Keresés

Részletes keresés

János 2 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 39288

Nem nézted végig nem vetted a fáratságot, ezért a két könkrétumot bemásolok neked. keresd meg azon a linken amit korábban beírtam megvan.

 

http://pomorie.com/kamovi/?lang=bg

 

 

Частни квартири, Обзор - от 01.05 до 15.10Цена:10 - 18 лв. за сезон 2011 за леглоИме:Богдана БогдановаТел.:0889 533 514Адрес:ул. Иван Райков 16, ОбзорE-mail:obzor.holidays@yahoo.comWeb site:- Предлагат се 1 единична стая, 2 двойни стаи, 3 тройни стаи, 2 стаи за 3+2 човека и 1 апартамент (50-80 лв., за 2+2 човека, TV, преходни спалня и оборудвана кухня с микровълнова, термо-кана и хладилник). Всички са със самост. санит. възел, хладилник, cable TV и тераси. Общи за ползване ютия с дъска за гладене. В двора на къщата има барбекю и лятна кухня. Намира се на тихо и спокойно място на около 80 м. от плажа и на около 100 м. от центъра на Обзор.

 

 

Forditógépet ne használj mert a Levát Eurónak írja. Most lehet görcsölni, hogy egy ,vagy két euróval több mint amit írtam, de itt van alku, és le lehet tagadni a helyi adót. Én a vitát ismét lezártam, járjatok utána és egy kis energiát bele kell feccelni.

Kb 2005 óta privát foglalással járok, mindkét fentinek én voltam az első magyar vendége, tehát a privát szférába már láttam valamit.

 

Még talan a mostan előttem lévő bejegyzéshez: amit írtam nem neked szántam. Természetesen mindenki olyat választ amit akar. Azonban a tengerpart a legnagyobb homokozó, és pici gyererkek nagyon élvezik.

Üdv: Mindenkinek.

 

Üdv János

 

 

Előzmény: bigcsicso (39276)
endrun Creative Commons License 2012.05.18 0 0 39287

Sziasztok július elején mennénk bulgáriába  1 hét napospart és arrafelé menet elmennénk isztambulig és ott töltenénk 2 éjszakát 2 gyerekkel (7 és 10 évesek ), tudnátok-e szállást ajánlani. Még egy kérdés autó parkolás Isztambulban? Gázos -e utcán parkolni ?

 

üdv endrun

ranto2 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39286

A komplexumokat önmagukkal és nem más típusű szállásokkal szerettem volna összehasonlítani, pontosabban az árukat. Magyar irodák is értekesítenek ide ugyanis szállást, de persze magasabb áron, mint a tulajok. Az az apartman, pontosabban azonos komplexumban ugyanolyan nagyságú apartmanok a Milleniumnál egy éjszakára kb. 20 E Ft-ba, az angol honlapon 13 E Ft-ba kerülnek főszezonban. Ennyi!

 

Mivel két kisgyerekünk van jó néhány évig a legfontosabb szempont a látnivalók, "tennivalók" (strand, játszótér stb.) közelsége, ezek egy része megfelel ennek az igénynek.

 

Van még két oldal, amit ajánlok. Mindkettő bolgár, és számosságát, típusát, elhelyezkedését tekintve széleskörű szálláskínálattal rendelkezik.

 

http://bgstay.com/ Érdemes először a szállástípust kiválasztani, utána meg a települést. Igen, van rajta 10 euró/2 fő/éj, de ez inkább elő- és utószezoni ár.

 

http://hotels.guide-bulgaria.com/SE/Bourgas/Primorsko/Kiten/Hotels.aspx?776=Hotel_Sinaya

 

A szállások mellett sok más, turistáknak hasznos info is van.

A Bourgas-i régió szállásaira állítottam.

 

 

 

Előzmény: János 2 (39266)
sárgavirág Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39285

Köszönöm akkor lehet a "kisvonatot" választjuk majd hazafele! Az óvárosba menet meg gyaloglunk :-)

 

Előzmény: utazo idegen (39264)
Boby101 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39284

Köszi szépen!

Előzmény: utazo idegen (39281)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39283

nem

Előzmény: utazo idegen (39282)
utazo idegen Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39282

1 kérdés ?  Anno te nem Maxval nével regisztráltál?

