Keresés

Részletes keresés

dezsoKE Creative Commons License 2011.11.11 0 0 71652

Az elobb irtad, hogy verekedest tanitasz. Most azt irod, harcmuveszet. Hogy kerul akkor most ossze a ketto?

Előzmény: Hfs (71651)
Hfs Creative Commons License 2011.11.11 0 0 71651

Minek az? Én még egyikőtöket sem láttam nyilvános küzdelemben...

De ami ennél is fontosabb, hogy a jó gondolat, jó környezetet teremt a kigondoló körül... Nem is akarok harcolni... A harcművészet számomra eszköz, egyfajta önkifejezés... Ahogyan tudjuk, hogy nagyon sokan vannak aki nem harcolnak egyáltalán, miközben 20-30 éve harcművészetet tanulnak... Nem cél a harc...

Előzmény: exhighand (71650)
exhighand Creative Commons License 2011.11.11 0 0 71650

Nem érzed mennyivel hitelesebb lenne mindez pár nyilvános kűzdelem után? Anélkül hogyan?

Hfs Creative Commons License 2011.11.11 0 0 71649

Jaa értem...

 

Te rólam beszélsz... Előítéletből próbálsz bölcs lenni... Nem leszel... Így nem...

Én tökéletesen tisztában vagyok mindazokkal az elvi megközelítésekkel amelynek eredménye egy olyan gyakorlat lehet, ami majd sikerre viszi a nálam tanulókat...

 

Ha hajlandó lennél egy adott kérdésről beszélni a személyemről alkotott véleményedtől (Tehát, személyeskedéstől) mentesen, akkor tudjuk folytatni, és akár értelmes diskurusokat is kialakíthatunk... Nem az Én intelligenciámtól függ...

Előzmény: dezsoKE (71648)
dezsoKE Creative Commons License 2011.11.11 0 0 71648

En viszont ugy erzem, hogy nem a forma a fontos, hanem az, hogy osszhangban alljon olyan alapelvekkel, mint a "nincs felesleges mozdulat", tokeletes tavolsag, tokeletes idozites, helyesen megvalasztott technika, leghatekonyabb vegrehajtas, fizikai-energia-szellemi nyomas, stb. Mint latod, ez sokfajta formaval elerheto, illetve kozelitheto. Az is igaz viszont, hogy ha egy stilus ezeket a formakat az alapelvekkel osszhangban csiszolta a tokeletes kozelebe, akkor erdemesebb azt tanulni/tanitani, mint amit ma, civilizalt es veszelytelen korulmenyek kozott a sajat ilyen-olyan tehetsegedbol ki tudsz preselni. Gyakorlatilag a nullarol. Ahogy vivoiskolak sem alakulnak ma, keves kivetellel ertekes pusztakezes iskolak sem. A keves kivetelnek pedig nagyon jo alapjai voltak tobb stilusban, amivel te sajnos nem rendelkezel, vagyis nem erosited a szabalyt.

Előzmény: Hfs (71646)
Hfs Creative Commons License 2011.11.11 0 0 71647

" Amit te tanitasz, az verekedes."

 

Ez a mondatod, most ragadta meg a figyelmemet...

 

IGEN...

Előzmény: dezsoKE (71645)
Hfs Creative Commons License 2011.11.11 0 0 71646

Tetszik ez a hozzászólásod, mert vívódsz magadban… Érzed a lélek jelentőségét, de a zsigeri reakció materialista… Nem értetted meg az írásom üzenetét, és kötöd magad a formához. Ez a Te utad, ez jó, mert a Te fejlődésed ezen az úton teljesedik ki… Amiről Én beszélek azt szabadságnak nevezzük általában… Amíg a formaisághoz ennyire ragaszkodsz, addig szolgája vagy annak… Amit birtokolsz, az birtokba vesz… A tudásnak az a természete, hogy uralja az elmédet… Basszus… :DDDD

Előzmény: dezsoKE (71645)
dezsoKE Creative Commons License 2011.11.11 0 0 71645

Nem ertek egyet.

