Keresés

Részletes keresés

tiger1342 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 10340
Látom Neked is lógott a bedöglesztő-bowden. (Az első sárvédő kopásából ítélve) Nekem is ugyanígy fel lett fogatva:D
Előzmény: Törölt nick (10337)
tiger1342 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 10339
Nem lehet, hogy a feltöltés-t kihagytad és csak a beszúrásra kattyintottál? Ha fel van töltve, meg kell jelenjen a kép a beszúrandók közt.
Előzmény: dograbbit (10334)
bürütykölő Creative Commons License 2007.04.12 0 0 10338
Jól látjátok, épphogy megáll a lábán. Tapintatosan úgy mondják, a korának megfelelő az állapota. A lemezkén 79' olvasható. Tavaly ősszel állítólag még ment, de már elhagyta az erő. A km órája 10300 körül mutat, és úgy néztem nem nagyon babusgatták. Bár egy garázsban állt, de csupa szutyok a blokk meg a lánc. Eddig azért nem is kezdtem neki, mert ehhez idő és türelem kell majd. A hétvégén mindenképpen nekiállok, de gyarló módon legalább a hangját szeretném hallani. Biztos Ti is így lennétek. Az már biztosan nagyot lendítene a munkakedvemen.
Előzmény: Törölt nick (10337)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.12 0 0 10337

Szia bürütykölő, légy üdvözölve itt a villában!

Úgy látom, még minden eredeti a babidon, a hátsó macskaszem pedig egy finom kis tuning...:)

Érdekes, nekem volt már 3 db 207-esem, de mindegyiken csak egy műanyag lap volt a lámpa tetején, óra nem volt. Volt ilyen gyárilag?

 

A géperejű járművedet gyönyörűen helyre lehet állítani, szinte világítanak majd rajta a sárgák - miközben mindent elsöprő erővel dohognak benne a lóerők (mind a 3 :))

Nézd csak meg a lenti képeket!

Ezt a mocimat kosárban vettem és királynőként született újjá...

 

Ilyen VOLT...

Ilyen VOLT...

 

és ilyen LETT!

és ilyen LETT!

 

 

 

kettőtizes: Nagyon helyre legények vagytok így együtt! Nem sok idő múlva kemény nagy srác lesz - mint az Apája :)

 

Tóni Bácsi: a lányoknak átadtam üdvözletedet. Nem értik, hogy kerültem ÉN ebbe a társaságba, hiszen itt CSUPA ÚRIEMBER VAN! :)))

 

Kristóf_210: Így néz ki egy vérbeli Ízi Rájder! :)

 

Feri_Vp: A vizsgához őszinte gratula! A vizsga biztos nem szívatott, mert nem is tudott volna mivel - ez a nagy helyzet! :)

 

dograbbit: Mizujs van a motoroddal? Vmit csiripeltek a madarak, hogy a Hősök tere környékén egy Babettás olyan gyorsan közlekedik, hogy csak a kondenz csíkja látható, mikor a kanyarokban visszaveszi a gázt. Ez Te lennél? :))

Saját gépről történő kép feltöltéskor figyelembe kell venni bizonyos korlátozásokat.

Asszem 512 kB a max. fájlméret és a fájlnév ne tartalmazzon nagybetűt, szóközt, elválasztó jelet, meg ilyeneket. Leg1xűbb betartani a DOS fájlnév szabályokat. (Van olyan akinek ez mond még vmit?)

 

gerg007: a mellénnyel kapcsolatban csak annyit, hogy ha ez a több milliárd Ft-ba kerülő mellényözön csak egyetlen EGY ember életét megmenti, akkor én is szívesen felhúzom. Nagyon sok bicikli és segéd motor világítása nullának mondható, a láthatóság így valszeg nagyot javul. Sok embert láttam, - pl. út szélén kocogókat is -akik mindenféle rendelet nélkül felvették, mert okosnak tartották.

 

Mindenkinek:

Most azzal foglalkozom, hogy egy MO térképre pöttyöket teszek, bejelölve azokat a pontokat, ahol ismert valamely társunk lakóhelye.

Ha majd kvázi késznek mondható, akkor felteszem ide és beszélgetünk a tali optimális helyszínéről. Ja igen: kérek mindenkit, hogy mondjátok a helység neveket!

Küldhetitek a publikus mail -emre is, nem gond.

