Keresés

Részletes keresés

Laci/Zápolya Creative Commons License 2019.02.26 0 0 9802

Itt ketten is ijedtükben hirtelen törölték magukat. 

(Azt nem tudom, hogy miattad, vagy mert kiderült, hogy páran ismerjük itt egymást?)

Előzmény: taormina001 (9801)
taormina001 Creative Commons License 2019.02.26 0 0 9801

Nem mondod!

Arra jól emléxem, hogy én már jártam nálad, de hogy te voltál-e, azt nem tudom.

Az a baj, vagy inkább nagy szerencse, hogy a Cannák a szomszéd pincéjében vannak, amit nem használ, de nem lakik ott, így nem biztos, hogy szombatig hozzá fogok jutni.

Előzmény: Laci/Zápolya (9800)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2019.02.26 0 0 9800

Persze. (Szombat dél előtt, mert délután lesz a magbörze.)

Én nem félek veled találkozni!

Előzmény: taormina001 (9799)
taormina001 Creative Commons License 2019.02.26 0 0 9799

Tökéletes!

Eljössz érte?

Előzmény: Laci/Zápolya (9798)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2019.02.26 0 0 9798

Én szeretnék belőle. Nálam valahogy kipusztultak!

Ha összeszeded a felesleges növényeidet és adsz hozzá valamilyen ismertetőt/gondozási útmutatót, akkor azokat meg elviszem a magbörzére.

Előzmény: taormina001 (9797)
taormina001 Creative Commons License 2019.02.26 0 0 9797

kb ilyen

taormina001 Creative Commons License 2019.02.26 0 0 9796

No, akkor viszont fölajánlom az Íriszeket másoknak is; ezt a kék-sárgát mindenképp tizedelni fogom már a jövö héten; a többit virágzás után, mert most nem tudom milyen színüek.

taormina001 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9795

Hát akkor annyi a Hibiscusomnak. Mégegyszer köszönöm a lehetöséget; föként a moderátoroknak, áldozatos munkájukért.

Előzmény: Törölt nick (9772)
taormina001 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9794

Hoppá-hoppá...?

Előzmény: taormina001 (9792)
taormina001 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9793

Én se tudom, mit gondoljak az ilyen "folytontermö" növényekröl. Nálam a folytontermés többnyire azt jelenti, hogy többnyire akad 1-2 szem, ami arra elég, hogy arra járva bekapjam, de arra sose, hogy étel készüljön belöle, vagy "termés"-röl, és "betakarításról" lehessen beszélni.

 

Különben nálunk LIDL-ben és ALDI-ban is elég jó magválaszték van, szólj, ha kell valami. Múlt héten pl. sikerült cukorborsót zsákmányolnom. Összel és tavasszal mindig van egy nagy szállítmány hagymás és gumós növényekböl, nagyon olcsón. De vigyázni kell, hogy ne vegyen hülyeséget az ember, vagy életképtelen dolgokat, amit aztán nem tud fölnevelni. Én nagyon sok mindent végigpróbáltam már; most. pl. vettem 3 óriási Ornithogalumot, aztán otthon néztem utána, hogy ez a faja nem fagytürö:-(.

Előzmény: CBNora (9791)
taormina001 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9792

Csak mert azt írod, hogy már régóta itt vagy és rengeteget tanultál...

Előzmény: Törölt nick (9790)
CBNora Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9791

Majd egyeztetünk, nem csak tőlem függ, legalábbis ami a csőtoldót illeti...

Málnából folyton termő valószínűleg lesz, az Autumn Blissből mindig van rossz helyen. A másik, ismeretlen fajtát, ami a szomszédból nőtt át, már megritkítottam a közelében lévő fehér ribizli érdekében. Az egyébként nagyon jó fajta málna, finom, nagy szemű, tüskétlen, de a kiásásakor kissé ijesztő volt. Iszonyú erős, vastag gyökere van, nem csoda, hogy olyan messziről is át tudott nőni. A hajtásai is nagyon erősek és hosszúak. (A pedáns szomszédasszonytól jött, az ottani málna és a kerítés közt van vagy 1,5 m kapált sáv, utána a kerítés betonja, ezt mind áthidalta.)

Valószínűleg tudok epret kiszedni, majd megnézem. A kerítés mellett ritkítani kellene. Van még egy nagyon finom, ami elvileg folyton termő, de eddig csak egyszer termett, és nagyon keveset, így azt nem igazán tudom ajánlani.

Előzmény: taormina001 (9788)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9790

?!

Előzmény: taormina001 (9789)
taormina001 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9789

Téged hogy hívnak a virtuális valóságban?

