Keresés

Részletes keresés

nótbuk9 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437940

Sztem Bordás és Sánta cigányok...

 

http://tasz.hu/romaprogram/tasz-roma-programja

Előzmény: armadillo (437933)
Csak Beugrottam Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437939

Nocsak mégsem akkora az üldöztetésük itthon ?

 

Levágták a szociális függőágyat már nem is akarnak oda menekülni?

 

"A magyar cigányok lemondtak Kanadáról"

 

"Már meg sem próbálnak Kanadában menekültstátuszhoz jutni a magyar cigányok: mióta az új bevándorlási törvény van érvényben, 98 százalékkal visszaesett a kérelmezők száma. Kanada bevándorlásügyi minisztere páratlan sikerként ünnepli a változást, és milliárd dolláros megtakarításokat ígér."

 

"Kenney szerint a sikersztori mögött főként a magyar bevándorlók számának drasztikus csökkenése áll: decemberben összesen hét magyar kért menekültstátuszt a kanadai reptereken."

 

http://www.origo.hu/itthon/20130226-a-kanadai-bevandorlasi-torveny-szigoritasanak-hatasa-a-magyar-romakra.html

 

""Magyarország demokratikus jogállam, az emberi jogok szempontjából pedig biztonságos ország, így aki más országban politikai menekültjogot kér, és félfasiszta diktatúrára hivatkozik, nem mond igazat" - reagált tavaly nyáron az Emberi Erőforrások Minisztériumának társadalmi felzárkóztatásért felelős államtitkársága a kanadai törvénymódosításra."

 

Mondjuk ha így nyilatkoztak akkor nem értem miért nem perelik rágalmazásért,vagy valami ilyesmiért a "menekülteket".

 

 

 

 

 


ohrana Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437938

Mérlegeljen higgadtan, elemezze a fegyvernek látszó ide-oda mozgó valamit?

Hát pedig de.

A hadonászó, kapkodó, üvöltöző stb.-re nagyon rossz reakció a kapkodás, üvöltözés. Ezzel pont a tudatos cselekvés lehetősége vész el. Én számtalanszor tapasztaltam, hogy sokat ér, ha az ember nem engedi, hogy átragadjon rá a hisztérikus hangulat. (Lehet, hogy igazi a pisztoly, és lelövi, de ugyanúgy bekövetkezhet akkor is, ha az emebr elkezd hisztizni.)

(off: mikor fociztam, soxor volt olyan, hogy valaki begőzölt, és ámokfutásba kezdett. Ha az ember nem vette fel a kesztyűt, akkor nagyon jól lehetett az ilyenek ellen játszani, mert az elborult akcióikat könnyű volt kikerülni, ami persze még jobban hergelte őket, hogy aztán látványosan kiállítatták magukat )

 

o

Előzmény: Detonátor (437858)
***RS*** Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437937

Ez a tipikus politikus ismérve. Felfelé nyal, lefelé tapos.

Előzmény: Törölt nick (437935)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437936

/csavarka/ bocs.

Előzmény: Törölt nick (437935)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437935

Csak egy érdekesség. Ezelőtt x éve egy kis csavasrka voltam az MTV gépezetében. A kis csavarkák összejöttünk rendszeresen dumcsizni az aulába. Világrengető terveink voltak. Sok emberkével igen erős, közös lelkületű baráti viszonyom volt. Egy közülük az M. Viktória volt. Hűűű! Ha mi lennénk a vasziszdasz, akkor, ezt, azt amazt csinállnánk. Volt hogy ő már kirúgódott a tv-ből én meg még aktív voltan és megkért, pár dologra. Mindegy, ne firtassuk. Aztán egyszercsak nagyasszony lett. Na mondom eljött a mi időnk. /örök optimista vagyok/ Három hétig győzködtem az előszobását. Amikor leesett hogy KOPP!!!. Neharagudjon de a képviselő asszony sohasem hallott önről, kérem ne zaklassa. Akkor rájöttem sok mindenre. Hogy mikor lesz itt szép új világ.

tütyüke Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437934

hogy van-e roma származású munkatársuk

 

Höhöhö :D

Ajánlom Matisz papát az sokat lendítene a bóton.