Több egymáshoz közeli (vagy azonos) hely megjelölése súlyozottan számít a hely kiválasztásnál!

 

Tóni Bácsi ötlete alapján a régi és most beérkezett fotókat összegyűjtöttem és 1-2 nap múlva mindenkinek elérhető lesz egy WEB -es fotóalbum formájában.

Címe: www.babetta_love.extra.hu lesz (még nem működik, csak reggelve van!)

 

Jónak tartanám, hogy azok a társaink, akik Babetta témájú honlapot üzemeltetnek átvennék és feltennék az anyagot. Kérésre a forrást zippelve elküldöm. (pl. kettőtizes színvonalas lapjára biztosan emléxem.)

Kérésem lenne, hogy bárki, akinek bármi gondja van ezzel a megjelenéssel az szóljon és akkor a képét kiveszem az anyagból.

 

Sziasztok (vagy ahogy miko? mondaná: csőkulcs :))

TiborGo

 

Előzmény: bürütykölő (10315)
gerg007 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 10336
Tévedtem!
Pontosabban a biciklis rész igaz, de segédmotorra nem vonatkozik!
Forrás: link

Gratulálok hozzá Feri_Vp! :D
gerg007 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 10335
Szia Fishor!

Én bringával kapcsolatban kerestem rá, de szerintem hasonló a segédmotoros "ítélet" is szóval lakott területen kívül, és rossz látási viszonyok mellett kel bringánál hordani.
De este utánna nézek pontosabban.

További szép napot mindenkinek
Gergő
Előzmény: Fishor (10330)
dograbbit Creative Commons License 2007.04.12 0 0 10334
Ahha, na ez nem sikerült.....nekem valahogy a sajátgépről a megnyit/beszúr opció nem igazán megy. vajh miért?
dograbbit Creative Commons License 2007.04.12 0 0 10333
Na, képek akkor: Sajnos motor+én nincsen, ezért kető darab fotó lesz. Először én, aztán a moci.[image1][image2]
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.04.12 0 0 10332

Szia Ferikém!

 

Most kevés az időm, mert az öreg embert is dolgoztatják időnként szégyen szemre!!!

 

A sikeres rutin vizsgádhoz fogadd elismerésem és gratulációmat! Igaz nem leptél meg, mert tudtam, hogy egy hozzánk hasonló fanatikus Babettás csak ilyen eredményt érhet el!!! Ami még hátra van, azt biztosan csuklóból kirázod.

 

További szép napot!

 

Tóni bácsi

Előzmény: Feri_Vp (10331)
Feri_Vp Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10331

Sziasztok!

 

Üdvözöllek köreinkben én is, bürütykölő! Jó név!:)

A Babid fényképéről most újra eszembe jutott a kipuff kiégetés. Ha lesz végre időm, tényleg megcsinálom mert a motor nem hajlandó 55-nél többet menni, ez felháborító!:)

 

kettőtizes, jó a fotó! Aztán az ifjoncnak is add tovább a Babi-szeretetet!:)

 

Tóni bácsi! A locsolást mióta új lakhelyre költöztünk minimumra vettem, de előtte igen komoly anyagi, illetve narancs-hímes és csokitojás bevételeim voltak belőle! Most két adag Raffaello-t kaptam, + egy konyakot, az se kutya!

 

Míg el nem felejtem: SIKERÜLT A RUTINVIZSGÁM!!!!! Hurrááááááááááá!:))

5-ből 5-en átmentünk! A vizsgabiztos kekeckedett, de nem szivatott meg senkit.

A városi vezetés tolódni fog, mert bár hétvégén lenne időm rá és az oktatóm is ráérne délutánonként, viszont akkor kimaradnék a nagyobb forgalomból. Amit meg nem akar a mester. Ha elfogynak a levelezős óráim, akkor hétfőn és pénteken megyek vezetni, aztán onnan már nem lesz messze a papíros! Szóval nyárra, a leendő ízi rájder 2007 idejére remélem már mobil leszek! Így nekem elsősorban a jogsim kézhez kapása határozza meg hogy mikor tudok menni. A hova onnantól már kevésbé meghatározó:)

 

Ha már találkozó, most olvastam a Pannóniás honlapon erről:

http://www.pannoniafesztival.com

 

Hétvégén a nagygépet bütyköltem. Hiába mondják hogy ezekkel nincs gond, azért ha az ember akar, talál rajtuk matatnivalót. És itt nem a porszemcsék egyenkénti odébbterelgetéséről beszélek! Azt meghagyon a garázsszomszédomnak, állandóan suvickolja a rettenetes tuning-Matizát:)) Szóval volt minden: vezetékelés, lánc tisztítás és kenés, csavar utánhúzás, bowden olajzás, hátsó futómű beállítás stb.

