Keresés

Részletes keresés

teri50 Creative Commons License 2019.02.22 0 0 5509

Elfelejtettem megkérdezni hogy a reptérről Marrakeshbe hányas busz megy és meddig elmegy -e a Kotubia mecsetig? KÖSZI

teri50 Creative Commons License 2019.02.22 0 0 5508

Sziasztok! Ha valakit érdekel MAD-ot a Szinkron 2000 pénzváltónál mindig lehet venni többet is. Deák térnél Fehér Hajó utca. Tavaly lemondtunk a Marokkói utunkról náluk vettünk akkor 1000-et kb.100€ áráért de hogy nem mentünk eladtam. Tegnap vettem de csak 400-at 14 000 hogy legyen taxira meg kajára amíg váltumk.Az összes összeirt programomat kitéptem a noteszből mondván hogy nem megyünk de mégis csak belevágunk. 11 nap 10éj. Marrakesh Szavira Agadír és onnan 1 pár program. Ha valaki feltudná rakni vagy lefényképezni vagy leírni hogy érkezéskor és távozáskor a nyomtatványt hogy kell kitölteni mi a kérdés.Nem beszélünk idegen nyelvet sok szót megértek és abból szoktam következtetni. Idáig még nem volt gondunk de nem akarok ott sokáig szerencsétlenkedni. júni elején megyünk vártam hátha a wizzair rakfel Agadírt és akkor onnan jöttünk volna haza.Üdv:Teri

kirgizke Creative Commons License 2019.02.17 0 2 5507

Biztos, hogy egy rendes taxis is elvitt volna, csak azt nem tudtuk volna kb. 2 másodperc alatt leszervezni. Ráadásul egyébként is ennek a tört része alatt kellett dönteni, eszembe se jutott, hogy magyarázkodásba, alkudozásba kezdjek egy taxissal, úgy hogy se franciául, se arabul nem beszélek, és időre kell menni.

Itt kvázi tálcán kaptuk a megoldást, és mivel a buszt is elértük + utólag nézve jó poén lett, megérte.

Előzmény: Triondor (5505)
Krealma87 Creative Commons License 2019.02.17 0 0 5506

Mi pont az ellenkezőjét tapasztaltuk 1 éve. A városban vagy ugyanaz volt az árfolyam, vagy drágább. Az tény, hogy a reptéren a legelső váltó kicsit drágább a másodiknál, de szerintem bátran lehet kint váltani és ott viszont tutira nem is vernek át.

Előzmény: Triondor (5505)
Triondor Creative Commons License 2019.02.14 0 0 5505

150 dirhamért rendes taxi is kivisz odáig, és amennyire emlékszem voltak ott is bőven a buszállomásnál. Más... korábban biztos volt említve, de hátha valaki nem olvasta ott. 

 

A reptéren ne váltson senki csak amennyit nagyon muszáj (taxi ilyesmi...). Bár elvileg az arab országok nem nyerészkedhetnek a pénzváltáson, azért láttam 10%-os árrést a reptéri és a normális helyen levő váltók között. Már a reptéren is az első váltó valamivel drágábban vált mint pár lépéssel arrébb levők.

Előzmény: kirgizke (5503)
Krealma87 Creative Commons License 2019.02.14 0 0 5504

Kedves Zoltán!
Agadirról nincsenek infóim, de ami a fizetést illeti: marokkóba, illetve marokkóból nem lehet ki-be hozogatni a helybeli pénzt, így itthonról dollárt vagy eurót kell kivinni és a reptéren átváltani dirham-re. Ezzel tudsz készpénzként kint fizetni. Aztán hazajövetelkor a papírpénzt szintén vissza kell váltani dirhamról euróra/dollárra.

Előzmény: vasimnbt (5494)
kirgizke Creative Commons License 2019.02.14 0 3 5503

Lehet, hogy előfordul az ilyesmi, mi nem tapasztaltuk. Be kell menni az épületbe, megkeresni a megfelelő busztársaság ablakát (a logó és a név ki van ragasztva), és megvenni a jegyet.

