Keresés

Részletes keresés

torrew Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17190

az angolból szószerint fordított szenvedő szerkezet honnan ragad rá ha nem jt-tól???

"János apostolnak fel lett tárva..."magyar ember így nem beszél

Előzmény: bethsabé (17184)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17189
A parázna asszony a Vatikán, amely a történelem során a királyokkal paráználkodott, tehát befolyással voltak számos országra. Teljesen antikrisztusi a katolikus vallás.
Előzmény: Törölt nick (17187)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17186
Amúgy a jehovat tanúknak mi közük van abaddonhoz, az egy alvilági lény, képeket nézegettem róla, ezek alapján nagyon démonikus, sátáni és nem is ír róla semmit a Biblia. Leslie, nem értem h. Russeltől származnak ezek, h. abaddon, artemisz és apolló összefügg a tanaival.
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17185
Leslie07, a jehova tanúk az adventistáktól váltak ki? Az adventisták milyenek?
bethsabé Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17184
Kedves nemo!

Először is leszögezem előtted is, hogy én nem vagyok Jehova Tanúja. Másodszor Torrewnek is írom, hogy én nem vagyok beszűkült látókörű, mint itt egyesek. Én mindent megvizsgáltam, amit a Bibliával kapcsolatban lehet. Bármikor írhatok erre az oldalra, mert engem nem fog senki felelősségre vonni a tanúk közül, hogy én mit írok. Az én lelkiismeretem tiszta. Hazudni meg nem hazudok, mert csak magamat áltatnám azzal, hogy én nem vagyok tanú és közben meg az vagyok.

Kedves nemo tehát úgy írunk egymásnak, hogy én nem vagyok Jehova Tanúja, és sohasem voltam. Ezt csak elől járóban írtam le, hogy ezzel tisztában légy. Nekem nem szükséges, hogy én tanú legyek. Az sem szükséges, hogy én gyülekezetbe és templomba járjak. Amint már többször leírtam, megszerettem volna ismerni a Bibliát. Remélem ez nem bűn. Az pedig, hogy én nem hiszek a lélek halhatatlanságába, azt nekem ne rója fel senki sem. A Biblia pedig ezt nem tanítja. Ez a katolikus vallás tantétele. (Szabad vallásgyakorlás van.) Mindenki abban hisz, ami neki jólesik.Én azért pedig, ha lehet, nem akarok a hazugságban hinni.

-De azért a Istennek még is van logikája, és a logika pedig az igazság.
Tehát a Biblia egy tervszerű logikus felépítés alapján íródott. Ezt pedig nem mindenki értheti meg. A megértése és magyarázata időt vesz igénybe. Én ezzel kapcsolatban logikusan gondolkodom, és nem hiszékenység alapján. Figyelni kell a Bibliában szavak mögötti jelentésre is. Ha engeded Isten szellemét szabadon áramlani feléd, akkor ez nem nehéz. De ezt ne úgy képzeld el, hogy Isten megadja a helyes értelmezés módot. Nem adja ezt meg közvetlenül senkinek sem. Ehhez időre van szükség.

Ezt írod:
Lám, egyre messzebb hátrálsz attól, amit bizonyítanod kellene. Már nem említed a 144000-et, az örököstársakat, a konkrét igehelyeket. Több napot igénybevevő választ emlegetsz, holott korábban azt állítottad, hogy a 144000 kizárólagos mennyei örökségének tétele meg van írva, tagadhatatlan, és így tovább.

Fogom még említeni a 144000-t nem is egyszer, csak mindent szépen sorjában. Ne rohanjunk ajtóstól a házba. Ami ezen a topikon folyik most itt, az lényegében megegyezik a katolikus tanítással.

Először is szögezzük le, hogy mi a hit: A hit a remélt dolgok biztos várása, és a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása.

A remélt dolgok biztos várása. Mit is várunk mi? Egy jobb és egy szebb világot, amit majd Jézus Krisztus valósít meg, az 1000 év alatt. Ahhoz, hogy legyen megfelelő hited, pontos ismeret szükséges.

János:17:3
"Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust.

Meg kell ismerni Istent? Igen meg kell. Azért kell megismerni őt, hogy megtudjuk, hogy mi is valójában az ő szándéka. Istennek szándéka van az emberiséggel. Ezt pedig csak pontos ismeret árán tudjuk meg. Lehet itt valakinek hiszékenysége, de az nem pontos ismeret Istenről. Isten pedig szeretné azt, hogy őt igazából megismerjük. Amint írtam és figyeltél, az Ó Szövetség szoros összefüggésben van az Új Szövetséggel. Ezért a Bibliát teljes egészében kell értelmezni. Csak így tudjuk megérteni, hogy mi is Isten valódi szándéka. Istennek az a szándéka, hogy minél több ember örök életet kapjon. Ha figyeltél a hozzád írt válaszomra, akkor dióhéjban leírtam az egész lényeget.

