Keresés

Részletes keresés

qrzor Creative Commons License 2016.09.20 0 0 31110

Működni fog.

6,5 körüli riggel, gyenge-közepes szélben (25-45 km/h) mindent meg lehet vele csinálni.

Előzmény: domino47 (31108)
vakukac1 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 31109

Tegnap Balatonfűzfő.

 

domino47 Creative Commons License 2016.09.19 0 0 31108

Sziasztok tanácsot kérnék az alábbi deszkát kezdőként bevállalhatom? Már szörföztem valamennyit de az jó pár éve volt . Akkor kölcsön cuccal szenvedtem ami nekem kicsi és instabil volt 6-7 éve valami levetett egykori F2 lehetett ha jél emlékszem.

Ja az adatok 80 kiló körül mozgok. 180 cm magassággal. Megfelelő fizikummal kajak bicaj stb.

 

vau1111 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 31107

Pár kép Praso-ról. Ha minden igaz, nyilvános.

 

https://goo.gl/photos/Djin4XE7bM35ENeq5

vau1111 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 31106

Az erőmű nekem rejtély. A flat oldalon a következő öbölnél néha látszik egy daru, ill. látni néhány bekötőút kezdeményt. Ettől eltekintve én semmilyen változást nem láttam, ami persze nem jelent semmit.

Előzmény: Kirali12 (31105)
Kirali12 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 31105

Mi a helyzet az eromuvel?

Hirek, pletykak? 

 

Lesz meg jovore is spot? Csak mert akkor egy hosszabbat terveznek lent. :)

 

Előzmény: vau1111 (31104)
vau1111 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 31104

Prasonisi, 9/10. Nem is akárhogy. Nem emlékszem ilyen erős hétre, pedig már voltam ott párszor.

Időközben felállított szabály: ha 5.3 vitorlával vagy kisebbel sikerül spock a flat-en, vagy simán big day a wave-en, az megadható 1 napnak. Az utolsó nap szerintem ment volna a 6.4 néha, de úgy döntöttem, hogy ilyen hetet nem csúfolunk meg. Minden nap sok sok óra folyamatos szél. Nagyon sokszor kiválóan működött a reggeli session, az esti mindig fújt, pár kb. du. 6 után általában kicsit pöffösebben. Az 5. nap a délután gárdonyi szintet ütött meg, de estére stabilizálódott a szél.

Eslider az 5. nap, majd utána eslider 540 a 8. és 9. nap. A végső megoldást Horesz tanácsa adta. Ő azt mondta, hogy a végén mutassak rá a szélre. Ennek az én olvasatomban még nem sok értelme volt, de ebből jött hirtelen a megvilágosodás, hogy mint a heli tack-nál, szépen a szél hátán még jobban el kell tolni a vitorlát, és voilá, már működött is :)

7. nap big day, csak a wave-en, de én egy kicsit másképp. Hihetetlenül parázok, csak rövid meneteket mentem, sokszor bemosattam magam, de a logo high hullámok ereje brutális. Következő nap megtörtént az is amitől paráztam, jóval kisebb hullámzásban elvette a cuccot a víz, és úszkáltam egy kicsit. Meg kell szokni, nincs mese, de nekem ez még nem megszokott érzés

Weed szkeg zseniális, a wave oldal tele van tengeri fűvel és zacskóval, nekem soha semmi gondom nem volt ezekkel. A többiek néha szentségeltek.

Tábor wave oldalon, szerintem itt jobb, van motiváció bemenni a hullámosba.

Összességében 8 nap használtam 5.3-at (ebből az egyik nap csak azért, hogy rájöjjek hogy sok), 2 nap ment a 4.2 rendesen poweresen, 2 nap vettem elő a wave deszkát. A legkevesebb szörfözésem a 7. nap big day-en volt, mert a wave intenzív, nem megszokott környezet. Ekkor saccom szerint vagy másfél órát mentem részletekben, de mosás közben máshogy telik az idő... A legtöbb valahol 6 óra körül lehetett, de csak azért ennyi, mert egész nap reggel 8-tól este 8-ig nem lehet szörfözni.

 

Az előttünk levő héten meg nem volt értékelhető szél.