Előzmény: armadillo (437933)
armadillo Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437933

Külföldről támogatott civilek


a Magyar Nemzet lett kíváncsi arra, hogy a két legnagyobb, emberjogi kérdésekkel foglalkozó hazai szervezet saját magára nézve mennyire gyakorolja a munkatársak kiválasztásában a sokszínűséget, és hogy támogatásuk nagy részét honnan kapják. Ezért a lap megkérdezte a Magyar Helsinki Bizottságot (MHB) és a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) nem kormányzati szervezeteket, hogy van-e roma származású munkatársuk, és azt, hogy milyen arányban kapnak külföldről pénzt.


http://mno.hu/magyar_nemzet_k_ulf/kulfoldrol-tamogatott-civilek-1141536

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437932

Kössz az invitálást. Akkor tisztázzuk, volt aki narkósnak titulált /nem vagyok az/. Nem iszom nem dohányzom. Csak játszom. Játszom a szavakkal. Játszok a történésekkel.  Egy pld, elmentem a buddhista topikba vitázni. Annyit tudtam a témáról hogy van, volt egy dagadt transzvesztita kinézetű ember, aki állandóan idióta mód vigyorog mint akibe belefelejtődött a rúdvibrátor. Elkezdtem nekik hülyeségeket írogatni. erre ők felelgettek nekem okosakat. Három hónap múlva a leg mélyebb filozófiai buddhista eszmefuttatásokról beszélgettünk. Összeismerkedtem nagy tudású emberekkel. Pár hét múlva a Tan kapuja Buddhista főiskola tiszteletbeli tagja lettem. Nehogy dicsekvésnek vedd. Csak érzékeltetni szeretném hogy játszom. És játék közben rengeteget tanulok az emberektől. A verseim sajátok, az nem játék. Nekem ebben a topikban a lelki (pár ember) összetartozása fogott meg. A cigányozás nekem amúgy se menne. Túl elfogult vagyok. 9X törtek be az építkezésemre. Ezt a házat ilyen /önmagam kifejezésének eszközének szántam) Ergo, olyan munkákat csinálok benne amihez lila gőzöm sincs. Ajtókat, ablakokat, csigalépcsőt, kovácsolok, festek, faragok stb, stb, autodidakta módon. Minden fényévekkel később készül el mint egy igazi mester álltal. Ezért amikor lelopták egy héten belül a sárgaréz csúcsaimat a tetőről, durcás lettem a kisebbségre. És a későbbi 8 betörés nem javított ezen a filozófiámon. Ezért ha én belendülök romázni akkor az egyenlő a törléssel. De emberileg ha dumcsizhatunk és ez megengedett akkor örülök. Mert látom van pár értékes emberke. Sok éve írogatok az indexre, kb 14-16 nevem volt már. De ha vallási vagy politikai topikba csábulok, ott pikk-pakk elvéreztetnek. :O)

Mert hamar bepörgök a viták kapcsán. Tetszik az hogy itt akad értelmiség is. Vegyes a közösség. Kár hogy az egész ilyen fejléccel működik.

 

Előzmény: Frontsebesz (437876)
nótbuk9 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437931

CB horda. 1db R(ézműves?), 2 db M(ága?) v. M(ohácsi?)

 

http://www.haon.hu/telephelyen-jart-a-banda/2204291

Nyíracsád: motorosfűrészt, kerékpárokat, rézkábelt és 180 liter gázolajat loptak...

R. Tibor, M. Károly és M. László ellen lopás és bűnpártolás miatt nyomoznak

lakol3 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437930

Szép. Ajánlom figyelmedbe a Szent Efrém kórust - ők volt, hogy nemzetközi versenyen oroszok előtt nyertek a műfajban. Nagyon komoly társulat, már ami a keleti rítusú zenéket illeti.

Előzmény: Frontsebesz (437885)
tütyüke Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437929

Ha egy ember kihívást lát egy másik ember tekintetében, az talán nem ok nélkül való. A mosolyunkkal, sírásunkkal is könnyebben hazudhatunk, mint a tekintetünkkel. Mért csodálkozunk, hogy veszik, ha gyilkolunk vele?

 

Inkább nem kommentálom.

Előzmény: rosie (437921)
alilo Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437928

437918 - ha olvasatlan maradt volna

 

Előzmény: Frontsebesz (437927)
Frontsebesz Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437927

Itt nem erotlen vagy eros ervek vannak ilyen helyzetben, hanem pusztan mas megkozelitesek. Olyan ez mint a porkolt fuszerezese, mindenkinek a maga szaja ize szerint jutnak eszebe az ervek, ki-ki a sajat szempontjaira fokuszal. :-)

 

Es persze jo pihenest.

 

Előzmény: alilo (437926)
alilo Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437926

Az a Jó éjszakát...azt vártam még csak. Mennem kellett mindenképpen - nem akarom, hogy ismét olyan látszat keletkezzék, hogy "uralni akarom a topikot" (volt már ilyen, attól, akit maximálisan becsülök.)  Nem, dehogy akarom - és őt sem, irritálni. Közben, míg vártam, megérkezett rosie is. Talán nem is baj, hogy maradtam még, bár az én érveim összemérhetetlenül erőtlenebbek voltak..Jó volt olvasni a tieidet.

