Keresés

Részletes keresés

ceteris Creative Commons License 2006.11.18 0 0 3427

Nem használ:((

Most semmit sem....gondolhatod, hogyan néz ki a képem...és viszket, fájogat is.

Korábban dermovate krém, időnként tabletta is ..... de nem akarok már szteroidot használni, inkább a ragya:)

Előzmény: halmus (3423)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.11.16 0 0 3426
Háromból kettő! Ez jó arány! :) Bocs, nem bírtam kihagyni.

Voltam a sebészeten, mert elvágtam az ujjam összevarták. Tetanusz beadás közben a nővérke megkérdezte, mik azok a foltok a fenekemen. Mondtam, hogy sömör. Mondta, hogy olvasott nemrég róla és kérdezte, hogy tényleg nem lehet-e egyáltalán semmivel gyógyítani? Mondtam, hogy nem, picit elcsevegtünk néhány mondat erejéig, majd ezzel zárta: "bizony, szörnyű dolog ez annak, aki _összeszed egy ilyet_".

Már sokszor leírtam itt is, de mégegyszer:
TÁJÉKOZTATÁS, TÁJÉKOZTATÁS, TÁJÉKOZTATÁS!!!
Előzmény: macmelon (3424)
halmus Creative Commons License 2006.11.16 0 0 3425
Az én körmöm kb. 18 éve pszoris. Egy kórházi bőrgyógyászati kezelés során jött elő, akkor azt mondták, hogy most tudatosult bennem, hogy pikkelysömöröm van. Először a körömágynál kezdett megbetegedni. Azt mondták, ez a klasszikus psoriasis.. Akkor még nem tudtam, hogy ez végig fog kísérni. Azóta évről-évre, nyaranta a körmöm szinte teljesen leválik, fel lehet nyitni, aztán ősz felé szépen elkezd nőni, begyógyul a körömágynál, mostanra elviselhető. Körömlakkal lehet korrigálni. Legutóbbi kórházi kezelés alkalmából Dermovate oldatot kaptam rá. Te mivel kezeled?
Előzmény: Laja73 (3286)
macmelon Creative Commons License 2006.11.16 0 0 3424
Depresszió: NINCS
Pikkelysömör: VAN
Változás: NINCS
Előzmény: halmus (3422)
halmus Creative Commons License 2006.11.16 0 0 3423
Helló! A dr. Michaels ilyenkor a téli időszakban is hatásos neked? Én 4 éve használom, de csak tavasztől őszig jó. Mi a tapasztalatod? Használsz mellé valami mást is?
Előzmény: ceteris (3405)
halmus Creative Commons License 2006.11.16 0 0 3422
Inkább bedepressziózott, mint meggyógyult. Én új belépő vagyok ebbe rendszerbe. Olyan rossz a mostani állapotom, hogy be is depressziózhatnék. Egy hónappal ezelőttig használt a dr. Michaels, de azóta semmi nem használ, amit magamra kenek. Dipron, Dermovaton, stb. ezeken  már túl vagyok. 25 éve nyúz a kór.
Előzmény: Törölt nick (3419)
henci2 Creative Commons License 2006.11.16 0 0 3421
Sajnos, nem tudunk újat mondani egymásnak. Bár tudnánk!
napalm. Creative Commons License 2006.11.15 0 0 3420
jó is lenne...
Előzmény: Törölt nick (3419)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.15 0 0 3419
úgy látom mindenki bedepressziózott vagy meggyógyult....a fórum haldoklik...ennyi lett volna?
ceteris Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3418

Az nem:))

A szötökában beszélgettem a hölggyel, akinek a lány az USA-ban él...a férje orvos, és álltólag jó gyógyszerek vannak rá..... nagyon komolyan én sem vettem:)

Amúgy, nyugis életmód mellett ritkábban jön ki ..... , de az én munkám meglehetősen stresszes...

