Keresés

Részletes keresés

j b Creative Commons License 2002.03.06 0 0 4327
GLASHUETTE: Ha az enyém lesz az óra a filcet Neked adom :o) Azért lehet, hogy én a Lange-t is hordanám egy kicsit. A Glashütte és a Patek mellett.
Előzmény: glashuette (4326)
glashuette Creative Commons License 2002.03.06 0 0 4326
j b: Az ott a képen a szeszes filc??????? :)
Előzmény: j b (4323)
glashuette Creative Commons License 2002.03.06 0 0 4325
j b: Tiszta MARHÁK ezek a németek. A Sax-o-matnál az óra egyensúlya is felborul, mert ott ráadásul középen van a panoráma dátum. De azért ha ingyen odaadnák, felraknám a kezemre. És hozzáképzelném a 0-t. (A Glashütte Original nálam jobb, mint a Lange.)
Előzmény: j b (4322)
Esbé Creative Commons License 2002.03.06 0 0 4324
Csak annyit, hogy ha ez a Walther az a Váci utcai kis óraboltos, akinek a feje fölött egy csomó órás könyv van, akkor én is tőle vettem az El Primeromat, és velem tök normális volt. Igaz egy németül jól beszélő haverommal voltam. Belelkudtuk az árba még a kicserélt zafírüveget is.
Egyébként el tudom képzelni mennyi surmó nézhet be hozzá egy nap, szóval lehet hogy csak nagyon lefárasztották akkor.
Előzmény: Törölt nick (4316)
j b Creative Commons License 2002.03.06 0 0 4323
Nálam Ő érezné nagyon otthon magát:
j b Creative Commons License 2002.03.06 0 0 4322
GLASHUETTE: Szeszes filccel kanyaríthatsz egyet a tárcsára viszont MESSERSCMITTén ez sem segít.:o)

ÖCCSE: Sok örömet az órádhoz, jó vétel volt! Ha beállt akkor azért rendszeres hordás mellett simán napi 2 mp alá lehet szabályozni.

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.06 0 0 4321
glashuette:
Néhány házzal odébb még erre is rátesznek egy lapáttal:

Előzmény: glashuette (4319)
glashuette Creative Commons License 2002.03.06 0 0 4320
Volt már a kezemben, és az nem tetszett, hogy az egyjegyű számok előtt nem 0-t mutat a panorámadátum. Úgyhogy marad az 1.96 Chopardéktól. Mint álom :)
Előzmény: glashuette (4319)
glashuette Creative Commons License 2002.03.06 0 0 4319
Itt is egy ÓRA féle képződmény:
te_o Creative Commons License 2002.03.06 0 0 4318
Hali!

atyesz!
Koszi, varom! A verkrol is tudnal kepet? Naaa... ! :)

occse!
Szerintem 5-6 mp. tok normalis, egy honapig tenyleg ne nyulj hozza, ha utana is tartja ezt, legyel elegedett, pontosabbra mar muszerrel sem igen lehet beloni, max szerencsevel.

idomero!
Udv ujra koztunk! Breitling: erdekes ora lehet, szvsz. hazai piacon is erhet 200e-t, mivel a Breitling nev igencsak felhuzza. Meg a ritka egy gombos kaliber. Foleg, ha szep allapotu.

sukosdg!
A szamlapfelujitassal most nekem is segitettel, napok ota dilemmaban vagyok egy ujonnan kerult Longines-ommal, de igy nem ujittatom a szamlapot. Foleg, hogy meg igy is tetszik (latszik rajta a kor, meg egy pici szakszerutlen tisztitas). (Olyan 30-as evekbeli lehet, fixfules, unisex meret, igen szep 23.M kaliber, aranyozott horgony, aranyfoglalatu kovek.) Es akkor marad original!

te_o

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.06 0 0 4317
oyster:
Ne ess pánikba! Ezt hívják bűnbakkeresésnek. Most Walther a hibás mindenért, tegnap az OREX, holnap ki tudja ki. Semmi jelentősége az egésznek, az órakareskedelem karavánja halad tovább.
Előzmény: Törölt nick (4316)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.06 0 0 4316
Glashuette !
(És a többiek !)