Előzmény: Frontsebesz (437925)
Frontsebesz Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437925

A masik pedig az, hogy ertelmes civilizalt ember civilizalt kornyezetben nem kezd fizikalis dominanciaharcba vagy verbalis agresszioba (ami devieknel a felvezeto, ugyanolyan felfutes az agressziohoz mint kutyanal a csaholas es az elore-hatra ugralas) pusztan azert, mert ranez valaki. Es akkor mi van ha akar nem baratsagosan neztek rad? Hanyszor elofordul az ilyesmi eleted soran? Szerinted normalis dolog rogotn utni?

 

Előzmény: rosie (437921)
Frontsebesz Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437924

Nos, itt a bizonysag ra, hogy az ido nem mindig hozza el a megertest. A kutya azert nem ragta le a labad, mert az allatvilagban bevett egyik reakciot mutattad. azaz azt jelezted neki hogy keszen allsz a kuzdelemre. Az ember negyfele reakciot tanusit kulso fenyegetes eseten, ezek pedig a: lefagyas, menekules, pozolas es a harc. Te azt jelezted a kutyanak hogy allod a kihivast, o pedig elbizonytalanodott (raadasul ha valoban nem feltel mert nem fogtad fel a helyzetet, akkor meg a felelmet sem tudta kiszagolni).

 

Az pedig hogy a devi akkor ugrik ha kihivast lat a szokasos lilakodos vizionalo allitasaid egyike es nem tobb, amivel csak annyit illusztralsz, hogy fogalmad sincsen a tornyon kivul elo jatekszabalyokrol. Valakit akit ismertem azert akart ledofni egy cigany a buszmegalloban, mert "ugy velte" hogy "kihivoan nez ra es bele akar kotni". Ehhez kepest a srac pusztan aznap nullazta le a szemuveget es a tartalek nelkul pislogva szemlelte a vilagot. Nesze neked gyilkos pillantas.

 

Ideje lenne utazgatni egy kicsit, korbenezni Mexico rusnyabb reszein vagy valamelyik amerikai szines gettoban, mert ez a mocsari fele "biztos a szemevel ciganyozott" verzio nagyon nem allja meg a helyet.

 

Előzmény: rosie (437921)
alilo Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437923

A kutya esetében egyszerűen szerencséd volt, kedves rosie. Az is segíthetett, hogy nem mozdultál el statikus helyzetedből - így nem vélt menekülő zsákmányállatnak.

 

"Mért csodálkozunk, hogy veszik, ha gyilkolunk vele"? Itt az alapvető tévedés. Ebben a "gyilkolunk"-ban. A tárgyalt viszonylatban - többségi társadalom kontra deviánscigány réteg - éppen az a megdöbbentő, hogy a teljesen közömbös, vagy csak az egyszerű emberi érdeklődést kifejező - békés - tekintet is a fizikai agresszió kiváltásáig irritálja a másik felet. Ez az, ami anomália, ami nem illeszthető a jelen idejű európai együttélési feltételek és viszonyok rendszerébe. További szerencséd, ezek szerint, hogy nem találkoztál ezzel a jelenséggel - pedig gyakoribb, mintsem hinnéd. A tapasztalatainkat pedig nehéz teóriákkal megcáfolni. 

Jó éjszakát immár neked is.

Előzmény: rosie (437921)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437922

Néked is, és most már tényleg megkezdem rekreációs programomat.

Előzmény: alilo (437920)
rosie Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437921

 

"A leggyokerebb helyeken raadasul valoban bevett szokas hogy a szemkontaktus kihivast jelent, pont ugy mint bizonyos vadallatoknal."

 

Történt pedig, hogy egyszer - sötétben, hazafelé - szembetaláltam magam egy addig csak kerítés mőgül rámvicsorgó, mindig habzó szájjal ugató nagy fekete kutyával. (Történetesen egy jól szituált zenészcigány család kutyája volt, de ennek a történet szempontjából nincs jelentősége.) Valahogy kiszabadult, kinn maradt, mindenesetre úgy támadt rám, ahogy a kerítés mögül mindig: ugatott-hörgött-vicsorgott, én pedig - idevágó etológiai ismeretek (és babonák) - híján, tizenéves bátorsággal egyszerűen megálltam vele szemben, és csak NÉZTEM RÁ. Percekig. Eddig tartott, míg a házban felfigyeltek a rendellenes ugatásra és beparancsolták.   

 

Nem tudom, mit fejezett ki a tekintetem - és mennyire vette vérmesmorzsi -, de úgy emlékszem, nem féltem, hanem várakoztam. Mi a fene lesz ebből? (Akkor még nem tudhattam, hogy kijönnek a házból, azt se, hogy egyáltalán otthon vannak-e.) No, én ezóta nem hiszek abban, hogy nem szabad a szemébe nézni a "vadaknak".