Ha csak a fejemen vagy a könyökömön lenne...de nekem az arcomon van főleg:(

Előzmény: macmelon (3413)
yi-dvags Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3417
bocs, most látom, hogy voltál már orvosnál. elnézést. most már eldugulok
yi-dvags Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3416
ja és kapkodás helyett azért elmehetnél mondjuk a bőrgyógyászati klinikára is, az sem árthat ;)
yi-dvags Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3415
szőrtüszők: sokszor én sem tudom eldönteni, hogy mi az, de biztos ami biztos, bekenem :) mondjuk ezt én sem tartom a legtudományosabb módszernek :)

én csak a kezem kenem, épp azzal, ami van itthon. Egésze testre egyszer kaptam egy Linola Fett nevű szert, ez kifejezetten psoriasisosoknak készül. Heti 2-3-szor érdemes ezzel zuhanyozni, vagy 1-2szer kádfürdőt venni. szerintem nagyon jó hatású (asszem recept nélkül kapható. most kaptam a kezemre egy gyógyszertárban kotyvasztott krémet, ami hatásában jó, csak iszonyú zsíros, és ezer év, mire beszívódik.

daivonex csak receptre kapható

gyógysampon: most valami barna gyógyszertári üveges folyadékot kaptam, a nevét nem tudom pontosan, mert már félig leázott a címkéje. Vmi Lauryl..., ha minden igaz.
előtte volt egy kénes krém állagú gyógysampon, de ez az utóbbi nekem hatásosabb, és ami fontos, szagtalan (a krém kicsit büdös volt.)
fejre van még egy szintén gyógyszertárban készítendő krémem is, amivel este bekenem, reggel meg a samponnal megmosom. így most (lekopogom) egész jól rendben tudom tartani, azért a cserepadon ott figyel a jó öreg Diprosalic, a úgy érzem, gáz van, leápolom vele :)

Szó ami szó, idő- és pénzmilliomosként egyszerűbb lenne a psoriasis kezelése.
Előzmény: Kimgus (3414)
Kimgus Creative Commons License 2006.11.04 0 0 3414
Köszi, hogy irtál. Igen, ez a figyelés kezd már nagyon az agyamra menni, márcsak azért is, mert nekem a sömör előtt is eléggé pattogós volt a bőrőm, a lábamon sokszor a szőrtüszők begyulladtak és pici piros pont lett körülöttük. Úgyhogy most már azt sem tudom, mit kenek...hogy sömör lesz-e vagy csak egy patti.
Amúgy a bőrkiszáradásra bármilyen hidratáló krém jó? Én először azt gondoltam, hogy valamilyen olajjal fogom magam kenni, de aztán a rádióban hallottam egy bőrgyógyásztól, hogy gyakorlatilag minden olaj száritja a bőrt, még a babaolaj is, egyedül a növényi kivonatot tartalmazó olajok nem.
Az a legrosszabb az egészben, hogy bár olvasom itt a fórumot is meg mindent, ami ezzel kapcsolatos és mégis annyira tanácstalan vagyok, kapkodok fűhöz-fához, de biztos mindenki igy volt ezzel az elején vagy még mindig igy van vele...
A Daivonex recept nélkül is kapható? És milyen gyógysampont használsz? Bocsánat a sok kérdésért, de ez az első eset, hogy sorstárssal tudok beszélni :)
Előzmény: yi-dvags (3404)
macmelon Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3413
:)
Egyébként az kiderült, hogy milyen gyógymódról van szó?
Előzmény: ceteris (3410)
henci2 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 3412
:-))
Előzmény: ceteris (3411)
ceteris Creative Commons License 2006.11.02 0 0 3411
Sömije válogatja...na meg a hit!:)
Előzmény: henci2 (3409)
ceteris Creative Commons License 2006.11.02 0 0 3410

Nem mondtam, hogy mindenkinek használ....ráadásul nekem is úgy mesélték .....

ott sincsen kolbászból a kerítés....ilyen lüke azért nem vagyok:))

Sok bűnös gént megtaláltak...de ezzel nem vagyunk kisegítve... momentán egy életre szól, ahogyan idézted!