Előzmény: Törölt nick (9786)
taormina001 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9788

Málnát-epret szívesen fogadok, mielött komposztra kerül;-)

Elöbbiek mindig kivesznek, ill. elvándorolnak a helyükröl oda, ahol nincsenek szívesen látva.

Az eper meg nem terem, sohase is termett. én nem tudom, hogy a fajtán múlik-e; nem tudom öket megkülönböztetni.

...Meg még majd egy csötoldóra lenne szükségem...

Mikor látlak?

Előzmény: CBNora (9787)
CBNora Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9787

Itt Gödöllőn most szombaton lesz.

Most sok kiásott növényem nincs (lehetne, de nem foglalkoztam még vele), az Achimenesekből van mindig felesleg, de nem valószínű, hogy szombatig kiborogatom a cserepeket. Nekem még korai elültetni. De 9-ig legalább részben már esélyes...

Eddig a ribizliket és a jostát szedtem rendbe, és a kidobásra ítélt málnáimat csomagoltam össze. Hirtelen rászántam magam a rendbe tételükre, és pont jó idő volt.

Előzmény: Laci/Zápolya (9781)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9786

Mindegyik az volt. Rengeteget tanultam belőle. 

Előzmény: bombaba (9782)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9785

Ezt nagyon megértem. De örülök, hogy a rossz tapasztalatok ellenére is tudsz még adni másoknak. Sokakat  végképp elrettent  néhány rossz tapasztalat. 

Előzmény: CBNora (9778)
taormina001 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9784

Nekem eddig nagy szerencsével sikerült megúsznom, hogy komposztra kerüljenek növények.

Az viszont nekem is nagy fájdalmam, hogy az emberek elviszik a szekérderék növényt, hoznak egy tábla csokit, aztán nem jelentkeznek többé.

 

Nemrég még azt az alapvetö föltételt szabtam a cseréhez, hogy ne kelljen újabb növényeket befogadnom. Na ezek az idök is elmúltak...

Mindig egy kis hadwarera vágytam inkább, de soha senki nem hozott jó nagy karókat. Szegény Püsisti az egyetlen kivétel, de hát most neki se sikerült.

 

@bombaba

Szerintem mindenkinek földig ér a lába, és a futárszolgálat áráért el is lehet menni valahova, ahol jóval több "benefit" vár rám, mint hogy kapok egy növényt, ami bármelyik csomagküldönél is megvehettem volna. Persze az ezzel töltött idö az, ami megfizethetetlen. Én amíg megtehettem, nem csak növényeket osztogattam, hanem egész autórakomány rendeléseket szállítottam nektek Magyarországra. Mindig megoldottuk, hogy valaki továbbvigye öket a rendeltetési helyükre. Persze ez jó sok logisztika, de még mindig nem akkora macera, mint növényeket postázásra elökészíteni, odavinni stb.

Szerintem most is akadnak köztünk, akik "arra járnak és/vagy épp ráérnek" és szívesen segítenek...

taormina001 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9783

Szia Laci,

örülök, hogy hallok rólad. Nem kérek; nincs most sok osztogatnivalóm, és gondolom éjjel-nappal a metszéssel, vetéssel  meg a komposzttal leszek elfoglalva. Lehet, hogy az öntözörendszert is össze kell raknom, mert április közepén megyek legközelebb, lehet, hogy akkor már késö.

Canna gumóból lesz majd fölösleg, egy kevés Mirabilis meg Achimenes. Meg van rengeteg gyönyörü dupla Brugmansiám.

 

 

Előzmény: Laci/Zápolya (9781)
bombaba Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9782

Örülök, hogy hasznos is akadt a hozzászólásaim közt. :)

Előzmény: Törölt nick (9775)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9781

Magbörzéken is el lehet osztogatni.

Március 9-én Wekerlén lesz. Kérsz egy asztalt?

Előzmény: taormina001 (9779)
CBNora Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9780

Nem tudom. Rákospalotán biztos, ott már jártam.

Előzmény: taormina001 (9779)
taormina001 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9779

Nálunk is van?

Előzmény: CBNora (9777)
CBNora Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9778

Sokan jöttek úgy hozzám, hogy előtte már régóta dumálgattunk itt a fórumon, jó volt találkozni.

De olyan is volt, hogy pár évig sajnáltam levágni a jostát, és a végén tele lett a kert hatalmas, fölösleges bokrokkal. Akkor azt meghirdettem, és ismeretlen volt a jelentkező. Szerencsére megbeszélés szerint eljött, kiásta. Jó nagy kocsit pakolt meg velük. Akkor nem is volt más alternatíva, mint a személyes átvétel, vagy hogy ledarálom komposztnak. Máskor meg pár rekesznyi földiepret vittek el. Az illetőnek pont az a fajta kellett, kapni itthon nem lehet, azt is sajnáltam volna kidobni.

