Keresés

Részletes keresés

Leslie07 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17312
Újvári,hogy felháborodtál itt a pedofil vádak kapcsán.

Bezzeg nem olyan réged,te és jehova tanui társaid nagy vehemenciával
mutogattatok a katolikus papokra,lám mennyi sok a pedofil közöttük.

Én csak ekkor jöttem elő a dologgal,hogy az mutogasson másokra,akinél
e téren minden rendben van.

Tehát ha egy katolikus pap pedofil,akkor az ok a felháborodásra,ha egy jehova tanu vén akkor már nem. Érdekes szemléletmód Újvári.

Mi lenne ha nyitnék egy zöld számot,ahol bejelentkezhetnének azok,akiket
az elmúlt harminc évben jehova tanui vénei malesztáltak?

Na Újvári? FELVÁLALOD A KÖVETKEZMÉNYEKKEL EGGYÜTT?
Előzmény: Törölt nick (17307)
Leslie07 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17311
Újvári,én elsősörban nem azokról a bűnbesesett tanukról írtam elsősorban,
akiket doháhyzáson kapjátok,vagy valakivel bűnbe esett és kizárják,
hanem azokról akik tömegesen hagyják ott a szervezetet,mert nem értenek egyet
azzal,amit a vezetők tanítanak.

Úgyhogy ne tereld máshová a szót,mint ahogyan azt én leírtam.

Ami pedig azokat ílleti akik bűnbe estek és azért zárjátok ki őket,
lehet,hogy ők ily módon szabadulnak meg a sátán szervezetétől.

Ugyanis Újvári,még mindig jobb dohányzás,vagy erkölcsi bűnbe esni,
mint a mélység angyala szervezetében a Szent Szellemet és az Egyszülött
Istent káromolni.

Ne feledd,hogy Jézus a parázna nőnek megbocsátott, a hamis tanítóknak
pedig azt mondta,hogy mimódon kerülhetik el a gyehennát.

Tehát akár paráznaság,akár más bűn miatt rekesztenek ki valakit az őrtorony
bálványszervezetből,még mindig jobban jár,mint az olyanok,mint te,aki már
saját bevallásod szerint már 20 éve tudod,hogy a bálványszervezeted Abaddont
a mélység angyalát kényszeríti rád,mint királyodat és krisztusodat,mégés
dícséred ezt a szervezetet.
Előzmény: Törölt nick (17307)
Leslie07 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17309
Újvári,aki parázna,az már nem is lehet igaz szivű?

Előzmény: Törölt nick (17307)
Leslie07 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17308
A kínoszlopot jehova tanui baál papjai találták ki.

A keresztet is képesek voltak kiegyenesíteni,hogy a katolikus hivőket
tudják támadni a kereszt miatt.
Előzmény: 1000év (17306)
1000év Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17306

 Kedves Leslie 07!

 Szerinted hogyan lehet valakit kinoszlopon megfesziteni?Az új világ forditás (Jehova tanui Bibliája) kinoszlopról ir ,ami szerintük fontos hitelv.Ezen logika szerint a helyes forditás ez lenne :kinoszlopon meglógaták.Oszlopon ugyanis nem lehet fesziteni. Ugyanigy a keresztség szót is törölni kellenne Bibliájukból.A keresztség szó ugyanis Jézus kereszthalálából származik. Logikájuk szerint valakinek keresztségéről igy kellenne beszélni:ebben az évben ,ebben a hónapban,ezen a napon megkinoszlopoztatam.

Leslie07 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17305
Újvári,a becsapást azokra a dolgokra értettem,amit le írtam,te pedig egészen másról
írsz,amiről én nem írtam.Jó lenne ha helyreraknád egy kicsit magadat,mert nagyon szétszórt lettél nem gondolad,
Előzmény: Törölt nick (17263)
Leslie07 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17304
Azt azért meg kell említeni,hogy jehova tanui az ÚV ferdítésü bibliájukban
a János 1:18-ban egyszülött istent írnak.

