Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.02 0 0 282

Megpróbálkozom vele:) 

Előzmény: vwopel (281)
vwopel Creative Commons License 2011.02.02 0 0 281

lehet csak 1 egyszerű kontakt bajod van, kezdjed járó motornál mozgatni a vezetékeket, lehet rátapintassz a hibára

Előzmény: Törölt nick (280)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.02 0 0 280

Na ilyen helyet nehéz találni...ahol voltam az ac puma és a lambdaszonda cserét ajánlották,hát nem jött be:)

Előzmény: vwopel (279)
vwopel Creative Commons License 2011.02.02 0 0 279

...ahova sokan hordják, és csak jót mondanak:-D

Előzmény: Törölt nick (278)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.02 0 0 278

Értem :) köszönöm a segítséget de inkább elvinném valami szervizbe mert én nem értek hozzá.esetleg ötlet,hogy hova?

Előzmény: vwopel (277)
vwopel Creative Commons License 2011.02.02 0 0 277

A vezérlő a motorvezérlő:-)

A jobbelső oszlop tövében van, a kárpit alatt. És ott van a benzinpumpa relé is.

Előzmény: Törölt nick (276)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.02 0 0 276

Vezérlő benzinpumpa relé az melyik?:D

Előzmény: vwopel (274)
Rex maxi Creative Commons License 2011.02.02 0 0 275

Tiszteletem a fórumozóknak.

Nekem egy 1.6 16 szeplepes f astrám van. 95-ös ecotech motoros. Érdeklődni szeretnék hogy van e valakinek tapasztalata hogy viselkedik az etanollal. Mármint ha van benne átalakító. Én már több mint egy éva felesbe tankolom. Valami nyugje lehet a motornak mert tiszta benzinböl is 10 litert eszik meg ha keverem etanollal is. Ja nyáron is 10l 40 fokban meg most is -15ben (mármikor volt).

vwopel Creative Commons License 2011.02.01 0 0 274

Mozgasd át az összes létező vezetéket a motortérben és a vezérlő-benzinpumpa relé körül.

Kezd a trafónál és alatta a gyujtó modult is nézed

Előzmény: Törölt nick (273)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.01 0 0 273

Sziasztok!
Elég érdekes problémám akadt az astrámal és ahogy olvastam másnak is akadt ilyesmi gondja...Szóval kanyarok,emelkedő vagy akár elég egy kisebb bukkanó is és ledadog-rángat..gázadásra nem reagál!Van amikor nem jön elő a probléma hetekig és van amikor ez mindennapos.Pár hete lett cserélve benne az ac pumpa és a lambdaszonda is de a helyzet változatlan.1.4 benzin c14nz remélem valaki tud segíteni!!!előre is köszi 

Ekim Creative Commons License 2011.02.01 0 0 272

Sziasztok,

 

Megoldódott a hiba. Jobb oldali indexrelé csere.

 

Köszi mindenkinek...

tata78 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 271

Sziasztok,

netről letölthető szerelési könyvet keresek astra f classichoz. köszi a segítséget előre is.

vwopel Creative Commons License 2011.01.29 0 0 270

Cseréld ki az irányjelző kapcsolót,( 90%)

Előzmény: Ekim (269)
Ekim Creative Commons License 2011.01.28 0 0 269

Sziasztok,

 

1.2 Astra. Olyat produkál hogy a jobb oldali index egyszer világít, egyszer nem. Teljesen random. Olajcserénél kértem a szerelőt hogy nézzen rá. Megnézte, azt mondta hogy ott működött. Ahogy elhoztuk a kocsit hazafelé megint döglődött.

 

Ez úgy néz ki hogy bekapcsolom, egyet villan aztán 3-4-et nem, csak kattog(a műszerfalon a led sem világít), aztán megint villan 1-3-at, majd megint csak kattog.

(ha izzó hiba lenne akkor gondolom egyáltalán nem menne)

 

Ja és se az első, se az oldalsó se a hátsó nem világit amikor szarakodik. Amikor működik akkor mindegyik működik.

 

Köszi a tippeket.

ticooo Creative Commons License 2011.01.23 0 0 268

minél magasabra akarom emelni mert sajnos földes utcában lakok :   És nam tudok vele haza álni igy egy barátomnál rakom le az automat de már egyre boszantobb !!!!!!!!!!