 

Diszkoszvetesben ha egy centivel tuldobod a legnagyobb dobast, gyoztel, bajnok vagy. Ha szar technikaval csinaltad, akkor is. A harcmuveszetekben a tokeletesseg fele vezeto uton jarunk. Nem allunk meg ott, ahol egy centivel jobbak vagyunk valakinel (esetleg a bajnoknal).

 

"olyan technikát használj, amivel megtudod védeni magad, és magasról szarunk rá, hogy az szabályos vagy nem…"

Ez az olyanok hozzaallasa, akik nem akarnak/fognak/tudnak fejlodni. "Eleg jo vagyok mar igy is." Ez szuli a koklereket, nem mellesleg az egot is simogatja, nyalogatja.

 

Ha azt az elvet, amit megprobalsz nulla egyensullyal, labmunkaval, tartassal, legzessel atadni, jobban is lehetne csinalni, akkor miert a vackot tanitod? Mert az is eleg jo? Mire? A harcmuveszet a folyamatos fejlodesrol szol. Amit te tanitasz, az verekedes.

Előzmény: Hfs (71644)
Hfs Creative Commons License 2011.11.11 0 0 71644

Hát olvasgatom a harcművészeti fórumokat, és nagy örömömre szolgál, hogy a vingcsun fórumon, intellektualitásra utaló jeleket látok :)

 

Három személyt neveznék meg, akik három egymástól karakteresen elkülönülő világot tárnak elénk. Norbi, Arhat, és Bigbabylon.

 

Norbi az ős materialista, aki minden áron távol tartja magát a fizikai világon túli valóságtól. Arhat az imádkozó sáska „asszonyság” :)  mert Ő az aki mindent lefejez, amit nem Ő talált ki :)) És egyre nagyobb csodálója vagyok Bigbabylon úrnak, aki gondolkodik, ami nagy erény, és ritka erény… Magam is gondolkodó típus vagyok, talán azért szimpatikus a világlátása…

 

Lassan, de nagyon lassan eljuttok azért arra a felismerésre, hogy mit jelent az, az Arhat által kijelentett mondás, hogy a stílus van az emberért, és nem az ember a stílusért… Mert bár ezt mondja, de nem éli meg… Az elv amit megfogalmaz tehát, tetszhalotti állapotban van.

 

Amiről vitatkoznak azt Badár Sándor fogalmazta meg egyszerűen, egyik stand-up-os előadásában, amikor a diszkoszvetésről értekezett, és kérdezte a „mesterét”, hogy hogyan kell elvetni azt a diszkosz?: Úgy fiam, hogy a Tiéd menjen a legmesszebbre… volt a válasz, és az igazság…

 

A harcművészetnek az a célja, hogy a gyakorlója megvédje magát általa. Ez az egyik célja, és sok más is van persze… De a kérdés: Hogyan alkalmazzam amit tanultam? Úgy fiam, hogy megvédd magad vele a támadásoktól… Nagyon egyszerű, kiemel a formák világából, a ragaszkodásból… Egy negyedik név is bekerül most, Isti-68, aki éretlensége ellenére igen jó kérdéseket tesz fel… Lehet-e értelmezni a harcművészetet a nyolc trigram és az öt elem elveinek ismerete nélkül, vagy ha már itt élünk, maradjunk a négy elemnél…? A véleményem, határozott nem. A materialista, aki nem ismeri ezeket az elveket (Norbi) Ő azt mondja, hogy nem kell, előirányozva magának egyfajta abszolút tudást, amiből az élet esszenciák számára nem hiányoznak :)) Jót nevettem a véleményén, mindamellett, hogy tisztelem Őt a tudásáért, és főleg az akkurátus kitartásért, ami által ehhez a tudáshoz hozzájutott… De ez a tudás rendkívül hiányos, és Önkorlátozó… Az ember karakteresen hármas tagozódású lény. Szellem, lélek, test… Ebből egyharmad a test, tehát a fizikai megnyilvánulás, kétharmad részt nem fizikai… Aki ezt nem látja, az tényleg vak…

