Keresés

Részletes keresés

bumfordi mimóza Creative Commons License 2014.12.02 0 0 25002

"Megélhetésükről – a közhiedelemmel szemben – nem a megmentett zsidóság képviselői, hanem az ún.Horthy-alap gondoskodott, amelyet Apponyi Madeleine hozott létre, s befizetői között volt John F. Montgomery, volt amerikai nagykövet, Pátyi László, Horthy ügyvédje és Chorin Ferenc. Ami a Horthy antiszemitizmusával ellentétbe állított ťhálás zsidóságotŤ illeti: ez a fogalom csupán a kenderesi újratemetés óta vált ismertté, amikor Horthy lelkes híve, Blumgrund János Bécsben élő egykori üldözött (jelenleg vitéz Almási Szabó János, a Horthy Miklós Társaság bécsi elnöke) ezzel a felirattal helyezett el koszorút a kormányzó sírján."

 

http://hvg.hu/velemeny/20110526_sebok_horthy_deportalas/

bumfordi mimóza Creative Commons License 2014.12.02 0 0 25001

akkor a nagysasszony rosszul emlékezett vagy nem bontotta ki az igazság minden apró szálacskáját

Előzmény: Jeftelánya (24999)
bumfordi mimóza Creative Commons License 2014.12.02 0 0 25000

nem ütöm, max., bénán fogalmaztam, az a lényeg, hogy nem kizárólag zsidók tartották el, sőt többségükben nem zsidók alkották a HM baráti társaságot, aki a vén tengerésztrotyot eltartották

Előzmény: Jeftelánya (24998)
Jeftelánya Creative Commons License 2014.12.02 0 0 24999

Ezt Horthy menye mondta egyébként,aki ugye együtt volt az apósával a száműzetésben,de biztos hazudik.

Ki tudja,hohnnan származik a gettó szó,

Előzmény: Jeftelánya (24998)
Jeftelánya Creative Commons License 2014.12.02 0 0 24998

Egyik szavaddal ütöd a másikat.

elöszr azt mondod,nem igaz,majd magad vallod be,hogy volt egy-két zsidó haverja,

 

Most akkor volt vagy nem?

Előzmény: bumfordi mimóza (24996)
Jeftelánya Creative Commons License 2014.12.02 0 0 24997

a lágeren belüli dolgokról  beszélek,         a szlovák zsidó kápónők kifejezetten utaztak a magyar zsidókra

 

igen,a helyzet fonákja,hogy a gazdag pesti bankárok miatt rágtak be a zsidókra és akkor a szegényebb vidéki zsidókat vittéke l nagy számban

Miért?

mert a gazdag-befolyásos  pesti zsidók nem voltak képesek  kinyújtani a karjukat

Weiss Manfred is csak  a saját családjának szerzett 40 menlevelet.

 

 

Ami érdekes a zsidó okosságról

Izraelben 75% zsidó,sehol nem él ennyi zsidó egy rakások, 75% szuperokos ember,mégis gdp-t tekintve csak  a 26. ország,pedig ugye USa is nyomja rendesen.

Vajon miért?Ennyi szuperokos embernek még bőven az elsőnek kellene lennie.

Izraelben egyébként zsidó hajléktalant is látni,na meg zsidó közlekedési rendőrt, pénztárost stb,ami nem kifejezetten világuralomra törő szakma.

 

USA-ban is egyre több a szegény zsidó,főleg NY-ban,ahol minden 8. ember az.

Még egy érdekes szösszenet van egy műkoris lány

  Danielle montalbano,zsidó,először USa-nak versenyzett,de ott nem tudott bekerülni a csapatba,majd elment Izraelnek versenyezni,majd most meg Németországnak,azért nem semmi húzás

 

Előzmény: piréztempó (24994)
bumfordi mimóza Creative Commons License 2014.12.02 0 0 24996

Horthy és családja jólléte a portugál száműzetésben gazdag zsidó  emberek által volt biztosítva.

Erről  ennyit.

 

tévedés, a vén tengerésztrottyot a HM baráti társaság tartotta el, akik között mellesleg volt egy-két zsidó is, ako valóban neki köszönhette azt, hogy megmenekólt

ez a "zsidók tartották el" nem más, mint egy jobbos urban legend

Előzmény: Jeftelánya (24985)
bumfordi mimóza Creative Commons License 2014.12.02 0 0 24995

nemrég olvastam,hogy a  "büdös zsidó" szófordulat nem azért alakult ki,mert a zsidók jellemét minősítették,hanem mert az orthodox zsidó a testi titálkodást bűnös érzéki dolgonak tartoták és nem fürödtek

 

ez egy fasság, éppenséggel az vallásos ortodox zsidók azok, akik eljárnak a rituális fürdőbe, tehát hetente egyszer legalább fürödtek akkor, amikor az tényleg nem volt szokás, még a királyi udvarban sem

amúgy meg a fokhagymazabálás miatt nevezték őket büdös zsidóknak

Előzmény: Jeftelánya (24983)
piréztempó Creative Commons License 2014.12.02 0 0 24994

Baromságokat írsz. Mari néni meg a többi vidéki magyar zsidó biztosan összefogott a nemzsidók ellen, ezért írtották ki szellemi őseid 1944-ben, igaz?