Előzmény: Törölt nick (39280)
utazo idegen Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39281

Szia ! Esetleg a ropotámo folyó ahol hajó megy ki a tenger torkolatáig meg vissza vagy szozopolban a séta hajó de azt este érdemes megejteni ha jól tudom akkor Bulgár idő szerint 3/4 7 kor indul az utolsó nappal meg szozopolból Várnába megy a hajó Reggel 9 órakor indul aztán vissza.Primorszko estleg vásárlás. 

Előzmény: Boby101 (39268)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39280

Kisgyerekkel mi Hajdúszoboszlóra mentünk. Jobban körül kellett volna nézniük. Szela ví.

Előzmény: bigcsicso (39278)
jubile Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39279

Engem minden érdekel!

 

Előzmény: János 2 (39273)
bigcsicso Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39278

Igen, ha autóval mentek volna nem lett  volna gond, de repülővel mentek 2 kis gyerekkel, így összesen egyszer mentek le a strandra. Igen arra:) Maradt nekik a medence 1 hétre.

Előzmény: Törölt nick (39275)
bigcsicso Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39277

Szerintem nem értetted meg amit írtam. Mindenki azt nézi, hogy minél olcsóbb legyen, ez teljesen rendben van, beírsz 2 főre 5 ezer ft.-ot és, hogy júliusban, na de júliusban mikor? A tengertől mennyire van? Erre nem válaszoltál, ha július közepe után van közel a vízhez a centrumhoz, akkor az jó, de ha messze van mindentől meg hónap elején, akkor semmi extra. Az ismerősöm példáját csak azért írtam be mert ha nem figyel valaki könnyen így járhat, akár te is. További jó keresést.

Előzmény: Törölt nick (39274)
bigcsicso Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39276

Júniusban sok helyen kapsz 5 euroért, nem is ez a lényeg hanem az általad írt 7 eurós főszezoni ár, azt maximum víkendházas részen kapod annyiért, ami messzebb is van, szállodákban  nincs ilyen áron. A belinkelt oldalakon is 10-25 leva, azaz 5-12,5 euró az átlagár, átlagos helyeken, ami kicsit  nívósabb az több.

Előzmény: János 2 (39273)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39275

Egyik ismerősöm is foglalt Szozopolban jó árban szobát 2 éve, aztán ott derült ki Neki, hogy az új részen van 1500 méterre a srtandtól

 

Ha autóval megy, nem mindegy? Melyik strandtól volt 1500 méterre? Ahol, mint a heringek fetrengenek, just like Italy?

Előzmény: bigcsicso (39272)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39274

Ez annyira világlátott és követendő magatartás, amikor van néhány konkrét állítás, ebben az esetben pár link,  meg egy konkrét példa árral, védhetően. Erre jön a szokásos szöveg, mert hogy nem tengerparton van, meg nem annyi meg nem jó. Minden konkrétum nélkül.

Most erre mit mondjak egy fórumban, ahova tanulni, és tapasztalatot átadni jár az ember? Ahol érvek csaphatnak össze?! Mit lehet kezdeni egy olyan állítással, hogy ismertél valakit, aki 2 éve hülyeséget csinált?

Például elmondhatom, hogy vannak korrekt oldalak, amiken jobb feltételekkel, korrekt szoba jó áron van. Ha tetszik, ki lehet próbálni. Ha nem, csináld amit eddig. 

 

 

Előzmény: bigcsicso (39272)
János 2 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39273

Ha kíváncsi vagy a címre szólj légyszíves, de itt nem akarom reklámozn. Most juni 26-tól 5 euró/éj/fő árárt megyek. Kétágyas fürdőszobás, erkélyes TV, a strand 50 m-re. Az udvarban lehet grillezni és kérésre 3 Leváért reggeli / igaz a reggeli két éves ár/ Hosszú idő után kb 2004-ben voltam Bulgáriába először a Robinsontursal mertem elmenni ki tudja miért. Akkor 18 000 Ft/7 éj /fő volt az ár, kevésbé nívós szobában, mint most az 5 euró. Akkor ez aug vége volt. Most apartmanba kevesebbért megyek el ha négyen vagyunk, de most csak ketten megyünk. 2011-ben ezt az 5 Eurós szállást ide beírtam /kérésre/ többen fel voltak háborodva. Ha valakit érdekel a startapróra felteszem /korábban már csináltam/ aki akarja ott megnézheti. 

