Keresés

Részletes keresés

Hortennttrotter Creative Commons License 2021.09.01 -1 1 9868

Ez nem altalanos, szuroproba szeruen csinaljak egy-egy jaratnal. Ez igy volt eddig is. 

Előzmény: totopad (9865)
'szti Creative Commons License 2021.09.01 -1 1 9867

az átesettségről kell a digitális EU védettségi  covid igazolvány mobilon vagy kinyomtatva és a görög PLF kitöltve ( https://travel.gov.gr/#/ )  szintén nyomtatva vagy mobilon

Előzmény: maeve28 (9866)
maeve28 Creative Commons License 2021.09.01 -1 1 9866

Sziasztok!

 

Nincs oltásunk de védettségivel és angol nyelvű orvosi igazolással rendelkezünk, hogy átestünk a betegségen.

Ryanairrel utaznánk Korfura mire számíthatunk milyen igazolást kérnek. Köszi

totopad Creative Commons License 2021.08.30 -1 1 9865

Tegnapi friss: ha beoltakoztatlanúl jösz Athénba, a reptéren akkor is letesztelnek (ingyé), ha a Jóisten által aláírt teszt is van nálad. Ami azért vicces, mert egyébként negatív teszt nélkül, még a repülőre sem engednek fel… :(

teri50 Creative Commons License 2021.08.26 0 0 9864

Köszönöm sikerült 1 emil címre csak 1-et engedett így az enyémet a gmaillal tudtam megcsinálni. Aki ezután nyaral jó nyaralást remélem nekünk is sikerülni fog.Üdv:Teri

Hortennttrotter Creative Commons License 2021.08.25 -1 1 9863

Az nem lehet, akkor rosszul irtad be az email cimedet, azert nem kaptal valaszt. Az automatikusan jon masodperceken belul. Gyakori hiba pont helyett vesszo   . , 

Előzmény: teri50 (9861)
feketefelho Creative Commons License 2021.08.25 -1 0 9862

E-mailben meg kellene kapnod a PLF-et. 

Ha nem jött meg lépj be megint azzal az e-mail címmel, amivel regisztráltál és ott meg tudod nyitni az elmentett verziót, és ha kell szerkeszteni is lehet (nem minden adatot).

Előzmény: teri50 (9861)
teri50 Creative Commons License 2021.08.25 0 0 9861

Sziasztok! Elnézést hogy megint kérdeznem kell regisztráltam travel.gov.gr. és semmi aztse tudom hogy elfogadta -e nem jelzett semmit vissza tudja valaki hogy mi a következő lépés? üdv:Teri

teri50 Creative Commons License 2021.08.19 -1 1 9860

Köszönöm.Teri

Előzmény: barbon1 (9859)
barbon1 Creative Commons License 2021.08.18 -1 1 9859

Temészetesen au ugyaúgy jó

Előzmény: teri50 (9858)
teri50 Creative Commons License 2021.08.18 0 0 9858

Sziasztok! Pár napja kötelező a digitális covid igazolás. Nekünk A4 papiron van a QR KÓD PAPIRON IS JÓ VAGY CSAK TELEFONON?Teri

geodo1 Creative Commons License 2021.08.14 -1 1 9855

az, hogy deposit nélküli legyen, rajtad múlik, hogy fizetsz-e érte. ha helyi kis szolgáltatóra gondolsz, ahol ez nem egy vagyon, azok vannak (várnak a reptéren, papírozás és mehetsz):

 

alphadrive (alapból van deposit, egy teljes hétre 30 euró körül van a nullázó ára, függően az autótól)

 

poseidon (hat euró per day a nullázó)

 

ride and drive (szintén hat euró)

Előzmény: genya2 (9847)
409 Creative Commons License 2021.08.13 0 2 9854

Esetleg a Magyar Közlönyből is tudod idézni?

Előzmény: Milan1972 (9853)
akaakaaka Creative Commons License 2021.08.11 0 1 9852

Köszönöm!

Valóban, kitöltés után egyből meg is küldik.

Előzmény: Milan1972 (9851)
akaakaaka Creative Commons License 2021.08.09 0 0 9850

Szia, sziasztok!

 

Amúgy mennyivel lehet indulás előtt legkorábban kitölteni a regisztrációs lapot?

Előzmény: Milan1972 (9849)
Turnoar Creative Commons License 2021.08.05 -1 1 9848

Ott nincs olyan, meg ugy altalaban egyik repuloteren se. En ott Hertznel szoktam, mire Athenbe ertem 30 perc repules, mar felszabaditottak a penzt , nagyon korrektek es gyorsak. 