Szóval néha idegennek is adom személyes átvétellel, néha postázom is, de már meggondolom, hogy mit és kinek.

 

Előzmény: Törölt nick (9775)
CBNora Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9777

Biokertész körök szoktak ilyet tartani, itt a Klíma Klub szervezi.

Előzmény: Törölt nick (9774)
CBNora Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9776

Az élő növény postázásának feltétele a gondos csomagolás, ami azért némileg időigényes, és kell hozzá csomagolóanyag, vagy legalábbis találékonyság. Ha az embernek korlátozott a növényei közelében töltött ideje, szerintem teljesen érthető, hogy nem ezzel akarja tölteni.

Előzmény: bombaba (9773)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9775

Nem is tudom.  Nekem a személyes találkozás abszolút bizalmi dolog. Ha valakivel hosszú ideig (mondjuk évekig) eldumálgatunk, akkor szívesen találkozom vele. De ismeretlenekkel nem szívesen. 

 

Egyetértek veled abban, hogy ma már nem gond az élő növény postázása, a GLS és társai miatt pedig már az sem, hogy a postára kelljen menni. És van, amikor az embernek éppen nincs kedve ezer ok miatt postázgatni. 

 

Már sok hozzászólásodat olvastam, és anno nekem is sokat segítettél önzetlenül a tanácsaiddal. Ezért mindig hálás leszek neked. 

Előzmény: bombaba (9773)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9774

Nem mondom, hogy nincs igazad. Volt már egy alkalommal, hogy cseréltem volna. Én elpostáztam az enyémet, GLS csomaggal, becsomagoltam még ajándék növényeket is. Amit én kértem az sohasem érkezett meg. Nagyon bosszantó, és megértem, ha valaki a rossz tapasztalatok miatt bizalmatlan. Sajnos vannak ebből is meg abból a csoportból is. 

 

Ez a városi cserebere nagyon jól hangzik, majd utánanézek, hogy van-e nálunk is. 

Előzmény: CBNora (9771)
bombaba Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9773

Elnézést, hogy beleszólok a beszélgetésetekbe, de úgy érzem, jónéhány szempontot kihagytok a topik népszerűségének csökkenését elemezve.

- Vidáman folydogált itt a cserebere sokáig, amíg kisebb küldemények elmentek a postán levélként (2 kg-ig), nem túl nagy összegért. Amikor ennek díját jócskán felemelték, már érdemes volt meggondolni, nem olcsóbb-e megvenni egyes dolgokat boltban, mint csereként beszerezni.

- Tao, Te vagy az, aki kezdettől - mióta látogatom ezt a topikot - nem postázol, elég sokszor leírtad.

Az érveid közül az "élő növényt nem postázol" a legkevésbé érthető és teljesen indokolatlan. Nem egyszer vettem már élő növényt külföldről, Franciaországból, Olaszországból, egyéb helyekről,  gond nélkül elküldték, többnyire futárszolgálattal, és 2 nap alatt ideért, kifogástalan állapotban. Számtalan hazai webshopból korlátlanul és gond nélkül szállítanak növényt, citrusfákat, bármit, futárszolgálattal, probléma nélkül, és akár egy lépést sem kell a feladónak cipelnie, házhoz mennek a csomagért, sőt, az ára esetenként alacsonyabb, mint a postáé. 

Igaz, nincs hozzá személyes tapasztalatcsere, de ez túlélhető, van internet, vannak szaktopikok.

- A személyes találkozás feltétele az emberek nagy részénél (minden nem Budapesten lakónál) utazás, ennek költségei és egyéb feltételei vannak. A mai busz és vonatjegy áraknál kérdés, nem olcsóbb-e helyben megvenni, ha lehet, vagy webshopból megrendelni, mert még szállítási költséggel együtt is olcsóbb, mint elmenni az ingyen növényért. Vannak, akiknek földig ér a lába, nem csak egy autó aljáig - nekik pl meggondolandó, mekkora csere vagy ajándék növényt tudnak hozni-vinni vonaton vagy buszon, közben egy kis budapesti tömegközlekedéssel. Nem csak autósok élnek kis hazánkban, a többiekről is tudomást kellene venni.

- Postázás: csomagolás, postára menés: elismerem, ez nyűg, már én sem szívesen csinálom, csak nagyon kivételes esetben, és csakis futárszolgálattal, amelyik házhoz jön érte.

Bevallom, én is megtettem nem egyszer, hogy a felesleget kidobtam. Nincs ebben semmi meglepő.

Előzmény: taormina001 (9769)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!