Keresés

Részletes keresés

lac1 Creative Commons License 2021.05.30 0 0 17389

Ha nem lesz baj, akkor nem lesz baj, de ha ne adj Isten valami történik, akkor lesz belőle a szopacs.

Előzmény: lala1961 (17386)
lac1 Creative Commons License 2021.05.30 0 0 17388

Szia,

 

én egy LSK kéményt építettem fel saját kezűleg. mindent megcsináltam, amit a gyár előír, illetve a neten amit találtam, sőt, a falátvezetőt is elszigeteltem a téglától.

Bejelentettem a kéményt a katasztrófavédelemnél, adott időpontban kijött a szakember, kereste a kivitelezői nyilatkozatot, mondtam, hogy az én voltam. Értetlenkedett, de kértem, hogy mutassa meg, hol van leírva, hogy kéményt KI építhet. Ezen morfondírozott kicsit, de elém tette a nyilatkozatot, belenézett, fényképezett, elszedte pár ezer forintomat, felrakta a matricát és elment.

Előzmény: Sraffter (17376)
Matthisa1.3 Creative Commons License 2021.05.15 0 0 17387

18 sor... 

Előzmény: lala1961 (17372)
lala1961 Creative Commons License 2021.05.09 0 0 17386

Üdv ! Ha van normális szakember ,Én megcsinálnám saját részre szakszerüen  minden bejelentés nélkül ! :-) Gondolom majd jönnek a huhogok ,de Én SZAKSZERÜN így tennék ,és ha esetleg lenne ellenörzés (szinte nulla az esély),akkor sem tudnának belekötni a kémény kialakításába ,csak a papírozásba !:-)

Előzmény: Sraffter (17385)
Sraffter Creative Commons License 2021.05.09 0 0 17385

A korábbi kérdéseimre ugyan nem kaptam választ, de legalább meg lett erősítve egy fontos ismeret, amiben eddig is biztos voltam. :DDD

Előzmény: lala1961 (17384)
lala1961 Creative Commons License 2021.05.09 0 0 17384

Üdv ! Persze az nem kérdés ,tisztító ajtóval kombinálva !:-)

Előzmény: Sraffter (17383)
Sraffter Creative Commons License 2021.05.09 0 0 17383

Ettől függetlenül a kondengyűjtő csövét be kell kötni valahová, ha már ott van és előírják.

Előzmény: lala1961 (17382)
lala1961 Creative Commons License 2021.05.09 0 0 17382

Üdv ! Azt a nedvességet már kezelni lehet megfelelő tüzeléstechnikával ,mert azt gyakorlatilag száraz fának nevezhetjük !:-)

Előzmény: Sraffter (17381)
Sraffter Creative Commons License 2021.05.09 0 0 17381

A "száraz" fának is van kb. 10-15% víztartalma. Azzal mi lesz az égés során?

Előzmény: Téli nap (17379)
lala1961 Creative Commons License 2021.05.09 0 0 17380

Csak annyira "kondenz",hogy átitattja a tégla kéményt és lehet lebontani ,mert az mindig "putriszagú" lesz !:-)

Előzmény: Téli nap (17379)
Téli nap Creative Commons License 2021.05.09 0 0 17379

Hát ha valaki nedves fával fűt az megérdemli a kondenz vizet.

 

 A kátrány az  nem folyós az egy sűrű massza.

 Jó tüzelésnél se kátrány se kondenz víz, csak korom és pernye !!

Előzmény: lala1961 (17378)
lala1961 Creative Commons License 2021.05.09 0 0 17378

Üdv ! Rosszul ébredtél ,nem Én minuszoltalak ,de ekkora szamárságot nem szoktál írni ! Persze hogy mit hívsz kondenznek az megérne egy misét ,de a folyadék megléte egy nedvesfa /fojtott tüzelés esetén "helytelen"tüzeléstechnika ami kondenzt kátrányt fog eredményezni, óriási későbbi problémák tömkelegével !-)

Előzmény: Téli nap (17377)
Téli nap Creative Commons License 2021.05.09 -1 0 17377

 

 

 

  "egy zárt égésterű kandallókályhával."   abban a rendszerben képződik korom és pernye  és helytelen tüzelés- tüzelőanyag alkalmazása esetén  kátrány. kondenzvíz viszont soha sem.