Az 1. János 5: 20-ban azonban már jól eltekerték az eredeti szöveget.

Ott már ezt írják: " És mi egységben vagyunk az igazzal az ő Fia,Jézus
Krisztus által.Ez az iagaz Isten és örök élet."


Most pedig idézem az eredetinek megfelelő,nem meghamisított fordítást:

" Tudjuk azonban,hogy az Isten Fia hozzánk érkezett,és olyan gondolkodást
adott nekünk,mellyel megismerhetjük a valóságosat,és hogy benne vagyunk
a valóságosban,az Ő Fiában,a Felkent Jézusban. Ő a valóságos Isten
és az örök élet." /Csia Lajos ford. szerint/
Előzmény: 1000év (17300)
Leslie07 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17303
MLN,nem szellemi betegség .De ez már orvosi terület.Próbálj inkább az interneten
utánna nézni. Beírod a keresőbe a tudathasadásos állapot szót,és megkapod a kellő válasdzokat.
Előzmény: Törölt nick (17301)
Leslie07 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17302
Újvári,ha állítasz valamit azt alá is kellene támasztanod a kijelentéseimmel.

Ahogyan azt itt kijelented rólam,szintén nem felel meg a valóságnak.

Mer azt állítod:

" Nem vagy örök szenvedés hivő. Csak éppen háromsághivő,meg
lélekhalhatatlanság hívő. Igy már Jó?

Újvári így sem jó,mert nem a valóságot tükrözi az állításod,vagy épp azt a látszatot
próbálja kelteni,mitha én valamilye háromságtannak lennék a képvisselője.


Elsősorban,mindenki tudja itt a fórumon,hogy én állandóan az Egyszülött
Isten tanításával vezetem magamat,tehát csak abban hiszek,amit ő is kijelentett.

Ő pedig azt jelentette ki a lélekkel kapcsolatban:

" Ne féljetek azoktól,akik a testet ölik meg,a leket pedig meg nem ölhetik,
hanem attól féljetek inkább,aki mind a leket,mind a testet elveszítheti
a gyehennában."Máté 10:28.-


Nos Újvári,itt az Egyszülött Isten azt jelentette,ki,hogy egyesek lekei nem halnak meg soha,mig másoké elvesznek a gyehennában.

Pontosan úgy,ahogyan azt az Egyszülött Isten újfent kijelenti és világossá teszi
a Jelenések 20:1-15-ben.

Pl. ott vannak azok lekei,akiknek fejüket vették aJézus bizonyságtételéért
és az Isten beszédéért,az ő lekük soha nem hal meg,mert testük első
feltámadásba részesülése után,felettük nem lesz hatalma a második halálnak.
Jel. 20:4-6.-

Nem így abaddon szolgái,mivel ők Abaddonukkal együtt elveszítik immár a leküket is a második halálban a gyehennában. Jel.20:14,15.-

Ez van az Igében Újvári,és te nagyon jól tudtad ezt,hogy nekem mi a nézetem
a lélekkel kapcsolatban.Mégis megpróbáltál aljas módon máskét feltüntetni,
azt gondolva,hogy így majd lejáratsz azok előtt a félrevezettett igaz szivü
jehova tanuk előtt,akiknek a szemeit felnyitom,hogy kiszabaduljanak onnét.

Már egy ujjabb okuk is van rá,mégpedig az te magad vagy Újvári.

Mert ha egy szervezet meg tür olyan aljas hazug alakot,mit az te vagy,az nem
lehet Istentől.
Előzmény: Törölt nick (17264)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17301
Leslie, milyen az a tudathasadásos betegség? Ez most fizikális betegség? Vmi példát mondj már rá!
Előzmény: Leslie07 (17297)
1000év Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17300

T bethsabé!