Nem kell egyébként elhinni, ha kint vagytok kopogtassatok be néhány házba.

ÜdV: János

Előzmény: bigcsicso (39270)
bigcsicso Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39272

Én erre utaltam 26033, amit írsz jól hangzik, csak az is benne van, hogy Neszebár altt 2 km-rel, és mennyire van a tenger? És júliusban mikor? Mert az elején még olcsóbb mint a közepe után, ezek azok a dolgok amire figyelni kell. Egyik ismerősöm is foglalt Szozopolban jó árban szobát 2 éve, aztán ott derült ki Neki, hogy az új részen van 1500 méterre a srtandtól, hát nem volt jó kedvük, és a te általad említett 5 ezernél drágábba is került. 

Előzmény: Törölt nick (39271)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39271

Szerintem a János2 linkekben szereplő árak levában feltüntetett 2012-es árak.Oda azok vannak írva. 

Egyébként ha valaki magyarul szeretne akciókat látni, iratkozzon fel a booking.comakciós hírleveleire, és csemegézzen onnan. Simán kap ajánlatokat főszezonra 4-5eFt-os szállásokra 2 főre. Egy éjszakára 5 ezerért már van medencés, magát 4*-osnak tituláló szállás is júliusra Neszebár altt 2 km-rel.

Bár én esküszöm a magánszállásokra, nincs annál jobb, mint az óvárosban kivenni egy tengerre néző jó szobát.

Előzmény: bigcsicso (39270)
bigcsicso Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39270

"jobban tükrözik a bolgár valóságot"

Ebben teljesen igazad van, de János 2 előtte pár hozzászólással "7 euros csúcsszezon" árakról írt, nem tudom honnan vette, ilyen áron 2004 körül lehetett nyaralni, most meg 2012 van.

Előzmény: Törölt nick (39265)
bigcsicso Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39269

Ezek az ajánlatok és árak májusra és július elejére vonatkoznak és szeptemberre, és egyáltalán nem olcsók!  Másik fórumozó    moni31     is belinkelt egy oldalt az induló árak ugyan így elő és utószezonra vonatkoznak. Kérdezzen rá valaki júliusra vagy augusztusra meg fog lepődni, az elején és a végén mindig olcsóbb de júliusban vagy augusztusban ilyen árak nincsenek.

Előzmény: dzsonivir (39262)
Boby101 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39268

Sziasztok!

 

Családommal (párom + 6 éves gyerek) júliusban töltünk 11 napot Szozopolban. Mivel számunkra a nyaralás nem csak a strandolásból áll ezért szeretnénk néhány fél/ vagy egész napos kirándulást is beiktatni. Tudnátok látványosságokat, látnivalókat ajánlani számunkra (felnőttnek, gyereknek)? Előre is köszi! Olyanokra lennék kíváncsi, ami közösségi közlekedéssel elérhető, mivel egyébként vonattal utazunk, így a kocsink nem lesz velünk.

Mégeszer előre is köszi!

gradinar Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39267

onnan a rózsák-völgyén keresztül Szófia

 

Maguk a rózsák tényleg nem nagyon érdekesek, de a kazanlaki trák sírbolt feltétlenül az, Szófia felé tovább menve Koprivsticáról pedig nem is beszélve.

 

G.

Előzmény: Kuutyaa (39260)
János 2 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39266

Amiről írtam a hivatkozott hozzászólásba azok szinte mind bolgár magánszemélyek, illetve kis szállodák hirdetései. Szerintem egyszer célszerű kipróbálni. A vendéglátóknak szinte mindig van egy jó szavuk, mamuska gyümölccsel kínál a tatuska házi rakijával, közbe egy kicsit gagyarászunk, és az árról nem is beszélve. Voltam már puccos ALI-s szállodába és még megyek is, de ezek a magánházak másak.

 

Üdv: János

Előzmény: Törölt nick (39265)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39265

Nézegetem ezeket az angoloknak szóló ájánlatokat, biztosan hasra esnek tőle az angolok,  de szerintem János2 26046-os hozzászólásában felsorolt árak ls kinkek jobban tükrözik a bolgár valóságot.