 

Arhat kóstolgatja a valóságot, de magára erőlteti a materializmust, még mindig a formára teszi a hangsúlyt (Gyakorolj nagyon sokat. Ha nagyon sokat gyakoroltál, akkor mesél valaki neked ezekről az elvekről,) Ez fordított gondolkodás… Az elveket kell előbb tudni, ami alapján lehet majd gyakorolni… A fizikai előtérbe helyezése tehát nem reális, mivel minden cselekedetet előbb gondolkodás jellemez… Nem lehet gyakorolni anélkül, hogy ne tudnám azokat az elveket, amire a gyakorlatot építem…

 

Bigbabylon látásmódja tetszik :) Elveti a formák jelentőségét, és Badárhoz hasonló és ezzel valóban életszerű látásmóddal azt mondja, hogy olyan technikát használj, amivel megtudod védeni magad, és magasról szarunk rá, hogy az szabályos vagy nem…

sszasza Creative Commons License 2011.11.09 0 0 71643

Kiliti Zsolt

Előzmény: zoza98 (71642)
zoza98 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 71642
Mi volt a neve?
Előzmény: Annatar (71640)
zoza98 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 71641
20.
Nagyon köszönöm nektek!
Felvettem vele a kapcsolatot.
Nélkületek nem sikerűlt volna!
Menyire nézi a fész.úkját?
Előzmény: Annatar (71640)
Annatar Creative Commons License 2011.11.08 0 0 71640

Mert magyar is, csak kint él vagy húsz éve (jól számolok? Még csak most kezdtem olvasgatni a topik elejét) és átírta a nevét. Ha megnézed a fb képeit, akkor is láthatod, hogy teljesen magyar.

Előzmény: zoza98 (71639)
zoza98 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 71639
Köszönöm!
Azt hidtem magyar.
Vagy csak éppen az édesapja japán?
Köszönöm!
Előzmény: ParaTulok (71636)
zoza98 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 71638
Köszönöm!
Előzmény: Bandi-T (71635)
Bandi-T Creative Commons License 2011.11.07 0 0 71637

<off>jé, te még élsz?! tök jó! :)</off>

Előzmény: ParaTulok (71636)
ParaTulok Creative Commons License 2011.11.07 0 0 71636

facebookon megtalálod Joruto Kiliti néven

Előzmény: zoza98 (71634)
Bandi-T Creative Commons License 2011.11.07 0 0 71635

Emailt nem tudok, de talán a könyvének címe ("Harcművészeti villámhárító") nyomán ráakadsz őkelmére a neten.

Előzmény: zoza98 (71634)
zoza98 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 71634
Sziasztok!
Kijot keresem.
Nálatok volt utóljára aktív.
Emailt tud valaki?
Egyáltalán van még valaki aki így 7 év után emlékszik rá?
Köszönöm!
dezsoKE Creative Commons License 2011.10.30 0 0 71633

Ertelmes vingcsun labmunkaval:

Zan xian sheng yu zhao qian Hua

http://www.imdb.com/title/tt0078517/

 

Unsui Creative Commons License 2011.10.27 0 0 71632

Sziasztok,

 

köszönöm mindenkinek az infókat!

 

U.

arhat1 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 71631

Én se tudtam róla, de felhívtam a gyártót, és ott mondták hogy létezik. :)

Előzmény: sz332 (71630)
sz332 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 71630

Köszi, erről a fajtáról nem tudtam. Igen, az igényes helyeken (fixre telepített judó terem) szépen alá van építve egy dobogó, de

szerintem a legtöbb helyen ez valószínűleg nincs meg...

Előzmény: arhat1 (71629)
arhat1 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 71629

Nem mindegy, hogy melyik puzzle tatamiról beszélünk. Van olyan, ami egyfajta anyagból készül, ez kicsit olyan, mint régen volt a négy évszakos gumi a kocsikra.