Leirom nekem azt ,hogy hol hamisitja meg az új világ forditás azokat a Biblia verseket, ahol Jézus Istenségéröl van szó.Ezeken az igehelyeken az új világ forditás az imádni szót a hódolattal illették szóval helyetesiti. kik imádták az Úr Jézust,ami csak a Mindenható Istennek jár ki.

A napkeleti bölcsek (Máté 2:2)

a bélpoklos (Máté 8:2)

a hájóban levők a viharos tengeren (Máté 14:33)

Mária magdaléna és a másik Mária (Máté 28:9)

az ördöngös (Márk 5:6)

a tanitványok (Lukács 24:52)

a vakon született ember (Ján 9:38)

az Istennek minden angyalai (Zsid 1:6)

ezek mindannyian imádták Krisztust,ami csak a Mindenható Istennek jár ki.

Ezekben az ige versekben mindig a (proszkünein)=imádni igét találjuk az eredeti görög szövegben. A hódolattal illették az kijár az embernek is az imádás viszont csak a mindenható Ístennek. Várom a választ.

Nemo Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17299

"Nekem egyszerűen a vita az ami durva." - Ez egy beszélgető- és vitafórum: arra való, hogy emberek beszélgessenek, vitázzanak. Ha valaki állításokat tesz, mások esetleg vitatni fogják. Erre számítani kell mindenkinek, aki idejön. Ha az én stílusom ellen van kifogásod, jelezd konkrétan, s igyekszem enyhülni, de legalábbis megindokolni eljárásomat.

 

"Teljesen úgy hat mint ha,bárkinek közületek forró drótja lenne Istennel." - Már miért hatna úgy? E topikban a Biblia jelenti a közös vitaalapot, és ezt mindenki tudja, aki ide ír. Ennél forróbb drótunk nincsen Istenhez. De különösen nálam nem tudsz kimutatni olyasmit, hogy érvek nélkül a magam álláspontját magasztaltam volna.

 

"Te úgy érzed kioktathatsz bár kit is??? De főleg egy katolikust." - Ha éppen római katolikus tesz állításokat, én igyekszem azokkal vitázni. Ha valaki nem ismeri saját felekezete tanítását, vagy legalábbis nálam rosszabbul, bizony felhívom erre a figyelmét. De a saját vallású embereken nem kérem számon egyik felekezet tanításának elfogadását, és azokon sem, akik jelzik, hogy nem szócsövei a felekezetknek, hanem bizonyos dolgokban külön úton járnak. Nézd pl. itt Újvárit, a reform-JT-t. Sosem abajgatom, hogy védje meg felekezetének minden állítását, mert tudom, hogy eléggé módjával fogadja el a szélsőségesebb JT-dogmákat. De ha bejön egy JT-janicsár, az már keményebb kérdésekre számíthat. Hasonló a helyzet a r.k. felekezet tagjaival. Nem fogom bántani azt, aki párbeszédre készül, de megtámadom azt, aki a maga igazságát akarja rátukmálni a fórumra. Erről írhatnék még sok mindent, mert szemlátomást nem merültél mélyebben a topikba, sem utána nem olvastál némelyikünknek, aki már sokat írt ide. E fórumon megvan ez a lehetőség: használd, ha hosszú távon érdemben akarsz valakinek a munkásságáról nyilatkozni.

 

"Figyelmetekbe ajánlom a biblia utolsó szavait jelenések 22,18-19." - Nem teszek én hozzá egy betűt sem az ihletett Írásokhoz. Vagy csak riogatni akarsz? Próbálták már mások is, nem sok sikerrel. Tudod, ez itt egy vitatopik.

Előzmény: Törölt nick (17292)
Leslie07 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17298
Kedves keresés, Újvári több politiku nevét is felsorolta,ami nem tartozik ide.

Nagyon helyesen döntöttek a moderátorok.

Ezt neked is meg kell értened.
Előzmény: Törölt nick (17273)
Leslie07 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17297
MLN,az igaz,hogy jehova tanui között nagyobb a százalékos előfordulása atudathasadásos betegségeknek,mint máshol,de ez azért nem jelenti azt,hogy
szellemileg mindenki gyenge közülök.