A Babettán most nincs mit szerelni, mert alapból tökéletes! De ezt itt mindenki tudja:)

Jó éjt!

 

Feri

 

u.i: Csak bringán kell a fényvisszaverő mellény, lakott területen kívül, szürkületben és rossz látási viszonyok között. Motorra nem kötelező, de aki akar, használhat!

Engem már a T betűs "zöldség" is zavar, inkább kukás cuccot választok ha kötelezővé teszik:)

Fishor Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10330
Sziasztok! Nem tudjátok hogy most a kreszváltoztatás miatt kell fényvisszaverő mellényt viselni ha motorozik az ember vagy nem? Mert én hallottam már ilyesmit is és nem tudom most mi az igaz.

Üdv: Fishor
Kristóf 210 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10329
Csatlakozom egy fotóval! sajnos babettás nincs nekem sem de egy yamahásat találtam:
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10328

Szia DeNi91!

 

Neked is köszi a fotót. Hol van a Babettád? Ha már korábban leírtad, kérdésemet tudd be az idősebbek feledékenységének!

 

Üdv: Tóni bácsi 

Előzmény: DeNi91 (10300)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10327

Kedves kettőtizes Barátom!

 

Tudom, sokat dolgozol minden féle műszakban, de már hiányoltalak. Remélem a Húsvétot azért sikerült családi körben megünnepelned!

 

Nagyon jó a kép amit küldtél. Gratula a trónörököshöz!!! Találd ki, a képen látható személyek közül melyikre tippelek!!!

 

A cumi kicsit zavar a beazonosításban, de holnap világosban újra próbálkozom.

 

Üdv: Tóni bácsi

 

Előzmény: kettőtizes (10321)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10326

Kedves TiborGo Barátom!

 

Tudom ám én, hogy nem fested, a színkülönbség a korkülönbségből adódik. Reménykedtem benne, hogy nem bántódsz meg, természetesen csak vicceltem. Oda is biggyesztettem volna egy kompatibilis emot ikont, (ha jól írom) csak két dolgot nem tudok vele kapcsolatban:
1, hol lehet beszerezni

2, hogyan kell használni

 

A tali már nagyon időszerű lenne, de ahogy korábban is mondandó voltam, kies hazánk sok szempontból kicsinek számít, de Babis találkozóra Babival menni, már túl nagy. Legalábbis nekem. Ha csak nem Szolnok 50 km-es körzetében rendezzük. Azt viszont megigérem, ha valahol a távolságok ellenére összejön, a kis négykerekűmmel odacaplatok.

 

Lehet, hogy tényleg nem volt az a kölni 100.- Ft, 50 év után homályosodnak az emlékeim. Minden esetre jobban lehetett vele keresni, mint manapság.

 

Végül, de koránt sem utolsó sorban, kézcsókom a család hölgy tagjainak a megtisztelő figyelmességükért. 180 cm a függőleges kiterjedésem, ahhoz még elmegy a 84 kg.

 

Üdv: Tóni bácsi

Előzmény: Törölt nick (10324)
kettőtizes Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10325
Tibor,
nekem az időpont nem tényező, megoldom.
A távolság már inkább.
Egynapos túra esetén sztem max 80-100km-es körzet az ami 2 1/2 óra alatt megtehető és még nem annyira üljük szét a s....nket és a visszaúttal együtt belefér a nap világos időszakába.
Az egynapos túra meg valószínűleg a legoptimálisabb megoldás, mivel ez jön ki a legolcsóbban ami nem utsó szempont talán.
Én borsodban lakom Ózdon.
Ettől 80-100km-es körön belül hajlandó vagyok elindulni.
Ha ehhez még hozzáadok 80-100km-t akkor talán a pestieknek sem okozna gondot középen összefutni valahol.
Egy kisebb település lenne a legjobb, ahol nem okoz gondot parkolni, enni és nyugodtan szemlézni a mociket és mesélni a sztorikat.
Az sem utsó szempont, hogy ne legyen nagy forgalom ahová megyünk, mert gondolom egy kisebb kipróbálgatásra is sort kerítünk ha összejön a dolog.
Alkoholmentes sört meg talán adnak mindenütt, már annak aki megissza ugye.