Most már igazodjon ki rajtatok a jó ég !!!

Amikor szidtátok a német ajkú kereskedőt, megemlítettem, hogy nem szidhatnékom van, hanem az általatok tapasztaltak ellenére igenis normális és általam elfogadható, sőt pozitív képet keltő hangnemet tudott megütni.
Ezek után jöttök azzal, hogy már ez is baj. Hogy mit képzel, hogy mással miért nem. Javasoltam is, hogy nem fitymálva más is ezt érheti el.

Szóval, ha valakit kipécéztetek, akkor azt ha szidni kell, találtok hibát. Ha valaki épp nem szidja, akkor is...

Előzmény: glashuette (4279)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.06 0 0 4315
öccse:
Ha új az óra, azt mondják 1-2 hónap kell, míg "beáll", addig nem érdemes semmit állítgatni, se naponta nézegetni. Hetente nézd meg, mennyi a különbség, és abból tudod, mennyi a napi átlag. Később aztán lehet tesztelni, hogy 1 napig hordva, 1 napig koronával lefelé/felfelé, számlappal felfelé etc. letéve mennyi az eltérés.
Előzmény: öccse (4301)
APT Creative Commons License 2002.03.05 0 0 4314
ÖCCSE: Mindennap az aznapi eltérést nézd! Legjobb, ha mindennap este mondjuk valamilyen pontos órához (TV adókhoz stb...) hozzáállítod.

IDŐMÉRŐ: Szép darab lehet, a leírásod alapján feltehetően egy korai Landeron/Hahn egygombos mechanizmus lehet. A kora inkább 1928-35 közötti lehet, korábban nem készült ilyen Breitlingéknél-és másutt sem nagyon. Ha nem aranytokos, és szép állapotú, úgy idehaza másfélszázezres nagyságrendű érték lehet, nyugatabbra legalább a duplája. Aranytoknál adj hozzá úgy 30%-ot. Ritka darab, érdemes megbecsülni!

Előzmény: idomero (4309)
kzt Creative Commons License 2002.03.05 0 0 4313
Nem csak az oras nez rad maskepp :)
Előzmény: te_o (4282)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.05 0 0 4312
idomero:
Ha jó allapotban van, akkor szerintem megér legalább 1000USD-t.
Előzmény: idomero (4309)
öccse Creative Commons License 2002.03.05 0 0 4311
APT!
Oké,de mit figyeljek?Mindig az előző napi állapothoz hasonlítsam a következőt?És mennyi ideig,egy hétig,kettőig?Mit értsz azalatt,hogy majd beállítom?
Bocs,hogy ilyen hülye kérdésekkel bombázlak,de nem vagyok járatos a dologban.
Előzmény: APT (4303)
speedwagon Creative Commons License 2002.03.05 0 0 4310
APT
Megérkezett az olvasnivaló. NAgyon szépen köszönöm. Remélem sokat tanulok majd belöle
spEEdwagon
idomero Creative Commons License 2002.03.05 0 0 4309
Szép órákat mindenkinek!
Gyors információra lenne szükségem egy szerintem kb. 1920-as évekbe gyártott Breitlingről.
Adatok:
Karstopper: Normál másodpercmutató 6 óránál. Centrumban stopper másodpercmutató, a normál óra és percmutatók találhatók. Egy nyomógomb az indításra, a stoppolásra és a nullázásra.
Manuálisan felhúzható.
A kezdetleges stopper mechanizmusból kifolyólag saccolom a gyártási időt.
Svájci szabadhorgony gátszerkezet, Súlykiegyenlítő csavarokkal szerelt billegő.
Honlap címeket tudtok-e. Hol találok információt?
Kb. menyit érhet szerintetek?
Nem vesztem el csak mostanában elég sok az elfoglaltságom!

