Keresés

Részletes keresés

pongracz13 Creative Commons License 2006.11.13 0 0 152
Sziasztok! Szerintetek porzsákos vagy porzsák nélküli porszívót érdemes venni. A Corában az eladó azt mondta, érdemesebb a zsákosnál maradni. Vajon miért? Érdekelne még a DeLonghi vizese is, de elég macerásnak tűnik. Jól látom?
Teaway Creative Commons License 2006.11.07 0 0 151

"Aztán egymás mellé tettük a kettőt. A gyanú beigazolódott: nem csak a külső gyanúsan hasonló, de belülről a két szerkezet teljesen tökéletesen megegyezik, és a szűrők is csereszabatosak. Vagyis alighanem ugyanarról a gyártósorról kerülnek le"

 

 

Ez azért van, mert a két cégnek közös múltja van: cégtörténet

Előzmény: mephisoft (147)
mephisoft Creative Commons License 2006.11.07 0 0 150
Igen, ZO6352.
Előzmény: Teaway (149)
Teaway Creative Commons License 2006.11.06 0 0 149
Ez melyik? ZO6352?
Előzmény: mephisoft (146)
mephisoft Creative Commons License 2006.11.06 0 0 148
A 'veszélyességi leírást' sikerült letöltenem, de nem sikerült bejutnom a Web lapra...

A leírás szerint tűzveszélyes. Nincs olyan veszély, hogy befújom a porszívóba, és az egész fölgyullad-fölrobban?
Előzmény: Törölt nick (108)
mephisoft Creative Commons License 2006.11.06 0 0 147
Még annyit, hogy én is megnéztem a híres Lux Royal porszívót a szomszédomnál. Azt el kell ismernem, hogy masszívnak néz ki, de ugyanakkor őskori szörnyeteg benyomását kelti - különösen az én high-tech csilivili szerkentyűm mellett. A fogó része, a teleszkópja és csatlakozások kifejezetten gagyisztikusak.

***

Ehhez még OFF adalék: Ugyanez a szomszédom megvette a Lux Royal levegő szűrőjét is, szintén 200e (vagy csak 160?) körüli áron. Én is megvettem az Electrolux hasonló szerkentyűjét (akciósan 69eFt). Aztán egymás mellé tettük a kettőt. A gyanú beigazolódott: nem csak a külső gyanúsan hasonló, de belülről a két szerkezet teljesen tökéletesen megegyezik, és a szűrők is csereszabatosak. Vagyis alighanem ugyanarról a gyártósorról kerülnek le, csak az egyikért normál árat kérnek a boltban, a másikkal pedig az ügynökök szemérmetlenül kopasztanak. Ezt én már aljasságnak is nevezném. (Pl. amikor az aszthmás-allergiás gyerekéért aggódó szülőket beszélnek rá ilyenre, akik akkor is megveszik, ha igazából nem engedhetnének meg maguknak ilyen kiadásokat.)

Ugyanakkor ezt nem ajánlom senkinek: miután folyamatosan ment egy hétig, a szűrőben alig gyűlt össze egy kis por, az ágy alatt pedig ránézésre semmivel sem gyűlt össze kevesebb, mint korábban. De az is lehet, hogy pechem van, és hibás a ketyere: egyrészt túlságosan is erős ózón szagot áraszt, másrészt általában elég halk - lehet mellette aludni, bár egyrtelműen hallatszik -, de néha kicsit felerősödik a hangja. Szerintem nem mecahnikus jellegű a hang, hanem mintha egy trafó zúgna ... Jövő héten viszem a szervízbe, meglátjuk mi lesz belőle - majd tudósítok.
Előzmény: mephisoft (146)
mephisoft Creative Commons License 2006.11.06 0 0 146
Nos, már több mint egy hónapja megvan a porszívó, és mivel privát levélben rákérdezett valaki a dologra, gondoltam itt is megosztom az eddigi tapasztalataimat...

(Az Electrolux Oxy 3 motoros fejű változatáról van szó, elvben 120e körül van az ára, de gyakorlatban mindig akciós, így 80e.)

A porszívó továbbra is minden bekapcsoláskor kicsit büdös. A dologra nem találtam jobb magyarázatot, mint hogy a porzsákban vígan tenyészek a poratkák, és minden egyéb ami beszívott porban megtalálható, és ezeknek a szaga (atka-kaka-szag) jön ki - de ez nem jelenti azt, hogy a porból bármi is kijutna. Megerősíti ezt az is, hogy bár sokat használom, nem volt vele problémám, azaz nem kapott el torokfájás, pedig poratka-allergiás vagyok.