A több rétegű, az drágább, de -szerintem- sokkal jobb. És az sem mindegy, hogy ahol fix telepítésű tatami van, ott rendesen alá van dolgozva. Egy tornateremben, ahol parketta van, ott -elméletileg!- úgy van kialakítva a párnafa rendszer, hogy gumibakokon áll, és már eleve ez rezgéselnyelő.

Ezt meg lehet oldani egy dobogóval is, ahol a deszkáknak van egy rezgéselnyelő funkciója.

Előzmény: sz332 (71627)
arhat1 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 71628

Szia!

 

A hazai forgalmazónál érdeklődtem annó puzzle tatamiról. Ha a kb. 4 cm vastagra gondolsz, akkor  a különféle rétegekből (felületi kicsit keményebb, és elnyelő belső rétegből) felépülőt javaslom. Miután puzzle, így gyorsan le lehet rakni, és a tárolása is viszonylag egyszerű. Az igénybevételt a több rétegű jól bírja, de azért azt tudni kell, hogy egy jó tatami alá is kell rezgéselnyelő felület. Tehát mondjuk műkőre lerakva necces.

 

A hagyományos 2x1 méteres tatami hátránya, hogy szétcsúszik még ha kötésbe is rakod, ezért az a legjobb ha állandóan lerakva maradhat, ebben az esetben alá lehet építeni egy plusz elnyelő réteget.

 

Ha jól értem, nektek fontos a felszedhetőség, így a puzzle változatra szavaznék, valami jobb kivitelben (rétegelt felépítés).

Viszont a táncosokat nem biztos hogy érdemes ezen gyakoroltatni, mert a tatamin letapadhat a láb, ami táncnál nem szerencsés. Erre javasolnám a balettszőnyeget, vagy a show szőnyeget.

Előzmény: Unsui (71622)
sz332 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 71627

Igazából én elmennék a gyártóhoz, és kipróbálnám. A mostani teremben puzzle tatami van, nagyon

stabil,viszont nagy ívű dobásokat felnőtteknél nem szeretnék rajta rendszeresen gyakorolni. Normál

tatamin azért lehúztam jó pár évet, ott ezzel nem igazán volt gond.

Előzmény: Unsui (71626)
Unsui Creative Commons License 2011.10.26 0 0 71626

Sziasztok,

 

Hfs

 

A beszerzésbe nem folytam bele, de szakedző van, és a forgalmazó cég is megnyugtató tapasztalatokkal, szakmai háttérrel rendelkezik. A túl kemény tatami biztos sérülésveszélyes, de a kiválasztásnál mindenki számára ismertek voltak a paraméterek, ezért ettől nem tartok.

 

Sz332

 

Megnézetm az oldalt jónak tűnik, de a beszerzési forrás kiválasztásán már túl van a csapat - a végfelhasználói tapasztalatok ismeretében még a típus kiválasztánál van egy kis ingadozás.

 

 

Kösz, U.

sz332 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 71625

Ezt még nézd meg:

 

http://www.wrw.hu/page.php?15

 

szőnyegek, edző szőnyegek, akár a sárga (ez szerintem jobb), akár a kék

 

Árat nem tudok sajnos, de esetleg érdemes lenne felhívni őket.

 

 

Előzmény: Unsui (71622)
Hfs Creative Commons License 2011.10.26 0 0 71624

Üdv!

 

Nem nagyon szeretnék bele kotkodácsolni, csak annyit, hogy nálunk jitsu edzésen ennél jóval kisebb felületen is meg volt osztva a két féle szőnyeg. Kérdés, hogy a gyerekek számára nem sérülésveszélyes-e ha túl kemény szőnyegen kell esniük...

Előzmény: Unsui (71622)
Unsui Creative Commons License 2011.10.26 0 0 71623

Még egy: nagyságrendileg 100m2 felületről beszélünk, itt a fele-fele szerintem elaprózná a dolgokat. U.

Előzmény: Unsui (71622)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!