APT Creative Commons License 2002.03.05 0 0 4308
ATYESZ: A szóbanforgó Longines nem véletlenül egy néhai zsebóra kartokba átrakva. A cég ugyanis nem igazán az óriási darabjairól, épp ellenkezőleg, a kecses eleganciáról híresült el. Persze ettől még lehetnek kivételek...
A Vosztok meg jó vétel volt. 15-ért is az lett volna! Sok helyen az új automata Vosztokokat 15-20 között vesztegetik, ugyanakkor én is láttam a Tangón 5 körül, de a magaméit anno még jóval drágábban vettem. Ezek jó órák, örülj neki, az árakkal meg ne törődj!
Előzmény: atyesz (4304)
APT Creative Commons License 2002.03.05 0 0 4307
SPEEDWAGON: Küldöm az anyagot! A superluminova-trícium ügyet itt korábban kitárgyaltuk, valahol 3000-3500 között megleled!
Előzmény: speedwagon (4305)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.05 0 0 4306
atyesz! az a "wosztok", amit hirtelen 7000-ért kínáltak neked, a tangón egy állandó árusnál 5600 ft. nagyobb választékban, mint ahol láttad. és egyik szombaton hátul a nyitott részen egy orosz árusnál volt kettő db. poljot kézifelhúzós 17 köves aviator óra is, az egyiket 15 ezerért meg is vették. azóta is sajog a szívem:-( nagyon tetszik, olyan mint a Fortis. üdv: potyoro
Előzmény: atyesz (4304)
speedwagon Creative Commons License 2002.03.05 0 0 4305
APT
Az emailcimem jo csak ezen a héten bajok voltak a szerverrel de most már minden müködik.Az email tehát most már jöhet. Elöre is kösz
Tudja valaki hogy a SUPERLUMINOVA mit takar. Rendeltem egy karórát tritiumos mutatókkal de azt mondták hogy csak ez van
spEEDwagon
atyesz Creative Commons License 2002.03.05 0 0 4304
Te_o: A Longines fixfules es akkora, hogy nehanyan azt hihetnek, hogy egy kisebb meretu toltottkaposzta lapul a pulover alatt. Persze nem hordom. Majd e-mail-ben kuldok rola kepeket.
Az egesz gravir cuccban az zavart, hogy az ora erintetlen volt es elcsufitotta a bejegyzes. Most mar ezzel is okosabb lettem.

A "Boctok" egy katonai, de 17 koves,felhuzos valtozat, halvanyzold szamlappal. Pipec darab, es allati pontos.
Az automata katonai valtozatokat lehet kapni a Vorosmarty tertol visszafele egy utcai arusnal. Olyan 10 fajta szamlappal kaphato, es ezek is uj modellek. Az aruk 8800, de az elado nagyon kezseges es onkent felajanlotta a 7000-es vetelarat. Valamikor biztosan benevezek egyre.