 

Camberjack Creative Commons License 2016.09.05 0 0 31103

Blue Lake ma

qrzor Creative Commons License 2016.09.02 0 0 31102

Semmi változást nem látok. Továbbra is hétköznapra teszi a csillagokat :-P

 

Előzmény: Capacsali (31100)
pam-pi Creative Commons License 2016.09.01 0 0 31101

Amennyiben heti két szeles napot jósol, és mindig el is találja , én is szeretni fogom:)

Előzmény: Capacsali (31100)
Capacsali Creative Commons License 2016.09.01 0 0 31100

En maris elkezdtem megszeretni az upgraded windgurut, es ti?

Lassu mint a tetu, pedig i5-el nyomom...

ibp7au Creative Commons License 2016.09.01 0 0 31099

nezd meg a windsurfing.hu-t, vannak meg helyek a karpathosi turara

Előzmény: Semmi Cicó (31098)
Semmi Cicó Creative Commons License 2016.08.31 0 0 31098

Rövidre zártam, felhívtam őket :-) 

Előzmény: Semmi Cicó (31097)
Semmi Cicó Creative Commons License 2016.08.31 0 0 31097

Köszönöm a válaszodat! 

 

Akkor megpróbálom előre hozni a túrát! Leheséges Karpathos-ra(?)repülni? És mindeképpen bérelni szeretnék! Van ugyan valamilyen cuccom, de a hideg ráz attól a sok infótól, amit a kollégának adtatok, magyarán össze se tudom rakni a cuccomat egyedül.

 

üdv 

 

sc

Előzmény: Capacsali (31086)
ibp7au Creative Commons License 2016.08.31 0 0 31096

gratulalok, nagyon nagyot mentel!

leirod a reszleteket? vitorla deszka szkeg es ami meg eszedbe jut.. kivancsi vagyok

nekem 80km eddig a legtobb megallas nelkul egy gardonyi delnyugatiban, tegnap sajnos nem fujt elegge a velencei tavon

Előzmény: vakukac1 (31089)
kima-vara Creative Commons License 2016.08.31 0 0 31095

Köszönöm szépen Neked is a válaszod!

 

Ez már részletesebb :-), hármótok válaszaiból lassan össze fog állni a kép és bátrabban fogok majd kísérletezni.

:-D Ígérem, Tanár urak! :-D

 

kima, az alföldi hobbista szörfös, akinek a legközelebbi használható víz -Soltvadkerti-tó- is 90 km. :-(

(Palicsi-tó szennyvíz derítő, + menekült tábor - most voltam, láttam)

Előzmény: Kirali12 (31092)
kima-vara Creative Commons License 2016.08.31 0 0 31094

:-) Ez tetszik! :-)

Milyen kütyüvel csináltad? Koromnál fogva(61) nem vagyok otthon a témában :-( .

Előzmény: vakukac1 (31089)
Kirali12 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 31093

még egy dolog: 

ha az árbóc feléig ér kb a latni és nehezen pattan át, akkor a latni feszítéset ellenörizd. húzz rajta.

Előzmény: kima-vara (31091)
Kirali12 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 31092

Na akkor én is! :)

 

Szélfüggö, hogy mire állítom!

1. Árbóc: ahogy Doki írta. Alapvetöen a loose leach (a két utolsó latni közti rész)  fogja kezelni a pöfföt, vagy ha egyszerüen túl sok. Ha alulvitorlázva megyek be, akkor en pl minimális, vagy szinte semmi leachet használok. Ellentétben ha túl vagyok vitorlázva, és nem szerelek kisebbre, akkor meghúzom, hogy a harmadik latninál is ráncos. 

A török kard miatt ne aggódj, az a dolga! :) 

2. Bum: szintén szélfüggö. használhatod kis szélben minimális feszítéssel (itt lehet akár olyan has is, hogy a vitorla profil szinte a bumot éri), és használhatod lapítva dzsihádban. Amire figyelj, hogy a feszítéssel vándorol a vitorla súlypontja. minél jobban feszítesz, annál jobban a bumkéz fog terhelödni. Ezt a trapézkötéllel tudod ellensúlyozni. Viszont egy bizonyos feszítés után egyszerüen szar lesz. Rángatni fog és nem húzni és teljesen instabil lesz.