 

A szemkontaktus többet jelent 2 db összetalálkozó nézésnél... Emberi viszonylatban pláne. Ha egy ember kihívást lát egy másik ember tekintetében, az talán nem ok nélkül való. A mosolyunkkal, sírásunkkal is könnyebben hazudhatunk, mint a tekintetünkkel. Mért csodálkozunk, hogy veszik, ha gyilkolunk vele?

 

 

Előzmény: Frontsebesz (437889)
alilo Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437920

Jó éjszakát minden még itt lévőnek.

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437919

Inkább világzene, ami a különböző népzenei elemek gyakran nemtelen kevercse. Ipari módszerekkel előállítva konzumidiótáknak szellemi táplálékhelyettesítő.

Előzmény: alilo (437916)
alilo Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437918

És most hadd folytassam innen: nem mondok le ezekről a készségekről, tehát a zsigereimben érzem, hogy regenerálódik éjjel a Csekélyke:-) (adja Isten!), - aztán holnap (holnap? - ma ) reggel talpra szökken, és majd elóbb-utóbb megnézi a topikot. De akkor jaj nekem. Mer azt fogja mondani aCsekélyke: "EzazAlilo még mindig él?!!!!" És ahogy ezt kimondja, már búcsúzhatok is a siralom völgyétől...pedig még úgy szeretnék egy kicsikét élni:-))) De aCsekélyke szerint indokolatlanul:( Idáig hallom, ahogy álmában azt gondolja: "Csend legyen Alilo":-).

Be kell látnom, hogy nincs mit tenni. Nem vagyok én a magam ura ebben:-). Megyek és lefekszem, mert aCsekélyke nem azt mondja "e nulla stringo", hanem igenis: megszorongatja a nyakamat. Tehát temo e spero, hogy elsiklik valahogy afelett, hogy én még itt vagyok:-)

Hát akkor - Nuce bash. (O) 

Előzmény: alilo (437915)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437917

 Szexuális vágyak, düh, éhség, félelem - a parancsok egyértelműen lentről érkeznek. Gyakran felmagasztosulva, elfojtva, vagy éppen értelmet nyerve törnek a felszínre. De a dolgok mélyén mindig ott vigyorog egy primitív, rugóra járó, agresszív ösztönlény: a gondolatok nélküli hüllőagy.

Előzmény: alilo (437915)
alilo Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437916

Egyébként a tarisznyás bölcsészlányok vonatkozásában igaza van. Csakhogy szerintem "etnozene" nincs. Vannak népek - és az ő zenéik:-)

Előzmény: Törölt nick (437913)
alilo Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437915

Ez a Napnál is világosabb: mármint, hogy van egy evolúciós-termék önvédelmi ösztönünk, illetve készség-rendszerünk. Illogikus volna feltételezni az ellenkezőjét. Nyilván "átméreteződött" az idők során - párhuzamosan a civilizációs viszonyaink alakulásával (fejlődést, egyértelmű módon, nem merek írni) - de jelen maradt mindkét nemben. Bennünk, nőkben talán némileg érintetlenebbül (hjaaa... nekünk folyamatosan van védekeznivalónk). Az is igaz, hogy a racionalitás erőszakos előtérbe helyezése támadás ez ellen az ösztön ellen - és általában: az ösztönvilág ellen. Persze, van ennek sok más vetülete is. Nagyon is elképzelhető azért, hogy az abszurd időben, amit élünk, célzott támadás ez: tényleg az önvédelmi mechanizmusokat "kellene" hatástalanítani.

Én, bizony, nem mondok le ezekről a készségekről. 

Előzmény: Frontsebesz (437912)
tar ló Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437914

:D

Előzmény: Törölt nick (437913)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437913

Az etnozene leleplezése.

Frontsebesz Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437912

A "progressziv" gondolkozasmod egyik legsulyosabb bune, hogy mindent megtesz annak erdekeben, hogy kiolje az emberekbol az osztonoket. Mar tobbszor emlegettem Gavin De Becker "The Gift of Fear" cimu konyvet, ami pontosan azzal foglalkozik, hogy az embernek igenis hallgatnia kell az olyan megerzeseire amik azt sugalljak, hogy valami nincs rendben egy helyzettel vagy emberrel. Szamos bunozovel es aldozattal lefolytatott beszelgetesre alapozva kozerthetoen magyarazza el azt a mechanizmust, ami az emberi fejlodes soran az onvedelmet szolgalta, most azonban a kamuliberalisok egyik kedvenc celpontja.

 

Előzmény: alilo (437909)
alilo Creative Commons License 2013.02.27 0 0 437911

Ígéretet kaptam, hogy sms-ben jön a feloldozás. Eddig még csend volt.:-) Jóccakát neked is!

Előzmény: Törölt nick (437904)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!