Ki megy az égbe? Figyelembe véve, hogy milyen óriási felelősségük lesz ezeknek az égi uralkodóknak, nem meglepő, hogy szigorú követelményeknek kell eleget tenniük.
Azoknak akik az égbe mennek, pontos ismerettel kell rendelkezniük Istenről és engedelmeskedni kell neki.
Róma:6:17
" De hála az Istennek, hogy jól lehet a bűn szolgái voltatok, de szívetek szerint engedelmeskedtek a tudomány azon alakjának, amelyre adattatok."
"Felszabadulván pedig a bűn alól, az igazságnak szolgáivá lettetek.

Légyszíves ha lehet, állj meg egy kicsit és értelmezd ezt a verset. Megkívántatik tőlük, hogy gyakoroljanak hitet Jézus Krisztus váltságáldozatában. De ennél még többről van szó. Isten őket a Fián keresztül kell, hogy hívja, és kiválassza.

I Péter 2:9
"Ti pedig választott nemzettség, királyi papság, szent nemzet, megtartására való nép vagytok, hogy hirdessétek Annak hatalmas dolgait, aki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket.
Azon kívül megkeresztelt kereszténynek kell lenniük, akik " újra születnek", Isten szent szellemétől nemzettek.
János:3:3-6
"Felele Jézus és monda néki: bizony, bizony, mondom néked,: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát".

"Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked, Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába."
Ami testtől született, test az: és ami Lélektől született, lélek az.

Te kedves nemo úgy gondolod, hogy te Lélektől születsz majd újra? Ehhez azonban tudnod kell azt is, hogy mi az újra születés. Leírnád nekem?

Az emberek megszámlálhatatlan milliói éltek már és meg is haltak, akik nem feleltek meg ezeknek a követelményeknek. Sokaknak kevés lehetőségük volt arra, hogy az igaz Istenről tanuljanak. Mások akik eddig éltek soha nem is olvasták a Bibliát, vagy csak nagyon keveset tudtak Jézusról. Következésképpen azoknak a száma akik az égbe mennek viszonylag kevés. Jézus így utal rájuk, mint "kicsiny nyájra".
Lukács:12:31
"Ne félj te kicsiny nyáj, mert tetszett a ti Atyátoknak, hogy néktek adja az országot."

Később János Apostolnak fel lett tárva, hogy azoknak, akik megvétettek a földről, hogy Krisztussal uralkodjanak az égben, -csak 144000. Tehát ez nem azonnal, ha nem később. János apostol a Jelenések könyvét Patmosz- szigetén írta i.e.98-ban. Ha ezt összehasonlítjuk az emberek milliárdjaival, akik a földön éltek, ez valóban egy kis szám.

Tehát csak egy viszonylag kevés ember. Akiket Isten szelleme kiválaszt. Ezek
feddhetetlenek és szüzek. Pontosan úgy, ahogyan olvasod róluk.

A többit majd folytatom.

üdv Bethsabé
Előzmény: Nemo (17128)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17183
Hamarosan már 10 éves ez a fórum.
Ugye Leslie07, h. ott minden van, csak szeretet nincs?
Leslie07 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17182
Újvári,bethsabé,és a többiek azért járnak erre az oldalra,mert meg akarták
akadályozni,hogy az őrtorony bálványukat,amelytől várták évtizedeken kerezstül
a megmentést,valaki csak úgy egyszerűen az Ige szavai által,lerombolja,
összetörje.

Hála az Úrnak ezen a fórumon,már többszörösen diadalmaskodott az Ige
az őrtorony bálvány felett és ennek a szervezetnek leleplezte sátáni
antikrsiztusi voltát.

Nem könnyü ezeknek a hitetlen tanuknak lemondani erről a bálványról,
amelyben biztonságban érezték magukat. Oly annyira,hozzánőtt már a szívükhöz
ez a bálványszervezet,hogy nem tudnak lemondani róla.

Ezért megpróbálják újra és újra összeragasztgatni azt,hogy még hátha
megmenthetik maguknak. De mindhiába nem tudják megmenteni,mert
egyetlen hozzászólás,amely az Igére támaszkodik pillanatok alatt ismét
összetöri a bálványukat.