 

 A kondenzvíz képződés a gáztüzelés jellemzője.

Előzmény: Sraffter (17376)
Sraffter Creative Commons License 2021.05.09 0 0 17376

Köszönöm az észrevételeket.

 

Mármint mi fog nehezen vagy sehogy sem menni?

 

Valószínűleg félreérthetően írtam, mert az átvételi eljárásra lennék kíváncsi: Megveszem a kész rendszert (Schiedel Prima Plus), amit egy kőműves ismerőssel (kéményes kivitelezőit nem tud adni) beépítenék. Ekkor ezt készre lehet csinálni, vagy részben "nyitva" kell hagyni, hogy a kéményseprők átvegyék? Tulajdonképpen az a kérdés, hogy a kémény átvétel a kéményseprők felől milyen dokumentálással, bürokráciával jár?

 

A kémény a kondenzátum gyűjtő elemmel indul, ezért annak elvezetéséről mindenképpen gondoskodni kell majd.

 

A padlásszintig való visszabontás elvileg nem szükséges, de valószínűleg meg fog történni a régi vályogtéglák cseréje miatt. 

Előzmény: Téli nap (17374)
Téli nap Creative Commons License 2021.05.09 0 0 17375

  Amúgy a kémény valóban veszélyes üzem... tisztában kell lenni a működésével.

 

 De kizárólag   a kémények miatti halálos balesetek száma /  20 fő max. / miatt  egy bürokratikus  mindenre kiterjedő ellenőrző rendszert  fenntartani lehet, de nem érdemes.

 

 A tisztító ajtóról viszont a kérdező ne feledkezzen meg !!

Előzmény: Téli nap (17374)
Téli nap Creative Commons License 2021.05.09 -1 0 17374

  Nehezen vagy sehogy sem fog menni !!

 

 

  Benne a rendszerben ?

 

 Ez egy  régi  nem törvényes  helyzet volt. Persze a kéményeseknek jó volt.   Jogtalan adatkezelés.

 

 A bélelést soha sem kellett engedélyeztetni.... csak  korábban az üzemeltetést. Sőt az sem engedélyvolt, hanem  egy nyilatkozat féle, hogy megfelel a kémény bizonyos követelményeknek.

 

 

 Egyéb észrevétel :

 

  

"a kondenzvizet is bele tudom csatlakoztatni a szennyvízcsőbe."  kandalló  és a kondenz víz. Hát  vannak akik  így tüzelnek, sajnos.

 

 

 Egy kéménynek  egyik felét visszabontani.... rendkívül érdekes elképzelés !!

 

 Ha az enyém lenne    :  kibélelném a meglévő rész  ott is nagyjából a füstbecsatlakozás felettit és a héjalás feletti részt  folytatnám  egy megfelelő magasságig... ez nagyjából  úgy max  másfél méter.

 

 

 Amúgy  általában  manapság  1 db. kandallót használnak... a tüzelés intenzív... így  baj  /  kátrányosodás ritkán lesz.

 

 Az első ismérv... a kandallók azok nem gázkazánok... azokat  mármint a kandallókat  intenzíven kell pakolni.... így kátrány se igen lesz... ja csak száraz tüzelővel.

 

 

 Természetesen a leírt móka is elvégezhető... csak a vége és a költsége lesz meglepő.

Előzmény: Sraffter (17373)
Sraffter Creative Commons License 2021.05.08 0 0 17373

Sziasztok!

 

A következő kéményes problémában kérném a segítségeteket.

Adot egy félig felújított régi parasztház, amelynek a kéményei több, mint 15 éve vissza lettek bontva a tetősík alá, viszont az egyiket szeretném újra üzembe helyezni egy zárt égésterű kandallókályhával. A kémény egy 50 cm-es vályog közfalban van (tartalék lehetett, mivel nem kormos a belseje).