 

Ezzel a témával tesztelni kell sokat, ugyanis ez nagyon vitorla és árbóc függö.

 

Probáld a következöt:

Árbócot állítsd úgy, ahogy Slajder leírta. A bumot feszítsd kb annyira, hogy a latni vége az árbóc közepéig érjen.

Ez legyen az alap. Innen tudsz centik húzásával és engedésével trimmelni az aktuális viszonyokhoz.

 

Youtubon és a gyártók oldalán találsz trimmelési videókat, elég szemléletesek.

pl.:  https://vimeo.com/71297416

 

One more thing: ha változtazt a beallításon, egyszerre csak bumon, vagy árbócon!" :)

 

Előzmény: kima-vara (31091)
kima-vara Creative Commons License 2016.08.31 0 0 31091

Köszönöm szépen válaszodat!

 

"addig kell lehúzni hogy a felső két latni közt a hátsó él elkezdjen lazulni." - már 2 lyukkal hosszabbra állítottam a hosszabbítót, mint a gyári érték, de még nem látom, hogy lazulna-lebegne , de az árbóc már mint egy török kard :-). Még húzzam lejjebb?

"Bummot nem érdemes mérni, lattnik az árboc mögött maradjanak" - mennyire? A bumm feletti lattni vége az árbóc felénél OKs? Kissé nehezen pattan át..... de átpattan.

Előzmény: slajder (31088)
kima-vara Creative Commons License 2016.08.31 0 0 31090

Köszönöm szépen válaszod!

 

"feszítésnél nézem, hogy mennyit nyit" - ez mit jelent?

Előzmény: pam-pi (31087)
vakukac1 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 31089

A mai napom. :)

slajder Creative Commons License 2016.08.30 0 0 31088

Árbochossz kb belőhetö, addig kell lehúzni hogy a felső két latni közt a hátsó él elkezdjen lazulni. Aki minimálvitorlát használ, még addig se (pl 4 latnis freestyle vitorlák). De öröm nézni ahogy a kölcsönzőkben megrongyolják a vitorlákat -vagy inkább az idény végére olyan görbe az árboc hogy nem képes a loose leechet kifeszíteni 😃

Bummot nem érdemes mérni, lattnik az árboc mögött maradjanak, ne jöjjenek ki mellé, az már túl feszes általában. Persze a 3.7-est ki lehet bátran húzni, azt nem azért tesszük hogy öblös maradjon. De a nagyobbaknak legyen hasa.

pam-pi Creative Commons License 2016.08.30 0 0 31087

Úgy látom nem nagyon akaródzik válaszolnia senkinek. Pedig talán annyira nem is "lerágott csont".

Az én tapasztalatom az, hogy az árbóc hosszúságot kb  beállítom, és feszítésnél nézem, hogy mennyit nyit. A bumm hosszúságot nem nézem. Mikor rakom fel kb 10 cm-el hosszabbra állítom és széltől függően húzom meg. A bumm magasság pedig úgy állítom ahogy kényelmes.

Nem tudom mennyit segítettem.....:(

Előzmény: kima-vara (31085)
Capacsali Creative Commons License 2016.08.29 0 0 31086

Hello,

 

ez nem olyan egyszeru, mint amilyennek latszik... sajnos barhol bele lehet futni szelcsendes idoszakokba olyan helyeken is, amelyek egyebkent aktiv legmozgasukrol hiresek.

 

Nem veletlenul szervezodik a Karpathosi tura szeptemberre. Ennek oka, az osz folyaman a Meltemi lassan elhal, egyre ritkabban es egyre gyengebben fujdogal. Ettol fuggetlenul ki lehet fogni jo szelet Gorogorszagban oktober vegen is, de ennek kisebb a statisztikus valoszinusege, mint juliusban vagy augusztusban.

 

Ott van pl. Szardinia, tartos szelcsend arrafele sem jellemzo, de ki kell fogni. Bele lehet nyulni a nagyon tutiba, de irasban garantalni ezt nem tudom. Mondjuk ott kolcsonzo nincs mindenhol a sziget korul, de Porto Pollon tobb is, ha meg csak tanulod a szakmat, akkor nem is biztos, szukseged lenne a tul nagy hullamokra.