Ezért már nem is tudnak mást,mint szitkozódni azokkal szemben,akik
meggátolják őket ezen a fórumon a bálványuk összeragasztásában.

Így lettem én Újvári szerint, bikfakolomp,idióta stb.,Betsabé szerint elmebeteg,
erős páncélú légy. Ezt mind azért kapom,mert azt hiszik,hogy még képesek
összeragasztani bálványukat,én megzavaromőket a munkájukban az Ige által.

Egy másik oka is lehet annak,hogy itt fórumoznak a tilosban,hogy munkajelentést tudjanak leadni. Ugyanis az őrtorony szervezet óraszámokban méri a tanuk
szellemi állapotát. Ezért mindent megragadnak,hogy tanuskodjanak másoknak.

A levéláltali,vagy telefonon keresztüli tanuskodás idejét is jelenthetik.
Így anélkül,hogy házról házra kellene járniuk,kényelmesen biztosítják
a havi óraszámokat azza,hogy az interneten keresztül tanuskodnak
azoknak,akik nem jehova tanui.


Előzmény: torrew (17175)
Leslie07 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17180
Isten nem úgy gondolkozik,ahogyan te őt beálítod.fagolyó vagy vasgolyó nem
ugyanaz.

Isten igenis kijelenti a jakab 5.20 -ban,hogy másként gondolkodik,mint ahogyan
azt te beállítod róla.
Előzmény: Törölt nick (17176)
Leslie07 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17179
Újvári,nics kedved bizonygatni,mert nincs is mit.

Hisz eddigi állításaidat még soha semmivel nem támasztottad alá.

Vannak,amit nem kell szószerint venni,de akkor arra az Ige figyelmeztet is.

Ahol pedig nem figyelmeztet,azt bizony szó szerint kell venni.

Ilyen példa,amikor a vadállatokkal személyesíti meg az uralmakat.
De ott azon nyomban hozzá is teszi,hogy annak más jelentése van
Újvári.

" És monda nékem,miért csodálkozol? Én megmondom neked a fenevad
titkát,és a fenevadét,amely őt hordozza,amelynek hét feje és tíz szarva
van." Jel. 17:7.-

Igaz újvári,megfejti az angyal a titkot,ahol állatokkal személyesíti be a hatalmakat?

Akkor miről is beszélsz?

Az asszony titkát is megfejtette Újvári.Baál tanítóid velesd együtt az őrtorony bálványszervezetben mégsem elégedtetek meg az angyal kijelentésével.

Hiába mondja,hogy az asszony,amelyet látott az egy nagy város.

Számotokra ez nem volt elfogadható.

Ti felülírtátok az angyal kijelentését. Miaz,hogy város.

Semmiképpen sem,az asszony az a világ vallássai,természetesen jehova tanui őrtorony bálványvallása kivételével mind.

A hét fejről pedig hiába árulta el a titkot Jánosnak az angyal,hogy az a hét hegyet jelenti,amelyen az asszony ,azaz a város ül. Jel.17:9.-

Baál papjaid veled együtt nem elégedtek meg az angyal ezen magyarázatával.
Ők ezt is felülírták.dehogy hét hegy,mit képzel magáról ez az angyal.

Mi azt jobban tudjuk,állították.Hisz mi vagyunk az Isten egyedüli igaz szócsöve.
Igaz Újvári. Így lett a hét hegyből az ENSZ tagállamai,az őrtorony bálványszervezet
sátáni Bibliája szerint.


Előzmény: Törölt nick (17169)
torrew Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17177
ez ám a válasz! régen mindeki hitte hogy a föld lapos aztán jött egy elvetemült aki azt merte mondani, hogy gömbölyű. oszt nem igaza lett a rohadéknak?
Előzmény: Törölt nick (17173)
torrew Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17175

szerinted a tanúk ezt olvassák?

mondjuk azt sem értem, hogy újvári és betshabé meg atöbbiek, hogyan merészkednek ilyen oldalakra amikor ők figyelmeztetve vannak (imádom ezt az angol fordításból átvett  szenvedő szerkezetes dumát) hogy csak a watchower honlapot olvashatják, ott mindenre megtalálják a választ.

Előzmény: Törölt nick (17172)
Leslie07 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17171
Honnan tudod,hogy nem küldte ezért az Úr.

Talán te vagy az Úr titkára,vagy iródeákja?

Torreww igen is tudja,hogy mit vár el tőle az Úr.

Azt is tudja,hogy jehova tanui között nagyon sok megtévesztett
ember van,akiknek igaz szíve van.csak meg vannak vakítva az antikrisztusi
bálványszervezet tanaival. Szeretne nekik segíteni,hogy megismerjék az Igaz
Pásztort az Egyszülött Istent.