Ma már motorral jöttem dolgozni és ha marad a jó idő akkor azzal is járok amíg lehet.

Üdv.:
kettőtizes
Előzmény: Törölt nick (10324)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10324

Kedves Tóni Bácsi, annak idején milyen kölnit vettél Te 100 Ft-ért?

Párizsból hozattad vazze?

Nálunk abban az időben (kb 40 éve) 4 Ft és 80 Fillér -ért adtak a Vegyes Boltban egy deci rózsavizet, azzal kaszáltuk a Forintosokat Húsvétkor.

Emléxem 1x olyan hideg volt Húsvét hétfőn, hogy a jóbarátom keze hozzáragadt az egyik lányos ház fagyos kapukilincséhez mikor be akartunk menni. Langyos vízzel szabadították ki, nem vicc!

---

Nem is mondtam, hogy a családom nőtagjai körében egyértelmű sikered volt!

Nejem szerint példát vehetnék rólad, hogy milyen csinos (értsd: sovány) vagy :))

Bajúszom nem festem, mindíg utáltam az ilyen dolgokat férfiaknál :)))

---

Mindenki figyelmébe:

Kedves Babettások!

Eljött a 2007 -es Babettás találkozó megtervezésének az ideje! 

 

                                               Ízi Rájder 2007!

Találkozzunk, hogy személyesen is megismerjük egymást! Megnézhetjük a társaink gépeit, tapasztalatokat cserélhetünk, tanácsot kérhetünk, vagy "csak" jó társaságban eltöltünk egy kis időt.

 

Az eddigi tapasztalatok alapján lenne egy pár javaslatom a találkozóval kapcsolatban.

Miután itt a Fórumon is az ország legkülönbözőbb részeiből vagyunk, olyan helyet kellene találnunk, amely a lakóhelyeket tekintve optimális mindenkinek. Más közlekedési eszközzel is lehet ám jönni, a lényeg, hogy ott legyünk!

Arra gondoltam, hogy aki érdeklődést mutat egy személyes találkozás iránt, az legyen szíves jelezze itt a fórumon és egyúttal írja meg, hogy, honnan indulna a találkozóra!

Abban az esetben, ha valaki tud már olyan dátumot, ami Neki személy szerint NEM jó, akkor azt is írja meg, hiszen az időpont még tetszés szerint módosítható.

A jelentkezők ismeretében kiválasztható lenne egy mindenkinek megfelelő helyszín és időpont. Több - egymáshoz közel lakó ember - társulhatna és együtt utazhatna, stb.

Javaslatokat, ötleteket írjátok meg ide, hogy meg tudjuk beszélni!

Üdv,

TiborGo

Előzmény: Tóni bácsi (10310)
Ricsi176 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10323

Hát kettőtizes!

sztem a bal oldali!!:D:D:D:P

tiger1342 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10322
Úgy látom, szegénykének a sztendere eléggé csücsül, ez már inkább csak kitámasztó. Egyébként pont ugyanilyenem van, csak magasabb a kormány, meg piros a színe. Ha jól látom a Tiéden is van sebesség-mérő, na az az enyémről lemaradt. (tervezek majd rá venni egy digitális sebességmérőt) Sok sikert a brütyköléshez! t
Előzmény: bürütykölő (10315)
kettőtizes Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10321
Vajon kitaláljátok-e melyik vagyok én:

Ricsi176 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10320

Kedves Vlagyimir elvtárs!

Légyszi fáradj át a Riga rulez topicba a Verhós kérdésekkel ott szivesen segitünk én nekem is egy 3 mas Verhóm van a váltóba minden olaj jó nekem most arol2t van benne és nem panaszkodik pontos a váltás minden. Keveréknek 1:25 ös kell bejáratásnál 1:16 os nekem is még bejáratós én speciel most 1:16 ossal hajtom

sztem még 1:5 ös keverékkel is elmenne nem kényes a motor

nekem nincs semmi bajom vele sajna nem olyan mint a hajdani Bóbiátám ami minden nap valami új hibával várt. Ennek nincs semmi baja még a karbi sem dugul el nekem 3 hónap hajtás után egyszer fennakadt az úszó amit 1 perces szereléssel megcsináltam a motor botegyszerű és jó.

