Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.29 0 0 12598

Poncirus: 8-10C fok elkezdődök az aktivitás, 18-20C fok teljes gőzzel. Egy dolgot azért meg ide írok, a poncirusnak szüksége van 8xx óra teleltetésre a jó fejlődéshez. Ez csak az én véleményem és nem kell vele egyetérteni. Mindenki úgy tartsa a citrusait ahogy jónak látja!

 

Előzmény: AddX (12592)
zoli1122 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 12597

viszont akkor annyi feny is kell neki mint tavasszal,szoval a noveny ugy erezze mintha uveghazban vagy kint lenne. amit tegnap felraktam kepeket,azokat tegnap keszitettem,szoval most ez van nalunk,most a fakon osszesen kb 50 citrom van eretten es folyamatosan szedjuk

Előzmény: delon77 (12596)
delon77 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 12596

Szia Zoli!

 

De az is lehet megoldás hogy visszametszem a növény barna ágrészeit és napos meleg helyre teszem mintha tavasz lenne. Vagy nem? És akkor talán kihajt.

 

 

Előzmény: zoli1122 (12594)
zoli1122 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 12595

ha valaki szeretne ezekrol a novenyekrol dugvanyokat,amik a kepeken vannak,februarban metszem,szivesen odaadom ha valaki aki eljon erte

zoli1122 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 12594

az agbarnulas akkor kezdodik,amikor mar nincs mit (levelet) lehullajtani,nekem is az egyik dugvanyon,ami Jozso48-tol szarmazik kezdodott barnulas,ekkor a novenyt a legvilagosabb es leghuvosebb helyre tettem,1 honapja, es azota nem barnult.....enszerintem itt a gombaolos belocsolas erre nem segit....huvosre kell tenni.

Előzmény: delon77 (12593)
delon77 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 12593

Sziasztok !

 

Nálam az egész állományon vöröspók invázió van.

 

Legyetek résen Ti is!

 

üdv:delon

 

ui: két növényen ágbarnulás is van nekik tavaszt csináltam én is és gombaölös belocsolás. Levél sajna már rajtuk nincs.

Kevés az esély :-(

AddX Creative Commons License 2011.01.29 0 0 12592

Rá volt írva Citrus unshiu oltva citrus bigaradia. Az alanynak ugyan akkora volt a gatyája mint a levél ( mint egy nyolcas), mert maradt rajta egy-két levél az alanyon.

Milyen hőmérsékletek kellenek a gyökereknek a poncirusnál ahhoz, hogy aktívan menjen benne a nedvkeringés ?

 

Előzmény: Törölt nick (12591)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.28 0 0 12591

Hogy ha 25 cm-es volt akkor az nem Bigaradia! Több mind valószínű sima édes narancs alany volt!

Nekem 2 van ilyen, édes narancsra oltott citrusom, kertészben vásároltam, a Bigaradia alanyra oltót citrus 30 cm-es minimum csak maga az alany + a nemes. A bigaradiara oltanak magas törzsű citrusokat, mivel szép egyenes törzset nevel + buja növekedésű. A világon már nagyon kevés helyit használjak alanyként(inkább olasz és cserepes), mivel nagyon fogékony a Tristeza vírusra.

A tápozást már augusztusban abba kell hagyni hogy ha hidegen teleltetted!!!!!

A poncirusrol azt kell tudni hogy nagyon jól bírja a nedves talajt és nem fogékony a gyökér gombákra, nem akarlak megsérteni és kérlek ne vedd rossz neven de valamit nagyon rosszul csinálsz!

Van poncirusom és van Bigaradiara oltott citrusom, nagyon szépen elvannak. sokan azt a hibát követik el mind eleinte én is hogy nem az alanyit vettem figyelemben hanem maga a nemest ami rá van oltva! Óriási hiba!!

Hogy ha elmész a kertészetben venni egy gyümölcs fát, van olyan rendes kertész(termelő) aki meg kérdi hogy ahova ülteted milyen a talaj!!!