 

Viszont, hogy jóról is írjak: most karácsonykor az összes telefonunk, mobileszközünk átállt magától a régi időszámítás szerint 1 órával korábbra. (Marokkó viszont tavaly pont nem állt át, hanem maradt az európaihoz hasonló idő.) Amikor kimentünk a buszpályaudvarra, még azt gondoltuk, hogy sok időt kell várnunk, mire jön a busz, ezzel ellentétben a peronon a buszindító azt mondta, hogy a busz már el is ment. Mikor a telefont mutattuk, ő mutatta a sajátját, pont 1 óra volt a különbség a kettő között. Szerencsére tudtuk, hogy a buszunk megáll Inezganeben, és a buszindító 1 másodperc alatt szervezett egy kis teherszállító -tuk-tuk szerű- Isuzut, aminek a sofőrje elrallizott velünk Agadirból Inezganebe. Nem adtam volna egy lyukas garast se azért, hogy tényleg elérjük a buszt. Az Isuzu először el se akart indulni, sebességbe kellett tenni,majd meglökdösni, hogy bepörrenjen végre. De utána úgy hasítottunk Agadir úttalan utcáin és sugárútjain keresztül, mint a szél.

Inezganeben kb. 2 perccel a buszindulás előtt olyan elegánsan libbentünk ki az Isuzuból, mint egy Drei Wetter Taft reklám. :-)

 

Igaz, ez a kis malőr 150 MAD-unkba fájt, de legalább elértük a buszt, és azóta is ezen a rögtönzött ralliversenyen derülünk.

 

Előzmény: Triondor (5499)
GnéMelinda Creative Commons License 2019.02.14 0 0 5502

Köszi! Így gondoltam én is, de inkább megkérdeztem, nehogy kínos helyzetbe keveredjünk. :)

Előzmény: Triondor (5501)
Triondor Creative Commons License 2019.02.14 0 0 5501

Ott ne alkudj. Az ilyesféle szolgáltatásokból nem igazán szeretik. A taxissal, bazárossal, szőnyeg/bőr/kerámia árussal kell alkudni, de azokkal pofátlanul. Az sem árt ha tudod, hogy nagyjából miért mennyit érdemes/kéne fizetned. 

Előzmény: GnéMelinda (5500)
GnéMelinda Creative Commons License 2019.02.13 0 0 5500

Sziasztok!

Mi a férjemmel március 4-11 között megyünk Marrakeshbe. Hosszabb ideje olvasom a fórumot, nagyon sok információt kaptam már azoktól, akik megosztották tapasztalataikat.

Köszönöm nekik!

Szeretnék még feltenni egy kérdést, amire nem találtam választ (vagy elkerülte a figyelmemet).

Szállodában, étteremben is kell alkudni, vagy ott azért szabott árak vannak?

Triondor Creative Commons License 2019.02.13 0 0 5499

Agadirban a pályaudvaron ráadásul egy kismaffia működik (mondjuk Marokkóban hol nem), simán azt mondják, hogy nincs a CTM járatára jegy. És bent ahol jegyet tudsz venni, van vagy 5 jegyiroda a különböző társaságok (:D) részére. Érdemes először a sofőrt megkérdezni a jobban kinéző buszokon, hogy melyiknél is tudsz az övére jegyet venni, nehogy már meglegyen a jegy és egy késdobáló csotrogányon kelljen átszenvedni az utat Marrakechbe. 

Előzmény: kirgizke (5497)
Magdalena. Creative Commons License 2019.02.13 0 0 5498

A reptéren megbeszélhetjük,mi is megyünk.(csíkos hátizsák ismertető jel)

Előzmény: Varga István 1 (5496)
kirgizke Creative Commons License 2019.02.12 0 0 5497

Szia!

 

Bár nem engem kérdeztél, de Agadirban csak a buszpályaudvaron tudod megvenni a buszjegyet, nincs városi iroda (legalábbis a CTM esetében biztos így van). A taxi a városközpontból 10-15 MAD között van egy irányban a buszpályaudvarra.