Az tény hogy sokan sérülnek lelkileg abból kifolyólag,hogy állandóan
azzal riogatják őket,hogy ha megsértik a szervezet szabályait,akkor jön a kirekesztés és a pusztulás.

Ezért képesek elfogadni a szervezet Szent Szellemet káromló és Isten Fiát
káromló tanításait,ami bizony sokszor traumához vezet.

Igaz,hogy 2001 óta nem voltam a gyülekezetükben,tehát nem tudom,,hogy mennyi
igaz szivű ember hagyta ott őket ez idő alatt.

Annyit tudok biztosan,hogy az igaz szivüeket az Úr fokozatosan kimenekíti közülök.
Évente százezrek szabadulnak meg ettől a bálványszervezettől a világon.

Abba igyazad van,hogy így épp a krémjétől van megfosztva a szervezet.

A végén márcsak az elvetemültek maradnak ott,akik jó szolgálatot tesznek majd
a már régen betervezett keresztényírtásban,amit a "Beteljesül Titok" majd
A Jelenések nagyszerű csúcspontja közel" c. könyvükben írnak le.
Előzmény: Törölt nick (17281)
Leslie07 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17296
MLN.ne haragudj,de ez nem ebbe a topikba illik.

A katolikus vallás tévtanításaira van arrra egy speciális topik.

Itt szeretnénk inkább a Jehova tanui tévtanításait az Ige mérlegén
leleplezni.Remélem megérted.
Előzmény: Törölt nick (17294)
Leslie07 Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17295
Seráf1, épp azt tesszük itt egyesek,amit figyelmünkbe ajánlottál,
megpróbáljuk leleplezni azokat a valásszervezeteket,akik látszatra azt állítják,hogy
az igét követik,mégis ellent mondanak az Igének tanitásaikkal.

Ilyenek pl. jehova tanui is.Vagy az adventisták,akiktől kiszakadtak jehova tanui.

Ezért,amit idéztél a Jel. 22:18-19-ben az nagyon fontos.

Azokban a vallásszervezetekben,mint pl jehova tanui őrtorony bálványszervezete is,
az embereket megtévesztették,amikor oda becsábították őket.

Engem pl. 9 éves koromban azzal etettek meg,hogy a testvérem,aki kétévvel korábban meghalt nem fog feltámadni,ha én és édesanyám nem leszünk a szervezet tagjai. nagyon jól írtad le egyik hozzásszólásodban,hogy igyekeznek megkeresni
azokat a pillanatokat,amikor az ember legnagyobb bánatában szenved,és azt
kihasználni.

Némót ne bántsd,mert ő sokat segít abban,hogy az Igét ne tudják meghamisítani.

Némo is egyetért azzal,amit idéztél a jel. 22.18-19-ből.

Nem tudhattad,mert nem voltál itt korábban,és nem ismered a hozzászólásait.

Tehát amit te itt, valami szeretet nélküli vitatkozásnak véltél felfedezni,az a valóságban az Igehamisító jehovista szervezet védelmezőinek a helyreigazítása
az Ige valóságához,amelytől 90%-ban eltérnek.

Mi szeretnénk felnyitni azon igaz szivű jehova tanuk szemeit,akik azt hiszik,hogy
jó helyen vannak,holott az őrtoerony bálványszervezet a sátán könyörtelen
eszköze az emberiség elpusztításának hangoztatása által.

Ugyanis jehova tanui azt hirdetik,hogy mindenki elpusztul,aki nem áll közéjük.

Kérlek ezért,hogy a továbbiakban ezt a tényt légy szives figyelembe venni.