Ugyanakkor a porszívó nagyon jól tisztít, a motoros-forgókefés fejnek köszönhetően sokkal gyorsabban és alaposabban tisztítja a szőnyegeket, mint bármi, amivel eddig próbálkoztam. Egy szomszédomnak Lux Royal porszívója van (a csak ügynökhálózaton keresztül forgalmazott kétszáz-valahány ezer forintos szörnyeteg), ő is kipróbálta a miénket, és azt mondta, a miénk jobb: jobban tisztítja a szönyeget, és könnyebben is kezelhető. (Igaz, neki nincs hozzá forgókefés feje - de attól még drágább lenne.)

A rojtos végű szőnyegeket nagyon szereti a motoros kefe: megeszi őket. - Szóval erre vigyázni kell, mert se a kefének, se rojtnak nem tesz jót, és pár perc kiesést is jelent a munkából amíg kicibálom a rojtot és cafatait a fejből. Nekünk két ilyen szőnyegünk van, nagyon vigyázva kelll őket porszívóznom. Fontolgatom, hogy valahogy eltűntessem (levágjam) a rojtokat. (Tud valaki szőnyeg-szegőt ajánlani?)

A porzsák ugyan drága, de a kapacitása hatalmas.
Előzmény: mephisoft (97)
Teaway Creative Commons License 2006.11.04 0 0 145
hmm...nemtom, hogy mit kéne ott látnom? :/
Előzmény: vinczu (144)
vinczu Creative Commons License 2006.11.03 0 0 144
Előzmény: vinczu (138)
Teaway Creative Commons License 2006.11.03 0 0 143

azt se tudom:(

Fix-o-moll tartós ajtó és ablakszigetelő a neve. 4mm x 9mm x 10m-es tekercsben van.

Előzmény: vinczu (142)
vinczu Creative Commons License 2006.11.02 0 0 142
de akko maga a tömítés mennyi?
Előzmény: Teaway (141)
Teaway Creative Commons License 2006.11.02 0 0 141
Fogalmam se nincsen, saját kezűleg cseréltem.
Előzmény: vinczu (140)
vinczu Creative Commons License 2006.11.02 0 0 140
és az LG-be mennyiért vesztegetnek egy tömítéscserét?
Előzmény: Teaway (139)
Teaway Creative Commons License 2006.11.02 0 0 139
Na, tömítés cserélve, kitisztítva, összerakva. Jobb, mint újkorában. :)
Előzmény: Teaway (133)
vinczu Creative Commons License 2006.11.01 0 0 138
az igaz, de a 8033 es a 8035 saját oldalán ott van, tehát gondolom ez alap
Előzmény: Teaway (137)
Teaway Creative Commons License 2006.11.01 0 0 137
Az elég gagyi táblázat. Pl. csak a 8031-re mondja az elektroszatikus szűrést, pedig a 8033 és 8035-ön is van :(
Előzmény: vinczu (134)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.01 0 0 136
Az zavar némely porszívónál, hogy a gégecső csatlakozás nem a porszívó tetején van elforgatható kvitelben, hanem az oldalán, ami miatt sutább a kezelése. Korábbi Philips porszívómnál a tetején volt elforgatható kivitelben. Utána nehézkesnek bizonyolt a Samsung SC7060-as az oldalán történő kivezetéssel.
Előzmény: Teaway (133)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.11.01 0 0 135

Én is atól tartok a porzsák nélküli porszívóknál, hogy hogy idővel a szűrők sem örökéletűek, veszítenek a hatásosságukból. Példa rá a Samsung SC7060 porkamrája, amibe kb. 3 hónapja új szűrőgarniturát tettem (eredetit). Azt vettem észre, hogy a kazetta idővel vetemedik. Nem tömít normálisan. Emiatt a motorvédőszűrőn egy filcréteg keletkezik, ami új korában nem fordult elő.

Ezek a szűrőcserék meg szerintem elég költségesek, egy olcsóbb porszívó ára.

Nem tudni, hogy a Panasonicnál mennyibe kerül egy szűrőgarnitura. A fent nevezett Samsungnál kazettával együtt 7 ezer Ft-ot is kitesz, nem beszélve a postaköltségről és hogy nem kapható mindig minden, csak megrendelésre van néha.

Azért még maradnék a papírporszák mellett.

Előzmény: Teaway (133)
vinczu Creative Commons License 2006.11.01 0 0 134

igen, közben én is kinéztem ezt az MC-E8033 Panasonic-ot, nekem most is egy pana textilporzsákos van, és hibátlan cucc (megveszi vki?)

Közben azt is láttam, hogy kijött az MC-E8035, de ugy látom, az egyetlen különbség, hogy a 35-ben a szívófej, "3 az 1-ben Turbina", ami jól hangzik, akármi is legyen.

A különbség viszont 4 rugó, hmmm

8033 és 8035 összehanonlitás, pedig itt

Előzmény: Teaway (133)
Teaway Creative Commons License 2006.11.01 0 0 133

Ha most kéne vennem, már nem ezt az LG-t venném, hanem a linkelt Panasonicot.  A motorkamra tömítése pocsék, ott is fúj, ahol nem kéne (már cseréltem, de úgy látszik, megint kell).