Egyértelmű, hogy bélelni kell (Schiedel Prima Plus-nak van CE tanúsítványa), ami nem is probléma. A padlásszintig visszabontanám és még lehet, hogy a szoba felőli oldalát is, azért, hogy a bélelés pontosan beépíthető legyen a szigeteléssel. A padlásszinttől pedig kisméretű téglából lenne kirakva. Mivel a szoba ezután lesz felújítva, ezért a falba bele tudnám tenni a zárt égéstér miatti légcsatornát, valamint a kondenzvizet is bele tudom csatlakoztatni a szennyvízcsőbe.

 

A fentiekkel kapcsolatban az alábbi kérdéseim lennének:

0. Vajon a régi kéményeim benne vannak-e még a rendszerben?

1. Kell-e a bélelést engedélyeztetni?

2. Be kell-e jelenteni a katasztrófavédelemnek/kéményseprőknek?

3. Át kell-e vetetni a kéményseprőkkel a bélelést? Ha igen, akkor a munka melyik fázisában? Ehhez kell-e kivitelezői nyilatkozat?

 

Ha valaki már végigment egy ilyen kéményfelújításon, az leírhatná a tapasztalatait.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

lala1961 Creative Commons License 2021.05.07 0 0 17372

Üdv ! Tetőn felüli részre kéne ennyi pénz?:-(  Igaz nem írta milyen magas a tetőn felüli rész amit javítani kell !:-)

Előzmény: a tömeg az tömeg (17371)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.05.07 0 0 17371

   Tegyél félre 3 -400 eft -ot !

Előzmény: Matthisa1.3 (17370)
Matthisa1.3 Creative Commons License 2021.05.04 -1 0 17370

Üdvözlet mindenkinek! Érdeklődni szeretnék, hogy mennyibe kerül egy 6téglás kémény javítása, újrarakása, tetőtől felfele? Előre is köszönöm a válaszokat! 

djpotzi Creative Commons License 2021.04.28 0 0 17369

Köszönöm az információt.

 

Úgy tűnik, ahogy utána keresgéltem a neten az érvényes szabvány már nem követeli a tömör kisméretűt. A lyuggatott klinker is belefér. A klinkertől azonban egyre inkább elmegy a kedvem. Nem ad annyi pluszt nekem ami megérné az árát.

Ma volt a kezemben egy tüzépen kanizsai válogatott fagyálló (vagy legalábbis azt mondták h. az, de amit láttam az alapján el is hiszem). Nettó 235 Ft / db és nincs vakolás igénye.

Volt putnoki is nettó 98 Ft/ db áron, de vakolás ugye itt kell. Készre kevert vakoló anyagot vennék (csak néhány zsák kellene) és talán még így is költséghatékonyabb a téglával együtt, mint a kanizsaiból és főleg a klinkerből.

 

A kémény méretezési és elhelyezési szabványt és annak ábráját én is láttam, talán le is töltöttem a gépre, de én ugye nem kéményt akarok létesíteni, hanem a meglévőnek a tetőhéjazat fölötti részét akarom jobb minőségben rekonstruálni.

Ha az eddigi helyén és méreteivel jó volt eddig, jó lesz ugyanezekkel a paraméterekkel, anyagában felújítva a jövőben is.  

Előzmény: blackbile (17367)
blackbile Creative Commons License 2021.04.27 0 0 17368

Nekem építész azt mondta, hogy gerinc fölé 50cm, ha távolabb kerül a gerinctől a kémény, akkor 10°-kal a gerinc vízszintesen kivetített síkjáig kell menni minimum a kéménnyel, ha 2,3m-nél távolabb van, akkor pedig 80cm-rel minimum a héjazat fölé.

blackbile Creative Commons License 2021.04.27 0 0 17367

csak mert hasonló utat jártam be:

 

A Póth Kft.-nek Szigetszentmiklóson van választéka, de nem merte kiírni az árakat, és a honlapja alapján nem az én igényeim kielégítése a céljuk.