Előre is köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (17292)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17294
A katolikus vallás számos pogány római alapon fexik, náluk a szent hagyomány uolyan fontos, mint a Biblia. Viszont legalább Istennek tartják Jézust, a Messiást. Persze ettől még bálványok tucatát fogadják el, ugye a 10parancsolatból kivettek 2 parancsolatot, h. emelhessenek szobrot, a pápakultusz pedig teljes mértékben távol áll a Bibliától, ugyanis Péter apostol nem volt püspök.
1000év Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17293

Tisztelt betshabé.A  Biblia nem azt irja hogy egy személy az isten ,hanem hogy egy az Isten. Az egység tehát nem személyre ,hanem az isten egységére vonatkozik.

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17292
Abban igazad van hogy nem teljesen a Ti vitátokba lépek be,vitázni. Nekem egyszerűen a vita az ami durva. Teljesen úgy hat mint ha,bárkinek közületek forró drótja lenne Istennel. Te úgy érzed kioktathatsz bár kit is??? De főleg egy katolikust. Magyarázd el neki hogy ne fetrengjen egy nő előtt egy fagyöngy füzérrel.Még ha Jézus Anyja is. Mond el egy bálvány imádónak hogy nem létezik a bálványa. Vagy erre is van utalás a bibliában?Figyelmetekbe ajánlom a biblia utolsó szavait jelenések 22,18-19.
Előzmény: Nemo (17290)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17291
Leslie07, reakciódat várjuk.
Nemo Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17290
Szerintem inkább az "Új hozzászólás" gombot kellett volna megnyomnod. Amit írtál, annak vajmi kevés köze volt ahhoz, amit én mondtam.
Előzmény: Törölt nick (17288)
Tafkó Birgut Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17289

"az Igazak leke soha nem hall meg"

 

Elvész a lelkük...

Előzmény: Leslie07 (17260)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17288
Bolond az aki elhiszi hogy pusztán azért mert itt vagy ott látta meg a napvilágot azért az ő vallása a nyerő. Valaki vagy kap "elhívást"vagy nem. Nem kell egy muzulmán fejét kardal levágni mert muzulmán. Itt csak egyet tehetünk ezen a földön jópéldával elöljárni. Ha két jót összeraksz abból jó lessz.Ha két rosszat abból egy mégrosszabb.Ha holnap jobb leszek és toleránsabb embertársaimmal.reggel belenézhetek a tükörbe. Egy a lényeg ha be kell tartani a 10 parancsolatot ott baj van. Az igazi hívő észre sem veszi hogy betartja, a vérévé válik. Kit érdekel hogy Jézus ebbe a kezébe fogta a serleget,vagy abba? Két szóért régi barátok egymás torkának esnek. Ismerek egy embert aki bemegy az intézetbe és kihozza a fogyatékos,kancsal,járáshibás,vagy akár cigány gyerekeket.Mindég azt kéri azt adják aki nem kell senkinek. És én büszke vagyok ha kezetfoghatok vele és leáll velem beszélgetni. Hol vagyok én őhozzá. Tanuljunk emberek! EZT!!! Tanuljuk.
Előzmény: Nemo (17287)
Nemo Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17287

Kedves Bethsabé!

 

Ebben a hosszú írásodban egyetlen ellenérvet sem találtam, de némi tájékoztatást és sok propagandát igen. Gondoltam, hogy nem érzed magad kirabolva, ha már elhitted, hogy a mennybe nem juthatsz be - az ilyesmit csak a JT- vagy hasonló felekezeti hitből való kitérés után szokták fájlalni az emberek.

 

Egy kitérő válaszod kérdésem élesítésére indított. Tehát azt kérdeztem: vajon már Jézus földi szolgálata alatt is megvolt-e (érvényben volt-e) a kétosztatú kereszténység. Azaz szerinted már akkor is két osztály számára toboroztak az apostolok: egy föld és egy mennyei osztály számára? Ha igen: mivel tudnád igazolni?

 

"Abból a pár mondatból amit eddig leírtál, azt állapítottam meg, hogy te is a katolikus vallás tantételeit teszed magadévá, és nem az Isten és Jézus parancsolatát helyezed előtérbe."