 

A masik kerdes, mennyire akarod "nyaralosra" venni a figurat. Oktober vegen mar a Benelux allamok, Eszak Nemetorszag vagy Dania is jol szokott mukodni, de ezeken a helyeken fel kell keszulni arra, fuszoknyas lanyok nem szaladgalnak a parton...

 

Aztan non-plus-ultranak erdemes figyelni a jo oreg borakra Horvathorszagban. Ez persze vagy van, akkor jellemzoen nagyon fuj, vagy nincs, akkor meg sehogy. A kerdes az, mennyire fix az idopont, amikorra a turat tervezed, mert a borara csak elorejelzesre erdemes elrugaszkodni.

Előzmény: Semmi Cicó (31084)
kima-vara Creative Commons License 2016.08.28 0 0 31085

Üdvözletem a Tisztelt Társaságnak!

 

Nektek biztosan lerágott csont lesz a kérdésem, de hiába keresgélek a neten, nem találok megfelelő információt, ezért fordulok Hozzátok.

Honnan és hová (tól-ig) kell mérni a vitorla  base, luff és  boom értékeit ?

Több kört is "futottam" már ez ügyben, de sztem sikertelenül, a végeredmény nem volt meggyőző számomra.

Nagyon örülnék, ha valaki szánna rám egy kis időt és (bocsánat!) érthető, gyakorlatias módon leírná, mit s hogyan kell mérni, csinálni.

Hallottam olyat is, hogy a gyári értéket nem kell figyelembe venni, hanem a "szemre" beállítás a legjobb.

A segítségeteket előre is köszönöm szépen!

 

üdv: kima

Semmi Cicó Creative Commons License 2016.08.26 0 0 31084

BÁrcsak kicsit később lenne!!!

 

http://windsurfing.hu/news.php?CikkekId=1487&Type=spot

Előzmény: Semmi Cicó (31083)
Semmi Cicó Creative Commons License 2016.08.26 0 0 31083

Sziasztok, 

 

 

Október végén hova lehet/érdemes Európán belül elmenni surf-özni? Én tul.képpen kezdő vagyok, némi tapasztalattal. Cuccot helyben szeretnék bérelni. Család nélkül jönnék, így bármilyen szállás megfelel, ill. szívesen csatlakozom másokhoz. Szélbiztos helyre szeretnék menni.  

 

Esetleg milyen oldalakon érdemes keresgélni? 

 

Más: esetleg nem tudjátok van oktatás a Velencei tavon? 

 

előre is köszi a váaszokat 

 

sc.

envoken Creative Commons License 2016.08.24 0 0 31082

köszi!

 

Igen, nagyon becsomagoltam. Habfólióa és buborékfólia is van rajta :) Illetve egyik oldalra még raktam egy nagyon vastag polifoam matracot :) 

 

Persze 100%-osan nem lehet védeni egy deszkát szerintem. Oldalra leejtik 2-3 méterről, akkor reccs :) 

 

 

Előzmény: slajder (31080)
vau1111 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 31081

Köszi, és akkor egyből egy kérdés:

Extra sportcsomagot csak helyben lehet intézni, vagy neten is? Mert ugye nekünk 3 nagy bag, plusz 1 normál nagycsomagunk szokott lenni (2 fő). Eddig mindig megoldottam, hogy az egyik nagy bag-ben csak kisebb vitorlák és kiegészítők mennek, így bepasszírozom normál csomag méretűre, de minden alkalommal kellett győzködni őket, hogy hiába van rajta szörfös felirat, az normál csomag.

Plusz a netes sportcsomag eleve olcsóbb mint a sima nagycsomag, tehát minden szempontból jobb lenne, ha mehetne a netes extra sportcsomag.

 

Külön vicc, hogy információkérés kizárólag emelt díjas telefonon (persze várakoztatnának, ha kivárnám, vagy email, amire kizárólag 30 nap múlva válaszolnak...

Előzmény: slajder (31080)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!