Keresés

Részletes keresés

imkerei Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5229

Jó a szemem!

Az ott nem füge!

Előzmény: Jbori (5225)
Jbori Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5228

Nagy kerek ragyás zöld, én vadnarancsnak tudtam, érdekes, de semmi haszna. Köszi, rontani nem akarok, akkor hagyom annak aminek jó. Sokan megállnak epret enni ha érik, a gyerekek szeretik, én is.

Előzmény: vlacko (5226)
imkerei Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5227

Az igaz, hogy senkinek nincs joga beleszólni, abba, hogy mivel kísérletezgetsz, feltéve, ha nem törvénysértő cselekedetről van szó (pl. emberi embrióval végzett kísérlet).

A gond itt az, hogy olyanokat is megvezettek, aki még csak most kezdené lelkesen tanulni az oltási és szemzési tevékenységet, azután a sok fals beírásból nem tudja a neki megfelelő információkat kigyűjteni és rendre sikertelen lesz, amitől elmegy a kedve az egésztől.

 

Előzmény: vlacko (5224)
vlacko Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5226

Van, de nem ehető. Arra a nagy zöld - tévesen citromnak hívott - izére gondolok, amit néha díszfaként lát az ember. Az iskolánk parkjában volt ilyen, akkora mint egy narancs, de zöld, és belül szálas.

Előzmény: Jbori (5223)
Jbori Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5225

Nézd meg jobban, ott a hajtás.

Előzmény: imkerei (5220)
vlacko Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5224

Itt sem mindenttudóak az emberek, a legtöbben megelégszenek azzal, amit egy két könyvben olvasnak.

Hozzátenném, hogy az keresztezhetőség döntő hányadát tapasztalati úton állapították meg, és bizony ehhez kísérletezni kellett. Nem technikát tökéletesíteni, hanem kísérletezni.

Amibe senkinek nincs joga beleszólni véleményem szerint.

Előzmény: imkerei (5221)
Jbori Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5223

A füge kifagyós nálunk, a két fajta eper összeoltásának meg a gyümölcs miatt nincs sok értelme, mert sok fa van mindkét fajtából. Ugye van még "valaki a rokonságban"? Lécci! tudtok még valamit az eperfa oltásról?

Előzmény: vlacko (5216)
vlacko Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5222

Nem vitatkozom, én sem tudom biztosan, meg kicsi a kép. De a kép valóban egy fügés oldalról való, fikovniky.com.

Előzmény: imkerei (5220)
imkerei Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5221

Kísérletezgetni lehet, de tudomásul kell venni, hogy vannak növények, amelyek nem olthatók egymásra, ahogy a sertés sem keresztezhető a szarvasmarhával!

Ez a fórum is arra van, hogy aki nem tud kérdezzen.

Amennyiben a kísérletezés gyakorlást jelent, semmi kifogásom ellene.

Van egy mondás, miszerint okos ember más kárán tanul......

Előzmény: bukfenc12 (5209)
imkerei Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5220

Ne haragudj de én erre "fügét" mutatok! :-)

 

Az nem füge az eperfába oltva, hanem eper, csak más fajta.

A füge nem így néz ki....

Előzmény: vlacko (5216)
Jbori Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5219

négyfüles? :)

Előzmény: 10G (5215)
Jbori Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5218

Valami ilyesmit képzelek el én is, de nem csak Bélát tervezném megörvendeztetni vele :)

 

Tényleg komolyan kérdezem, mivel oltható az eperfa tudja valaki?

 

Előzmény: Bobo772 (5214)
vlacko Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5217

Ha ennyiszer és ennyi helyről visszatér ez a történet, csak lehet valami alapja....

Előzmény: Vebber (5211)
vlacko Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5216

Én próbáltam fügével szemezni. Chip szemzést és T szemzést is. Nem eredt meg egy sem, pedig legalább 12 próbálkozás volt.

Fordítva sem működött. Viszont az interneten van egy kép, ahol egy kis eperfa alanyon ott van a füge hajtás.

 

Ez elvileg füge. Egy cseh fügés oldalról való a kép. Mondjuk ez nem szemzés, hanem oltás.

Eperre még a fehér eper/fekete eper kombinációt lehet megcsinálni, más rokona ennek a gyümölcsnek nincs.

Előzmény: Jbori (5213)
10G Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5215

Sokat tennék arra, ha eperfán banán nőne.

Előzmény: Jbori (5213)
Bobo772 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5214

Érdekes lenne egy, két, év mulva csodájára járnának " némá  eper helyett cseresznye terem rajta csoda tötrént Béláim"

hihihi----

Előzmény: Jbori (5213)
Jbori Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5213

Eperfát lehet egyéb gyümölcsökkel oltani? Tudnék én itt a téren suttyomban nagy csodálkozást csinálni velük?

Előzmény: Vebber (5212)
Vebber Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5212

Még annyit, a fát egyébként soha nem láttam, a történetét hallgattam, többször.

Előzmény: Vebber (5211)
Vebber Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5211

Hozzászólnék én is az eper-szőlő kombinációhoz most már.

Nekem volt olyan kollégám aki állította, hogy ismeretségi körében van olyan eperfa, amibe szőlőt oltottak, és a szőlő élt, és termése volt.

Lyukat furtak az eperfára, akkorát amibe illeszkedett a szőlő hajtása, vesszője, amin vágást ejtettek, majd néhány hónap múlva a tőkétől elválasztották.

Vebber Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5210

Nem az ötlettel volt a gon szerintem, hiszen hetekig éltek.