APT Creative Commons License 2002.03.05 0 0 4303
ÖCCSE: Gratulálok, isten hozott közöttünk a flúgosok klubjában! ;))))))))
A FORTIST meg figyeld, és ha már egyértelmű, hogy milyen sietést produkál, akkor azért lehet rajta finomítani. Napi 2-4mp közöttire biztos, hogy belőhető ez a werk, ez meg már bőségesen elegendő. Úgyis naponta fogod törölgetni, babusgatni, hát legfeljebb időnként beállítod!
Előzmény: öccse (4301)
APT Creative Commons License 2002.03.05 0 0 4302
SUKOSDG: Köszi a tippet, de hát Rolex és Patek aranytokok nemigen kallódnak arrafelé sem... A ROLEX-be már amúgy beletörődtem, de lehet, hogy érdemes lenne csináltatni hozzá tokot, igazán mos a szerkezet az érték. A Patekkal ellenben meg vagyok békélve, egy nem eredeti hátlap nem ront semmit az óra használati értékén és esztétikumán, és mivel nagyon szép aranytokról van szó, az óra értékét sem befolyásolja agasztóan. Számomra végülis ez rendben van, most ez az egyik kedvencem.
Előzmény: sukosdg (4295)
öccse Creative Commons License 2002.03.05 0 0 4301
Üdv mindenkinek!
Végül megvettem a FORTIS-t 100e-ért,ezek szerint jó vétel volt.Nekem nagyon tetszik,a sportos órákkal szembeni igényeimet kielégíti.Mostmár kezdhetek gyűjteni egy klasszikusra.Sajnos pénteken már nem tudtam rácsatlakozni a topicra,így másnap nagy lelkesen, 180 km-t utazva elmentem a Karátra,kifizettem 1300 Ft-ot a belépőre és parkolódíjra és cserébe nem kaptam semmit.Mélységesen csalódtam,a tavalyihoz képest ez egy nagy nulla volt.Kárpótlásul átmentem a divatbemutatóra a szomszéd pavilonba és megnézem egy-két szép modellt.Sajnos nem lehetett kézbe venni őket.
Igazatok van,gyakrabban nézem az órám,mint a menyasszonyom.Észrevettem,hogy vezetés közben is bámulom-az órám-,erről sürgősen le kell szoknom!

APT!
Én is szívesen elnézegetném a linkedet,ha nem nagy kérés,küldj egy mailt nekem is.Köszönöm!
Segítsetek nekem abban,hogy hogyan kell az óra járáspontosságát mérni.Ugye beállítottam pontban 12-kor,másodpercre pontosan.Másnap 5 mp-et sietett,ma az eredetihez képest 11 mp-et,de a tegnapihoz képest csak 6-ot.Ez utóbbi érték a reális?A POEN-ban azt mondták 10 mp-es eltérés alatt nem is nyúlnak hozzá.Én kiegyeznék napi 5 mp-es eltéréssel.

j b Creative Commons License 2002.03.05 0 0 4300
JAMES: Nekem a 7750-es van, úgy tünt, hogy a stopper percszámlálója sokat takar a 24 órás számlapból, szóval nem nagyon tetszett a nagy piros repülőgép a végén, na meg a plusz 100K sem.
A Sinn-nél inkább adok plusz 100-at ( az alant láthatóhoz képest) a nemrég általam már belinkelt kronográfért.
Előzmény: Törölt nick (4299)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.05 0 0 4299
j b

Pedig a Fortis az nagyon strapabíró ....
Akárhány órát megnézek, a legjobban már évek óta a Fortis Cosmonaut Chronograph Pilot tetszik, a Lemania szerkezettel.

Ezt nemrég fedeztem fel, 491 Euro, és 2892 van benne .... és tetszik is ...

Előzmény: j b (4298)
j b Creative Commons License 2002.03.05 0 0 4298
JAMES T KIRK: A Bulova egyértelmüen jobb. Szerintem azt is be lehet - mint minden órát - nagyon pontosra szabályozni, csak nagyon pepecs munka. Én nagyon barátságtalan körülményekre vettem ezt az olcsó órát ahova sajnálnám a Fortist vagy az Omegát és mégiscsak automata ez is és szerintem jól is néz ki. Egy Sinn és egy Breitling Blackbird azért még nagyon csavarja az orrom, hogy kellene a sportkollekciómba.
A gumiszíjról írtam, hogy hol kapható, bár úgy tudom a szekszárdi órásnál jelenleg kifogyott, de bármelyik Roamert áruló kereskedő tud belőle vagy adni vagy rendelni.
MESSERSCHMITT: Nekem is tetszik, de tudod, hogy én nem csak a klasszikusokat csípem.
Előzmény: Törölt nick (4296)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!