A poncirus nem szereti a meleg pihenést és mivel lombhullató így pihentetés közben elő fordul hogy a rá oltott nemes is ledobál pár levelet.

Aki házban pihenteti télen a citrusait annak nem a legjobb választás a poncirus alany!

Kutatások be bizonyították hogy a Bigaradia hideg nedves földben semmi perc alatt kipurcan.

Állítólag a Bigaradia nem fogékony a gyökér gombákra addig amíg a földje nem megy bizonyos hőmérséklet alá! Túl nedves hideg földel a Bigaradia nagyon gyorsan leépül azért mert a micorrhizza gomba kevés maradt (a hideg levegőtlen föld) vagy totál kihalt!!

3 tény fontos: 1. Az alany a legfontosabb! A lehetőségeidhez választód az alanyit vagy te alkalmazkodsz az alanyihoz!

2. A föld hőmérséklete, minősége és nedvessége fügétlenül atoll hogy nyár van vagy tél! A citrusok gyökerének fejlődéséhez meg vannak a hőmérséklet tartományok amit jó lenne be tartani.

3. Fény és friss levegő! (minél alacsonyabb a hőmérséklet annál kevesebb fény kell, de friss levegő minden kép).

 

Amit kertészetben vásárolsz az majdnem ideális körülmények közt volt tartva, ezt is hozza kell tenni!

Egy szerszám ami segíthet neked, nem a legpontosabb(olcsó), de majd rájössz hogy mik a gyengeségei:http://cgi.ebay.com/4-1-Digital-Soil-Moisture-Meter-pH-Temperature-Light-/230571092069?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35af1ba865

 

Nem a fényi volt a baj, mar ott kezdődőt hogy nem növekedett semmit nálad, az mar egy jel!

Ezt még lehetne ragozni és bocsi ha egy kicsit hosszúra sikerült!

 

Előzmény: AddX (12588)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.28 0 0 12590

Van már érésben lévő "Etrog"valakinél?

<iframe title="YouTube video player" class="youtube-player" type="text/html" width="960" height="750" src="http://www.youtube.com/embed/coGFq5eWK24" frameborder="0" allowFullScreen></iframe>

zoli1122 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 12589

 

Sziasztok,utobbi idoben nem nagyon volt idom irni,de most teszek fel par kepet a citrusokrol.

AddX Creative Commons License 2011.01.28 0 0 12588

Kb.25 cm-es sötétzöld gatyás levelű oltvány, tavaly nyáron kaptam, keserű narancsra volt oltva. Kint volt egész nyáron fólia alatt, eső ezért nem érte. Nem öntöztem gyakran, csak amikor már száraz volt a földje. Amióta megkaptam nem hozott egy új hajtást sem, de beteg nem volt. Néha melegekben estefelé spriccniztem. Nagyon szép egészséges növényke volt. Szeptember elején bevittem a szobába mert mondták, hogy egyre komolyabb hidegfront jön. Nem volt semmi gond egészen decemberig. Teleltetés alatt ritkán kevés esővizet kapott. A szoba északkeleti fekvésű ezért kevés a fény (szerintem ez is volt a baj)  Máshova nem tudtam tenni mert vagy meleg-sötét vagy huzatos (folyosó)helyen lett volna. December elejétől a közepéig lehullottak a levelek. Ezután egy hét alatt bebarnult a növény. Hiába cseréltem földet, gombaölőztem, világosabb helyre tettem.  A tápoldatozását szeptember végén hagytam abba. A szoba hőmérséklete kb 14-18 C között ingadozott. Természetesen gyümölcs nem volt rajta.

 

Tegnapelőtt, tegnap és ma is lehullott egy levél a narancsomról. Elkapott az ideg lenyisszantottam az ágát amelyen a 2 levél rajta maradt, belemártottam incit k- ba majd perlites tőzegbe tettem mint dugvány. Remélem a narancs kihajt. Nagyon gyanús.