Tőlük vettem: 560,- /darab volt, lengyel termék, minden műszaki kérdésben veri az összes putnoki stb. egyszerű kisméretű tömör téglát!

 

A Wienerberger gyárt klinkert, de nem derült ki végül hol lehet hozzájutni, mert a felhívott tüzépeken nem. 

Én felhívtam a képviselőt aki egy tüzéphez rendelte volna a rendelésem, de kiderült, hogy nem tömör tégla van a Wienererger telepen, 360,- körül lett volna darabja, műszakilag ez egy kicsivel még jobb minőség lett volna, mint a Póth-éknál a Lode.

Előzmény: djpotzi (17366)
djpotzi Creative Commons License 2021.04.20 0 0 17366

Köszönöm a sok jó tanácsot.

 

Ha az anyagárat nézem valószínűleg putnoki kisméretűből készül (100 - 110 Ft/db -ja ha aktuális a hirdetésben látott ár) valamilyen vízzáró vakolattal (talán lábazatival).

 

Ha az esztétika is szempont lenne (öreg ház, nem létszükséglet): - kanizsai fagyálló (245 - 260 /db). De szerintem az előző vakolattal is olcsóbb lenne. Ismer még valaki kimondott fagyállót?

    

                                                                                                 vagy

                                                               

                                                                                               - klinker pillér/kerítés/falburkoló tégla  280 Ft/db -tól + a klinker habarcs többletköltsége. 

 

Érdekes , hogy neten böngészve  és telefonon érdeklődve alig találtam kimondott fagyállót és így is ha megvenném 190 km-t kellene a helyszínre kocsikáztatnom.

 

Klinkerrel még rosszabb a helyzet. Három megyében egy kivétellel (Várpalota) egyáltalán nem tartanak klinkert az útvonalam menti építőanyag kereskedők. A Póth Kft.-nek Szigetszentmiklóson van választéka, de nem merte kiírni az árakat, és a honlapja alapján nem az én igényeim kielégítése a céljuk. A Wienerberger gyárt klinkert, de nem derült ki végül hol lehet hozzájutni, mert a felhívott tüzépeken nem.

Előzmény: djpotzi (17354)
Vezo228 Creative Commons License 2021.04.19 0 0 17365

Sziasztok!

 

10 éve épült Leier LSK 180-as kéményem van a házban, a tetőtéri lakásban azonban láthatóan külön mozog a szerkezet és nagyobb esőnél lefolyás is látható.

Több alkalommal is ki kellett már kenni mindenféle pasztával a tetőáttörésnél, de a szaki azt javasolta, hogy bádogozzuk körbe a szabadon álló kitorkollást, ami kb 1,5 m magas. A tető héjalása bitumenes zsindely.

Azt szeretném kérdeni, hogy ez korrekt megoldás, okozhat valami hibát, stb?

Ha ez nem jó megoldás, akkor mit javasoltok?

 

Köszi!

Mariusi Creative Commons License 2021.04.17 0 0 17364

  Bontás  , más csodaszer nincs !!

Előzmény: groover- (17363)
groover- Creative Commons License 2021.04.16 0 0 17363

A költsége miatt elvetettük. Mit javasolnál alternatívaként?

Köszi

Előzmény: a tömeg az tömeg (17362)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.04.15 0 0 17362

  A száraz jéggel megszívathatnak !

Előzmény: groover- (17360)
Égető1 Creative Commons License 2021.04.15 0 0 17361

  Igen   így már teljesen más.

 Hozzá kellett volna tenni, hogy a kémény  épületén belüli szakaszát.

Előzmény: groover- (17359)
groover- Creative Commons License 2021.04.14 0 0 17360

Mivel a kémény a tartófal részét képezte, így nem lehetett szó a teljes elbontásról. El lett flexelve a tégla a fal síkjában és úgy kibontottam. A tégla felületéről, amit lehetett kátrányt levertem, ledrótkeféztem, de ez még kevés. Kellene valami technológia, amivel meg tudnék szabadulni a többitől. A szárazjeges tisztításra alsó hangon 150 ezres ajánlatot kaptam...

Előzmény: groover- (17359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!