Előzmény: Jeftelánya (24993)
Jeftelánya Creative Commons License 2014.12.02 0 0 24993

aA zsidók összefognak      a nemzsidók ellen,de egymást éppúgy tudják nyírni,ha akarják.

Rabint is ki lőtte le?Egy zsidó?

Jézust is zsidók ölték meg.

Most ezt a Svecof gyereket is nyírják.

A lágerekben a zsidó kápók kegyetlenebbek voltak  z árja németeknél is.

Erről ennyit.

Előzmény: Labarna (24989)
seven update sorbi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 24992

Persze, nem a hatalom érdekében, de anélkül nincs összefogás és egymás pozícióba juttatása. Ez utóbbi csak mindegy mellékterméke a világuralmi törekvéseiknek, ami összefogás nélkül nem megy (miközben egyébként ők is utálják egymást - főleg a magyar zsidók -, mint a lócitromot).

Előzmény: Labarna (24991)
Labarna Creative Commons License 2014.12.02 0 0 24991

Ebben igazad van,de nem is a hatalom érdekében gondoltam.

Előzmény: seven update sorbi (24990)
seven update sorbi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 24990

Az nehéz lesz, mert a magyar vallásban nincsenek világuralmi törekvések.

Előzmény: Labarna (24989)
Labarna Creative Commons License 2014.12.02 0 0 24989

És ez nem is vicc:)

 

Amit meg kellene tanulnunk tőletek,az az összefogás és egymás helyzetbe juttatása.

Előzmény: piréztempó (24987)
seven update sorbi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 24988

Végül is el lehet intézni így is...)

 

De akkor minek sükeltek rasszizmusról, kirekesztésről, nácizásról, ha végül úgy is nektek van igazatok wunderwaffétok?

Előzmény: piréztempó (24987)
piréztempó Creative Commons License 2014.12.01 0 0 24987

Ismered a szakállas poént: amit szabad Jewpiternek, azt nem szabad a kis ökörnek.

Előzmény: ásítósmacska (24976)
Jeftelánya Creative Commons License 2014.11.30 0 0 24986

Perrel fenyegette meg  egy francia rasszizmusellenes szervezet az Apple France vállalatot egy iPhone-alkalmazás miatt, amely zsidó közszereplők azonosítására szolgál.A SOS Racism közleménye szerint a Zsidó vagy nem zsidó? néven futó alkalmazás sérti azt a jogszabályt, amely tiltja az emberek listázását vallási hovatartozásuk alapján. A szervezet közleményében felszólította az Apple-t, hogy törölje az alkalmazást az interneten megrendelhető termékek közül, és máskor legyen körültekintőbb.Egy másik francia zsidó szervezet, a Crif is az alkalmazás visszavonására szólította a vállalatot. A szóban forgó alkalmazást 79 eurócentért lehet megvásárolni az Apple Store France-tól, ahol állítólag több mint 425 ezer alkalmazást kínálnak eladásra

Jeftelánya Creative Commons License 2014.11.30 0 0 24985

Bp-en sem volt minden zsidó gazdag,sőt a nagy része nem volt.

A szegényebbek  a Józsefvárosban éltek:kisiparosok,kiskereskedők,kisvendéglődösök(3-4-5 asztalos kis kifőzdék)

És  hiszitek nem,de zsidók között is voltak földművesek és ipari munkások is(egy helyütt 11%-ot olvastam ipari munkásságra)

 

 

Érdekes mégis a becsületes szeretett vidéki zsidóságot  irtották ki jobban,mint a pesti bankárokat.

Szegedy-Maszák Marianne írja,hogy apja nagyapja Weiss Manfred báró és 40 családtagja kapott menlevelet a zsidókat érintő intézkedések alól és szabad távozást,míg volt olyan rokona anyai ágról,aki nem volt zsid,mégis konctáborba hurcolták.

Horthy és családja jólléte a portugál száműzetésben gazdag zsidó  emberek által volt biztosítva.

Erről  ennyit.

A gazdagok akkor is megvették  a szabadságukat,de már a szegényebb fajtársaikkal nem törődtek.