Te pedig csak magadra gondolsz.mert téged megváltottak és kész.

Csakhogy az amit torreww tesz az az igazi szeretet.

Ő lekeket menthet meg a haláltól,ahogyan azt Jakab 5:20-ban kijelenti.

Torreww, áldjon meg az Úr érte!

Előzmény: Törölt nick (17166)
torrew Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17170

nem hisztizek hogy vérzik:-))

és télleg nem küldött az Úr. Fogalmam sincs hogy milyen feladatot szánt nekem....

egy dologért hisztizek ha érdekel.

Azért mert bár gyerekkoromban jártam templomba, sőt kivűlről fújtam a nagy képes biblia történeteit igazából nem tudtam semmit Istenről..nem volt vele kapcsolatom.És egyszercsak azt vettem észre amikor felnőttem hogy jé, Nekem Isten fogja a kezem.akármi is történt nem hagyta hogy lezuhanjak pedig hányszor de hányszor mentem szembe a sorsommal dacból

És amikor megérett bennem az elhatározás hogy többet tudjak, hogy megismerjem a bibliát, rögtön egy tanúba botlottam. Örültem is hogy jaj de jó végigtanulmányozzuk. Aztán igen "kevés" bibliaolvasás után már számos sebből vérzett a tanításuk (nem az én orrom)

azért keveredtem ide mert kutatni kezdtem hogy más is érzi-e azt amit én hogy itt valami nem stimmel.És itt találtam mindenféle véleményt. olyat is amiből látom hogy nem vagyok egyedül a megérzésemmel.

és mérhetetlenül bosszant az hogy próbáltak megvezetni. de gondoltam, na majd itt jól felteszem a kérdéseimat, adva van a lehetőség hogy valaki bebizonyítja nekem , hogy én tévedek és nocsak: EGYETLEN tanú sem volt képes választ adni a kérdéseimre. VAJON MÉ? TESÓ?

én is szeretlek!

Előzmény: Törölt nick (17166)
abani Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17168
Nathan H. Knorr (1905-1977) vezetése alatt az Őrtorony Társulat egy időre felhagyott a dátumokkal való foglalkozással és más stratégiára váltott. Mivel sok tanításuk könnyen megcáfolható volt az angol King James Biblia fordítás kulcsverseivel, Knorr elhatározta, hogy kiadnak egy saját Bibliát Jehova Tanúi használatára. Az Őrtorony Társulat Bibliája, amit Új világ fordítás-nak (ÚVF) neveznek, durván kiforgatott sok, a szervezet tévtanainak ellentmondó bibliaverset.

Az egyik legjobb példa erre a János 1:1, amely világosan kijelenti Jézus Isten voltát: "az Ige Isten volt". A Társulat tagadja Jézus Isten voltát, ezért az ÚVF így fordítja ezt a verset: "a Szó isten volt" (kis "i"-vel, megkülönböztetve Jehovától, aki az Isten). Egy másik példát találunk az Ószövetségben, Zakariás könyvében (12:10). Ott Jehova Isten beszél, ezt mondva: "és reám tekintenek, a kit átszegeztek" (Károli), amit a keresztények a keresztre feszítésről szóló jövendölésként értelmeznek (Jel 1:7). A Társulat felismerte, hogy ennek a próféciának Jézusban való beteljesedése azt jelentené, hogy Jehova lett benne emberré, ezért átírta a szöveget. Az angol ÚVF-ban ezt olvassuk: "felnéznek arra, akit átszegeztek", és így a szöveg már nem utal Jézus Isten voltára. A Társulat más, Krisztus Isten voltával kapcsolatos verset is hasonlóan elferdített (pl. Kol 1:16-20, Tit 2:13; Héb 1:8), illetve sok olyan részletet, amelyek más tévtanait cáfolnák. Ilyen tévtanok például a Szentlélek személy voltának tagadása (Mt 4:1, 1Tim 4:1), az emberi lélek halál utáni tudatos továbbélésének a tagadása (Lk 23:43), vagy az örök bűnhődés tagadása (Máté 25:46). Így az Őrtorony Társulat azt az illúziót kelti Jehova Tanúiban és az érdeklődőkben, hogy a Biblia támogatja a tanait.

