de lekopott róla a számozás. Hogy tudnám beazonosítani a méretét?? Valószínű van közte nem csipkehorgolásra alkalmas is, mert bár ezen találtam számot (1-est), akkora a feje a többihez viszonyítva, mint ház. Ez gyanússá tette a számomra:)))

 

Ha tudtok kérlek segítsetek.

 

Nagyon köszönöm.

 

 

 

 

vmartina Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57772

Szedit!

Egyenesre csináltam,de a következőn kicsit kerekítenék.

Segédanyagnak ajánlom még Annamari honlapján az uzsonnatáska leírását. A bélésen keresztüli  kifordításához remekül szolgál.

Csöpi!

Nagyon tetszik a top,amit horgoltál.

Zsebi!

Miből csináltad a táskát? Szép a színe, kicsit fényesnek tűnik az anyaga, jó lett.

 

 

Előzmény: szedit99 (57770)
szedit99 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57771
Kedves Panni!

De tudtam én is élvezni az "abszolut szaadságot" dolgozós koromban! A gyerekek táborban, a párom a munkahelyén étkezett, én hideg kaján....! A párom akkor lett nyugdíjas, mikor én. A gyerekek addigra megcsaládosodtak, be-be ugrottak ebédre családostul, anyám a közelünkbe költözött, hozzánk járt ebédelni. Én csak főztem, főztem, mert a "naygmaminak úgysincs semmi dolga....". Most meg már energiája, de főzni kell, ha két személyre is. Csak mosogatni ne kéne!!!
Előzmény: Kereszt_szem (57769)
szedit99 Creative Commons License 2008.08.12 0 0 57770
Köszönöm! Remek félretett anyagaim vannak, mert én is gyűjtögető vagyok. Leírásod alapján egész belelkesedtem! Anyag rengeteg, a család nagy hát rajta! Lesz miért elővennem aszekrényből a varrógépet. És ha már előveszem, megcsinálom a rég tervezett apró alakításokat is. Még csak annyit: a fölső szél /gumiház/ egyenes?
Előzmény: vmartina (57768)
Kereszt_szem Creative Commons License 2008.08.11 0 0 57769

Jolimama  

 

Kőszönöm a figyelem felhivást. Megnéztem, de ezek igazi keresztszemes minták, régen varrtam ilyeneket is, de leszoktam róla, amióta rájöttem a rececsipke izére. 

Ehhez hasonló mintakönyveim szép számmal vannak. Ha valaki érdeklődne ilyen tipusu minták iránt szivesen segitek. Jelenleg élvezem az abszolut szabadságot,  már egy hete csak hideg kaján vagyok, uszodába jártam, jókat beszélgettem  barátaimmal,egy szóval nem csináltam szinte semmit. Kézimunkázásra sem volt időm, igy  nagyon lassan haladok egy ujabb Szedit féle teritő varrásával. De ennek lassn vége, mert megjönnek  a gyerekek a nyaralásból, és megyek vissza a csónakházba.   

 

Panni

 

Előzmény: Jolimama (57757)
vmartina Creative Commons License 2008.08.11 0 0 57768

A táska mérete kb 42X38 cm. A szabásmintát egy újságpapír adja, az alsó sarkait lekerekítettem. Az anyagot egy piaci árustól vettem szoknyaként 200 Ft-ért. Még maradt is belőle egy jókora darab. Kiszabtam az anyagot és egy ugyanekkorát közbélésnek egy agyonmosott fehér pólóból, amit a fiam kirakott, hogy jó lesz az autószereléshez vagy mosáshoz. Egy fehér vászonanyagból készült a bélés, amire még összevarrás előtt került rá a zseb. Ezt kétfelé osztottam, az egyikbe pont belefér a telefon, a másikba pedig igazolványok, stb..

A bélést és a közbéléssel megerősített előlapot úgy varrtam össze, hogy legyen egy kb 2 cm-es "gumiház". Ebbe fűztem bele a fogóját. Ez pedig úgy készült, hogy egy korábban tönkrement melegitőnadrág szokásosnál kicsit vastagabb megkötőzsinórját használtam fel hozzá.( Erre jó, ha az ember mindenfélét gyűjtöget, majdcsak jó lesz valamire:-o).