Sajnos úgy vettem észre, hogy nem elég a portartályt kiönteni, a szűrőt is szükséges mosni.

Előzmény: Zsolti2003 (129)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.31 0 0 132
Még visszatérve a Samsung SC7060 tipusra, a kombinált padlókeféje kissé esetlen. Vannak pózok, mikor nem akar beállni a padlóra, mikor netán felemeled a szívófejet. Gyenge még a rugós kábelfeltekerője is. A teleítettséget kijelző LED meg nem tölti be azt a funkciót, amit be kéne töltenie. Jót nem tudok írni...
Előzmény: Lacivill (130)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.31 0 0 131

A csőkioldásoknál levő billenytűs zárban egy primitív műanyag lapocska van, ami a toldásnál levő műanyagból van kialakítva. Ez a műanyag öntvény adja a rugóerőt. Eleinte kemény, de idővel, főleg, ha valaki cseréli a toldatokat, elgyengül, mivel elfárad az anyag és idővel letörik. A Média Márkban találkoztam már olyan bemutató példánnyal, amelynél már ez a rész nem működött. Kb. egy év után kezd elgyengülni. Két helyen van ilyen billenytűs zár: A "twisternél" és a fém toldócsőnél. Mivel leggyakrabban az ember a "twisternél" cseréli a kefe feltéteket, ott szokott leghamarabb tönkre menni. Az alkatrész árusító HQ Video Elektronik Kft-nél is ezt a "twistert" veszik leginkább a gyenge billentyűz zár miatt. Eleinte keményen működik, mintha egy igen erős rugó lenne benne.

Mivel az ember a fém töldócsövet is leveszi alkalomadtán, idővel ott is tönkremegy ez a kiodó billenytűzár. Nekem ennél a résznél 3 év után adta fel magát.

Erre a porszívóra vonatkozóan pedig a hozzászólásokban leírtam a véleményemet. Persze ezeket mind be is tudom mutatni. Ha valaki akarja, egy jelképes összegért oda is adom az egész szerkezetet.

Előzmény: Lacivill (130)
Lacivill Creative Commons License 2006.10.31 0 0 130
Egy ismerösöm több mint egy éve használja a 7060-at a legnagyobb megelégedéssel, a satu*nban én is megtapogattam, és nem tünik gyengének.......
Előzmény: Zsolti2003 (129)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.30 0 0 129

Megnézem a boltban azt az LG porszívót, amilyet Te is vettél. Szimpatizálok még az AEG AE 4586-tal, ami most akcióban kapható. Esetlek a Miele, de nem akarok túl sokat költenia porszívóra.

A tiédben elegendő csak kiönteni a portartályt? Vagy még a szűrőt időnként ki is kell mosni? Mennyire stabil kivitel? Nem akarok befaragnia mint a Samsung SC7060 tipussal.

Előzmény: Teaway (128)
Teaway Creative Commons License 2006.10.30 0 0 128
Lásd a #47-es hsz-t.
Előzmény: Zsolti2003 (126)
Teaway Creative Commons License 2006.10.30 0 0 127
Ez nem lenne jó? Panasonic MC-E8033
Előzmény: Zsolti2003 (126)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.30 0 0 126

Az Aguafilter vizes porszívó ára, mint alapgép, 280 ezer Ft. A vízesszettel pedig 330 ezer Ft a legnagyobb kedvezménnyel. Nem tudom, milyen elv szerint osztogatják a kedvezményeket? Kiből mennyit tudnak kipumpólni? Ha szerzek egy vevőt, akkor a vizes szett ingyenes. Mekkora haszonnal dolgozhatnak? A gőzölős feltétet nem javasolják... Egyébként olasz gyártmány...

A Lux porszívó LUX D820 C, mint száraz porszívó alapgép szintén a legnagyobb kedvezménnyel 280 ezer Ft. A motoroskefe pedig 50-80 ezer Ft. Itt is pofától függ. Kiből mennyit tudnak kipumpolni...

Boltban nem árusítják, mivel akkor sokkal drágább lenne. Jó, hogy nem egy millió.

Annyit hallottam, hogy igen magas haszonkulccsal dolgoznak. (Korábban a befektetéses életbiztosítás esetén az ügynök jutaléka az első két évben a befizetett összeg 65 %-a volt.) Valószínűleg itt is hasonló a jutalék?

Akkor a Miele porszívók legdrágábbika is ezekhez képes "filléres" áru.

 

Előzmény: Teaway (125)
Teaway Creative Commons License 2006.10.29 0 0 125
Itt a cím. 19e volt tavasszal, mostani árát nemtom.
Előzmény: Zsolti2003 (123)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.29 0 0 124
Hogy vagy vele megelégedve? Mennyire jó kivitel?
Előzmény: Teaway (122)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.29 0 0 123

Web címet adsz, ahol bővebben látható? Mennyibe kerül?

Előzmény: Teaway (122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!