 

Üdv:

 

Kriszta

Előzmény: Varga István 1 (5496)
Varga István 1 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 5496

Kedves Magdaléna! Most megyünk először Agadir-ba /febr.17/Két napra Marrakesch-be megyünk. A kérdésem az, hogy lehet-e buszjegyet venni az Agadir-i busz pályaudvaron a CTM vagy a Supratours-ra vagy a busz irodájában kell váltani. Onlájnon nem foglalható csak Marrokóban. Kérem ha tud szíveskedjék válaszolni.

Előzmény: Magdalena. (5472)
mouser Creative Commons License 2019.02.09 0 0 5495

oda én is visszamennék, de a következő túra az északi rész lesz, casablanca, tangier, fez, meknes, a kék város (képtelen vagyok megjegyezni a nevét), és minden, ami még jön.

Előzmény: kirgizke (5493)
vasimnbt Creative Commons License 2019.02.08 0 0 5494

Sziasztok!

Jún. 29-től Júl. 8-ig leszünk Agadirban, nyaraláson.Középkorúak vagyunk,szeretünk napozni,de azért a kirándulás a "környéken" is bennt van a terveink között.Lenne számos kérdésünk:

- Hol érdemes SIM kártyát beszerezni,hogy netezni tudjunk?  / Reptéren megérkezésünkkor,vagy később,valahol a városban?/

- Érdemes-e kocsit bérelni,vagy azt a pénzt szervezett útra fizessük be? /Marrákesbe mindenképp szeretnénk eljutni/

- Amennyiben kocsit bérelnénk,Marrákesen kívül,Agadir környékén, vannak-e kihagyhatatlan megnézni valók?

- Ha vinnétek készpénzt magatokkal,milyen lenne az,amivel például a Bazárban fizetnétek?

- Hajóútra a környéken érdemes elmenni?

- Tervez valaki tőletek ezen időpont körűl ide "nyaralást"?

Köszönettel.

Zoltán

 

kirgizke Creative Commons License 2019.02.08 0 4 5493

Köszi a választ. Mondjuk mi Essaouirát nagyon szeretjük, kétszer is voltunk már. Ha majd egyszer gazdag nyugdíjas leszek, lemegyek télen pár hétre, és a tetőteraszon ücsörögve a délutáni nap melegében olvasgatom a könyveimet, miközben hallgatom a sirályok vijjogását és élvezem az óceán felől érkező sós "tengeri" levegőt. :-)

Előzmény: mouser (5491)
Krealma87 Creative Commons License 2019.02.08 0 1 5492

Ha Marrakechben lesz az alap szállásotok, szerintem a 3 napos sivatagi túra mellé elég zsúfolt lenne egy óceánpartra való elutazgatás és vissza. Első nap ugye helyből kiesik, az az odaérkezés, kultúrsokk feldolgozása. Ezen kívül 3 napot a sivatagban töltötök, marad a hazautazás napja, aminél mondjuk MINIMUM 3 órát számoljatok rá, hogy kiérjetek a reptérre, mert van hazafelé is vagy 4 elég szigorú security, és nem kapkodják el. Így pedig marad szintre teljes 2 napotok, ami még arra se igazán elég, hogy Marrakecht felfedezzétek :) De ez csak az én véleményem. :)

Előzmény: London1234 (5489)
mouser Creative Commons License 2019.02.06 0 0 5491

az autentikusabb alatt persze koszosabbat is értek :-) de sokkal kedvesebbek az ottaniak, mindenki ránkköszönt az utcákon, a gyerekek mosolyogva bonzsúroztak az egész városban. és nem éreztük azt az erőszakos nyomulást, mint mondjuk marrakeshben, ahol az embernek egy idő után olyan érzése lesz, hogy csak a két lábon járó pénztárcát látják benne.

Előzmény: mouser (5490)
mouser Creative Commons License 2019.02.06 0 0 5490

mi imádtuk, autentikusabb, mint mondjuk szavíra (amit szintén imádtunk), turistát szinte egyáltalán nem láttunk, viszont épp ezért szállást is alig találtunk.