Előzmény: genya2 (9847)
genya2 Creative Commons License 2021.08.05 -2 1 9847

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan autókölcsönzőt a Szaloniki reptéren, akinél depozit nélkül van lehetőség bérlésre? 

lumeo Creative Commons License 2021.08.03 -2 1 9844

https://okosutas.hu/korlatozasok-a-gorog-szigeteken-mi-varhato-augusztusban/

"A következő, vörös szint viszont azonnal korlátozásokat hoz: többek között nincs zenélés, nincs buli, vagy piac, korlátozzák az éttermek félőhelyeit és éjszakai kijárási tilalom lép életbe"

lumeo Creative Commons License 2021.08.03 -1 2 9843

hát szerintem ez duplán nem ilyen egyszerű, mert egyrészt nem biztos hogy Görögország belföldön nem korlátoz (az említett okosutas-posztban pl. az szerepelt hogy a következő lépcsőfoknál jön az éjszakai kijárási tilalom. És akkor ebben még semmi találgatás nincsen, márpedig az elmúlt másfél évben aztán volt hirtelen bevezetett korlátozásra példa rengeteg országtól bőven)

 

Másrészt viszont hogy tavaly mi volt az egy dolog, arra viszont kíváncsi lennék idén mikor már van egységes EUDCC, hogyan lehetne itthon a visszautazást korlátozni, azaz nemcsakhogy a vicckategóriás magyar védettségi kártyám van, hanem ténylegesen a 2 oltás + bőven sok nap, és ezek után ha a magyar kormány megint bepróbálkozna egy hazatérés utáni karanténnal (egy-egy országot kipécézve meg különösen), hát remélem arra tényleg megmozdulna a nép (basszus egy csomó embert ezzel vettek rá az oltásra hogy akkor majd tud szabadon utazni)

 

Szóval szankciókat lehet hozni, de EU-n belül csak egységesen

Előzmény: Milan1972 (9841)
lumeo Creative Commons License 2021.08.03 -3 1 9840

Remélem! (a két oltás a részemről megvan, ráadásul direkt kivártam hogy olyan legyen ami az EU-ban közösségileg elfogadott, szóval nagyon morcos lennék ha aztán mégis hiába...)

Amúgy ami nekem fontos lenne (mert én jönni-menni szeretek, hogy legyenek tengerpartok, hegyek, szurdokok), Kréta, az mondjuk pont a legvörösebb kategóriában van... De hát én is remélem hogy a görögöknek az utószezon is fontos és nem lépnek semmi nagyon drasztikusat.

(és tényleg csak amiatt aggódom mert az elmúlt másfél évben tök világosan teljesen irracionális intézkedések sorozata volt rendszeresen... Pedig tök világos hogy a partyzások, házibulik (meg amúgy a nagy családi események) voltak a legfőbb góc (oké hogy munkahelyek is, de azt legalább valamennyire megértem hogy nem tud mindenki home officba dolgozni), és akkor mondjuk Mallorcán tavasszal még kutyát sétáltatni se mehettek ki az amúgy töküres tengerpartra (vagy lehet hogy kutyát azt pont lehetett még sétáltatni, de futni azt már nem. Amihez persze nem kell messze menni, nincs az olyan messze amikor én se mehettem ki itthon BP-en este 8 után futni meg bringázni (mert napközben biztos ráérek... meg amúgy is mi is lenne a veszélyes az egyedül futásban (de akár kirándulás, stb) aminél nincs más ezerszer kockázatosabb amit meg lehet csinálni hiszen muszáj... namindegy is, csak megint fehúzom magam a sok értelmetlen hülyeségen)

 

 

Előzmény: Törölt nick (9839)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.03 -1 1 9839

Nem lesz semmifele korlatozas nem kell attol tartanod.Ezek a szigoritasok csak a forgalmas szigetekre etvenyesek de ott se olyan merteku mint ahogy azt a media terjeszti.A szigetekre valo be es kiutazashoz kellenek tesztek azoknak akik meg nemm teljesen vedettek.

Előzmény: lumeo (9838)
lumeo Creative Commons License 2021.08.03 -3 1 9838

"Lehet, hogy jonnek megint az utazasi korlatozasok? Es ha igen, vajon csak az oltatlanoknak, vagy mindenkinek?"

 

Én is ezen gondolkozom (főleg hogy szeptemberben még utaznék azért...)