Előzmény: ranto2 (39263)
utazo idegen Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39264

Szia ! Mi is a párommal Szozopolba megyünk. csak mi az Ó városba leszünk. Kényelmes sétával 10 -15 perc de megy oda kis vonatnak átalakított járgány az ott áll meg az  ó város központjánál. De ha sétáltok akkor sok kirakodó árus mellet mentek el lehett  nézelődni.

Előzmény: sárgavirág (39258)
ranto2 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39263

Ajánlom figyelmetekbe azt a honlapot, ahol főleg angol tulajdonban lévő, kiadó nyaralók között lehet válogatni. Ajánlatok szerte a világból vannak, ide a bulgár tengerpartiakat linkelem:

 

http://www.ownersdirect.co.uk/list_properties.asp?region_id=160&class=all

 

Ha valaki új építésű lakóparkok, komplexumok tágas apartmanjaiban szeretné eltölteni az éjszakákat itt találhat magának szállást. Mivel közvetlenül a tulajdonosnál lehet foglalni, ezért elég kedvezőek az árak. De itt is igaz, hogy mindent le kell ellenőrizni. Ha megtetszik egy komplexum, érdemes a nevére rákeresni a neten, mert előfordul, hogy azonos komplexum egy másik apartmanját ennek az oldalnak az árainál is olcsóbban kibérelhetjük.

 

Csak terveztük az utazást, de biztos nem idén kerül rá sor. A tervezgetés közben ezt az ajánlatot találtam nekünk (2 felnőtt + 2 gyerek) a legfelelőbbnek, augusztusra még van hely.

 

Ravda, Riviera Fort Beach:

 

http://www.ownersdirect.co.uk/Bulgaria/BU139.htm

 

 

dzsonivir Creative Commons License 2012.05.17 0 0 39262
Előzmény: stevie-w (39261)
stevie-w Creative Commons License 2012.05.16 0 0 39261

Autóval utazunk Erdélyen-Románián keresztül az Aranypartra (Bonita hotel), majd leugrunk Burgaszba, onnan a rózsák-völgyén keresztül Szófia. Hazaúton Szerbiát is megtekintjük, Belgrád, Újvidék stb..

 

 

Az Aranypart az igazából vagy Aranyhomok vagy Napospart -- nem árt tisztázni, mert sem térképen, sem navigáción nem lesz Aranypart célállomás.

 

A Rózsák völgye nyugodtan kihagyható. Elég sokat írtam róla. Keressetek rá a fórumkeresővel a "rózovata dolina" szókapcsolatra.

 

Ha Belgráddal vagy Újvidékkel kapcsolatban kérdésetek van, vagy tippek kellenek, írjatok nyugodtan, mostanában arrafelé dolgozom.

Előzmény: Kuutyaa (39260)
Kuutyaa Creative Commons License 2012.05.16 0 0 39260

Sziasztok!

 

Idén mi is kipróbáljuk a Bulgáriai tengerpartot. Autóval utazunk Erdélyen-Románián keresztül az Aranypartra (Bonita hotel), majd leugrunk Burgaszba, onnan a rózsák-völgyén keresztül Szófia. Hazaúton Szerbiát is megtekintjük, Belgrád, Újvidék stb..

Sok mindent átnéztem az útról, beszámolókat, útleírásokat, képeket és térképeket nézegettem. Aki tud személyes dolgokat a szállodáról, a tengerpartról, - mit ne tegyünk, - mit ne hagyjunk ki, az legyen szíves irja meg ide, vagy privátban.

Ha visszajöttünk irok egy kis beszámolót cserébe, ide! :)

Köszönöm.

 

Pötyi71 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 39259

Nekem is nyugodtan szólhatsz! A múlt héten vettem jegyet 3000 Ft volt darabja. Este indul a busz Burgaszba, mert a vonat 22:40-kor elmegy, azért megyünk busszal. Visszafelé már vonat lesz. 22:00-kor indul, a jegy 20,40 leva. Sajna, nincs hozzá hálókocsi. Ha valaki csak elakad az egyéni szervezésben szívesen felajánlom a segítségemet. Nyugodtan el lehet indulni egyénileg, repülő, vonat, busz kombinációval. Már többször megjártam így, vannak tapasztalataim bőven. A bolgárok egyébként nagyon segítőkészek.

Előzmény: stevie-w (39246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!