Keresés

Részletes keresés

pockond Creative Commons License 2015.03.19 0 0 2270

Sziasztok. 1,7m magas drótkerítést szeretnék csinálni ideiglenes kerítésként. Ha betonoszloppal csinálom, akkor milyen mélyen kell bevarázsolnom a földbe? Ásnám neki a lukat, nem fúrnám. Illetve 3m-es oszloptávolság még belefér?

 

Lehet kapni fém kerítésoszlopot is, ebben betonozás nélkül érdemes gondolkodni? Pár hónapra szól a kerítés. Éppen ezért a zártszelvény is felmerült, mert azt utána még tudnám is használni. Ez működhet? És milyen méretűt lenne érdemes milyen mélyre?

 

 

mekkme Creative Commons License 2015.02.26 0 0 2269

Ha abból a szakinak jó, akkor attól még nem biztos, hogy neked is jó lesz...

Előzmény: velocitus (2268)
velocitus Creative Commons License 2015.02.26 0 0 2268

Mivel nem jelzik külön, így valószínű 2mm. De ha 3 mm-teresből akkor egy szál harmata esetén +kb 600/6m az ami még rájön.

Én lehet a legalsó és a fölső vízszintes keretet csinálnám vastagabból, de az a max.A függőlegeseknek, meg az erősítéseknek nem kell, csak a normál.DE ez csak a magam véleménye.Mindenki úgy csinálja ahogy szeretné, viszont nekem jött árajánlat amibe 40x40es szelvényből volt az egész.Sejthető, hogy az anyag ára miatt.Ha abból jó akkor nekünk a 60x40-essel kiegészítve még inkább jó lesz....

Előzmény: mekkme (2267)
mekkme Creative Commons License 2015.02.25 0 0 2267

Milyen vastag anyagból szokott készülni a szerkezet?

Előzmény: velocitus (2263)
hamvasat Creative Commons License 2015.02.24 0 0 2266

Velocitus!

 

Most nem számolom ki, de lehet, hogy még a korlát projektem alapanyagára volt a fejemben...

Előzmény: velocitus (2263)
velocitus Creative Commons License 2015.02.24 0 0 2265

Mindenki épít? :)

Előzmény: velocitus (2264)
velocitus Creative Commons License 2015.02.21 0 0 2264

Szerintem tévedtem!

Még kevesebből kijön, nem kell 8 "V" alak csak 5db. Igaz a támasztóoszlopok nincsenek benne- de az sosincs benne a árába-, meg ha U profilos akkor az sem.

Tehát Én még mindig 30e re saccolom.

Segítsen aki többet tud, hogy pl mivel drágább....

 

Előzmény: velocitus (2263)
velocitus Creative Commons License 2015.02.21 0 0 2263

Állítólag mifelék pontosabb, de jogos a felvetésed!

A 8 méter kapu 60? Az hogy lehet? A 60x40es az 3-4e/szál. Abból nem kell 10 szál. De amúgy az csak a kerete, mert bent a 40x40-est szokták használni. ami olcsóbb.

A szett az kb 70e forint.Erre jönne a szerkezet.

Ami- most hirtelen:

alul 60x40 x8 méter (C profilra hegesztve)

Keret felül max 6 méter 60x40

Két széle 1,7m x2db 60x40 (1,8 méteres kapunál -és ez magasnak számít)

Van egy srégen  le a keret(ellensúly hosszig) 2,5m 60x40

Aztán merevítés középen, vagy lentebb  8m 60x40 vagy 40x40

És végig lehet ekkora kapunál keresztbe vagdalva sacc 8x 1,-1,5 40x40 méter

Ez kb 30 méter azaz 6 szál 6x4e forint az 24e persze most csak fejbe lőttem.

 

 

Van ahol ugyanezt legyártják 40x40-esből fullra!

 

Vagy miért vettél te 60e-ért anyagot?

 

 

 

Előzmény: hamvasat (2259)
Pompiere Creative Commons License 2015.02.21 0 0 2262

Így már értem a nagy szélességet. Nálam hét méteres utcaszélességhez elegendő a 3,5 méteres átjárható szélesség. Ezen már biztonságosan be lehet kanyarodni.

Előzmény: velocitus (2261)
velocitus Creative Commons License 2015.02.21 0 0 2261

Itt egy 4 méteres egyirányú útról kell rákanyarodni.A mostani 5 méteres kapu kényelmes bekanyarodást biztosít.