Nagyon sajnálom a kocsim aját szagatni ebben a tetetves utcában . Meg elég sokat járok horgászni és ott se lenne egy hátrány .

De már hetek ota csak mérgelem magam rajta mert a rengeteg pénzt fizetjük bezinre meg suj adora meg a többit . és cserébe nem kapunk érte semivel se jobb utakat .

majdnem a városom közepén lakok  és a jomultkorában traktoral huztak ki mert felhasalt az autom . gondolom ennek senkisem örülne az én helyemben !!!!!!!!!!!

 

vwopel Creative Commons License 2011.01.23 0 0 267

Mennyit akatsz emelni, és miért?

Vectra rugók, esetleg ,,lada,,tehermentesítők, 15-ös kerekek........

Előzmény: ticooo (266)
ticooo Creative Commons License 2011.01.23 0 0 266

sziasztok  szeretnék tanácsot kérni nekem egy 1.4 F gl es asta sedánom van és szertetném megemelni az auto magaságát mert tulságosan alacsony .  ki lehet e cserélni a rugot valami más autoéra ha igen akkor mienre ??

Vagy valami egyébb megoldás ???????

Elöre is nagyon köszönöm a segitséget

tikike Creative Commons License 2011.01.12 0 0 265

Egy dolgot még kihagytam ami fontos lehet!Volt úgy,hogy nem állt le az autó,csak megtorpant és ment tovább!De a lámpák világítottak,mint a karácsonyfa!Majd egy 3-4 másodperc múlva elaludtak!Mintha semmi sem történt volna,ment tovább!Azt sem tudtam hol vagyok!?:-))

tikike Creative Commons License 2011.01.12 0 0 264

Üdvözlök mindenkit!Van egy Astra G,Comfort, 1.4 16V,Ecotec,2002-es autóm!A problémám a következővel kezdődött!Egy évvel ezelőtt, igazán kiadós hosszú út után hazaértem!Másnap reggel indítanám nem indul!Kiderült,hogy a lopásgátló(ami nem gyári és a benzinszivattyúra volt rákötve),meghibásodott!Széthúzgálta,szigetelőzte,működött!10 perc volt az egész!Majd ezután kb.3 hónap múlva,menet közben leállt az autó alattam!Olyat produkált,hogy minden lámpám kivillant és lefulladt!Majd egy kis idő múlva(20 másodperc),az autó újra indult és száguldott velem!Nem értem,kikészít!Szerelők tanácstalanok!Azóta kb. 3-szor jelentkezett ez a probléma!Akkumulátort cseréltem az ősszel!Kérek mindenkit aki találkozott már ezzel a problémával,az segítsen nekem!Nem akarok sokat költeni rá és jó lenne a konkrét ok!!!!!Előre is hálás vagyok mindenkinek!Ha vmi hiányos,kérdezzetek bátran!Üdv.!

Elnök84 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 263

Még nem sokat léptem előre az ügyben. Az akksit bemérettem. Az állítólag tökéletes. Az adatokat (dátum, idő) sem felejtette el azóta, hogy ujra beírtam. A szerelő hazküldött, mondván, hogy menjek vissza, ha ujra gondom van, aztán meglátjuk, hogy mit tehetünk. Az áramellátásra gondoltam először én is. De áramhiány esetén (pl.akksi kivételekor) nemcsak lenulláz a konzol, hanem safe módba vált ködot kér. Attól függetlenül a nehezen indulást még mindig nem értem, és furcsa a két tapasztalt hiba, főleg igy együtt. Legalább is nekem, hozzá nem értőnek.:) A héten elmegyünk kiolvastatjuk a kicsikét, hátha többet tudunk majd.

Köszi addig is!

vwopel Creative Commons License 2011.01.09 0 0 262

aksi vagy valami áram ellátás lenullázhatta a rendszert, és akkor menni kellene vele 1 jó fél órát minden tempóban, h tanuljon vissza mindent.

Vagy bármi más gond is lehet....

Több infó és hiba kód - élő adat olvasás?

Előzmény: Elnök84 (261)
Elnök84 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 261

Kedves Fórumozók!