 

Előzmény: Törölt nick (12577)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.28 0 0 12587

hali :D arról nem tudok semmit mondani,hogy a földjébe öntözgeted a sört,mert én soha nem csináltam,de ha a levelét törölgeted vele az jót tesz neki.én is szoktam néha csinálni.azt olvastam róla,hogy nagyon jól letisztítja a leveleket,ezáltal a növények jobban tudnak lélegezni.olyanról,hogy bajt okozott volna,még soha,sehol nem olvastam.

Előzmény: NS68 (12586)
NS68 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 12586

Sziasztok

Nekem is van egy kérdésem.

Anyukám a növények levelét sörrel szokta áttörölni, szép fényes tőle, és szerinte jót tesz nekik, még a maradékot a földjükre is ráönti.

Mi a véleményetek esetleg tapasztalatok erről? 

Luigi50 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 12585

Szia Bendernet ! Hát iigen kérdésed érdekes-))) Természetesen lehet ha szobahőmérsékletűre melegíted. A hólé is esővíz, minősége a légkörben és a tetőn összeszedett szennyeződésektől függ.

Előzmény: Törölt nick (12584)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 12584

ha eleget pihent,akkor szerintem ezzel semmi gond nincs.más:lehet hülyeséget kérdek,de olvadt hóval lehet locsolni a növényeket?mármint az olyan mint az eső?nem más a ph-ja vagy vmi?köszi a válaszokat

Előzmény: nohab (12583)
nohab Creative Commons License 2011.01.27 0 0 12583

Én is gondolkodom, hogy kitavaszodjon, mert nagyon száradnak a levelei...

Előzmény: Törölt nick (12574)
nohab Creative Commons License 2011.01.27 0 0 12582

dobtam egyet :)

Előzmény: 1ibolya (12579)
Laco84 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 12581

Sziasztok!! 

Tudom , h még hideg az idő de keresek BANÁNNÖVÉNYT,valamint duplavirágú angyaltrombitát(brugmansia)!! Cserét megbeszéljük! 
Amit tudok cserélni: musa basjoo, tropicana, ázsiai törpebanán,ensete ventricosum,gulan, goji bogyó, strucc páfrány, fehér gyöngyvirág. 

Írjatok!

e-mail: lackoka84@vipmail.hu

ü: Laco

 

beetee Creative Commons License 2011.01.27 0 0 12580

 

1ibolya Creative Commons License 2011.01.27 0 0 12579

Hahó:-))))

Előzmény: nohab (12556)
1ibolya Creative Commons License 2011.01.27 0 0 12578

Magyarországon van a lámpa,írj emailt!

Előzmény: 1ibolya (12555)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 12577

Neked is kellemes napot! :)

 

Mivel eddig nem válaszolt senki akkor elmondom hogy helyedben mit tennék.

Első sorban a gombaölős belocsolást abba hagynám, semmi értelme mivel a gyökér kezelést mar megtetted, sőt a jó gombák(mycorrhiza) elszaporodását is visszafogod és a fád(gyökered) is sokkalta nehezebben fog felépülni .

Az alany hajtásait le kaparnám hogy az összes energiát a nemesben nyomja. amikor locsolod akkor 20 C fokos vizet használj és ha lehetséges akkor a földjét tartsd magasabb hőmérsékleten, a gyökér rendszer sokkalta hamarabb felépül + nem ártana egy kis világítás pluszba hogy meg legyen a 10-11 óra fényi, sima takarékos izzó(nem hideg fehér fényű) is megteszi, 2 locsolás között hadd a földjét jól kiszáradni. 

Mivel csak 5 leveled marad a fán, nagyon vigyázz rajuk mert a citrusok oda raktározzak a tápanyagot.

 

Tudnál több infót írni a Satsuma pusztulásáról?

Ami érdekel az hogy meddig volt szabadban, óvtad az őszi esőzéstől, gyümölcs volt rajta, mikor hagytad abban a tápoldozást és a helység hőmérséklete ahova került?

 

Köszönöm!