2db kb 85x5 és fél cm fehér vászonanyagot hosszában összevarrtam, kifordítottam és ezekbe belehúztam a kb 80 cm-es zsinórokat. Ezeket belefűztem a táska  " gumiházába". A zsinórokat is és az anyagot is jó erősen összevarrtam  egy kőrré és az összevarrást , hogy ne látszódjon, belehúztam a "gumiházba".

Remélem segíthettem.

Előzmény: szedit99 (57743)
Annamária36 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 57767

Szép estét Mindenkinek !

 

Hát sajnos kisfiam elhasalt de csak annyi volt a gond,hogy egy autóhoz közelebb ment mint szabad lett volna. Oktatója azt mondja,türelmetlen. Órát nem kell venni plusszba,jövő héten megint mehet. (kb.itt is 150ezer az egész)

Vígaszul elmentünk levásárolni a beiskolázási utalványt (munkahelyen adtak 20700Ft/gyerek).

-5.1-es hangfal(ak) Danikának

-legújabb Sims az Esztinek

-scennelő+nyomtató  anyukának

És került füzet,ceruza,toll,körző...... Az a baj,hogy ezekkel az utalványokkal a könyveket nem lehet megvenni pedig az lesz majd a sok.

csirip46 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 57766
Na elszállt az előző az éterbe. Akkor esmételten.
Gyönyörüek a minták. Valamikor csak xszemeztem. Nagyon sok könyvem van. Már egyszer rá kéne szánnom magam egy kis scennelésre. A tiszavidéki fent van a képtáramban. Van még mezókövesdi, beregi, orosz, ukrán, székely stb. mintakönyvek.
Sajnos van amelyik nem fér be a gépbe, mert akkora tábla.
Előzmény: Jolimama (57763)
szirmok Creative Commons License 2008.08.11 0 0 57765

Kedves Csöpi!

 

Nagyon szép lett ez a top. Megkérdezhetem hányas tűvel és milyen fonalból csináltad? A legfölső harmadának a mintáját elkérhetem?

Köszi, Viki

 

 

Előzmény: Csopi47 (57749)
Jolimama Creative Commons License 2008.08.11 0 0 57764
Csopi, nagyon szép lett a top és a nyakbavaló is.
Elhiszem, hogy megtetszett a menyednek.
Előzmény: Csopi47 (57762)
Jolimama Creative Commons License 2008.08.11 0 0 57763
Azért biztos, hogy tudják használni.
Előzmény: csirip46 (57761)
Csopi47 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 57762

KEDVES MINDENKI!

 

Bocs,hogy csak így szólítalak benneteket,de megint sietnem kell.

Tegnap elvittük a gyerekeket, aztán ma ágynemű,takarítás,hűtőolvasztás /az még folyamatban/, a Polgármesteri Hivatalnak még egy levelet meg kell írnom.

 

Köszönöm a dícséretet,de ha Ti nem segítetek azzal,hogy hol keressem,nem bíztos,hogy rátalálok.

Ezt a kislány választotta. Kicsit féltem Tőle,de nem olyan bonyolult. Háromféle mintából van, ha valakit érdekel,megvan a mintája.

 

Fölrakom ide az eredetit.

 

 

 

A nyakbavalókat Horgicának ötlete alapján készítettem. Olyan jó,hogy mi találkoztunk. Nagyon sokat segített.

 

Talán egy két napon belűl egyenesbe jövök,visszaolvasok és akkor személyesen válaszolok mindenkinek.

 

Puszillak benneteket,vár a gépelés és a hűtő.

 

Ezt még el kell mondanom. Az én menyemet hiába kérdeztem,hogy csináljak e neki topot,azt mondta már tavaly is,hogy nem kell. Nem értékeli a kézimunkát. Most mikor meglátta,egyből választott egyet,hogy talán még az idén lersz olyan meleg,hogy hordhatja,ha megcsinálom.

Ilyenkor jó,hogy nem tudok elaludni és éjfélig szoktam horgolni.

 

Sziasztok,mindenki vigyázzon magára.

Csöpi

csirip46 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 57761
Jolikám. Ez xszemes. Ha jól látom, sok a tiszavidéki is benne. Kereszt szem pont forditva, rececsipke és recehorgolás mintákat keres és abból készíti az xszemest. És nem népi motivumost szeretne.
Előzmény: Jolimama (57757)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!