 

1. Te valószínűleg azonosítod a római katolikust a katolikussal.

2. Én nem.

3. Nem fogadom el egyiket sem teljesen. Kálvinista vagyok.

4. Mind katolikus, mind a r.k. tételeknek sok közös pontjuk van a Biblia tanításával.

Előzmény: bethsabé (17285)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17286
Az égbe nemjut fel a kutya ugatás. Meg kell tanulni elcsendesedni. A fenyegetőzés,világ égés,borzalmak,tünjenek el az inkvizició találmányai. Ki meri ezt vagy azt állítani? A leg sátánibb dolog a valláskeverés a szavakkal való játszadozás. Vagy valaki azt állítja, hogy evangelizációs kenetet kapott. Volt hogy Jézus kijelentette- Ki vagy te hogy az én nevemben beszélsz? Hiszen nem is ismerlek.
Előzmény: bethsabé (17285)
bethsabé Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17285
Szia Nemo!


"Nekem egyáltalán nem rossz sem az Ó Szövetséget és sem az Új Szövetséget olvasnom." - Önmagában csakugyan nem: de vajon azok az áldások, isteni jótétemények, amikből kimaradsz (a 144000-ről szóló hited szerint), nem vonzanának egyébként? Nem érzed néha azt, hogy kimaradsz valamiből?

Semminek a hiányát nem érzem. Én elfogadtam azt, amit a Biblia tanít a 144000 társörökösről. Olyan helyre nem pályázok, ami nem az én számomra lett fenntartva.
Világosan kijelenti a Biblia, hogy csak ők lesznek Jézussal egyetemben a Királyság uralomban. Erre a királyság uralomra nem lett volna szükség, ha az első emberpár nem vétkezik. Azt nagyon jól tudjuk a szentírásból, hogy Isten örökké tartó boldog életet szánt nekik. Ezt nem lehet megcáfolni. De vétkeztek az Isten szent szelleme ellen. A szent szellem ellen való vétek, pedig örök halál. Soha sem fognak feltámadni. Ezért kell a bibliából alaposan megvizsgálni, hogy mi is Isten szándéka és parancsolata az emberek felé. Nyilvánvalóan kítűnik az egyház tanításából, hogy szent szellem elleni tanítás folyik a híveik részére. Ha szent szellem elleni tanítás megy végbe a világban általuk és más nem bibliai alapelveken nyugvó tanítás szerint, akkor ezeknek a vezetőknek és híveiknek az ítélete a gyehenna, ami azt jelenti, hogy örök halál. Megsemmisülés örökre, és nincs feltámadás a részükre.

Márk:7-9
"Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, melyek emberek parancsolatai"

Isten akaratának teljesítése:

Máté:7:5-22

Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, akik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok."

"Gyümölcseikről ismeritek meg őket. Vajon a tövisről szednek-é szőlőt, vagy a bojtorjánról fügét? "

"Eképpen minden jó fa jó gyümölcsöt terem, a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem. "

"Nem minden, aki ezt mondja nekem: Uram! Uram! megyen be a mennyeknek országába: hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.

Mi az Isten akarata? Megteszed azt? A szentírást hamisítatlanul tanítod másnak?

Jézus azt mondta a tanítványinak menjetek és tegyetek tanítvánnyá minden népeket, tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam néktek.
A szentírás szerint nekem nem lehet tanítanom, de azért még tudhatom az igazságot teljes egészében, és ki is tartok az igazság mellett az utolsó leheletemig.
Szeretem az Isten Szavát. Éjjel és nappal erről beszélek.

Példabeszédek: 2:1-5
"Fiam, ha beveszed az én beszédeimet, és az én parancsolataimat elrejted magadnál,
"Ha figyelmeztetvén a bölcsességre a te füleidet, hajtod a te elmédet az értelemre,
"Igen, ha bölcsességért kiáltasz és az értelemért a te szódat felemeled,
"Ha keresed azt mint az ezüstöt, és mint a kincseket kutatod azt,
"Akkor megérted az Úrnak félelmét, és az Istennek ismeretére jutsz."