Próbáltam a 3 méteres kanyarodást, egy hordóval szűkítve, de úgy csak parkolómüvész tud beparkolni.

Ezért a 4 méteres alatt nem lehet :( Viszont, ha teherautó érkezne bármikor, az már csak az 5méteresen tud majd betolatni.

Ez  4-5 méter az árjátható (bejáró) szélessége. Erre jön még az ellensúly ami kb 2,5-3 méter tehát összesen 7,5-8 méter...

Előzmény: Pompiere (2260)
Pompiere Creative Commons License 2015.02.20 0 0 2260

Ez a 4 vagy 5 méter átjárható szélességet jelent vagy átjárható szélesség + 50 %-ot? Csak azért kérdezem mert akár 3 méteres szélesség is elegendő egy nagykapunál, ha egyenesen lehet áthajtani rajta. Ha a kanyarodás íve a két oszlop közé esik, akkor kell szélesebb  3,5 vagy 4 méter széles kaput csinálni.

 

Sajnos sok jó tanácsot én sem tudok adni mert műkedvelő lévén én is még a későbbiekben tervezem az álkovácsolt úszókapum elkészítését.

 

 

Előzmény: velocitus (2258)
hamvasat Creative Commons License 2015.02.19 0 0 2259

Velocitus!

 

Na, pont ebben a cipőben járok én is. Neki akartam állni karácsony környékén, de most halasztódik még pár hetet, az anyagot már megvettem nagyjából.

 

CO persze jobb lehet a kisebb hőbevitel miatt, de nem sok különbség van a bevont elektródás ívhegesztéshez képest. A hegesztési sorrenden sokkal több múlik, de ezt gondolom tudod.

 

Sajnos én sem vagyok egy rutinos lakatos, hobbi szinten csináltam már sokmindent, remélem ezt is meg fogom tudni csinálni. Általában azért kezdek én neki, mert nekem az a minőség, ami az általam ismert lakatosműhelyekből jön ki, nem szokott megfelelni.

 

Szerintem egy 8 méter hosszú úszókapu szerkezethez 30ból nem jön ki az anyag. Nekem 60eFt volt eddig amit vettem a 6 métereshez.

 

Volt már rá példa, hogy én is méretre szabva kértem az anyagot, de soha többet, mert még véletlenül sem sikerült nekik még mm-es pontosságot sem elérni, kb. 3-4 mm volt a "tűrés", ráadásul sokat kellett utánuk dolgozni.

 

Múltkor korlátot csináltam 11 méternyit és laposvasak voltak a bábuk, tán olyan 120 db 800mm-es laposvas. Nem volt köszönet a levágásban, mert mindegyik meggörbült egy kicsit, a vágás sem volt derékszörű, úgyhogy mire kiigazítottam derékszögűre a vágásokat és kiegyengettem a 120 db laposvasat, szerintem 10-szer annyi időm ment el, mintha levágtam volna magam.

 

Szóval óvatosan a mással daraboltatással. Szerintem jobb, ha Te gondolod át és vágod le szépen, mégha rá is kell szánni egy napot.

Előzmény: velocitus (2258)
velocitus Creative Commons License 2015.02.19 0 0 2258

"Azt elhiszem. Ilyenkor mindig Márkus László és a fotel jut eszembe. :-))"

:DDD hát igen, meg is néztem :D

 

Az a gond, hogy a kisebb (4 méteres) még meg is fizethető lenne, de nekem 5 méteres kell. Van egy kb 50%-100% körüli felár.Na ennyivel messze nem kell több anyag.

Nem mindegy, hogy a 4 méteres 250e beszerelve, vagy az 5 méteres 370e beszerelés nélkül. Mindez borítás és oszlopok nélkül, alapozással- tehát még festeni is kell.

Mennyi lenne teljesen készen? nem kérdeztem, de alsó hangon 5-600e plusz még mindig nem tudom beleférne-e az árba a két vezető oszlop elkészítése, betonozása.

Ha lenne ennyi pénzem, és nem kellene évekig spórolni rá akkor meg is venném, de így magad uram, ha szolgád nincsen....

 

Számításaim szerint a görgőszett 75e forint az anyag kb 30e forintból ki is jönne.Erre kellene egy szállítás (5e) és ha ott vágatom legyen mondjuk 20-30-40 vágás az 2000 forint

Hegesztőpálcával együtt 120e, van még alapozás, legyen 3e+ hengerrel 1e.

125e kb ennyit kapnék 370e helyett.Egy hétvégi melóval ez 150-200e forint munkadíjat jelent nekem a hétvégére...