Isten természete. A Biblia azt tanítja, hogy csak egyetlen igaz Isten van. (Ésa 43:1; 44:6,8). Az Atya, a Fiú és a Szentlélek jól elkülöníthető személyként jelenik meg a Szentháromság Egy Istenen belül (Mt 3:16-17; 2Kor 13:14). Az Újszövetségben a Fiú és a Szentlélek külön is Istenként jelenik meg, mint az Atya, és mindhárom személynek kizárólag Isten által birtokolt tulajdonságokat, tetteket és előjogokat tulajdonít (pl. a Fiú: Mk 2:4-12, Jn 10:30, 20:28, Zsid 1:6-8 stb.; Szentlélek: ApCsel 5:3-4, 2Kor 3:17-18 stb.).

Ezzel ellentétben az Őrtorony Társulat tagadja Isten háromegy természetét és azt tanítja, hogy ezt a tanítást a Sátán sugallta.14 Azt tanítja, hogy a Jehova név, az egyetlen igaz Isten neve egyedül Istenre, az Atyára utal. A Társulat tagadja Jézus Isten voltát (lásd alább!), és szerinte a Szentlélek nem személy, hanem csak Isten "tevékeny ereje", hasonló az elektromossághoz.15

Jézus Krisztus. A Biblia azt tanítja, hogy Jézus Krisztus a testben eljött Isten, minden teremtője (Jn 1:1-3,14, Kol 1:16). Soha nem volt kevesebb, mint Isten, de amikor eljött az idő, letette dicsőségét, amelyben az Atyával osztozott, és emberi természetet öltött fel (Jn 17:3-5, Fil 2:6-11, Kol 2:9). Halála után Jézus Krisztus testben támadt fel a sírból, és felismerhetően megjelent több mint 500 embernek. Ez a tény döntő volt a korai egyház hite és tanítása számára (Lk 24:39, Jn 2:19-21, 10:17-18 1Kor 15:5-8,14).

Ezzel ellentétben az Őrtorony Társulat tagadja Jézus Krisztus Isten voltát, és azt tanítja, hogy csak egy teremtmény. Először Mihály arkangyalként létezett, aztán Jézusként megszületett mint tökéletes ember, halála után eltemették, de Jehova a fizikai testét eltüntette, és Mihály akrangyalt emlékezetből újrateremtette. Jézus szellemi teremtményként támadt fel, és testét "materializálva" tette magát láthatóvá. Most ismét Mihály arkangyal, a mennyben van, és nem is tér vissza láthatóan a földre.16

Megváltás. A Biblia azt tanítja, hogy egyedül Krisztus megváltó munkája ad megoldást az ember bűnösségének problémájára. Jézus a keresztfán saját magára vette minden ember – múltbeli, mostani és jövőbeli – személyes bűnét (1Pt 2:24), és mint tökéletes Isten és tökéletes ember, áldozatával teljesen eleget tett az isteni igazságosságnak (Róm 3:22-26). Aki Jézust befogadja az életébe egyszerűen a Belé vett hit által (Jn 1:12-13, ApCsel 16:31), annak Isten megbocsátja a bűneit, azt igazzá nyilvánítja, és helyre állítja az Istennel való lelki közösségét (Ef 1:7, 2Kor 5:21, Zsid 7:25).

Ezzel ellentétben az Őrtorony Társulat azt tanítja, hogy Krisztus tökéletes és igaz volta most csak a Tanúk egy elit csoportjának tulajdoníttatik, akik "a 144 000" vagy "a felkentek" néven ismertek. Csak a 144 000 született újjá, lett Isten gyermekévé, és várja, hogy Krisztussal uralkodjon a mennyből. Jehova Tanúi fennmaradó millióinak – akiket "más juhoknak" vagy "nagy sokaságnak" neveznek – Krisztus váltságműve csak a földi paradicsomban való örök életre ad esélyt.17

A Biblia azt is tanítja, hogy kizárólag kegyelemből vagyunk megváltva, függetlenül bármilyen szerintünk igaz cselekedettől; a megváltás Isten ajándéka. Semmit nem tehetünk, hogy hozzájáruljunk megváltásunkhoz, mivel Jézus Krisztustól függetlenül "halottak vagyunk bűneinkben" (Ef 2:1-10, Tit 3:5).

Ezzel ellentétben az Őrtorony Társulat azt tanítja, hogy ki kell érdemelnünk a megváltásunkat; a megváltás "az egyén munkájától függ" majd. Az embernek először szükséges "Jehova szervezetéhez jönnie a megmentésért",18 utána pedig engedelmeskednie kell a szervezet összes tanításának. Így az üdvösség alapja inkább a Jehova Tanúi szervezeténél való tagság, mint a Jézus Krisztussal való személyes kapcsolat.