Előzmény: macmelon (3408)
henci2 Creative Commons License 2006.11.02 0 0 3409
Infra???? Ilyet még nem hallottam! Szerintem az infralámpa egyáltalán nem jó sömörre.
Előzmény: sankó46 (3406)
macmelon Creative Commons License 2006.11.01 0 0 3408
"Állítólag az USA-ban van már rá gyógyszer, csak még nem ért ide"

Persze és ott a kerités is kolbászbl van. Mindenesetre az amik még nem tudnak róla. Pl.: "Psoriasis is a chronic lifelong condition. There is currently no cure but various treatments can help to control the symptoms." http://en.wikipedia.org/wiki/Psoriasis
És még nem írok ide 100 forrást. Viszont legalább az oka, mechanizmusa egyre jobban ismert, (bár még nem ismert).
Előzmény: ceteris (3397)
macmelon Creative Commons License 2006.11.01 0 0 3407
Üdv a fedélzeten! :( Olvasd vissza a fórumot sok infó van! De persze gyógymód nincs.
Az Elocom nem "csodaszer", hanem egy szteroid. Arra, és annyira jó és rossz, ahogy korábban volt róla szó.
Előzmény: sankó46 (3395)
sankó46 Creative Commons License 2006.11.01 0 0 3406

Szia zsoca!

Már a műtét előtt is elég sok foltocskám volt, de utána félelmetesen elszaporodott. Nem adtak nekem különösebb gyógyszert semmit. A 10 napos török napfény majdnem teljesen rendbehozott, vagyis nekem a napfény tök jó! Csak az a baj, hogy nem mehetek hetenként 10 napra T.országba, mert munka, pénz, család blablabla. Lehet, hogy az infralámpa lenne a megoldás?

ceteris Creative Commons License 2006.11.01 0 0 3405

Szia Zsoca!

 

A szteroidokkal nagyon kell vigyázni! Nekem a vérképemre, izületeimre nem voltak károsak, de a krémektől az arcbőröm totálisan elvékonyodott:(( Így hát, legyen bármi....nem kenem, mert így napra sem mehettem a nyáron:((

A szteroidokkal leszámoltam, de Dr. Michaels-szel is, mert szép sima lett tőle a bőröm, viszont vörös, mint a főtt rák...allergiás vagyok valamelyik összetevőjére...majdnem minden kencével így vagyok.....

 

Nálam csak izületi kopás a sömi mellékhatása...hála Istennek!

Sajnálom, hogy nálad ilyen szövődmények is vannak!

Nem tudnak olyan gyógyszert adni, ami nem aktivizálja az izületi fájdalmaidat?

Jobbulást kívánok!!!

Előzmény: -=Zsoca=- (3401)
yi-dvags Creative Commons License 2006.11.01 0 0 3404
hajhullást tudtommal nem okoz. vannak olyan periódusok, amikor az embernek kicsit jobban hullik a haja. esetleg szedjél revalidot.

más: gyógyulás vagy tünetmentesség. Tény, hogy teljesen kigyógyulni nem lehet ebből egyelőre, viszont tapasztalatom szerint ha még egészen apró korában felfigyelek egy kis pöttyre, és azonnal elkezdem kenegetni, teljesen elmúlik. lehet, hogy máshol aztán megint megpróbál előbukkanni, de a lényeg, hogy figyelni kell.

persze lehet, hogy akinél nagyon aggressziven terjed, annál ez a módszer nem válik be. nekem ált ott lettek nagyobb foltjaim (a legnagyobb kb egy 20 Ft-os nagyságú), ahol nem vettem észre, hogy előjött.

Viszont kezdek bízni a Daivonexben. 2. hete használom, a hámlás teljesen megszűnt, s a színük is halványodott. A fejem is egészen rendben van, pedig csak a gyógysamponnal mosom naponta.

cserébe a tenyerem kezd ramaty lenni, de ha naponta kétszer bekrémezem (sima kézkrémmel), akkor rendben van.
tanulság: már most kesztyűt kell hordani, mert a hideg meg a szél iszonyúan kiszárítja.