És persze biztos hallottatok már a zsidó kápókról  akoncentrációs táborokban

 

 

A fogoly tisztségviselők (kápók, blokk felügyelők, előmunkások, munkafelügyelők) a magyar zsidókkal is nagyon durván bántak. A legkisebb vétségért is azonnal brutális verés járt. A szlovák zsidó női kápók a magyar zsidó lányokat-asszonyokat különösen gyűlölték. Sokszor meg is mondták miért ütik-verik őket: míg ők 1942 óta raboskodtak itt, a magyarok két évvel tovább élhettek normális emberi életet, ehettek rendes ételt, szülhettek és nevelhettek gyereket. De a fogolyfunkcionáriusoknak ettől függetlenül is elemi érdekükben állt brutálisan bánni a Hӓftlingekkel. A szolidaritás, a segítségnyújtás a gyengeség jele volt: büntetés járt érte, és a tisztségviselői státusszal járó kiváltságok elvesztését jelenthette.

 http://konfliktuskutato.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=293:szolidaritas-es-embermentes-a-koncentracios-taborokban-&catid=34:tulelesi-strategiak

Jeftelánya Creative Commons License 2014.11.30 0 0 24984

De  lüke vagy,ha ő is zsidó lenne,akkor én is az lennék,mert az ő anyja,az én nagyanyám is egyben

Előzmény: jogértelmező (24966)
Jeftelánya Creative Commons License 2014.11.30 0 0 24983

nemrég olvastam,hogy a  "büdös zsidó" szófordulat nem azért alakult ki,mert a zsidók jellemét minősítették,hanem mert az orthodox zsidó a testi titálkodást bűnös érzéki dolgonak tartoták és nem fürödtek

Előzmény: Jeftelánya (24982)
Jeftelánya Creative Commons License 2014.11.30 0 0 24982

Nem is olyan régen   még nálunk is hosszú  szoknyában jártak nők.

ott nem látszott.

Fontos a belcsín és nem- csíny.

De ugye itt most épp a szépség kapcsán hozta fel.

A szépség relatív dolog és nem lehet kötelezővé tenni,hogy ugyanazt lássák az emberek szépnek.

Előzmény: jogértelmező (24978)
jogértelmező Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24981

Baleseti sebész Tallós Gábor barátomtól kérdeztem - mit érez felbontott ember belseje láttán?

- Borzongok, majd megállapítom - mily igazak az iskolában tanultak! Tényleg nincs  két - belül is egyforma színű személy.

 

 

 

 

 

Előzmény: jogértelmező (24980)
jogértelmező Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24980

Írtad drága Ráchelünkről csúnyán:

 

"Olyanok a lábai, mint az oszlopok ..."

 

Az ókor görög építészeinek szépségideálja pontosan ilyen.

 

De nem ez a fontos! Belgyógyász ismerősöm szerint jóval fontosabb a belcsíny.

Ő tomográfokkal dolgozik. Megmutatott nekem néhány belső szervet.

Csak ámultam-bámultam. Annak előtte álmodni se mertem oly gyönyörűséges szervekről, amilyeket nekem titokban megmutatott. Amikor egy botlábú arab-magyar-horváth-japán-néger-zsidó származású hölgy veséit megmutatta - rögtön zúzdába küldettem ipari formatervezői diplomámat.

Előzmény: Jeftelánya (24952)
Jeftelánya Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24979

Eisenberger Benjamin

jogértelmező Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24978

Ha a botláb/oszlopláb régebben is ronda lett vóna, akkor az evolúció bizony úgy kirostálta volna, hogy mára már híre-hamva nem vóna.

 

Kell légyen néki valami praktikuma!

Előzmény: ásítósmacska (24977)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24977

Hát ez rohadtul nem így van.... :)))

 

A formás női láb SOHA nem volt változó divat.  A botláb vagy oszlopláb mindig is randa vót, nna...! :-D

 

 

Előzmény: jogértelmező (24970)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24976

Aha. ránézel és megmondod.

 

De ha ezt egy gój teszi, akkor azonnal antiszemita lesz. :((((((

 

 

Előzmény: piréztempó (24973)
jogértelmező Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24975

"Egyszerűen ránézek és tudom, vagy mondjuk az esetek 99 %-ban tudom, ha meg nem, és érdekel, akkor rákérdezek."

 

Magam is így vagyok ezzel. Ellenben zavarba jövök "mongoloid" arcú embertársak láttán. Japán, kínai, vietnámi, kambodzsai, mongol, tatár, cigány, stb. származású?

Sose merem megkérdezni. Ehelyett így szólok hozzá: Jé de szép arca van Kegyednek! Lenyűgöz. De jó, hogy kortársak vagyunk!

Előzmény: piréztempó (24973)
jogértelmező Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24974

Raj Ráchelről írtad:

"Olyanok a lábai,mint az oszlopok. "

 

Egy nagy-nagy - afroamerikai szárm. - világhírűvé vált énekesnő lábai se voltak palack formájúak.

Nem lett baj belőle.

 

Előzmény: Jeftelánya (24952)
piréztempó Creative Commons License 2014.11.29 0 0 24973

Egyszerűen ránézek és tudom, vagy mondjuk az esetek 99 %-ban tudom, ha meg nem, és érdekel, akkor rákérdezek. Volt már, hogy mellélőttem, és volt olyan is, hogy egyértelmű volt, hogy zsidó, mégis a mai napig tagadja.

 

Gondolom te is meg tudod különböztetni a harcsát a pontytól.

Előzmény: ásítósmacska (24957)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!