 

Szóval ha már ennyi mindent meg kell csinálni így is úgy is, akkor levágatnám a vasalatokat, és elhoznám mint egy nagy legót, majd összeraknám itthon.

 

 

 

A C profil összehegesztése vajon hogy menne? Mivel toldani kell a 6 méterest + 2 méterrel.(A szett is tartalmazza)

Ezt nem tudom, hogy meg tudnám-e hegeszteni CO nélkül.Tiszta varrat és teherbírás?

Előzmény: Pompiere (2257)
Pompiere Creative Commons License 2015.02.18 0 0 2257

Kértem árajánlatot úszókapura, de leültem mikor megkaptam.

 

Azt elhiszem. Ilyenkor mindig Márkus László és a fotel jut eszembe. :-))

 

 

Meg tudom csinálni jól, pl nem húzza el a C profilt a hegesztés?

 

Elvileg a "C" profil nem zártszelvény "anyagból" készül, hanem valami minőségibb acélból. Nem lenne szabad neki elgörbülni. Vannak cégek akik a "C" profilt zártszelvényből készítik. Na azt nem szabad megvenni.

Előzmény: velocitus (2256)
velocitus Creative Commons License 2015.02.18 0 0 2256

Sziasztok!

 

Régen tanultam hegeszteni, sőt még papírom is van róla :D de persze itthon csak egy léghűtéses trafós hegesztőm van.

Viszont van minden szerszámom, gérvágótól kezdve a minőségi flexig.(makita)

Kértem árajánlatot úszókapura, de leültem mikor megkaptam.Szóval úgy döntöttem megcsinálom magam.Igazából a szerkezet nem sokból áll össze, a C profilra kell harmatát hegeszteni aztán ráépíteni a vázat.

Levágom 1 nap alatt és másnap összehegesztem.Vagy legó szerűen már méretre vágva hozom el a vastelepről (50ft/vágás) és csak össze kell állítanom.

 

Kérdésem szerintetek vegyek CO-t vagy erre nem érdemes?Meg tudom csinálni jól, pl nem húzza el a C profilt a hegesztés?

Köszi a tippeket.Egyébként ha nem lenne 8 méteres fedett műhelyem és szerintem sokkal több szerszámom mint amit meg kellett volna venni neki sem állnék, de így pazarlás volt megvenni őket anno.Használni kell, azért van! CO ra ritkán van szükségem, lemezeket ritkán hegesztek.

Visszaolvasok, remélem többen is csináltatok már magatoknak kaput..

Pompiere Creative Commons License 2015.02.05 0 0 2255

3 éve írtam itt és itt és itt egy kalkulációt, csak a manapság érvényes árakkal kell kalkulálni.

 

Javaslom még a fórum átolvasását is. 2254 hozzászólás egyáltalán nem sok és rengeteg hasznos információra lehet szert tenni. Sokszor még képek is vannak. Én is tettem fel néhányat.

Előzmény: chunter (2254)
chunter Creative Commons License 2015.02.04 0 0 2254

Sziasztok!

Sajnos kerítés ügyben elég rosszul állok, mivel "dupla sarok" telkem van, azaz két utca fut össze V alakban így 600m2-es telkemhez van kb. 100m kerítés, rajta 3db kétszárnyas kocsibeálló kapu (1 dupla és két szimpla), és egy személy bejárat. Ne kérdezzétek... De ez nem lehet kevesebb.  

Jelenleg egyik utca felől van olyan fél méteres beton lábazat készítve (kb. 50-60méteren van megoldva), de ez se túl jó minőségű (ránézésre kevés cement kerülhetett bele, mert potyog szét az egész).  valamint ~2,5 méterenként betonozott üreges acél kör oszlopok, melyek fa gerendákkal vannak összekötve 2 helyen, és azokra van kerítésléc csavarozva. A másik oldalon lábazat nélkül vannak a lécek ugyanolyan megoldással. Ezek a lécek gyakorlatilag teljesen szét vannak már korhadva, teljesen menthetetlen az egész.