Mindegy, ha ilyen állapotban átvészelem a távfűtéses téli időszakot, nagyon boldog leszek.
Előzmény: Kimgus (3403)
Kimgus Creative Commons License 2006.11.01 0 0 3403
Sziasztok!
Én még új vagyok, a fórumon és a psoriban is...32 évesen az idén jött ki rajtam. A nyár óta olvasgatlak benneteket, akkor voltam a legszarabb állapotban (eddig), a nyár végén kerültem börgyogyihoz, Elocom, A vitamin és Polytar sampon, ami alig használ. Nekem a lábszáraimon voltak jó nagy foltok a combom fele kezdett terjedni és néhány pötty az alkaromon. Na meg a fejem tele. A bőrgyógyász szerint (1 hónappal ezelőtt )tünetmentes vagyok, de most megint jelentkeznek mindenhol pöttyöcskék. Amúgy szerintetek okoz a pikkelysömör hajhullást? Én úgy veszem észre, hogy a nyár óta mintha jobban hullana a hajam, sokszor egy fésülködés 30-40 hajszál ára. Vagy ez valami más?
Eaglet Creative Commons License 2006.11.01 0 0 3402
Üdv. Mindenkinek !  Nekem három hét alatt Harkányban tünetmentes lett a pszorim.
-=Zsoca=- Creative Commons License 2006.11.01 0 0 3401
sankó46: Az, hogy beborított a sömi, egészen biztosan nem attól van, hogy megsértették a térdeden, sokkal inkább magától az operációtól. Nekem is kellene már évek óta vagy két-három műtét, de nem akarom megcsináltatni, pontosan a sömör miatt. Az is lehet egyébként, hogy a műtéttel kapcsolatosan kaptál olyan szert (nagyon erős szteroidot), amitől beindult a sömid, de egészen biztosan nem attól borított be, hogy belekaptak a borotvával egy helyen.

ceteris: Én a Proenzi3-at használtam, de nagyon pórul jártam vele. Az ízületi problémáim akkoriban még alig-alig okoztak helyenként nagy fájdalmat, inkább csak általánosak voltak. Pontosan ezt szerettem volna, amit te is leírtál: megelőzés még időben, fiatalon.

Ahogy elkezdtem szedni a Proenzit, azonnal súlyosbodott a helyzet! Az ujjaim elcsavarodtak, csontkinövések(!!!) jelentkeztek rajta az ujjperceknél és egyáltalán, rettenetes állapotba jutottam. Sajnos sokáig nem kapcsoltam, hogy ettől a készítménytől lett a gond. Ahogy abbahagytam, azonnal megszűntek a feszítő fájdalmak és mára már a kinövések is eltűntek. Az elcsavarodások megmaradtak, de azt mondják, ezek a sömitől amúgyis lennének. A Proenzi valószínűleg katalizátorként működött, felgyorsítva az izületek rendellenes fejlődési folyamatát.

Egyébként nagyon hasonló tüneteim vannak a Diclofenac és Diclac szedésétől is, nagyon rosszul reagál rá a szervezetem sajnos. Egy másik problémám kapcsán szednem kellene a Diclac 75-t, de 3-4 szem után abba kellett hagynom, mert néhány ujjam elcsavarodott percei megintcsak iszonyú fájdalomnak indultak és nem tudtam behajlítani őket.
ceteris Creative Commons License 2006.11.01 0 0 3400

Sajnos az izületi szövődmények gyakoriak...aki tudja, hogy pszoris, az szedje valamilyen formában a bio-glykozamint...és ellenőriztesse időnként az izületeit, mert amikor fájni kezd, már lehet, hogy késő!

Én elég fiatalon egy csípőprotézist köszönhetek neki..... 47 éves koromban már elkezdődött az elhalás (addig semmit sem észleltem) ..... 54 éves koromig húztam,

tavaly végre megműtettem...szuper érzés fájdalom nélkül élni! De figyelni kell a többi izületre is!

Előzmény: M. Edina (3387)
dokijano Creative Commons License 2006.10.31 0 0 3399
Én mást nem használok, tehát egyértelműen a stopper! Mit használsz még?
Előzmény: dűzni (3396)
ceteris Creative Commons License 2006.10.31 0 0 3398

Szia henci!

 

Régen váltottunk szót:)

Most éppen a Dr Michaels-szel kísérletezek.....

rosszabb még nem lett:)

Előzmény: henci2 (3394)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!