Az ember lelke és az örök büntetés. A Biblia azt tanítja, hogy az ember lelke folytatja a tudatos létezést a halál után (Lk 16:19-31, Mt 17:1-8, 2Kor 5:6-8, Fil 1:23-24, Jel 6:9-11). Azok, akik visszautasították Isten ajándékát az örök életre, tudatos állapotban fognak örök büntetést elszenvedni (Mt 25:41,46, Jel 14:10-11, 20:10,14-15).

Ezzel ellentétben az Őrtorony Társulat tagadja az örök büntetést és azt tanítja, hogy az embernek nincs lelke, amely túlélné a testi halált. A Tanúknak azt tanítja, hogy a halál a tudatos létezés vége, a "pokol" csak sírgödröt jelent, és akiket Isten végül elítél, azok megsemmisülnek, egyszerűen ki lesznek törölve a létből.19

A Biblia. A Bibla azt tanítja, hogy egy keresztény számára a Szentlélek kenete teszi lehetővé Isten Igéjének a megértését és helyes alkalmazását (Jn 16:13, 1Kor 2:14-15, 1Jn 2:27). Bárkinek a tanítását meg lehet ítélni az Írások és a józan ész alapján (Csel 11:17, 1Kor 10:15)

Ezzel ellentétben az Őrtorony Társulat azt tanítja, hogy a Bibliát csak a szervezet felkent vezetői képesek helyesen értelmezni, és hogy nélkülük senki sem tudja megismerni az igazságot.20
Leslie07 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17167
Csakhogy jehova tanui egyenesen írtóznak attól,hogy elfogadják azt,
hogy Jézus Krisztus Isten,nem pedig azt,hogy örökké állandó Isten.

Azt tanítják,hogy az Egyszülött Isten csak egy teremtmény és nem Isten.

Nos ha ezt az antikrisztusi tanítás értékeled oly nagyra jehova tanuinál,
ami miatt pirulhatnak azok a keresztények,akik ezzel nem értenek egyet,
akkor meglaeptél.

Arról nem is beszélve,hogy azt tanítják,hogy a kereszténység nem érdemel kegyelmet Istentől,mert nem akarják elfogadni a mélység angyalát Abaddont
krisztusuknak és királyuknak,és nem akarnak Abaddon sáskái lenni.

Úgyhogy szerintem te vagy nem ismered tanításaikat,vagy nálad sincs
valami rendjén.
Előzmény: Törölt nick (17162)
torrew Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17165

nos igazad van JT-i nagyon ismerik azt amiben hisznek. csakhogy ők nem a bibliában hisznek hanem az őrtorony tanításában

a másik abban is igazad lenne hogy példát lehetne venni róluk merthogy a keresztény ember nem forgatja a bibliát. csakhogy a bibliát ők sem forgatják. ők csak az őrtorony irodalmat forgatják és az őrtorony tanításainak alátámasztására idézett bibliarészeket olvassák el, ami sokszor nem arról szól amiről beszélnek. keress vissza valaki kivesézte milyen frankón vettek ki idézeteket olyan emberek munkásságából akik a vallásról nyilatkoztak, mondtak véleményt úgy hogy pontosan a visszájára fordították a mondanivalót!

Előzmény: Törölt nick (17162)
torrew Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17164
ha te vagy szénsav akkor igen:-))
Előzmény: OG1 (17163)
OG1 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17163
Tőlem kérdezed?
Előzmény: torrew (17161)
torrew Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17161
megkérdezhetem tőled, hogy váltott meg Krisztus? Ha nem publikus nem gond, csak én már nagyon sokszor megtapasztaltam az Isteni gondviselést amit itt néhányan bolondságnak tartanak....
Előzmény: Törölt nick (17153)
abani Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17160
Igazad van!
Előzmény: torrew (17159)
torrew Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17159

bocs hogy én válaszolgatok neked Leslie-hez írt hsz-eidre, de ezt a topikot sokáíg kell olvasni. Az elején én is azt gondoltam, hogy szánalmas ahogy itt veszekednek mint a gyerekek a homokozóba, aztán beálltam közéjük én is:-)))

de tudod igazán kihozza az embert a béketűrésből az ahogyan JT-i MINDENT megtesznek azért hogy a saját igazukat bizonygassák. Elferdített bibliafordítások, szövegkörnyezetből kiragadott idézetek amiket ha tovább olvasod rájössz hogy abszolút nem arról szólnak amiről beszélünk.És amikor az érvük vagy a hazugságuk? elfogy akkor egyszerűen játszák a süketet. eleresztik a fülük mellett azt amit nem tudnak frappánsan megválaszolni.