 Kérdésem az lenne, hogy kb. mennyibe kerülne (nagyságrendileg legalább) megoldani azt, hogy 40m-en legyen lábazat (zsalukőre gondoltam, kibetonozni, azt később akár burkolhatnám is valamivel), illetve fém vagy fa amin gondolkodok körbe (100m). Szeretném ha a kerítés nem lenne túl szellős, de azért be lehessen rajta látni valamennyire. Legalább 1,8-2m magas legyen azért. Amiket eddig számolgattam, azok elég horror árak, ráadásul jó lenne tartós megoldásban gondolkodni, mert még egyszer ennyit nem szeretnék megint kiadni. 

aNTIGILL Creative Commons License 2015.01.24 0 0 2253

Itt van mindenféle:

http://www.motoroskapu.hu/lakatos_ar.html

Ahogy mondták is, "másold le". :)

Előzmény: murray (2249)
Émile Creative Commons License 2015.01.23 0 0 2252

 A kiválasztott kaput lekoppintod !

 De azért ekkor is kell némileg érteni a tervezési- és a lakatosmunkához !

Előzmény: murray (2251)
murray Creative Commons License 2015.01.20 0 0 2251
Émile Creative Commons License 2015.01.20 0 0 2250

 Nem árt valami vázlat, majd méretezett terv/rajz / sem.

 Az a 3 m elég húzós, de nem megoldhatatlan.

 A szelvény méret ?

 

Majd a rajzon rajta lesz !!

Előzmény: murray (2249)
murray Creative Commons License 2015.01.19 0 0 2249

csinálnom kéne egy zártszelvényből nyílókaput , egyszárnyast,  kb 3m hosszú egy autónak kell beférni.

hányas zártszelvényból kéne a kapu, oszlop? esetleg valami minta vagy tervrajz? köszi

kopiteki Creative Commons License 2015.01.12 0 0 2248

Közben megnéztem az általad ajánlott cég honlapját, korrekt cégnek tűnik.

Előzmény: halaloszto (2245)
kopiteki Creative Commons License 2015.01.12 0 0 2247

Persze, az. De őszintén fogalmam sincs mennyibe kerül egy normálisan megcsinált kb 5 m motornélküli úszókapu oszloppal, alapåsással, beton, egyebek.  Viszont nem szeretnék és nem is tudok kifizetni milliókat egy ilyenre. Informálodom, hogy honnan induljak.

Előzmény: halaloszto (2245)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 2246

Mivel nem írtad "mikorra" takarjon......olcsótol a drágább felé haladva

 

- kimész az erdőbe és szedsz borostyánt és elülteted . > üzemanyag költség > kb 5-6 év múlva takar is, ha lelkesen fűzögeted felfelé...

- álcaháló...esetleg lomisoknál van....ócsó de csúnya

- nádszövet > már drágább

- bauházas lamella kerítés 5-6e/180 cm..számolj..

 

vagy

csodasövény !

http://www.csodasoveny.hu/

 

Előzmény: Hooliboy (2243)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.12 0 0 2245

a horror ar az relativ. 

 

ha egyszer lesz uszokapum, akkor a nyeste kft-tol lesz. kapum meg nincs toluk, de mast csinaltak mar nekem, es nagyon korrekt es minosegi minden.

 

Vajk

Előzmény: kopiteki (2244)
kopiteki Creative Commons License 2015.01.12 0 0 2244

Üdv a díszes társaságnak!

 

Kis segítséget kérnék: van budapesten vagy környékén megbízható cég nem horroráron aki úszókaput gyárt és szerel? Ajánlani tud valaki ilyet? Idén gondoltam, hogy lecserélném az előző tulajtól megörökölt kétszárnyas kaput. Tavaly szépen megcsináltam, de kényelmetlen, megereszkedett, stb.

 

tisztelettel várom a válaszokat

 

kopiteki

Hooliboy Creative Commons License 2014.11.23 0 0 2243

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani valami megoldástkerítés takarásnak, hogy ne lássanak be az utcáról? Oldalfrontra kellene 40X2 m és ne legyen drága. :D

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2242

Sziasztok! A kapupánt csavart le lehet valamivel festeni, ami nem kopik le? Tudom, hogy nem szokták, de nekem nem tetszik az ezüst színű nem kicsi csavar a kerítésen. :)

hamvasat Creative Commons License 2014.09.13 0 0 2241

Halaloszto!

 

Hehe, azért annyira nem akarom túlmisztifikálni :-)

 

Még egy kérdés, amire nem találtam választ. A 4,3 méteres nyílástávolságú, 6 méter hosszú kapunál, mennyi legyen a biztonsági légrés a kapu és a téglakerítés között (konkrétan a deszka és a téglakerítés között? 20mm elég, hogy a szél ne tudja úgy bemozgatni, hogy nyitódás-záródás során összeérjenek?

Előzmény: halaloszto (2240)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!