R

bürütykölő Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10319
Köszönöm Tóni bátyám, ahogy látom, mi egyívásúak vagyunk. Nemcsak mint motorosok (akik köztudottan összetartóak), hanem ami számunkra kellemetlenebb, időben is! De az öreg, aki már csak leesni tud!
Előzmény: Tóni bácsi (10317)
bürütykölő Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10318
Pösti vónák, de a motrom a tanyán várja jobbra fordulását a messzi Venezia-fürdőn. Nekem ez már csak nosztalgia a régi szép P20-as fiatalságomat siratva. Sajnos eléggé el nem ítélhető módon áttértem a négy kerékre, bár mentő körülmény, hogy hivatásszerűen, és anyagi indokból.
Előzmény: dograbbit (10316)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10317

Szia Újfiú!

 

Köszöntelek szerény hajlékunkban. Megfogtad az Isten lábát, mint mi mindnyájan, akik hasonló csúcstechnikával büszkélkedhetünk. Garantáltan sok kellemes órát fogsz vele, meg a bürütykölésével eltölteni. De hidd el, az adja meg a mocizás buhéját!

 

Nem túl nagy öröm olyan libakergetővel "száguldozni", aminek soha nincs semmi baja.

 

Ne szerénykedj azzal a fotóval, én vén ember létemre itt mutogatom magam, pedig nálam hervadtabban már senki nem nézhet ki a fényképeken!!! 

 

Szóval bürütyköld csak azt a mocit, ha meg valamiben megakadsz, pötyögd ide a kérdéseidet! Biztosíthatlak, hogy rád ugrunk páran a segítőkészségünkkel, mert minden ellenkező híreszteléssel szemben, nálunk ez a természetes hozzáállás. 

 

Üdv: Tóni bácsi

Előzmény: bürütykölő (10314)
dograbbit Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10316
Hajráhajrá! Nem tudom, tudjátok-e, de 13-14-15, vasúttörténeti park, valami veteránautós megmozdulás lesz. Szombaton meg Bogárfelvonulás :-)) Merre lax brütykölő?
Előzmény: bürütykölő (10315)
bürütykölő Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10315
 Bocsi! Az elöbb csak a kép maradt le!
bürütykölő Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10314

  Sziasztok!

Nézegetem a fórumotokat, és nem tudtam visszafogni magam. Nem dicsekvésképpen, de lett egy Babettám. A felhívásra küldöm róla a képet. Én azért nem vagyok rajta, mert akkor nem lenne fénykép, de velem sokat nem is veszítetek. Még csak gurítani tudom, mert el nem indult. De az itteni jótanácsokat olvasva remélem rövidesen száguldozok vele!

dograbbit Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10313
Ma leszen az igazság napja, amikor is benzint öntök a tankba, és beröffentem a gépet. Kideröül, hogy hiábavaló volt-e a két hét esti molyolás....
tiger1342 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10312
Az megvan, köszi. Mondjuk ennyi eszem lehetne, hogy azért hívják szívóoldalnak, mert csak ott szív, kiputól meg nem. (Nem látom a fától az erdőt effektus...:D)
Marad a benzin-szint meg a karbi beállítás, aztán ha már szépen fog gyújtani, meg járni is, jöhet a többi karbantartás...
De köszönöm az építő kritikát!
Üdv! t
Előzmény: Tóni bácsi (10311)
Tóni bácsi Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10311

Szia tiger1342!

 

Sajnálattal tájékoztatlak, hogy nem világosodtál meg. Csak egy megszűntetésre váró hibaforrást találtál.

 

A motor fals levegőt csak a szívott oldalon képes becsumélázni!!!

 

Lehetőségek: karbi és a szívócső csatlakozása, szívócső és a henger csatlakozása, főtengely bármelyik oldala a szimeringeknél.

 

A lehörgés vagy sok, vagy kevés üzemanyag következtében jön létre. Ezt meg kell keresned!!! miko? tesó nemrég nagyon pontosan leírta az ellenőrzés menetét, most nem akarom megismételni. Ha visszalapozol egy kicsit, biztosan meg fogod találni.

 

Tóni bácsi

Előzmény: tiger1342 (10308)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!