Inkább abban látom a hiba okait, hogy le kellett volna vágni minden egyéb hajtást az alanyokról, és nem az alkoholos biocera vacakkal kellett volna a sebeket kezelni.

 

A múlt héten csináltam megint párosítást, inglis nyelvest meggy alanyba cseresznyét, aminél megint hiba volt, mégpedig az, hogy a cseresznye vesszők rügyei picit már megpattantak, és zöldellett.

Most kiderül mennyire esélyes, ha nincs teljes nyugalomban. Könyvem szerint az lenne a jó, ha 3-4 hétig nyugalomba lenne az oltóvessző.

 

 

Előzmény: bukfenc12 (5205)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5209

Kedves vlacko!

 

Csak így tovább. Én is imádom a kísérletezgetéseket és éppen most tudtam meg, hogy Vebber is. Tehát egyáltalán nem vagy egyedül. Szeretném, ha megosztanád velem, velünk a továbbiakban is az ilyen eredményeidet. Kíváncsian várom, hiszen rengeteg olyan dolgot lehet ezekből tanulni, amik egy szakkönyvben nincsenek leírva. Azonkívül érdekesek is és megmozgatják az ember fantáziáját.

Előzmény: vlacko (5202)
Jbori Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5208

Még egy kis adalék az eperfa témához :): http://hu.wikipedia.org/wiki/Epreskert

Előzmény: Jbori (5206)
vlacko Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5207

A szőlő/eperfa kombinációt nem próbálta senki, különösen úgy nem, hogy lyukat fúrt az eperfába, s beletolta a szőlővesszőt. Ez nem is oltás, hanem gyökereztetés.

Előzmény: imkerei (5200)
Jbori Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5206

A házunk előtt lévő közteret EU pénzből felújították. Gyakorlatilag epreskertet csináltak :) olyan sok az eperfa. Nem tudom mit szólnának hozzá ha megfúrnám őket szőlőnek? :)

Előzmény: vlacko (5186)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5205

Kedves Vebber! :)

 

Köszönöm a válaszodat. Lehet, hogy a képek mellett elsiklottam, mert igyekszem gyorsan olvasni a hozzászólásokat, hiszen több mint 170 oldal azért nem csekélység. Az oltás sikerességétől függetlenül nekem akkor is tetszik az ötleted. Kár, hogy én nem jöttem rá erre a módszerre, valószínűleg megpróbálkoztam volna vele. Kíváncsian fogom olvasni a többi kísérleteidet is.

Előzmény: Vebber (5203)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5204

Egy másik 2010-es hozzászólásban, régebben a földön heverő ágdarabról sikeres oltást lehetett elvégezni alanyra. Nekem is az a tapasztalatom, hogy a 2-3 hete metszés során levágott gallyak még mindig frissek. Eltörve őket belül zöldek és a szemek frissnek látszanak. Olyanok most is, mint a hűtött vagy elvermelt oltóvesszők. Tehát ha rákényszerülnék és csak ezek a vesszőim lennének oltásra, elképzelhető, hogy sikeresek lennének. Van valakinek erről tapasztalata?

Vebber Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5203

Kedves bukfenc :)

 

Nem az volt az első kísérletem.

Ha tovább olvasol, majd látod, hogy azokból sem lett semmi (meg abból sem amit utána szabályosan készítettem).

Hósszú ideig (több mint 1 hónap) kb. egy állapotban voltak, majd mind kiment. A rügyek kipattantak, de onnan sehova tovább.

Vannak fennt fényképek is. 

Előzmény: bukfenc12 (5201)
vlacko Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5202

De én voltam. Meg a füge, eperfa kombót is én próbáltam. Én szeretek kísérletezni, más meg nem nagyon próbálkozik vele.

 

Előzmény: imkerei (5200)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5201

Szia Vebber!

 

Most járok 2010-nél, a régi hozzászólásokat nézem át eredeti ötletek után kutatva. A következő például nagyon megtetszett tőled.

 

"A megy úgy néz ki mind megindult, pedig a párosítást -mivel szakirodalom nem volt a közelemben- úgy csináltam, hogy az alanyt és a nemest is középen ketté hasítottam kb. 2,5-3 cm hosszan, majd mindegyiknek levágtam az egyik felét, egymással összepárosítottam, végül kötöztem szigetelő szalaggal betekertem. A vágások nem teljesen fedték el egymást, oltóviaszt sem használtam (tegnap mikor megláttam, hogy "zöldellik" a hegye már bekentem)."

 

Akkor 2 éve valószínűleg Te és éppen nekikezdhettél az első oltásaidnak, akárcsak most én, de nekem ez az egyszerűen brilliáns (bár profik által valószínűleg nem méltatott) megoldási lehetőség eszembe sem jutott volna. Gratulálok. Látszik, hogy Te is nagyon szeretsz kísérletezni, akárcsak én, és nem mégy a szomszédba, ha valamilyen problémával kerülsz szembe oltás terén, hanem kitalálsz valamit. Sokszor nem is az a lényeg, hogy szép és szakszerű legyen az oltás, hanem hogy különleges és sikeres.

Köszönöm az ötletedet, ki fogom próbálni.

Előzmény: Vebber (559)
imkerei Creative Commons License 2012.03.27 0 0 5200

Tavaly is próbálta valaki, meg a nyírfa-mogyoró kombót is.

Nem te voltál véletlenül?

Lassan lesz egy Rauch-fád....

Előzmény: vlacko (5186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!