Előzmény: AddX (12566)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 12576

hali:D volt levélhullás,jobban mondva a teleltetés alatt ledobálta a régi leveleit,amik tavaly nőttek azok mind megvannak,a színűk is szép sötétzöld.képet majd ha kell rakok fel,csak a fényképezőgép a csajomnál van :D:D:D telóval meg nem szeretek fényképezni,mert az nem csinál olyan  szép képet:S

Előzmény: Törölt nick (12575)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 12575

Szia,

 

Tudnál kepét feltölteni?

Nem volt levél hullajtás?

Alanyi amire oltva van?

 

Mielőtt átviszed a melegbe egy jó tanács, a földjét melegítsd fel, legalább 18-20C fokra hogy a gyökerek aktívak legyenek!

Nyílon zacskó ráhúz a cserepre és egy 30-35C fokos vízbe beáztat(vödör) amíg a cserépben a föld felmelegszik és csak utána vinnem a szobában. de ez csak az én véleményem, az nem azt jelenti hogy te is így csináld!!

Előzmény: Törölt nick (12574)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 12574

hali!tegnap vettem észre,hogy a citromfámon 2 darab ágacska elkezdett barnulni.én nem szívesen várom meg,hogy nagyobb gond legyen,úgyhogy tavaszt csinálok neki.megmetszettem a koronáját,a gyökerét megnéztem szép,fehér.semmi baja sincs.eddig 14-18 fok körüli hőmérsékleten teleltettem,úgyhogy ezt a fát beviszem a szobába az ablakba kirakom(kb 21-22 fok van,és minimális mennyiségű tápoldatos vízzel elkezdem öntözni.gondolom így beindul a nedvkeringés és beindul a növény.már november óta pihen,sztem ez nem lesz baj,ha egy hónappal előbbre hozom a tavaszt,de azt nem szeretném,hogy mivel a téli pihenő alatt sokkal védtelenebb,ezért nehogy az ágbarnulás eluralkodjon rajta.

kurdilaci Creative Commons License 2011.01.26 0 0 12573

Így persze teljesen más a helyzet,hiszen a wagneriánus és a fortunei is trachycarpus,simán összeporzódnak.Én tavasszal akarok a kiültetett fortuneim alá egy wagneriánust ültetni,hogy egy téliesítéssel megoldható legyen a teleltetésük.

Előzmény: bognár1987 (12540)
kurdilaci Creative Commons License 2011.01.26 0 0 12572

 

Elég jól telelnek a citrusaim,a narancsot,citromot szüreteljük,a tahiti mandarin pedig javában virágzik a lakásban,melegebb helyen.Ecsettel mindennap beporzom a virágokat.

Előzmény: calamondin (12539)
vica46 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 12571

Üdv a topiklakóknak

 

Teszek fel pár képet az enyémekről

AddX Creative Commons License 2011.01.25 0 0 12570

Lehet, hogy már előtte valami elkapta a gyökerét. Sajnos nekem is először nyáron vitte el a citromfámat, most teleltetés közben pedig a mandarinomat. Most meg imádkozom a narancsért. Érdekes, hogyy az elhalás ami az egyik ágon volt elért másik ág kereszteződéséig, de nem megy tovább.Érdekes... Lehet, hogy sikerült megállítani ( amit már leírtam) Most csak az ima segít. Teszek fel róla képet. Szerintem azért is olyan veszélyes mert ilyenkor a nedvkeringés megáll vagy nagyon lelassul a növényben, és ilyenkor könnyen megfertőződik. Mint az embernél a nátha télen.

Előzmény: Karlina (12568)
flames4 Creative Commons License 2011.01.24 0 0 12569

Hi!Persze arról van szó.XD :) De nem nevetsz ki. SIMA osanos 18w-os energi takarékos izzó van a búrában./csak kipróbáltam, és úgy nézki ez is +felet.Ja távolabb is tettem az ablaktól és így a parapet (ablak alatti fal) sem árnyékol./

Előzmény: amadar (12567)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!