Előzmény: kirgizke (5488)
London1234 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 5489

Koszonom a valaszokat!:)

Akkor szerintetek ha csak egy kis 1 egesz napos strandolasra vagyunk, melyik lenne az idealis hely Marrakeshbol?

1 hetig leszunk Marrakeshben amibol 3 napos sivatagi turara is megyunk, igy 1 nap csak a tengerre beleferne nekunk.

 

kirgizke Creative Commons License 2019.02.05 0 0 5488

Hello!

 

Safi hogy tetszett? Az első utunkon terveztem, hogy elmegyünk, de aztán kimaradt.

 

Köszi a választ.

Előzmény: mouser (5487)
mouser Creative Commons License 2019.02.05 0 0 5487

mi fürödtünk az óceánban Szavirában és Safiban is (bár Safi inkább csak ugrálás volt a hullámokon, hatalmas volt ott a hullámzás), tényleg nem érdemes Agadírig menni csak egy kis strandolásért.

Előzmény: London1234 (5485)
halacs Creative Commons License 2019.02.05 0 0 5486

Szerintem nem éri meg Agadirba menni. Kellemes kis hely, de nincs ott semmi különös, szép óceánpartot meg másutt is láttok. :-)
Utaztunk busszal és taxival is, vállalkozókedvtől függ, szerintem jó mindkettő.

Előzmény: London1234 (5485)
London1234 Creative Commons License 2019.02.05 0 0 5485

Sziasztok!

 

Juniusban tervezunk menni a baratnommel Marrakeshbe ugy hogy 1 napra leugranank Agadirba kicsit a tengerpartra. Megeri szerintetek? 

Illetve ha igen, milyen transzportot ajanlotok?

 

Koszi a valaszokat elore is.

utazó 45 Creative Commons License 2019.02.03 0 0 5484

Agadirba utazunk 02.10 - 02.17 ig  Hotel Almoggar Garden Beachban lesz a szállásunk. Esetleg valaki jön még oda ebben az időszakban? Tervezhetnénk kirándulást  

Krealma87 Creative Commons License 2019.02.01 0 1 5483

Mert mondjuk ha 5 napot ott lesztek Marrakechben, a legnagyobb gondotok inkább csak az angol nyelvtudás hiánya lesz... Mondjuk, nem árt, ha legalább ketten együtt össze tudtok annyit tákolni szövegben, amivel a szállásadóval tudtok kommunikálni, meg kaját rendelni étteremben, meg belépőt kérni ide-oda, meg megalkudni a taxisokkal.

Előzmény: Evelin003 (5481)
Krealma87 Creative Commons License 2019.02.01 0 0 5482

Hova akartok menni? Marrakechbe/Agadirba, vagy körutazásra?

Előzmény: Evelin003 (5481)
Evelin003 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 5481

Sziasztok! 

Június 14.-én indulunk Marokkóba barátnőmmel, eredeti terv az volt, hogy hárman megyünk, két lány egy fiú..sajnos a fiú társaságunk balesetet szenvedett így nem tud jönni velünk mert nem fog felépülni addig :( A kérdésem a következő lenne, hogy bele merjünk e vágni ketten lányok? 27 évesek vagyunk, szőkék és kék szeműek és nem igen beszélünk angolul :/ 

Krealma87 Creative Commons License 2019.01.29 0 5 5480

Na, hát nem gondoltam volna, hogy a tavalyi élménybeszámolóm után még írni fogok ide ismét, de mégis. :) Mi április 1-5ig megyünk ki édesanyámmal Marrakechbe, annyira megtetszett neki a tavalyi beszámolónk a párommal tett kinti látogatásról, hogy karácsonyra ezt az utat kapta velem ajándékba. :) Ugyanabba a riadba foglaltam szállást, mint ahol tavaly szálltunk meg, a programban csak annyi változtatás lesz, hogy a középső napon elmegyünk egy szervezett út keretén belül Essaouriába is egy reggel megyünk este érkezünkkel. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!