 

Egyébként pedig mindannyian úton vagyunk, kivéve persze Jehova Tanúit élükön Betshabéval aki ANNYIRA de annyira ismeri a bibliát hogy simán ledorgált hogy kussoljak amíg nem tudok többet róla. (a több tudást természetesen azt jelenti hogy fogadjam el az agyament agymosott dumájukat)

 

Egyébként még annyit hogy egyik JT megkeresett emailben és kérte hogy mondjam el a nevüket címüket!!!!!!!! azoknak a jehova tanúinak akikkel tanulmányozok. mondván, hogy megbeszélje velük hogyan tudnának jobban tanítani....nem szeretnék ehhez semmit hozzátenni azt hiszem a dolog magáért beszél. csak még annyit hogy amikor erre nem voltam hajlandó nagyon cinikus módon kioktatott és megítélt miszerint jézus a langyosakat kiköpi....hát köszönöm szépen jehova tanúi, minden egyes mondatotokkal magatokat minősítitek.

Még egy példa a mellébeszélésre: vérkérdésben nyíltan megkérdeztem egy tanút hogy mi lenne ha a fiának lenne szüksége vérre? ha csak ez mentené meg az életét mit tenne???? Amire nem válaszolt egyenesen hanem elkezdte sorolni, hogy így meg úgy ilyen olyan kórházak vannak ahol az orvosok vér nélkül operálnak, meg hogy Isten képes csodát tenni merthogy volt egy tanú akinek kellett volna vér de megtagadta és mégis életben maradt bla bla bla. csak épp a kérdésemre nem kaptam választ. Nekem pedig az a véleményem hogy aki hagyná a gyerekét meghalni egy ilyen baromság miatt az nem ember!a gyerekeink védelme mindenekfelett belénk vésődik ahogy megfogan.És sajnálom azokat akik egy kétes szekta elvetemült tanításai miatt veszni hagyná a gyermekét. Sőt ne menjünk eddig sajnálom őket már azért amiért a gyerekükkel való foglalkozás helyett naponta az utcát róják!

És igen lehet rám most kígyót békát mondani, ez a topik JT-i tévtanításairól szól, és nekem ez a véleményem.

 

Előzmény: Törölt nick (17154)
Leslie07 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17158
Ez így elegendő,
Előzmény: Törölt nick (17156)
torrew Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17157

Leslie nem egyszer szapulja egyszer támogatja

Leslie mindent elmond azzal kapcsolatosan mit tanítottak neki sok éven keresztül és mi az amit ő ma már nem hisz el.

De bárki aki érdeklődik Jehova tanúiról (többen voltak már akik el akartak menni egy királyság terembe) nem beszéli le őket róla. ellenkezőleg azt mondja menjenek, olvassanak bele a kiadványaikba csak tartsák mindig a szemük előtt a Biblia tanítását és nem JT-i belemagyarázását fogadják el készpénznek.

Előzmény: Törölt nick (17151)
Leslie07 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17155
Miért,te mi vagy,
Előzmény: Törölt nick (17154)
Leslie07 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17152
Csirke 123,szégyelled megvallani azt,hogy jehova tanuja vagy?

Engem kifaggattál,igaz?Én becsülettel válaszoltam.

Nem úgy,mint te,aki adventista-jehovista módra kiforgatod szavaimat.

Hol olvastál te olyat az én hozzászólásomban,hogy ahogyan azt írod:

"majdhogy nem ajánja"? Mikor ajánlottam én "majdogynem" bárkinek is ezt
a jehova tanui bálványszervezetét?

Azt írod,hogy a képesbibliából szerezted az ifót igaz,hogy isten soha nem
pusztítja el a földet.

Akkor te egy jehovista hamis bibliát olvashattál,mert az Isten Szavában
ott áll több helyen is a kijelentés,amit idéztem is neked,hogy maga
az egyszülött isten kijelentette,hogy az ég és a föld elmulík.

Péter pedig azt is leírta,hogy hogyan.

Te neked úgy látszik a Biblia a prédikátor könyvével bezárult.
Alattomos sunyi adventista jehovista hallgatásba burkolóztál
az egyszülött isten és Péter kijelentéseivel kapcsolatban.

Mintha azokat szóba sem hoztam volna neked.

Arról nem is beszélve,hogy az új égről és új földről állítja az Ige,amit ahogyan
azt a Teremtő Isten megígérte hogy megteremt azt,hogy megáll örökké.
Előzmény: csirke123 (17149)
Leslie07 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17150
Újvári,nem te szoktál átugrani más témára,amikor nem tudtad bizonyítani állításodat.