 

Amúgy pont ma olvastam ugyanerről hasonló hangulatú cikket az okosutason, és az merült fel bennem hogy tök jó hogy színes térkép meg számok meg satöbbi, de amúgy ezek a számok hogy jönnek ki? Mert azért elég feltűnő amikor a sziget már kiveri a vörös színskálát, és mellette a szárazföldi anyaország meg épp csak sárga... Szóval nem lehet hogy itt olyan torzításról van szó hogy jön a rengeteg turista, lesz is persze azért pozitív eset rendesen, viszont ezt amúgy a sziget viszonylag kicsi _állandó_lakosságszámával_ osztják el? (tényleg nem tudom, csak felmerült bennem)

 

Amúgy pár hete érkeztem meg Menorcáról, akkor már az egész Baleár szigetek a totál vörösben volt, de semmi aggodalom nem volt bennem... (mondjuk simán lehet hogy összevonták amúgy is az egészet, és az ibizai meg mallorcai bulihelyek dobják meg a számokat) Sőt nagyobb volt a biztonság mint BP-en, mert ott pl. a boltban is kellett maszk ugye még mindig, nemhogy a reptéren (furcsa érzés is volt leszállni utána BP-en, ahogy rögtön tépi le mindenki a maszkot, főleg amikor már a belvárosban metróztam... :)

 

De egyébként is teljesen el leszek keseredve ha emiatt megint bezárkózás lesz, mikor már tavaly is tök egyértelmű volt hogy nem az utazás a gond, hanem hogy orrba-szájba (szó szerint) megy az éjszakai party-élet (a nyaralóhelyeken ugyanúgy mint idehaza) akkor persze hogy terjed a vírus, én meg nem mehetek elhagyatott tengerpartokra meg a hegyekbe Korzikára, Szardíniára (vagy akár Krétára, hogy egy tökéletes görög példát is mondja, ami amúgy is szerepel a terveim között)   

Előzmény: Milan1972 (9837)
Katana750 Creative Commons License 2021.08.02 -3 1 9836

És megint módosított a konzuli szolgálat miután rájuk telefonáltam. Végre Excohi is megjelent, Doirani is és Krystallopigi a helyére került! Megy ez nekik. 

Katana750 Creative Commons License 2021.08.02 -3 1 9835

Akkor csak kaliméra lesz! Nem emlékszem írtad e, hogy melyik határon lépsz be, de mostanában a plf. nevezettjét ki szokták kapni rapid tesztre. 2 hete még elhajtottak az eü.-s hölgyek. Evzoninál akkora a forgalom, hogy nem biztos de Nikinél írták fórumtársak, hogy ez van. Doiraninál nem tudom. 

Előzmény: TOMcat (9834)
TOMcat Creative Commons License 2021.08.02 -2 1 9834

Köszönöm szépen!

Egyben csináltam 4 főre. 4 covid "világjegy" megvan. :)

Előzmény: Katana750 (9828)
Hortennttrotter Creative Commons License 2021.08.01 0 0 9833

Semmi ilyesmi nem kell, egyertelmuen le van irva a konzulatusi oldalon, de egy hete ki is probaltuk. Ryanair nem ker semmit pluszban , csak azt amit a gorogok. Plf qr kod es vagy teljes oltottsag +14 napot igazolo dokumentum, nem kotelezo ez eus, csak angol nyelvu kell hogy legyen, vagy 72 otan beluli pcr teszt, vagy 48 oran beluli rapid teszt. 

Előzmény: COOP (9832)
COOP Creative Commons License 2021.08.01 -3 0 9832

szerintem nem.

Kell a PCR vagy az antigén teszt és ezt fel kell töltetni az EESZT-be és onnan a EU-s QR kódot kérik már itt Pesten a chekin pultnál, ahol megfelelő papírok igazolsa után adják a beszállókártyát is.

 

Előzmény: maeve28 (9829)
Hortennttrotter Creative Commons License 2021.08.01 -3 0 9831

Siman beengednek rapid teszttel, csak 48 oran beluli kell. 

Előzmény: maeve28 (9829)
totopad Creative Commons License 2021.08.01 -1 0 9830

Ha tutira akarsz menni, csináltass egy pcr-t. Mi igy fogunk menni -oltatlanul-.

Előzmény: maeve28 (9829)
maeve28 Creative Commons License 2021.08.01 -2 0 9829

Sziasztok!

 

Ryanairrel utaznák Korfura. Nem vagyok beoltva viszont átestem a betegségen. Az orvos kiállította az erről szóló igazolást angol nyelven. Az Eu-s igazolást nem tudjuk igényelni mivel rapid tesztet csináltak és nem PCR-t.

PLF nyomtatványt megcsinálom ennek függvényében beengednek-e Görögországba?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!