A katolikus vallás tantételei mind messze állnak Isten akaratától. Erre lehetne azt mondani, hogy bezárják a mennyek országát a híveik előtt.
Abból a pár mondatból amit eddig leírtál, azt állapítottam meg, hogy te is a katolikus vallás tantételeit teszed magadévá, és nem az Isten és Jézus parancsolatát helyezed előtérbe.


"Mert az Isten parancsolatját elhagyva, emberek rendeléseit tartjátok meg,
korsóknak és poharaknak mosását, és sok egyéb efféléket is cselekesztek. "

I Timótheus:3:5
"Ha valaki másképpen tanít, és nem követi a mi Urunk Jézus Krisztus egészséges
beszédeit és a kegyesség szerint való tudományt,
"Az felfuvalkodott, aki semmit sem ért, hanem vitatkozásokban, és szóharcokban szenved, amelyekből származik irigység, viszálykodás, káromlások, rosszakaratú gyanúsítások,
I Timótheus:6:5
"Megbomlott elméjű és az igazságtól megfosztott embereknek hiábavaló torzsalkodása akik az istenfélelemet nyerekedésnek tekintik. Azoktól, akik ilyenek eltávozzál."


"még oktatta is tanítványait arra, hogy imádkozzanak érte. Csak a tanítványait. És miért nem a körülötte levő népet?" - Ezek szerint már Jézus korában is megvolt a 144000 és a nagy sokaság közti felosztás?

A Biblia tanítása szerint igen. Már eleve el volt rendelve a világ megalapítása előtt.
Már akkor, amikor megtörtént az édenben a bűnbeesés. Elpusztíthatta volna Isten az első emberpárt, de nem tette. A tervét és a szándékát mindenképpen megfogja valósítani, csak egy másik úton. Az Ő Fia által, akit a földre küldött, hogy hozza el az Isteni világosságot az embereknek. Akik több évezreden keresztül a sötétségben voltak.

Átok és ígéret

I Mózes 3:15
"És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod."

Ezt a kígyónak, Sátánnak jelentette ki Édenben. Ez a lényege az egész szentírásnak, amint már írtam neked, az előző hozzászólásomban. Erre épül fel logikusan az egész Szentírás. Istennek van időterve.

Ha megfigyeled és éleslátásod van, ez folyik most a világban. Az I Mózes 3:15 beteljesülése. Ennek meg kell lennie.
A többit majd folytatom.

Üdv bethsabé
Előzmény: Nemo (17254)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17284
Nem hiszem, h. kapcsolata lenne a scientológistákkal.
Előzmény: abani (17282)
abani Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17282
"Az a lényeg hogy fejedben átvegyék az "irányítást". Lelki terroristák."

Magyarul agymosók. a scientology egyházháznak nincs valamilyen kapcsolata velük?
Előzmény: Törölt nick (17279)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17281
Igazából szellemileg gyenge emberek, rábízzák magukat az őrtorony bálványszervezetre, örülnek, h. ők gondolkoznak helyettük, az alkalmaikon őrtorony tanulmányozás folyik, a vének felolvasnak, kérdéseket tesznek fel, amit szintén az őrtoronyból vesznek, bárki lehet vén, aki tud beszélni, és törtetni akar a gyülekezetben. Tudod én azt vettem észre náluk, h. nagyon erősen szervezett nemzetközi szekta, csak szeretet nincs köztük.
Előzmény: Törölt nick (17279)
Nemo Creative Commons License 2009.06.01 0 0 17280

Már az elején egyértelműen fogalmaztam. Nem én tehetek arról, ha kend nem ért magyarul. No ennyi.

Előzmény: Törölt nick (17275)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!