Tanácstalan vagyok (akár csak az ismerős autószerelő). Astra G 1.4 16 V Ecotec, 2003, 135000km gk. esetenként nehezen indul. Van, hogy pöcc-röff, de van hogy 5-6 próbálkozás után sikerül. A furcsa, hogy a hibajelenség 3 napja áll fenn, egyidejűleg a középkonzolon mintha "reset" gombot nyomtak volna: visszaugrott 1997-re a dátum, 00:00-ra az idő. Valaki találkozott már hasonlóval? A konzol be lett állítva ujra, az nem érdekes, de miért vacakolhat az indításnál?

Köszi

vwopel Creative Commons License 2011.01.08 0 0 260

A katalizátor ha össze törik eltömítheti a kipufogót.

A lambda szondát lehet nézni élő adatban megfelelő műszerrel  v oszciloszkóppal estleg 1 jó voltmérővel.

Diag csatiban  A-B összekötéssel ki lehet villogtatnia hiba kódokat és hallható az alapjárati motor működése.

Ezután beindítva üzemmeleg motornál a lambda ha működik akkor villogni fog a sárga hibajelző lámpa, de ez nem pontos érték.

Előzmény: nagymaci969 (259)
nagymaci969 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 259

Motor szerintem jó(kompresszió mérés volt)

Gumik jók

Fék jó

Vezetési stílus nyugodt,nem pörgetős

Falusi, kisvárosi útviszonyok

Lambdaszonda hibát nem kellene kimutatni a diag. műszernek?

Gázelemzés nem volt,de  katalizátor sincs valószínűleg.

Előzmény: vwopel (258)
vwopel Creative Commons License 2011.01.07 0 0 258

-motor  állapota?

- gumik?

-fékek?

- vezetési stílus?

-útviszonyok?

... mondani mindent lehet

- lambda szonda volt már nézve?  gázelemzés?

Előzmény: nagymaci969 (257)
nagymaci969 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 257

Sziasztok!

Nekem egy 94-es évj. 1,6 SI-s(100 LE) Astra kombim van. A fogyasztással és a menetteljesítményekkel van gondom már lassan egy éve. Legutóbbi átlagfogyasztás 9l-re jött ki,úgy hogy max 90-100-al közlekedek vidéken. Előző fogyasztás is 8,5 l volt. Több helyen olvastam, hogy ilyen Astráknak a fogyasztása 6,5-7 liter. Már voltam két villamosság szerelőnél,egik kicserélte a gyertyakábeleket, a másik a gyertyákat, a diagnosztikai műszer nem mutatott hibát egyik helyen sem. Jártam autószerelőnél is, ő a termosztátot cserélte ki,szerinte nem melegedett eléggé a víz. De a fogyasztás mégis magas maradt és szerintem egy 100 LE-s motornak jobban is kellene menni.

Várom a jó tanácsokat. Köszi.

Tibor511 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 256

Sziaztok!

2000-es évjáratú G astra a következő problémával:

Pár napja jött elő: Amikor lezárom a kocsit,akár távirányítóval,akár a kulcs zárban való elfordításával,lezárás után 5mp-el bekapcsol a riasztó és dudál egyfolytában.Ezzel egy időben meghibásodott a belső világítás is,sem elől sem hátul nem ég a belső világítás.

Valakinek van ötlete hogy mi okozhatja a hibát?

vwopel Creative Commons License 2010.12.23 0 0 255

A takaró burkolatnak a peremét nem szokták bele illeszteni a szélvédő alatti rács vájatába.

Ha ez rendben van akkor a szélvédőnél ázhat be.  A beázás nem természetes dolog csak ha valami nincs a helyén. Ezeket ellenőrízd mert ha nincs pollen akkor menni fog a víz a motorra és akkor lesz csak ködfelhő:-D

Előzmény: hegyilama (253)
Petya armata Creative Commons License 2010.12.23 0 0 254

Esetleg az ünnepek után nem tudnál rá nézni a verdára?:D

Előzmény: vwopel (247)
hegyilama Creative Commons License 2010.12.23 0 0 253

"csurog" :-)

Extrém eső volt az igaz.

Burkolat a helyén van és sérülésmentes.

Nem tökéletes a konstrukció, szerintem.

Miután megvettem (tavaly) rá 5-6 hónapra előtétellenállást cseréltem.

Amikor kivettem tiszta rozsda volt, az meg ott van a pollenszűrőnél, tehát biztos, hogy nedvességet kap, nem is keveset.

Kollégámnak szintén párásodási gondja volt, pollenszűrő kidobással orvosolta.

 

Előzmény: vwopel (252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!