Hol is van az a bizonyíték,amiről már több,mint két hónapja hallgatsz?

Tudod,amit bezengtél,hogy jehova tanui visszavonták a jelenések könyvének egyes tanításait.

Arra sem válaszoltál a mai napig,hogy melyik tanításokat vonták vissza,
hol és mikor nyilatkoztak erről.

Sőt legutóbb azt állítottad,hogy az őrtorony szervezet kiadott egy olyan nyilatkozatot,miszerint az Artemisz őrtorony bálványt már nem tekintik
többé hivatalos szimbólumukká.

Hol van Újvári, a bizonyíték,ami állításodat igazolja?

Ilyen hazugságokkal próbálod az olvasót megtéveszteni,és összeragaszgatni
őrtorony bálványodat,amit apróra törtem itt a fórumon az Ige által-


Előzmény: Törölt nick (17143)
csirke123 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17149
Az azért akkor is csodálatos dolog számomra, hogy valaki egyszer szapulja azt a vallást, máskor meg majdhogynem ajánlja. Ez elég kétarcú dolog. Amúgy meg én nem állítottam magamról sem azt hogy az vagyok (tudtommal), sem azt hogy nem. De te abból,hogy ezt a 2 verset megkérdeztem tőled, azt szűrted le, hogy az én agyamat is kimosták igaz? Ki kell, hogy ábrándítsalak. Ja, csak azt a példát tudnám felhozni, hogy ha valaki kiad egy lakást albérletbe, és lelakja a lakó, nem a kérót fogod ledózerolni. Igaz? Inkább kiteszed a lakót. Na, valahogy így képzelem el azt is, ahogy I. tenni fog. Hiszen több I-i ítéletről olvashattunk a B-ban, és ez még egy képes gyermek bibliában is benne van (Noé, Szod-és Gom, Lót, stb), és soha nem pusztította el a Földet, csak az embereket. Akkor most hogy is van? Na mindegy, én csak erre voltam kíváncsi, nem arra,hogy milyen okfejtegetéseid vannak. Amúgy nem véletlen nem tudtam azt sem,hogy mi az az Abaddon vagy mi. Bár ezt még soha életemben nem hallottam, úgyhogy legalább tanultam valamit. Azt hittem, ők Istent imádják, nem ezt a valakit.
Leslie07 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17148
Ilyen hamar meggyőződtél róla,hisz még egy néhány órával ezelőtt azt sem tudtad,hogy hol lehet beszerezni a könyvüket?

Akkor miből állapítottad meg?
Előzmény: OG1 (17145)
Leslie07 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17147
Újvári,az volt az érveid lényege,hogy nem kell szószerint érteni a csillagok hullását.

Vagy netalán változott a véleményed?Elfogadod,hogy a csillagok szó szerinti hullásáról van szó?

Különben Újvári,ismét azt mondom,a csillag mérete a földreérés pillanatában,
hogy milyen lesz azt nem tudatja velünk az Ige.

Annyit viszont tudunk,hogy lesznek nagyobb méretü égitestek is,amelyek
a földre zuhannak.

" és lőn jégeső és tűz,vérrel elegy,és vetteték a földre,és a földnek harmadrésze
megége,és az élőfáknak harmadrésze megége,és minden zöldellő fű megége."
Jel. 8:7.-

" ...és egy tűzzel égő nagy hegy vetteték a tengerbe,és a tengernek harmadrésze
vérré lőn. és meghala a tengerben lévő teremtett állatoknak a harmad része,amelyekben élet vala,és a hajóknak harmadrésze elvesze..

" ...és leesék az égről egy nagy csillag,égve mint egy fáklya,és esék a folyóvizeknek harmadrészére,és a vizek forrásaira.
A csillag neve pedig üröm,váltorék azért a folyóvizek harmadrésze ürömmé,
és sok ember meghala a vizektől,mivel keserűvé lőnek." Jel 8:8-11.-

Újvári,láthatod, egyik csillag nagyobb,a másik kisebb, valamelyik pedig tüzes
jégeső álapotú. pontosan úgy,ahogyan a csillagászok állítják.

Te csak nap méretű, gömb alakú, tömör csillagot tudsz elképzelni.

A valóság viszont egészen más.

Újvári,úgyhogy nem kell itt az Ige kijelentéseit úgy feltüntetni,mintha azok
valami képzelet beli eseményekről,nem pedig a fizikai valóságról szóllnának.


Előzmény: Törölt nick (17143)
OG1 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 17145
Szerintem ez egy tök jó vallás!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!